Wieze f 22 - 14.3.1986 - De Voorpost uur organizeert KAV Buggenhout in het instruktiebad aan de Vierhuizen een zwemavondje. Viergeslacht in Stekene. Onlangs troffen we dit viergeslacht in vrouwelijke lijn aan: Sint-Niklaas. De Wase Marktkramersvereniging was kwistig met prijzen. De familie De Inforavond over ondernoudsprodukten Isabella Van den Broeck (77) die in Kapellen woont, Lydia De Bruyn (53) uit Melsele, Gendt, Heirweg 51 in Stekene, sleepte t.g.v. de eindejaarsaktie een auto in de wacht. Op woensdag 19 maart organizeert KAV een info-avond over kleindochter Irène De Baere (32) uit Stekene en de jongste telg Karen D'Hooghe Zo'n voertuig viel ook te beurt aan de familie Buytaert-Foubert uit de Lamperstraat 2 alle reimgings- en onderhoudsproducten. De avond heeft plaats (orn\ nmel (Hui) in het ACV-lokaal en vangt aan om 20 uur. {gmj Dazei {aw' Kokkerellen met kinderen KAV jonge vrouwen organizeert op zaterdag 15 maart in de lokalen van het Buso een namiddag «Kokkerellen met kinde ren», voor meer informatie kan terecht bij de kernleden. Onderwijs In de belangstelling KWB organiseert op zaterdag 15 maart om 18.30 uur in de zaal Rerum Novarum een avondje over «onderwijs». Gastspreker is de direkteur van de technische school van Buggenhout. Deze avond is boeiend voor ouders en kinderen die voor een studiekeuze staan. Foto- en diasalon Tijdens het weekend van 22 en 23 maart heeft in de zaal Rerum Novarum te Buggenhout een foto- en diasalon plaats. Voor de zesde maal worden er doorlopend foto's tentoongesteld die hebben meegedongen naar verschillende prijzen. Deze ten toonstelling wordt georganiseerd door de KWB en fotoclub De Lens. Film In Grambergen Op vrijdag 21 maart organizeren KVLV, KLJ en Landelijke Gilde in het parochiaal centrum om 19.30 uur een filmvoorstelling met duiding. De keuze viel op de Zweedse psychologische film «Ik ben Maria» die als hoofdtema heeft de vriendschap en de puberteit. De film wordt warm aanbevolen voor ouders, samen met hun opgroeiende kinderen. De toegang bedraagt 50 fr. Krislskabaret 2 Op zaterdag 15 maart om 18.00 uur heeft in de zaal «Voor Allen» te Sint-Gillis een optreden plaats van Krisiskabaret 2. De toegang bedraagt 50 fr. (30 fr. voor Plus 3 passers). Deze avond wordt georganizeerd door de Culturele Centrale Aktief en Ateliee. De Krant KAV Grambergen organizeert op donderdag 20 maart om 19.45 uur in de parochiezaal een gespreksavond rond radio, televisie en krant. Algemene ledenvergadering Zondag 23 maart om 20 uur heeft in de zaal Scaldïs te Baasrode de tweede algemene ledenvergadering plaats in KAV die dit <eer in het teken staan van Pasen. Gastspreekster is mevrouw Casier die het zal hebben over «in vrede leven met jezelf». De sigen leden zorgen voor het ontspanningsgedeelte. Arbeid en Kunst een dankkoncert. Alle muziekliefhebbers worden om 20 uur in het Volkshuis, Gildestraat verwacht voor een gezellig kultureel avondje. BZN-avond Op vrijdag 21 maart om 20 uur organiseert KWB-Rupelmonde een avond met Phil Bosmans, de bezieler van Bond Zonder Naam. Alle liefhebbers voor een avondje vol levensvreugd en optimisme zijn welkom in het Gildenhuis om 20 uur. Toneelavonden De theaterklub Rupelmonde nodigt iedereen uit voor de toneel voorstellingen op vrijdag 14 en zaterdag 15 maart om 20.15 u. in de feestzaal van het Liberaal Huis, Nederstraat Rupelmonde. In een vertaling van Alfred Pleiter brengen zij 'Blootsvoets in het park', een blijspel in drie bedrijven van Neil Simon. De regie is in handen van Julien Rombaut. Milieuavond KWB-Kruibeke organiseert op maandagavond 24 maart een info-avond over lood- en kadmiumvervuiling in de polyvalente zaal van de gemeenteschool. Vooraf is er een film van 30 minuten rond milieuverontreiniging van het 'Werk van de Akker". Nadien volgt een panelgesprek met vertegenwoordigers van Velt, de provincie, het kabinet van minister Lenssens, een dokter van Usee en een vertegenwoordiger van de milieudienst van de gemeente Kruibeke. Een aanrader voor al wie bekom merd is om het Kruibeekse milieu. Moderator is Freddy Moort- hamer en hij start om 20 uur stipt. Zomerkleedjes maken Maandag 17 en 24 maart telkens om 19 uur start in zaal Den Bond een kursus van de praktische school van KAV. Men leert er een zomerkleedje maken. De toegang bedraagt 100 fr. KAV Heilig Hart De KAV afdeling Heilig Hart brengt op woensdag 19 maart om 19.30 uur in de Zouaaf een lessenreeks «een sweater maken». Inschrijven kan men bij de kernleden of bij Christine Van Praet, Vtierkouter 105. De toegang bedraagt 30 fr. Er wordt gezorgd voor een versnapering en koffie. Feestvergaderlng Op zaterdag 22 maart om 19.30 uur heeft in Den Bond een algemene leden- en feestvergadering plaats voor de mannen van het spoor, de post en de RTT. Ook hun gezinnen zijn welkom. Moerzeke Duivensport te Moerzeke In het Quiévrainverbond St.-Gillis - Baasrode - Moerzekt werden op de openingsvlucht reeds 117 duiven ingetekend op Quiévrain. De eerste bij de oude duiven waren: Armand Rochtus, J. en A. Spitael en Pierre Sertijn uit Moerzeke. Bij de jaarlingen: Armand Rochtus, Spitael en Florent De Feijter. Volgende liefhebbers van het inkorvingslokaal Moerzeke rangschikten zich zeer goed: Gustaaf Yzewijri, Hamme (5 en 24) - Gebroeders Peelman (10) - Jozef Jacob (13) - André Van Haute (15, 22 en 33) - Alois Peelman (16) - Rony De Wolf (26 en 28) - Louis Van Vossel (32 en 36) - Francois Van Geyte (17 en 38) - Henri Hermans (7 en 16) - Van Riet-De Ridder (8 en 31) - Willy Vereauteren (11). Zaterdag 15 maart opleringsvlucht uit Aalst en 's avonds inkorving voor de prachtige tweede prijsvlucht uit Quiévrain, van zondag 16 maart in het lokaal bij Frans Ost, Kleinbroeckstraat 29 te Moerzeke. Pronostiekersclub «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Mare Peelman en Clementine Phillepaert waren de winnaars met 9 punten. Katrien De Kuyper blijft aan de leiding met 171 punten, 2e is Hugo Willaert met 168 punten. Vijfde muzlekkwls Op zaterdag 22 maart organizeert de Culturele Centrale van Lebbeke voor de vijfde maal zijn muziekkwis in de zaal Volkshuis. De kwis vangt aan om 20.00 uur en de toegang bedraagt 150 fr. per ploeg die uit twee personen moet b«s»aan Samen delen, samen zorgen .Op zondag 16 maart blazen KVLV-Center en H.-Kruis en de Landelijke Gilde algemeen verzamelen in de Parochiale Feest zaal, Lange Minnestraat. Aanvang te 14.30 u. Paasfeest KBG O.L.Vrouwparochie viert op woensdag 19 maart, vanaf 15 u., in zaal Ons Huis, het Paasfeest. Toneelnleuws Wie nog niet in de gelegenheid was om «Tante Jutta van Calcutta» te bewonderen, kan nog terecht op vrijdag 14 en zaterdag 15 maart, telkens om 20 u. in het Gildenhuis. Het wordt op zijn minst een ontspannende ontmoeting. Werk van den Akker De leden worden er aan herinnerd dat ze tot zondag 16 maart kunnen inschrijven voor het teerfeest dat op vrijdag 21 maart om 19 u. in het restaurant van het Brouwershuis plaats vindt. Het inschrijvingsgeld - 350 fr. - kan men bezorgen bij Van den Steen Louis, D'Hondt Paul, Lambrecht Louis, Van Praet Freddy of Heuvinck Karei. - Op zondag 23 maart om 10 u. wordt er in de tuin van secretaris Karei Heuvinck, Kapittelstraat 11een praktische snoeiles gegeven door de heer De Rijbel André. Lekkere broodjes Vanwege de K.V.L.V.-Wieze wordt er op dinsdag 18 maart om 14 u. in het Gildenhuis een demonstratie gegeven over de bereiding van warme en koude belegde broodjes. Ook voor simpatisanten. Goede-Week songs Het Sint Salvatorkoor van Wieze nodigt uit op een koncert van liederen en poözie rond het Lijdensgebeuren. Dit boeiend geheel van liturgisch-artistieke zangnummers heeft plaats op zondag 23 maart om 19 u. in de St,-Salvatorkerk te Wieze. fonds in zaal Het Volk een informatieavond over «Leven met kanker». De toegang is vrij. Café chantant Vrijdag 14 maart in de cafetaria van het kultureel centrum, Kerkplein, café chantant door leden van volkskunstgroep Dries- ke Nijpers van Sint-Gillis-Waas, om 20 u. Wandelen In Bazel Vakantiegenoegens Lokeren gaat zondag 16 maart wandelen in Bazel. Men verzamelt aan Het Volk in de Poststraat te Lokeren om 14 u. Info via tel. 091/48.44.91 van Jef De Rijck. ACV-jongeren bijeen Vrijdag 21 maart om 19.45 u. in het Centrum te Lokeren bijeenkomst van de ACV-jongeren. Voorgelegd worden aktuele weetjes i.v.m. de vakbond, werk en werkloosheid en de jongerenkwis van 11 april. Hobbyclub Op Paasdag (30 maart) organizeert de hobbyclub, traditiege trouw, zijn jaarlijkse nationale ruildag. Alle verzamelobjecten komen aan bod. Ter deze gelegenheid geven wij ook een tentoonstelling speciaal voorbehouden aan onze jeugdafdeling. Onze volledig omgevormde jeugdclub staat nu onder het commando van twee dynamische jonge mensen: Geert Moons en Patrick De Witte. Volgende jeugdleden nemen aan deze tentoonstelling deel: Anja De Peusseleir, Margot Verheylesoon, Cindy De Coninck, Antonella Van Exterghem en Franky De Peusseleir. Natuurlijk zijn ook de twee voornoemde jeugdleiders van de partij. Deze nationale ruildag met tentoonstelling heeft plaats in het Cultureel Centrum (gans de kelderverdieping) van 9 tot 17 uur. Scoutsgroep Slnt-Laurentius Op zaterdag 29 maart aanstaande organiseren de scouts en meisjesgidsen van Sint-Laurentius een grootse wafelenbak om hun scoutslokaal «De Blokhut» te restaureren. Hiertoe installe ren zij een opmerkelijk wafelkraam op de Markt. Dit zal geopend zijn in de namiddag. Daarnaast bestellen zij de wafels ook aan huis door middel van wafelbakbriefjes die in de loop van de komende weken massaal zullen worden verkocht. De hete wafels worden verkocht aan 25 fr. per stuk, met een superaan- trekkelijk aanbod: 5 wafels voor 100 fr. De steun van de koper wordt zeer op prijs gesteld en de scouts wensen iedereen smakelijk eten. KWB Sint-Jozef Spoele Deze KWB-afdeling is ontzettend blij veel mensen te mogen uitnodigen op de jaarlijkse bezinningsavond, die doorgaat op vrijdag 21 maart om 20 uur in het parochiehuis Spoele. Als gastspreker werd piemand minder dan E.H. Staf Nimmegeers uitgenodigd, bekend van radio en televisie, en oud-Lokeraar. Deze eminente spreker zal handelen over «Priester zijn bij de BRT en Priester zijn te Brussel». Wij bevelen u deze interessan te avond warm aan en rekenen op een grote opkomst. Sint-Gillis-Waas Hart- en vaatziekten In De Klinge organiseert het Kristelijk Ziekenfonds op maandag 17 maart nog een informatieavond rond het voorkomen van hart- en vaatziekten. Om 19.30 u. in het parochiehuis van De KUnoe. Sint-Niklaas Wandeling Vakantiegenoegens Op zondag 16 maart organiseert «Vakantiegenoegens Lede» een «Sint-Jozefwandeling». Er wordt van start gegaan om 14.15 u. op de markt van Lede. Deze natuurwandeling doet o.a. de brok schoonheid aan die «Vogelenzang» noemt en daar is er gelegenheid om even uit te blazen. Rond 16.45 u. wordt de wandeling beëindigd in zaal «De Kouter». Meer informatie: Frans De Croock, Populierenstraat 9, Lede. Tel. 053/70.22.75. (db) Dankkoncert Leven met kanker Zondagavond 16 maart organiseert de socialistische harmonie Dinsdag 25 maart om 20 u. organiseert het Kristölijk Zieken- ACV-jongeren en werk In het kader van de aktie «Werken aan werk» nodigen de ACV- jongeren uit tot een bijeenkomst over plaatselijke tewerkstellinq. Om 19.30 u. in het Gildenhuis, Heymanplein 7. Van figuratie naar abstraktle Vrijdag 14 maart organiseert de CSC in de stadsbibliotheek een voordracht over kunst. «Van figuratie naar abstraktie» is de titel van de voordracht die architekt Edilbert Haentjens verzorgt, vanaf 20 uur. Retro Belsele en Pulvelde Vrijdag 14 maart om 20 uur in de parochiale feestzaal van Puivelde terugblikt op het jaar 85 en de gebeurtenissen die zich dan in Belsele en Puivelde voordeden. Anderhalf uur spektakel. Toneel in Belsele Vrijdag 14, zaterdag 15 en zondag 16 maart om 19.30 uur in zaal Van Remoortel te Belsele voert Phoenix-Belsele op «Als ik de lotto win» van Ruud De Ridder in regie van Johan Hessels. Kaarten via tel.72.38.70. Toneel In Nleuwkerken Nog op 14 en 15 maart om 20 uur vertolkt De Vlasbloem in de Katholieke Kring op Ten Bos in Nieuwkerken het stuk «Onder een dak» van Jan Fabricius in een bewerking van Marcel Smet en regie van Jaak Verhelst. Kaarten via tel.: 776.02.91 of 776.48.49. Russische schilderkunst Zaterdag 15 maart om 20 u. in het Masereelhuis, Truweelstraat 123, dia-avond over de schilderkunst in Rusland en de USSR, door Alfons Waelput. De They8 van toen Jan Theys en «De Tijd van Toen», te zien en te horen op maandag 24 en dinsdag 25 maart om 14 uur in de schouwburg. Medewerkende zangers zijn Rita Deneve, Lia Linda, Will Ferdy en La Esterella. Tijdens beide voorstellingen wordt een live plaatopname gemaakt. De derde leeftijders worden massaal verwacht. Ze kunnen tegen slechts 20 frank kaarten kopen op de dienst sociale zaken van het stadhuis. Gemeenteraad Vrijdag 21 maart om 19 u. vindt in de raadszaal van het Sint- Niklase stadhuis de gemeenteraad plaats. Men heeft het over onteigeningen op Driekoningen, aanpassingswerken aan de Leopold ll-laan, aanleg van koliektoren naar het waterzuive ringsstation in Sinaai, een vraag van Sportkring Sint-Niklaas om een verbeteringswerk uit te voeren en vooral over de verkeers situatie in de Stationsstraat, aan het Kardinaal Mercierplein en de Plezantstraat. Het Vlaams expressionisme Dinsdag 18 maart om 20 uur verzorgt Lieven Van den Abeele in het museum aan de Zamanstraat een voordracht over het Vlaamse expressionisme. De Alpenvallei Donderdag 20 maart om 20.15 u. organiseert VTB-VAB een voordracht over de Alpenvallei van de Haute Maurienne en het Nationaal Park van de Vanoise op de Frans-Italiaanse grens. In Het Centrum, Grote Markt 40. Op wandel In Waasmunster Zondag 16 maart organiseert de Jeugdbond Natuurstudie en Milieubescherming een fietstocht naar het Molsbroek in Loke ren. Afspraak om 14 u. aan het bushokje op de Grote Markt in Sint-Niklaas. Koffieconcert Zondag 16 maart vindt vanaf 11.30 u. in de Wijncentrale, Regentiestraat 67-69 een koffiekoncert plaats. Professor Ignace De Sutter en het koor De Averulle o.l.v. Geert D'hollander zijn te gast. Kuituurkring Baensland organiseert, info via tel. 776.62.94. Verloofdendag Zondag 16 maart wordt in de OLVrouw-Presentatie, Plezant straat 135, een 'verloofdendag' organiseerd van 9 tot 18 u. Informatie via tel.: 777.10.76. Diploma's Rode Kruis Zondag 16 maart vindt in het Sint-Niklase stadhuis om 10 u. een akademische zitting plaats met uitreiking van Rode Kruis- diploma's. Het geheel wordt opgeluisterd door strijkersensem ble Parisians. Naar Den Baggaert Zondag 16 maart wandelt KWB-Duizend Appels naar Den Baggaert. Samenkomst om 13.30 u. aan het gemeentehuis in Sinaai, met eigen auto's. Hugo Schlltz, wijn en kaas Vrijdag 14 maart om 20 uur in zaal Nectar, Driekoningenstraat 156, derde kaas- en wijnavond van de Amedee Verbruggen- kring^int-Niklaas. Eieren versieren en houtsnijden Het Centrum voor Volkskunst organiseert ambachtelijke kursus- sen in het lokaal van de handwerkataliers, Nijverheidstraat. Dinsdagavonden 18 en 25 maart kunt u leren hoe eieren versierd worden. Leren houtsnijden kan op tien maandagavon den. Informatie bij Hugo Pieters, Pastoor De Meerleerstraat 96, tel.: 777.56.67 (na 18 u.) Krlkoshow De scouts van Kristus Koning organiseren in de schouwburg hun Kriko Show op zaterdag 15 maart om 20 uur en zondag 16 maart om 14.30 u. OCMW danst Zaterdag 15 maart vindt om 21 u. het zesde bal plaats van de vriendenkring van het OCMW-personeel, In Hotel Serwir. Schelde-schllderkunst Zondag 16 maart organiseert VTB-VAB om 10 en 11.30 u. een geleid bezoek aan de tentoonstelling «De Schelde in de schilderkunst», in het museum aan de Zamanstraat. Info via tel.: 776.38.95. Mobill8atlekoncert Zaterdag 15 maart om 21 uur in Quasi, Dalstraat 70, «Mobilisa- tiekoncert» met twee rockgroepen in het kader van een antimili taristische manifestatie. Gaston Van Camp Woensdag 19 maart om 10.30 u. is jeugdschrijver Gaston Van Camp te gast in de stadsbibliotheek, Heymanplein. Hij richt zich tot een publiek van jongeren van twaalf jaar en ouder. Poverello Dinsdag 18 maart om 20 uur vindt in Het Centrum, Grote Markt, een voordracht plaats door Jan Vermeiren over «Poverello». Het Davidsfonds organiseert. Info via tel.: 776.66.23. «Permeke» te kijk Woensdag 19 maart gaat de Wase kunstkring de film «Perme ke» van Henri Storck en Patrick Conrad bekijken In zaal Select, Parklaan, om 20.15 u. Grootouders en kleinkinderen Dinsdag 18 maart om 14.30 u. negende zitting van de Wase Seniorenakademie, in de stadsbibliotheek, Heymanplein te Sint-Niklaas. Journaliste Nora Rijcken praat over het tema Relatie groot-ouders-kleinkinderen Sint-Niklaas. Vorige donderdagavond werden de prijzen uitgereikt van de eindejaarsaktie van de Wase Marktkramers- Kruibeke. Niets dan lachende gezichten tijdens de feestelijke bijeenkomst van de familie De Wit (dw) vereniging. Ten stadhuize werden de fietsen in ontvangsten genomen door mevrouw Dhaen van de Kokkelbeek 231 in Sint-Niklaas en door Bruno Van Gasse, Lokersebaan 194 in Zele (delro)

De Voorpost | 1986 | | pagina 22