- - KOMEN DE RENNERS EENDRACHT AALST UITEINDELIJK NOG TEVREDEN MET EEN PUNT GUY ROOMS STERKER DAN OOIT EENDRACHT AALST: "GEVAARLIJKE KLIP" CANJELS (E. AALST) "WINTERSLAG HEEFT PUNT NIET GESTOLEN" Kandidaat scheidsrechters gevraagd HAMSE TENNISCLUB SPEELT OP KUNSTGRAS De Voorpost - 28.3.1986 - 17 De Voorpost SPOR Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052^21.40.60 WIELRENNEN TEMSENAAR TROTSEERT WIND, REGEN EN KOUDE Na de puike overwinning in de Vlaamse Pyl te Harelbeke heeft Guy Rooms ook in de Sterrit van Niel de mouwen gestroopt. Beter dan wie ook trotseerde hij de erbarmelij ke weersomstandigheden, de ysregen en de stormachtige wind. Iedereen moest buigen voor de sterke Temsenaar die alleen de finale introk en gezwind een minuut voorsprong boekte op wanhopig reagerende achtervolgers. Niemand was bekwaam om hem te volgen. Reeds voor halfweg rolden de koppen. Ononderbroken bleef Guy Rooms de regie voeren en het tempo aangeven. Honderdnegenen twintig renners gingen uiteindelyk ten onder aan de moordende demarrages. Met nog tien kilometer voor de boeg bleef Guy Rooms eenzaam in de spits, gebukt onder het noodweer en de zware inspanningen, maar gelukkiger dan ooit, op weg naar een overrwinning die gelet op de omstandigheden, veel meer klank en kleur kreeg. Kracht Dat Guy Rooms zich dit sei zoen wil manifesteren is geen geheim. Vorig jaar, toen hij afgeremd werd door de leger dienst, legde hij zijn kaarten bloot. Tijdens de voorbije win ter legde hij debasis van een kompetitie waar hij veel van verwacht en waarin hij zijn kunnen aan eventuele toe komstige werkgevers wou tonen. Na de zege in de Vlaamse Pijl werd hij zesde in Gooik, waar honderdzestig renners aan de start kwamen. In Gent- leper evolueerde hij bestendig vooraan, hoewel hij slechts vijfentwintigste werd. Tem- «I pleuve vormde de voorberei- ding op de Sterrit van vorig weekeinde. Guy Rooms werd H tweede op een deelnemersveld van honderd. -0 ^iSHi "Met negen waren we voor- Sft; op. Ik had uitzicht op een B8I^overwinning, voelde mij fit en Wff bekwaam om tegen iedereen |BL - 1 de handschoen op te nemen. B 1 Toen de spurt op gang kwam, 1 had ik problemen in het over- V|j|H j schakelen. Dat remde mij af. in De zege ontglipte mij en ik 0 V3 diende met een tweede plaats wR vrede te nemen. Om verras- fE| singsaanvallen tijdig te counte- I (JPf ren, hield ik mij in de Sterrit 'fgrf* .k van in den beginne vooraan. Je f .,'ÉÜÉtes. kon nooit weten wat er gebeur- de, gezien de barre weersom- M standigheden. Na vijfentwintig IJB1 1H kilometer ben ik in de aanval gegaan. Vijf renners volgden Wielrennen. Guy Rooms, geflankeerd door vader en moeder waaronder Patrick Budé, Ludo (arch.) Diericksen en Kurt Bal. Het peloton bleef op onze hielen en toen het verschil nog hoog uit tweehonderd meter be droeg, heb ik opnieuw gede marreerd. Eén aantal renners volgden, waardoor we met acht het kommando voerden. Het regende fel, er woei een koude wind en iedereen zag af. Ik zag hoe de andere renners getekend geraakten door de inspanningen, de koude en de regen. Dank zij een goede ver standhouding konden we voor op blijven. Het peloton, of wat er van overbleef, was niet ver af. Naarmate de kilometers be gonnen door te wegen, geraak ten ook de reserves opge bruikt. Binnen de kortste ke ren dienden een aantal renners te lossen en verdwenen in de achtergrond. Uiteindelijk ble ven Patrick Budé en ikzelf over. Met nog zowat tien kilo meter voor de boeg kwam ik tot de vaststelling dat ook hij zijn beste pijlen had verscho ten. Ik waagde een aanval, sloeg onmiddellijk een kloof en ben tot de finish vooropge- bleven. Ik hoef niet te zeggen hoe gelukkig ik mij voelde toen ik het spandoek zag. Niet alleen omwille van de overwin ning. Ook omdat het einde van een lange lijdensweg in zicht kwam. Echt. Nooit eerder heb ik zo afgezien." Weer of geen weer. Het vooropgestelde programma moet worden afgewerkt, oor deelt Guy Rooms. Nu zaterdag neemt hij deel aan het provin ciaal interklubkampioenschap in Oostakker en wanneer april op de kalender verschijnt wijkt hij uit naar de driedaagse van West-Vlaanderen (e.g.) VOETBAL 2' nationale EENDRACHT AALST - WINTERSLAG 1-1 TENNIS De wedstrijd Eisden-Aalst dient als een sleutelmatch beschouwd te worden, een wedstrijd infunktie van de wet van de cijfers. Verliest Aalst dan wordt het op de rangtabel voorbijgestoken door datzelfde Eisden en krijgen de kansen om door te stoten naar de eindronde een flinke deuk. Ook oefenmeester Canjels beseft dat. Om de sfeer in de ploeg optimaal te houden bood hij in de loop van de week zijn "kern" een etentje aan en nam Eendrachts coach de gelegenheid te baat om tussen de soep en de patatten zijn boys extra te stimuleren voor die trip naar Eisden. Want ook daar schijnt men het belang van deze wedstrijd te beseffen. Eisdens voorzitter zwaait er met een superpremie indien Aalst tot knielen kan worden gebracht. Hoe dan ook, Eendrachts tegenstander werd van dichtbij bestudeerd en in het "inspektieverslag" stond zwart op wit te lezen dat een biezondere aandacht moet besteed worden aan de beweeglijkheid van de spitsen Mesotten en KaragUtnis en de aanvallende middenvel der Borketmans. Een trio dat niet toevallig door hogere clubs wordt gescout. "Het wordt inderdaad niet gemakkelijk op Paaszon dag. Maar moeilijk gaat ook. Eigenaardig genoeg wist Eendracht op verplaatsing tot nog toe meer punten te sprokkelen dan in eigen huisIk tip dus op een drawn!", aldus pr-man Roger Van de Waeter. Wak und see, zegt de Engelsman II (abc) ntn voetbal geraakt stilaan op de achtergrond, al staan er nog belangrijke dingen te gebeuren. Basket is vrijwel gedaan en volleybal loopt op ziin laatste benen. Nu komt de beurt aan de zomersporten. Wielrennen, kaatsen en duivensport vieren weer hoogtij, (da) - Pa^at P'J Ennekens en Derijck denveld oprukken zonder dat kanshebbers op deelname in had uitgeschakeld. De Lim- hij het leven zuur werd ge- de rindronde, al wordt de kon- burgse nummer 'zeven' kon bij maakt. Al bij al blijft Aalst kurrentie nu weer ietsje deze faze rustig vanuit het mid- nog steeds een van de grote groter. E. Aalst-Winterslag 1-1. Bassett knalt in het z Leo Canjels, de oefenmeester van Eendracht Aalst, gaf na de wedstrijd gkf toe dat Winterslag wel degelijk recht had op de halve inzet. "Laat mij toe te onderlij nen dat we vandaag een van onze slechte matchen van het seizoen op de grasmat tekenden. Langs de andere kant mag ik wel zeggen dat Winterslag mij op het technisch vlak geweldig is bevallen. Ik heb vandaag te weinig mijn spitsen gezien, terwijl in het middenveld niet kort genoeg op de man werd gespeeld. Mijn middenvelders dienden te lang te zwoegen om de bal in het bezit te krijgen. Naarmate de wedtrijd vorderde werd het duidelijk dat ik uiteindelijk moest mikken op één punt en bracht ik voor alle zekerheid Vermeiren in voor Limpens. Al bij at ziet het er naar uit dat zondag a.s. op Eisden een sleutelmatch zal gespeeld worden", dixit Leo Canjels. (ABL) Eendracht Aalst speelde tegen Winterslag een van de lijkt ons een stijlvolle voetbal- slechtste thuiswedstryden van het seizoen. Een vaststelling Ier. Hij beschikt over een gave die ook door oefenmeester Leo Caiyels na de match werd baltoets en een sterke li- bevestigd. chaamsbeheersing. Een knaap die men niet gemakkelijk van ben moeilijke wedstnjd noch Moerman. Gelukkig de bal wegzet. Hij was trou- uiteindelijk. Winterslag is dan loopt het nog snor met onze wens voor de flankverdedigers toch wel een van de betere centrale verdedigers en vooral Van Aalst dikwijls de ongrij- ploegen uit tweede nationale, Ennekens valt uitstekend mee pbare boeman. Al bij ai heeft met een verzorgd spel. Het als substituut van Droessaert", Winterslag dat punt niet gesto- liep wat stroef in ons midden- aldus Leo Canjels. Nu mag jen. Ook dat werd beaamd veld, waar Hoebeeck en Co ook wel onderlijnd worden dat door trainer Canjels, die met niet kort genoeg op de man Winterslag het allemaal clever het spreekwoord 'veel beter speelden. Hierdoor dienden de heeft opgelost. De Limburgers één vogel in de hand dan tien middenvelders dan weer lang verstonden de kunst om snel jn de lucht' in het achterhoofd te zwoegen om de bal weer in van verdediging naar de aanval tijdens de laatste vijf minuten het bezit te krijgen. Bovendien over te schakelen, zonder veel nog gauw Vermeiren in de kwamen verschillende passes tierlantijntjes. Er werd werke- wedstrijd bracht om te helpen niet goed bij de medemaats. lijk inventief gevoetbald door de halve inzet te beschermen. Langs de andere kant is het dat bezoekend team en de ak- Zoals men momenteel te Aalst ook zo dat we momenteel nie- ties van de tandem Van Bece- Qp het middenveld loopt te mand op het middenveld lopen laere-Nilis, meestal in één tijd voetballen is het toch duidelijk hebben om echt mandekking opgebouwd, vielen uitermate dat de balans aanvallers-verde- te spelen. Dat kunnen noch in de smaak van de echte ken- digers niet in de juiste verhou- Moortgat noch Hoebeeck, ner. Vooral die jonge Nilis ding ligt. Er zijn van die ogen blikken dat dit scherp tot ui ting komt. Denke., we bijv. even terug toen aan het einde van de wedstrijd Nilis een gou- E. Aalst-Winterslag 1-1. El Fahem knalt een gat in de lucht. Daarna begon het opnieuw te den kans naast de paal schoof regenen... (per) Nog altijd is men in het gewest Aalst-Dendermonde op zoek naar kandidaat scheidsrechters voor de kaats- sport. Voor verdere inlichtingen wendt men zich best tot de sekretaris van het scheidsrechterskomit'e, met name de heer Freddy Vercauteren, Fabriekstraat 9A, 1890 Opwijk, tel. 052-35.40.75. (A.T.) Eendracht Aalst-Winterslag 1-1. Een uitstekende kans van de jonge Moerman werd in de laatste minuut niet benut (per) De Hamse tennisklub TC 78 zal binnenkort op één van haar terreinen, kunstgras aanleg gen. Deze klub heeft een zeer groot ledenaantal en kan haar vier terreinen, waarover zij be schikt niet optimaal gebruiken. Eén van deze terreinen is im mers aangelegd in beton, en werd vorig jaar maar voor 4% gebruikt door de leden. De andere drie terreinen zijn aan gelegd in gemalen baksteen. Men wil in het zomerseizoen de leden zoveel mogelijk aan bod laten komen, daarom werd er gezocht naar een op lossing voor dat vierde, beton- terrein. Het bestuur van de tennisklub 78 vroeg prijs voor de aanleg van een terrein met kunstgras. Lie kosten zouden een half miljoen bedragen. Dit bleek na een grondige stu die de beste oplossing, ook op speeltechnisch vlak lijkt kunst gras zeer geschikt. Samen met de Hamse sportin stellingen, want zij zijn eige naar van de tennisterreinen waarop TV 78 speelt, in de Sportpleinstraat, wil men dit projekt op een zeer korte ter mijn verwezenlijkt zien. De leden van TC 78 kunnen hun steentje bijdragen in de aanleg van dit kunstgraster rein. Zij kunnen een deelbe wijs van 2000 fr., 5000 fr. of 10.000- fr. per gezin onder schrijven. bd

De Voorpost | 1986 | | pagina 17