voss Gevallen DE COCKER EN DE CABOOTER WINNEN TWEEMAAL ICHEMfl SNELLE BENEN GUNTHEK DE BAUW FAVORIET IN IEPERSE KATTEKOERS? BART HEIREWEGH: TEKORT AAN TRAINING BERT VAN GUCHT TOONT ZIJN De Voorpost - 14.3.1986 - 31 gfeau: August BWCL-Wielrennen. In Wieze werd de A-réeks B-reeks door Johnny Dierickx WIELRENNEN Wielrennen. De Berlaarse amateur Willy De Backer kreeg van zijn supporters een nieuwe koersfiets. Het bestuur kwam die overhandigen (jj) Wielrennen. Barf Heirewegh (c) Bert Van Gucht heeft een eer- Wim Nauwelaerts lagen op de zoen behoorlijk ingezet. In het ste overwinning behaald. In St. loer en «grepen» mijn wiel. klubkampioenschap werd hij Joris-Weert was hij met drie Met vier zijn we voorop geble- tweede. In Blanden miste hij renners voorop geraakt, dien- ven, hoewel het peloton niet de trein en werd negentiende, de tot het uiterste te gaan om ver achterbleef. In de laatste «Ik wil beter presteren dan een dreigend peloton op af- rechte lijn naderde de groep vorig jaar, toen ik ondermaats stand te houden en won de tot op dertig meter. bleef. Ik behaalde maar één sPurt- Jim Kloeck zette de sprint in, overwinning, daar waar ik op «Op vijftien kilometer van de maar viel stil. Intussen had meer had gerekend. Tijdens de finish plaatste ik een demarra- Kurt Vaes zich opgemaakt. Ik voorbije winter heb ik mij ex- ge», vertelt de Buggenhoute- zat in zijn wiel, sprong tijdig tra-verzorgd. Ik deed vaak aan naar- weg en won makkelijk». power-training en trok gere- «Kurt Vaes, Jim Kloeck en Bert Van Gucht heeft het sei- geld het veld in. Ik beoog een vijftal overwinningen, alvorens ik eind augustus amateur word.» Bert Van Gucht is in het be drijf van zijn vader tewerkge steld. Het voordeel daarbij is dat hij prioriteiten geniet en op een knipoogje van vader gele genheid krijgt om te trainen. E.G. Het was vroeg in het voorjaar. De zon probeerde de bevroren bodem op te warmen, maar ze hing nog niet hoog genoeg. Die zaterdagnamiddag waren een honderdtal aan hangers van het veloke» rond de kerktoren van het gehucht samengetroept. Want tweemaal per jaar was hier iets te doen. Met Tweede Pinksterdag was er de processie en de tweede zondag van maart gaf de burgemeester zijn jaarlijkse grote prijs voor nieuwelin gen B.W.B. Voor sommige jongens was het slechts de tweede keer dat ze «in de koersreden, nadat ze de voorbije winter vijftien waren geworden. Er waren tengere knapen bij, die rillend in zwarte koersbroek met twee paar witte sokken over mekaar en een wollen trui met fladderen de mouwen aan de start kwamen. Er waren bij de honderd inschrijvingen, nog nooit hadden ze hier zo'n grote bende bij mekaar gezien. Karei van 't hoekske, de secretaris van de Jonge Bergbeklimmers, die op het ministerie werkte, maar in zijn vrije tijd duivel-doet-al van het plaatselijk verenigingsleven was, vreesde zelfs voor een tekort aan rugnummers en had zijn jongste spruit vierklauwens naar huis gestuurd om een oud bedde laken, een zwarte viltstift en de grote schaar om eventueel nummers bij te maken. Maar zover kwam het niet, want om tien voor drie werd de laatste renner ingeschreven en noteerde men zevenennegentig deel nemers. Er dienden negen toerente worden afgelegd. Klok slag drie reed de filiaalhouder van de lokale bank met zijn auto waarop voor de gelegenheid een rode vlag en een micro-installatie gemonteerd stonden, vijfhonderd meter voor de bonte bende uit. «Opgelet sportliefheb bers, renners in aantocht!» en dat zou hij nog een paar honderd keer herhalen die namiddag. Het jonge geweld stortte zich hals over kop in de wedstrijd. Er kwamen aanvallen, tegenaanvallen, heel korte adem pauzes, tussenspurten voor premies van honderd frank van de plaatselijke neringdoenden..., kortom het nor male kermiskoersverloop. Ronde na ronde vielen renners af, soms met vier-vijf tegelijk, maar bij het ingaan van de laatste ronde waren er toch nog zo'n zeventig jongens in wedstrijd. Niemand van hen slaagde er in, hetzij alleen of met een paar spitsbroeders, de bende te ontlopen, «'t Wordt weer een massaspurt», mompelde de bonds- afgevaardigde. Hopelijk stond zijn jongere assistent die in de tweede volgwagen de wedstrijdfinale kontro- leerde, tijdig naast hem op de hooiwagen naast de finish, de reglementair voorziene accomodatie tenein de een correcte uitslag te kunnen opmaken. Als ze de eerste drie in juiste volgorde op papier konden zetten, mocht het al een succes heten want zo'n spurtend kluwen van wielen in rijen van vijf was onontwarbaar zonder foto-finish. In het peloton steeg de nervositeit. Zelfs deze onervaren jongeren voelden met de punten van hun ellebogen dat de wedstrijd, als zovele andere, op een massaspurt zou uitdraaien. Over de volle breedte van de weg raasden ze richting laatste rechte lijn. Langs de zijkanten probeerde men telkens weer naar voor op te rukken, want als men een anoniem plaatsje bij de «ex aequo's» wilde ontlopen, moest men in de eerste gelederen rijden. Hij keek even opzij en toen gebeurde het. Het achter wiel van de renner voor hem week tien centimeter uit om een put in het wegdek te ontwijken. Tijd om te roepen was er niet. Eerst voelde hij heel even de wrijving van de beide bandjes via zijn vork en stuur in zijn onderarmen sidderen, de volgende fractie van een seconde probeerde hij krampachtig zijn stuur in de andere richting te snokken en nog een tiende van een uurwerktik later, dramde alles weg. Terwijl hij zich voelde zweven, plooide hij zijn armen beschermend over zijn hoofd. De klop was hard en dof, als van een hartslag. Hij rolde nog een paar maal over het asfalt en bjeef ineengekrompen liggen. Renners die net achter hem zaten reden op hem in en ondergingen op hun beurt de natuurwet die doorgaans voorbehouden is aan fruit uit de tuin van Newton. Er was het geluid van krijsende remmen, vloekende renners, scheurend metaal... Dan volgden er een paar momenten van angstige stilte terwijl hij de ruisende wielen hoorde wegsterven. Toen pas hoorde hij haastige voetstappen die kwamen aangerend, de sirene van de ziekenwagen, het gekreun van nog andere slachtoffers. Het sche merde toen hij zich rechtzette. Hij voelde geen pijn, ondanks zijn kapotgescheurde trui. Zijn fiets! Zijn splinternieuwe fiets, waar hij een hele winter voor gespaard had en die hij samen met zijn vader en nonkel Kamiel gekozen had! Hij lag een tiental meter verder als een gewond dier. Het zadel zat scheef, zijn stuur stond helemaal haaks en schilfers lak waren van het frame weggeschroefd. Voorbij de aankomst zochten de ouders tevergeefs naar hun zoon tussen de uithijgende en dampende rennerslichamen die gebogen over hun tweewieler stonden. En toen de speaker de valpartij in de laatste kilometer meldde, sloeg zijn moeder verschrikt haar hand voor haar mond en liep haastig met bang hart naar de bezemwagen die honderd meter voor de aankomst een lading van verhakkelde fietsen en gekwetsten afzette. Het was echter zijn nonkel Kamiel, die zich steeds honderd meter voor de finish opstelde - want daar zag je de spurt vertrekken - waarmee hij oog in oog kwam te staan. De jongen z'n gezicht was bebloed, z'n valhelm stond scheef op zijn hoofd en hij hield de verminkte fiets aan de hand. De renner boog het hoofd toen hij het idool van de familie - ooit won hij vier koersen op rij bij de onafhanketijken - met zijn handen in z'n broekzakken vóór zich zag staan, en met het hoofd knikkend vroeg wat er gebeurd was. De zoon van zijn zuster kwam schoorvoetend naderbij. «Gevallen», zei hij totaal overbodig. Het geschaafde hoopje mens voor hem deed hem weer aan zijn eigen beginjaren denken en zijn adem stokte even. Hij verrolde de stukgebeten sigarettepeuk naar de andere mondhoek en probeerde zo luchthartig mogelijk te klinken toen hij zei: «Da's niks jong, alle goei vallen ne keer!». Cecco Gunther De Bauw heeft het nieuwe wielerseizoen uitste kend ingezet. In het Limburg se St.-Truiden werd hij tweede op een deelnemersveld van 106. In Fayt-le-Franc was hij lid van een achtervolgend groepje dat tevergeefs jacht maakte op drie vluchters. Hij won de spurt voor de vierde plaats. Voor de junior uit Beveren, werd de derde keer de goede keer. In Stekene kreeg hij zondagna middag de bloemen na een wedstrijd waarin hij initiatie ven had genomen en zich als een werklustig en gemotiveerd renner had onderscheiden. «In de hoop dat ik gezelschap zou krijgen, ging ik na enkele kilometers in de aanval», zegt Gunther De Bauw. «Niemand kwam opdagen. De tocht alleen verderzetten was een onmogelijke opgave. Ik vierde de teugels en werd inge haald. Halfweg is Patrick Hei- rewegh in het offensief gegaan, ik «greep» zijn wiel. Negen renners volgden. Tot de streep zijn we onbedreigd voorop ge bleven. De groep verenigde een paar snelle rakkers die ik nauwlettend in de gaten hield. Ik vreesde vooral Pascal Bau- wens. Hij reageert vlug in een ontknoping. Ik voelde mij fit en bekwaam om ook in de laatste meters tot het uiterste te gaan. Ik won de spurt en behaalde een eerste seizoen zege». Gelet op drie uitstekende re sultaten lijkt het erop dat Gun ther De Bauw op weg is om een behoorlijke kompetitie te' realiseren. Het is nu zijn be doeling om een vuist te maken in zware wedstrijden. Daarom ook dat hij komende zondag uitwijkt naar het Westvlaamse leper voor de niet te onder schatten Kattekoers. Wie de snelle renner uit Beve ren mee naar de streep voert, riskeert ervan langs te krijgen. Metéén een wenk voor zijn tegenstrevers. EG BWCL-Wielrennen. In de Herdersemse zaal De Kletser werd een nieuwe ploeg voorgesteld met Eddy Van der Meersche, André Van der Eecken, Frans Kindermans, Jozef Van Cauter, Jos Van Isterdael en Robert De Milde. Al deze renners zijn uit het Aalsterse. In de wedstrijd voor juniores in Bambrugge hebben de Waaslanders zich laten gelden. Bart Heirewegh werd tweede, Gerry Van Lierop legde beslag op een derde plaats terwijl Gi- no Verbraeken als vijfde de finish bereikte. In de finale heeft Bart Heire wegh tegen Laurent Van Brus sel het onderspit moeten delven. De Hammenaar zelf over het verloop: «Vóór halfweg zijn we met vijf in het offensief gegaan. Laurent Van Brussel, Roxan Van De Velde, Joeri Verstrae- ten, Gino Verbraeken en ikzelf. Verstraeten, die pas ju nior is, was niet bij machte om zijn deel van het werk op te knappen en loste spoedig de rol, zodat we met vier aan het kommando bleven. In het pe loton werd gereageerd. Enige tijd heeft het er naar uit gezien dat het ons zou bijhalen. Op zowat twintig kilometer van het einde demarreerde Van Brussel. Ik «greep» zijn wiel. Al snel realiseerden we een belangrijke voorsprong. Naarmate het einde in zicht kwam, ondervond ik dat ik aan kracht verloor. Een demarra ge, op één kilometer van de streep, kon ik niet beantwoor den. Ik zat leeg, zoals dat in rennersjargon wordt gezegd en kwam tot de vaststelling dat ik nog te weinig heb getraind. Op uitzondering van de woens dag, kom ik de andere dagen pas tegen 6 uur van school. Kort daarna valt de duisternis en blijft niet veel tijd over om voldoende te trainen. Nu de dagen lengen en het langer klaar blijft, zal ik mij ook beter en meer kunnen voorbereiden. Dat is noodzakelijk, wil ik voor overwinningen in aan merking komen». Bart Heirewegh heeft drie wedstrijden achter de rug. Hij werd klubkampioen, behaalde een vijftiende plaats in Berin gen en een tweede in Bam brugge. De Hammenaar, die tot eind augustus junior blijft, neemt komend weekeinde deel aan twee wedstrijden: zaterdag in Brakel en zondag in het Brabantse Wemmei. E.G. B.W.C.L.-WIELRENNEN IN WIEZE Na de afgelasting van de vorige wedstrijden wegens de sneeuw, bracht het vorig weekend zon en konden de weds try den normaal georganiseerd worden. Organisator Arys, het gemeentebestuur en de politie van Lebbeke werden geloofd voor hun samenwerking. Omdat de zater- dagwedstrijden van Erembodegem afgelast werden, kreeg men een tweedaagse in Wieze. Bij de A- en B-renners kwa men na de eerste ronde vijf leiders door; Van Haute, Van Isterdael, Pollet, De Cabooter en Van Laethem. Deze ren ners, die al een goede konditie vertonnden, losten mekaar voorbeeldig af. Velen probeer den vruchteloos om bij de lei ders te geraken. Het werd uit eindelijk een spurt met vijf, die gewonnen werd door een afgeslankte Van Laethem voor De Cabooter. Bij de C- en D-renners werd er van bij de start gedemarreerd en het zat er direkt bovenarms op. Vooral De Cocker (D) wou van in het begin de forcing voeren. In de tweede ronde kregen we een kopgroep van tien renners, Roels, Creveau, Van Assche, Goossens, De Paepe, De Landtsheer, De Leener, Colman en De Baere, allen C-renners en één D-ren- ner De Cocker. Deze laatste liet zich niet doen en beukte er op los. Hij ging driemaal aan de haal, maar werd telkens tot de orde geroepen door de C- ers, vooral onder druk van De Leener, die het zelf nog eens probeerde op het einde, maar gecounterd werd door Van As sche. Het werd dus een spurt met tien. Roels en Creveau lagen zij aan zij aan de leiding. Op slechts tien meter van de eindstreep wipte Roels defini tief voorbij Creveau, terwijl de gewonnen door Antoine De Cabooter en de door Johnny Dierickx BWCL-Wielrennen. Op zaterdag won August Van Laethem de A-reeks en Antoine De Cabooter de B-reeks. andere medevluchters zich al hadden neergelegd bij de si tuatie. De Cocker als enige D- renner moest niet meespurten. Later stond er op dé spurt van Van Den Hoecke geen maat bij de aankomst van het peloton. Zondag was het dus opnieuw koersen in Wieze. Reeds van bij de start demonstreerde De Cocker weer eens zijn vroege konditie. Samen met De Landtsheer ging hij aan de haal na de eerste ronde. Ze losten mekaar goed af en hoe wel hun kleine voorsprong bij na niet vergrootte, kwam de groep niet'dichterbij, ondanks vele pogingen van de achter volgers. Ongeveer half-wed- strijd ontsnapten toch drie ren ners uit de groep: Creveau, Van Laer en Van Geyt. Zij gingen op zoek naar de vluch ters, die ze konden vatten in de volgende ronde. Met vijf op kop groeide de voorsprong wél aan. Een duo met De Leen heer ging op zoek naar dit vijftal, maar strandde op één minuut. Vooral dierickx was zeer bedrijvig. In de laatste ronde probeerde hij het nog maals alleen. De Cabooter reed hem achterna en onder hun beiden gingen ze spurten voor de zege. De Cabooter is natuurlijk zeer snel en won overtuigend voor Dierickx, die eerste B-renner werd. Te mel den is nog dat Berkenbosch meermaals uit de groep weg sprong op zoek naar de leiders, maar die opdracht was te zwaar. Op 15 en 16 maart hebben de BWCL-ers een tweedaagse in Sint-Lievens-Houtem Wieze - 46 BWCL-renners, kat. A: 1. Antoine De Caboo ter (Grimbergen), de 60 km in lu.32, 2. Rudy Pollee hij hany Van Houte, 4. Jacques ooter reed hem achterna en onder hun beiden gingen ze spurten voor de zege. De Cabooter is natuurlijk zeer snel en won overtuigend voor Dierickx, die eerste B-renner werd. Te mel den is nog dat Berkenbosch meermaals uit de groep weg sprong op zoek naar de leiders, maar die opdracht was te zwaar. Op 15 èn 16 maart hebben de BWCL-ers een tweedaagse in Sint-Lievens-Houtem. Wieze - 46 BWCL-renners, kat. A: 1. Antoine De Caboo ter (Grimbergen), de 60 km in lu.32, 2. Rudy Pollet, 3. Dany Van Houte, 4. Jacques Crab- bé, 5. Eddy chtema en onder hun beiden gingen ze spurten voor de zege. De Cabooter is natuurlijk zeer snel en won overtuigend voor Dierickx, die eerste B-renner werd. Te mel den is nog dat Berkenbosch meermaals uit de groep weg sprong op zoek naar de leiders, maar die opdracht was te zwaar. Op 15 en 16 maart hebben de BWCL-ers een Sint-Lievens-Houtem. Wieze - 46 BWCL-renners, kat. A: 1. Antoine De Caboo ter (Grimbergen), de 60 km in lu.32, 2. Rudy Pollet, 3. Dany Van Houte, 4. Jacques Crab- bé, 5. Eddy Van der Meirs- sche. Wieze - 40 BWCL-renners, kat. B: 1. August Van Lae them (Zellik) de 60 km in lu32, 2. Jos Van Isterdael, 3. Pierre Van Ransbeeck, 4. Wil ly Van Londerzele, 5. André Van der Eecken. Wieze - 35 BWCL-renners, kat. C: 1. Willy Roels (Wette- ren) de 56 cm in lul7,2. Pierre Creveau, 3. André Van As sche, 4. Jean Goossens, 5. Johnny De Paepe. Wieze - 24 BWCL-renners, kat. D: 1. Johan De Cocker (Erembodegem), de 50 km in lul7, 2. Gaston Van den Hoe cke, 3. Erik Van de Sompele, 4. Julien Schauckens, 5. Alois Van Renterghem. Wieze - 44 BWCL-renners, kat. A: 1. Antoine De Caboo ter (Grimbergen) de 60 km in lu32 min., 2. Rudy Pollet, 3. Jacques Crabbé, 4. Eddy Van der Meirssche, 5. Luc Van Der Eecken. Wieze - 33 BWCL-renners, kat. B: 1. Johnny Dirckx (Len- nik) de 60 km in lu32 min.2. August Van Laethem op 10 sek., 3. Pierre Buslot, 4. Marc De Bruycker op 2 min. 1 sek., 5. Francois Van den Bossche. Wieze - 36 BWCL-renners, kat. C: 1. Pierre Creveau (Leuven) de 50 km in lul6 min., 2. Herman Van Laer, 3. Petrus De Landsheer, 4. Mar cel Van Geyt, 5. Maurice De Leener. Wieze - 26 BWCL-renners, kat D: 1. De Cocker John (Erembodegem) de 50 km in lul6, 2. Van Den Hoecke Gaston op 1'25", 3. Schaukens Julien, 4. Van Den Cruycen Georges, 5. Van De Sompele Eric. BWCL-Wielrennen. In Wieze won Willy Roels de C-reeks en John De Cocker de D-reeks. Kampioen Gaston Van den Hoecke werd tweede.

De Voorpost | 1986 | | pagina 31