Schoenzaak brandt in Temse PW-jongeren Stekene met nieuw bestuur Dankmis besloot viering 125 jaar Stekense meisjesschool KWB Spoele Lokeren projektdag en wandelzoektocht Kleln-Sinaaise prins karnaval Pascal I op gemeentehuis Jeugdprinsen van Klein-Sinaai heten Nele en Christof M G- Stekene-Koewacht gaat wandelen Goochelaar goochelt goocheltruc weg te Waasmunster 46 - 14.3.1986 - De Voorpost jgipiL In aanwezigheid van G. Antheunis en arrondisse- jC i V m M menteel jongeren voorzitter 1 - Guido De Bock werd een a 1 i J^^B nieuw bestuur opgericht van mRI - PVV-Jongeren 1 apT'^^Bf"-' JH5r ^^^R ^^B Het de bedoeling van dit -JHfc5- nieuwe bestuur om de Steken- HR se jeugd meer bij de politiek W!«Bi «SHK^RH^ en de maatschappelijke pro- y ^ÊSÊ^yM^Êi blemen te betrekken. Tenein- WÊBBKmf de de integratie van jongeren jjBmMBI Bi in het politieke en ekonomi- H sche milieu te verge makke lij- ^HR ken zijn diverse aktiviteiten vooropgezet: een bezoek aan de kerncentrale, haven- en be- drijfsrondleidingen, en op za- terdag 29 maart maakt men Zittend v.l.n.r.: Ellen Kallinowsky, public relations; Luc De Block, voorzitter; senator kamer en se- Georges Antheunis; arr. jongerenvoorzitter Guido De Bock; staand v.l.n.r.: Volker hjerVoor nog rese^veCrgn)Uimen Kallinowsky, sekretaris en Nic De Maesschalck, penningmeester. Verder willen de PW-jonge ren de belangen van de jeugd behartigen. Hiertoe zullen zij het niet nalaten om gedurfde radikale standpunten in te ne men, dit zowel m.b.t. nationa le als plaatselijke politieke problemen. Zo kanten ook de Stekense PW-Jongeren zich tegen de regeringsplannen om de legerdienst te verlengen. Een dergelijke maatregel bete kent immers niet enkel een verkapte belasting op de rug van een toch al ekonomisch zwaar getroffen generatie, maar het is tevens een verdere aantasting van de individuele vrijheid, zo wordt gesteld. Op lokaal vlak zullen de jongeren een rapport voorbereiden waarin de Stekense begroting en financiën worden doorge licht. Het spreekt vanzelf dat zij ook openstaan voor sociaal dienst betoon in aangelegenheden die specifiek betrekking hebben op de jeugd: b.v. werkloos heidsvergoeding, militiewetge ving, aangifte van belastingen. Om de jeugd van groot-Steke- ne te bereiken zal een groot scheepse kampagne worden opgezet d.m.v. een rond schrijven. Het doel van deze kampagne is, tot ledenverwerving te kun nen overgaan. Geïnteresseer den kunnen echter nu reeds vrijblijvend kontakt op nemen met volgende telefoonnum mers: 037779.80.75 en 770.61.17. POC-kultureel Waasmunster organiseert sedert zowat elf jaar allerhande min of meer kulturele aktiviteiten. De kleinsten en allerkleinsten worden daarbij nooit vergeten. Dit jaar worden zij na verscheidene films en poppenthea ter Taptoe, nog bedacht met een ware goochelshow. Abracadabra en Hocus Pocus vlugheid. Terwijl hij u afleidt zijn niet voldoende om een door met de linkerhand aan konijn uit de mouw te schud- het oor te krabben, glijdt de den. Nochtans zal je gooche- rechter ongezien in de gekende laar Waldy verder niets zien zak, als uit het niets een stel doen dan het uitspreken van kaarten meesleurend, die als deze magische woorden. De het eventjes kan veranderen in rest gaat namelijk zo vliegens- glitterende ballen die zichzelf vlug dat het zich aan het oog schijnen te vermenigvuldigen onttrekt. Een groot goochelaar tot uiteindelijk het podium is showman, illusionist, psy- kraakt, choloog en kampioen vinger- Waldy doet het allemaal. Zijn show zal deze keer volledig aangepast zijn aan het jonge publiek. Wie bang is zijn bloedeigen kleuter na de show als konijn terug te vinden - al leen nog herkenbaar aan het zondagse pakje - mag natuur lijk in de zaal blijven. Wie het zelf graag allemaal ziet gebeu ren, mag natuurlijk ook blijven... Zaterdag 15 maart dus, in het P.O.C., Rivierstraat, Waas munster. Voor de prijs van 50 fr. kijken de kinderen zich de ogen uit het hoofd. Temse. Bij de brand van Shoe Post had de brandweer het met onder de markt, (dw) Zaterdagvoormiddag is brand uitgebroken in de Shoe Post, de schoenenzaak aan de Kasteelstraat 27 in het hartje van Temse. De winkel brandde hele maal uit en de schade wordt op ettelijke miljoenen geraamd. De aanpalende winkels, dierenspeciaal zaak 't Parkietje en de kledingzaak van Erwin De Meirleir, liepen rook- en waterschade op. Vrasene (Boteren). In de dichte mist deed zich aan hel kruispunt Polderhuis op de Verk wendy Verdom* Post. ZaakvocrMr Ria Van «expressweg» een kettingbotsing voor. De brandweer kwam ter plaatse om de baan op te mQe na nf.ot.nf.n ^n.nKHn j„ ruimen (Iv) Zondag 6 april wordt voor de KWB in heel Vlaanderen een hoogdag. In meer dan 600 plaatselijke afdelingen wordt die dag een initiatief genomen waarbij "projekt 2000" in de kijker wordt geplaatst. De voornaamste ideeën uit Pro jekt 2000 in een grote kleuren tekening samengebracht. De tekening toont een stadswijk met tientallen tafereeltjes waarin je mensen ziet die sa menwerken aan een rechtvaar dige uitweg uit de krisis: werk en inkomen delen, mensen uit de derde wereld steunen, stra ten verkeersveilig maken, ijve ren voor beter openbaar ver voer, gezond leefmilieu, vre de, enz... Ter gelegenheid van deze projektdag organiseert onze KWB-afdeling Spoele een gro te wandelzoektocht voorafge gaan door een H.Mis om 10 uur in de parochiekerk Sint- Jozef op de Spoele, met tek sten i.v.m. Projekt 2000, opge dragen door proost Willems. De gekleurde tekeningen zullen tentoongesteld worden in het parochiehuis. Een jury kiest de mooiste uit die in aanmerking komen voor een nationale prijs. Noteer alvast dat iedere deelnemer een prijs ontvangt. Nuttige inlichtingen omtrent de zoektocht op zondag 6 april: vertrek naar keuze tus- sen llu30 en 14u30 aan het parochiehuis voor een tocht van 7 8 km. over goed be gaanbare wegen met eenvoudi ge vragen en leuke praktische spelletjes. De inschrijving is gratis. Aankomst tussen 16 en 17 uur. Uitslag van de kleurwedstrijd en van de wandelzoektocht sa men met de prijsuitreiking om streeks 17u30 en 18 uur. Deze zoektocht is geschikt voor het ganse gezin en de familie (j.V.L.) was zaterdag na negenen 's Hoeylandt, woonachtig morgens alleen in de Shoe Steendorp, was boodschappen gaan doen. Juffrouw Verdonck werd plots gekonfronteerd met een jonge buitenlander die zich zonder blikken of blozen naar achteren in het pand be geven zou hebben en daar een stapel schoendozen in brand stak. Toen de winkelbediende bij de buren alarm hard gesla gen bleek de brandstichter spoorloos. De brandweer was snel ter plaatse maar stond voor een heel zware opdracht. Behalve de winkel op de gelijkvloerse verdieping werd ook het maga zijn in de as gelegd. Naar verluidt zou de brand stichter daags te voren 's avonds al in de winkel zijn geweest. Hij had toen ge vraagd, het toilet te mogen Gerante Ria Van gebruiken. Waarom de Turk tot de daad is overgegaan is niet bekend en men kon hem tot nu toe ook niet inrekenen. Temse. Hoeylandt: aangeslagen door de brand (dw) Naast de plechtige akademische zitting, waarover we het vorige week reeds uitvoerig hadden in De Voorpost, bestond de viering van 125 jaar vrije lagere meisjesschool in Stekene nog uit de revue met alle leerlingen op de planken en die liep van 1860 tot nu; en de feestelijke viering werd zondag afgesloten met een plechtige jubel- en om er een meisjesschool te stichten. 3 B toonde hoe het er in de toenmalige kantschool toeging en met 5 A zaten we in de zondagsschool met lei en griffel te schrijven. 4 B toonde het volkse leven met smokke laars en douanen, met een bij- na-echte koe en Leuvense stoof, waarna 6 A een homma ge bracht aan de vlassersstiel, het boerken van den buiten, de sigarenmaaksters enz. 3 A liet de soldaten met rammelende gamellen de klassen bezetten en 4 A toonde hoe de klokken werden opgeëist. Na de pauze kwam er terug hoop met een hoepelende turnles door 2 B, waarna 2 A een klas vergeleek met 50 ja ren verschil: gestreng, alles klakkeloos van buiten afdreu- nen tegenover gemoedelijk on der elkaar en de kinderen zelf iets laten doen. Na een inter mezzo van het jeugdkoor kwa men de kleinsten aan de beurt: 1 A toonde hoe het er tijdens het grootoudersfeest toeging en 1 b imiteerde het jaarlijkse Voor de jubilerende school, voor al wie er op één of andere manier bij betrokken is en voor de kinderen en hun ou ders werd een onvergetelijke tijd, een gebeurtenis waarover nog dikwijls zal nagepraat wor den. Het was prachtig, ook al zaten de toeschouwers tijdens de revue als haringen in de figuurlijke ton en is «springen en dansen en zingen nu een maal géén hoogstaande kui tuur» zoals een ontgoochelde én ontgoochelende dienst doende burgemeester Boey- kens zich liet ontvallen. Wervelende show De beide revues «Van 1860 tot nu» waren bijzonder goed af gewerkt, tot in de puntjes uit gewerkt en verzorgd, met aan gepaste kledij en attributen, en de kinderen leefden zich ten- volle in in de situat' 'e speel den, dansten en zongen 'at het een lust was. En de toeschou wers genoten er van. 6 B ver plaatste zich naar het prille begin en zond zuster Aloise en Anastasie terug naar Stekene optreden van alle leerüngen. Nadat 5 B een evokatie had gebracht van het kristelijke as- pekt van de school, wriemel den alle leerlingen en leer krachten zich op het podium en samen zongen ze een spe ciaal voor deze gelegenheid ge schreven en gekomponeerd lied «Een school is als een wieg». Persoonlijkheid vormen Zondag vond in een stampvol le H. Kruiskerk de plechtige jubel- en dankmis plaats als afsluiting van de viering. Deze eucharistieviering werd gekon- celebreerd door de drie Ste kense priesters, Vermeersch, Verhelst en Bourgoignie ên opgeluisterd door het Stekense jeugdkoor o.l.v. zuster Lieve. In z'n homilie legde pastoor Vermeersch vooral de nadruk op de waarde van het kristelijk onderwijs, nl. het vormen van persoonlijkheid bij de leerlin gen. «Niet zozeer het slagen in een examen is het belangrijk ste, wél het slagen in het leven.» Tijdens de offerande brachten 125 meisjes, naast de gebruike lijke offergaven, ook nog 125 rode anjers naar het altaar als symbool voor 125 jaar inzet vanwege de inrichtende macht en het personeel, M.G. Stekense. T.g. v. de apotheose van de viering van 125 jaar vrije meisjesschool stond een show op het programma. Klas 6B bracht een ode aan de vlasbewerkersstiel (gm) Klein-Sinaai (Stekene). Prins Pascal I en z'n gevolg werden door burgemeester en schepenen op het gemeentehuis ontvangen (gm) Vorige zondag werd de kersverse prins karnaval van glazen nogmaals gevuld en Klein-Sinaai Pascal I is de officiële naam samen werd het een gezellige bedoe- met z'n gevolg op het Stekense gemeentehuis ontvangen, ning tussen al die Stekense De nacht voordien had Klein-Sinaai tijdens een fantastisch Euzies... karnavalbal in het ontmoetingscentrum de nieuwe karna- valprins verkozen. De stijd ging tussen Johan Dullaert en Pascal Van Goe- them. Na een bijzonder span nende finale haalde de 19-jari- ge Pascal Van Goethem de titel binnen met 155 stemmen tegen 131. Na Georges en Geert is het nu dus prins kar naval Pascal I. Stekene niet rijp voor kar naval? Natuurlijk kwam ook de mis lukte poging om ook in Steke- ne-centrum een karnavalstoet te lanceren, aan de orde. Dienstdoend burgemeester Boeykens meende echter dat Stekene zelf nog niet rijp is voor karnaval. En hij gooide hier zelfs de steen naar de middenstanders.Wel deed hij oproep tot Klein-Sinaai om desnoods een handje te komen helpen in Stekene op karnaval- gebied. De verse karnavalkeizer Geert I overhandigde aan de Steken se burgervader een medaille als aandenken en nodigde de Stekense overheid uit voor de karnavalstoet van 16 maart. Hij sprak daarbij de'hoop uit dat het gemeentebestuur Klein-Sinaai niet zal vergeten, want in bepaalde Klein-Sinaai- se kringen heerste de laatste weken enige onrust dat men de Klein-Sinaaise karnavaltraditie zo maar van tafel zou vegen ten voordele van het introdu ceren van karnaval in Stekene zelf. Er kwam evenwel de formele bevestiging dat Klein-Sinaai de bakermat van de karnaval in Stekene zal blijven. Nadat Eddy Saman, voorzitter van de Orde van de Zandstui- vers, het schepenkollege had uitgenodigd voor de receptie vóór de karnavalstoet van zondag aanstaande werden de Stekenes kleinste deelgemeente leeft momenteel volop in de roes van karnaval. Het karnavalgebeuren in Klein-Sinaai werd vorige week ingezet met een kindernamiddag in het ontmoe tingscentrum. Traditiegetrouw en naar analogie met de volwas sen karnavalvierders werd ook nu weer een prins en prinses karnaval gekozen. Hoewel... bij de «grote mensen» werd tot nu toe nooit een karnavalprinses verkozen! 's Avonds had het grote karnavalbal plaats in datzelfde ontmoetingscentrum met uiter aard de verkiezing van de nieuwe (échte) Stekense prins karnaval. Ter gelegenheid van de spetterende kindernamiddag, die werd geanimeerd door Lee Memphis, amuseerden ongeveer zestig kinderen zich met allerlei spelletjes en dansjes en onder deze j. FeUe mok aan de Kasteelstraat. zaterdagmormid- kinderen werd, uiteraard na enkele plezante proeven, het Klem- Sinaaise karnavalprinsenpaar verkozen. Voor het volgende jaar mag Christof Bessems (amper 6 jaar) zich kinder-karnavalprins noemen en Nele De Witte (11 jaar) kinder-kamavalprinses. Reeds voor de achtste keer organiseert men in de Stekense deelgemeente Koewacht een vroeg-lentewandeltocht. Dit jaar wordt deze wandeltocht, waaraan iedereen kan deelne men, georganiseerd op zondag 16 maart. Men kan er wande len over een afstand van 5, 10 en/of 15 km. Sportievelingen kunnen de afstand ook al jog gend overbruggen. De in schrijvingen hebben plaats in de plaatselijke school te Koe wacht 80 tussen 13 en 14.30 u. De kontrole sluit onverbidde lijk om 17.30 u. Na hun tocht krijgen de deelnemers aan de ze tochten een brevet én een lot voor de tombola. Deze Koewachtse wandel- en Klein-Sinaai. Dit is het nieuwe jeugdprinsenpaar van de joggingtochten worden geor- Stekense deelgemeente (gm) ganisccrd door hel plaatselijke zangkoor, de lokale wandel- klub in samenwerking met het ouderkomité, milde prijzen- schenkers en BLOSO. Het parkoers gaat langs lande lijke weggetjes en dreven, door velden en weiden en langs dijken en bossen. Een ideale gelegenheid dus om wat meer te zien van het natuur schoon uit eigen streek. Een goede manier ook om wat ge zondheid en zuurstof op te (Joen én om eens wat te bewe gen en weerstand te verster ken. Het nuttige aan het aan gename parend, zetten de deelnemers tevens stappen voor de armsten der aarde en gaan zij solidair met de voet gangers op deze wereld. M.G.

De Voorpost | 1986 | | pagina 46