DE EEN ZUN DOOD IS DE ANDER ZUN BROOD SCHEIDSRECHTER ZORGT VOOR LATE SPANNING LOKERSE KATTEBELLETJES L uw i oil 26 -14.3.1986 - De Voorpost VOETBAL 1nationale Lokeren-Lierse 4-1Mounts De Schrijver kon tot tweemaal toe een Lierse goal voorkomen Annr nn Am l.» >-IJ._ /J.i Trainer Rik Pauwels was helemaal niet gelukkig na de wedstrijd van SK Beveren tegen Kortrijk. Net ais de spelers en supporters voelde Rik zich bedrogen door scheidsrechter Van den Wijngaert. En, nu kennen we Rik wel als een man die veel kan relativeren, zaterdagavond kon men de woede van geel-blauw best begrijpen. De manier waarop de Antwerpse scheidsrechter de laatste vyf minuten van de wedstrijd stuk floot, deed het Wase voetbalpubliek zelfs de krasselende prestatie van SK Beveren zelf vergeten. Lokeren-Lierse 4-1. Stephan Keshi mocht voor het eerst het veld op. In de 71ste minuut verving hij de gekwetste Schoofs (ds) WBKÊÊ3SÊÈÈ£ÊBÊSStBÊ\ klaren. Méér dan wat ver en onsamenhangend jel was er echter niet En dan was er... straf- Lokeren-Lierse 4-1. Patrick Versavel haalt het in het hoogspringen. Hij zorgde voor de derde Lokerse goal (ds) M'Buyu had eerst al de openingstreffer aan de voet gehad, werd een tweede keer door Mommens met een lange voorzet bediend en werd door Mertens in de strafschopzone gevloerd. Meteen mocht de jongste van het M'Buyu-duo het karweitje klaren en de Lo kerse aanhang kwam stilaan op temperatuur: 1-0. De thuisploeg had omzeg gens vleugels na dit eerste doelpunt. Lierse-keeper Ver linden kreeg het een poosje geweldig druk, maar het werd een maat voor niks. Een kom- Lokeren-Lierse 4-1. Dimitri M'Buyu scoorde op aangeven van de Joegoslaaf Icin de tweede Lokerse treffer (ds) Na de dooi van de laatste dagen koesterde het zware speelveld zich in een warm lentezonnetje. Drieduizend kijkers waren getuige van een leuke, vrij aantrekkelijke ver toning. De thuisploeg domineerde van bij de aanvang, vooral via Icin - die zich meer en meer opwerpt als de Lokerse diri gent bij uitstek. Ook Raymond Mommens, de laatste tijd in schitterende vorm, maakte het de Antwerpse staartploeg be hoorlijk moeilijk. Hij fungeer de immers als draaischijf om het duo Dimitri M'Buyu-An- gelo Nijskens te bevoorraden. De bezoekers poogden nochtans via een stugge man dekking achteraan de klus te Mommens-Nijskens liep op een sisser uit, de Lierse goalie werd verslagen op een schot van Lebbeekse Ray mond doch een verdediger redde op de lijn. Uitgesteld is niet verloren, dat dacht Loke ren althans en vijf minuten later was het dan toch zover. Dimitri M'Buyu werd be diend door Milan Icin en trap te rechts op doel. De bal botste via keeper Verlinden terug in Lokerse voeten en het was 2-0, getekend Dimitri M'Buyu (op aangeven van Icin) Na de pauze trad Lierse in een meer aanvallende rol, on dermeer via Den Buys, die Hoogenboom verplichtte tot een heuse karpersprong. Aan de overzijde bracht Bosch red- voor zijn team door een doelpunt van, alweer 'Ct'app'll'di')' 41 Loken" d^'ou'm" de keurlingen Keshi en Onebo voor 't eerst op Dimitri M'Buyu, van de lijn te halen. Amper waren de Pallie- ters van de schrik bekomen of de derde Lokerse treffer prijk te op het bord. Op hoekschop van Raymond Mommens kon Patrick Versavel in twee tijden scoren: 3-0. Wat we al zo vaak met Lo keren meemaakten, gebeurde ook nu. Amper waren de Dak- namboys, na hun doelpunt, ge stopt met de Indianendans of daar prijkte de bezoekende tegengoal op het scorebord. Van Roon verlengde een aan geven van Mertens in doel en het was 3-1. Diezelfde Van Roon had luttele minuten later zelfs de aansluitingstreffer op het hoofd, maar besloot over het doel. Lierse bleef er echter rotsvast in geloven en pogin gen van Van den Buys, op de lijn gered door Maurits De Schrijver en de jonge invaller Anthonissen (alleen voor het Lokerse doel) kenden ei zo na sukses. Lokeren diende echter van repliek met een tweede straf schop-doelpunt. Fierens on derbrak op onortodoxe wijze een soloren van Patrick Versa vel en Milan Icin kreeg de eer de Wase nummer vier aan te tekenen. 4-1 dus, en dat zou het blijven. Sporting Lokeren bewees zichzelf met deze overwinning een enorme dienst. Voor de Pallieters werd het laatste waakvlammetje van de hoop op behoud meteen gedoofd. Vivian Bogaert Na de wedstrijd Lokeren-Lierse werden de persme dewerkers door een overgelukkige trainer Anthuenis op een drankje getrakteerd. De Lokerse trainer lijkt er nu eindelijk van overtuigd te zijn dat niets meer het behoud van zijn team in gevaar kan brengen. Vierpuntenwedstrijden worden nogal dikwijls beslist met één doelpunt", vertelt Aimé. "Dat was vandaag niet het geval. De overwinning was er een met ruime cijfers. Lokeren heeft een sterke prestatie neergezet, voetbalde bij momenten zelfs zeer goed en zakte ook een paar keer weg. Dat is nu precies typerend voor het huidige Sporting. Maakt de ploeg een goal, dan komt er in de kortste tijd een tegentreffer. Misschien heeft dat te maken met /concentratieverlies. Maar kom. Door de inschakeling van de jeugd was ons behoud aanvankelijk geen zekerheid. En nu is dat al bijna een vaststaand feit. In onze resterende wedstrijden kan nu aandacht besteed worden aan het spektakel, aan onze supporters zijn we dat cadeautje wel verplicht. Dat we op de goede weg zijn, is zoveel als zeker. Naast de vier doelpunten werden er immers nog een aantal uitge speelde kansen onbenut gelaten. Dat moeten we trouwens in de toekomst trachten te verhelpen", besluit de Lokerse oefenmeester. Dimitri M'Buyu is op één goaltje na de topschutter bij Sporting Lokeren. Angelo Nijskens gaat hem voor. Negen treffers in de kompetitie knalde Dimitri dit seizoen tegen de netten. Hij steekt het niet onder stoelen of banken dat hij graag een profkontrakt wil losweken bij de Daknam-ploeg, al zijn er al losse kontakten met andere klubs. Het liefst bleef hij in geboortestad Lokeren, stelt hij. Besprekingen in die zin worden trouwens al op gang gebracht. In de loop van de voorbije week werden Swat Vander Eist, Dirk De Vriese en Raymond Mommens uitgenodigd hun zegje te komen doen bij de Lokerse dirigenten. De rest komt wellicht eerstdaags ook aan de beurt... De Nigeriaan Stephan Keshi mocht aan de 71ste minuut het veld opdraven voor een gekwetste Schoofs. Zijn debuut in het Lokerse team werd door de supporters op gejuich onthaald. De andere kleurling, Ivoorkustenaar Maxime Onebo, zat trouwens ook voor de eerste keer op het reservenbankje. Zaterdag trekt Sporting Lokeren naar het Olympia- stadion waar wordt partij gegeven tegen Club Brugge. De Anthuenis-jongens kunnen deze ontmoeting ont spannen tegemoet gaan, daar waar Club zich geen verder puntenverlies meer mag veroorloven. Op Dak- nam koestert men de wens minstens de halve inzet weg te halen... Beveren-Kortrijk 1-1. Keeper Himpe van Kortrijk in een sensationele redding (dw) Er zat inderdaad weinig vaart in de wedstrijd en Beve ren leed duidelijk onder de afwezigheid van een typische spits. Christiaens en Albert waren onbeschikbaar, de Fin Lius kwam in het Waasland helemaal niet tot grootse voet baldaden en aan zijn proefkon- trakt wordt eind april een eind gemaakt. De jonge Buyens, nochtans aangenaam verras send in zijn eerste optredens, lijkt niet helemaal het vertrou wen van de Beverense voetbal- verantwoordelijken te genie ten. Trouwens ook op de flan ken zat geel-blauw zaterdag monddood want daar miste men Jaspers en Creve. Voor Pauwels dus al behoorlijke problemen voor het begin. De eerste twintig minuten waren voor de zowat vijfdui zend toeschouwers weinig ge nietbaar en toen Kortrijk, op één van de weinige akties van de bezoekende ploeg, via Le- moine op voorsprong kwam toonde Freethiel zich heel ont stemd. Beveren vocht terug maar heel overtuigend was de inzet toch niet. Het bleef klun gelen. Toch raakte Beveren nog voor rust langszij toen Ma- rinelli, zijn betere prestatie kan een troost betekenen, een mislukt schot van Kusto her nam. De gelijke stand bij de rust leek heel logisch. Na de rust sukkelde de wed strijd zonder hoogstandjes ver der. Bij Beveren verscheen Mark Baecke na een afwezig heid van vier maanden ten ge volge van een knieletsel tussen de lijnen maar verder was er op Freethiel niets nieuws te rapen. Beveren kreeg opnieuw het ongenoegen van de tribunes over de hoofden en Kortrijk speelde evenmin denderend maar toonde toch veel wils kracht om het gelijkspel op de bordjes te houden. Vijf minu ten voor tijd was ruim 10% van de ontgoochelde kijkers al huiswaarts getrokken. Zij mis ten de hoofdschotel. Franz-Jo zef Schmedding, veruit de be- drijvigste speler bij de thuis ploeg, drong diep in het straf schopgebied en werd daar door zijn landgenoot Schwabe tegen de hielen getrapt. Schmedding ging neer maar de bal kwam bij Baecke terecht die hard binnenschoot. Beve ren dus toch nog... Neen. Beveren-Kortrijk 1-1. Schmedding, in de tang genomen, kan niet bij de bal (dw) schudde scheidsrechter Van den Wijngaert, er was geflo ten. Strafschop dus, dacht de Wase aanhang... Neen, schud de scheidsrechter Van den Wijngaert, de fout kwam van Schmedding. Een alleszins ei genaardige beslissing want het was duidelijk Schwabe die ach ter Schmedding aanzat en niet omgekeerd. De vlam sloeg in de pan en de scheidsrechter kon het vuur niet meer blussen. In de laatste minuten werd getrokken en KAATSEN getrapt en de akteurs hielden aan hun beulenwerk drie gele kaarten over. De onvrede van Rik Pau wels na de wedstrijd kon daar om ook best aanvaard worden. Trouwens, Rik heeft naast se- lektieproblemen ook nog an dere zorgen. Vooral de vraag of het Beverse bestuur zijn kontrakt zal verlengen blijft Pauwels slapeloze nachten be zorgen. (H.A.) KANDIDAAT-SCHEIDSRECHTERS GEVRAAGD VOOR HET GEWEST AALST-DENDERMONDE In het Gewest Aalst-Dendermonde is men druk op zoek naar scheidsrechters (eventueel jeugdscheidsrechters). Voor verdere inlichtingen wendt men zich best tot de sekretaris van het scheidsrechterskomitee, met name de heer Freddy Vercauteren, Kerkstraat 9, 1890 Opwijk. Tel. 052/35.40.75. LOKEREN - LIERSE 4-1 In een vrij aantrekkelijke wedstrijd heeft Sporting Lokeren de illusies van degradatie kandidaat Lierse aan flarden getrapt. Het team van trainer Aimé Anthuenis is door de overwinning quasi zeker dat het volgend jaar in eerste klasse blijft, de Pallieters daarentegen hebben door deze vierpuntennederlaag hun doodvonnis en meteen eert retourbiijet naar tweede afdeling getekend. De 4-1 uitslag mag zeker logisch genoemd worden. De thuisploeg zorgde immers vooral via Angelo Nijskens en Dimitri M'Buyu voor het nodige spektakel, terwijl de bezoekers daarentegen slordig akteerden. Met de afgetekende zege onderstreepte de Wase ploeg trouwens de stijgende presta- tiekurve van de laatste weken. Beveren-Kortrijk 1-1. Na een ingebeelde fout van Schmedding keurde de refhet doelpunt aj (dw) BEVEREN - KORTRIJK 1-1

De Voorpost | 1986 | | pagina 26