FRANK VERLEYEN, EERSTE WINST ALS PROF PATRICK VAN DUYSE: VOORBEELDIG RENNER EN DYNAMISCH KLÜBSEKRETARIS BART HEIREWEGH FAVORIET IN ZWARE KOERSEN MARC MACHARIS LONKT NAAR KLASSIEKERS OOK DE V.W.B.-RENNERS ZIJN OP PAD WALTER ONGENA OP DE VROEGE ZEGETOER! PIETER DE RUCK: LEREN EN DOORBIJTEN! GEERT DELARUELLE TAKTISCH DOORZICHT STEFAN VAN LEEUWE NAAR EEN BETERE KONDITIE TOE NA ZES KOERSEN, EERSTE SUKSES IN KNOKKE ZONDAG WIELERKOERSEN WA0.D. OP DE WUK DON BOSCO IN ST.-NIKLAAS 22 - 21.3.1986 - De Voorpost WINNAAR OMLOOP VAN HET WAASLAND HEEFT SUPPORTERSKLUB IN OUDEGEM Frank Verleyen, winnaar van de Omloop van het Waasland, is een Antwerpenaar maar geen onbekende in de streek van Dendermonde. Meer bepaald in Oudegem is er een supportersklub die een ruim aantal leden verenigt. Hoe komt het nu dat Frank Verleyen in Oudegem aanhang heeft, zou je je afvragen. Heel eenvoudig. De ouders van Frank stammen uit het Filosofendorp, waren er geruime tyd woonachtig, maar sloegen om den brode, later hun tenten op in de Scheldestad. Daar werd Frank geboren, groeide hij op, werd hij koereur en sedert kort een heuse broodrenner. Jaja, Frank Verleyen heeft talent. Al enkele seizoenen houden we hem min of meer in de gaten, hebben we zyn opgang als amateur meegemaakt en natuurlijk zijn stap naar de profs. Met de omloop van het Waasland behaalde Frank Verleyen zijn eerste prof-triomf. WIELRENNEN dat hij binnen de kortste keren zou toeslaan." Overgelukkig, ongelooflijk blij en juichend overschreed hij de aankomstlijn. Twee sei zoenen geleden werd hij door eenieder al aangezien als be langrijkste neo-prof. Maar vo rig jaar ging het allemaal de verkeerde kant uit. Kwaton gen beweerden toen dat de Antwerpenaar het nooit ver der dan een bescheiden ama teur zou brengen. Kenners in de wielersport redeneerden anders. Piet Bos, beginnend sportdirekteur, trok Verleyen aan, of beter gezegd snoepte hem af van Florent Van Vae- renbergh nadat die het touw trekken over het salaris wat al te lang liet duren. Piet Bos: "Ik had alleen niet meteen begrepen dat Verleyen zelf min of meer zijn program ma wilde bepalen. Hij is inder daad nog jong en hierom nam ik hem nog niet in alle denkba re selekties op, maar sinds Ich- tegem, waar hij tweede werd na Jef Lieckens, was ik bewust Snelle koers De Omloop van het Waas land, een tocht over tweehon derdvijftien kilometers voerde ons van Stekene over licht lo pende en andere bollige kas seien naar Kemzeke. Er werd snel gereden, wat niet bevor derlijk was om zomaar een lukrake ontsnapping op gang te brengen. Alain Deroo, Frits Pirard, Theo Appeldoorn, Mare So- mers, later ook Michel Goffin en Willem Wijnants waren de eerste onruststokers. Pas op vijfenveertig km voor de streep kwam er een breuk in de lange kleurige ketting. Dirk Clarysse, vorig jaar sterk be gonnen bij de profs, sprong weg en net op dat moment viel het even stil achter zijn rug. Frank Verleyen lag evenwel op de loer, sprong onmiddellijk mee en vond in de persoon van Clarysse blijkbaar iemand waarmee hij best kon opschie ten. Met Verleyen in het gezel schap voelde Clarysse zelf zich plots zomaar niet meer in zijn schik en interpelleerde ploeg leider De Baeremaecker die oordeelde dat een tweede plaats nog altijd beter was dan in het peloton te eindigen. Het duo bleef meteen in de spits, dreef even maar de voor sprong tot dertig sekonden op, the evenwel bijna werd wegge- knabbeld door een gretig pelo ton. Ondanks al die inspannin gen in de achtergrond en de ene flukse demarrage na de andere, bleven de koplopers voorop. In de laatste rechte lijn dan toonde Verleyen zich duidelijk de sterkste. Er on middellijk aan toevoegend dat zijn gezel evenveel werk op de schouders had getorst. Pas hadden de beide renners hun opwachting gemaakt of in de verte verscheen het peloton met Wim Arras die als een schicht over de streep sjoerde. Een snelle rakker waar je be ter kunt mee eten dan mee sprinten. (e.g.) Wielrennen. Pieter De Rijck (da) JUNIOR UIT HAMME WINT IN BRAKEL EN WEMMEL Bart Heirewegh lukte tijdens het afgelopen weekeinde een dubbelslag. In Brakel voerde hij warempel een huzaren stukje op. Met 74 renners aan de start nam hij dadelijk initiatieven, kontroleerde de wedstrijd, voerde het kom- mando en schoot als een pyl uit een boog op een ogenblik dat de meesten hun beste poer hadden verschoten. De achttienjarige Pieter De Rijck is al drie jaar aktief als wielrenner. Hij begon bij de nieuwelingen en is nu junior om in augustus de rangen der amateurs te vervoegen. Pieters voorkeur gaat uit naar een zwaar golvend par cours, waarin af en toe zware stroken kassei voorkomen. Hij wordt in zijn opleiding bijgestaan door Hans Van Lierde, die hem begeleidt en raadgevingen meegeeft. Als junior behaalde hij vorig jaar een vierde plaats in het klubkampioenschap. Voor eigen volk in Hekelgem werd hij elfde en in Ternat werd hij zesde. Vermelden we nog een zevende plaats in Vilvoorde. Pieter houdt niet zoveel van hete temperaturen. Hij heeft het liever wat vochtiger. Zowel Hans als Pieter leggen tijdens de winter nadruk op de training en de voeding. Geregeld wordt de sportdokter geraadpleegd. Hij gaat regelmatig in alle weer en wind boslopen en volgt tijdens de winter fysical training voor wielrenners. Dit jaar werd hij derde in het klubkam pioenschap en zesde op 74 vertrekkers in Brakel. Hij leeft vooral naar augustus toe. Dan immers stapt hij over naar de amateurs. Hij wil het dan in het begin langzaamaan doen. Eerst een kalme aanloopperiode, zegt hij en gewoon in het peloton eindigen. De moeilijkste faktoren zijn het aanpassen aan de langere ritten en de andere manier van rijden. (da) Patrick Van Duyse omschrij ven kan je alleen met lovende bewoordingen. Een werklustig renner, dynamisch en korrekt klubsekretaris, voorbeeldige bediende op het gemeentehuis van Beveren en een huisvader uit de duizend. Hoewel je hem als «gearri veerd» kan beschouwen brengt hij niettemin de moed op om vlijtig verder te studeren. Het laatste restje vrije tijd wordt besteed aan het volgen van een kursus bestuursweten schappen. Toen de top van de Wase Wie- lerklub een paar jaar geleden tekenen van moeheid vertoon de en er een afgang dreigde, mobiliseerde Patrick Van Duy se enkele mensen om het roer over te nemen. Zelf werd hij sekretaris. Een taak waarmee hij de handen vol heeft. Het dient gezegd dat de Wase Wie- lerklub nu meer dan ooit in goede banen werd geleid. Tot die vaststelling kom je dadelijk wanneer je gesprekken voert met zij die dicht bij het kluble- ven zijn betrokken. Gewaardeerd renner In het peloton hoor je nooit een kwaad woord over de ama teur uit Beveren die in alle omstandigheden bereid is om een deel van het werk op te knappen. In Ninove waar vori ge zondag 94 renners van start gingen, legde hij beslag op een oververdiende tweede plaats. Indien men punten had toege kend, afgaand op de werklust, had hij ontegensprekelijk de hoogste score gehaald. «Ik moet toegeven dat ik pas halfweg uit mijn «krammen» ben geschoten», zegt Patrick Van Duyse. «Tijdens de eerste wedstrijd helft hield ik mij op de vlakte en keek de kat uit de boom. Daarna heb ik gereageerd, schoof naar de voorste gelede ren en zette een offensief in. Johan Koppen en Francis Jan- scgers sprongen mee in de dans. Het gezelschap groeide uit tot een zestienkoppig kom- mandogroepje dat bij het in gaan van de laatste ronde werd gesplitst. Eerst met zes in de aanval, heb ik drie kilometer voor de finish gedemarreerd. Francis Janse- gers volgde. Medewerking om voorop te blijven heeft hij niet verleend. Pas toen het op sprinten aankwam, schoot hij uit de startblokken en legde hij mij in de luren. Ik wist vooraf dat ik met hem niet kon wedij veren. Ik beschik bij de ont knoping niet over al te snelle benen». Patrick Van Duyse heeft het seizoen behoorlijk ingezet. In Zele, met ruim 150 renners aan de start werd hij na een massasprint, als elfde gerang schikt. Op een deelnemersveld van meer dan 140 renners werd hij achttiende in Vollezele. In Zottegem-Strijpen viel het te gen. Het te laat benutten van een middagmaal was er de oor zaak van dat hij .twee ronden van het einde zijn beste pijlen had verschoten. E.G. Er lagen toen nog vijfender tig kilometers voor de boeg. De Durmezoon heeft de af stand onbedreigd overbrugd. Geèn enkele keer toonde hij tekenen van vermoeidheid, ook al werd er in de achter grond fors gereageerd en zette Eric De Clercq een achtervol ging in. Bart Heirewegh bleef buitenschot, zonder diep in de vergaarbak te moeten graaien. Aan de streep werd hij als een verdienstelijk winnaar be jubeld. Het klubkam pioenschap buiten beschou wing gelaten, betekende het voor hem de eerste zege van het seizoen. (Vorige week in Bambrugge werd hij tweede.) Wie dacht dat hij 's anderen daags in Wemmei, na zo'n ver moeiende tocht als figurant van start zou gaan, heeft zijn mening moeten herzien. "Op een heuvelend parkoers gingen Patrick Van Buggen- hout, Christiaan Coppens en Bruno Van Saen al na vijftien kilometers in de aanval", zegt Bart Heirewegh. "In de groep werd nauwe lijks gereageerd. Ik poogde een tegenaktie op gang te brengen en rekende op mede standers. Toen dat niet lukte heb ik alleen initiatieven geno men. Binnen de kortste keren kreeg ik de vluchters in het vizier. We realiseerden een voorsprong van ruim een mi nuut. Ik wachtte de spurt af, begon van ver en werd niet bedreigd. Zwaar werk Bart Heirewegh heeft erva ren dat zware wedstrijden voor hem bestemd zijn. Waar het parcours moeilijk is en er strijd moet worden geleverd, ver trekt hij als favoriet. Rondjes draaien om de kerktoren van zijn geboortedorp kunnen er alleen worden bijgenomen om het thuisfront te plezieren. Voor Bart Heirewegh liggen andere, veel belangrijkere ter reinen open. Het Brabantse heuvelland, de Vlaamse Ar dennen en de klimmende par cours van Wallonië. "Toch mag de omloop van Brakel niet worden onder schat", stelt de Hammenaar. "Het parcours is trouwens uit verkoren om er op 4 mei de provinciale titelren te betwis ten. Ik heb er gedemarreerd na enkele kilometers, bleef enige tijd voorop en na een hergroe pering vormde zich een lei- dersgroep met elf waarvan ik lid werd samen met Robbie Brijs, Eric De Clercq en Fran- kie Poelvoorde. Het peloton bleef op de hielen. Toen de kloof nog hooguit honderd me ters bedroeg ben ik wegge sprongen en tot de finish bui ten schot gebleven." Het ziet er naar uit dat Bart Heirewegh een aanloop tot een uitstekende wielerkompe- titie heeft genomen. Niet al leen is het zijn bedoeling om vaak eigenaar van de bloemen te worden. Belangrijke koer sen als de Omloop der Vlaam se Gewesten, Ronde van Vlaanderen en natuurlijk de provinciale en nationale titel ren, spelen nu al door zijn hoofd. Daarin wil hij zijn kun nen tonen. Nu zaterdag zet hij aan in Haasdonk en zondag in het Brabantse Sint-Genesius-Rode in een voorwedstrijd op de Brabantse Pijl. (e.g.) Geert Delaruelle heeft zijn eerste zege op zak. De nieuwe ling uit Sint-Niklaas spurtte het snelst in Stekene, nadat hij op het nippertje een valpartij had kunnen vermijden. "Met vijfendertig aan de start werd er van in het begin hard gefietst, stelt Delaruelle. Vooral Gino Vercauteren, Danny Daelman en Ivan Van Hese poogden aan de aandacht te ontsnappen en reden gere geld in de spits. Het duurde tot bij het ingaan van de laatste ronde alvorens er afscheiding kwam. Philip Rooms is toen wegge sprongen. Een aantal renners sloten aan, waaronder ikzelf. Met acht bleven we voorop. In de laatste kilometers is Wim De Vos weggesprongen. Voor de streep in zicht kwam werd hij weer gegrepen. Intus sen was de spurt op gang geko- pen. Ik bevond mij in derde positie op een ogenblik dat enkele renners ten val kwa men. Ik kon de valpartij ont wijken, trok mij op en won." Voor Geert Delaruelle werd het de derde wedstrijd van het seizoen. Eerder in Zottegem werd hij derde, terwijl hij in Buggenhout ingevolge een val partij vroegtijdig werd uitge schakeld. Tot 17 mei blijft het "klaasje" bij de nieuwelingen, bij wie hij vorig seizoen één overwinning en vier tweede plaatsen behaalde. "Het komt er dan op aan mij te manifesteren, zolang ik nieuweling ben. Ik heb een flinke voorbereiding achter de rug. Tijdens de winter heb ik gecrosst en op de piste ge traind. Ik deed kracht op, voel mij sterker en zou in principe bekwaam moeten zijn om in wedstrijden de regie te voeren." (e.g.) Marc Macharis Het in Gent-Harelbeke een frisse indruk. HG was lid van een leidersgroep waaruit Guy Rooms wegspurtte en winnaar werd. De amateur uit Lokeren poogde tevergeefs de aanval van de vluchter te neutralise ren. Dat lukte niet omdat iedere medewerking achterwege bleef en Philip Van Walle de vlucht van z(jn ploegmaat afschermde. Mare Macharis behaalde een renners mee waaronder Fran- vierde plaats. In Zottegem- kie De Groote en Piet De Strijpen werd hij een onver- Wilde. Voor halfweg groeide wacht winnaar. Met Frankie het gezelschap en voerden we De Groote, Didier De Witte, met pakweg twintig manschap- Rudy De Vijlder, Pascal Van pen het commando. Geregeld der Vorst en Walter De Veer- heb ik gedemarreerd, maar ie- man aan de start vertrok hij dere aanvalspoging werd in de geenszins als kandidaat-win- kiem gesmoord. Voor het in- naar. gaan van de laatste ronde Bovendien had hij een ganse waagde ik mijn kans. Walter voormiddag arbeid verricht, Ongenae volgde. Met twee keerde in zeven haasten huis- bleven we voorop. We ver- waarts om wat achter de tan- stonden mekaar, wat nodig den te duwen om dan vliegens- was, vermits de achtervolgers vlug naar de startplaats te ver- ons bestendig op de hielen trekken, bleven. "Ik heb nooit gedacht dat ik de wedstrijd zou winnen", zegt In de laatste bocht voor de Mare Macharis. "Ik voelde mij aankomst loerde ik achterom, fit, in staat om met iedereen te Walter Ongenae heeft toen ge- wedijveren en hoopte in stilte poogd om mij te verschalken op een dichte ereplaats. en demarreerde. Ik kon tijdig Na vijfentwintig kilometer reageren, de aanval afslaan en nam ik initiatieven. Ik plaatste een voorsprong verwerven, die een demarrage en kreeg zes voldoende bleef om winnaar te worden." Klassiekers Mare Macharis kijkt uit naar grote wedstrijden en wil waar mogelijk aan de start verschij nen. "De voorbije winter heb ik niet in ledigheid gesleten. Ik deed aan power-training bj Gi no De Wilde in Berlare. Voorts trok ik geregeld het veld in. Ik reken op een zestal over winningen en een ruim aantal ereplaatsen. Als 21-jarige amateur ligt voor mij een gan se weg open. Vorig jaar won ik een wedstrijd, werd vijf keer tweede en eindigde zeventien keer binnen de vijf. In het begin heb ik gesuk keld met een bronchitis. Dit jaar ben ik, althans tot nu toe, gespaard gebleven van ver koudheden. Vandaar dat ik mij vroeger manifesteer. De onverwachte zege in Zotte gem-Strijpen heeft mij geprik keld. Ik geloof in mijn moge lijkheden en wil binnen de kortste keren van mij weer laten horen.,V>.yv <>Y> (e.g.) I Op zaterdag 8 maart organi seerde Autobedrijf Buslot een oefenwedstrijd voor renners van de Vlaamse Wielerbond, Er werd met drie kategorieën flink geoefend op het prachtige parcours. De C-renners kwa men met 35 aan de start. Het tempo werd zeer strak gehouden, zodat er weinig ont snappingspogingen waren. In de laatste ronde scheidden zich drie renners af en betwistten" de eerste plaatsen. Louis Wilmsen ontsnapte nog uit de greep van de groep, waarvan Gust De Troetsel de spurt won voor Louis De Boeck. Uitslag: 1. Laurent Avonts (50 1cm. in 1.50), 2. Gerard Gevaert, 3. Jos Augusteyns, 4. Louis Wilmsen, 5. August De Troetsel, 6. Louis De Boeck. De B-renners kwamen met 37 aan de start. Ook deze wed strijd werd tegen een hoge snelheid verreden. Het was een echte afvallingskoers, waardoor de minder getrainde jongens geen kans kregenUit eindelijk werd er door vijftien renners gespurt voor de bloemen. Uitslag: 1. Etienne Lievens, 2. Willy Van Elsuwe, 3. Theo Van den Brande, 4. Paul Boel, 5. Vic Van den Eynde. Voor de A-reeks tekenden 51 renners het kontroleblad. Half-wedstrijd scheidde zich een groep van tien renners af, waaronder Andy De Boeck en H. Van Haver uit Moerzeke. Zij dreven de voorsprong op tot drie minuten. René Dillen demarreerde op drie ronden van het einde en won met ruime voorsprong. De Italiaan Scordo wonde spurt voor de tweede plaats. De uitslag: 1. René Dillen, 2. Jan Scordo, 3. Tony Bogers, 4. Jean Dubois, 5. Mark De Teuter. Sint-Gillis-Dendermonde De openingswedstrijd werd gereden in Sint-Gillis-Dender monde op zaterdag 15 maart en wordt de Ereprijs Garage Buslot genoemd. De B/C- en D-kategorie had 38 deelnemers. Bij de B-ren ners raasden na diverse pogin gen acht sterke renners weg: Theo Van den Brande (NI.), Willy Van Elsuwe, Frans Schuurmans, Vic Van den Eynde, Van Roy, Marcel Van Impe, Van Woensel en Etien ne Lievens, de winnaar van de oefenwedstrijd. Deze mannen dikten gestadig hun voor sprong aan om uiteindelijk zo wat anderhalve minuut voor de anderen uit te fietsen. Na her haalde pogingen van de Neder lander Van den Brande, werd uiteindelijk Willy Van Elsuwe winnaar, na een lange zij aan zij met F. Schuurmans. De renners van de ploeg Buslot konden enkel met P. Boel (Dendermonde) enig verweer bieden. Bij de C/D renners waren er 46 deelnemers. Hier werd een enorm tempo opgelegd door Gobert, de sterke man uit Beemem, gevreesd door vriend en tegenstander. Het bleef bij aanklampen of afval len want het hoge tempo belet te iedere ontsnapping Uiteindelijk won K. Alex voor de man die de wedstrijd had gemaakt. Louis De Boeck verdedigde met brio de kleu ren van sponsor Garage Buslot en eindigde op een verdienste lijke achtste plaats, na een lan ge machtsspurt. t Vijftig deelnemers in de A- katcgorie Van meetaf aan lag het tempo zeer hoog en de mannen van de ploeg Buslot, Van Haver, De Cock en An- dré De Boeck lieten zich van hun beste zijde zien. Toch lie ten zij zich rond het halfuur verschalken door zeven klep pers, aangevoerd door ex-prof René Dillen. Van Haver rea geerde iets te laat en werd dan nog "gezegend" met een lekke band. Gert De Cock was de beste man uit de ploeg en leg de uiteindelijk beslag op een verdienstelijke dertiende plaats, terwijl André De Boeck tweeëntwintigste werd. Het niveau van deze wed strijden lag bijzonder hoog, dat konden de mensen van dee Moerstraat met enige bewon dering vaststellen. De Zeienaar kent meestal tijdens de verlofperiode zijn beste konditie. Dit seizoen is daarop zonder twijfel een uitzondering. Deze 27-jarige amateur, die het wielrennen met een dagtaak wil kombineren, behoort tot de uitblin kers van het voorseizoen. Tot hiertoe reed hij zes wedstrij den en telkenmale behoorde hij tot de uitblinkers en hij verzilverde zijn werkkracht niet alleen met knappe ere plaatsen maar ook reeds met een overwinning. Nadat hij klubkampioen werd bij de Gentse Velosport, was hij de uitblinker van de openingswedstrijd te Zele, waar 153 renners aan de start kwamen. Hij was de bewerker van een ernstige ontsnapping, die kleur aan de wedstrijd gaf en was achteraf opnieuw bij de pinken om mee te wippen. Het werd tenslotte een massaspurt, waarin Walter in het naamloze peloton verzeilde, maar elkeen had bewonde ring voor zijn koerswijze. De resultaten bleven niet lang uit. Hij reed zich een derde prijs te Knesselare, was 2e in de semi-klassieker Zotte gem-Strijpen, na een vlucht met twee, samen met de Lokeraar Mare Macharis, die zich in de spurt met twee iets sneller toonde. Vorige zaterdag kon hij zijn vroege forme dan te Letterhoutem met een sprekende overwinning in de kijker zetten. Hij sprong op vier kilometer van de streep weg uit een vluchtersgroepje. Het was een jump met zoveel kracht dat de konkurrentie zonder reaktie bleef. Zondag behoorde hij te Massemen opnieuw tot de ren- ners-in-de-belangstelling, maar hij voelde reeds kapers op de kust, die er op uit waren om Óngena het werk te laten doen om achteraf met de bloemen te gaan lopen. Het werd voor Walter uiteindelijk nog een goede zevende plaats. De Zeienaar schijnt op weg om er een knap seizoen van te maken. Zijn persoonlijk zegerekord bij de liefhebbers is negen seizoensoverwinningen en dat wil hij verbeteren. Hij pakte de voorbereiding anders aan. In de winterperio de, was hij, als BTK tewerkgestelde aan de gemeente Zele, werkloos. Hij maakte er een aktieve trainingsperio de van samen met zijn buur Piet De Wilde uit Berlare- «Dagelijks zaten we tussen de vier en de zes uur op de fiets voor een intensief trainingsschema. Ik voelde vlug dat het lekker verliep. Naarmate het aantal kilometers ver hoogde, voelde ik me beter. Ik wil van die vroege forme gebruik maken om ze zo lang mogelijk te behouden. Ik ervaar nu dat vroeg in het seizoen bij de winnaars zitten, dit kracht en impulsen geeft om verder door te zetten. Ik moet opnieuw aan het werk, maar ik kan op de huidige konditie verder bouwen. Tijdens de weekends wedstrijden en verder verlofdagen opofferen om in de week nog eens te rijden. Mits daarbij iedere dag nog een paar uur training, moet het wel loslopen. Ik ben in ieder geval gemotiveerd om er een sterk seizoen van te maken». BENO Hoewel hij niet in aanmerking kwam voor een ereplaats, heeft Stefan Van Leeuwe, gelet op de omstandigheden, zich in de Omloop van het Waasland behoorlijk uit de slag kunnen trekken. De renner uit Lokeren eindigde in het peloton. Belangrijk was dat hij voor het eerst geen hinder meer ondervond van een onwillige knie. "Daarmee heb ik een hele tijd gesukkeld", zegt Van Leeuwe. "De miserie begon na de openingskoers, de 'Ster van Bessèges' en na een wedstrijd in Aix-en-Provence. Ik was er met de ploeg naartoe getrokken. Op een gegeven ogenblik kreeg ik ontstekingen in de knie. Aanvankelijk veronderstelde ik dat het koude weer een verklaarbare reden was. In het verleden heb ik mij bij ongunstige weersomstandigheden nooit in mijn sas gevoeld. Ik moet het hebben van zon en warmte. Ik konsulteerde een specialist Hij stelde tendinitis vast en beval een rustperiode. Vroeger had dit lichaamsdeel mij al eens parten gespeeld, maar dat gebeurde dan meestal later op het jaar. Het euvel kwam thans zeer ongelegen. Ik ben pas in dienst en wou binnen de kortste keren mijn werkgever bewijzen voorleggen. Je begrijpt hoe ongeduldig ik werd. Ik hoop dat het lichamelijk leed nu achter de rug is. In de Wase omloop viel het op dat stuk best mee. De konditie die na een korte rustperiode wat teruggevallen was, hoop ik zo vlug als kan weer aan te scherpen. Wat er de komende weken allemaal te doen staat, moet ik afwachten. Drie keer na mekaar kon ik niet aan de groepstraining deelnemen. De ploegleiding brengt begrip op voor mijn situatie. Dat is een morele stimulans. Er rest mij alleen wat geduld te oefenen en hopen dat het spoedig allemaal beter gaat. (E.G.) BIJ DE PROFS De wegens weersomstandigheden uitgestelde wielerwed strijden van 2 maart vinden nu plaats op zondag 23 maart. Het volledige wedstrijdprogramma blijft behouden, doch wij herinneren de sportmannen hier nogmaals aan de: Technische inlichtingen: 20* Grote Prijs Zakenkantoor Willy Van Goethem, Lam- straat 141A St.-Niklaas. 14 uur: Wielerkoers voor liefhebbers kategorie A over 60 km of 20 ronden. Palm en 7.000 F prijzen. Inschrijven: café Rembrandt, Breedstraat Vertrek: Café Don Bosco, Gladiolenstraat Aankomst: café Kabul, Lamstraat Prijsdeling: café Oud Geel 15.45 uur: Wielerkoers voor liefhebbers kategorie B, C over 60 km of 20 ronden. Palm en 7.000 F rpijzen. Inschrijven: café Rembrandt, Breedstraat Vertrek: café Don Bosco, Gladiolenstraat Aankomst: café Kabul, Lamstraat Prijsdeling: café Don Bosco, Gladiolenstraat. Organisatie: Sportkomitee W.A.O.D. Sint-Niklaas. De wedstrijden tellen voor de W.A.O.D. Trofee Waas land. Wielrennen. Dirk Clarysse werd tweede in Stekene. Hij werd door de omroeper ge ïnterviewd (da) Men was nog maar pas gestart of Greg Lemond koos het ha- zepad. Willem Wijnant van de TV-Bladploeg wou er onmid dellijk achteraan. Na een lange achtervolging kreeg hij toch aansluiting. Eens bij Lemond geraakt, had Wijnant moeilijk heden om de leiding over te nemen. Door de geleverde in spanningen trapte hij op zijn adem, want de Amerikaan reed verduiveld snel. Kort daarna gingen tien renners in de tegenaanval waarvan niet minder dan vijf van de ploeg TV-Blad: De Smet, Heirweg, Van Impe, Marc Van Geel en Jos Op 't Eyndt. Dirk Clarysse en anderen zaten in het pelo ton. Zij zorgden voor een keu rige afstopping, al bedroeg de snelheid zo'n 50 km/u. Het duurde tot km 110 voor de anderen zich gewonnen gaven Met de aankomstlijn in zicht demarreerden de ploeggeno ten om beurten. Na drie coun ters konden er twee weggera- ken: Peter Van Impe en Jos op 't Eyndt. Deze laatste won de sprint. Na zes wedstrijden een eerste zege voor de blauwwitte formatie. Ook in vorige wed strijden waren er steeds ver scheidene renners in de kop groep, maar tegenslag hield hen van het hoogste schavotje. (da)

De Voorpost | 1986 | | pagina 22