ROBUR MOERZEKE LAAT DE MOED NIET ZAKKEN m SK GREMBERGEN VERLIEST KOSTBAAR PUNT ALLEEN KRUIBEKE KON WINNEN SINT-GILLIS-WAAS ZET LEIDERSPOSITIE IN DE VERF DIRK DE MAERSGHALGK REGISSEERT EENDRACHT OPSTAL AFWERKING EENS TE MEER ZOEK BURST VERDIENDE BETER FC BAASRODE OOG VOOR VOLGEND SEIZOEN De Voorpost - 14.3.1986 - 29 VOETBAL 2' provinciale ROBUR - LOKERSE 4-1 Na twee opeenvolgende nederlagen en een povere 1 op 6 uit drie wedstrijden, heeft Robur Moerzeke zich tegen Lokerse SV duidelijk herpakt. De titelkandidaat in tweede provinciale begon nochtans gehandikapt aan de match. Er ontbraken drie titularissen wegens schorsing. Dat was het geval voor Huylebroeck, Luc Vercauteren en René Vlaminck. De invallers hebben zich echter gemanifesteerd en het beste van zichzelf gegeven. Meest opvallende figuur n het Moerzeekse elftal was Luc Vermeer. Hij regisseerde de middenlinie en werd auteur van het vierde Moerzeekse doelpunt dat tot stand kwam uit een penalty. "Ik meen dat we een flinke repliek hebben geboden", zegt klubleider Freddy De Maere. "We hadden weliswaar het geluk om reeds in de aanvangs- minuten op voorsprong te ko men. Een doelpunt dat Fran- kie De Vos tot stand bracht, maar waarin hij de medewer king genoot van Patrick Ver- helst. Diezelfde De Vos zou tijdens de eerste helft nog tweemaal tot scoren komen. Eerst na een aktie met Patrick Verhelst. Vervolgens op een voorzet van De Prijcker. Net voor rust resulteerde een ver schot van Rogiers in een Lo- kers doelpunt. Je kon het in feite als een lucky goal om schrijven. Dat Lokerse na de rust zou reageren was te verwachten. Ondanks het offensief schiep het weinig kansen. Ik meen dat wij nog de beste kansen kregen via de counter. Belangrijkst was echter de voorsprong te vrijwaren. We zijn daarin ge slaagd. Meer zelfs. Twee mi nuten voor tijd werd binnen de rechthoek een overtreding be gaan op Frankie De Vos. Dat resulteerde in een penalty, die door Luc Vermeer met sukses werd geplaatst. We behaalden een verdien de zege. Met slechts één punt achterstand op leider Ge- raardsbergen is in het huidig stadium van de kompetitie nog alles mogelijk. We geven geenszins de moed op. Volgen de zondag moeten we be kwaam zijn om in Brakel goed te presteren en beide punten naar Moerzeke te brengen. (e.g.) HEIKANT ZELE - SK LEBBEKE 0-2 De gewestelijke derby's met SK Lebbeke hebben de Hei kantenaars weinig geluk bijge bracht. De jongste uitgave in de Sportstraat onderschreef deze vaststelling. Op een mod derig én moeilijk bespeelbaar terrein nam de thuisploeg de eerste helft voor haar reke ning. Uitgespeelde kansen van Johan Van Eetvelde en Pol De Kegel ingevallen voor de ge kwetste Frank Van den Ab- beele evenals een knap schot van Herman Van Driessche bleven zonder het verhoopte sukses. Kreeg Heikant aan de rust geen loon naar werken maakten de bezoekers daarna vrij vlug de weg vrij naar de zege. Aan de 60ste minuut trof De Kinde via de dwarsligger raak. Heikant reageerde prompt met een schot van Eric Kint op de dwarsligger en een kopbal van De Kegel. In plaats van 1-1 kon Lebbeke in de slotfaze verder uitlopen. Dirk Deferrerre (ex-Eendracht Ze- Ie) trakteerde zijn voormalige trainer Hervé Van Lerberghe met een schot dat via de vin gertoppen van Van Hecke en de staander voor de beslissing zorgde. "Naar rato van onze eerste helft verdienden wij de nederlaag niet", wou de Hei kanttrainer kwijt. "Afwerken- is nu eenmaal ons sterkste wa pen niet als je ziet dat wij de laatste zeven wedstrijden slechts tweemaal scoorden. Vandaag ontbeerden wij ech ter een dosis geluk om het overwicht voor de rust in cij fers door te drukken. Lebbeke puurde twee doelpunten uit amper drie doelpogingen. Daar lag uiteindelijk het ver schil. Het uitvallen van Frank Van den Abbeele na twintig minuten heeft het ons niet ge makkelijker gemaakt. Zijn ge dwongen aftocht noopte mij tot een wijziging in de ploeg- konceptie wat de kohesie in het elftal niet bevorderde. De nederlaag is uiteindelijk op geen ramp uitgelopen omdat onze naaste konkurrenten voor de degradatie ook een steek lieten vallen zodat de balans niet helemaal negatief doorsloeg. Met nog een aantal thuiswedstrijden voor de boeg moeten wij bekwaam zijn om het behoud in de komende weken veilig te stellen." (A.J.Z.) Robur-Lokerse 4-1. Leo Wuytack, voortdurend m duel met zijn bewaker (vh) Robur-Lokerse 4-1. De Vos van Robur waagt zijn kans op doel, maar de EENDRACHT ST.-GILLIS - GREMBERGEN 1-1 Het Dendermondse derby tussen Eendracht Sint-Gillis en Grembergen is op een punten- deling geëindigd. Sommigen spreken van een logisch resul taat. In Sint-Gillis werd gezegd dat men niet moest onderdoen voor Grembergen en mits enig meeval de punten thuis kon houden. In Grembergse voet balkringen was men de mening toegedaan dat men toch de beste doelkansen heeft gehad. In ieder geval kende de eer ste helft een eerder gelijkop- gaand verloop waarbij er be hoorlijk voetbal werd geëta leerd en Grembergen zich toch wat gevaarlijker aanstelde. Zowel Gino Baetens als Chris Dierickx maakten een vuist en op het halfuur resulteerde een balwisseling tussen Chris Buydts en Hans Burghgrave in een doelpunt, waarvan laatst genoemde de auteur werd. Nu moest de thuisploeg op de proppen komen en dat kwam vooral tot uiting tijdens de tweede helft. Toen dwong Eendracht het overwicht af, maar kon daaruit niet zo heel veel kansen puren. Grember gen hanteerde het wapen van de counter. Een kwartier voor het einde kwam de thuisploeg dicht bij de gelijkmaker toen Raoul De Cock uithaalde, maar keeper De Lathouwer in extremis het gevaar wist te ke ren. Enkele minuten voor het einde was het dan toch zover. Een voorzet van Luc De Lat houwer kwam in bezit van Raoul De Cock die binnen schoot. Voor SK Grembergen bete kent het gelijkspel toch wel een verliespunt. Leider Sint- Gillis-Waas won en heeft nu een voorsprong van vijf punten op de groenwitten. Komende zondag staat de konfrontatie tussen de leider en SK Grem bergen op het programma. In dien Buydts en zijn maats de Waaslanders puntenloos huis waarts sturen, blijven de kan sen behouden. In het andee geval mogen de Gremberge- naars hun ambities laten va ren, hoewel ze beslist de twee de plaats nog willen begeren. Je kan nooit weten of die geen extraatje inhoudt. (e.g.) BURST - HÓFSTADE 2-3 Hekkesluiter in derde provinciale, Olympic Burst, heeft een goede partij weggegeven tegen de leiders uit Hofstade. via de paal De bezoekers hadden veel geluk nodig om de voile buit te kunnen meepikken. Meermaals diende men een bal van de Rjn weg te vegen bij Hofstade om de nederlaag te ontlopen. 3* provinciale BAASRODE - HAASDONK 2-1 TWEEDE PROVINCIALE IN HET LAND VAN WAAS Een magere oogst voor de Wase tweedeprovincialers. Stekene en Kemzeke verloren thuis, terwijl Lokerse en Vrasene op verplaatsing de punten moesten laten. Alleen Kruibeke ging met de volle pot lopen op Appelterre en dan nog liefst met 1-4. Het werd een prachtige wed strijd van Kruibeke, dat op de 22ste minuut kon scoren langs Segers. Al domineerden de gasten de match, toch moesten ze wachten tot het uur voor Cockuyt die voorsprong kon konsoüderen. Toen heten de gastheren volledig de armen hangen. Cockuyt zelf maakte er op de 73ste minuut 0-3 van en Van Nimmen deed er nog een schepje bij: 0-4. De bezoe kers mochten naar hartelust aanvallen, al lukte Van Cau- wenbergh het plaatselijk eer- reddertje net voor het einde. Kruibeke krijgt zondag S.O.S. Schellebelle op bezoek, de ploeg die Vrasene met 4-2 naar huis stuurde. Toch scheen het niet zo'n vaart te zullen nemen, want de bezoekers kwamen eerst op winst na een own goal van De Grauwe. Maar daarvoor was een schot van de plaatselijke De Ceulenaire gestuit door de paal. De thuisploeg kwam dit alles echter te boven en teken de mooie patronen op de gras mat. Nog voor de rust kwam S.O.S. gehjk langs Van Der Haegen. Na de rust kreeg Vra sene het zeer moeilijk. Bonna- rens mocht na vijf minuten in de tweede helft een penalty nemen en het die kans niet üggen. Nu waren de Schelle- bellenaren pas goed gelan ceerd. Er volgden nog twee doelpunten, maar De Clercq kon nog milderen. De gasten hebben hier blijkbaar verdiend verloren. Vrasene krijgt nu Kemzeke op bezoek, de Wase ploeg die in deze reeks nog het hoogst gerangschikt staat. Toch kreeg Kemzeke thuis het deksel op de neus van FC Den derleeuw. Ook hier begon het eigenlijk met een own-goal, nadat Stremeersch eerst kee per Cooremans op de korrel had genomen. Een misver stand tussen Kemzeke-keeper Smet en verdediger Strobbe resulteerde in een bezoekende voorsprong aan de 23ste minuut. Na de rust toonde Kemzeke dat het eigenlijk de betere ploeg was en drukte de gasten met de rug tegen de muur, maar opnieuw lag een fout te rugspelen aan de basis van de tweede bezoekende goal. Een terugspeelballetje van Zaman werd door de kwieke Michiels onderschept en die kon Ver- leyen bedienen: 0-2. Kemzeke kreeg opnieuw hoop toen Boon kon milderen aan de 68ste minuut, maar die hoop ging in rook op toen de bezoe kende keeper Cooremans in de 90ste minuut de gelijkmaker uit zijn winkelhaak ranselde. Twee verdedigende fouten la gen dus aan de basis van deze eigenlijk niet verdiende neder laag. Kemzeke gaat het zondag opnemen tegen H. Vrasene. Ook Stekene kreeg thuis een nederlaag te inkasseren van E. Meldert, derde in de rang schikking. De mannen van de Faluintjesstreek moesten er een ploeg bekampen die zeven juniores opgesteld had omdat zij toch al veroordeeld is en dus best aan het testen kon slaan. In de eerste helft kon den die jongelui zelfs goed standhouden. Op de 14de mi nuut kon bezoeker Vervecken Meldert op voorsprong bren gen, maar Decock slaagde er net voor de rust in om zijn ploeg langszij te brengen, na een hoekschop van Van Lier- op, waarop de bezoekende doelman zich deerlijk verkeek. De Cock rondde af. Onmiddellijk na de rust kwamen de bezoekers op nieuw op voorsprong langs Christiaens. Van dan af zou de partij beheerst worden door de doelmannen en er was niet zoveel meer te beleven. Het jonge Stekene trekt zondag naar Lokerse dat op Robur een 4-1 kreeg FC Baasrode heeft tegen Red Star Haasdonk een ver diende zege behaald. De eer ste helft kende weliswaar een evenwichtig verloop, hoewel de thuisploeg toen de beste kansen kreeg. Na de hervat ting was het overwicht van Baasrode meer uitgesproken, kwamen er ook meer kansen en twee doelpunten. Dat er een paar andere gezichten in het elftal hadden postgevat is een teken dat men bij de scheepsbouwers reeds aan vol gend seizoen begint te denken. Voor Baasrode zijn de kansen op een eventuele promovering immers al vele weken vervlo gen. Of oefenmeester Walter Bauwens aan het bewind zal blijven, is voorlopig nog een uitgemaakte zaak, hoewel het bestuur van de derdeprovincia- ler hem reeds een paar keer naar zijn inzichten gepolst heeft, Dat Bauwens allicht sportieve voorwaarden zal stel len, daar heeft hij gelijk in. Hij is nu eenmaal een man die resultaten wil en zelf het voor beeld geeft. "Ik meen dat we een ver diende zege hebben behaald" zegt de Baasroodse oefen- meester. "Dat de stand bij de rust nog blank was, vond ik niet onlo gisch. In de tweede helft daar entegen hebben we kansen af gedwongen. Onmiddellijk na de hervatting hadden we reeds twee keer tot scoren kunnen komen. De minste man op het veld was naar mijn oordeel de scheidsrechter. Hij liet zich een paar keer op tekortkomin gen betrappen. Na twintig mi nuten zijn we op voorsprong gekomen na een balwisseling tussen Luc Van der Veken, Johan Waegeman en Karei Baro. Een overtreding van Gee- rinckx resulteerde later in een strafschop en de gelijkmaker. Hoewel we. geregeld dicht bij een tweede doelpunt zijn ge weest hebben we toch tot de laatste minuten moeten wach ten o komende zondag ii moeten trachten c te blijven." Het begon echter goed voor de leidersploeg. In de 25ste minuut kwam Hofstade op voorsprong langs Van Hau- wermeiren. Burst was nauwe lijks aangeslagen door die ope ningstreffer want drie minuten later wist Alain Van Geyt de balans weer in evenwicht te Kieldrecht brengen. Dit was ook meteen m overeind ruststand. In de tweede helft bleef Burst de betere en de bezoekers bleven (e.g.) alzo aangewezen op de coun ter. Met sukses echter want zo pikte Van Den Brempt twee treffers mee. In de opbouw bleef Rudy Haleydt wel een spelbepalende figuur. Burst liet zich niet ont goochelen en vocht terug. Een kwartier voor affluiten scoorde een verdienstelijke Goossens de aansluitingstreffer. Verder kwam de thuisploeg wel niet ook al verdienden ze dit alvast. (G.D.T.) een strafschop nodig, gemaakt op Marc Van Keer en door zijn broer Eddy met sukses omge zet. Al bij al meen ik dat we een verdiende zege hebben be haald. Hoewel we niets meer te winnen hebben in deze kom petitie komt het er opaan om het seizoen zo eervol mogelijk af te sluiten. Daarom dat we DERDE PROVINCIALE IN HET LAND VAN WAAS TEGELS.SIE RSCHOUW INDOUWKASSETTEN ALLESDRANBERS 1. De Vos van Robur zet voor en Verhelst zal binnentikken (vh) Robur-Lokerse 4 Bazel en Kieldrecht maak ten er een vlotte en boeiende wedstrijd van met liefst zeven treffers. Bazel, dat drie titula rissen moest vervangen, kreeg het niet gemakkelijk in het begin van de wedstrijd, want de bezoekers kwamen twee maal op voorsprong. De Clercq trof raak voor Kiel drecht aan de 17de minuut, maar Hamerlinck sloeg terug aan de 25ste minuut en bracht de thuisploeg langszij. Kiel drecht wou meer en Geleyn maakte er op de 57ste minuut 1-2 van. De Rouck was daar mee niet akkoord en bracht zijn ploeg opnieuw gelijk: 2-2. Toen brak de bezoekende veer. Langs De Daele, Hae- merlynck en De Rouck werd het nog 5-2. Bazel trekt naar Sint-Pauwels en Kieldrecht moet thuis het gevaarlijke Baasrode in toom houden. Leider Sint-Gillis-Waas staat nu met vijf punten aan de leiding. Het kon deze positie tegen het eerder zwakke Ou- degem dik in de verf zetten met een 5-0 zege. Het duurde amper twee minuten, en de bordjesman mocht al aan het werk. Bolssens trapte een hoekschop die door Marin mooi werd omgebogen in een doelpunt. Bij de bezoekers was Vercauteren opvallend be drijvig, maar hij kon niet be letten dat de Waaslanders nog voor rust zouden uitlopen tot 4-0 langs alweer Marin en tweemaal Engels, waarvan een treffer op strafschop. Na de rust zou diezelfde Engels de forfaitscore vastleggen. Vol gende week is er voor Sint- Gillis-Waas een belangrijke wedstrijd tegen Grembergen, dat vorige week op het veld van het Dendermondse Sint- Gillis maar aan 1-1 geraakte. Excelsior deed het al bijna even goed tegen De Klinge, 5- 1. De bezoekers konden het een.tijdje goed uithouden en toen het 1-0 geworden was langs Van Poucke, konden ze nog langszij komen dankzij een treffer van Vaerewijck. Na de rust veranderde het spel- beeld. Goossens maakte er op de 49ste minuut 2-1 van en dan moest gewacht worden tot de 75ste minuut vooraleer Van Den Branden, Van Poucke en Goossens de eindstand vastleg den. Vermelden we nog dat Van Doorselaer na de rust te gen een tweede gele kaart moest aankijken en De Klinge dus met tien man moest opdra ven. Volgende week gaat Ex celsior op villegiatour naar Ou- degem en speelt De Klinge thuis tegen Vrasene. Dat Vrasene is de enige Wa se ploeg die thuis verloor. Te gen Sint-Pauwels nog wel: 0-2. De eerste helft verliep gelijk- opgaand en zonder doelpun ten. In de tweede helft kwa men de bezoekers op dreef en kansen kwamen er bij de vleet. Op het zeer drassige veld was het echter moeilijk om af te werken en heelwat aanvallen bleven in de modder steken. Uiteindelijk konden De Beleyr en De Jonge de plaatselijke doelman verschalken op de 70ste en de 75ste minuut. DeBe OPSTAL - KALLO 1-1 Het is de betrachting van Eendracht Opstal om het behoud in derde provinciale te verzekeren. Zoals de Buggenhoutse wijkploeg momenteel evolueert zijn de kansen op het behoud behoorlek groot geworden, hoewel tegen Kallo op eigen veld slechts een puntendeling werd Robur-Lokerse 4-1. De Moerzekenaar Verhelst besluit nog op doel, ondanks deze vrij- afgedwongen. moeilijke positie (vh) Bij de thuisploeg was Dirk De Maerschalck ontegenspre kelijk de spelbepalende figuur. Hij was bij vele akties betrok ken en lag aan de basis van de gelijkmaker, waarvan Theo De Decker de auteur werd. "Ik moet toegeven dat Kallo in de eerste helft de beste in druk liet", zegt sekretaris Emiel Van Mol. "Hun kombinaties waren beter en ook etaleerden ze be ter voetbal. Toen doelman Marino Spruyt zich op een overtreding liet betrappen, re sulteerde zulks in een penalty en een bezoekend doelpunt. Ik moet zeggen dat biiiten dat ene foutje, onze doelman een knappe verrichting heeft gele verd en enkele bezoekende doelschoten flink heeft weten te pareren. Na de hervatting zijn we agressiever gaan voet ballen en hebben het over wicht afgedwongen. Binnen de kortste keren verscheen de ge lijkmaker op het bord. Dat doelpunt stimuleerde de spe lers die meer in hun kansen begonnen te geloven. We heb ben dan enkele kansen afge dwongen. Marc Van der Jeugt bijvoorbeeld kreeg een unieke gelegenheid voor de voet. Uit eindelijk is het bij een gelijk spel gebleven. Op grond van het ganse wedstrijdverloop, vind ik het resultaat logisch. Ik moet toegeven dat de bezoe kers tijdens de eerste helft de beteren waren. Na de hervat ting keerden de rollen om. Voor ons is het in ieder geval een punt dat we best kunnen gebruiken. Trouwens, willen we derdeprovincialer blijven, dan zullen we in de komende weken ons saldo nog flink moeten aandikken. Het komt er thans op aan om komende zondag in Waasmunster over eind te blijven en op zijn minst een puntendeling te behalen. 'In dat geval wordt weer een belangrijke stap in de goede richting gezet." (e.g.) SIERSCHOUWf JSVKASSETTEN »V RANCERS W' Robur-Lokerse 4-1. Dit is een doelpunt van Verhelst (vh)

De Voorpost | 1986 | | pagina 29