Jeugdboeken week STADHUIS DENDERMONDE 14-22 maart 1986 BEECKMAN 05370.02.93 MOTO'! HOFMAN 053/70.33.95 JO-SPORT 052/21.17.59 NIEUWLANDT 053/70.28.61 PUBLICITEIT 052/21.40.60 6 - 14.3.1986 - De Voorpost Felix Timmermansavond Naar aanleiding van deze herdenking van Felix Timmermans organiseert het Willemsfonds - Afdeling Aalst een Dia-voorstel ling met spreekbeurt over het leven en de werken van Felix Timmermans. Deze manifestatie wordt verzorgd door de heer De Ceulaer José, Voorzitter van het Felix Timmermans-genootschap van Lier. Datum: Vrijdag 21 maart 1986 te 20 uur. Plaats: Borse Van Amsterdam, Grote Markt 26 te Aalst. Inkom: 40 frank voor leden, studenten en houders CJP en Cultuurpas. 80 Frank voor niet-leden. Gaan schaatsen Als U inschrijft vóór 17 maart kan u mee gaan schaatsen naar de BLOSO-ijsbaan te Liedekerke op zaterdag 22 maart met vertrek aan het Kerkplein te Gijzegem te 13.30 u. en te 13.45 u. aan het kerkhof te Hofstade, terug rond 18 u. Prijs: 170 fr. voor leden of houder van een schaatspas en kinderen (- 14 j.); 190 fr. voor niet-leden; 90 fr. voor niet-schaatsers;in de prijs is alles inbegrepen (ven/oer, huur schaatsen, toegang schaatsbaan). Meenemen: een paar handschoenen en je identiteitskaart/ kinderpas. Organisatie: PW-jongeren Gijzegem/Hofstade. Inschrijven bij: - De Troch Jorg en Peter, Kruisstraat 1, Gijzegem - Dauwe Els, Denderweg 34, Gijzegem - Van Herreweghe Wemer en Hilde, Denderlandstraat 8, Gijzegem - De Gols Michel, Mimosastraat 35, Gijzegem - Houtman Carine, Katelijnestraat 16, Hofstade - Vanden Hooff Danny (Camping), Steenweg op Dendermon- de 147, Hofstade. twoord tot de laatste minuten van het stuk, waardoor het geheel uiteraard weer in een sfeer van prettige spanning wordt gehuld. Bal Schepen De Pauw In Gasthof Vonck op 5 april bal van schepen Robert De Pauw. Bloemenbal Het Verbond der Snijbloemtelers van Oost-Vlaanderen houdt op zaterdag 15 maart in de parochiezaal een bloemenbal. Waar mede dan terug wordt aangeknoopt met een vroegere traditie. Te 0.30 u. worden alle bloemstukken gratis onder de aanwezi gen verloot. Herder8em Sint-Antoniusvrienden In café Sint-Antonius belotting op zaterdag 15 maart vanaf 20 u. Bondsfeest KSA Tijdens het komend weekend 15-16 maart Bondsfeest KSA. Op woensdag 19: paasfeest KBG. Op donderdag 20: vergadering voor ouders van plechtige communicanten. Paasfeest KBG Op woensdag 19 maart: Paasfeest. Te 14 u. biecht. Te 14.30 u. mis. Daarna gezellig samenzijn in het Parochiaal Centrum. Zieken en bejaarden Ontmoetingsdag op zaterdag 22 maart vanaf 14 u. in de zaal. Mis, etentje en gezellig samenzijn. Eventueel contact nemen met Zuster Lutgart of met E.H. Pastoor. Bezlnningsnamlddag Op zondag 23 maart vanaf 14.30 u. in de zaal van de Kloosterschool, bezinningsnamiddag met Pater Thieu Peeters. Baardegem KVG Jaarlijks feest van de bond voor gehandicapten Baardegem- Meldert en Mooreel op zaterdag 22 maart te 15 u. in «Ons Huis», Hoogstraat. Biecht- en eucharistieviering waarna etentje en gezellig samenzijn. Gandhi Film in de parochiezaal op dinsdag 18 maart te 20 u. Inkom: 60 fr. Per gezin: 160 fr. Ten voordele van het project Maduranta- kam in India. Ontwikkelingssamenwerking Een werkgroep werd gesticht met voorzitter Paul Van Langen- hove, secretaris Sonja Eliano en verder Marcel De Kegel (Damiaanactie), Marcel Auwelaert (Solidariteitsactie ACV), Kris Aelbrecht (11.11.11), Mark De Jaegher (Vredeseilanden) en Jeanine en Joske Schockaert (Missieaktie en anumatie in scholen). Schoolbal De eerste 4 prijzen werden behaald door de bezitters van volgende nummers van de tombola: 4736 1092 1305 4778 4199 Reservenummer eerste prijs: 2861. Prijzen af te halen tot 31 maart in de school. Poppentheater te Baardegem Op zondag 16 maart te 14.30 u. in de gemeenteschool optreden van het Reizend Poppentheater met «Camavalmuseum en de geheimzinnige flauwe plezante». De naderende oprichting van het nieuwe «camavalmuseum» te Aalst leek een prachtig onderwerp om er een stuk voor het stadspoppentheater rond te maken. Een dankbare gelegenheid om deze toekomstige folkloristische bezienswaardigheid van onze stad reeds onder het jeugdig publiek wat bekendheid te laten verwen/en. Het museum moet nog volledig worden ingericht, op de tweede verdieping van het belfort. Toch komt er reeds geheimzinnige tegenkanting, of zijn het enkel misplaatste plagerijen? Kwik wordt ter hulp geroepen en moet weer eens de hete kastanjes uit het vuur halen. Of het hem ook nu weer zal lukken alles tot een goed einde te brengen, deze vraag blijft onbean- Zondag: 15 u. Patro I - Nederhasselt 15 u.: SK I - Schoonaarde Erembodegem Zaterdag 15 maart KWB-belotprljskamp: zoals elke 3de zaterdag van de maand: belotprijskamp, te 19 u. in de Crypte, ledereen van harte welkom I Zondag 16 maart KWB-volleybal: Erembodegem-Erwetegem, te 10 uur in Den- derdal. Wie belangstelling heeft voor volleybal kan ook terecht op de KWB-oefenstonden, iedere dinsdag te 20 uur in Denderdal. Slotfeest eerste jaar catechese: verzameling te 14 uur in de Crypte. Daarna zoektocht en te 16.30 u. slotviering in de St. Amanduskerk. Het feest wordt afgerond op het voorplein van de kerk met een fantastische ballonwedstrijd. K.V.LV. Paasfeest: te 14.30 u. in het Parochiehuis. SL-Amanduskoor: als voorbereiding op Pasen en de Goede Week: koorherhaling te 9.30 u. in de St. Amanduskerk. Nieuwe koorleden steeds welkom! Maandag 17 maart N.W.K.: raadpleging te 14 uur in de Crypte. J.K.A.V.-kookles: te 19.30 u. in de Crypte «Lasagne en pizza». Dinsdag 18 maart K.A.V.-hobbywerklng: Hobbynamiddag van 13.30 u. tot 16 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. K.V.L.V. kursus «Ajourbrelen»: deze kursus van 6 lesavon- den (om de 14 dagen) start te 19 uur (tot 22 uur) in de bovenzaal van het Parochiehuis. Lesgeefster is Mevr. Verhelst-Reyns A. Inschrijven kan nog ter plaatse. Al Anon: vergadering te 20 uur in de wachtzaal van hel Parochiehuis. Ziekenzorgkem: vergadering te 20 uur in de Crypte. Woensdag 19 maart K.V.L.V.: Doe-het-zelf-avond over «Veilige elektriciteit» te 19.30 u. in de Crypte. A.A. groep «Om Mekaar»: vergadering te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Donderdag 20 maart Kaartnamiddag: voor alle ACV-leden, gepensioneerden en bruggepensioneerden, in zaal Volkskring, Kaai 1, vanaf 14 uur tot 17 uur, op 20 maart, 17 april, 15 mei en 19 juni '86 (iedere 3de donderdag van de maand). Toneelopvoering Op vrijdag 4 en 11 april en op zaterdag 5 en 12 april, telkens te 19.30 u., brengt het toneelgezelschap «Onder de Toren» van Erembodegem, in de zaal «Parochiehuis» Erembodegem het blijspel «Slissen en Cesar», in 3 bedrijven, van Jeroom Vexten en Jos Gevers, in een regie van Philemon Eeckhaut. Kaarten 80 fr. (aan de ingang 100 fr.) te bekomen bij Paul Arijs, Molenstraat 7, Erembodegem of bij alle spelers en bestuurs leden. Meldert Gespreksavond Vandaag vrijdag 14 maart te 20 u. in het parochiecentrum gespreksavond georganizeerd door KVLV met als thema «Con frontatie: gezin en stress». Peilen naar oorzaken van proble men, levens- en arbeidssituaties, familie- en gezinstoestanden, interne oorzaken. Hoe in ons gezin leven en hoe stress verwerken? Madurantakam Op zaterdag 22 en zondag 23 maart tweede omhaling bij middel van omslagen voor het decanaal project «Madurantakam» in India. 16 jaar parochiecentrum Op paaszaterdag 29 maart te 21 u., na de paaswake, ontmoe tingsavond voor jong en oud. Een avond van gezelligheid waarbij ook uw aanwezigheid, al was het maar even, voor het bestuur een riem onder het hart zal zijn. Bedevaart Op dinsdag 1 april (géén aprilvis) bedevaart naar St.-Jozef te Leuven. Bedevaarttrein te Aalst te 8.35 u. Terugreis 18.32 terug te Aalst. Prijs: 220 fr. Kinderen van 6 tot 12150 fr. Reductiekaar- ten genieten 50% korting. Tentoonstellingen In het Cultureel Centrum Affligem in «Zalen B» nog tot zondag 16 maart tentoonstelling van werken van de Laermanskring uit Wemmei en op donderdag 20 maart opening van de expo van werken van de Kring van Sint-Anna-Pede in «Zalen A». Die loopt tot en met 6 april. Op zaterdag 22 maart vanaf 14.30 u. tentoonstelling in «Zalen B» van werken van kunstschilder Marcel Creytens. Tot en met 6 april. Eetfestijn De koninklijke Fanfare Sint-Cedlia brengt een eetfestijn in lokaal «Ons Huis» bij Herman, Dorp 1, op zaterdag 22 maart vanaf 19 u. en zondag 23 maart van 11.30 tot 16 u. ledereen welkom. Moorsel Balinese kunst In de Kloosterschool, Kloosterstraat van 22 tot en met 31 maart tentoonstelling van kunstwerken uit Bali. Houtsnijwerk, zilver werk, schilderijen en batiks, op weekdagen open van 18 tot 21 u. Op zaterdagen van 14 tot 21 u. en op zondagen van 10 tot 21 u. Vrije toegang. Op woensdag 26 maart te 19.30 u. diavoorstelling in overvloei ende projectie. Tijdens de pauze optreden van een Balinees danser. Mits het beantwoorden van een prijsvraag kans tot het winnen van een prachtig ebbenhouten beeld ter waarde van 15.000 fr. Vooropening met receptie op vrijdag 21 maart van 20 tot 22 u. Bezinning In het Parochiehuis op zondag 16 maart te 14.30 u. bezinnings dag georganiseerd door KAV rond vrede, liefde en gerechtig heid. Open parochieraad ledereen welkom op dinsdag 18 maart te 20 u. in het zaalken achter de kerk. K.B.G. Jaarlijks paasfeest op dinsdag 1 april. Te 15 u. biecht- en eucharistieviering. Te 16 u.: koffietafel en ontspanning. Ka ba ret 9de Chiro-kabaret «Chiro in kleuren» op zaterdag 15 maart te 19.30 u. in de Katholieke Kring. Naar Leuven Op bedevaart naar St.-Jozef op dinsdag 1 april met de trein. 210 fr. Vertrek te Aalst te 8.35 u. Er terug te 17.31 u. Nieuwerkerken ACV-CM Familiefeest Zaterdag 15 maart '86 om 19.30 u. in zaal Volkskring, Dorp: familiefeest met een toespraak en uitreiking van ACV-eretekens door Valère De Wint, sekretaris van de Voedingscentrale, een etentje (brochetten met frieten) en een gezellig samenzijn op de klanken van het orkest «The Rock Stars». Deelname: 150 fr., kinderen -12 j.: 100 fr. Gijzegem Feestavond ACV-CM De bestuursleden van ACV en CM afdeling Gijzegem nodigen alle leden en hun familie van harte uit naar de jaarlijkse feestavond die doorgaat op zaterdag 22 maart om 19.30 u. in het Patronaat, Dekkerweg. Deelname in de kosten 200 fr. per persoon (kinderen -12 j.: 150 fr.). Op het programma: feestmaal, toespraak door gewestsekretaris CM, oude volksspelen als ontspanning en tombola. KAV viert 30 jaar werking Op zaterdag 15 maart «verjaardagsfeest» om 19 uur in t Patronaat. Programma: Welkomstwoord receptie. Feestrede door de verbondsvoorzitter J. Lievens. Etentje. Ontspanning gezellig samenzijn. Deelnameprijs: 300 fr ./persoon. Inschrijven bij de kernleden! Op zondag 16 maart: eucharistieviering ter gelegenheid van het 30 j. bestaan om 10.30 u. Dendermonde. De Kamer voor Koophandel van Dendermonde belegde een avond over pensioensparen, een onderwerp dat in is (foto Piet Hermans) Johannespassie Wie met de Berlaaree BGJG meewil naar de uitvoering van de Johannespassie in de Dendermondse abdijkerk, kan kaarten bestellen bij Paul De Vos, Dorp 68, tel.: 052/42.36.19. De kaarten kosten 150 fr. voor BGJG-leden of voor wie een CP-pas of Plus-3-pas heeft, en 300 fr. voor anderen. De voorstelling is op donderdag 20 maart te 20 uur. De Overmeerse BGJG gaat eveneens naar deze vooretelling. Kinderoppasdienst Martha Tackaert is de nieuwe verantwoordelijke voor de kinder oppasdienst van de Berlaaree BGJG. Zij vervangt mevr. C. Verhofsté, die wegens beroepsbezigheden na 10 jaar afziet van deze taak. Wie een beroep wil doen op de dienst, neemt best tijdig kontakt op met Martha Tackaert, Heidewegel 11, tel.: 052/ 42.30.82. Gewestelijk volleytomool Op zondag 16 maart is er in de sporthal een gewestelijk BGJG- volleytomooi. Wie wil deel uitmaken van de plaatselijke ploeg, zowel dames als heren zijn toegelaten, schrijft zich in bij Eddy Heirman, Warande 54 te Beriare. Open vergadering Kuituurkring De Kuituurkring roept de Berlaaree verenigingen samen op een open vergadering op maandag 17 maart te 20 u. in de sporthal. Op de agende staan: gedachtenwisseling over werking rond sterrenkunde, het nemen van een beslissing over de uitwerking van het Feest van de Vlaamse Gemeenschap op 6 juli en een beslissing over het houden van een boomplantingsaktie. OCMW en onderhoudsplicht Dit is het onderwerp van een spreekbeurt in de kantine van SK Overmere op maandag 17 maart. Dit is een initiatief van KBG- Overmere. Lentekoncert De Vriendenbond Op vrijdag 21 maart, te 20 uur, houdt fanfare De Vriendenbond een Lentekoncert in de parochiezaal te Beriare. In april neemt deze fanfare deel aan een provinciaal tomooi dat in de Berlaaree sporthal zal gehouden worden. Annemie Neyts naar Beriare Op het Lentefeest van de PW, dat op zondag 23 maart in de zaal De Eekhoorn plaats vindt, zal nationaal voorzitster Anne mie Neyts een toespraak houden. Spaghettl-avond Op zaterdag 29 maart van 19.00 tot 23.00 uur organizeert de Culturele Centrale in samenwerking met de minivoetbalploeg «Vooruit» te Beriare in de zaal De Vooruit in de Frankrijkstraat een $>aghetti-avond. De toegang bedraagt 100 fr. Panta Rhel nodigt uit Op zaterdag 29, maandag 31 maart en vrijdag 4 en zaterdag 5 april telkens om 20.00 uur speelt «Panta Thei» in de zaal van de gemeentelijke jongensschool van Overmere «Ketchup en San gria» van Greenwood en Parkes in een regie van Luc Vemim- men. Plaatsbepsreking op het nummer 091/67.65.11. Verplicht longonderzoek Het gemeentebestuur'van Beriare organizeert een longonder zoek dat voor de zelfstandigen uit de voedingssektor een verplichting is. De radiologische wagen zal ter beschikking staan in Beriare op dinsdag 1 april van 11.00 tot 11.45 uur aan de kerk en te Overmere op dinsdag 1 april van 12.45 tot 13.15 uur aan de kerk. De inwoners van de deelgemeente Uitbergen dienen zich aan te bieden in Overmere. Het onderzoek is kosteloos. CM ziekenzorg Ziekenzorg CM organizeert een Paasfeest voor zijn leden, Dat Dendannonde. Senator Cooreman „erd door de Kanter roer Koophandel ui.eenodigd om het svsteem van het nenxmenxnaren toe te hrhten (fntn Piet Hermnnr) om het systeem van het pensioensparen toe te lichten (foto Piet Hermans) Dendermonde. De Kamer voor Koophandel had ook aandacht voor de beleggingsclubs (foto Piet Hermans) De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super- Bultex. Bergemeersenstraat 18 k AALST Dendermonde. Dat beleggingsclubs in de mode zijn, onderstreepte de voorlichtingsver gadering die de Kamer voor Koophandel rond dit onderwerp opzette (foto Piet Hermans) Dienst na verkoop Schoolstraat 48, Aalst Gekend voor de laagste prijzen Gespecialiseerd in de beste merken Alle benodigdheden en W kleding5h16M6a10 jé een biechtgelegenheid en eucharistieviering in de kerk. Om 15.15 uur worden er koeken geserveerd in de zaal van het parochiehuis en vanaf 16 uur wordt er gezorgd voor een spetterende ontspanning. Het einde van het feest is voorzien om 18 uur. Kaarter8Club De Kroonvrlenden Op de zesde speeldag voor het clubkampioenschap van de Kroonvrienden kwamen 34 spelers opdagen. Aviel Van Acco- leyen en Robert De Gucht kregen de beste kaarten. Tweede werden Willy Vercammen en Jozef Baeyens, derde Alfons Van den Steen en Kamiel Bracke, vierde Frans De Gucht en Hilda Burm en vijfde Remi Van Daele en Antoon Roels. Na zes speeldagen heeft Aviel Van Accoleyen de eerste plaats in de rangschikking. Dan volgen: Cyriel Bauwens, Gustaaf Vap Kerckhoven, Alfons Van den Steen, Jozef Baeyens, Remi Van Daele, Frans De Gucht, Hilda Burm, Gustaaf Dauwe, Georges De Geest en Robert De Gucht. Wipschietingen Vrijdag 14 maart om 19.30 uur bij Black Gold Donkhoeve. Zaterdag 5 maart om 15 uur bij Rodeo Overmere en bij Kermisvogels te Uitbergen en om 20 uur bij Weekendschuttere café Sint Hubertus Donk. Zondag 16 maart om 15 uur bij Donk Eendrachten bij De Voetbal te Uitbergen. Maandag 17 maart om 15 uur bij Donkhoeve Beriare Donk en dinsdag 18 maart om 19.15 uur bij De Dreef in Beriare. DENDERMONDSE RIJSCHOOL 052/21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool- op slechts 1 adres: Veldstraat 47 Sint-Gillis- V Dendermonde a Alles, maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen, Langestraat 116 9300 AALST Een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten.

De Voorpost | 1986 | | pagina 20