OVERDREVEN SCORE RIK PAUWELS STAPT OP BIJ SK BEVEREN SK BEVEREN KAN HET WERK NIET AFMAKEN NIEUWE ZEGE VOOR FC SPORT LOKERSE KATTEBELLETJES UIT DE JONGE LOKERSE «V0ETBALSCH00L»: DIDIER DIDIER... VIJFTIEN JAAR FC SPORT VOETBALKALENDER VOETBALUITSLAGEN De Voorpost - 21.3.1986 - 19 CLUB BRUGGE - LOKEREN 5-0 De titel- en Europese ambities van Club Brugge brachten een super-gemotiveerd team aan de aftrap in het Olympiastadion. Die titelstrijd is momenteel nog niet beslecht en de Westvlamingen maken nog alle kans om de grote Brusselse broer van het schavotje te houden. Vriend en tegenstander wisten dus dat Lokeren het ginds in West-Vlaanderen behoorlyk moeilijk zou krygen. Illusies omtrent een gunstig verloop maakten de Waaslanders zich vooralsnog niet, al werd toch een beetje aan een halve inzet gedacht. Het verliep echter anders. De Ceulemans-brigade smeerde Sporting Lokeren een forfaitscore aan... VOETBAL 1' nationale mogelijkheden ligt een hemels breed verschil. Bovendien, zon der Angelo Nijskens, waren we wel degelijk een gehandicapt team, ook door de afwezigheid van Laroy en Schoofs die zich in de loop van de wedstrijd bezeerde. Ceulemans bezorgde zyn team de nodige impulsen, Trainer Aimé Anthuenis was dienen, we kregen wel doelkan- Wachter in te brengen daar want Club Brugge was al een nochtans niet ontevreden over sen, maar zijn door de West- Keshi, na een toch wel goede P881" weken niet al te sterk aan de prestaties van zyn team, al Vlamingen enigszins wegge- eerste helft, leeggespeeld was. het spelen, de terugkeer van vond hy de score wat over- drukt geweest. Zoals ik al zegde vond ik de 'an8e, Jsn was dus net dèt wat dreven. Na de rust was zelfs een uitste- cijfers overdreven, stelt Aimé d'e mannen nodig hadden. En «Dat is zo, als je weet dat de kende Van de Walle nodig om Anthuenis. «In de tweede helft Je z'et het resultaat, stand aan de rust 0-0 was. We Lokeren van de 1-0 te houden, heeft Van de Walle zelfs nog We hebben in amper een kwar- zyn wel gehandicapt aan de We zijn in die tweede helft wel een sublieme redding moeten tier toch een paar domme doel- aftrap verschenen, Nijskens een kwartiertje aan het zwal- uitvoeren, maar weer was het punten moeten inkasseren. We was immers gekwetst en hij pen geweest wat trouwens in de geluk niet met ons. De eindsco- gingen er gemotiveerd tegen- werd vervangen door Keshi. kaart speelde van Club. Boven- re had even goed 5-3 of 5-2 88n> maar onze tegenspelers Een versterkt middenveld dus, dien had Schoofs zich gekwetst kunnen zijn... hadden - met de titel in het met Versavel en Dimitri en diende vervangen te worden Ik mag niet zeggen dat we die hoofd - dat ietsje meer motiva- M'Buyu in de spits. Brugge door de jonge De Wolf. De ontmoeting met een bang hart f*e en vooral de routine die het was niet alleen zeer gemoti- Nigeriaan Keshi, als bewaker tegemoet gingen, zoals ik in een |n vee' gevallen toch haalt op de veerd, bovendien verscheen van Jan Ceulemans, stond voor wedstrijdverslag kon lezen. Het jeugd», besluit Aimé An- Jan Ceulemans aan de aftrap, het eerst in zijn Lokerse carriè- lag in mijn bedoeling om een thuenis. Tot de rust konden we de thuis- re van by het begin aan de offensieve wedstryd te spelen, ploeg min of n r van repliek aftrap. Ik diende echter De r tussen de bedoeling en de (Vivian Bogaert) Nijskens werd vóór de wedstrijd Club Brugge - Lokeren gekwetst op de training. Zoals we al stelden was de Hulstenaar er niet bij voor dit duel. De kwetsuren blijken van die aard dat hij minstens nog een drietal wedstrijden zal moeten missen. Lokeren zal het die weken wel degelijk moeilijk krijgen, temeer daar het enkel over de twee specifieke spitsen Dimitri M'Buyu en Nijskens beschikt... Ook Rik Van Cauter staat op het gekwetstenlijstje, doch wat dat betreft ziet het er een ietsje rooskleuriger uit. Het duo Somers-Vander Eist blijft echter voor problemen zorgen. Beiden hadden de trainingen her vat, doch moesten afhaken. Vooral Rony Somers, sinds 25 mei vorig jaar niet meer gevoetbald, zorgt voor kopbrekens in de Lokerse club. Hij had de trainingen hernomen, met positief resultaat, maar moest er vorige week mee stoppen. Over een terugkeer van beide «oldies» valt dit seizoen weinig of niet meer te denken... Ronny Laroy is na zijn meniscusoperatie terug aan het trainen en het ziet er naar uit dat hij deze week nog in de spelersgroep wordt opgenomen. D'Jorge Vujkov is blijkbaar van alle miserie af en kon reeds in de uitwedstrijden tegen Anderlecht en Gent het veld op. Daniël De Raeve, sukkelend met een knieletsel, heeft ondertussen weer zijn opwachting gemaakt met de reserven. Het was van november ge leden dat hij nog het leder geraakt had... De eerstvolgende thuiswedstrijd van Sporting Loke ren vindt plaats nu zondag, 23 maart, om 15 uur op Daknam. Tegenstander is Beerschot, nummer acht in de rangschikking en zeker geen doetje... (V.B.) 4# Na de wedstrijd AA Gent-SK Beveren maakte de Wase voetbaltrainer Rik Pauwels bekend dat hij op het eind van dit seizoen bij SK Beveren opstapt. Die beslissing komt helemaal niet onverwacht en misschien heeft Pauwels het bestuur wel een stap willen voorblijven. Pauwels werkte, op een kort verblijf bij Waterschei na, zeven seizoenen bij geel-blauw. In de zomer van 1978 stapte hij op Freethiel binnen en hij vormde er gedurende drie seizoenen een erg sulcsesrijk duo met Robert Goethals. Onder hun beiden bezorgden ze de Wase klub een eerste landstitel en een halve finale plaats in het Europacup 2 tornooi. Toen Goethals vertrok ging ook Pauwels. Bij Waterschei kreeg Rik Pauwels helemaal geen vertrouwen en zijn Limburgse /campagne duurde niet lang. Bij Beveren was ondertussen Urbain Braems terugge keerd en hij kreeg naast zich Guido Ferket als assistent. Bij het begin van het seizoen 1982-1983 riep het Wase voetbalbestuur Rik Pauwels terug en het werden opnieuw glorierijke jaren voor de Beverse ploeg. Beveren haalde zijn tweede bekeroverwinning en Beveren werd voor de tweede keer in zijn vijftigjarig bestaan landskampioen. Met Rik Pauwels greep Beve ren vorig jaar trouwens maar net naast de Belgische beker. Een deel van het bestuur heeft hem dat blijkbaar nooit kunnen vergeven. Rik Pauwels had altijd de spelers op de hand maar wanneer hij het bestuur begin deze maand al vroeg uitsluitsel te geven omtrent het volgend seizoen kwam daar nooit een duidelijk antwoord op. Dat wees duidelijk op twijfels. Opmerkelijk trouwens is het feit dat binnen het bestuur een meerderheid, vier tegen drie, zou bestaan hebben om Rik Pauwels bij Beveren te houden. De minderheid kreeg echter haar zin. Waarom? Er wordt gefluisterd dat de Tsjechoslovaak Novak, momenteel trainer bij de andere geel-blauwe voetbal vereniging uit Sint-Niklaas, de nieuwe trainer wordt. Hij zou de voorkeur krijgen omdat men op Freethiel via Novak ook de Tsjechische internationaal Berger wil binnenhalen. Jan Berger zou dan de opvolger moeten worden van de nog steeds niet vergeten of vervangen Schönberger. Pauwels zelf wil elders verder blijven trainen maar Rik zegt zelf nog geen kontakten te hebben. Met Rik Pauwels verdwijnt op Freethiel een figuur die alles meemaakte. In de zeven jaar van Pauwels speelde Beveren twee keer kampioen, pakte het twee keer de beker, bereikte het één keer de halve finale van een Europacup... Voorzitter Van Ussel zei vroeger over die jaren... "Later, pas veel later, zullen ze hier beseffen wat die jaren echt te betekenen hebben..." Hugo Aerts AA GENT - BEVEREN 0-0 De tijd dat Lokeren grote namen op zijn loonlijsten had staan, lijkt al een tijdje tot het verleden te behoren. De sterrenweken uit naar andere, minder beschei den voetbaloorden en het zag er lang naar uit dat de Wase club, ooit één der toonaangevers in onze eerste nationale afdeling, een stap terug zou moeten zetten. Totnogtoe handhaaft het team zich echter op sublieme wijze en mits wat meer meeval had het in de rangschik king zelfs een hele trap hoger kunnen staan. De inbreng van de eigen Lokerse jeugd, door de supporters aanvankelijk met een sceptisch oog beke ken, lijkt eindelijk vruchten af te werpen. Namen als Danny D'Hondt, de gebroeders M'Buyu, Van Veir- deghem, Verheuge enz., klinken nu niet zo direkt in het oor, maar toch wisten deze jongeren voor behoor lijke resultaten te zorgen. Twee typische produkten van die Lokerse «voetbal- school» zijn de beide Didiers, Verheuge en M'Buyu. Beiden zijn sinds vorig seizoen opgenomen in de A- kern, beiden zorgden al voor opmerkelijke prestaties maar beiden zijn ze niet even gelukkig. Didier Verheuge: «Dat klopt. Over mijn huidig seizoen ben ik nogal ontgoocheld. Ik had er meer van verwacht, ik diende het overgrote deel van de kompeti tie op het bankje door te brengen. We zaten een tijdje in de degradatie-zone, en dan is het logisch dat de trainer kiest voor routine, maar toch doet het pijn. Bovendien is de konkurrentie in het middenveld groot, er loopt niet alleen een zekere Raymond Mommens, ook Daniël De Raeve eist zijn plaatsje op. Tegen dergelijk talent kan je moeilijk konkurreren, zoveel is zeker. Het is helemaal niet leuk om steeds vanop die bank te moeten toekijken hoe je leeftijdsgenoten het doen», mijmert Didier. «Maar anderzijds neemt dat niet weg dat ik, wanneer ik dan toch eens het veld opmag, er keihard tegenaan ga. k Xmtkat SC Lokeren. Didier M'Buyu (DS) SC Lokeren. Didier Verheuge (DS) De wedstryd AA Gent-Beveren bracht twee ploegen met Europese ambities tegenover elkaar maar de byna 10.000 toeschouwers op Otten kregen nooit voetbal van het te verwachten niveau te zien. Gent speelde te voorzichtig goeie doelkansen en Schmed- en een gelijkspel leek voor de ding liet haast onbegrijpelijk Buffalo's snel voldoende. Be- een makkie liggen. De rust- veren, de voorbije wedstrijden stand gaf beide ploegen toch hadden de Waaslanders te wei- maar waar ze recht op hadden, nig opgeleverd, wou meer Na rust ging Beveren nadruk- maar bleef stuntelen bij de kelijk^r het middenveld opei- ze gelijkspel beloonde Gent trokken de Waaslanders inder- LIEFHEBBERSVOETBAL SPORTVERBOND WAASLAND met meer dan het verdiende. daad het laken naar zich toe. Beveren moet zaterdag in Maar de afwerking, ook in de eigen huis nu de volle pot ha- voorbije opdrachten al het on- len tegen een andere kandi- derdeel waar het Wase Club Luik' ee" Veb-ticka' FC SPORT DENDERMONDF. - SK ELVERSELE 3-1 counteren Gent had zondag alles mee. hendigheid en' onmacht. En Pe Dendermondse klub blijft Na 20 minuten kwamen de Het terrein lag opperbest, de wanneer bijvoorbeeld Theunis *jet nJlJe ongeslagen wedstrij- Denderzonen toch op voor toeschouwers waren met de of Schmedding de bal toch aandikken. Nu moest SK sprong. Een hoekschop van eerste lentetemperatuur bereid eens tussen het doelhout van P®rs®^e' dat 'n de tweede Kindermans werd door Van het spektakel kleur te geven, Laurijssen kregen redde lange betere ploeg was, Heck, met het hoofd, in doel de ploeg stond op zijn sterkst Dré de Gentenaars. eraan geloven. geweerd: 1-0. en de tegenstander uit Beveren Beveren bleef opvallend fris ®erste kans 'n deze wed- Amper drie minuten later kon- sukkelde verder met zijn was- zoeken naar winst, inzet was er atnJd was ^oor Jaspaert. Hij den we op links een goede lijst gekwetsten. Na Jaspers, voldoende bij geel-blauw, alleen doorgaan vanop de combinatie optekenen tussen Baecke, Albert nu ook weer maar de voetbalgoden hielpen fmddenlyn, maar schoot, eens Walbron en Dauwe. Bij de Marek Kusto. niets mee. m e 8rote rechthoek aanbe- laatste voorzet van. eerstge- IM ,1 li rib Rol rüAll On /In n.'tl.n 1 1 Voetbaltoekomst bij Lokeren? Ik wanhoop nog niet. Mijn kontrakt is op het einde van dit seizoen uit, dat wel. Mócht ik een nieuwe aanbieding krijgen, dan hoop ik ook op meer speelgelegenheid. In het tegenge stelde geval ben ik bereid zelfs een stapje terug te doen, derde nationale, eerste provinciale, het maakt me niets uit. Al wat ik wil is voetballen», besluit hij. De tweede Didier ziet het allemaal wat optimistischer. Hij stond, in tegenstelling tot zijn naamgenoot, meer maals van bij de aftrap op het veld. Het huidige seizoen betekent voor hem dan ook rijn doorbraak als vaste pion. Didier M'Buyu, de jongste van het broe derpaar, kreeg sowieso hét talent mee van in de wieg. Vader M'Buyu hoef je de Lokeraars niet te leren kennen, de twee hebben het.dus van geen vreemden. «Momenteel ben ik tevreden over het verloop van het seizoen totnogtoe. Toch zal ikjtet pas geslaagd kunnen noemen als ik tot het einde, tot de laatste wedstrijd, deel kan uitmaken van de basis-elf. Het was goed, maar het kan altijd beter, als voetballer mag je niet te gauw kontent zijn. Mijn favoriete plaats als middenvel der heb ik intussen moeten inboeten voor een meer defensieve positie. Wat niet wegneemt dat ik me in eerstgenoemde rol een stuk beter voel. Maar een bijkomende stimulans is het feit dat broer Dimitri in de spits loopt. Wij voelen elkaar blindelings aan, wanneer we beiden op het veld staan gaat alles stukken beter. Is één van de twee eens in mindere doen, dan vangt de andere dat wel op. Logisch toch als je weet dat we al van bij de jeugd samen spelen», vertelt hij. Aan het einde van dit seizoen is ook de verbintenis tussen Didier M'Buyu en Sporting Lokeren ten einde. «Dat is juist. Alles hangt af van het klubbestuur, maar dat rijn zorgen voor morgen. Al wens ik over een eventuele verlenging van mijn kontrakt toch zo vlug mogelijk zekerheid te krijgen. Maar we werken eerst het seizoen verder af, dan zien we wel», besluit hij. (V.B.) Elversele-verdedigers de bal. Boone had dat goed doorzien en stormde alleen op doel af. Hij omspeelde keurig de uitlo- Een kwartier ver m de tweede pende doelman en schoot de helft kwam Elversele verdiend bal van dichtbij in het ledige aan de aansluitingstreffer na doel: 3-1. een goede algemene aanval: 2- De bezoekers gaven zich dan 1- gewonnen, en dat leverde nog Iedereen zou op dat moment kansen op voor FC Sport, gerekend hebben op de gelijk- Vanderstraeten en Walbron maker, doch in plaats van 2-2 lieten de kansen liggen om de werd het 3-1, op twintig minu- tegenstander verder af te ma ten van het einde. Bij een ken. Volgende week wacht FC verre uittrap van Sport-doel- Sport een moeilijke uitwed- Overtuigend speelde de Beveren valt momenteel 'and> de ^a' recht op de uitko- noemde kopte topschutter 1 strijd by VK Veile uit Temse. thuisploeg echter nooit ook al buiten de tickets maar op mend® doelverdediger, terwijl Dauwe de bad over de bezoe- was er in de eerste helft wel Freethiel kijkt men met ver- naast hem Boone helemaal on- kende doelman in doel: 2-0. een knappe reflex van doel- trouwen naar het kalender- 8edekt stond. Tijdens het verdere verloop man De Wilde nodig, op schot boekje. Beveren heeft niet be- S?vo''e minuut later kreeg van de eerste helft vergat FC van De Kneef, en haalde Cre- paald de zwaarste opdrachten Port een eerste verwitti- Sport z'n tegenstander af te ve een door De Wilde onvol- meer en dus... Zaterdag komt 8ing. Een goed schot belandde maken. Boone, Walbron en doende geweerde bal van met Club Luik echter een zwa- na vingertoppen van doel- Kindermans schoten hun kan- Schapendonck van de lijn. re jongen. Wil SK Beveren man Y- d- Wie|e en de lat-sen naar de wolken. Verder was het Beveren dat zijn Uefa-kansen gaaf houden, in het veld waar een 2-0 bij de rust. Na de verfris- het initiatief nam en alles deed dan moeten de Luikenaars e^see's sPe'er hem over de singen kregen we een totaal om de wedstrijd toch wat vaart puntenloos weer naar de Maas Jji aw.de' Een attent leiden- ander spelbeeld te zien. De mee te geven, Beveren kreeg gestuurd worden. de scheidsrechter keurde het bezoekers die alles op de aan- in de eerste helft ook enkele a 1 doe'Pun' af wegens een duw- val zetten, FC Sport dat daar- fout op de Sport-goalie. v»" «i»,,!!/ ««am van gebruik maakte om te Op 26 maart a.s. bestaat FC Sport vijftien jaar. De club werd opgericht op 26 maart 1971, in het café Sport, rechtover de gevangenis, toen uitgebaat door Oscar en Alice Eeckeman. Nu is het lokaal overgebracht naar 't Brughuis, waar eerst Jef en Betty Van Kerpel, en sinds zes maand Jean en Lizzy Dooms, de lokaalhouders zijn. Op zaterdag 26 april wordt dit gevierd. In onze uitgave van vrijdag 2 mei kan je een uitvoerig verslag lezen over het wel en wee van FC Sport. Supporters van vroeger en nu. onthou die datum goed! Jacobs Rudy 1' NATIONALE SK Beveren-FC Luik (22.3, 20 u.) (Blareau) SC Lokeren-Beerschot (Thirion) 2* NATIONALE E. Aalst-Winterslag (Magerat) Sint-Niklaas - Diest (Sandra) 3' NATIONALE Menen-Jong Lede-(Boucquiauw) Eeklo-E. Zele (Theus) BEVORDERING X Hoogstraten-VW Hamme (Van Nijlen) 1' PROVINCIALE RC Gent-SK Aalst (Van Goethem) KAVD-Melsele (Van den Berghe) Lovendegem-Temsc (Drieghe) 2' PROVINCIALE B Schellebelle-G'bergen (De Pauw) Appelterre-E. Meldert (Van Damme) Kerksken-Lokerse SV (Boone) Stekene Sp.-Brakel (De Meyer) Robur-St. Denderleeuw (Verniers) Heikant-Vrasene (Aelbrecht) FC Denderleeuw-SK Lebbeke (Lemmens) Kemzeke-Kruibeke (Okladnicoff) 3* PROVINCIALE D Pollare-Nieuwerkerken (Van den Berghe) Burst-Gijzegem (Van Haelter) RC Wetteren-Bambrugge (Vercauteren) Massemen-Berlare (Van den Eede) Heldergem-SK Overmere (Verstraeten) Meerbeke-Hofstade (De Waele) Erpe-Mere (Boeykens) 3' PROVINCIALE E Opstal-Haasdonk (Van Leuven) Wieze-Kieldrecht (Teugels) Baasrode-Sint-Pauwels (Philips) KL Vrasene-Oudegem (Van Bogaert) Sint-Gillis-W. - Excelsior (V.D. Eecken) Sint-Gillis-D. - Waasmunster (Van Renter- ghem) Kallo-Grembergen (Verriest) Bazel-Klinge (Redant) 4" PROVINCIALE F Wichelen-Ede (De Groof) Letterhoutem-Serskamp (Welvaert) Westrem-Aaigem (Van der Jeugd) 4' PROVINCIALE G TK Meldert-Terjoden (Delmotte) Schoonaarde-Erembodegem (Vermeiren) Doggen-Buggenhout (De Meulenaere) Welle-S. Moorsel (Van den Berghe) Opdorp-Rap. Lebbeke (Van de Graef) W. Moorsel-Herdersem (Heyse) Baardegem-Appels (Pieters) 4* PROVINCIALE H Sinaai-Gerda (Van Lombergen) Wachtebeke-Moerbeke (Wever) Tielrode-Rupelmonde (Heerwegh) Verrebroek-Eksaarde (Maes) Boonwijk-SK Lokeren (Weyn) SombekVWhite Boys (De Decker) Meerdonk-Lutterzele (V.D. Stylen) Hoogeinde-Straatje (Van Mieghem) le nationale CA Brugge-SC Lokeren AA Gent-SK Beveren 2e nationale SK Tongeren-E. Aalst Boom-SK. Sint-Niklaas 3e nationale J. Lede-SK Roeselare E. Zele-SV Oudenaarde BEVORDERING VW Hamme-Denderhoutem le provinciale SK Aalst-Evergem Temse-Borsbeke Heirnis-KAVD Melsele-Aalter 2e provinciale E. Meldert-Kerksken Kruibeke-Schellebelle H. Vrasene-Kemzeke FC Denderleeuw-Heikant SK Lebbeke-St. -Denderleeuw Lokerse-Stekene Brakel-Robur 3e provinciale D Massemen-Bambrugge Gijzegem-RC Wetteren Nieuwerkerken-Burst Hofstade-Pollare Mere-Vlierzele SK Overmere-E. Houtem Berlare-Heldergem Erpe-Meerbeke 3e Provinciale E St. -Pauwels-Bazel Kieldrecht-Baasrode Waasmunster-Opstal Kallo-St. -Gillis-D. Grembergen-St.-Gillis-W. Oudegem-Excelsior Klinge-Kl. Vrasene Haasdonk-Wieze 1-3 4e provinciale F 5-0 Smetlede-Erondegem Aaigem-Wichelen 1-2 Serskamp-Hïllegem 3-0 Oordegem-Woubrechtegem 1-2 4e provinciale G Iddergem-Doggen 2-1 Herdersem-Schoonaarde 0-0 Baardegem-W. Moorsel 0-2 Appels-R. Lebbeke 0-1 S. Moorsel-Opdorp 0-1 Welle-Buggenhout 3-0 Terjoden-Ökegem 0-2 4e provinciale H 3-0 Eksaarde-Boonwijk 2-0 Rupelmonde-Verrebroek 2-2 Moerbeke-Tielrode 1-2 Lutterzele-Wachtebeke 3-1 Hoogeinde-Meerdonk 3-1 Straatje-White Boys 1-2 SK Lokeren-Sinaai 3-2 Gerda-Sombeke 3-1 2-2 0-0 0-3 0-2 0-3 1-1 2-0 1-0 4-0 6-2 1-1 2-1 0-0 0-4 2-0 1-1 1-4 1-1 4-0 3-0 2-1 2-2 1-1 0-1 0-1 0-1.

De Voorpost | 1986 | | pagina 19