1 Weekblad van Durrae en SebeMestreek «Als alles overal goed gaat, gaat het ook goed in de bouw»... Marnixring «Iwein van Aalst» met «Kwartetspel» Burgemeesterwissel tijdens serene raadszitting te Lede PEOILUX Groep De Cuyper tachtig jaar j>ioi ANTIEK «TER LEDE» KERKSTRAAT 18 AALST Pictogram «antihondepoep» toegelaten 'MmiWEH f. is. TV-Ekspres viert vakantie op TEN-BEI Vlieg mee. Alles gratis! Lede. Jules Henderickx, de nieuwe burgemeester I )e Voorpost VRIJDAG 2 B MAART 1986 39' JAARGANG NR. 13 - 38 F Doe mee, en grijp deze unieke kans op een onvergetelijke vakantie. Wees zeker van uw wedstrijdnummer, reserveer nu reeds uw TV-EKSPRES bij uw dagbladverkoper. ANTIEK TE KOOP Elke zondag speciale verkoopsdag uit de hand, zonder kosten van 13 tot 19 uur. Eetkamers, meubelens, tafels stoelen, aardewerk, brons, porce lain, schouwgamituur, schilderijen, lusters, spiegels enz. enz. Blomstraat 38, zljbaan stwg Lede -»Hofstade) 9310 LEDE Tel. 053/77.85.18 GEEFT MEER KOMFORT AAN UW VOETEN Schoenen in verschillende breedten Voetverzorging Steunzolen Orthopedisch maatwerk Spataderkousen Erkend door alle Mutualiteiten Telefoon 053/21,59.23 1/6/32'25/001 1 6/40/25/302 Met deze boutade - het tegengestelde van wat we geregeld horen - trok minister Jean-Luc Dehaene verleden maan dag in de feestzaal van het stadhuis op de informatieavond van NACEBO de aandacht van de toehoorders op het feit «dat het nooit meer wordt als vroeger» en dat «alleen wie zich weet aan te passen nog een toekomst voor zich heeft». Toekomstkansen en omleidingsmogelijkheden in de bouwsektor In het kader van de lustrumuit- gave van INFOBO, beurs bou wen en wonen, organiseerde NACEBO, Nationale Centrale van hout-, metaal- en bouwon dernemingen» een informa tieavond met een zeer gevuld programma. Maar dan wel brandend aktueel. «Er is kri- sis, ook in de bouw». - «Is er in de bouwnijverheid nog toe komst voor jongeren?» Vragen waarop een aantal eminente sprekers trachtten een ant woord te brengen. Uiteraard met de nodige beperkingen en relativeringen. Voorzitter Na- cebo en organisator Infobo Hubert Vinck stelde dat geop teerd werd over deze branden de hangijzers beleidsmensen hun mening te laten zeggen. Minister Jean-Luc Dehaene had dan ook de Hoge Verga dering verlaten waar het debat over het toekennen van bie- zondere machten bezig was. Noodgedwongen liet men de minister wiens tijd duidelijk uitgemeten was - na zijn spreekbeurt ging het onmid dellijk terug naar de Senaat - een half uur temporiseren om dat er een foutje gelopen was in de aankondiging. Het aan- vangsuur verschilde inderdaad tussen de uitnodigingen en de affiches een half uur en vermits te 19.30 uur de opkomst nog zo gering was... Spreker analyseerde «Gelo ven» in de «Toekomst» met te stellen dat «geloven» het aan vaarden van wijzigingen impli ceert en «toekomst» nu begint. Wie persoonlijk niet meer in de toekomst gelooft kan het liefst allemaal maar vergeten. Zijn toekomst is dan reeds op gesoupeerd. Minister Dehaene: «Wijzigingen aanvaarden» Minister Dehaene die college liep te Aalst stelt dat de krisis heel wat meer is dan een voor bijgaand fenomeen. We zullen er alleszins anders uitkomen dan we waren, want het verle den wordt niet ongewijzigd doorgetrokken. We zullen moeten «anders gaan leven». Wie wedt op de verworvenhe den van het verleden komt bedrogen uit. Wie wijzigingen aanvaardt bouwt aan de toe komst. In de golden sixties bloeide de bouw uitermate door wegenbouw, expansie van bedrijven, uitbreidingen van strukturen en werken al lerhande. De bouw floreerde, doch zoals in andere sektoren liet ook de bouw de krisis zich finaal voelen. De rentevoeten stegen, de overheid investeer de (veel) minder en waar ge bouwd werd gebeurde zulks met leningen die schulden naar de toekomst verschoven. Er kwam werkloosheid en meer vrije tijd, men deed al vlug aan doe-het-zelf-aktiviteiten en ook het dalend bevolkingscij fer had zijn konsequenties voor de vraag naar bouwen. Wel in de toekomst maar niet in sprookjes geloven Herstellen van onze ekonomie is een must opdat de bouwsek tor er de vruchten zou van kunnen plukken. Kandidaat-bouwers moeten daarom dan ook meer zeker heid wat hun inkomen betreft krijgen en de leningslast mag niet ondraaglijk hoog worden ervaren. Sanering van de staatsfinanciën is dus primor diaal en uiteraard is ook aan passing van de strukturen in de bouwsektor een noodzaak. De minister ziet meer toe komstkansen voor kleine en middelgrote bedrijven wegens hun aanpassingskapaciteit en flexibiliteit waarbij voor een groot deel het aksent kan wor den gelegd op verbouwen. Vorige week werd in aanwezigheid van heel wat vooraanstaanden de tachtigste verjaardag gevierd van Groep De Cuyper. Dat ging gepaard met de ingebruikname van twee nieuwe hypermoderne persen. Op de foto ziet u een klein deel van de grootste van de twee, de Albert-Frankenthal A 500 die heel wat mogelijkheden biedt en waarop onder meer «De Voorpost» wordt gedrukt. De andere pers is een Albert-Frankenthal A 200 S. Meer gegevens over deze gebeurtenis vindt U elders in ons blad. Lees door blz. 4 Aalst. Een panel van deskundigen probeerde een sluitend antwoord te geven op de vele vragen (a) De Aalsterse afdeling van de Marnixring, een typisch Vlaamse serviceclub brengt een oudste plattegrond van Aalst, «kwartetspel» uit. Een soort kaartspel met 36 kaarten in negen rubrieken van elk vier, beschikbaar gesteld door oud- betrekking hebbende op Aalst in zijn diverse facetten. Het spel bestaat er in via burgemeester en historicus oordeelkundige vragen te weten te komen welke kaarten uw medespelers in handen Marcel De Bisschop, hebben om dan via ruiling vierlingen, kwartetten te bekomen. Kerken: Doel ervan is naast het naar buiten treden van de Aalsterse afdeling die in 1979 werd St' Martinus Aaist- Begijnhof opgericht en naast het bekend maken van Keizerlijke Stede over heel Vlaanderen ï",et St Cajharinakerk St. hoofdzakelijk het inhalen van financien om de vele projekten van de afdeling mogelijk te ""eSenkerk aSm maken. Folklore: Met de zowat 100.000 fr lidgel- fr, naar Guido Sweron 50.000 ten koste van heel veel werk, Pikkeling, Sint-Maarten, den van de eigen leden heeft fr, naar Renaat Van der Lin- met 200.000 fr. Er worden ook Ajuinboer en Karnaval. men immers nog maar een den 30.000 fr, naar het Festival kaders verkocht slechts 100, Natuur: peulschil van wat men zoal van Vlaanderen 20.000 fr, naar genummerd met de kaarten Stadspark, Kravaalbos, Hop nodig heeft per jaar. boeken voor Voeren 60.000 fr, erin aan 2.000 fr. De kaarten en Denderzicht te Herdersem. Aktiviteiten naar het Vlaams schooltje in zelf, een uitgave van «Carta Bedrijven: Hoofdaktiviteit was'de aktie K°men 100.000 fr, een erepën- Mundi» Turnhout in samen- Amylum nv, Du Pare nv, Den- «Elke Vlaamse klas een zin- nin8 naar Herman Candries, werking met het stadsbestuur dria nv en Somati nv. gende klas». Een aktie over 30.000 fr naar het Vlaams Co- zijn prachtige exemplaren in Historische Behouwen- heel Vlaanderen waarbij P1116 Brussel, 26.000 fr voor kleurendruk waarbij een niet- Landhuis Belfort met Sche 200.000 zangboekjes werden het voetstuk van het bronzen Aalstenaar een idee heeft over nenhuis 0lld Hnsnitaal en verspreid, gratis uiteraard. Daensborstbeeld en andere de Keizerlijke Stede en een Waterkasteel Moorsel Vermenigvuldig dat met 20 fr meer- leder jaar organiseert de Aalstenaar tot het inzicht moet en U komt reeds op... vier Ring ook in samenwerking met komen dat hij dagelijks heel Kulturele verenigingen: miljoen. Verleden zomer had de Commanderij der Wijn- wat moois voorbijloopt zonder Marnomng Iwein van Aalst, in dit kader een scholenfeest proevers een wijnbar ten voor- er een oog aan te gunnen. De Cathanmsten, Vereniging plaats in de Keizershallen, dele van Levensvreugd» die in Rubrieken voor Aalsters Kultuurschoon waarbij zowat 1700 leerlingen '85 liefst 115.000 fr opbracht. De negen rubrieken van elk en Alkuonf- uit de Aalsterse basisscholen Aktie «kwartet» vier kaarten die werden gese- Sportverenigingen: van alle netten Vlaamse liede- Door de 40 ringen van het hele lecteerd zijn de volgende. Wel ^C Eendracht Aalst, Basket- ren zongen. Vlaamse land zullen zowat opmerkenswaardig dat er liefst balcub Okapi, Zwemclub Nep- Jaarlijks organiseert de Mar- 5.000 spellen kaarten worden drie vergaderingen noodzake- tUnUS en Aeroc,ub Aalst- nixring ook een toneelopvoe- verkocht aan 120 fr. Optimaal lijk waren om, na «homerische Markante figuren: ring i.s.m. «De Schakel» die wordt c dus 600.000 fr. Maar diskussies» ook de deelge- Prieste1, Daens, Louis-Paul laatst voor Levensvreugde de organisatiekosten belopen meenten in te schakelen... Boon, Dirk Mariens en Vale- 29.000 fr opbracht. Naar Don alleszins 400.000 fr zodat ge- Meest typisch van de totaliteit r'us Saedeleer. Bosco ging een som van 70.000 hoopt wordt de kas te spijzen, zijn de oudste oorkonde en de Geschiedenis: Oudste stadsplan, oude stads- oorkonde, Iwein van Aalst en fossielen. Met het boni van deze aktie wordt dan weerom heel wat mogelijk. Door Marnixringen toegekende erepenning en prijzen De toekenning van de erepen ning heeft in de Marnixring een bijzondere betekenis. Met de uitreiking van de erepen ning Lees door blz. 4 's Middags om 15 uur legde P.J. Henderickx de eed als burgemeester van Lede af in de handen van de Oostvlaam- se provinciegoeverneur Balthasar en nog dezelfde avond zat hg de gemeenteraadszitting voor. Het werd een rustige vergadering waar druk met lofuitingen - en ook wel eens met een «bloempje» - gegooid werd. Een steloefening waaraan zowel de meerderheid als de oppositie deelnam. Burgemeester Grepdon ging steld was en dat hij de eed nog even in zijn voorzittersze- afgelegd had en nodigde de tel zitten, deelde de aanwezi- nieuwe burgemeester uit om in gen mee dat P. Jules Hen- «zijn» zetel plaats te komen drickx door de koning tot bur- nemen. De nieuwe burgemees- gemeester van Lede aange- ter dankte en verklaarde in een korte toespraak dat hij het be leid, zoals vastgelegd in de koalitievorming, verder zou zetten. Meester Ruyssinck (CVP-oppositie) wenste de nieuwe burgemeester veel suk- ses en knoopte hieraan meteen enkele bedenkingen vast i.v.m. het voorzitterschap van het OCMW dat volgens af spraak binnen de koalitie naar Ghislain Henderickx, VU- voorzitter en broer van de nieuwe burgemeester, moet gaan. Hij stelde vast dat de VU als grote overwinnaar uit de koalitie-vorming is geko men, althans wat de te bege ven «plaatsen» betreft Maar dat het voorzitterschap van het OCMW en het burgemeester schap naar twee broers gaat, vond hij politiek immoreel. Hij vreest dat de kontroleren- de taak van de burgemeester over het OCMW hierdoor in het gedrang komt. Burgemeester Henderickx ant woordde hierop dat hij het volste vertrouwen had in zijn broer en voegde eraan toe dat hijzelf met zijn ander broer Marcel samen in de provincie raad heeft gezeteld en dat dat ook best vlot is gegaan en dat daarover nooit opmerkingen werden gemaakt. Hierop stak hij meteen van wal en begon met het afwerken van de agen da. Het verslag van de vorige vergadering, het kasnazicht van het eerste kwartaal 1986 en de rekeningen van de ver schillende kerkfabrieken stel den geen probleem. De oppositie had wel enkele opmerkingen op het wer- kenplan voor het komende jaar, maar schepen De Paepe kon de aanwezigen de nodige uitleg verschaffen en verzeker de de raad dat alles liep zoals gepland en dat er buiten de wil van de Raad nogal wat tijd vervloog tussen planning en uitvoering. Nieuwe aankopen op de buitengewone dienst voor politie, administratie, bi bliotheek, enz. werden zonder kommentaar goedgekeurd. Over de bibliotheek zullen er nog wel wat woorden vallen. Over de inplanting is men het helemaal niet eens. Een een artikel in een krant, dat raads lid Ruyssinck aanhaalde, was daarvan het bewijs. Ondertus sen zullen de paardestallen aan de Oude Rijkswachtkazerne afgebroken worden en zal e'r een prefab-ingeplant worden om voorlopig aan de noden van de bibliotheek te voldoen. Door het afbreken van de stal len zal de verkeersveiligheid op dit drukke punt verbeterd worden en zullen er negen par keerplaatsen voor het perso neel aangelegd kunnen wor den. In de Dr. Moenslaan, de Guido Gezellestraat en Nieuw- straat (vanaf het Pastorij pleintje) zal beurtelings parke ren ingevoerd worden. Enkele onteigeningen i.v.m, het TRP langs de Langeweestraat zullen gerealiseerd worden. De ontei geningen voor de aanpassing van de weg tussen de Rijst- straat en de Molenstraat in Wanzele werden goedgekeurd, zij het met enkele tribulaties rond waterputten die binnen de rooilijn komen te liggen. Oordegem kwam eveneens aan de beurt: de aanpassings- werken in de Speurtstraat von den genade in de ogen van alle raadsleden. Na deze vergadering die uiterst sereen verliep, kwamen de fraktieleiders nog aan 't woord om op hun beurt de afgetreden burgemeester te bedanken en de nieuwe sukses toe te wen sen, Schepen De Paepe sprak in naam van het Schepenkolle ge en sloot zich bij de vorige sprekers aan. Hierna werden alle gen, ook pers en toeschouwers op een feestelijke drink uitge nodigd en werd een foto geno men van het scheidende ge meentebestuur. Pikant detail: toen de fotograaf een foto wou nemen van het nieuwe bestuur (er zijn ook schepenzetels ge ruild) weigerde ex-burgemees- ter Grepdon zijn sjerp voor enkele minuten af te staan aan de nieuwe burgemeester Hen derickx. Zodat het kiekje niet plaatsvond... Vorig seizoen startte filmclub Antrakt met een initiatief dat de Aalsterse stoepen moet vrij houden van hondeui twerpselen Hier en daar kan je ai tekeningen (Zogenaam de pictogramuien) zien, die een witte poedel voorstellen die zijn; 'kommissie' aan het doen is. Met een rode verbodsstreep over de hond. Ondertussen heeft de stad Aalst een afspraak gemaakt met filmclub Antrakt: hogergenoemde pictogrammen on dersteunen het politiereglement en zijn dus toegelaten. Er moet wel aan een formalitcitje worden voldagji: een vergunning dient aangevraagd. Pro forma echter; anders zou immers het politiereglement moeten gewijzigd worden. Antrakt komt vanaf heden opnieuw het kleurig pictogram op uw stoep schilderen, aan de prijs van 150 frank, vergunningsaanvraag inbegrepen. De winst gaat integraal naar vzw Antrakt. Deze filmclub heeft het financieel zeer moeilijk. Van september tot april brengt ze immers veertiendaags een waardevolle, niet-kommerciële film (in zaal 2 van het Feestpaleis, op donderdagavond). Dat filmseizoen is nu voorbij, maar in september zijn ze er weer! - r Bestel uw pictogram op volgende adressen: - Jan Louies 78.70,06. - In de Gele Limonade, De Ridderstraat 68 (dinsdag gesloten andere dagen vanaf 8-20 u.).

De Voorpost | 1986 | | pagina 1