schip voor RMT? Weekblad tan leider - Mr* ei ielieWesfreèl Toervaart heeft behoefte aan zuivere Marginalen uit hun isolement halen waterwegen PEDILUX ]wm UmBERGgn ABW wil arbeidsduur verminderen tot 32 uur per week TV-Ekspres viert vakantie op TEN-BEL Vlieg mee. Alles gratis I KERKSTRAAT 18 AALST Watersporters belegeren Dendermonde Voor Mq iei&töéter zoekt ANTIEK «TER LEDE» De Voorpost Aalst. De Aalsterse Vlaaiengilde was ook present (a) Blomstraat 38, rijbaan stwg Lede -> Hofstade) 9310 LEDE Tel. 053/77.85.18 49/512-AG-GA-DC-RC-QK Zelfs als de regering haar goedkeuring hecht aan de kredietaanvraag van de Boelwerf met het oog op het i van twéé producttankers, dan nog zou de werk- 1 in Temse-Hoboken tegen het vierde kwartaal van 1987 met 91 procent bedragen. Van in het derde kwartaal '86 tot eind 1987 zal men blijven kampen met een werkloosheid van tenminste 15 procent, zo heeft het ABW voorgerekend. Men weet al, uit gegevens die het ACV zo'n twee weken geleden voorlegde en die in De Voorpost werden gepubliceerd, dat voortgaande op het huidige orderboek medio '87 by Boel «het licht uitgaat». Langs diverse ztfden wordt dus aangestuurd op het verkrijgen van opdrachten voor Vlaanderens (Belgiës) grootste scheepswerf. Zo zou de volgens de by het ABW aangesloten ACOD uiterst noodzakeiyke vlootvernieu- wing en -uitbreiding by de RMT (Regie voor Maritiem Transport) in Oostende enige uitkomst kunnen bieden de Boelwerf. De Centrale der Metaalbewerkers (CMB), aangesloten by het ABW, heeft inmiddels krach tig laten weten dat het géén afdankingen by de Boelwerf gedoogt. ABVV en CMB willen dat de gemiddelde ar beidsduur by Boel, nu 36 u en 10 minuten, tot 32 uur per "t teruggebracht en men eist dat zulks zonder s geschieden zou. «Als de Kempense Steenkool mijnen verdwijnen blijft er en kel rook over. Als Boel tot verdwijnen gedoemd is resten er toch nog de schepen», aldus een in crue, eerder symbolische termen sprekende René Stroobant, Waaslands CMB- sekretaris. Hij, en hij niet al léén, is van oordeel dat alle partijen, ook de direktie en de rederijen (en deze laatste heb ben volgens Stroobant volgens hem geprofiteerd van o.m. de wet van '48) hun verantwoor delijkheid nu moeten opne men. Julien Van Geertsom, gewes telijk (Waaslands) ABW-se- kretaris, stelt dat er géén af dankingen mogen komen bij Boelwerf en stuurt aan op het houden van een Ronde Tafel over de scheepsbouw. Zo'n topoverleg, met deelname van overheid, reders en vak bonden, zou er heel binnen kort kunnen komen, zo verna- e nog. Vrijdag, van- komt trouwens het ekonomisch-sociaal overlegcomité bijeen om zich te beraden omtrent wat men stilaan «de geteisterde gewe sten» is gaan noemen, en bij die getroffen gebieden ont wikkelingszones in Europees perspektief hoort het Land van Waas duidelijk. Van Geertsom toont zich overigens tevreden m.b.t. de opkomst, de impakt ook van de betoging in Lokeren van 1 maart jl. In dat verband kan gesteld wor den dat men er in vak bondskringen zeer verheugd over is dat een instantie als het NCMV n.a.v. die betoging een felicitatiebrief stuurde: de strijd voor het behoud van de koopkracht vindt men alom belangrijk, blijkbaar. Zaterdag jl. richtte het ABW, in kongres bijeen in de Vooruit te Gent, onder het voorzitterschap van Temse- naar Van Geertsom een op roep naar het ACV, «om een gemeenschappelijke syndikale tegenmacht op te bouwen» via het nastreven, samen, van een interprofessioneel akkoord «tegen de arrogantie van het patronaat en het uitzichtloze beleid van de regering». Van Geertsom stelt dat op regio naal vlak volop overleg wordt gepleegd binnen belangrijke organismen als de interkom- munale van het Land van Waas en het subregionaal te- werkstellingskomité. De te loorgang van de textielnijver heid in Lokeren en de on weerswolken die boven de Scheldekant hangen hebben dus wat losgeweekt. RMT-Boel: samenwerking? De Regie Maritiem Transport in Oostende heeft dringend nood aan de vernieuwing en uitbreiding van de vloot. Mi nister van verkeerswezen De Croo zou volgens nationaal se- kretaris Franky De Block van ACOD-«zeewezen» Vervolg op blz. 4 Telefoon 053/21.59.23 Gezlns-, Gezondheids- en Welzijnsbeurs te Aalst SffMDAS 14 MAART 1886 39' JAAR&AN6 KR. 11 - 38 F GEEFT MEER KOMFORT AAN UW VOETEN Schoenen in verschillende breedten Voetverzorging Steunzolen Orthopedisch maatwerk Spataderkousen Erkend door alle Mutualiteiten 1 6 32 25 001 1 6 40 25 302 Ua#»*"*" Hoogstraat 28 Aalst Tal. 053/21.23.22 Huweiijkslljsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie aBBMMBBHMMHMMMWaBaMWNaaMBBHMraMBMaWBMMWMaMMWMrara Met een dubbel kongres en een zeer aantrekkeiyke hebben de watersporten zich in Dendermonde maar gedurende een enkel dagje aan het brede voorgesteld. Het stadhuis was voor een keer omgetoverd tot een binnenmeer, waar duikers, zeilers, surfers en anderen het beste van zichzelf lieten zien en waar allerlei handelaars en verenigingen zich wisten aan te pryzen aan een talrijk opgekomen publiek. Onder ruime bel Dendermonde. De Grote Markt voor éénmaal ingenomen door de watersport. Speedboten en zeilboten, maar ook een waterskimachine kregen de volle aandacht (foto Piet Hermans) werken zoals men bezig was. In de namiddag kwamen dan ongeveer 140 voorzitters en se- kretarissen van de Vlaamse Vereniging voor Watersport (WW) in algemene vergade ring bijeen. Ook hier ging het om een algemene ledenverga dering waarop vooral een aan tal administratieve problemen werden besproken en jaarver slagen werden gestemd. Dat hoort nu eenmaal bij een der gelijke bijeenkomst. Opvallend was evenwel dat zo wel de WW als de LFWS biezonder blij was met de or- ganizatie van de watersport dag, die aan een anders saaie bijeenkomst een totaal ander kachet geeft. Wereldkampioenschappen Van de gelegenheid werd ge bruik gemaakt om ook het we reldkampioenschap zeilen in de eenheidsklasse 420 voor te stellen. Dat wereldkampioen schap heeft van 16 tot 30 juli in Nieuwpoort en de plaatselijke WW afdeling neemt de orga- nizatie ervan op zich. In totaal zullen een 80-tal boten uit 15 landen aan dat wereldkam pioenschap deelnemen. Dat In de voormiddag werd op het .stadhuis de statutaire vergade ring van de Landelijke Federa tie voor Waterski gehouden. Vertegenwoordigers uit heel Vlaanderen woonden die bij eenkomst bij. De LFWS, zo blijkt uit cijfergegevens telt in Vlaanderen liefst 2.194 leden r zou dat aantal graag zien toenemen tot meer dan 2.500. Wat best kan volgens de voor zitter die een vurig pleidooi hield voor het aanvaarden van een nieuwe club. Hij maakte ook de oprichting bekend van een Vlaamse Waterskischool, die met een flink deel van het budget gaat lopen. Waardoor het zoeken van sponsors zich meer dan ooit opdringt. We hebben ook onthouden dat het aantal skivergunningen dat wordt afgeleverd van kapitaal belang is, want hoe meer er zijn, hoe meer werkingstoela gen men krijgt. En om finan cies draait het nu eenmaal, ook als het om sport gaat. De ver gadering keurde unaniem de begroting voor het komende werkjaar goed, hechtte zijn goedkeuring aan het jaarver- j 1985 en gaf de bestuurs- ploeg krediet om verder te zal gebeuren in zes reeksen van 1 tot 2 zeemijl en het hele wereldkampioenschap speelt zich af in de havengeul van Nieuwpoort. Een watersportbeurs Terwijl op de bovenverdieping kongresisten zich bogen over de problemen waarmee hun vereniging te kampen heeft, werd de benedenverdieping van het Dendermondse stad huis herschapen in een gezelli ge en nette tentoonstelling. Zowat alle geledingen van de watersport kregen er een stand. Lang niet alleen de wa tersportverenigingen zelf, maar ook een aantal bedrijven en firma's die zich op dit speci fieke terrein hebben gespecia- lizeerd kregen er de kans om hun produkten kenbaar te ma ken. En ómdat het nu eenmaal moeilijk is om een zeilboot, een surfplank en dies meer binnen in het stadhuis te rijden of glijden, werd ook een deel van de Grote Markt in beslag genomen. Een prettig idee dat door vele voorbijgangers naar waarde werd geschat. Op de Grote Markt stond trouwens een pracht van een zeilboot opgetuigd met een mast van om en bij de 13 meter. Daar kan je echt niet naast kijken. En verder enkele stijlvolle surfplanken die je onmiddel lijk deden wegdromen naar be tere tijden (die snel op komst zijn). Ook een Waterskimachi ne, waarvan de voorzitter van de Landelijke Waterskifedera tie tijdens de algemene verga dering weliswaar over verteld had dat ze bestond, maar he laas wegens plaatsgebrek in Dendermonde niet kon wor den getoond. Die skimachine leert aan toekomstige water skiërs en ook aan gevestigde waarden hoe ze in alle omstan digheden met de ski's moet omspringen. Een indrukwek kende machine die een ideaal trainingsmateriaal is en in de Vlaamse waterskischool zeker en vast haar verdiensten zal hebben. Een andere blikvanger was een inktzwarte motorboot. Met drie motoren van elk liefst 300 pk. Een gevaarte om u tegen te zeggen. Het ding haalt een topsnelheid van 150 kilometer per uur, drinkt zowat 300 liter benzine op een uurtje tijd en de kostprijs is gewoon om ach terover te vallen: 4 miljoen frank, maar dan heb je wel enkele extraatjes. Wat wij nor maal vinden. Opening Kort voor de middag werd de watersporttentoonstelling dan geopend in het bijzijn van leef milieuminister Lenssens en burgemeester Cool. Ook de direkteur-generaal van het Bloso, de heer Lams was aan wezig. In zijn openingstoe spraak schetste de WW voor zitter de geschiedenis van de vereniging die in 1932 werd opgericht als een afdeling van de VTB. Maar het ging de afdeling niet bepaald voor de wind en het was pas na de tweede wereldoorlog dat ze voorgoed ingang vond bij het brede publiek. In 1957 opper den een paar jongere krachten binnen de vereniging om een eigen koers te gaan varen en om wat te gaan doen aan de precaire struktuur van de club. Vanaf 1957-1958 was de door braak een feit. Aan de basis ervan lag de figuur van wijlen Richard Orient die later voor zitter van VTB-VAB zou wor den. De vereniging kende dan een grote bloei en van water toerisme ging men over naar de aktieve watersport. In 1976, werd de WW erkend als een landelijke federatie, zowel door het Bloso als door het ministerie van verkeerswezen. Maar veronderstellen dat daar mee meteen alle problemen voor de ruim 140 afdelingen over heel Vlaanderen van de baan waren, zou al te naief zijn, aldus de voorzitter die aandrong op het oplossen van twee grote problemen: het openstellen van de waterwe gen in het binnenland voor de toervaart waarbij men dan de verzekering moet krijgen da( ook tijdens de weekends de, kunstwerken zullen worden bediend en in de tweede plaats de zuiverheid van het water wat voor de toervaart van ka pitaal belang is. Het ene wel, het andere... Die tweede vraag was natuur lijk de handschoen werpen naar leefmilieu minister Lens sens. Die nam graag de hand schoen op en verklaarde dat hij om drie verschillende rede nen verheugd is met deze wa tersportbeurs. Het is een lumi- neuse idee van een happening te houden die meteen een dik ke promotie is voor de water sport, In de tweede plaats feli citeerde hij de voorzitter om alles wat de WW in het verle den reeds heeft gepresteerd en wat honderden leden is ten goede gekomen. «U brengt een stuk ontspanning in een stresserende tijd», zo vervolg de de minister die zei dat Den dermonde een goede keuze was voor een dergelijke bij eenkomst. «Nergens vindt gij zoveel water als in Dender monde, waar Dender en Schel de samenvloeien en waar zove le grachten werden gedempt». Daarop kwam hij tot het Vervolg op blz. 4 ling opende staatssekretaris voor Volksgezondheid en Gehandi captenbeleid Wivina De Meester een Aalsterse, te Myibeek geboren en er drie jaar gewoond samen met burgemeester Raymond Uyttersprot en in aanwezigheid van politici en welzynswerkers allerhande er deden liefst 80 verenigingen uit de welzijnssektor mede de eerste Gezins-, Gezondheids- en Welzynsbeurs. Naar ons werd verzekerd een unicum. Wel werd her en der wel die materie fragmentarisch belicht doch in de Aalsterse Keizersbeeld werd getracht een totaalbeeld van de levende welzynssektor op te hangen. Dit dan in stervorm met stra- Eersteling zijn naar het publiek toe. ten vanuit het centrum uitstra- Spreker stelde dat problemen Staatssekretaris Wivina De lend en elk een specifiek facet meestel niet door gespeciali- Meester beklemtoonde dat in- van de sektor behandelend. Zo seerde diensten zijn op te los- formatie broodnodig is en dat bvb. een straat over zelfhulp, over tewerkstelling, over sa- menlevingopbouw, over ge zondheidszorg, bejaardenpro blemen, vrijwilligerswerk, gastarbeiders en noem maar op. Marginalen «Welzijnswerkers worden nog al eens gedoodverfd als even marginaal als de mensen waar voor ze zich specifiek inzet ten», stelde burgemeester Raymond Uyttersprot bij de opening. Deze mensen, meest al om niet te zeggen altijd in de anonimiteit aan bod te laten komen is alleszins een verdien ste van deze dan toch unieke beurs. In de welzijnssektor zijn de problemen vaak zo gespeci- fieerd dat men wel eens van Pontius naar Pilatus wordt ver wezen. Mede door doorgedre ven versnippering. Het is een reële verdienste van deze beurs dat getracht wordt de mensen wegwijs te maken in het netwerk van verenigingen en hen aldus te konfronteren met de vereniging of de mens die hen een helpende hand kan uitsteken. Reeds bij de ingang is er naast een elektronisch plan waarbij u de situering van elke stand makkelijk wordt getoond ook een compiiter die u dadelijk voor uw individueel probleem verwijst naar de passende red dende instantie. acht zij gelukkig, beide zijn zé pijlers van een reëel welzijn. De staatssekretaris verwees naar de nieuwe bijsluiters bij geneesmiddelen en wil verder informatie verstrekken rond alternatieve geneeskunde. Verder brak ze een lans voor het vlug stemmen van een wet over orgaantransplantatie en voor minder paperassen in de sektor van gehandicapten. Ze Aalst. Aandachtig luisteren naar de openingstoespraak (a) sen doch dat huisgenoten, fa milieleden, buren, vrienden en kennissen de eerstehulp best kunnen verlenen. Harmonisch op elkaar inspelen van instan ties en vrijwilligers is een must in deze dan toch zo menselijke sektor, zeer gevoelig. Spreker prees dan ook het op elkaar inhaken van vrijwilligers en diensten en hoopt verder dat deze beurs een bijdrage moge deze beurs die brengt. Niet in het minst door de brochure waarin de zowat 80 representa tieve deelnemende verenigin gen worden beschreven. Maar uiteraard vooral door hun stand waarbij blijk werd gege ven van heel wat initiatief en kreativiteit met vaak eerder middelen. Dat samen wil het allemaal eenvoudiger en dan ook menselijker. Aktivitelten U kan in de Keizershallen nog terecht vandaag vrijdag 14 maart te 19.30 u voor afsluiten van de 5e dag van de anti rookcampagne georganiseerd door de Dienst Volksgezond heid. Morgen zaterdag te 13.30 u voor een panelgesprek over «gezonde voeding» met een arts, een diëtist, een LIMA- afgevaardigde en een man van Forme Control en te 20 u speelt De Schakel toneel. Op zondag 16 maart wordt besloten met een wandelzoek tocht onder het motto «Aalst, plezante stad». LH ANTIEK TE KOOP Elke zondag speciale verkoopsdag uit de hand. zonder kosten van. 13 tot 19 uur. Eetkamers, meubelens, tafels stoelen, aardewerk, brons, porce- schouwgamituur, schilderijen, Doe mee, en grijp deze unieke kans op een onvergetelijke vakantie. Wees zeker van uw wedstrijdnummer, reserveer nu reeds uw TV-EKSPRES bij uw dagbladverkoper.

De Voorpost | 1986 | | pagina 1