CHRIS VAN DEN BER6HE WINT SPURT VOOR DE BAUW EN VAN LIEROP Klubkampioene BART BLOMMAERT: GROOT ATLETIEKTALENT UIT BAASRODE Melinda Rauwoens op zoek naar eerste palm WÊÊtÊÊÊÊÊÊÊÊUHÊRSÊMtÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊHBÊÊÊÊ HAMMENAAR LUC PEERLINCK, VERRASSEND TWEE BU DE JUNIORES De Voorpost - 14.3.1986 - 25 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 WIELRENNEN 109 juniores in Buggenhout SjO^^s ry\0*Vt Niet minder dan honderdennegen juniores maakten zich woensdagnamiddag in de Buggenhoutse Kalkenstraat op voor een wedstrijd van by de honderd kilometer over Uchtlopende wegen. Een sukses dus qua belangstelling. De wedstryd op zichzelf had in feite niet veel te bieden. Dat kwam omdat aan niemand enige vryheid werd gegund en zy die toch probeerden om in het offensief te gaan, hooguit een voorsprong van honderdvyftig meter konden verwer- V| ven. Het peloton bleef op de loer en onmiddeliyk werden de onruststokers by de lurven gevat. Wie waren nu die lepe jongens die poogden aan de aandacht van him gezellen te ontsnap- Frankie Verstappen, Kurt Leunis, Bruno Verwulghen, 'n-*SÈm wW •üfwi® Christiaen Laenen en Frank De Jonghe. Zij trokken op pad in de derde ronde of onderna men tenminste een poging in die zin. Eens een voorsprong van honderd meter gereali seerd maakte Wim Van Cals- ter zich op. Hij sleurde aan het peloton, dat spoedig de voor sprong van de leiders wist ten iet te doen. Een tiental kilometers verder Wielrennen. Gunther De Bauw en Gerry Van Lierop werden tweede en derde bij de juniores noteerden we dan een volgen- in Buggenhout (c) de ontsnappingspoging. Deze keer waren dat Dirk Willems, Patrick Evenepoel, Christiaen Laenen en Wim Van Calster. Ook hun poging werd om zo te zeggen in de kiem gesmoord. Intussen was het ons opgeval len dat Gerry Van Lierop stil aan naar de kop van het pelo ton was geslopen en op vin kenslag lag. Halfweg trok hij in het offensief met Gunther De Bauw, Chris Wuyts en Guy Piron. Wie dacht dat dit de goede ontsnapping ging wor den, diende spoedig zijn me ning te herzien. Ook dit kwar tet werd in enkele kilometers bijgebeend. Het kwam dus te rug tot een hergroepering. In tussen was één van de grote favorieten, met name Benno Wouters uit de wedstrijd ver dwenen. De Kleinbrabander had bandbreuk geleden. Geruime tijd bleef de bonte bende samen. Wie ook in de voorste gelederen op te mer ken viel waren Patrick Van Wielrennen. Chris Van den Berghe uil Dendermonde won de junioreskaers in Buggenhout (c) om aan de haal te gaan, maar ook die poging mislukte haast onmiddellijk. Langzaam maar zeker zag het er naar uit dat het op een massaspurt zou uit draaien. Links en rechts werd gegokt en uitgekeken naar wie bij de ontknoping over snelle benen beschikt. Wim Van Calster poogde nog eens sa men met Filip Verhaeghen om het roer in handen te nemen maar hierop volgde onmiddel lijk reaktie van ondermeer Luc Willems en Gert Maes. Dus weerom een maat voor niets. Intussen had zich ook een val partij voorgedaan en verdwe nen dientengevolge Sprangers, Coussenier en Van Heuver- zwijn uit de wedstrijd. Naarmate de finale in zicht kwam zou er dan toch wat meer leven in de brouwerij komen. Er vormde zich een kopgroep die vijftien renners verenigde met ondermeer Kris Van Den Berghe, Frankie Verstappen, Robbie Van ATLETIEK KAMPIOEN VAN VLAANDEREN BIJ DE MINIEMEN Baasrode heeft voor de fusie al verscheidene goede veldlo- pcrs gekend. Het tydperk van Louis Van Spitael (nog steeds aktief by de veteranen en als trainer van de jongeren) ligt nog vers in het geheugen. Hy werd opge volgd door Jozef Quisquater, die op zyn beurt in Laurent Vranken een waardig opvolger vond. Alle drie de atleten stapelden in de jeugdkategorieën de overwinningen op. De Baasroodse gemeente zette na de fusie deze traditie voort, waarby* het nu het grote talent naar voren schuift, met name topatleet in spé Bart Blommaert. Hy is in de kategorie miniemen werkeiyk de TOP. Bart startte het cross-seizoen voor eigen publiek in Baasrode, waar hy zyn klasse overvloedig tentoon spreidde en won. Daarna nam hij deel aan wed- net. Hij doet trouwens zijn strijden te Welle (Dender- naam alle eer aan. In Ninove, leeuw) en St.-Gillis-Dender- Laame en Hamme sloot hij monde, die allebei met even- telkens zegevierend af met zijn veel bravore werden gewon- alomgekende forse tred. Hij nen. Alle atletiekkenners wa- behaalde acht overwinningen ren het erover eens dat deze en te Bomem was hij weer Blommaert de nieuwe nummer eens zijn tegenstanders te snel naf Hij rendeerde nog altijd tegen 10(% (9 op 9). Dan trok Bart naar het Bra bantse Lennik, waar het kruim van de miniemenkategorie aan de start zou verschijnen. Het sterke deelnemersveld telde 52 crossers. De jonge Baasrode- naar toonde weer zijn klasse en met veel brio distancieerde hij zich van zijn leeftijdsgeno ten. Hij dulde werkelijk nie mand in zijn buurt, waardoor hij zijn tiende wedstrijd glans rijk met een tiende zege kon afsluiten. Zowel in Lokeren als in Leb- beke, waar het deelnemersveld samengesteld was uit sterke deelnemers won hij afgete kend. Tot op heden heeft nog geen enkele miniem zo de an dere veldlopers zo gedomi neerd. Met een twaalf op twaalf en met zo'n voorsprong kan het niet anders of men heeft pure klasse in huis. Na deze aanloop van het cross- seiezoen kwam het Provinciaal één wordt in zijn reeks. Aan gemoedigd door een schare supporters zoekt hij de betere lopers op. In Haaltert kon hij zich meten met de Aalsterse belofte Lakman. Maar meer dan eens bewees Bart uit het goede hout gesneden te zijn en dat niemand anders dan hij de beste is. Bart had als taktiek het volgende aangewend (zoals trouwens ook in zijn vorige wedstrijden); vanaf het begin gaat hij er als een hazewind vandoor om er nadien een moordend tempo op na te hou den. Elke konkurrent moet eronderdoor gaan. Hij won de wedstrijd met ongeveer vijftig meter voorsprong op de twee de loper. Voor zijn vijfde wed strijd trok hij naar Denderhou- tem, waar hij zonder tegen stand probleemloos zijn vijfde overwinning op evenveel wed strijden behaalde. Elke mi niem kende nu de naam Blom maert en overal waar hij zich vertoont wordt hij gebrand merkt als de te kloppen favo- Kampioenschap aan de beurt. De titel die hieraan verbonden is, is de hoogste onderscheid ing die men kan behalen bij de miniemen. De Zottegemse or ganisatoren keken reikhalzend uit naar het duel tussen de twee grootheden uit de Oost- vlaamse jeugdreeksen: Blom maert en Lakman. Lakman vertelde aan éénieder die het wou horen, dat hij naar Zotte- gem zou afreizen om de titel aan zijn palmares toe te voe gen. Blommaert, gekoncen- treerd en uiterst gemotiveerd door de uitlatingen van zijn rivaal, schoot van bij de start naar de leiderspositie om zo reeds na 400 meter een 15 tal meter voorsprong uitgebouwd te hebben. Lakmans trainer gaf aan zijn «poulain» de nodi ge richtlijnen en vertelde hem dat Bart dit moordend tempo nooit vol zou kunnen houden bij d lange beklimming. Maar in plaats van het te begeven, zette Bart bij de beklimming zijn hulpmotor op scherp en hij bereikte de top met dertig meter voorsprong. In de ge vaarlijke afdaling nam Bart geen enkel risiko en hij liet Lakman toe tot op 15 meter te naderen. Na deze afdeling vond hij het welletjes en hij bouwde even een «tussen- spurtje» in. Met zijn foulé was het makkelijk een kloof van 40 meter te bewerkstelligen. Zijn dertiende overwinning op een rij was meteen de provinciale titel. De speaker van dienst had niets anders dan lof over voor deze Baasrodenaar en hij vroeg zich af wie in staat zou zijn deze Blommaert te ver slaan of zelfs de door hem uitgedeelde mokerslagen op te vangen. Tergelegenheid van het Natio naal Kampioenschap Senioren werd door de organisatoren een voorwedstrijd Pupillen en Miniemen ingeschakeld. De besten van het land waren aan wezig, waaronder verscheide ne favorieten met de te klop pen Blommaert aan kop. Blommaert geraakte van bij de start ingesloten en kon zo zijn gevreesde techniek niet ten uitvoer brengen. Na een fan tastische inspanning kwam hij echter na 200 meter op kop. Na enkele tussenspurten van Bart spatte de groep uit elkaar, maar meer dan 5 meter voor sprong kon hij niet uitbouwen. De jeugd diende niet aan te treden op het zware parcours, maar diende te lopen op de renbaan. Het snelle veld was zeker in het voordeel van Blommaert, zodat deze krach tige jongen onmogelijk zijn tegenstanders de genadeslag kon toebrengen. Op 200 meter van de eindmeet sloten drie atleten bij hem aan. Blom maert, die de hele koers had gemaakt werd in de spurt afge straft. Hij finishte als vierde en meteen was het zijn eerste ne derlaag van het seizoen. Er viel echter geen ontgoocheling bij Bart te bespeuren, die maar ai te goed beseft dat een wed strijd op de sintelbaan hem niet ligt. Hij was tevreden met zijn prestatie. Op het parcours van de senioren kon geen en kel loper hem evenaren. Bart heeft gedurende dit atletieksei- zoen prachtige prestaties afge leverd. Het hoofd koel houden en niet overdrijven is vanaf nu de boodschap. Alle atietiek- liefhebbers kijken vol ver wachting uit naar Barts presta ties op de sintelbaan. BELGISCH KAMPIOENSCHAP VELDLOPEN Op het meesterschap van Rudy Walem, een junior uit dezelfde ploeg als Vincent Rousseau stond geen maat tijoens de Waregemse crossen voor het nationaal kampioenschap. Hij were nooit echt bedreigd. Maar belangrijk voor de streek en verrassend is zeker de tweede plaats van Luc Peertinck, de Hamse eerste jaarsjunior die zich ongeveer half--koers kwam aan melden. Die Peertinck liet zdfs de Gentse kopman De Tier achter zich. Luc ha uitslag zelf niet verwacht. Het provinciaal kampioenschap in Zottg was met een vijfde plaats eerder tegengevallen, maar deze tweede plaats en de bijhorende selektie voorde wereldkampioenschappen maakten hem bijna volmaakt gelukkig. Ook winnaar Walem stak zijn verbazing niet onder stoelen of banken. Ook hij had niet op Peertinck gerekend voor die tweede plaats. In elk geval wordt die Luc Peertinck een kwqje klant, iemand om in het oog te houden. Hij heeft bewezen dat h(j mits het nodige doorzettingsvermogen boven zijn gewone prestaties kan uitstijgen. WIELRENNEN Haudt, Peter Michiels, Gun ther Van Den Abbeele, Kris Sleeuwagen, Gunther De Bauw, Ronny Van Damme en Gerry Van Lierop. Later kwa men nog een aantal renners deze leidersgroep vervoegen waardoor men bij het ingaan van de laatste kilometers zo wat dertig renners aan de lei ding kreeg. Maar ook deze groep zou verbrokkelen en bij het ingaan van de laatste rech te lijn bleven elf renners licht voorop. Het had er alle schijn van dat Gunther De Bauw ei genaar van de bloemen ging worden. Hij ging aan de haal op minder dan één kilometer van de streep. Chris Van Den Berghe wipte mee. De ver standhouding bleek niet zo best te zijn. Dat had voor ge volg dat het tot een hergroepe ring kwam. Het kwam dus tot een sprint met zowat elf ren ners. Vrij verrassend won Van Den Berghe voor Gunther De Bauw, Gerry Van Lierop, Chris Sleeuwagen, Gunther Van Den Abbeele en Robbie Van Haudt. Voor Kris Van Den Berghe, uit St.-Gillis-Dendermonde werd het de eerste zege van het seizoen. Voor Gunther De Bauw de tweede keer dat hij op de tweede plaats beslag legde. E.G. Atletiek. Luc Peertinck. Wielrennen. Metina Rawoens (vh) Zowat twee weken geleden behaalde de zestienjarige Melinda Rauwoens uit Buggenhout, de titel van klubkam pioene in de eerste wedstrijd van het seizoen te Bottelare. Wielerklub Merelbeke-Scheldestreek telt een negental vrouwen in de fietsende gelederen en daaronder drie meisjes-kadetten die het in de Merelbeekse deelgemeente onder mekaar uitvochten om de begeerde trui van primus van de klub. Hoe ging het daar in zyn werk? We waren met een tiental aan de start en er waren acht ronden af te leggen. In elke omloop een stukje kassei en een korte klim. We bleven lang bij mekaar, maar naarma te de wedstrijd vorderde, begonnen de verschillende rensters van elke kategorie mekaar in het oog te houden. Tijdens de voorlaatste ronde slaagde ik er dan toch in om mijn metgezellen los te gooien op het stukje kassei. Aan de aankomst had ik zo'n honderdvijftig meter voorsprong. Ry je graag op kinderkopjes? Op zulke wegen voel ik me wel in mijn sas. Hoe lastiger, hoe liever eigenlijk. Daarom rij ik graag in heuvelend gebied. Het is een meevaller dat de meeste wedstrijden voor de kadetten in ons land in het Waalse landsgedeelte liggen, daar is het konstant bergop-bergaf. Ik rij ook graag in»de regen. Hoe slechter de weersomstandigheden, hoe liever ik het heb. De anderen kijken daar meestal tegen op, maar ikzelf voel me dan pas in mijn schik. Je ziet er dan ook niet tegenop om in slecht weer te trainen? Helemaal niet. Momenteel stelt Fons Verschuren zijn trainersschema op. En ik moet zeggen dat ik erg verbeterd ben sedert ik zijn raadgevingen opvolg. Morgen bijvoor beeld, moet ik tussen de vijftig en de zestig kilometer trainen en moeten daar tussendoor een aantal spurten ingelast worden. Zo scherp ik mijn weerstand aan. Daar om train ik vaak op bergachtig parkoers, de streek van Asse en Edingen en die kanten. Zo oefen je ook op kracht. De voorbije winter heb ik speciaal op «macht» getraind, tijdens de oefenstondes in de Buggenhoutse sporthal. Omdat ik geen snelle spurter ben, heb ik me daarop een beetje toegelegd en stilietjesaan verbetert dat. Hoe lang koers je al? Mijn eerste wedstrijd reed in in Borgloon, een paar weken voor ik zestien werd. Ik kon de wedstrijd uitrijden en klasseerde mij dertiende. Een plaats die mij blijkbaar goed lag, want de rest van het seizoen behaalde ik nog acht maal dat resultaat. Ik ben ook tweemaal gevallen, maar zonder veel erg, de tweede keer kon ik zelfs verder rijden en werd ik nog... dertiende. Hoe is hel met de supporters gesteld? Aangezien we thuis een café uitbaten, komen er nogal veel sympathisanten over de vloer. Dat heeft ook te maken met het feit dat de Buggenhoutse Boskrabbers in «Het Brou wershuis» hun klublokaal hebben. Het was trouwens met die mannen dat ik in het begin meereed, op zondagoch tend. Die mannen rijden rustig aan, het is een gewone «toeristenklub», maar voor mij was het toch een uitsteken de duurtraining. Als klein meisje reed ik rond op een klein «krosserke» met een koersstuur, en later evolueerde dat naar een serieuze koersfiets en toen ik een jaar of veertien, vijftien was, vroegen ze waarom ik niet meereed met hen. Zij zijn natuurlijk allemaal supporters voor mij. Wie begeleid je naar de wedstrijden? Dat zijn vooral Polleke Vertinel en Raf Vandam. Zij zijn trouwe aanhangers en ze kontroleren mijn fiets voor de wedstrijd. Doen ze het een beelje goed? Jaja, ik heb hen dafgeleerd. Voor de koers zeg ik hen wat ze moeten doen, zoals bijvoorbeeld als er bevoorrading is en ze drinken moeten aangeven, 't Zijn goei mannen. We vormen een goede ploeg tesamen met Martin, die mij masseert. Ze zagen soms wel eens om een supportersklub te stichten, maar ik wil eerst nog wachten tot er nog wat «uitslagen» zijn. Je bent nu toch al klubkampioene? Ja, maar ik zou toch graag nog een koers winnen voor ik op 21 april moet overgaan bij de nieuwelingen. Hoe gaat het op school? Ik volg «kleding» in de Rito te Dendermonde. Maar ik heb ook nog veel kameraden hier in Buggenhout, waar ik vroeger naar school ging. In Dendermonde ontmoet ik ook nog Brenda Osselaer van mijn klub en 's maandags praten we natuurlijk over... de koers. CE

De Voorpost | 1986 | | pagina 25