Goede ingrediënten worden niet tot geheel verwerkt Volgend Jaar Beter trekt de troefkaart der regelmaat Vijfde kinderkarnaval in R.B.S. Grembergen Veertiende kavalkade Sint-Gillis Dendermonde De Voorpost - 14.3.1986 - 7 uit Aalst overgeko- Dendermonde. Karnaval in Sint-Gillis. De Matotten waren Dendermonde. Karnaval in de rijksscholen te Grembergen (vh) De leerlingen van de rijksbasisschool van Grembergen kregen vorige zaterdag van hun leerkrachten een voor het jonge volkje onvergetelijk kamavalfeest aangeboden. De feestzaal, met heuse dansvloer, zat eivol want naast de kinderen waren ook de ouders en sympathisanten massaal op de uitndoging ingegaan. Geen maskers stond er op de leuke uitnodiging, men wou immers weten waar wie zat, maar in Grembergen bewees men de schminkborstel en verf te kunnen gebruiken. Plezierig was het en de animatie van 'juffrouwen' Myriam Geubels en Jacqueline Van Der Jeught hield de kamavalsfeer op het schooldomein tot het voorziene uur. De komst van onze fotograaf, de in de kamavalhoedjes verscholen gratis tombola en de inventiviteit van de jeugd zelf hielpen het onderwijzend personeel door vaak moeilijke momenten. Maar om 18 uur was het feest niet voorbij. Het bleef amusant en het viel de ouders zichtbaar moeilijk naar huis te wandelen. De echte levensgenieters hielden het uit tot zondagmorgen. Sukses dus voor de mensen van de dynamische R.B.S. uit Grembergen. Men weet daar trouwens van geen ophouden want op vrijdag 28 maart om 14 uur nodigt men de ouders van de nieuwe kleuters uit voor een Paasfeest. Die namiddag loopt ook de Paashaas rond op het schooldomein. Animatie en wat lekkers zijn dan ook gegarandeerd. Dendermonde. Een bont gekleurde bende jongens en meisjes (vh) weg naar de Jaarbeurs, een jaarlijks weerkerend show element in Aalst. Ook zij zorgden dat er een autobus kwam om de bezoekers naar de beurs te brengen. Maar een bus en Aalst, dat zijn twee dingen die niet goed samengaan. De Kleine Kouterbrassers uit Lede hadden hun bierprins Jef meegebracht. Zelf had den ze het niet verder ge schopt dan een rijk van dwergen en daar voelden ze zich blijkbaar ook prima bij. De Klaverkes uit Baasrode kennen we ondertussen ook al een tijdje en net als in Baasrode en in Dender monde deelden zij stempel kaarten uit voorzien van een ludieke tekst. De Wardjesvrienden dingen in Oudegem steeds mee naar de eerste prijs. Zij bezon gen de heldendaden van de Rainbow Warrior die in Nieuw-Zeeland was gekel derd. Symbolisch voor de Warjesvrienden gebeurde dat door mooie zeemeer minnetjes die in een pakje vol met schubben de ma trozen van de Greenpeace boot probeerden te lokken. Wat later op de avond ze ker en vast geen probleem zal geweest zijn. Tenslotte vermelden we nog de Aal- sterse Dompeleirs die met een rakket in de hand al licht het gehele land door komen. Zij gaan op zwier met de politieke figuren uit ons land die wat te zeggen hebben gehad in de raket- tenkwestie in ons land. De Drie Meren uit Wichelen waren zo goed als de laat- sten in de stoet, maar die eer was weggelegd voor de Onderkroipers uit Aalst. Die hadden hun markiezen Sint-Gillis Dendermonde vierde als laatste van de Dendermondse deelgemeenten karnaval en hun veertiende halfvastenkavalkade kreeg zondag van de weermaker alvast het lang verwachte steuntje mee. Maar daar waar de temperatuur dus stevig naar positief klom raakte de stoet zelf nauwelijks boven het nulpunt. De wagens waren er wel, het voetvolk ook, maar de sfeer van het echte karnavalgebeuren werd amper benaderd. Dendermonde. Karnaval in Sint-Gillis. De reuzen Pol en Hermine waren ook van de partij (vh) en markiezinnen weer mee gebracht, met paard en rij tuig. Een aparte groep in een aparte stoet boordevol afwisseling die echt werd gesloten door een optreden van de muziekmaatschap pij «De Ware Belgen», of het neusje van de zalm. Ook als het op kamavalvie- ren aan komt. men (vh) Veel volk kreeg Gilbert anders wel op de been maar de rekla- mestoet met slechts een tiental deelnemers was voor de grijp- lustige kindqren al een eerste ontgoocheling. Kort en zuinig dus, de hardwerkende drum band van KSA kon er ook niets aan verhelpen. De kamavalstoet zelf werd geopend door de keurige fan fare van Vriendenbond Berla- re en de prinsenwagen kon met gulle karamellenworpen de hoop omhoog duwen. De Reu zen van de Boonwijk, de Veir- kensboer van Sint-Gillis deden het behoorlijk en het publiek leefde daar nog wat mee maar verder kwam er nog driemaal een bekende uit de gemeente zelf in het stuk voor. De Moor- verkens met hun reus Louis, de Kuipervrienden en de Wel komvrienden met hun kop- vleesparodie verdienden dan ook alle lof. Zij zorgden voor wat originaliteit en hadden duidelijk een inspanning gele verd om verzorgd werk aan de kamavalvierders te tonen. Verder waren het allemaal wa gens en groepen van buiten de gemeente, op de drumband van de Chiro na en dat zet natuurlijk een domper op het feest. Verschillende wagens hadden we trouwens dit sei zoen al meerdere malen in op tochten gezien. Opgewarmde kost dus. Toch waren er wagens die er wezen mochten. Zoals de Den dermondse Stouseplekkers die met Greenpeace pinguins gin gen redden en wat aan mi lieuopvoeding deden, de Zuid- amerikaanse clowns van de Kuipervrienden die even stem- Dendermonde. Karnaval in Sint-Gillis. Met ons Fons en keizer Cornel op stap. Dat zullen dan wel de Comeüekes wezen (vh) ming brachten of de Grenby's met hun versie van de haas en de schildpad. De trappisten van Tielrode bouwden een aar dige abdij en de Komellekes uit Dendermonde haalden plaatselijke politici in de stoet. Met de Destereers, de Straut- loepers, de Matotten en de Schramoulekrabbers bewezen de Aalstenaars inderdaad hun kennis van .wagenbouwen. Sfeer wisten zij echter ook niet naar Sint-Gillis te krijgen. De Moesse Sjieken gingen naar Hollywood, de Ritzie- vrienden uit Wichelen naar het Egypte van de Farao's,... Stuk voor stuk was het wel bekoor lijk maar het bont kleurenspel werd nooit een geheel en het publiek ging nooit een stuk van het gebeuren vormen. De Tsingboemeleers herdach ten nog maar eens hun «Fikke» terwijl even verder Reagan en Gorbatjov nog eens tegen el kaar werden gezet. De Welkomvrienden hadden hun Kopvleesparodie echt af gewerkt en ze kregen daar als beloning het enige applaus dat we hoorden in ruil voor. De dichtstaande menigte voelde zich trouwens zou koud als Weg en Weer uit Asse met hun Skiplezier de mensen wou la ten geloven. De drumband Gi ro uit Sint-Gillis blies het einde van de kavalkade. Even leek het dat de jongens in de korte shorten daar gelukkig om waren. Zondag 9 maart kan door de kamavalbouwers van Sint-Gil lis moeilijk als geslaagd ge noemd worden. De mgredië- 04920491nten waren wellicht we aanwezig, al was de plaatselij ke inbreng echt te gering, maar een leuk geheel kreeg het pu bliek duidelijk niet. Voor hun vijftiende editie doen de verantwoordelijken best eens aar herbronning. Men moet Sint-Gillis karnaval zijn oude karakter weergeven. De kreatieve geesten mogen opstaan. Hugo Aerts Interprovinciaal Kwistornooi Dendermonde Het Interprovinciaal Kwistornooi Dendermonde heeft na drie van de v^jf kwisdagen de goede draai gevonden. Organisatorisch dan toch want de grondig gewijzigde formule ging vorige vrijdag in het Zeelse Gildenhuis heel vlot van de hand. De ploegen zelf zitten nog wat onwennig en de rangschikking wordt avond na avond zo duchtig door mekaar geschud dat het ook nu nog koffiedik kijken blijft naar de mogelijke tornooiwinnaar. Leider Opba, drievoudig winnaar van IKD, komt zeker niet meer in aanmerking na de tuimeling naar de zestiende plaats. Volgend Jaar Beter, voorlopig de regelmatigste ploeg, wordt de nieuwe koploper. Kunnen zij hun heerschappij van avond, vrijdag 14 maart volle dig doordrukken? Koeskoes fors omhoog Kwismaster Gust De Ridder begon stipt om 20 uur en dat leek iedereen een gezonde af spraak. De eerste globo met TV-feuilletons scoorde hoog en alleen Honky Tonk deed het daar wat minder. Maar de jazz-kwisploeg zat dan ook op het puntje van de stoel om zo vlug mogelijk naar hun kroe gentocht te kunnen. Dat de Zwinstedentocht pre cies 102 kilometer lang was wisten weinigen en ook de kunstenaar Hans Hartung werd door slechts drie ploegen geplaatst. Sport was met Sean Kelly en Eduardo Chozas dan weer een makkie voor de tal rijke reuzerossen. Filmdiva Ja ne Russell zou even verder veel kwissers van hun Ros ha len. De Krabbers die de week voordien naam maakten in Ze- Ie door tot drie uur te moeten wachten alvorens naar Kapel len te kunnen terugkeren stel den vermoedelijk de overwin ning in de variarubriek veilig door de juiste theaterdirekteur bij het juiste gezelschap te plaatsen. Halfweg in de eerste reeks, met dc ploegen die het minst gunstig geklasseerd ston den, leidden Koeskoes en Weetikveel met 20 punten. Teaterman Herman Gillis haalde nergens de bordjes en ook de reserve vraag met Ben en Tom Van Cauwenbergh bleek niet makkelijk. Onver wacht had ook Nagy, Hon gaars regeringsleider die het Warschaupakt de rug toekeer de, een reservevraag nodig. Negen ploegen waagden een reuzeros op andere muziek maar het bleek al spoedig dat zoiets fataal wordt als men uit het jazz-vaatje gaat tappen. Dat was op die dag eigenlijk wel wat te verwachten. Koes koes werd winnaar (40 punten) voor Weetikveel, de Kompag- nie en de Rossers. Koeskoes kan met die drie andere ploe gen volgende avond bij de be tere ploegen spelen. Wodeismedoade en Meerhof schuiven naar voor Spannende strijd in de reeks met de beste ploegen. Dat stond vast toen Gust De Rid der de tenoren aan de tafels riep. The Entity en Linkebeek gin gen al fout bij Kurt Schwittere en voor baron de Gerlache haalden alleen VAL en Liculi de schrijfstiften boven. De filmvraag was dan veel makke lijker als had Pastorale 1943 voor schillende ploegen best enkele jaren later gemogen. Isadora Duncan met haar Bu- gatti, het paaien uit nederland- se taalkennis,... dat was voor deze ploegen nauwelijks een probleem. Maar met de ther mistor als toestel voor zoetwa- teronderzoek haalde de Slip pertjes een solo en dat leverde hen dan naast de twee ekstra punten, en het streekgebak, ook de grootste sprong in de rangschikking op. Halfweg de tweede reeks leid de Tiem met 26 punten voor Meerhof, Wodeismedoade en VAL. Van de koplopers in de tussenstand bleven voorlopig alleen Volgend Jaar Beter, KNOK en Atheneum Sint-Ni- klaas overeind. Opba, de lei der, zat aan de eerste tafel te sukkelen met de schamele ne gen puntjes. De tweede globovraag over ertsen en grondstoffen had venijn in het zink en de Rio Negro was voor veel ploegen een grote hindernis. Veel mak kelijker waren dan natuurlijk voetballer Blochin en de olie tanker Torrey Canyon. Paul Muni in film bracht weinig baat. Viseo Mechelen haakte op de tweede Joegoslaviëvraag in deze reeks ook af en ATB lijkt Opnieuw de landenrubriek binnen bereik te hebben. Het wilgeroosje leek plots toch nog doornen te hebben en Etikho- ve lag voor de meesten wel erg ver. Na 25 vragen eindigden Wo deismedoade uit Dendermon de en Meerhof Willebroek, twee gevestigde waarden dus, zij aan zij met 48 punten. Volgend Jaar Beter aan kop Na drie wedstrijdavonden is over de eindrangschikking na tuurlijk nog niets gezegd. Maar het groepje kanshebbers is na de derde ronde toch aar dig uitgedund. Nog een tiental ploegen kunnen op de zege hopen. Wie wil winnen moet nu wel voorbij Volgend Jaar Beter dat dit jaar erg regelma tig kwist. De kleine voor sprong op Wodeismedoade, één puntje slechts, en de inzet van Kwismastere en KNOK temperen terecht de vreugde bij Volgend Jaar Beter. Duidelijker is de stand bij de meeste rubrieken. De varia- prijs is bijna zeker voor Krab bers, Askade kan in beeldende kunst niet meer verontrust worden en Meerhof heeft de sportprijzen in eigen hand. De fUmrubriek gaat tussen Ka duuk en CSC-Ninove en de Joegoslaviëreizen kunnen ATB enkel nog ontglippen door eigen fouten. Insiders we ten echter dat Pierre Caudron en zijn vrienden het niet ge woon zijn in de laatste op drachten nog steken te laten vallen. Vrijdag dus de voorlaatste ron de van Vlaanderens grootste kwisgebeuren. Wie houdt Vol gend Jaar Beter op 14 maart van de troefkaart der regel maat. Om 20 uur in het Gil denhuis te Zele kan elke aan wezige ook nog aanspraak ma ken op een prachtige zaalprijs. Doen dus. Stand na drie avonden Dendermonde. Incognito uit Belsele na de derde avond uit de top twintig verdwenen (a) 1. Volgend Jaar Beter 146 2. Wodeismedoade 145 3. Kwismastere 143 4. Kanniemieop. 143 5. Atheneum St. 141 6. Meerhof 140 7. DeBroddere 140 8. Viseo 138 9. ATBNatuurvr. 138 10. Liculi 138 11. Certabo 137 12. Val Buggenhout 136 13. VTB Roosdaal 133 14. Fiasco 132 15. FrankieGaat... 132 16. Opba 132 17. Evergem 130 18. Flora 129 19. Incognito 128 20. CSCNinove 127 21. Tiem 127 22. Kokteel 121 23. Reinaert 121 24. Sofanto 118 25. Koeskoes 116 26. Cartouche 115 27. KWB Buggenhout 114 28. Amado 114 29. Slippertjes 113 30. The Entity 113 31. Jonge Natuur... 112 32. Kaduuk 112 33. MMI 112 34. Pluto 110 35. Weetikveel 109 36. Kompanie 108 37. Rossere 106 38. KBG 105 39. Linkebeek 105 40. Krabbers 104 41. Askade 102 42. Jeugd Zonder Dak 101 43. Polipostvrie. 100 44. Podorie 99 45. Kwistetwee... 99 46. Verhasselt 98 47. Ossenboek 98 48. I-clekras 49. Dewyspelaere 50. Honky Tonk 51. Pejora 94 52. KSA Jong Vla... 93 53. Collegas 92 54. Bedweters 90 55. Hettefrettere 90 56. Tsmaske 89 57. Class 76 89 58. Jeugdkampe... 89 59. Cic 88 60. Pajottenland 88 61. Snuffel 87 62. Blokbeesten 87 63. Flerk 86 64. Soowa 85 65. Waaghalzen 84 66. Kameleon 83 67. Varken Van S... 83 68. 3 Musketiers 80 69. Burundi 74 70. Averechts 72 71. Spectrum 70 72. Rare Vogels 62 73. Oka 49

De Voorpost | 1986 | | pagina 7