Onbijt op je éigen terras in Tenerife... op kosten van tv-ekspres Tien jaar Culturele Centrale in Stekene De Vlasbloem- Nieuwkerken niet echt overtuigend in "Onder één dak" Jan Burssens in Galerij De Vuyst te Lokeren Poco Loco in Den Appel - Sint-Niklaas TV-Ekspres viert vakantie op TEN-BEL Vlieg mee. Alles gratis De Voorpost - 21.3.1986 - 15 Stekene. Heel wat prominenten bij de openstelling van de tentoonstelling "Kunstenaars en hun werk" in het Volkshuis (mg) Heel wat volk en hoogwaardigheidsbekleders op de opening van de zesde tentoonstelling «Kunste naars en hun werk» van de jarige Stekense afde ling van de Culturele Centrale. Naast de kunste naars, de mensen van de Culturele Centrale, de prijswinnaars van de tekenwedstrijd voor kinderen en enkele tientallen genodigden herkenden we o.m. ook volksvertegenwoordiger Freddy Willockx en Stekenaar-senator Pros Matthys. Wie er niet was, was dienstdoend burgemeester Boeykens. Culturele Centrale-voorzit ter Werner Aerts explikeer- de nog eens hoe en wat de door z'n vereniging georga niseerde kunsttentoonstel lingen werkelijk zijn, stel de kort de drie deelnemen de kunstenaars voor en be leefde vervolgens een kom- plete verrassing. Bestuurslid Van Hoey kreeg het woord van inlei der Van Geertsom om Wer ner in de bloemetjes te zet ten: ltterlijk en figuurlijk, want de voorzitter was jarig. Maar het feestelijke tintje kreeg nog een vervolg. De heer Van Geertsom wenste de jarige Culturele Centrale van Stekene van harte pro ficiat met het tienjarige be staan en voorzitter Aerts mocht enkele verjaardags geschenken voor z'n vereni ging in ontvangst nemen. Vanwege het gewest over handigde Lucien Bats hem een prachtig bloemstuk ter wijl hatiöndal directeur van de Culturele Centrale, André Peleman, de Steken se afdeling een vlag over handigde. Deze laatste noemde de Stekense Cultu rele Centrale een lichtend voorbeeld voor de andere af delingen: «Hartelijk dank dan ook voor wat we van Stekene hebben geleerd!». Verfrissend bad Inleider Julien Van Geert som sprak niet als kunst- kritikus of -recensent, maar al3 kunstgenieter. Hij benadrukte enerzijds de kwaliteit van het getoonde werk en anderzijds de open heid. «Het is kunst, die toch dicht bij de gewone man staat», meende hij. Daarna stelde hij kort de drie kun stenaars voor. Cecile Ver- plancke, auto-didakte met stevige opleiding als archi- tekte die een ziel in haar prachtige werken weet te steken. Haar echtgenoot Jef Janssens, ook autodi- dakt als kunstschilder met een opleiding als publici- teitstekenaar, die met z'n paarden en kinderen als centrale figuren op zoek is naar rust en eenvoud. Al- bert Lentacker, de begaafde kunstschilder, die nu beeld houwwerken toont waaruit z'n afkomst en gewone be zigheid blijkt. Hij feliciteer de van harte de kunste naars én vooral de organi sators, speciaal omdat ze traditie doortrekken. Kuituurschepen Heyse speelde in op het feit dat hij als burgemeester was uit genodigd en benadrukte de «determinerende rol van de scheidende burgemeester in de gunstige evolutie te Stekene op gebied van kul- turele aktiviteiten». Verder noemde hij kunst een ver frissend bad tegenover de irrationele van de politiek en meende dat kunst de mens terugbrengt naar de bron, naar wat mooi en har monisch is. Hij wenste de vereniging alle sukses toe met de ten toonstelling én met het tien jarig bestaan. We verna men nog dat de viering daarvan zal plaatshebben in het najaar. Tijdens een gezellige recep tie werd nog heel wat be sproken en gedurende het j aarmar ktweekeinde kwa men nog heel wat mensen de kunstwerken bekijken. M.G. Op Burssens geraakt men zo maar niet uitgeke ken, of uitgepraat. Telkens treffen ons andere facetten van deze veelbegaafde kun stenaar. En ondertussen is Jan Burssens de kaap van de 60 gepasseerd. Want Jan Burssens werd geboren te Mechelen op 27 juni 1925. Wat dan meteen aanleiding gaf tot het organiseren van een grote tentoonstelling in zijn geboortestad, met daarbij de uitgifte van een prachtig gedenkboek. Het boek is tevens ver lucht met zeer talrijke illus traties van de werken van Burssens uit de verschillen de tijdstippen van zijn kun stenaarsloopbaan. Stude ren deed Burssens zijn ge hele leven lang. Natuurlijk begonnen in zijn geboorte stad, vinden we hem in 1943 aan de Academie te Gent. In 1946, na het eindi gen van de oorlog, deed hij verderde studies in Enge land en in Italië. 1951 bete kent het einde van zijn fi guratieve, ietwat surreali stische periode. Hij ging over naar de school van de "absolute schildering". Van die datum ook dateert zijn eerste optreden in Brussel. In 1958 vervaardigde hij de fresco's voor het toeristisch paviljoen van de Wereldten- Lokeren. In Galerij De Vuyst had vorige zaterdag de toonstelling te Brussel. On- opening plaats van schilderijen van Jan Burssens. Hier dertussen vinden wij van pros eert hij naast zijn zelfportretten (Polo) zijn hand kunstwerken her en der verspreid in binnen- en buitenland. In het mu seum voor hedendaagse kunst te Gent, het museum DHont-Dhaenens te Deur- Ie, het stedelijk museum van Oostende, het museum voor Schone Kunsten te Antwerpen, het Paleis voor Schone Kunsten van Brus sel, het Palais des Beaux Arts van Verviers, het mu seum Boymans-Van Beu- ning te Rotterdam, het mu seum voor moderne kunst te Warschau, het museum voor schone kunsten van Tenerife, het Guggenheim- museum en het Museum of Modern Art van New York... Talrijk en bijna niet meer te tellen zijn zijn groepstentoonstellingen en individuele tentoonstellin gen, eveneens in binnen- en buitenland. En natuurlijk volgen dan de hele rij bui ten- en binnenlandse onder scheidingen hem op de voet. De tijd heeft voor Jan Burs sens niet stilgestaan, maar ook zijn werk blijft evolue ren. En het laat zich aan zien dat bij een rusteloze figuur als Burssens die evo lutie wel nooit zal eindigen. Vermelden we nog dat de ze merkwaardige tentoon stelling nog te zien blijft in Galerij De Vuyst te Loke ren, tot en met 12 april Op zaterdag 22 maart pakt café Den Appel uit met een optreden van Poco Loco, het Sint-Niklase popkwintet. Sinds geruime tijd wist de groep zich een stevige reputa- tie op te bouwen in het Wase popmilieu. Jaarlijks behoort net tot de vaste waarden op de Bokkenfeesten in het Nederlandse Sint-Jansteen, een muzikaal onderonsje voor een selekt pubhek popliefhebbers. De bezetting ziet er als volgt uit: Erik Verdonck speelt lead guitar en zingt daarbij de avond aan elkaar, geassisteerd door Greet Govaerts; de begeleiding berust bij Mich Vinck (ritme guitar) en Rudv Hooft (bass guitar) en Danny Van Daele (drums). Het optreden van deze rockgroep begint om 22 uur in café Den Appel, Parklaan 24 in Sint-Niklaas. De toegang bedraagt 50 frank. Toneelvereniging De Vlasbloem uit Nieuwkerken scène- Simonne De Ridder speelde, op 7, 9, 14 en 15 maart jï. niet zonder gaf 818 Lena 6611 Pra°btver- sukses, een oud maar nog altijd levendig en waar- mi" devol werk van Jan Fabricius in een regie van Jaak Présence: kf! Verhelst. We schrijven: «niet zonder sekses" onSS we^gisSToTlS VlShw? kTS StUk te kri^en is' or»dat De Waterschoot. Een rol die in- asDioem beschikt over een aantal goede akteurs houdelijk weinig kans tot en aktrices en omdat het uiteindelijke resultaat schitteren biedt. Los van de voor de doorsnee toeschouwer geen reden tot 'onte- maifere regieduiding wist vredenheid' gaf. Egli haar personage waar- We hebben echter - en dit weinig nuancering in de nee/te^tten^061106 WeUr sinds vele jaartjes- het verschillende spelsituaties. Herman Waterschoot werk van Fabricius zowat Eddy Van Steelandt nam de kreeg de notarterof te vS opgegeten, goed verteerd Wolter-partij voor z'n reke- Sfen Hetw£?een vS en gemeten nog altijd van ning. We hadden de indruk te joLe'fi^uïdfe Xhlid P°8^eve bij- en dat hij een geforceerd pe- wijsheid en de juiste toon Hetgeen one daaltje moeet indrukken heSï ue tot besluit brengt dat de om de eohtheid, de diep- grime hToLi^fme no" Vlasbloemers het deze keer gang en de juiste typering ris toch niet zo schitterend van dit toch wel 'dragend' hebben gedaan, zelfs een personage waar te maken, heel eind beneden de ver- Een steengoede vertolking wachtingen zijn gebleven, kregen we van Carl Eyck- Er was het verzorgde en mans (Jacob). We nemen de vlot bespeelbare dekor (ont- Antwerpse klankjes overdosis lipstick meegegeven en een fris en vrolijk gekleurd gezicht. Muziek kan sfeerbepa lend zijn en een grote in vloed uitoefenen op spel en spanning. In deze 'Onder van een (te gekende) melodie de aandacht van de toeschou wer te vaak van het gege ven weggetrokken. De dia reeks zou zeker haar dien sten hebben bewezen bij de werp Eddy Smet). Of de 'ou- graag hij. Danny De Cau- één dak' werd Drecies door de huisjes nu precies die wer voelde zich blijkbaar in het onjuiste trebruik bouwstijl konden hebben z'n nopjes als Jan de smid - J .Struik laten we in het midden. Feit Het werd wel een te intel- blijft dat het geheel nogal lektuele smid, een goed- pronkerig' aandeed. We ge- lachse, bijna té brave Jan loven ook niet in de soms met een merkbaar tekort zeer nadrukkelijke en deels aan "buik". Zo werd er te oppervlakkige regie. Beeld- vlak heengegleden over hS les met "hoofdje-op-de- manklopend huwelijk van dat «S schouder - handje-op-de- Jan, over z'n nog steeds rechtstreekse verwiivinir borst en "je-bent-mijn-bes- knagende liefde voor Dora, naar de inhoud doorlopend te-vriend- schouderklopjes" enz. Liesbeth is in dit to- SKStn kunnen mooi zijn, maar la- neelwerk veel meer dan het ten een onechte indruk na wat dolende, schreierige zUn ervan overtuigd en duiden te sterk naar meisje (regie?). Veronioue fr en met enorme "kijk-eens-wat-een-mooie- Van Osselaer bleef evenwel in .en yver 38 ?ewerkt foto". Niet alle plaatsingen een geloofwaardige jongste ?eze Pfoduktie- Een en overgangeh waren even dochter. Marcel Smet (de VIa^bloemgebeuren dat de gelukkig. B.v.: Wolter ver- vader) kwam pas in het der- f6® suksessen van de trekt courkant eerste plan de bedrijf goed op dreef. Jon®' seizoenen niet heeft pijpje stoppen midden Technisch zat het voor en- 13681 kun" fond - dan naar jardinkant, kele spelmomenten niet he- ?en binnen de rolverde- een soort 'afleiding' die aan lemaal snor, (stok - oor- J"'*' gang zijnde diskussie best veeg - zetelplof) dermate kon missen. zelfs dat binnen gespannen De kledij leek ons bij be- en geladen pointes de 'zaal' paalde castleden niet erg deze bijna komische nootjes passend voor 'de tijd' waar- niet als 'ongewild' wou te het toneelgebeuren zich aksepteren en ongepast afspeelde (Liesbeth Dora), lachte. De veel te hedendaags ge- Opvallend ook de klank- het en f^der gelukki- bouden haartooi gaf nog rijke stem van de bejaarde ?e greep el(? op .het 601x4 een extra aksent als mis- en gehandikapte man. Een •«JJe. stemvolume dat niet werd We zagen een flink akte- teruggedraaid naar ou- tende Kris De Vrieze als derdom en sfeer. Daarnaast Dora. Weliswaar met vaak een schitterende Marcel nadrukkelijke pozes en Smet, vooral in de slot- ling van 'Onder één dak' niet de juiste mannen (vrouwen) op de juiste plaats waren terug te vin den. De regie heeft waar schijnlijk te sterk gemikt naar het 'mooi zijn'. Een regie die teveel pathos toe- dramatische, het diepmen selijke, de innerlijke onrust van de verschillende karak ters. (W.D.Q.) Op Ten-Bel ontwaak je niet in een hotelkamer maar in je «eigen» studio of flat. Je bent er thuis, 's Morgens hangen er verse broodjes aan je deur klink en koffie of tee maak je zelf naar eigen smaak. De rest komt uit de bij aankomst goed ge vulde koelkast. Onze lezers-winnaars logeren bovendien in de modernste en meest luxueuze residentie van Ten- Bel de Maravüla. En daar gebruiken zij ook lunch en diner, In een viersterren-restaurant. Er is daar een ruimte gereserveerd voor de gasten van TV- EKSPRES. Om ze extra te verwennen. Van eten gesprokeneen gala-diner, een diner- spectaole, een barbecue, allemaal speciaal voor de gasten van TV-EKSPRES zijn in het «pakket» inbegrepen, net als het «entertainment» door Spaanse en Vlaamse orkesten en vedetten. Zou je het niet aardig vinden om bijvoorbeeld Eddie De Latte met zijn strijkje aan je tafel'je geliefkoosde melodieën te laten spelen Het kan allemaal gratis, de vliegreis en het verblijf in het unieke vakantiepark Ten-Bel, met al vrat erop en eraan is, als je meedoet aan de nieuwe kosteloze wedstrijd van TV-EKSPRES Een spot- gemakkelijke wedstrijd die begint in het num mer 12 van maandag 12 maart. Gevlogen wordt einde augustus en begin september. Ga je mee

De Voorpost | 1986 | | pagina 15