HET MAGISTRALE DOELPUNT VAN ROBBIE SMET Willy Meersman "Op eigen helft kan men niet scoren, tenzij in eigen doel" EINDJE GERED DOOR VOETBALPLOEG WÊÊÊÊÊÊËÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊmÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊBÊÊm L" WELKE POLITIEK GAAT V.W. HAMME UITSTIPPELEN? TEGEN ALLE LOGICA IN De Voorpost - 21.3.1986 - 17 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05g21.40.60 VW HAMME TREURT OM GUIDO DE RIDDER VW HAMME - DENDERHOUTEM 5-0 Voor de aanvang van de wedstrijd hield VW Hamme een minuut stilte ter nagedachtenis van de overleden voetballer Guido De Ridder. Tot voor een viertal weken nam hij intens deel aan de trainingen. Hy werd toen getroffen door een ziekte waaraan hij in een ziekenhuis te Leuven overleed. Vorige week 14 maart zou Guido De Ridder 24 jaar geworden zijn. De Hamse voetbalfamilie houdt een uitstekende indruk over aan Guido De Ridder die door eenieder werd gewaardeerd en hoewel hy een invaller was, steeds het beste van zichzelf heeft gegeven. Iedereen binnen de Hamse voetbalfamilie beschouwde hem als een vriend en gewaardeerde kollega. VW Hamme - Denderhoutem 5-0. Vanhaecke waagt zijn kans, maar deze keer lukt het niet (vh) Robbie Smet Tweeduizend kijkers waren getuige hoe VW Hamme Ver broedering Denderhoutem tot de knieval dwong. De Durme- ploeg etaleerde attraktief een spetterend voetbal, trok door lopend alle aanvalsregftters open en kwam vijf keer tot scoren. Dat wil niet zeggen dat Geldof en zijn maats aan Ver broedering Denderhoutem een gemakkelijke prooi hadden. Tijdens het eerste halfuur bo den de bezoekers flink weer stand en Luc Hoebeke en Dirk Van Renterghem dwongen doelman Johan De Wilde tot twee sublieme tussenkomsten. Intussen was de thuisploeg tot scoren gekomen, met een doelpunt dat na afloop het on derwerp van gespiek bleef. Robbie Smet zette een vrije trap om die midden door de "muur", met een kracht om een stier te splitsen, het doel- vlak doorboorde. Zelfs 's lands beste doelman had- tegen der gelijk moordend schot niet het minste verhaal. Toen even voor het halfuur Erwin Verpe ten voor een vrijwillige en op zijn minst onnodige fout op de doorgebroken Luc Schuddinck uit het veld werd gestuurd, kon VW Hamme het numerieke overwicht in daden omzetten. Tot het einde bleef de thuis ploeg in het offensief en met drie doelpunten nam Frankie Vanhaecke een belangrijke optie op een zilveren voetbal. Nico Van Bogaert VW Hamme etaleerde kol- lektief uitstekend voetbal, en een voorbeeldige strijdlust. Een opvallende figuur in de middenlinie was de jonge Nico Van Bogaert. Hij is 19 en werd als junior door Willy Meers man onmiddellijk in het eerste elftal gedropt. De jonge knaap demonstreerde een totale in zet. Hij heeft bovendien een precieze voorzet in de voet en is sterk in de lucht. Zoals hij evolueert is hij niet meer weg te denken uit het winnende elftal van Hamme. "Ik leef voor het voetbal", zegt Nico Van Bogaert. "Op stap gaan, of nachtelijke pret jes opzoeken, zoals vele van VW Hamme Denderhoutem. 5-0. De Hammenaar D'Haen was één van de beste spelers o het veld. We zien hem hier bij een doelpoging vanuit een moeilijke positie (vh) VW Hamme - Denderhoutem 5-0. D'Haen omspeelde zijn tegenstander, plaatste een mooie voorzet en Vanhaecke rondde af. (vh) mijn leeftijdsgenoten is niets voor mij. Ik beleefde de geluk kigste dag toen ik uitverkoren werd om met het eerste elftal te voetballen. Willy Meersman en Eddy Maes schenken mij vertrouwen. Ook andere voet ballers sterken mij moreel. Dat is een belangrijke faktor. Tegen Denderhoutem kreeg ik het bijwijlen hard te verduren. Ik meen dat we een verdiende zege hebben behaald. We wa ren sneller op de bal, meestal in het offensief en kregen de meeste kansen." "Nochtans liet Verbroede ring Denderhoutem geen slechte indruk", vervolgt Willy Meersman het verhaal. "Aan vallend en in het middenveld was het krachtig ingesteld. Achteraan liet het zich gere geld op tekortkomingen be trappen. Wij verstonden de kunst om die af te straffen en gaan alsmaar in stijgende lijn. De tweede plaats blijft 'het streefdoel'." Doelpunten Even op een rijtje zetten wie in deze kompetitie de doelpun ten scoorde voor VW Hamme. Frankie Vanhaecke nam ze ventien treffers voor zijn reke ning en is een belangrijk kans hebber op een zilveren voetbal die jaarlijks door "Het Laatste Nieuws" aan de meest produk- tieve voetballer wordt ge schonken. Andere prijsschut- ters waren: Franco Pirelli (7), Luc Schuddinck (4), Robbie Smet (5), Paul Vermeir (2), Rk D'Haen (2), Ronny De Beule (1), Peter Baert (1) en Dirk Van Buyten (1). (e.g.) Willy Meersman schrijft geregeld kursiefjes voor het klubblad van VW Hamme. Uiteraard is telkens het onderwerp voetbal dat wordt aangesneden. Willy Meersman heeft een offensieve visie over voetbal. "Opvallend is dat de laatste weken veel voetbalfans ontgoocheld geraken", zegt Meersman. "Dat komt omdat te vaak een defensieve stelling wordt aange kleefd. Vooral bij grote klubs is dat een pijnlijke vaststelling. Zoals je Anderlecht twee weken geleden tegen Bayern München aan het werk zag, was gewoon om bij te wenen. Men klaagt erover dat er geen spitsen zijn. Maar zij die voorhanden zijn worden niet opge steld. Kijk maar naar voetballers als Erwin Vanden- bergh, Ronny Martens, Gudjohnsen, Erwin Albert, Christiaens bij Beveren enz... Zij krijgen vaak de rol van bankzitter toegemeten. Blijkbaar is de schrik om te verliezen van vele klubs groter dan de goesting om te winnen. Een opvatting die kijkers ongunstig stemt. Ploegen die systematisch de numerieke meerderheid zoeken in verdediging, moeten beseffen dat wanneer zij tegen een intelligente opponent spelen, die gewoon lijk een verdediger meer vooraan krijgt. Anderlecht kreeg bv. geen enkel aanspeelpunt meer vooraan. Dat gaf de verdedigers van München om beurten de kans om uit de startblokken te schieten en vooraan een hulpje te verlenen. Dat er dan ook minder toeschou wers naar de velden komen is er het logisch gevolg van. Doelpunten maken blijft nog altijd het voornaam ste streefdoel bij voetbal. Vanzelfsprekend zijn er nog vele andere faktoren. Er is de snelheid van uitvoeren, bewegen zonder de bal, uitkijken naar een vrije maat enz... Er bestaat slechts één gouden raad. Op eigen helft kan men niet scoren, tenzij in eigen doel. (e.g.) Zeggen dat de sfeer uitstekend is bij V.W. Hamme is in herhaling vallen. Dat kun je afleiden uit gesprekken met spelers, trainer'en met klubleiders. De gunstige invloed die Willy Meersman uitstraalt is niet vreemd aan die evolutie. Waar meerdere mensen samen leven, leven verschil lende opvattingen. Dat is ook in de schoot van V.W. Hamme zo. Iedereen is met de beste bedoelingen bezield in het uitstippelen van een politiek op termijn. Het belang van de klub wordt prioritair gesteld. In dat opzicht leven er geen meningsverschillen. De manier van aanpak blijkt niet altijd gelijklopend. Er is een strekking aanwezig die opteert voor het onmiddellijk versterken van de ploeg. Wat wil zeggen de zwakke plekken opvullen bij voorkeur door ervaren voetballers aan te trekken. Daarvoor moet er poen op tafel komenZij die deze politiek voorstaan beogen een promovering naar derde klasse en liefst zo vlug Een andere, niet onbelangrijke «fraktie» opteert voor een voorzichtige politiek. Meer wikken en weken, geen financiële risiko's nemen en iedere frank een paar keer omdraaien alvorens hij wordt uitgegeven. Die opvattingen hebben reeds tot botsingen geleid. Weet je dat de Beheerraad van V.W. Hamme kort geleden dreigde op te stappen? Het «geheim» werd niet prijsgegeven omdat de brokstukken konden worden gelijmd en de clubbelangen de doorslag gaven. De Hamse bestuurskern verenigt mensen die bekwaam zijn om verantwoordelijkheid te nemen en voortdurend op de bres te staan. Dat is een geruststellende faktor en houdt een garantie in voor de toekomst van de huidige vierdeklasser, In de gegeven omstandigheden komt het erop aan de gulden middenweg te vinden, menigen te verzoenen en ervaren mensen die de realiteit kennen bij het beleid te betrekken. In dat opzicht is Willy Meersman voor V.W. Hamme de beste raadsman. TOPPER V.W. Hamme wordt nu zondag gekonfronteerd met leider Hoogstraten. Een duel dat een gemotiveerde Durmeploeg niet uit de weg gaat. Wij streven een overwinning na, pok al is Hoogstraten al zeker van de titel», zegt Willy Meers man. «De spelers zijn gemotiveerd en willen er een prestige- slag van maken. Willen we een optie op de tweede plaats nemen, mogen we ons geen puntenverlies veroorloven. Iedereen is paraat. De ploeg die Denderhoutem vorige zondag tot de knieval dwong, blijft ongewijzigd». De Wilde, Van Buygen, Maris, Verbustel, Geldof, Vermeir, Van Bogaert, Smet, Vanhaecke, Schud dinck, D'Haen. De wisselspelers worden pas na de invallerswedstrijd van zaterdagnamiddag aangeduid. Hoogstwaarschijn lijk worden dat Eric Amelinckx, peter Baert en Ronny De Beule. £.G. 1* provinciale SK AALST - EVERGEM 1-2 SK Aalst heeft tegen het hoog gerangschikte Evergem werkelijk een goede wedstrijd gespeeld. De bezoekers waren wel fortuinlijker in de afwer king zodat Aalst een nederlaag diende te inkasseren ondanks het overwicht gedurende de partij. Het begon echter goed voor de Aalstenaars. In de der de minuut was het al raak nadat De Jaegher een vrij schop van Bart De Bruyn uit stekend overnam. Aalst bleef komen en even later kon de partij beslecht geweest zijn. Spanooghe bereikte Van Lae- them die doelman Lippens tot een spektakulaire redding dwong. Toch herpakte Ever gem zich rond het kwartier. Na een scrimmage tussen Van Herreweghe en De Schrijver kon laatstgenoemde alleen aan de haal gaan met het leer. Hij passeerde de uitgelopen De Saedeleer op een vrij eenvou dige manier. Ondanks het be tere spel van de Aalstenaars was het Maes die aan de over zijde nog de beste kans kreeg. In de tweede helft bleef de Ajuinformatie de wet dikte- ren. Ondanks kansen voor De Jaegher en Waegeman bleef het gelijke spel evenwel hard nekkig op het bord. Evergem loerde nu op de tegenaanval. Deze aanpak kende sukses in de 80ste minuut. De Keyser lanceerde Versprille en die knalde zonder blozen de eind cijfers op de plank. In de slot fase was de moedige thuis ploeg niet meer in staat om verdiend terug te slaan. Aalst verloor hier volledig tegen de voetballogica in. Maar waar zit nu die logica in het voetbal? VW Hamme - Denderhoutem 5-0. D'Haen was een spelbepalende figuur bij de Wuitens (vh) VW Hamme - Denderhoutem 5-0. Vanhaecke knalt binnen en het is 2-2 (vh) Hamme - Denderhoutem 5-0. Zelfs aanvoerder Van Buyten wou deelnemen aan de doeltjeskermis. (vh) Op zaterdag 8 maart, toen de dooi pas was ingetreden hadden twee kjeine kinderen zich gewaagd op het ijs van het zwembad in de Warande te Wetteren, Toen ze- op een diepte van 3,5 meter speelden, waagde een van hen zich te dicht bij de kant, waar het ijs al begon te smelten. Plots zakte de 7-jarige kleine door het ijs, net op dat moment passeerde daar Willy Van Hecke, speler van FC Riva, een Wichelse ploeg uit het Wetters Uefhebbersverbond, die daar net een match had gespeeld. Willy Van Hecke riep onmiddellijk om hulp en toen kwam Gustaqf Goeman toegesneld. Goeman is brandweerman in Wichelen en aarzelde niet om in het water te springen. Ook de anderen kwamen erbij en ondermeer Patrick Van der Steen slaagde erin om de 7-jarige op de oever te hijgen. Zo kon het kind gered worden. De verkleumde drenkeling werd door be stuurslid Dirk Van Eetvelde naar huis gebracht. Volgens de mannen van FC Riva uit Wichelen is dit de grootste overwinning die ze ooit behaald hebben.

De Voorpost | 1986 | | pagina 17