V.E.L.T.-Lokeren, gezond en natuurlijk ABW-Lokeren blij over opkomst betoging Links en Feministisch (LEF) te Lokeren EïMzSïLSs Molsbroektochten in Lokeren Voor de kommunleteesten In een notedop: 12 - 14.3.1986 - De Voorpost Na het suksesrijke voorbije jaar, stelt VELT-Lokeren opnieuw zijn jaarprogramma voor. De grote belangstel ling voor de voorbije voordrachten verplicht ons om op de ingeslagen weg voort te gaan nl. alternatieve en gezonde leefwijzen samen met een bewuste natuurbeleving. De LEF-werkgroep die een linkse en feministische strijd wil voeren, denkt dat de vrouwenbeweging (e.a.) inder daad steeds gebrek heeft (hebben) gehad aan echte informatie en zelfs aan bezinning. Na enige tijd van innerlijke besprekingen vindt LEF de tijd aangebroken tot doeltreffende aktie. LEF neemt zich dan ook voor ten behoeve van allen die geïnteresseerd zijn in de vrouwenproblemen informatie in te zamelen en te verwerken, diskussieteksten voor te bereiden en studiemateriaal aan te brengen om de bewust making van de vrouw te bereiken. Het uitgangspunt is namelijk dat de situatie van de vrouwen niet zo maar toevallig is, maar degelijk haar gronden vindt in deze maatschappij, die onvrij is, onder drukkend en uitbuitend. Voor verdere inlichtingen kan U terecht op volgende adressen: Franciné De Canne, Dr. Vannestestraat 28, Lokeren, tel.: 091/48.13.82 Monique Rombaut, Oudstrijderslaan 7W6, Lokeren, tel.: 091/48.63.01 Vera Baetens, Leeuwerikstraat 6, Lokeren, tel.: 091/ 48.66.24. (J.V.L.) Op 2, 9 en 16 april zijn er kooldessen met nadruk op ver vangen van vlees en suiker. De Vlaamse Ardennendag van 27 april wordt een ontmoe tingsdag van alle natuurlief hebbers. Men vertrekt om 8u30 aan de "Netelhoeve" in de Drongenstraat te Lokeren. In de voormiddag bezoekt men het Zwalmdorpje Parike en in de namiddag het kloosterbos van Sint-Maria-Oudenhove, telkens met een natuurgids. Picknick dient meegenomen, drank is verkrijgbaar in het ontmoetingscentrum van de Brouwerij Roman. Op 1 mei wordt de dag van de arbeitl gevierd met een be zoek aan een imkerszaak. Zondag 18 mei is een merk waardige dag: om 15 uur kan iedereen planten en zaden rui len in het VELT-centrum te Lokereh. Fik Seymus, de be kende kruidenkenner, leert kruiden determineren en zalf jes bereiden in een vijftal les sen. Die lopen van eind mei tot juni. Geïnteresseerden kunnen kontakt opnemen met het dienstencentrum. Het pieren- bedrijf ECO-VERO wordt be zocht op 22 juni. Dit bedrijf kweekt en levert regenwormen die snel afval omzetten tot kompost. Het telt grote be langstelling. Een les alternatief broodbe leg komt op 11 juni. Misschien bannen we dan toch zoetigheid van tussen onze boterham. En op 10 september probeert de zelfde lesgeefster, Aleide La- grou, ons te motiveren voor de natuurlijke voeding. Een om streden voordracht kan het worden als het Rabdomantie- centrum het zal hebben over aardstralen, biostralen en mag- tram, Kerkstraat te Lokeren. De ABW-afdeling Lokeren stelt met voldoening de grote opkomst vast op de interpro fessionele betoging in gemeen schappelijk vakbondsfront van 1 maart jongstleden te Loke ren. Ruim 1200 aanwezigen trotseerden de koude om op te komen voor werkgelegenheid in het Lokerse. Het eisenplat- form was echter veel breder. Naast eisen i.v.m. werkgele genheid, overheidssteun voor rekonversie sloegen de orde waarden ook op het behoud van de koopkracht en het vol ledig en integraal herstel van de index. In de toespraken voor de betoging werd verder ook de nadruk gelegd op de toenemende verarming in het Waasland. Er werd ook voor gewaarschuwd niet aan de so ciale zekerheidsuitkeringen te raken. Opvallend was de aanwezig heid van Limburgse mijnwer kersdelegatie die haar solidari teit kwam betuigen. Een op vallende delegatie was aanwe zig van de scheepswerf Boel te Temse. De afdankingsplannen die daar werden geuit kunnen de problematiek op het niveau van het Waasland alleen maar verscherpen. Traditiegetrouw eindigt VELT zijn aktiviteiten met een biologische wijndegustatie op 21 november en een kerst feest op 12 december. Op dit laatste feest leren we de feest tafel versieren o.l.v. florist Geert Slabbaert. Zo te zien een geweldig pro gramma. Belangstellenden kunnen kontakt opnemen met het sekretariaat van VELT- Lokeren, Drongenstraat 104 te Lokeren of telefonisch op de nummers 48.31.75 of 55.81.03. (J.V.L.) Op zaterdag 22 maart organi- zeert wandelclub «Penalty» zijn tweede Molsbroektocht. Door het grote sukses van vo rig jaar werd er voor dezelfde formule gekozen: een tocht van 10 km en een tocht van 20 km. De tocht van 10 km ver bindt de mooiste drie plekjes van Lokeren: het Molsbroek, het Bospark en het Verloren Bos. Van het Molsbroek werd slechts het verharde gedeelte genomen, zodat gewone wan delschoenen voldoende zijn om deze tocht te ondernemen. De tocht van 20 km trekt ver der langs landelijke wegen naar het oude vliegveld, een oase van rust en een van de hoogste punten van Waas munster. Van Hieruit heeft men een prachtig uitzicht op de Durmevallei. Voor Vie no dig moet of even met een drankje wil verpozen, zijn er op de omlopen verschillende kontroleposten voorzien. De wandeltochten zijn indivi dueel, d.w.z. men vertrekt wanneer men wil tussen 9 uur en 14.30 u en men stapt hoe snel men wil. Start en aan komst hebben plaats in het lokaal: café Taverne Penalty, Zand 19 te Lokeren. Eventue le gekneusde voeten worden daar verzorgd door de plaatse lijke afdeling van het Rode Kruis. De gulle ontvangst door de uitbaters Valère en Irene zullen na de tocht spoedig alle vermoeidheid doen vergeten. Voor verzekering en andere kosten betaalt men 30 fr. Hier voor ontvangt men na de tochi tegen afgifte van zijn kontrole- kaart voorzien van de nodige stempels een mooi brevet. Be kers en aandenkens worden er ook uitgereikt waarover men meer inlichtingen kan beko men op de aanplakbrieven. Telefonisch worden uw vragen beantwoord op het nummer van het lokaal 091-48.22.20. Deze tocht verloopt volgens de reglementen van de Vlaamse Wandel- en Jogging Liga. De ABW-afdeling Lokeren stelt dat deze betoging, die op initiatief van het ABVV is tot stand gekomen, in alle opzich ten een sukses was. Het kan echter volgens het ABW hier niet bij blijven. Deze manife statie mag in geen geval be schouwd worden als een afslui ting, maar als de start van een intensieve kampagne voor werkgelegenheid en tegen ver dere sociale afbraak. Het ABW herhaalt zijn op roep om ook nationaal naar aanleiding van de huidige in terprofessionele onderhande lingen, een front te vormen met het ACV, en in dit kader gezamenlijk initiatieven te ne men ter sensibilisatie en mobi lisatie. Op de donderdagen 20 en 27 maart heeft in zaal «Ter Oude Poste» aan de Stationsstraat te Haaltert een «anti-rugklachten aktie» plaats. De vergaderin gen vangen telkens aan om 19u30 en behandelen de oorza ken van rugklachten, de ar- throse, osteopathie en de ma nipulatie: het kraken, het voorkomen van rugklachten, de chirurgische behandeling en de kinesistherapie. Wie een eerste of plechtige kommunikant heeft kan ook bij La Barakka terecht. In een apart stemmig zaaltje kan een kommuniefeest uitgroeien tot een echt sfeervol familiaal samenzijn. Men geniet er dan van de geroemde La Barak- kakeuken. Voor deze feestelijke dagen heeft men speciaal menu uitgewerkt. Naar ieders budget. Men kan de kaart rustig gaan bekijken in La Barakka, Kerkplein 1 te Lokeren. Maar haast U, want er zijn heel wat gegadigden Ook voor doopfeesten en koffietafels staat deze zaal ter beschikking xV 6V v. p •".A** La Barakka Tafelhouders Paul Leys en Ema Van Kerckhove Kerkplein 1 te 9100 LOKEREN Tel. 091/48.14.33 Alle dagen open vanaf 11.00 uur Hotel-Taverne TER ROZEN Hoek Antwerpsesteenweg-Rozenstraat 9100 LOKEREN Voor reservaties 091/48.86.56 of bij afwezigheid Barakka (091/48.14.33). Alle dagen open vanaf 14.00 uur

De Voorpost | 1986 | | pagina 12