PAARDENSPORT L.R.V. VOORJAARSPROGRAMMA BEGINT MET PAARDENZEGENING TE WINTAM! Geslaagde indoorwerking van Hunters leidt naar selektie voor Dirk Saerens voor Nationale indoor-jumping te Leuven!!! KARNAVAL BIJ RIJVERENIGING HIPPIQUE KALFORT LINDA HUYBRECHTS EN TOMMY DE KINDER GROTE TRIOMFATORS! OEFENJUMPING BIJ HIPPOS-RANGERS ZET LINDA HUYBRECHTS IN DE SCHIJNWERPER! De Voorpost - 14.3.1986 - 45 Landelijke Rijvereniging zet seizoen in... De Landelijke Rijvereniging telt welgeteld 800 ruiterclubs of rijverenigingen, zoals je het noemen wil. Daaronder zijn nog 87 ponyklubs en voor de stre is ruiterclub Hippique Kalfort die nog als enige over een ponyclub beschikt. Bijna 11.000 leden maken deel uit van het LRV en van die 11.000 aktieve ruiters en amazones pakt de provincie Antwerpen er ruim 8.000 voor haar rekening, Klein-Brabant situeert zich in de driehoek met Oost-Vlaanderen en Brabant en heeft veel meer heil in jumpings en tomooien in Oost-Vlaanderen wegens kortere verplaatsingen. Niettemin zijn er ook in onze regio af en toe jumpings en tomooien voor de LRV-ruiterclubs. Herinneren we maar even aan de bijna jaarlijkse ontvangst bij De Hunters te Wintam, de tweejaarlijkse organisatie van De Tempeliers Branst en de unieke 'première' bij Hippique Kalfort die te Breendonk inviteerden en een 'nationaal' tornooi waardig organiseerden. Met het oog op het komend seizoen geven we alvast een voorbeschouwing van wat de clubs te wachten staat in het voorjaarprogramma. Zowel De Hunters als Hippique komen al voor op het programma, maar om de sluier even verder op te lichten: De Hunters geven weerom een groot LR V-tomooi daar op de eigen terreinen en in augustus zijn ook de Tem peliers weer gastheer voor mogelijk weer 600 a 800 paarden. Te vermelden toch dat de Hunters op een zware konkurrentie gaan stuiten met een groot tornooi te Heist o/d Berg op dezelfde junidag en dat er ook in het Waasland op die dag één groot LRV-tomooi plaatsgrijpt. Op 23 maart zal het seizoen toelaat de openluchtmis, zegening gaat de jumping ver- geval te Meer. Op 6 april is er dan ingereden worden. Dat ge- Zoniet worden de stallingen der. Dezelfde dag wordt te de dressuurdag te Borsbeek beurt op Wintamse bodem op weer gebruikt om in alle sere- Schoonbroeck een 'military' of waarna op 13 april de geweste een haast klassieke wijze met niteit de eucharistie te vieren veelzijdigheidswedstrijd gere- lijke oefenjumping bij Hippi- een jumping en paardenzege- in het teken van het verenigen den en op 31 maart, de week que Kalfort plaatsgrijpt. Op 20 rung na als het weer het van ruiter en paard. Na de nadien dus, is dat eveneens het april is er weerom een dres- In navolging van Jan Vleminckx (1984) en Fred Spiessens (1985) respektievelijk op Vikky en Boy heeft Huntersruiter Dirk Saerens zich met Wendy kunnen selekteren voor de Nationale Indoorjumping van Leuven en dat in de klasse midden. Wendy is een kweekmerrie uit de stal Emest Spiessens waar Dirk als jockey fungeert. Voor Nest Spiessens en vooral voor Dirk Saerens is het een beloning van onvolprezen inzet voor de paardensport en ook wel in het belang van de Wintamse ruiterfamilie die De Hunters heet. Deze jumping wordt heden zondag verreden en we hopen dat Dirk zich in optimale omstandigheden kan aanbieden tussen het kruim van de L.R.V.-kombinaties. Het zou al een stunt zijn mocht de Wintamnaar zich op het voorplan rijden. Zonder al te veel optimisme hopen we dat Dirk zich in de kijker kan rijden. 2e plaats op «Provinciale» jum- vinciale titel koste. Niettemin Revanche van Ilse Spiessens te ping doorslaggevend een knalprestatie die we echt Borsbeek Op 23 februari heeft Dirk Sae- toejuichen. Ook Ilse Spiessens Vorige zaterdag 8 maart waren rens zich met Wendy op het kon zich te St.'Lenaerts bij de de Hunters op de traditionele podium kunnen springen. De deelnemers vestigen maar ge- «Karnavaljumping» te Bors- Wintemseruiter reeds zich raakte jammer genoeg nietbeek te gast bij de Greeninge- naar een knappe tweede plaats dichter dan een nog respekta- ruiters. In een toch wel kom en liep na 3 omlopen 4 straf- bcle 10c plaats nadat ze tegen pakt gezelschap pakten de punten op wat hem uiteinde- 16 strafpunten diende aan te Hunters toch wel enkele mooie lijk de overwinning en dus Pro- kijken. Ilse reed met Boy. prijzen weg. Zo was er de 2e plaats voor Michel Ringoot in de klasse beginnelingen en ver der eindigden Serge Van den Berghe 8e. Serge reed met Co- ra, Michel triomfeerde bijna met Conny. Verder waren er ook nog An Talboom (13e met Ringo), Tina De Ost (17e met Vally), An Ringoot (20e met Black) en Heidi Spiessens (20e njet Amati), In de klasse licht eindigde Frederik Spiessens mooi 6e met Eros en was Gert Van Breedam nog 12e met Ursula. In de klasse midden nam Ilse Spiessens met Boy sportieve revanche voor het falen te St. Lenaerts en won op schitterende wijze deze jum ping in haar klasse. En tenslot te was er nog de zege van Jan Vleminckx in de klasse zwaar. Jan blijft één van de beste ruiters van Klein-Brabant, ie mand die er enorm veel voor doet en aldus een puik ambas sadeur is voor de Wintamse ruiterclub. Zijn zege te Bors beek is het zoveelste sukses voor De Hunters die terecht mee mogen proeven van de overwinning. En omdat het op een «Karna valjumping» ging werden ook de best verklede ruiters en amazones met prijzen bedacht. In de klasse licht was de eerste prijs voor Ilse Spiessens en in de klasse zwaar voor Jan Vle minckx. Een dubbelslag dus voor het Huntersduo. De Hun ters bleven in de andere reek sen evenwel buiten de prijzen. Geen nood, er was al euforie genoeg voor de afreis naar het Hun terschalet. (Pirre) Spiessens Heidi Spiessens (Pirre) Mare Caluwé begint aan het nieuwe seizoen met het brevet van instrukteur 1' klasse (Pirre) «Wiske» Spiessens, ook dit jaar weer aktief als kommandant(e) te Win tam. Ook zij heeft er al een eersterangsbrevet opzitten (Pirre) De te Kalfort gevestigde rijvereniging Hippique, aangesloten bij de Landelijke Rijvereniging (LVR), heeft de afgelopen weken niet stilgezeten. Naar jaarlijkse traditie is ook de karnavalperiode voor hen een periode Van drukte om zich eens in het knotsgekke wereldje te storten van fuivers, maskers en pleziermaken. Dat had dan ook tot gevolg dat 1986 niet onberoerd gelaten werd en men weer met volle teugen genoot van de gemaskerde fuif die in de chalet plaatsvond vorige week. Een drukte van belang overigens en de knusse chalet werd weldra in een broedplaats herschapen. Men kon inderdaad op de koppen lopen en zelfs de tapkraan bereiken bleek voor de barman haast onbegonnen werk te zijn. Heel de Hippique-familie had zich immers verzameld en dat is toch wel de moeige waard. Een eivolle chalet dus die tot in de vroege uurtjes op haar grondvesten stond te daveren. Voorzitter Edmond Van de Vreken kon dus een brede glimlach opzetten. Meteen was duidelijk dat er nog geen sleet zit op de. aktiviteiten van de klub. Toch moeten we ook een negatief advies prijsgeven: de Hippiqers reden dit jaar diverse tornooien, ook indoormeetings, maar in tegenstelling tot hun Wintamse vrienden (De Hunters) kregen we het voorbije seizoen weinig nieuws vanuit dat front. Komt daar dit jaar verandering in? (Pirre) tal van demonstraties en fina les afwisseling zijn voor prijs uitreikingen. Die tornooien lo pen momenteel nog vrij goed en lokken toch wel de grote massa als het weer het toelaat. Onze regionale vertegenwoor digers zijn gegroepeerd in het gewest Kontich, wat echter niet belet dat men buiten het gewest kan of mag deelnemen. Alle rijverenigingen sturen aan het overkoepelend orgaan hun verlanglijstje, waarna de bond een selektie doorvoert en de ruiterclubs een zestal tornooi en aanwijst. Weer instrukteurs éérste klasse in de streek! Zopas vernamen we ook dat na Jos Pauwels van Hippique zijn stalmaats de gebroeders Marc en Rudy De Qlluwé, het brevet instrukteur le klasse ge haald hebben. Voor De Hun ters had Marie-Louise Spies- Ha» k;; sens> alias 'Wiske', dat diplo- d,? ma al behaald. Toch was he, Rudy Caluwé slaagde al even suksesvol in zijn examen voor instrukteur 1' klasse. Met broer Mare en Jos Pauwels bezit Hip pique Kalfort nu 3 «le raars» yan het hoogste niveau. Proficiat (Pirre) suurdag de Leopold-III ruiters en uc Lcuuuiu-iii ruiters en ais j„. j-, voorbode van de nationale cross te Putten-Ardooie op 27 een l®4 kandldatf»> fcclna- april rijden de LRV-kombina- "J"," ties nog een military te Kaster- ?el dubb?: d«'»a™t- Blijk- lee. Op 1 mei is er dan de baar ba»f' b« verzadi- laatste voorbereidende spring- E'n8sPum bereikt in diverse dag ofte gewestelijke oefen- «"bs en is er nog weung vraag jumping te Rumst. Dan begint naar' we dat men het seizoen der grote LRV- "rs< P A 4 P flF ISPJPHOT 17PV tomooien met als ingrediënten J" da" laa'blks lessen te Oud- rUUUlMlt)! Uftl VKV Srs5?d«ïtrlnde8Se to bSveït Winterwerking manége Mami besloten... ringen en volgens rijklasse en Llnda en Dirk Huybrechts genoten samen van het sukses (Pirre) _-iimTv halen. We wensen alle instruk- jumping der beginnende klasse teurs> van welke klasse dan in de voormiddag. In de na- ?ok la"«s deze wef P™fi"a!- middag is er gewoonlijk het van on2e ™l8™d« edi- feestprogramma met zijn vele ,les hoPen meer nieuws te varièteiten en om te beginnen 6eve" vamut hel LRV' de parade en carousel waarna (rirre De winterwerking van manége Mami, een reeks jumpings die naast de talloze bezoekers van de Trens, ook VRV-ers naar de Rupelstreek voert waar men trouwens ook voor het VRV-jaarprogramma terecht komt. Met Els Schillemans, Elke De Meyer en Tommy De Kinder als gekende namen In het VRV kon ook Linda Huybreohts deze keer een rol van betekenis spelen in edn winterwerkingserie die vooral door de jeugd beheerst werd. Was Tommy De Kinder de grote favoriet dan was het toch de kleinste telg ui het gezin van vriend Paul Huybrechts die met de meeste prijzen aan de haal ging Het is een jaarlijkse traditie geworden dat de vrij jonge 25? £",ï0h "V" HiPp°s-m">b8:s gevestigd heefg en Met respektievelijk 7 cn 8 over- heden van de Kalfortenaar »r j ?en ,reeks jumpings winningen in deze winterwer- won de amazone van de Mami. feiteh ï4"?Uer ki°8 spande Linda ""ybrecbts Dit jaar lagen de kaarten in het wil iP B knderen in de voorbereiding op echt de kroon. Zowel met kamp van de jeugd, het nieuwe eeleoen en een opvulling betekenen voor de Sturm bij de pony's als met het D, resultaten: terwerking van de Verenigde Ruitervrienden. Deze paard Jesca waarmee ze in de 8 overwinningen: reüeratie hielp op haar beurt mee deze aktiviteit te promo- klasse licht debuteerde kreeg Huybrechts Linda (Jesca) klasse ten. Het nam eohter niet weg dat de deelname aan de lage ze favoriet Tommy De Kinder Ucht- 5 maal 2e kant lag, vorige vrijdagavond. meermaals OD de knieën. Een ^overwinningen: Het zat Louis De Peuter (secr.) en Patrick Pauwels en Co echt niet mee. De bittere koude hield menig paard op stal en enkele ruiters en amazones hadden het gelaten bij een be zoek aan de moedige kollega's. Toch werd het een smaakvol avondje waarin vooral de jeugd zich kon uitleven. Bij de beginnende pony's bijvoor beeld zette Linda Huybrechts de kroon op het werk door zowel Annick Maes, Tania Lemmens en Mare De Peuter te kloppen met de trouwe Sturm, maar ze zou ook in de klasse licht zegevieren. Deze keer klopte ze met Jesca eerst zichzelf op Sturm (de pony) om Mare De Peuter en Patrick Van Remoortere te kloppen. Bij de middenklasse was het Sonja Raes die Daisy Vercammen en veteraan Frans Meersman ach ter zich liet en waar de lokale Tanja Lemmens kon zich niet tot «sant in eigen land» rijden. De Kalfortse kon toch nog een mooie derde plaats behalen (Pirre) Het is lang geleden dat we Katla Van Doorslaer uit Slnt-Amands In de prij zen aantroffen (Pirre) amazone Kris Casio de Marie- kerkse Christel Joos en de er varen Kalfortse ruiter Luc Roosemont vooraf ging. Een Roosemont die niet meer voor de stal Veldeman rijdt zoals we ter plekke konden vernemen. De uitslagen Beginnende pony's: 1. Huybrechts Linda (Sturm) 2. Maes Annick (Witteke) 3. Lemmens Tania (Urka) 4. De Peuter Marc (Fury) Beginnende paarden en ruiters 1. Huybrechts Linda (Jesca) 2. Huybrechts Linda (Sturm) 3. De Peuter Mare (Prisca) 4. Van Remoortere Patrick (Fury) Gevorderde paarden en ruiters 1. Raes Sonja (Laïka) 2. Vercammen Daisy (Tosca) 3. Meersman Frans (Brandy) 4. Casio Kris (Tristan) 5. Huybrechts Linda (Jesca) 6. Joos Christel (John) Joos Christel (Lucky) Roosemont Luc (Dina) De Hippos-Rangers danken alle helpers van deze jumping, piste bouwer Frans Meersman, de deel nemers en manége Hippos. Ze no digen elkeen uit voor de volgende oefenjumping die op 14 maart zal doorgaan. Te vermelden toch dat de verlichting van de piste te wen sen overliet maar dat de heer Lem mens alles in het werk zal stellen aan die technische problemen iets te waarden van de vorige editie nu van het toneel verdwijnen. meermaals op de knieën. Een ZZTri re, n sukses voorwaar die het beste Sdlï P°DyS' laat vermoeden voor het ko- De Kinder Tommy (Jackson) klas- mende seizoen. En het had allemaal nog veel beter ge kund. Linda zou bovendien nog 5 maal tweede eindigen met Jesca en 7 maal tweede met Sturm. Maar met de behaalde uitslagen kon de kleine Huy brechts best tevreden zijn. De trofeeënkast steekt ineens vol bekers en plaketten. De winter- werking werd telkensmale over een barema A en een progres sieve proef verreden en het aantal deelnemers was vrij goed te noemen. Met dank aan Paul Huybrechts die zich weer tot het uiterste had ingespannen in de Mami voor deze Winter werking''85-'86 in de jurytoren omdat we via hem nu de resul- tatenbalans kunnen geven. Te vermelden dat de gevestigde Els Schrillemans was dicht bij de vijf overwin ningen. Het werden er uit eindelijk 2 en 3 tweede plaatsen in de klasse licht (Pirre) verhelpen. (Pirre) Duivenrubriek BRT 1 voortaan op zondag De wekelijkse duivenrubriek op BRT 1, door Johan Roggen, voorheen steeds op vrijdagavond verzorgd om 20.45 uur, werd verschoven naar zondagmorgen. Voorlo pig heeft de uitzending om de twee weken plaats, doch tijdens het vluchtseizoen hoopt men iedere week met een kort praatje op antenne te komen. De eerstvolgende uitzending is gepland op 23 maart. Geen Daisy Vercammen in een top-3 strijd bij de pony's met Pascale Van Dijck en Va nessa Berro, geen Nancy Doos die Dirk Huybrechts en Elke Demeyer kwam kloppen bij de trainingklasse, ook geen Steven Doos in de clinch met Rudy Simon en Luc Roosemont in reeks 1. Het meest opmerkelij ke in de reeks 2 was het ontbre ken van de machtstrijd tussen de lokale crack Nicole Michiels tegen een sterk rijdende Roo semont. Door enkele afwezig- In de «klasse zwaar» stond er geen maat op Tommy De Kinder met Jackson (Pirre) se zwaar, 1 maal 2e 4 overwinningen De Kinder Tommy (Romeo) klasse midden 3 overwinningen: Huybrechts Dirk (Jesca) klasse licht, 1 maal 2e. Vercammen Daisy (Tosca) klasse licht, 1 maal 2e 2 overwinningen: De Smedt Alain (Detchco) klasse beginnenende, 1 maal 2e Schillemans Els (Flasch) klasse licht, 3 maal 2e De Kinder Tommy (Ebro) klasse licht, 1 maal 2e 1 overwinning: Huybrechts Dirk (Sturm) klasse licht Michielsen Paul (Britt) klasse licht Hostieaux Sandra (Vivaldy) klasse licht, 2 maal 2e Vermeulen Patricia (Baltimore) klasse midden, 2 maal 2e Vermeulen Freddy (Golding) k.as- se beginnende Schillemans Els (Ebro) klasse licht, 1 maal 2e Van der Taelen Petra (Wichel) klasse licht Van Nieuwenhuizen Patrick (Wan da) klasse midden, 2 maal 2e Reden vervolgens nog een tweede plaats en misten dus hierdoor nipt een overwinning: Lefevre Hector (Dolly) 2 x in klasse licht. Schille mans Benny (Speedy) 2 x in klasse beginnende, Huybrechts Lina (Sul tan B) 1 x in klasse beginnende. De Kinder Tommy (Delphy) 1 maal in klasse licht, De Meyer Elke (Fury) 1 x in klasse midden, Van Gele Jan (Djim) 1 x in klasse midden, Mi chiels Nicole (Targanaut) 1 x in klasse midden, Schillemans Benny (Bruno) 1 x in klasse licht, Ceuleers Werner (Echo) 1 x in klasse zwaar, De Smedt Alain (Britt) 1 x in klasse licht, Schellemans Mare (Cham- broc) 1 x in klasse midden. (Pirre)

De Voorpost | 1986 | | pagina 45