PLAY-OFFS KANGOEROES AALST-DAMES AAN HEROPSTANDING BEGONNEN? OPDRACHT VOLBRACHT AALST PAKT ONGESLAGEN LEIDER IN EIGEN VESTING PUNTJE TEGEN MEERBEKE PLAY-OFFS SNUFFEL MET DRIE JUNIOREN VOLLEYBALKALENDER HEREN OP TWEE OVERWINNINGEN VAN DE TITEL 26 - 21.3.1986 - De Voorpost VOLLEYBAL HEREN EERSTE NATIONALE SIPICO LEUVEN - VITESSE KRUIBEKE 1-3 (15-13, 7-15, 5-15, 12-15) De bezoekers, tot heden onge slagen, kenden de beste start en bouwden met 1-4 een drie punten voorsprong uit. Etien- ne De Buck ging bij zijn recep tie in de fout en Leuven slaag de erin bij 6-4 voorsprong te komen. Nu was Vitesse op achtervolgen aangewezen. Een verdienstelijke deelzege voor Sipico. Vanaf de start van de tweede set zette Kruibeke er de beuk in. De twee volgende sets wer den met afgetekende cijfers binnengehaald. Ben Croes kon steeds terecht bij Luc Van de Velde en Guy De Beer, die hun zware hamer bovenhaal den en het sloopwerk begon bij de lokale ploeg. Twee kom- fortabele deelzeges: 7-15, 5-15. In de vierde set gingen de Vitessespelers op hun elan ver der en de bezoekers kwamen op een 3-9 voorsprong. Dit liet een gemakkelijke deelzege voor de bezoekers vermoeden. Het lokale spel legde met plaatsballen de motor van Vi tesse Kruibeke stil en Sipico knaagde aan zijn achterstand. Kruibeke kon echter bijtijds gepast reageren en bijsturen. In de eindfase bracht Kruibeke nog gewaardeerd spektakel en er werd met winst besloten. VITESSE KRUIBEKE SIPICO LEUVEN 3-0 (15-6, 15-7, 15-10). In de terugwedstrijd tegen Sipico heeft Vitesse Krui beke definitief zijn promo- tieticket binnengehaald. De Waaslanders kenden werkelijk geen problemen om hun tegenstander te verslaan. Het diende zelfs geen set toe te staan, zoals in de eerste wedstrijd. Kruibeke sloeg aan het ex perimenteren en met een niet-eerder opgesteld team kwam de thuisploeg via 3-2 tot 11-4. Van Der Voort en Vergauwen hielden alles tegen wat maar enigszins te stoppen viel. In de tweede set kwam Vi tesse moeilijk op gang en zo konden de bezoekers tot 0-2 uitlopen. Een in een excellente vorm verkeren de Ben Croes ontbond zijn duivels. Hij spoorde zijn aanvallers aan tot enkele «bevallige» kombinaties, zodat de kloof steeds ver grootte. De bezoekers kon den enkel van de slordighe den van Kruibeke gebruik maken om enkele tegen- puntjes bij elkaar te sprok kelen. In de derde set kwam Mi- chilsen in voor de uitste kende spelende Janssens bij 8-6. De bij Vitesse Krui beke gewaardeerde Michil- sen mocht enkele punten opteken ien hij mocht te vens de wedstrijd uit- blokken. Het volgende seizoen heeft het Waasland opnieuw een ploeg in de topklasse! EERSTE LANDELIJKE - HEREN HEMIKSEM - JUVENES ZELE 2-3 Een met inzet maar zenuwach tig akterend Juvenes Zele heeft de topper te Hemiksem met 2-3 zegevierend besloten. Een sportieve revanche voor de Zeienaars nadat de Antwer penaars in de heenronde met eenzelfde score in een vroege triomf de Zeelse sporthal ver lieten. Met amper zes valide basisspelers ter plekke steeg de Zeelse overwinning nog in waarde. Toch haalde de ont moeting een behoorlijk peil ondanks de nervositeit tussen de lijnen. De thuisploeg liep in de eerste set vlot van stapel liet zijn tegenstander slechts aan 9- Volleybal. De ploeg van Kieldrecht verloor tegen Real Testa 2 in de wedstrijd komen en Lokeren met 3-0 (polo) maakte uit aan 15-7. Dank zij een totale inzet haalden de bezoekers voordeel in de be langrijke tweede set (12-15) hoewel Hemiksem bleef drei gen aan 11-11. De derde her neming kende eenzelfde scena rio met Juvenes steeds aan de leiding en een thuisploeg die er aan 13-13 de spanning inhield. Mark Van de Voorde, aan zijn beste wedstrijd toe, klaarde de karwei en bracht zijn ploeg 1-2 voor. De spanning steeg toen Hemiksem de vierde set domi neerde en prompt uitmaakte aan 15-6. In een gelijkopgaan- de en ultieme herneming werd het een nek aan nek race. De Zeienaars draaiden aan een 7- 8 voordeelscore. Hemiksem kwam nog even aan de leiding 9-8 en had aan 9-10 een hele rotatie nodig om op gelijke hoogte te komen (10-10). Toen sloeg Juvenes de beslissende kloof naar 10-13. Marc Corne lls kende het genoegen de prangende slotfaze en deze topper af te ronden aan 10-15. Ik heb lang aan de goede af loop getwijfeld, gaf een opge luchte trainer-coach Maurits Van Damme toe na deze be langrijke zege. «Hemiksem heeft mij verrast door hun erg ontspannen aanpak. Had ik meer zenuwlast in het andere kamp verwacht viel dit vooral mijn spelers te beurt. Gelukkig haalden wij de tweede set zo niet vreesde ik voor de zwaar ste verliescijfers. Het duel is tenslotte een herhaling gewor den van de uitgave uit de heen- ronde. Met dit verschil dat wij deze keer aan de winnende hand bleven. Meteen is Marke nu onze voornaamste titelkon- kurrent geworden. Wij hebben nog twee overwinningen nodig op vier wedstrijden om wis kundig zeker te zijn. Tenzij Hemiksem volgende week voor de stunt zorgt bij Marke. Dan volstaat een thuiszege te gen Zottegem. Een ultieme krachtmeting in de slotwed strijd met Marke wensen wij vooral uit de weg te gaan.» (ajz) TWEEDE PROVINCIALE B Kime Aalter - Kangoeroes Aalst: 3-1 (15-5,15-2,9-15,15-7) DAMES - TWEEDE PROVINCIALE MODERNA LEBBEKE - DE KLINGE 3-2 De dames van Kangoeroes Aalst hebben nog maar eens een wedstrijd verloren. Er is echter een verbetering te be speuren. Wanneer men tegen een ploeg als Kime Aalter een set kan binnenrijven, dan is er toch een positieve evolutie waar te nemen. De eerste set was voor Aalter: 4-0, 8-5 en 15-5. De tweede set bleek nog erger voor Kangoeroes: ze kwamen er geheel niet meer aan te pas: 7-0, 13-2 en 15-2. Kangoeroes Aalst gaf zich niet zomaar gewonnen, dit in tegenstelling tot andere reeds gespeelde wedstrijden. Ze beukten er lustig op los, en het werd vlug 1-7 op het bord. Kangoeroes verflauwde niet en ging steevast door. Langs 7-10 en 9-14 kwam er een 9-15 in het voordeel van de bezoekers op het bord. Het zat er dus nog in voor het bezoekend team, maar het was toch weer op nieuw Aalter dat de vierde set binnenhaalde met 15-7 (5-4, 8- 7, 11-7). Er is dus hoop en zeker een opmerkelijke verbe tering van de prestaties van Kangoeroes Aalst. Er is voor de volgende wedstrijd wel iets meer weggelegd. Er komen speelsters bij om de winstkan sen te vergroten. De dames van Kangoeroes moeten er iets van maken, al was het bij wijze van huwelijksgeschenk voor hun medespeelster?! Tijdens de receptie kan men moed en wil opdoen om de match tot een goed einde te brengen. De reservewedstrijd werd ver loren met 3-0: 16-14, 15-8 en 15-3. VC Buggenhout - Kontakt Temse: 0-3 (2-15,3-15,4-15) Buggenhout trad aan met acht speelsters, waaronder twee jeugdspeelsters. Temse was aanwezig met zes speelsters die de nodige routine hebben. De thuisploeg heeft geprobeerd maar faalde. Greet Mariens, spelverdeelster en tevens kapi tein, was de beste speelster bij de thuisploeg. In de eerste set waren acht rotaties (zestien minuten) en in de tweede set vijf rotaties (12 minuten) no dig, vooraleer het pleit be slecht was. Buggenhout richt een dringen de oproep aan al wie zich aan getrokken voelt tot het volley bal. Er worden mensen ge vraagd om de ploeg naar bo ven te helpen. Iedereen is welkom. DERDE LANDELIJKE B ZELLIK - VK AALST 2-3 (12-15, 15-12, 15-13, 8-15, 8- 15) De belangrijke wedstrijd in verband met de degradatie werd door Lebbeke gewon nen, meteen was ook de op dracht volbracht. In acht geno men de handikap van het Leb- beekse team, waarin Carole Segers nog steeds ontbrak is de uitslag zeker goed te noemen. De vergelijking met de wed strijd van vorige week gaat gewoon niet op want tegen Assenede was alle samenhang zoek en nu, na een bolwassing yan trainer Van Uytfang, kon het weer. De eerste set startte gewoon schitterend. Lebbeke liep vlot uit tot 5-1 en hoe De Klinge zich ook inspande Moderna bleef op voorsprong en won met 15-4. In de tweede set lag zowat de beslissing van de wedstrijduit slag. Lebbeke, dat eerst op achterstand werd gespeeld, kon terugslaan en een 7-7 en later een 13-13 bereiken. Spij tig dat bij een 14-13 voor Leb beke, de ref een bal die binnen Volleybal. Van Driessche en Malfliet blokken goed af (vh) de lijnen viel buiten gaf, zoniet kon Moderna naar een 3-0 stand streven. Maar het was De Klinge dat na die misser het roer in handen nam en uiteindelijk een 14-16 winst veroverde. Ook de derde set begon slecht voor Lebbeke dat vlug tegen een 0-4 achterstand moest op kijken. Lebbeke kwam echter terug en na een 6-6 werd het 8- 8 en later 10-10. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd en met An Van Steen - Iris Ra- vijts en KaUjen Stilten vervoj- gens aan de opslag werd de set uitgemaakt. (15-10). En wie dacht dat het zo zou doorgaan had het mis voor want Lebbe ke kende nooit vroeger een dergelijk slechte set. Deze ein digde op een 1-15 verlies en meteen stonden de setstanden op 2-2. Met een geweldige op slag van Katrien Stilten ging men de vijfde set in waarin Lebbeke tot 4-0 uitliep. Na dien kwam De Klinge terug, maar Moderna liet niet be gaan. De bezoekers konden wel tot 7-5 terugkomen maar verder liet Lebbeke het niet komen en de thuisploeg haalde het met 15-10. Beste prestatie van de thuis ploeg die een goed samenspel liet bewonderen. Meteen is ook nu nog eens bewezen, dat de ene wedstrijd de andere niet is. Moderna mocht nu kijken op een damesteam dat zich wel dege lijk gaf in deze voor het be houd belangrijke wedstrijd waarin ieder zich tot het uiter ste inspande. Een van de best opgemerkte prestaties was de ze van Els Huyck die voor het eerst in het fanionteam stapte en daar kraqig van zich afbeet en daar met haar buitengewo ne veerkracht voor een degelij ke prestatie zorgde in het blok. A. VK Aalst zorgde voor dé stunt van het volleybalweekeinde door ongeslagen leider in der de landelijke Zellik op eigen terrein in te blikken. Bij de thuisploeg ontbrak we liswaar spelverdeler Luk Meert (ex-Ternat) maar de in valler van dienst heeft zich uit stekend van zijn taak gekwe ten. De geleden nederlaag kan hem allerminst aangerekend worden. De leider moest erva ren dat langs de overzijde een uitstekende Pascal Boeykens zijn aanvallers voortreffelijk orkestreerde. De eerste set bracht een span nende en evenwichtige partij, waarin de Aalstersc spelers knap4Momton te voHeyballen De set werd met enkele knap pe bloks afgesloten. In de tweede set kon Aalst de ach terstand op het bord ombuigen tot een 6-11 voorsprong. Aalst overklaste zijn egenstander, maar in de eindfaze beschikten de bezoekers niet over een klassespeler om het lot van Zellik te bezegelen. Aalst diende een kleine inzinking te verwerken en het moest de thuisploeg op de deelzege la ten afstevenen. De derde set ging gelijk op tot 6-6 en Aalst sloeg een 6-11 kloof: Hetzelfde probleem als in de tweede set deed zich voor. De Ajuinen grepen hun tegenstander naar de keel, maar niemand kon de tegenstander «afmaken». Zel lik daarentegen beschikt met Van Den Brempt en Van Der Vreken over twee ervaren spe lers diein een prangende eind- fa— b—liwing kunne dwingen. Tijdens de vierde set was Aalst de betere ploeg en won verdiend. Hun aanval en blok waren beter dan deze van het krasselende Zellik. Ver diend dwong Aalst een beslis sende vijfde set af. In deze vijfde set kon Aalst tot 1-4 uitlopen, maar Zellik repli keerde gevat en de thuisploeg plaatste Aalst op een 7-4 ach terstand. Een sterk spelende bezoekende ploeg kon wel bij 7-8 van kamp wisselen. Onder regie van de éénentwintigjari ge Pascal Boeykens, die een goede verrichting ten beste gaf, werden enkele goede kombinaties ontplooid. Dank zij een uitstekende kollektieve verrichting kon Aalst zijn tegenstander een verdiende nederlaag aansmeren. Volgen de week komt het op de twee de, plaats gerangschikte Leef- Aalsterse sporthal degelijk volleybal te zien valt. Suppor ters op post want er valt wat te beleven. DERDE PROVINCIALE B Moerbeke 3 Kangoeroes Aalst 1 (15-10, 7-15, 15-9, 17-15) DAMES EREKLASSE VC Temse 1 Denderhoutem 3 (7.15, 10-15, 15-2, en 4-15) Voor de aanvang van deze Oostvlaamse derby was er vooraf nieuw te halen. Godei Melis heeft nu definitief beslist (na afloop van het aangang zijnde seizoen) te stoppen met haar rijk gevulde volleybalcar- riere. Temse, dat onverwacht aan de leiding kwam in de play-offs (maar alleszins niet onver diend) moest dit weekeinde tweemaal tegen de kandidaat kampioen aantreden. Dat Saco Halle een topaanvalster (Nico le Dervaux) moest missen, kon alleen een stimulans zijn. Winst voor de Scheldemeisjes betekende nog altijd de eerste plaats. Vanaf de start van de eerste set werd het een zenuw achtig gedoe Pisane en Van Den Eynde waren de smaak makers en ze pakten de eerste deelzege. In de tweede set was Lieve Van Den Eynde aan het net niet te stoppen en Denderhou tem liep tot 3-12 uit, alvorens Temse de achterstand enigs zins kon milderen. Tijdens de derde set verving coach Van Mol zijn spelverdeelster Els Van de Vijvere voor Linda De Handschutter en opnieuw wa ren de bezoeksters gelanceerd en de aanvalsters konden op nieuw aanvallen zonder blok van de tegenstander. Matte prestatie van VC Temse. Denderhoutem 3 VC Temse 0 (15-13, 15-10, 15-6) Temsei kende op Denderhou tem een betere start dan de vorige dag. Het kon en 0-5 voorsprong opbouwen. Het hield stand tot 10-13. Een op gedrongen wissel bij de Deco- meisjes deed het spelbeeld ke ren ten nadele van de bezoek sters. In de tweede set keek Temse tegen eeh 8-2 achter stand aan. De thuisploeg miste enkeie opslagen, zodat Van Den Eynde (op dat ogenblik aan het net vertoevend) werk loos moest toezien hoe VC Temse terugkwam tot 10-10. Opnieuw met een 2-4 uitpak kend kon Denderhoutem de eindfaze zegevierend beslui ten. Vanaf de start van de derde set was het voor éénie der duidelijk dat Temse fysiek ten onder ging. De vier ploe gen uit de play-offs behaalden evenveel punten, zodat de laatste speeldag de beslissing zal brengen. Kemzeke - Snuffel Grembergen: 2-3 De eerste set verliep voor Kan goeroes in een ongunstige sfeer: verscheidene spelers hadden af te rekenen met een teveel aan zenuwen. Nochtans kon Aalst gelijke tred houden tot 6-5 toen kon Meerbeke iets meer van zichzelf geven. De stand werd vlug 12-6. Aalst kon zich enigszins herpakken en terugkomen tot 14-10. Maar dit was het einde. Meerbeke won de eerste set met 15-10. De tweede set toonde een ster ker Aalst: betere en verzorgde afwerkingen en wat belang rijker was betere recepties. Aalst pikte deze set in met 7-15 cijfers, na steeds op kop te hebben gestaan 4-6, 7-11 en 7- 14. Bij de derde set was het opnieuw Meerbeke, dat de la kens uitdeelde. Kangoeroes was enkel op achtervolgen aangewezen. Via 8-6, 12-6 en 13-9 werd het 15-9. De vierde set kon Aalst naar zich toe hebben gehaald, maar de ge- luksgoden waren Kangoeroes deze keer niet goed gezind. Het was de meest strijdlustige set van allemaal: gelijkop- gaand spel met een licht over wicht voor de thuisploeg. Een formidabele eindrush voor Kangoeroes (14-14 en 15-15) kwam te laat. Meerbeke kon afweken op 7-15 en zo de winstpunten thuishouden. De overwinning lag wel in het bereik van Kangoeroes Aalst, maar de zenuwen en het on- derakteren van verscheidene spelers hebben hieraan zeker geen goed gedaan. Volgende keer beter!! De reserven verlo ren eveneens hun wedstrijd. Setstanden waren: 15-8, 15-3 en 15-4. Blauwe Hoek Hamme 3 De Klinge 0 (15-7, 15-7, 15-13) De uitslag van de reservewed strijd luidde 3-0 met als set standen: 3-15, 13-15 en 13-15. De thuisploeg stond met de bezoekers voor geen ononver- komelijke problemen. In tegendeel: het scoorde eerder gemakkelijk, omdat de recep tie vlot verliep. De spelverde ler kon steeds in zijn spelkon- cept voldoende variatie bren gen. Enkel in de derde set moest Hamme Cactus (maar met acht man afgereisd) tot 7-7 en 12-12 naast zich dulden. St. Pauwels Blauwe Hoek Hamme Eerste Provinciale Heren 22.3 15.00 Wondelgem - Kontakt Temse 18.30 N. Nazareth - Nidak Nieuwkerken 20.00 Beveren Waas - Unie Herzele 20.00 Zottegem - Nova Smash 20.00 Melvoc Melsele - J.W. Wetteren 23.3 15.15 V. Oudenaarde - Rumbac Waasmunster Tweede Provinciale A Heren 22.3 16.00 Elversele - Sibok Sinaai 16.00 St. Gillis-Waas - Gr. Steenhuize 19.00 Denderwindeke - Leeuwerik lede 20.15 Belsele - Kring Ninove 23.3 19.30 Adec Baasrode - Osiris Denderleeuw Derde Provinciale A. Heren 22.3 15.30 Hamvoc Hamme - Filoes Oudegem 16.30 Rapid St.-Niklaas - St.-Pauwels 19.00 Cactus De Klinge - Thunderballs Berlare 20.00 Hygiëna Stekene - Blauwe Hoek Hamme 20.00 Beervelde - Vitesse Kruibeke Derde Provinciale B Heren 22.3 17.15 M. Meerbeke - Unie Herzele 17.45 Erembodegem - Kangoeroes Aalst 18.15 Danny Hofstade - V. Overboelare Derde Provinciale C Heren 22,3 19.00 Schellebelle - VBC Melle Vierde Provinciale A Heren 22.3 10.30 Osiris Denderleeuw - Pardaf Kruibeke 10.45 Khune Zele - SP. Moerbeke Waas 15.15 Leeuwerik Lede - Juvenes Zele 18.30 Rap. Denderhoutem - Real Testa Lokeren Vierde Provinciale B. Heren 22.3 20.00 Ajax Aaigem - N. Ursel Eerste Landelijk B 22.3 20.00 Rapid St. Niklaas Packo Zedelgem 20.00 Juvenes Zele - Meteors Zottegem Tweede Landelijke A •22.03 19.30 Sigivok St. Gillis Waas - Kuros Zulte 20.30 Spectrum Moerbeke Waas - Pardaf Kruibeke Derde Landelijke B 22.3 20.00 Steendorp - Dilbeek Itterbeek 20.00 VK Aalst - Olympia Leefdaal 20.15 Oltisj Bazel - St. Jozef Mortsel 23.3 18.00 Denderhoutem - Kemzeke Pta 22.3: .CO St. Jan Herentals - Vitesse Kruibeke 23.3: 17.30 Raf-Temat - Vitesse Kruibeke Tegen Kruibeke kon Snuffel Grembergen nog amper reke nen op enkele basisspeelsters. Wegens ziekte, kwetsuren, be roepsbezigheden, enz... was de kem zo sterk uitgedund dat interim-coach H. Van Aer- schot verplicht was beroep te doen op drie junioren waarvan er één diende te starten in de basisopstelling. Dat Grember gen dan toch nog deze wed strijd won betekent uiteraard dat het trio T. Caudron - K. Baert - P. Vlaeminck het er opperbest heeft vanaf gebracht voor hun maiden-match in het eerste team. Hier dient onmid dellijk aan toegevoegd dat de meer geroutineerde speelsters er alles aan deden om de jonge tieners van hun plankenkoorts af te helpen. De eerste set werd nochtans verloren door Snuffel maar na een moeilijk begin (5-0 en 10-4) begon het te vlotten bij Snuffel dat nog tot 14-10 naderde alvorens - na 5 setballen - te moeten inbinden met 15-11. In de tweede set was er duidelijk meer vertrouwen bij Snuffel dat via 5-13 Kemzeke nog wel zag terugkomen tot 13-13 maar via een time-out werd het toch 13-15 setwinst voor Grem bergen. Als in de derde set M. Waege- man uitviel met een armkwet- suur moest Snuffel verder met twee junioren op het terrein en deze set ging verloren met 15- 9. In de vierde set met K. Baert en T. Caudron samen met G. De Ridder, C. Van Riet, C. Claes en K. De Blende als basisopstelling werd Kemzeke geen kans gelaten. Via 5-8 werd het 5-15 setwinst. In de vijfde en beslissende set werd het dan een echte nek aan nek race. K. Baert was even uitge vallen en vervangen door P. Vlaeminck maar na een 5-0 voor Kemzeke werd het 5-9 en 9-14 voor Snuffel. Als K. Baert dan terug speelklaar was geko men, werd de 11-15 setwinst een feit voor Snuffel. Volleybal. In Dendermonde werd door het KWB Fallosvolleybaltomooi een perskonferentie georganiseerd, (vh) (4-15, 15-7, 15-12, 11-15, 15- 11) De reservewedstrijd werd door Hamme gewonnen met 1-2. De setstanden op het bord wa ren 15-10, 7-15 en 7-15. De toeschouwers hebben een twee uur en dertig minuten durend spektakel voorgeschoteld ge kregen. Het was een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd, hoe wel de arbitrage van de eerste scheidsrechter op eenlaag pitje brandde. In de ee/ste set wa ren de bezoekers te sterk, maar in de tweede beurt kwam St.-Pauwels meer in de match. De weerstand van Blauwe Hoek zakte zienderogen. Het geen in de derde set tot uiting kwam. Hamme kon tot 9-9 gelijke tred houden en St.- Pauwels maakte in één ruk de set uit. Tijdens de vierde set speelde Hamme alles of niets. Een set met vele balwisselin gen in een sfeervolle zaal. In de door Hamme afgedwongen beslissende set kwamen beide ploegen moeilijk van de grond. Er waren wel vele rally's en bij 8-5 werd er van kamp gewis seld. Blauwe Hoek kwam te rug tot 10-10 en dan was de kaars uit. Het totaal gescoorde punten bedroeg 60-60; maar St. Pauwels heeft op het juiste ogenblik gescoord. Zo werd de vijfde set zegevierend afge sloten.

De Voorpost | 1986 | | pagina 26