DENDERMONDSE BERICHTEN Sint-Niklaas SOCIO-CULTURELE INFO-KALENDER GROOT HUISVUIL BESLISSINGEN DENDERMONDE GEMEENTERAAD ZITDAGEN MAATSCHAPPELIJKE ASSISTENTE BERICHT AAN DE BEVOLKING 10 - 21.3.1986 - De Voorpost India toegelicht Zaterdag 22 maart om 20.15 u. brengt de VTB-VAB in Het Centrum, Grote Markt 40, een klankdiareeks over Rajasthan (India). Rullen Zondag 23 maart van 9 tot 12 u. ruilmogelijkheid bij de Wase Ruilklub in zaal Renova van het Gildenhuis. Info via tel. I 776.32.28. Kunst op zondag Zondag 23 maart om 10 u. brengt VTB-VAB een bezoek aan de tentoonstelling «De Schelde in de Schilderkunst», in het mu seum van de Zamanstraat. Info via tel.: 776.38.95. Rond halftwaalf onderneemt men een kunstige bootreis naar Dender- monde-Hingene, op initiatief van de VTB Bormsdag Op Palmzondag 23 maart begint om 10 u. in het kollege, Kollegestraat, de 36'* Bormsdag, georganiseerd door het Bormskomitee vzw (tel.: 777.62.51 of 052/21.69.07). Superior Daan De Smet draagt de Bormsmis op, de homilie wordt gehouden door e.h. Patrick D'Haenens en de begeleiding wordt verzorgd door NKVS, VNJ, Sint-Niklaaskoor en orgelist Carlo zint-Niklaas. Tijdens het jaarlijkse dansfeest van het OCMW in hotel Serwir werd de Dendermonde. Speels Podium. Met een blijspel «De twee maagdenskoorde Speels Claes. Na de mis volgt in de kollegezaal een getuigenis over opbrengst van dat samenzijn geschonken aan het alfabetizeringsprojekt (dw) Podium zeer hoog (foto Piet Hermans) Pater Belderbos (door Staf Ghysbrecht), Gerard De Paep en Amedee Verbruggen (door Julien Verhulst) en over «Twintig iaar ctriiH unnr rio v/orHoHioinn wan Ho ^amnia/.hn Cinnrl/A^lmii Denemarken toegelicht toeristische dia-avond over Bretagne en Normandië, in De Kring jaar strijd voor de verdediging van de Kempische Steenkoolmij- Vrijdag 21 maart om 20.15 uur brengt de VTB-VAB een *e Nieuwkerken. Johan Van den Hende legde een aantal nen» (dia- en filmmontage) door Désiré en Michel Dijlst. De toeristische film en dia's over Denemarken, in Het Centrum aan 'rnnra*B'aB "Ml A An -- '~4 de Grote Markt 40. Kunst op vrijdag (1) Vrijdag 21 maart spreekt architekt Edilbert Haentjes om 20 uur in de stadsbibliotheek, Heymanplein, over «Modernisme en ismen». De CSC organiseert deze bijeenkomst in het kader van een drietal kunstinitiatieavonden. Kunst op vrijdag Vrijdag 21 maart blaast de Wase Kunstkring verzamelen in zaal Nectar aan de Driekoningenstraat 156. Dia's over Wase kunste naars worden geprojekteerd en er is ook een etentje voorzien, vanaf 19 u. Kosteloos onderwijs In Huize De Meerleer, Hofstraat, is er vrijdag 21 maart om 19.30 u. een gespreksavond over het al dan niet gratis zijn van het onderwijs. Organisator is KWB-OLVrouw. Toelichting wordt verstrekt door nationaal vrijgestelde van de KWB Guido Dumon. Nadien volgt een debat met vertegenwoordigers van schooldi- rektie, leerkrachten, ouderkomité en ouders; moderator is Dirk Koppen. Bretagne en Normandië Vrijdag 21 maart om 20 u. organiseert Vakantiegenoegens een impressies vast in een prachtige en door de provincie Oost- Bormsdag wordt voorbereid door een open-NKVS-kaderdag, op Vlaanderen bekroonde montage. Voorhanden is een hapje en zaterdag 22 maart om 10 u. een drankje en toeristisch dokumentatiemateriaal. Passiekoncert met De Averulle Toneel bij De Goudbloem Het nieuwe Wase koor De Averulle brengt zondag 23 maart om Een weekendhe toneel in Sint-Niklaas. Op 21, 22, 23 en 24 16 u. in de kollegekerk een passiekoncert o.l.v. Geert D'hollan- maart vertolkt De Goudbloem «Verwarringen» van Alan Aye- der. De CVP-jongeren organiseren. Werken van Bach, Schütz, kbourn. Deze komedie wordt geregisseerd door Dimitri Dupont. Mozart e.a. worden vertolkt. Kontakteer nr. 777.47.50 als u Kaarten via tel.: 777.06.36 en 776.35.75. kaarten wil. Het bal van Rudy I Per flets naar Cortewalle Het «overwinningsbal» van prins Rudy I van Oost-Vlaanderen Zondag 23 maart wordt een fietstocht naar Cortewalle-Beveren vindt zaterdag 22 maart om 20 uur plaats in zaal Van Remoortel georganiseerd. Afspraak om 8.30 u. op de Grote Markt, aan het te Belsele. bushokje aan de post. Info via tel.: 776.19.24. Do. 20 maart: Baasrode Do. 10 april: Dendermonde 1 Vlasmarkt Keur en Blau- west. Do. 17 april: Dendermonde 2 Gr. Markt Donckstraat en Dammen Do. 24 april: Grembergen Do. 15 mei: Oudegem Mespelare Do. 29 mei: Schoonaarde Appels N.B.: Om de ophaling zo vlot mogelijk te laten ver lopen: 1. Het kleine huisvuil In zakken (al dan niet van de stad) 2. Het snoeisel samengebonden en niet langer dan 2,30 m. 3. Vloeistoffen worden niet meegenomen 4. Olie en glas: dit kan In de daarvoor bestemde containers gestort worden (zie onderstaande lijst). Dendermonde Centrum: Noordlaan - De Bruynlaan (olie) Papiermolenstraat (glas olie) Kerk Keur (glas) Pater Ruttenplein (glas) Appels Parking aan de kerk (glas olie) Sint-Gillis Breestraat 'De Landsman' (glas olie) Wastijne (glas) Grambergen Parking achter gemeentehuis (glas olie) Baasrode Dorpsplein (glas olie) Vlassenbroek Huize Geertrui (glas) Oudegem Gem. Lagere School Ouburg (glas olie) Schoonaarde Parking gemeentehuis (glas olie) CULTURELE VEERTIENDAAGSE 1986 •KWISTORNOOI» Zaterdagen: 17 mei en 24 mei 1986 Ros Beiaardzaal - stadhuis te 20 uur Onderwerp: Dendermonde (Centrum fusiegemeenten), Cultuur, Geschiedenis, Geografie, Toerisme, Folklore... Deelname: als vereniging aangesloten bij de S.C.R. - als gelegenheidsploeg. Telkens bestaande uit 5 spelers. Gratis. Prijzen: Trofee voor EERSTGEKLASSEERDE ploeg aangesloten bij de S.C.R. Trofee voor EERSTGEKLAS SEERDE gelegenheidsploeg. Herinneringsmedailles. Bronnen: Toeristische brochure: Dendermonde GRATIS te bekomen na inschrijving. Inschrijven: Schriftelijk of telefonisch bij: A. Van den Broeck, Gasthuisstraat 106, 9330 Dendermonde, tel. 052- 21.44.44. Uiterlijk tot 31 maart 1986. Financies De raad keurde twee leningen goed: voor de volstorting van de ingetekende aandelen op het maatschappelijk kapitaal van de interkommunale DDS een som van 840.000 fr voor een periode van 15 jaar en voor het saldo van de erelonen in verband met op opmaken van het totaal rioleringsplan een bedrag van 3.084.000 fr voor een periode van 10 jaar. De oppositie bestaande uit SP en VU onthield zich bij de stemming. De overheidsopdrachten werden goedgekeurd. Het gaat om de aankoop van kantoormachines voor de administratie, meubilair voor de politie die ook een personenwagen met tachograaf krijgt, de aankoop van vier kasten, twee schrijfmachines, een springkussen, twee hydraulische vijzels en toebehoren voor de brandweer, de aankoop van tweedehandse vrachtwagens voor de technische dienst, de aankoop van instrumenten voor de muziekakademie, van zes zitbanken voor de Kon. Akademie voor Schone Kunsten, de aankoop van een computer voor de Nijverheidsschool en het nodige materiaal voor de uitbouw van de kursus informatica, de aankoop van een elektronische schrijfmachine, signalizatie materiaal en een stofzuiger voor de bibliotheek evenals de aankoop van vier kontainers voor de begraafplaatsen Ook de aankoop van autobushuisjes werd gestemd. Alles samen goed voor 2.861.500 fr. Een tweede pakket overheidsopdrachten heeft betrekking op de aankoop van gietasfaltinstallaties (670.000 fr) en de aanpassing van het bureel voor toerisme in het stadhuis waarvoor 307.000 fr is voorzien. Aan bedrijfsvoorlichtingsdienst van de landbouwers wordt een toelage van 3450 fr toegekend en de bedrijfsgilde-sektor veeteelt krijgt een subsidie van 2550 fr. De verschillende afdelingen van het Werk der Volkstuinen (5 in totaal) krijgen een totale betoelaging van 8.000 fr. Een voor de polder van Grambergen werd een gewone werkingstoelage van 525.446 fr uitgetrokken. Patrimonium De stad gaat een perceel grond in het industrieterrein Hoogveld verkopen aan de Interkommunale DDS voor een bedrag van 22.900.000 fr. Een perceel grond-In de Oude Molenstraat wordt aangekocht voor 24.375 fr en de onderhandse verkoop van grond in de Heidestraat te Appels wordt ingetrokken, wat ook het geval is voor de aankoop van gronden en gebouwen in de Denstraat te Grambergen. Vermits het hier gaat om een aankoop voor openbaar nut, namelijk de sanering van ongezonde woningen en de .rechttrek king van een deel van de rooilijn, zal de stad de percelen grond en de eropstaande gebouwen aankopen voor de prijs van 2.277.148 fr. De aankoop was eerder geschorst omwille dat de vergoeding voor de grondwaarde sloeg op de geheelheid van het eigendom, daar waar slechts een deel werd aangekocht. BBC Panters (Baasrode) krijgt de toelating om de nodige infrastruMuurwerken uit te voeren op de terreinen die haar door de stad ter beschikking werden gesteld. De stad verzaaM aan het recht van natrekking en beschouwt de gebouwen en de infrastruktuur gedurende de looptijd van het huurkontraM niet als haar eigendom. Personeel De stad Dendermonde verklaarde vakant: twee betrekkingen voor klerk, drie betrekkingen voor klerk-typist(e), een betrek king van bureelhoofd en een part-time betrekking van museum bewaarder. Openbare werken De renovatie van het gemeentehuis van Mespelare werd goedgekeurd. Het gaat om een principiële beslissing van een gedeeltelijke renovatie. De materiaalkosten worden geraamd op 500.000 fr en de bedoeling is het gemeetenhuis om te vormen tot kultureel centrum en de bijhorende gebouwen weer bewoonbaar te maken zodat men daar een huisbewaarder kan onderdak verlenen die moet instaan voor onderhoud en kon- trole. Het opmaken van een struMuurplan voor de kazerne werd eveneens gestemd. Ook hier gaat het om een princiepsbeslis sing. Men zal een ontwerper aanstellen voor het opstellen van het plan dat volgens een aantal vooraf bepaalde normen zal worden uitgevoerd, fasering, prioriteiten, financiële mogelijkhe den. Een amendement van VU-raadslid Willems werd verwor pen, waarna de stemming over het voorgedragen punt van het schepencollege stuitte op onthoudingen van enkele raadsle den, ook uit de meerderheidsfraMie. Al was die onthouding bedoeld om later te kunnen interpelleren. De renovatie van de sporthal in de Scheldedreef werd eerst afgevoerd, maar dat punt werd dan toch gestemd. Ook hier gaat het om een princiepsbeslissing waarbij men een plan wil laten opmaken om de hele sporthal in Grambergen te onder zoeken naar fouten en gebreken en dan de nodige herstellin gen aan te vatten. Op verschillende plaatsen zal het openbare verlichtingsnet worden aangepast. Onder meer in de Wijk Klein-Parijs te Sint- Gillis-Dendermonde, de Heidestraat te Appels, een zijweg van de Hemelstraat te Sint-Gillis, de Oude Heirweg en de Kerkhof- baan in Oudegem, de Vrijstraat in Appels, de Theo Vermeylen- straat in Baasrode, de Weidestraat in Sint-Gillis, het Kerkplein in Oudegem, Scheldedreef in Grambergen, de burgemeester Portmanslaan in Dendermonde. Stedebouww De raad nam aMe van de kosteloze grondafstand van de familie Jadin-Van Hove en de familie Van Damme-Van Hove en besloot de rooilijn van deze grondpercelen vast te stellen overeenkomstig de voorgestelde rooilijn op het ingediend verkavelingsplan. Onderwijs De plaats van een leraar of lerares TV/THO. Deze leerkracht zou zeven lesuren per week hebben. Stedelijke gezinsraad De statuten van de Stedelijke Gezinsraad werden aangepast en omvatten naast de voorwaarden om deel uit te maken van de raad, ook de samenstelling ervan met stemgerechtigde en raadgevende leden. De duur van het mandaat wordt vastge legd en men moet minstens tweemaal per jaar in vergadering bijeen tornen. Brandweer Bij de stedelijke brandweer wordt de erkentelijkheidspremie herzien. Die werd vastgesteld op 1 januari 1981 op 220 fr per jaar dienst met een maximum van 8.800 fr per jaar. Een verhoging van 20 fr per jaar dienst als gevolg van de stijgingen van het indekscijfer van de konsumptieprijzen werd goedge keurd. Kerkfabriek De raad verleende zijn toestemming tot het verlenen van een bijkomende buitengewone toelage van 123.556 fr aan de kerkfabriek van Onze Lieve Vrouw Dendermonde centrum. Openbare werken Men zal een ontwerper aanstellen voor de wijziging van het trace van de rijksweg 60 in het industrieterrein. Retributies Stedelijke bibliotheek Voor fotokopies worden in de stedelijke bibliotheek bedragen ZATERDAG 22 MAART 6.30 u.: Concertreis naar Nlenburg (Duitsland) voor het St.- Jozefskoor-Dendermonde, met aldaar uitvoering v/d liederen- passie «De memoria passionis» van A. Vemimmen/H. Roel- straete, vertrek te 6.30 u., tot zondag 23.3.86. 10.00 u.: Gevarieerd programma «Klavertje vier», met muziek, intervieuws, socio-culturele info, doMers en apothekers met wachtdienst, wekelijkse kwis en dierenbescherming (de Blauwe Wereldketen), op radio 't Ros - 103.9 FM. 14.00 u.: Fietstocht van 30 km, over Boonwijk, Oud Klooster, Appels Veer, Berlare, Schoonaarde, Oudegem, door V.T.B.- 'V.A.B.-St.-Gillis, vertrek aan de kerk van St.-Gillis-Dendermon- de. 14.00 u.: Internationaal kwlstornool Dendermonde-finale, ingericht door de Vlaamse klub St.-Gillis, in het Gildenhuis te Zele. 20.00 u.: Prijsuitreiking I.K.D., ontvangst op het stadhuis, optreden van folkloristische groep uit Joegoslavië, ingericht door de Vlaamse klub St.-Gillis, in het stadhuis te Dendermonde. 20.00 u.: Toneelvoorstelling: «De twee maagden», blijspel op gevoerd door toneelvereniging «Speels podium», in zaal 't Klokske-Keur-Dendermonde. Gepensioneerden krijgen een re ductie van 20 fr. 20.00 u.: Toneelvoorstelling: «Heksenjacht», van A. Miller, door de Kon. Red. De Leeuwerckenaers, in het VTI, Em. Van Winckellaan 6 te Dendermonde. 21.00 u.: 9** Lentebal: ingericht door de oudervereniging v/d Gem. Jongensschool Grambergen, in de Rootjensweg te Gram bergen. De muzikale animatie wordt verzorgd door radio Delta. ZONDAG 23 MAART '8.00 u.: Paasrecollecte: H. Mis - aperitief - koffie en koeken, paasbezinning, ingericht door K.W.B. ST.-Gillis-centrum, in het Parochiehuis, Otterstraat te St.-Gillis. 9.00 u.: V.V.K.B.-kaderdag: voor alle jeugdverantwoordelijken in V.V.K.B.-Nationaal, in zaal Kalleke Step, St.-Elooistraat 15 te Grambergen. Tot 17 u. 9.00 u.: Training: ingericht door W.T.C.-De Morgenstond, met vertr' aan het Lokaal Welkom, St.-Gillislaan 58, Dendermonde. 10.15 u.: Jaarlijkse volleybalkompetltle: ingericht door K.W.B.-St.-Gillis-Centrum, in het Parochiehuis, Otterstraat te St.-Gillis. 14.01 u.: Wandeling, te Lebbeke met bezoek aan de dekanale O.-L.-Vr.-Kerk, door V.T.B.-V.A.B. - St.-Gillis-centrum. Ver trek: St.-Gillis kerk - 14.00 u. Verzamelen: Kerk Lebbeke- Centrum om 14.15 u. 15.00 u.: Spreekbeurt en debat: door Inspect. Thuyne «Be scherming van je erfgoed», ingericht door de K.V.B. os SW, in zaai Ros Beiaard te Grambergen, Grootzand 15.00 u.: Voordracht: «In vrede leven met jezelf», ingericht door K.A.V.-Baasrode, in zaal Scaldis te Baasrode. 16.00 u.: 2" Alg. Vergadering: ingericht door K.A.V.-Baasrode in zaal Scaldis te Baasrode. 16.0 u.: Gespreksnamlddag en debat: «Vrouw en gezondheid in Opper Volta», door mevr. Marg. Schapens, ingericht door K.A.V.-Oudegem, in het Parochiecentrum, Hofstraat. 9 te Oudegem. 20.00 u.: Toneelvoorstelling: «Heksenjacht» van A. Miller, door de Kon. Red. De Leeuwerekenaars, in het VTI, Em. Van Winckellaan te Dendermonde. Regie: Leo Vertongen. MAANDAG 24 maart 14.00 u Kaart- en Hobbynamiddag: voor K.B.G.-Dendermon- de-centrum, in de Mariakring te Dendermonde. 18.00 u.: Sportrubriek: met alle provinciale en nationale sportuitslagen en interviews, op radio Delta -105.6 Mhz. Tot 20 u. 19.00 u.: Naalcrusus: Maken van broek of broekrok, rok, bloes, en vest, ingericht door K.A.V. Dendermonde-Centrum, in de Mariakring te Dendermonde 19.00 u.: 't Ros Sport Echo: Informatief programma met sportuitslagen, wedstrijdverslagen en interviews van sportve- detten, op radio 't Ros - 103.9 FM. 19.30 u.: Voordracht: «Vrouwen en geweld», ingericht door K.A.V.-Schoonaarde, in het gemeentehuis te Schoonaarde. 20.00 u.: Groepsvergadering A.A.: in het stadhuis te Dender monde, en in het oud gemeentehuis te Baasrode, inger. door de groep A.A. 20.00 u.: Voordracht en debat: «Radio, krant, T.V., doe er watl, ingericht door K.A.V.-St.-Gillis-centrum in zaal Gildenhuis. 20.00 u.: Toneelvoorstelling: «De twee maagden», blijspel opgevoerd door toneelvereniging Speels Podium, in zaal 't Klokske-Keur-Dendermonde. Gepensioneerden krijgen een re ductie van 20 fr. 20.00 u.: Cursus: «Achterkant van het nieuws» (6); ingericht door K.W.B.-Boonwijk, in het Parochiecentra «Boonwijt» te Dendermonde. DINSDAG 25 MAART 13.30 u.: Biechtviering vormend gesprek: De «K» van K.A.V. gezellig samenzijn, ingericht door K.A.V.-Grember- gen, in het Parochiaal centrum te Grambergen. 18.00 u.: Informatief Programma: over Grambergen, Appels, Oudegem, Mespelare en Schoonaarde, op radio Delta - 105.6 Mhz tot 19 u. 20.00 u.: Groepsvergadering A.A.: in het stadhuis te Dender monde, ingericht door de groep A.A. 20.00 u.: Informatief programma «Wegwijs», over stadsbe- richten, socio-culturele info-kalender en persbenchten van Den- dermondse verenigingen, op radio 't Ros -103.9 FM. 20.00 u. Alg. Vergadering Oudervereniging: over herthema «Het nieuwe medisch schooltoezicht, voor de Oudervereniging van de Gem. Jongensschool Grambergen, in de Rootjensweg te Grambergen. 21.00 u.: Informatief praatprogramma«Open eter», met in de praatstoel dhr. Jan Rutgeers, over het onderwerp Burgerdienst i.p.v. Legerdienst, op radio 't Ros -103.9 FM. WOENSDAG 26 MAART 19.45 u.: Kursus prenataal: Evolutie van zwangerschap en geboorte, ingericht door N.W.K. i.s.m. het Alg. Ziekenhuis Ó.-L.- Vr. van Troost en Med. Eenheidskring, afd. Huisartsen, in het 0.-L.-Vrr. v. Troost ziekenhuis, Zw. Zusterstrat 2-4, zaal 59 te Dendermonde. 20.00 u.: Festlvalvergaderlng: ten huize van Dré Velleman, met betrekking tot het optreden van Zwitserse groep, voor V.V.K.B.-Reynout, in de Blauwe Steenstraat te Dendermonde. 20.00 u.: Fotografie: Binnenbrengen van 1 foto voor de tweemaandelijkse wedstrijd met als thema: «De mens», voor de Fotografische kring, Kerkstraat 26 te Dendermonde 20.00 u.: DF-Leesclub: «Brieven van Hadewijch» ingericht door Davidsfonds-Dendermonde, in het stadhuis. DONDERDAG 27 MAART 13.30 u.: Jeugdmuslcal: «DoMer fruit», voor kinderen van 8-12 jaar R.B.S.-Station, in de Feestzaal v/h te Dendermonde. 18.00 u.: Informatief programma over St.-Gillis en Gr.-Lebbe- ke, op radio Delta - 105.6 Mhz. 19.00 u.: PI. Eucharistieviering: t.| luisterd door het St.-Jozefskoor, in i monde. VRIJDAG 28 MAART 15.00 u.: Kruisweg: voor Goede Vrijdag, opgeluisterd door het St.-Jozefskoor, in de St.-Jozefskerk te Dendermonde. 18.00 u.: Informatief programma: over Baasrode en Dender monde, op radio Delta, 105.6 Mhz. 19.00 u.: PI. Eucharistieviering: t.g.v. Goede Vrijdag, opge luisterd door het St.-Jozefskoor, in de St.-Jozefskerk te Dender monde. 21.00 u.: Minivoetbal: M.V.C. Verhofstadt tegen Smassers Dendermonde. Terrein: Sporthal Scheldedreef te Grambergen. r Pompelmoes in groenten en r ingericht door Vriendenkring T Rijksintemaat, Galeidestraat t.g.v. Witte Donderdag, opge- ri de St.-Jozefskerk te Dender- Schoonaarde: dinsdag 115 en 29 april. SL-Glllls: Woensdag 2, 16 sn 30 april. Oudegem - Appels: Woensdag 26 maart, 9 en 23 april. Grambergen: Donderdag 20 maart, 3 en 17 april. Baasrode: Vrijdag 21 maart, 4 en 18 april. Mevr. Uyttersprot is tijdens voornoemde dagen te spreken In een lokaal van de voormalige gemeentehuizen van: Schoonaarde, St.-Gillis, Grambergen, Baasrode, Oudegem, telkens in de voormiddag van 9 tot 10 u. Te Appels van 10.30 u. tot 11.30 u. U kan bij haar terecht voor alle inlichtingen, aanvragen pensioe nen, tegemoetkomingen minder-validen, militievergoeding, so ciale tussenkomsten enz... STEDELIJKE OPENBARE BIBLIOTHEEK KRIJGSHOF 2 (Geldroplaan) DENDERMONDE Vanaf 1 JANUARI 1986 zijn: HET BELGISCH STAATSBLAD DE FINANCIEEL ECONOMISCHE TIJD elke dag ter inzage in de Hoofdbibliotheek, naast de reeds aanwezige dagbladen: - Gazet van Antwerpen - Le Soir - Het Laatste Nieuws - De Standaard - De Morgen - Het Volk - Het Nieuwsblad De raadpleging is gratis voor elke ingeschreven lezer. (50 F per jaar) van 6 en 7 fr gevraagd per fotokopie, wat aan de hoge kant is. Men zal dit probleem voorleggen aan de advieskommissie en zien wat men er kan aandoen. Maar anderzijds is het ook zo dat men de biblioteek niet los kan zien van de andere stedelijke diensten en dat men dus ook daar de prijzen zal moeten bestuderen. Kappen van bomen Op de Kalendijk werden treurwilgen derwijze gesnoeid dat ze volledig werden vernield. Het gaat hier om bomen die sterk hebben geleden onder de recente stormen en een dreigend gevaar vormden voor de omwonenden en de wandelaars en die volgens de mensen van de technische dienst ook volgens de regels van de kunst werden gesnoeid. De punten retributies stedelijke biblioteek en het kappen van bomen, werden aan de agenda geplaatst door VU raadslid Ferdy Willems. OPGELET! HET JEUGD- EN INFORMATIE CENTRUM (JIC) is verhuisd naar: ADMINISTRATIEF CENTRUM Dienst onderwijs en jeugd Fr. Courtensstraat 11 9330 Dendermonde

De Voorpost | 1986 | | pagina 10