PETER DHANIS NOGMAALS TE STERK NOYON-VERBOND BEVEREN VAN START AALSTERS DUIVENNIEUWS JOEL DE BACKER WIL IN TRED VAN JOEL ROBERT 42 - 14.3.1986 - De Voorpost Duivensport. Bij "Eerlijk en Vrijheid" in Aalst worden alle bewerkingen met de computer gedaan (da) Motorcross. In het Sportlokaal op de Berlaarse wijk Kamershoek kreeg Eric Baeyens een nieuwe machine van zijn MOTORCROSS supportersklub (jj) DUIVENSPORT Er is in bet «stille seizoen» heel wat gebeurd te Beveren ten aanzien van het halve fondspel. Onder impuls van schepen F. Van Overmeiren, de sportschepen van Beveren, heb ben vijf duivenmaatschappijen de handen in elkaar gesla gen om gezamenlijk wedstrijden te organiseren op Noyon. Deze vyf zijn «Eendracht» en «Zuiderbond» van Beveren, «Eendracht» uit Melsele, «Ons Vermaak» uit Vrasene en «De Gouden Pluim» uit Kieldrecht. Een bestuur werd samengesteld uit vertegenwoordigers van de vyf maat schappijen. Dat dit een goede ontwikke ling is voor de duivensport in het Beverse lijdt geen twijfel. De voorbije jaren was een da ling vast te stellen van deelne mers op Noyon. Echte wed strijden op niveau werden op die manier onmogelijk. Daar bij kwam dat er ook om ver schillende sportieve redenen melkers naar grote verbonden trokken buiten de gemeente. Het bestuur is samengesteld als volgt: Voorzitter Francois Janssens van de Zuiderbond en sekretaris E. Roelandt van de Eendracht. Uittrekker en programmeur is dhr. De Mid- delaer. Als leden werden weerhouden: E. Van Lande- ghem van de Zuiderbond, I. Geleyn van de Eendracht Be veren. Het hoofdlokaal is de Eendracht te Beveren. Geert De Koninck en L. Troch zete len in het bestuur voor Een dracht Melsele. G. Van Over meiren, Van Dam en De Sae- deleer van «Ons Vermaak» - Vrasene werden eveneens ver kozen. Zetelen nog in de be- stuurskring: A. Poppe van «De Snelle Duif» Doel, Marcel Ca- luwaert en C. De Bock van de «Gouden Pluim» Kieldrecht. Deze mensen hebben met schepen Van Overmeiren vele vooroordelen, misverstanden en andere moeilijkheden opge ruimd, zodat nu een echt sa menspel onder de melkers van de nieuwe gemeente Beveren mogelijk wordt. Samenspel Het programma begint op zon dag 20 april met 20 gratis prij zen en eindigt op 14 september 1986. Aan de kampioenschap pen worden nu al 55.000 fr. prijzen verbonden voor vol gende data: Oude duiven: van 27.4.86 tot en met 27.7.86: 14 vluchten. Jaarlingen: van 4.5.86 tot en met 3.8.86: 14 vluchten. Jonge duiven: van 15.6.86 tot en met 14 september: 14 vluchten. Duivinnen: van 4 mei tot en met 20 juli: 12 vluchten. Het bestuur opteerde ook voor een Derbyvlucht voor jonge duiven op 13 juli 1986. Samen met de trofee van algemeen kampioen, zijn er ook nog 11 neventrofeeën voorzien. Het poelsysteem is in alle lokalen van de deelnemende maat schappijen ter inzage; de on derrichtingen en het reglement eveneens. Het bestuur is er rotsvast van overtuigd dat dit samenspel voor de duivenmelkers zeer aantrekkelijk wordt. Zonder zijn eigenheid prijs te geven, kan er op een groot aantal deelnemende duiven gerekend worden, waardoor de kompeti- tiviteit groter wordt, evenals de prijzenpot. De oprichting van dit verbond is niet, aldus schepen Van Overmeiren, die wist te vertél len dat op 4 juli 1852 al samen gespeeld werd te Beveren op Orleans, met «De Roos» uit Beveren, «La Concorde» uit Temse, «Het Brouwersvliet» van Haasdonk, «La Rhethoni- que» uit Sint-Niklaas, «Ami- tié» uit Zele, «Hoop en Toe komst» uit Kallo en die van Zwijndrecht en Burcht, samen 106 duiven. Als het in 1852 lukte, zou er voor dit nieuw Noyon- verbond geen sukses zijn weg gelegd in 1986 en vele jaren die er nog op volgen. (wvdv)' B.L.B.-MOTOCROSS DOOR EENDRACHT STERK LEDE Alois, Wichelen, 9302,6, 5. Impens Alois, Wichelen, 91257, 6. Hcireman Frank, Aalst, 9110,0 Qulévrain 2.3.'86 Los 9 u. Oude 18 RAP Jaarse: 10 1. Govaert Eddy, Gijzegem, 9603,4, 2. Marckx Willy, Hof- 1 cjj„ stade, 9056,6, 3. V.D. Steen 1. Govaert Eddy, Gijzegem, p.:enne Aalst 8804 8 4 9609,4, 2. Marckx Willy, Hof- JZ^6a'q* n stade, 9508,1, 3, Dierickx Edy, To""*" F'»"5. F"". «95.° Oudegem, 9414,1, 4. Impens SAMENSPEL ZIJN WINT BAARDEGEM EN DE REISDUIF HEKELGEM Qulévrain 9.3.'86 Met 50 duiven Los om 10 uur Oude: 34 Het B.L.B. -seizoen is officieel gestart met de wedstrijd Scheele voor de derde en vier- van vorige week in Moerbeke-Waas. Het werd een groot de plaats. Lieven werd vierde, sukses, want er waren vrijwel dubbel zoveel piloten maar mocht als derde op het vergeleken met de oefenwedstrijd in Axel. Peter Dbanis P°di"m- J was by de inters 500 cc niet te kloppen; Leslie Van c,™?ty 9laP^°rP j t ij n slecht van start in de eerste Puyvelde behudde een zege bj de juniores 125 cc; Peter „eks de een,te ronden Hemelaer won by de juniores 250 cc en Ronny Volckenck kwam nog enkele keren ten zegevierde by de nationalen 250 cc. Luc Van Clapdorp val en bereikte als zeventiende werd tweede en Lieve De Vylder derde. de finish. In de tweede reeks rond een vijftiende plaats ver- Ingmar Smet is van plan om herneming pakte hij de leiding trokken, werd hij al snel het dit jaar eens echt te menen en bleef die houden, wat hem twaalfde en kon ronde na ron- en betwistte een opvallende meteen de eindzege opleverde, de terrein winnen om uiteinde- wedstrijd. In de eerste reeks Luc Hemelaer deed het ook lijk nog zevende te worden geraakte hij maar als zestiende goed bij de start van de eerste met als resultaat een twaalfde uit de startblokken, maar hij reeks. Hij reed lange tijd twee- plaats in de eindstand, schoof vooruit naar de zesde de, maar enkele moeilijkheden Luc Verbraecken had ook niet plaats. In de herneming deed verwezen hem naar de achtste veel geluk. In de eerste reeks hij het zeker zo goed. Hij re- plaats. In de tweede reeks geraakte hij betrokken in een monteerde van een twaalfde kwam hij van een dertigste valpartij en finishte op de 21e naar een vijfde plaats en werd naar een achttiende plaats en plaats. In de tweede reeks vierde in de eindstand. kreeg daarvoor nog een tiende werd hij veertiende en twintig- Patrick Van Vlierberghe, nog plaats in de eindstand. Geert ste in de eindstand, derde in Axel, kende hier min- Bruggeman reed in de eerste Petrus De Cock en Luc Lan der geluk. Gestart op een vijf- reeks een elfde plaats, niet duyt doen het bij de zijspan- tiende plaats in de eerste slecht in zo'n grote groep, nen met hun Husqie bijzonder reeks, moest hij afrekenen met maar in de tweede reeks werd goed en reden zich in Axel al enkele haperingen en eindigde hij niet meer gezien. in de kijker, tenslotte op een tiende plaats. In Moerbeke startte het duo In de herenming kwam hij van Ook zege voor Ronny achteraan in de rij, maar kon helemaal achteraan, maar Volckerkk toch tot een twintigste plaats werd zesde aan de eindmeet en Ronny Volckerick toonde terugkomen en zesde eindigen, graaide een zevende pfaats reeds in de Axelse oefenwed- In de tweede reeks nam het mee in de eindstand. strijden dat het vlotte met zijn onmiddellijk een tweede plaats Ronny Heirman werd na de 250 cc machine. Ook nu nam in en aandringen leverde niets start der eerste reeks als twin- hij een goede start en ging als meer op. Zij werden vierde in tigste genoteerd en was der- vierde de strijd in om later de eindstand, tiende aan de meet. In de tweede te worden. In de her- Wemer Lauwers en Domini- tweede reeks startte hij beter, neming startte hij minder goed que Maerten kampten in de eindigde tiende en werd uitein- en kreeg problemen, maar ein- eerste reeks met moeilijkhe- delijk twaalfde. digde toch derde of eerste den. Ze vertrokken als tiende, Bij de juniores 125 cc lag het 250 cc-er. Hij werd eindwin- maar het vlotte niet best en ze tempo wel hoger. naar in deze klasse. werden twintigste, om tenslot- LesUe Van Puyvelde schoot als Gian Franckaert met zijn hel- te nog twaalfde te worden aan vierde weg, werd snel derde en blauwe Maico was in de eerste de streep. In de herneming streed een ganse reeks voor de reeks aardig op weg om bij de konden ze na een betere start tweede plaats ten nadele van kopgroep te komen. Toen hij meedingen voor de ereplaat- Patrick De Vadder. Ook in de op de derde plaats kwam, ha- sen. Ze kwamen als zevende herneming startte hij als vier- perde zijn machine en hij werd het veld in en eindigden als de, maar reed dra aan de lei- vijfde, of derde 250cc-er. In de vierde met een zevende plaats ding, nam een kleine voor- tweede reeks was hij niet zo als eindresultaat, sprong en reed onbedreigd goed gestart en moest vrede Omer Van Vlierberghe ver- naar de reekszege. Ook in de nemen met een dertiende trok op een negende plaats, eindstand was hij winnaar. plaats. Hij werd vierde in de werd na enkele ronden reeds Onmiddellijk na de start nam eindstand der 250 cc-ers. derde, maar moest door pech Luc Van Clapdorp de leiding Frank Deckers werd bij de uit de wedstrijd. In de heme- in de eerste reeks, maar in het 500cc-klasse na de start van de ming kwam hij van een veer- modderige gedeelte geraakte eerste reeks op een tiende tiende naar een zevende plaats hij overstuur en werd derde, plaats genoteerd. Telkens hij en werd nog dertiende in de maar dat duurde niet lang. Na naar de kopgroep toereed eindstand. De inters 500cc was enkele ronden reed hij op- scheen er iets te haperen en hij de hoofdschotel van het pro- nieuw op kop en liet de strijd werd toch nog vierde. In de gramma. Peter Dhanis zorgde voor de tweede plaats aan de tweede reeks ging het minder er voor een aangename wed- anderen. In de tweede reeks goed. Een mindere start en strijd. In de eerste reeks was er had hij tegenslag. Hij startte een trage terugkeer zorgden nochtans een valpartij na de als tweede, maar kwam drie voor een elfde plaats en daar- start, waarin Peter betrokken keer ten val in het modderige door kreeg hij een vierde was. Hij zette de reeks in met stuk en moest zich tevreden plaats in de eindstand. enkele honderden meters ach- stellen met een vijfde plaats, Het tempo bij de inters 250cc terstand en tot ieders verba wat voldoende was voor een lag nog iets hoger en Van Poel- zing raasde hij iedereen voor tweede in de eindstand. voorde werd winnaar van bei- bij en eindigde als primus. In de reeksen. de herneming startte hij als Dubbele reekszege van Peter Lieven De Vylder was in de derde en kon dus gemakkelij- Hemelaer eerste reeks direkt met de kop- ker naar de eerste plaats op- Bij de juniores 250 cc kwamen groep vertrokken. Hij ging als rukken met een dubbele reeks- niet minder dan 52 piloten aan derde de eerste ronde in en zege de eindzege behalen, de start. Hemelaer vertrok als kon verder nog een plaatsje Verdere ereplaatsen gingen tiende, maar reed op deze zwa- winnen. In de tweede reeks naar Demeyer, voor Dhae- re omloop eerder gemakkelijk werd er hard gestreden tussen mers en Pierre Schroyen. naar de leiding. Ook in de Lieven en teamgenoot Johan Ronny De Coster, inmiddels 1. Laurent zn Lebbeke, 1418,5, 2. 't Kint Alfons, He- kelgem, 1380,2, 3. 't Kint Al fons, Hekelgem, 1374,3, 4. V.D. Jeught Frans, Baarde- gem,«1365,2, 5. 't Kint Alfons, Hekelgem, 1342,2, 6. De Raedt Mar., Moorsel, 1334,3, 7. V. Lembergen A., Baarde- gem, 1322,7, 8. De Smet en Zn., Meldert, 1317,1, 9. V. Belle Ludo, Buggenhout, 1317,1, 10. De Koker Frans, Baardegem, 1301,1, 11. 't Kint Alfons, Hekelgem, 1301,0, 12. DE Greef M., Hekelgem, 1288,0. Jaarlingen: 16 1. De Greef M., Hekelgem, 1342.4, 2. 't Kint Alfons, He kelgem, 1301,0, 3. V. Biesen Frans, Opwijk, 1293,7, 4. V. Biesen Jean, Lebbeke, 1251,3, 5. V. Lembergen A., Baarde gem, 1204,9, 6. V.D. Jeught Frans, Baardegem, 1170,01 EERLIJK EN VRIJ BINNENSTRAAT AALST Qulévrain 9.3.'8« Met 70 duiven Los om lOulO Oude: 38 1. V.D. Steen Gust, 1487,71, 2. Roelands Luc, 1487,28, 3. Speeckaert L., 1428,15, 4. De Leeuw Fr., 1418,53, 5. V.D. Steen Albert, 1416,38, 6. Schollacrt Fr., 1409,17, 7. Roelands Luc, 1393,77, 8. V.D. Geest, 1380,21, 9. De Leeuw Fr., 1377,90,10. Speec kaert L., 1367,98, 11. Heire- man Frank, 1264,48, 12. Speeckaert L„ 1226,91, 13. V.D. Steen Gust, 1222,12. Jaarlingen: 32 1. Bosteels Paul, 1517,26, 2. V.D. Steen Fr., 1505,09, 3. Heireman Frank, 1420,55, 4. Bosteels Paul, 1400,55 5. V.D. Steen Fr., 1379,14, 6. Uyttersprot Fr., 1323,26, 7. Heireman Frank, 1195,51, 8. De Croock André, 1191,37, 9. Heireman Frank, 1190,48, 10 Uyttersprot Fr., 1189,76, 11 Heireman Frank, 1184,43. DE EENDRACHT HOFSTADE Qulévrain 9.3.'86 30 oude 25 jaarlingen Oude 1. Coels Leon, Hofstade, 1483,27, 2. De Cock-Maes- schalck, Hofstade, 1393,44, 3. Poels Leon, Hofstade, 1363.05, 4. Merckx Gilbert, Schoonaarde, 1290,67, 5. V. Der Crassen Patrick, Mespela- re. 1285.31. 6. De Croock Emiel, Hofstade, 1283,55, 7. VAn Gucht Remy, Gijzegem, 1219,59, 8. Van Gucht Ronny, Gijzegem, 1136,03, 9. VAn Rossem Robert, Hofstade, 1117,48, 10. Van Rossem Ro bert, Hofstade, 1102,73. Jaarlingen 1. Van Der Cruyssen Patrick, Mespelare, 1240,68, 2. De Cock-Maesschalck, Hofstade, 1194,06, 3. Maes Roger, Schoonaarde, 1181,11, 4. De Cock-Maesschalck, Hofstade, 1121,50, 5. Govaert Eddy, Gij zegem, 1102,66, 6. De Cock- Maesschalck, Hofstade, 1015,50, 7. Van Rossem Ro bert, Hofstade, 1000,20, 8. Govaert Eddy, Gijzegem, 992,65 9. Van Rossem Ro bert, Hofstade, 911,91. D.A. «Door Eendracht sterk» Lede Oude duiven 52, los 10.00 u. 1. Mazur Albert Lede, 2. Go vaert André Lede, 3. Van We- semael Luc Schoonaarde, 4. Nijs Albert Lede, 5. V. Lim- bergen Wery Hofstade, 6. Im pens Alois Wichelen, 7. V.d. Steen Gustaaf Aalst, 8. Edieis Emiel Berlare, 9. Ediers Emiel Berlare, 10. De Rick Desire Lede, 11. Van Extergcm F. Zn. Oudegem, 12. Smekes Leon Wichelen, 13. Van Zwalm M. Zn. Schoonaar de, 14. V. Lembergen Wery Hofstade, 15. De Vos Robert Lede, 16. De Rick Desire Le de, 17. Govaert Remi Lede, 18. De Dijcker Zn. Schoon aarde. Jaarse duiven 59, los 10.00 u. 1. De Nijs Emiel Hofstade, 2. Van Zwalm Zn. Schoonaar-j de, 3. De Croock Paul Hofsta de, 4. De Croock Paul Hofsta de, 5. Govaert André Lede, 6. De Nijs Emiel Hofstade, 7. De Preter Freddy Lede, 8. Maes Roger Schoonaarde, 9. Schoc- kacrt Johan Gijzegem, 10. Frullcux Kris Lede, 11. De Dijcker M. Zn. Schoonaar de, 12. Van Zwalm Zn Schoonaarde, 13. Govaert An dré Lede, 14. Mazur Albert Lede, 15. Piscador Frans Le de, 16. Maes Roger Schoon aarde, 17. De Nijs Emiel Hof stade, 18. Govaert André Le de, 19. Wierinck Alfred Oudegem. JONG CROSSTALENT IN DENDERMONDE teruggekeerd uit de B.M.B. (volgende week misschien ook Peter Dhauwe), kwam reeds in de start ten val en omdat hij wat gekwetst was aan de schouder verscheen hij ook in de tweede reeks niet aan de start. Ook Ronny Vercauteren ver ging het niet te best. Hij kreeg af te rekenen met enkele hape ringen en werd slechts twaalf de in de eerste reeks. In de tweede reeks kwam hij reeds in de eerste ronde fel ten val, verzeilde op de laatste plaats, maar finishte nog als veertien de, waardoor hij in totaal ook veertiende werd. Nu zondag wordt de B.L.B.- wedstrijd gereden in Melsen op een zanderinge omloop van «Den Hoogen Haerlinck». Die is te bereiken langs de E3 afrit Merelbeke, richting Gavere. De trainingen beginnen om 9 uur en de eerste start wordt gegeven om 11.00 uur. B.M.B.-Piloten in Koersel Pascal Bal zorgde bij de junio res 125cc voor een tweede plaats in de eindstand. In de eerste ronde van de eerste reeks passeerde hij als tiende, maar kwam terug naar een tweede plaats op deze zware omloop van «Het Fonteintje». In de tweede reeks nam hij een kopstart, maar verloor een tiental plaatsen door een val. Dat kon hij echter goedmaken en eindigde tenslotte als twee de in deze serie en als tweede in de eindstand. Bij de juniores 500cc vertrok Peter Dhauwe goed in de eer ste reeks en bleef de ganse tijd in de kopgroep om als tweede te eindigen. In de tweede reeks startte hij als derde, viel en moest met een lekkende radia tor de strijd stoppen. Brik Schelfaut reed bij de na tionalen 250cc een sterke wed strijd met een vijfde plaats in de eerste reeks en een vierde in de tweede, zodat hij vierde werd in de eindstand. Tony Hofman kwam bij deze nationalen 250cc als achtste uit de start, geraakte gemengd in een valpartij en moest van ach teren terugkomen om nog twaalfde te worden. In de her neming startte hij beter en ein digde nog op een derde plaats. Hij was zevende in de eind stand. Zondag rijden de B.M.B.-pilo ten in Wuustwezel. D.H. Joel De Backer, woonachtig in de Boonwyk te St.-Gillis- ik aktief aan power-training in Dendermonde, wordt eind deze maand vyftien jaar. Hij de St.-Gillisse sporthal. Eric studeert aan de technische school en doet in zyn vrije tyd Alens gaf mij wenken. De be ak tief aarr motorcross. doeling was om soepele spie ren te krijgen. Het vriesweer Een erfenis van vader? Aanvankelijk bleef het bij trai- in februari heeft de voorberei- «Voor een deel», zegt de ningen. In Lens verscheen ik ding afgeremd. De grond lag irnaap voor het eerst aan de start, glad en bevroren wat risiko's «Als fervent aanhanger van Een meevaller werd het niet. inhield voor valpartijen en om cross en al wat er mee te ma- Ik kwam in botsing en ten val. kwetsuren op te lopen», ken heeft, keek vader op naar Het stuur brak en zelf werd ik Joël De Backer geniet de Joël Robert, indertijd we- gewond. steun van supporters die zich reldkampioen. Valpartijen heb ik nadien kun- verenigd hebben in het lokaal Vandaar ook de naam Joël oen vermijden. Ik deed erva- Herleving aan de Dender- die ik bij mijn geboorte mee- ting op en leerde de knepen mondse Potiaulaan. kreeg en waar vader maanden van het vak». Een meubelbedrijf uit Buggen- voordien over droomde. J°el De Backer staat op de hout en een bouwonderneming Als kleine «pagadder» mocht drempel van het nieuwe cross- uit Lede helpen financieel, ik tijdens het weekeinde mee seizoen. «Ik hoop aanvanke- Joël De Backer hoopt zich te naar de wedstrijden. Het spek- lijk de wedstrijden tot een kunnen manifesteren, Joël takel bracht mij in vervoering, goed einde te kunnen brengen. Robert als voorbeeld nemen Eens ouder geworden wilde ik Sedert enkele dagen beschik ik en als het kan in diens voet- ook aan cross doen. ovc een spiksplinternieuwe spoor treden. Vader heeft mij gestimuleerd. Yamaha 125 cc waar ik als De weg is nog zeer lang. Crossen werd dagelijks het on- nieuweling mee van start ga. E.G. derwerp van gesprekken. Eind Ik heb een flinke voorberei- vorig seizoen ben ik aktief de- ding achter de rug. Tijdens de Duivensport. De konstateurs worden in orde gebracht bij "De Jonge Liefhebbers" (da) ze SDorttak gaan beoefenen, voorbije wintermaanden deed Motorcross. Joël De Backer (c)

De Voorpost | 1986 | | pagina 42