S.K. VERRAST LEIDERS EN PUBLIEK MET PRACHTIG VOETBAL STERKER DOORBIJTEN IN TWEEDE HELFT SINT-NIKLAAS DICHT BIJ EINDRONDE takeïi OEFENMEESTER BERS (Dn. SL-Glllis) TOTALE MANGEL AAN AFWERKING EENDRACHT AALST: BASSETT GESCHORST De Voorpost - 14.3.1986 - 27 ;!"'Vv, 'v V'. Sint-Niklaas - Berchem 1-1. Joris Cornet ontpopt zich tot een echte sterspeler. Hier geeft hij een achterwaartse pas. (dw) VOETBAL 2' nationale Union was, en vooral in de eerste helft, beslist sterker op het middenveld. Eric Van Dooren roerde toen de grote trom en vermits in die eerste periode én Moortgat én Hoe- beeck te traag uitvielen, kreeg Union zelfs de beste kansen geserveerd. Tot groot geluk van de thuisploeg was Union vooraan totaal onmondig en had het o.i. aan de rust op wat meer recht dan een 0-0 brilsco- re. Het zal oefenmeester Can- jels zeker niet ontgaan zijn wat er schortte bij zijn poulains. In ieder geval zal hij wel de levie ten gelezen hebben aan enkele akteurs, die het allemaal veel te veel individualistisch aan pakten, wat nogal dikwijls leidde tot balverlies. In ieder geval werd na de kampwisse ling op het middenveld minder hoekig en bonkig geakteerd. De Brusselse middenvelders kregen minder bewegingsvrij heid en daar vooraan Bassett en El Fahem voortdurend aan de Brusselse defensie bleven bijten, verscheen plotseling meer zelfvertrouwen in het Aalsterse team. Na het eerste doelpunt van Hoebeeck moest Union uit zijn pijp kruipen en dat speelde natuurlijk in de kaart van Aalst dat op de flan ken over een grotere ruimte kon beschikken. Eigenlijk had Aalst na een kwartier in de tweede helft Union kunnen af maken. Maar vlak vóór de neus van doelman Dieltiens dachten én Hoebeeck en Bas sett te individualistisch om de gouden kansen te verzilveren. Oefenmeester Canjels gaf na de wedstrijd grif toe dat Union op het technisch vlak meer dan behoorlijk uit de verf is gekomen. "In mijn team was er echter meer doorzettingsvermogen aanwezig tijdens de tweede helft en dat heeft ten slotte geleid naar een verdiende ze ge, El Fahem en Bassett zijn technisch geen grote kranen - alhoewel ze toch wel wat kunnen met de bal aan de voet - maar ze gaan voortdu rend in de clinch met hun tegenstanders. Verder heb ik kunnen vaststellen dat zowel Moortgat als Hoebeeck hard hebben gewerkt na de rust met het gekende resultaat", aldus Leo Canjels. (abl) Eendracht Aalst-Union 2-0. Electeur kan de rush van Ennekens niet onderbreken (per) Sint-Niklaas - Berchem 1-1. Berchem moest alle hens aan dek roepen om de Wase spelers omver te kegelen (dw) Eendracht Aalst-Union 2-0. Hoebeeck scoorde dan toch voor E. Aalst. Meteen was het 1-0 (per) Union-oefenmeester Bers kloeg na de nederlaag van zijn poulains tegen Aalst tot iedereen die het horen wilde over het gebrek aan afwerking in zijn team. "Het is duidelijker geworden van week tot week dat ik vooraan over geen afwerkers beschik en zeker spelers die zich in de zone van de waarheid agressiever kunnen aanstellen. Als men vanop de kleine backlijn niet kan scoren, waarheen moet het dan met Union? In die kontekst wordt het behoud in tweede nationale een zware dobber. Het staat nu al vast dat het knokken wordt tot de laatste match." (abl) SINT-NIKLAAS - BERCHEM 1-1 Al heeft Berchem Sport dan een puntje weggehaald op Sint-Niklaas, toch was het voor iedereen duidelijk dat eigenlek alleen de Klaasjes recht hadden op de punten. Met een geweldige inzet in de eerste helft heeft geel-blauw bewezen dat het nu een geweldige periode meemaakt, die het recht naar de eindronde moet leiden. Welk een verschli met de lusteloze ploeg die in de heenronde soms het veld opdraafde! Noë vooral, maar ook Lacroix, Vandenhende, Van Wambeke en Verbruggen, gooiden er van in het begin de beuk in en zetten een verrast Berchem gedurende een halfuur voor schut. Spijtig genoeg kon de thuisploeg uit deze wervelende periode slechts één doelpunt puren, zodat zij nadien op haar adem trapte en de gelijkmaker moest toestaan toen de Antwerpenaars meer aan bod kwamen. Berchem dreigde in de eer ste helft inderdaad ten onder te gaan in de stroom die de thuisploeg veroorzaakte. Ze kreeg wel een vijftal kansen, maar liet die lggen, alleen Ver bruggen kon rond het halfuur een uitstekende Van Lomber- gen verschalken, nadat Van Wambeke een vrijschop had getrapt, Noë op de keeper be sloot en Verbruggen kon her nemen. De Klaasjes hebben van in het begin hun stoute schoenen aangetrokken en zijn de be zoekers keihard gaan besto ken. Geen ogenblik kreeg Be rchem, met de gerekupereerde Crockaerts de kans om rustig de bal rond te spelen of een aanval op te zetten. Er was onmiddellijk een Waaslander in de omgeving die knap en volhardend storingswerk ver richtte. Ei zo na zaten er tij dens het eerste kwartieral twee potten in de Berchemse netten. Truyens en Van Wam beke brachten de bezoekende defensie tot wanhoop, vooral de rechterflank, maar Cornet en nadien Vandenhenden kon den van die splijtende akties geen gebruik maken. De be zoekers zagen duidelijk af en probeerden de bal zo ver mo gelijk van hun muit te houden, maar de thuisploeg scheen wel vleugeltjes te hebben en hield er een zeer hoog tempo op na. Berchem wist niet waar het eerst moest ingrijpen en werd af en toe van het kastje naar de muur gespeeld. Topvoetbal dus en dat belooft voor de verdere eindstrijd. Toen op de 28ste minuut dan toch ge scoord werd, was dat niet meer dan logisch. Het was zelfs een karige beloning voor de kei harde plaatseijke doorzetters. Van Wambeke, regisseur in het middenveld, mocht een vrijschop nemen, Noë schoot pal op Van Limbergen en een goed gevolgde Verbruggen kon hernemen. Het duurde tot een tiental minuten voor rust vooraleer de bezoekers hun neus aan het venster kwamen steken, omdat Sint-Niklaas dan stilaan in ademnood geraakte na de zwa re inspanningen van het eerste halfuur op het zware veld. Zonder het ritme op te drijven kwam Berchem toen in de kunnen zijn. Dat vond ook Mare Noë, die een voortreffe lijke match speelde. De beslis sing had voor de rust moeten vallen. Sint-Niklaas blijft voor alsnog leider in de tussenstand en krijgt volgende week de verplaatsing naar een niet on aardig evoluerend Boom voor geschoteld. De steenbakkers hebben in deze periode ook al match, de thuisploeg had im mers nog niet voldoende kun nen rekupereren tijdens de rust. Een schitterende lob van De Ruyter belandde over de kleine keeper De Meyere in het kruis van het doel en met een stonden de bordjes al vroeg gelijk. Berchem ging op zijn élan verder en miste op een niet de 1-2 toen De Ruyter na een mooie aktie van Struyf en Moors niet kon besluiten. Men moet nu niet gaan den ken dat Sint-Niklaas er niet meer aan te pas kwam. De thuisploeg sloeg geregeld terug en bijvoorbeeld Van Wambe ke kon gevaarlijk dreigen maar Bleyen kon de bal over de lijn werken. Verbruggen probeer de het ook nog eens en een schot van Noë streelde de dwarsligger. Berchem is dus met een puntje naar huis en daarover waren de bezoekers zeer tevre den. Ook zij waren van me ning dat het aan de rust 3-0 had Sint-Niklaas - Berchem 1 vertrekt naar het Berchemse vijf punten opgehaald. Indien geel-blauw echter speelt zoals het dat zondag deed dan komt het wel in orde. Op verplaat sing zijn de Klaasjes zeker niet te onderschatten. Vermelden we nog dat scheidsrechter Goethals een ■1. Een knap schot van Noë doel (dw) faire en aangename match mocht leiden voor ongeveer 2500 toeschouders, wat voor Sint-Niklaas al een hele aan winst is en dat hij drie gele kaarten moest tonen aan res- pektievelijk Verbruggen, Struyf en Lambrechts. DeBe Sint-Niklaas - Berchem 1-1. Een juiste gele kaart voor de Berchemse stopper na zijn zoveelste overtreding tijdens het plaatselijke offensief (dw) Eendracht Aalst-Union 2-0. El Fahem groeit met de week naar een betere konditie en scoort gemakkelijk (per) Eendracht Aalst zal het zaterdagavond tegen Tonge ren moeten stellen zonder Graham Bassett, die geel geschorst is. Dat stelt oefenmeester Canjels voor een moeilijkheid vermits de Brit, omwille van zijn werk kracht en doorzettingsvermogen, zich opgewerkt heeft tot een "boy" die zwaar doorweegt op een verdediging. Hoogstwaarschijnlijk zal Geert Van Roy die opdracht meekregen scherper in de aanval te spelen als kompli- ment van de Tunesiër Riadh El Fahem. Deze laatste (ondertussen al auteur van vijf doelpunten in de laatste vier wedstrijden) is zowat de "lieveling" van het Aalsterse publiek geworden. Normaliter had hij een hele tyd nodig om zich aan te passen aan onze eigen leefgewoonten en dito voetbal. De jongste weken weet Riadh blijkbaar waar de klepel hangt en ontpopt hij zich als een sluwe doelpuntendief, tot grote voldoening van zijn ontdekker Roger Van de Vlaeter. In de rangen van Tongeren loopt een zekere Abeels, vorig seizoen overgenomen van Borgworm, weer vlot te voetballen. Het is de man die voor de Ambiorixjon- gens het verschil kan maken. Als een soort "valse" aanvaller duikt hij daar op waar men hem niet verwacht. Ennekens en Derijck zullen dus dubbel uit de ogen moeten kijken, tenzij een allround-man als Luc Limpens hem uit de wedstrijd houdt. Droessaert moet nog steeds verstek laten gaan. Hij is wel verlost van zijn plaaster, maar een revalidatieperiode is niet te vermijden. Ook De Winne (kuitkwetsuur) is onzeker. (abl) Met de glansprestatie tegen leider Berchem heeft Sint-Niklaas alle twijfelaars, alle kankeraars, de mond gesnoerd. Want echt, de Waaslanders schitterden en Berchem was uitermate gelukkig met het gelijkspel aan de Watermolendreef. In de eerste helft had Sint-Niklaas de Antwer penaars stevig in het snoer maar het heerlijke onver stoorbare voetbalwerk leverde toen maar één doelpunt- je op. De Waaslanders vergaten het snoer wat vaster aan te trekken. En toen na rust Berchem de wedstrijd wat meer in evenwicht kon brengen, werden de leiders snel beloond met de gelijkmaker. Moreel was Sint- Niklaas echter duidelijk de winnaar. Uitblinker num mer één Peter Van Wambeke toonde zich na de wedstrijd dan ook biezonder optimistisch. "Als je de kansen bekijkt hadden we tegen leider Berchem inderdaad makkelij moeten winnen. Met een tweede doelpunt aan de rust was de wedstrijd gespeeld en niemand zou onze zege hebben aangevochten. Nu kan Berchem terugkomen. Spijtig. Maar het werk dat we vandaag toonden moet nu toch iedereen overtuigen van de waarde van deze ploeg. Het loopt nu allemaal veel vlotter. Iedereen krijgt opdrachten mee en voert die ook feilloos uit. En de ploeg dramt. Het middenveld trekt geweldig veel werk naar zich toe en wanneer we bijvoorbeeld dan nog zien hoe Verbruggen aanvallend uit de verf komt dan is dit een ploeg die in de eindronde helemaal niet misstaat. Want dat blijft uiteraard nu de hoofdzaak. En daarom is het wel spijtig dat we vandaag een puntje lieten Zondag op het veld van Boom, ook al spelen de steenbakkers goed de laatste tijd, kan Sint-Niklaas mits een zege, en buitenhuis zijn de Klaasjes toch ook niet onaardig, zijn eindrondeplaats zowat veilig stel len. Na de wedstrijd tegen Berchem is niemand meer verwonderd over de groei van de ploeg. (h.a.) Sint-Niklaas - Berchem 1-1. Cornet zal doorgaan, nadat hij de Berchemverdediger op de verkeerde voet zette (dw) AALST - UNION SINT-GILLIS 2-0 Dat de ploegen in tweede nationale sterk aan mekaar gewaagd zyn, hebben we nog eens kunnen vaststellen tijdens de wedstrijd Aalst-Union. Inderdaad, de Brusse laars, die alles moeten aanwenden om een degradatie naar derde af te wentelen, viel zeker niet uit de toon wat het veldspel betreft tegen Eendracht Aalst dat nog altyd de ambitie koestert om tot de eindronde door te stoten.

De Voorpost | 1986 | | pagina 27