WILSKRACHT H0FSTADE KAMPIOEN BEHOUD VERZEKERD MOERZEEKSE TITELAMBITIESI KRIJGEN STEVIGE KNAUW JULIEN PEELMAN BLIJFT AAN HET BEWIND BIJ EENDRACHT SINT-GILLIS ONMONDIG SK LEBBEKE SSS Wu>Uck kr"e M ,egen de DERDE PROVINCIALE IN DE STREEK VAN AALST SK BERLARE OP WEG NAAR HET BEHOUD f WALTER BADWENS GEEFT ONTSLAG EINDELIJK NOG EENS WINST VOOR FC WIEZE EENDRACHT OPSTAL IN VIEZE PAPIEREN ZAALVOETBALKOMPETITIE MEULENBROEK HAMME 20 - 28.3.1986 - De Voorpost ROBUR ST. DENDERLEEUW 1-2 In Moerzeekse voetbalkrin- komt in feite de sportiviteit ten een dat de gelijkmaker er was. gen heerste zondagavond een goede. Patrick Verhelst die zich ach- gelaten sfeer. Door de neder- Tijdens de eerste helft is ter de bal plaatste, trapte tegen I laag tegen Standaard Dender- Denderleeuw, dat zich ge- het doelhout. Dat was een op- 1 leeuw en de winst van SK Ge- steund zag door een sterke doffer die we niet meer te 1 raardsbergen is er een kloof wind, twee keer tot scoren ge- boven kwamen, hoewel ieder- 1 van drie punten ontstaan Al- komen. Na de hervatting zijn een tot het uiterste is blijven gemeen wordt verondersteld we resoluut in het offensief gaan en er nog kansen kwamen i dat Robur Moerzeke die niet getrokken en hebben de be- langs o.m. Frankie De Vos en t meer zal kunnen overbruggen zoekers als het ware over- Verhelst. Voor ons lijkt de en metéén ook alle titelambi- speeld. Zij beperkten zich er- kans op de titel nu zo goed als j ties mag opbergen. toe om hun doelgebied af te verkeken. Komende zondag "Allicht is de zaak verlo- schermen, waarin ze voor een reizen we naar SK Lebbeke. ren", zucht klubleider Freddy groot stuk zjin geslaagd. Ver- We zijn gehandicapt en boven- De Maere. "Zeggen dat we schillende keren hebben we dien mogen we ons aan een i een verdiende nederlaag heb- een vuist gemaakt. Dat was flinke repliek verwachten. ben geleden, is de waarheid ondermeer het geval langs Pa- Nee, echt, ik zie het niet meer geweld aandoen. Ik meen dat trick Verhelst. Toen een aktie zitten, hoe spijtig dat ook is. we op zijn minst een puntende- Ost-Vermeer tot de aanslui- Naar eerste provinciale pro- ling mogen opeisen. Onbegnj- tingstreffer leidde, groeide de moveren was een droom die n- pelijk met welke overgave de hoop op de puntendeling. niet in vervulling zal gaan." bezoekers, die niets meer te Toen even later Ost in het (e.g.) I winnen of te verliezen hadden zestienmetergebied tegen de van stapel liepen. Dat is uiter- grond werd gelegd en er een aard hun goed recht en het penalty volgde, meende ieder- 2' provinciale SINT-GILLIS - WAASMUNSTER 3-0 Eendracht Sint-Gillis is tevre- weerd door de Waasmunsterse doende beoordeelde om een den over oefenmeester Julien doelman. Een jonge knaap, penalty toe te kennen. Peelman. zijn werkkracht, zijn die naar mijn oordeel klasse en Frank De Backer legde later vakmanschap, ingesteldheid lef heeft. Na de hervatting zijn de eindcijfers vast. In de fase en overtuiging. Daarom ook we offensiever gaan reageren, die aan dit doelpunt vooraf heeft men zijn verblijf met dwongen een veldmeerderheid ging, waren zowel Etienne twee seizoenen verlengd. Peel- af en maakten geregeld een Schatteman als Luc de Waege- man is al een jaar aan het vuist. Dat leidde tot drie doel- neer betrokken, bewind bij de derdeprovincia- punten en een verdiende over- Ik meen dat we niet alleen Ier die een gunstige rangschik- winning. een makkelijke, maar ook een king heeft afgedwongen maar Raoul De Cock werd auteur verdiende zege hebben be- nooit als echte kanshebber van de openingstreffer waarin haald. Voor ons blijven de re- werd beschouwd. Etienne Schatteman een ruim sterende wedstrijden nog een "De eerste helft tegen Waas- aandeel had. Pascal De Man formaliteit alhoewel ik er bij munster bood weinig spekta- zette later een strafschop om. de spelers op aandring om zich kei", zegt Julien Peelman. De sanktie kwam er nadat niet tot futloosheid te laten "Geen van beide ploegen liet Frank De Backer binnen de verleiden en met inzet iedere een behoorlijke indruk. Wij zone van de waarheid onderuit opdracht aan te vatten." kregen een kans langs Raoul werd gehaald. Een overtreding (e.g.) De Cock. De bal werd afge- die de scheidsrechter als vol- FC DENDERLEEUW - SK LEBBEKE 2-0 Sedert enkele weken is ook offensief heeft kunnen reage- periode doelman Rudy Janse- op een overwinning laten va- Vermits zowel SK Lebbeke voor SK Lebbeke het vet van ren. Vooraan bleef men on- gers een paar keer tot een ren. Vooraan bleven we al te als Robur Moerzeke uit koers de soep. De Konkelgoedploeg mondig. Dit wl niet zeggen dat tussenkomst werd verplicht, onmondig. Een negatieve vast- zijn geslagen wordt de wed- heeft eigenlijk niets meer te er over SK Lebbeke niets Op het kwartier, hebben we stelling voor een ploeg die uit- strijd van komende zondag winnen of te verliezen en in gunstig te vertellen is. een doelpunt geïnkasseerd. We eindelijk nog een gunstige tussen de beide teams geen feite kan de kompetitie nu niet "Tijdens het laatste halfuur waren dus op achtervolging rangschikking beoogt en bin- topper meer. Daarop had men vlug genoeg voorbij zijn. van de eerste helft hebben we aangewezen. Na de hervatting nen de kortste keren promotie in Lebbeke gehoopt. Niet al- Vorige zondag ontbrak Gar- uitstekend gereageerd, be- hebben we offensieve princi- wil afdwingen. We zullen at- leen omwille van de sportieve ry De Kinder. Hij is gekwetst, hoorlijk voetbal geëtaleerd, pes gehuldigd. Die werden tent moeten zijn op de voetbal- prestatie, ook om de verwach- Zijn afwezigheid had een on- kansen afgedwongen, maar vlug met een tegendoelpunt beurs en naar een spits uitkij- te grotere opkomst en de fi- gunstige invloed op de mid- konden daaruit geen doelpun- afgestraft. Vanaf dat ogenblik ken willen we als kanshebber nancieel gunstige weerslag, denlinie, waaruit minder ten puren. Eerlijkheidshalve mochten we ieder uitzicht op de volgende kompetitie aan- Ook dat valt nu metéén in het kracht straalde en men minder moet ik toegeven dat in die een puntendeling, laat staan vangen." water. (e.g.) 3provinciale BURST 2 GUZEGEM 6 Het veroordeelde Burst heeft er tegen Gijzegem al weer geen grote beurt van ge maakt. Ondanks de voortreffe lijke verrichting van vorige week te Nieuwerkerken zagen de lokalen nu toch geen kans tegen Gijzegem om hun goede prestatie weer glans bij te zet ten. Op een zwaar en bijna onbespeelbaar veld wist Gijze gem de partij reeds voor de rust in een definitieve plooi te leggen. Vooral Van de Win- ckel toonde zich een lastige klant voor de thuisploeg. Naast Verleyen en Moens nam hijzelf twee treffers voor zijn rekening. Enkel Gert De Clercq kon vanop de straf schopstip milderen; ruststand: 1-4. Zonder veel moeite drong Gijzegem ook tijdens de twee de helft zijn wil verder op. Nadat Gert De Clercq voor Burst alweer had gescoord vanop de strafschopstip, bouw den Van de Wynckel en Moens de score verder uit tot 2-6. ERPE 3 MERE 1 De derby tussen Erpe en Mere is een goede wedstrijd geworden waarin beide ploe gen veel inzet aan de dag leg den om de nodige punten te kunnen inbrengen. Mere, dat duidelijk onderaan de klasse- i iijn i ring verkeert, was reeds aan de Erpe-Mere 3-1. De Meerse verdedigers kunnen hun kamp ontzetten voor ae aan g rast veroordeeld. Met drie Bracke onheil kan stichten (per) treffers aan Erpse kant langs Lauwereys (tweemaal) en Raes kon de thuisploeg niets meer gebeuren in de tweede helft. Toch milderde een ver dienstelijk Mere in die tweede helft nog langs Sterckx. Dit was echter wel een pleister op een houten been. Mere blijft vijf punten achterstand tellen om zijn behoud in derde pro vinciale te verzekeren. (g.d.t.) Robur-Denderleeuw 1-2. De Vos van Robur kwam dichtbij een tweede doelpunt (vh) HEIKANT ZELE - VRASENE 2-0 MASSEMEN - BERLARE 1-2 - Het was de hoogste tijd dat Frangois Verstappen, die langs - -- - -- SK Berlare nog eens met de links was uitgebroken, voor de Erpe.Mere 3.7 p)e Oranjezonen konden tijdens de beginfaze geen vat krijgen op de sterke 7<-or- annUnnnntp Vnriop wppk voet en kon scoren. Het was Meerse defensie (per) In de strijd om het behoud hebben de Heikantenaars de vierpuntenwedstrijd tegen Vrasene zegevierend afgeslo ten. Eindelijk nog eens een thuisoverwinning moeten de tevreden lokale supporters ge dacht hebben. Het was immers van 10 november geleden dat de Zeelse wijkploeg in eigen stadion zegevierend weg kwam. Door de staat van het terrein en de forse windkracht kwam de wedstrijd zelf moei lijk uit de startblokken. Hervé Van Lerberghe opteerde op nieuw voor een sterk bezet middenveld de laatste weken de suksesformule geworden van zijn ploeg. Een minuut voor rust effende spits Herman Van Driessche het pad naar de zege via een kapriolerend schot in de rechterbovenhoek. De forcing van Vrasene kort na de pauze werd keurig door de lokale defensie geneutrali seerd. Toen ook deze storm luwde nam de thuisploeg defi nitief het initiatief i handen. Dit verwoordde zich in loeiers van Jo Van Eetvelde op de dwarsligger en gered door de bezoekende doelman. Op de 38ste minuut zag iedereen een strafschopfout op Eric Kint maar ref Aelbrecht weigerde de zwaarste sanktie. Gelukkig schudde Heikantdoelman Pa trick Van Hecke drie minuten later de save van de wedstrijd uit zijn mouw om een schot van Van de Vijver en de gelijk maker te verhinderen. Het verlossende doelpunt kwam er opnieuw in de slotfaze. Derde keer goede keer moet Jo Van Eetvelde gedacht hebben toen hij de voorzet van Eric Kint met sukses kon verlengen. Trainer Van Lerberghe noem de de zege van zijn ploeg ver diend en verlossend voor de degradatie. "Tegen een rechtstreekse konkurrent telt een dergelijk resultaat dubbel", wou Hervé Van Lerberghe kwijt. "Ik denk dat wij nu definitief afstand hebben gedaan van de derde plaats in het klassement. Toch blijft ons streefdoel 28 punten totaliseren en een plaats in de middenmoot afdwingen. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg waarvan drie aan huis hoort een saldo van vier pun ten zeker tot de mogelijk heden- (a.j.z.) zege aanknoopte. Vorige week voet en kon scoren. Het zag de situatie er voor de pui- een puik doelpunt, tenkloppers niet al te rooskleu- Onmiddellijk na de hervat- rig uit. Met de winst in Masse- ting lukte Massemen via Jan men is Berlare nu wel duidelijk Berkels de aansluitingstreffer op weg naar het behoud. Die kwam tot stand uit een MEERBEKE - HOFSTADE 0-3 "Als we zondag tegen Wet- buitenspelpositie. Wat door de DÏT EVJ RAASRODF! de zaak voor auteur van het doelpunt na JDld »V IJrt/lkJiVUUU Wilskracht Hofstade heeft na z(jn partij tegen Meerbeke zekerheid verworven omtrent de titel in derde provinciale D. De bezoekers tellen op vijf speeldagen van het einde genoeg voorsprong op hel tweede gerangschikte Pollare om nu reeds de champagneflessen te doen knallen. In twee seizoenen wordt dus de stap van vierde naar tweede provinciale gezet. VW Baro na de hervatting. Eric De Meerbeke kreeg in de eerste voor de bestuursleden van ren (tweede in de rangschik- teren winnen, mekaar", zegt trainer Danny afloop van de wedstrijd zelf ™„nr c_ DAimnri C e II Van Hauwe. werd beaamd. In ieder geval BAASRODE ST.-PAUWELS 5-U "Gelukkig voor ons heeft heeft die treffer geen enkele Wetteren in deze kompetitie invloed gehad op het verdere FC Baasrode moet naar een jeugdelftallen van b - niets meer te winnen of te verloop van de wedstrijd en op andere oefenmeester uitkij- Hamme. Decker heeft nog enkele keren helft wel goede kansen. Vooral Hofstade om enig kommentaar king) maar de Ninovieters lie- verliezen. Tegen Massemen het eindresultaat. We zijn de ken. Walter Bauwens diende Over de jongste wedstrijd gedreigd. Hij vatte post in de Holvoet en Janssens deden po- te geven over het voorbije en ten her en der punten liggen, waren we doorlopend de bete- situatie blijven beheersen en zondag na de wedstrijd zijn toonde de Baasroodse oefen- aanvalslinie. Een opdracht die gingen om de feestvreugde bij suksesrijke seizoen. zodat onze voorsprong respek- re ploeg. Tijdens de eerste hebben nog verschillende kan- ontslag in. Hij is niet langer meester zich tevreden. hij in de beste omstandigheden de Aalstenaars te bederven. "Voor de seizoenaanhef tabel bleef. Grote overwinnin- helft zijn we twee keer tot sen afgedwongen. Ik overdrijf meer akkoord met de principes "Iedereen toonde inzet en vervulde. Het doelpunt bracht Doelman Strynckx bleef echter durfde niemand dromen van gen, enkel 0-4 te Vlierzele, scoren gekomen. Een koliek- niet wanneer ik zeg dat we van de klub. Bauwens wenst in voerde de richtlijnen uit", zegt hij tot stand met het hoofd, na bij de pinken. Hofstade kreeg de titel. Wij hadden wel enkele werden alzo niet geboekt om- tieve aanval werd door Ri- makkelij met 1-5 hadden kun- gunstige omstandigheden te Walter Bauwens. "Wij zijn vijf een vrije trap van Johan Wae- r0nd het kwartier meer vat op spelers aangekocht met de be- dat iedereen zich ten volle gal chard Osabu met een doelpunt nen winnen. In elk geval zijn werken en rekent daarbij niet keer tot scoren gekomen. Het geman. Ik hoop dat we de de partij en De Muynck drukte doeling in de eerste vijf van de tegen Hofstade. Op voetbalge- afgerond. Ik moet zeggen dat het de belangrijkste punten die alleen op gemotiveerde voet- waren pareltjes van doelpun- kompetitie in schoonheid ein- dit meteen uit in cijfers (0-1). klassering te eindigen. Na de bied werd het dus een moeilijk we daarvoor reeds een doel- we gesprokkeld hebben. We bailers maar ook op een klub- ten waarvan Baro, Eddy en digen. Komende zondag win- Dit was meteen ook de rust- eerste speeldagen gingen wij seizoen maar de eindoverwin- kans kregen langs Ronny De kunnen de volgende opdrach- leiding die vooruit wil en mee- Marc Van Keer tijdens de eer- nen bij het bedreigde Klinge is Cock. Geert Valck nam het ten met een geruster gemoed helpt aan de opbouw van de ste helft de auteurs werden en een doelstelling." tweede doelpunt voor zijn re- afhaspelen." derdeprovncialer. Walter Bau- Eric De Decker en andermaal (e.g.) kening. Hij kreeg de bal i WIEZE - KIELDRECHT 3-2 Het was al een poosje gele- keer de gelijkmaker moeten (e.g.) wens is een ambitieuze oefen meester met gezonde princi pes. Over de meeste voetbal lers van FC Baasrode is hij tevreden. Ook met verschillen de klubleiders, die door hem geprezen worden, kon hij best opschieten. Maar Bauwens wil meer. Hij wenst te maken te hebben met een klub, met een ploeg, die er dezelfde ambi- OPSTAL - HAASDONK 0-1 stand. Na de koffie was het echter meteen aan de leiding ning verzacht alvast alle leed. bezoekende overwicht nog na- en vooral na de winst op RC Het dynamische bestuur gaal drukkelijker. Doelpunten ble- Wetteren groeide stilaan het alvast over tot feesten. Vanaf 1 ven niet uit. In het slotkwartier geloof bij de spelers. Toch tot 4 mei wordt er gevierd op scoorden Van Den Brempt en kenden wij van toen af aan een het veld van Hofstade in een speler-trainer Rudy Haleydt. moeilijke reeks wedstrijden, tent. Op 3 mei heeft het kam- De overwinning voor het goed Wij werden de te kloppen pioenenbal plaats. Muziek en spelende Hofstade was alvast ploegen in de reeks en dienden dans verzekerd", aldus de ge- onaanvechtbaar. Het feest kon iedere zondag hard te knokken lukkige voorzitter, beginnen. Ondanks die stem- voor de overwinningen. Tegen (c.d.t. ming was er alvast toch tijd Pollare werd tweemaal verlo den dat FC Wieze de smaak toestaan, van de overwinning .had - If tieuze principes op nahoudt en Hoewel h.j er zelf geen b^hcfden £,tde provin. cialer wenst te blijven. niet de auteur van werd, 1 proefd. Tegen Kleidrecht Noel Symoen op hel einde aan Gezegd wordt" dat Walter kwam die zege tot stand na een de baas van de gelijkmaker die Bauwcn6s vol d jaar bij Ro. wedstrijd waarin de thuisploeg Ludo Van Dnessehe tot stand b Moe„eke aan het werk u:: aiibracht. In de tweede helft heb van bij de aanvang alle aan- valsregisters opentrok en veel inzet vertoonde. Wie getuige was van de wed- dracht Opstal dat geen enkele strijd Haasdonk-Eendracht doelkans afdwong. Ook de o Opstal keert in deze kompeti- Waaslanders waren amper bij ander vaatje moeten getapt tie alvast niet meer terug naar machte om een vuist te maken, wor(jen. Indien er gereageerd het voetbalveld. Wat er te zien wordt zoals vorige zondag, ha- was had meer met potstampe- Slechts één keer waren ze ge- len Wouters en zijn maats geen rij dan met voetbal te maken, vaarlijk. Dat was in de tweede enkel punt meer. In dat geval helft. Die aktie leidde ook tot zou de degradatie wel eens Waar de~gewezen voetballer in Geen van beide ploegen maak- ccn doelpunt dat voldoende onafwendbaar kunnen wor- r U I li-hiu rt het verleden het bewind voer- te een flinke beurt. Marc Van was voor twce Punten den Opstal deze keer niets aan het toeval zijn rol over. Michel Heyvaert de wordt. hi; in jeder geval der Jeugt en Leo Verhulst ont- J dat het zijn eigen lot in handen ♦- na v,-r maanH afasie- - e braken weliswaar bij Opstal en Eendracht Opstal moet de heeft. Er is vooralsnog geen bij de rust diende ook Dirk De komende weken punten win- rechtstreeks degradatiegevaar MapDirhAlrk vervanven te nen, wil het derde provincialer worden blijven. Oudegem en Klinge Dat kan er komen indien er die vijf punten minder telden, volgende weck m Kieldrecht De afwezigheid van wonnen beiden hun wedstrijd geen punten worden gewon- wdeze titularissen kan slechts in op verplaatsing. Dat betekent nen. Eendracht mmoet kost hebben gehad op de verrich- ziet dat wel eens drie ploegen beperkte mate als verzachten- dat het verschil met de Bug- wat kost een buiteling naar ting en het vrijwaren van de de buiteling uit vierde zouden de omstandigheden worden in- genhoutenaars amper drie vierde uit de weg gaan. Voor belangrijke voorsprong." kunnen maken. Van Biesen en geroepen. In feite kon alleen punten bedraagt. Bovendien voetbal in de laagste regionen FC Wieze is nu wel op weg zijn maats reizen overmorgen Dirk Wouters met een goed moet Opstal deze beide ploe- koestert de liefhebber maar zou kunnen, maar dat zijn 'k p»" d°orSe; voorlopig maar geruchten. v°?rd- Mkrc Daelenmn werd Waar de gewezen vcS.baUe, in "Ik had erop gedrukt om gekweBt. Ronny De Wolf nam het verle|en hc, bcwi„d VOer. 11 rij" rol over. Mrchel Heyvaert wordl.hij in ieder gcVal ""l u fag~ geprezen. Dat was het geval held zijn wederop reden. Toen G<.rda sint.Nik|aas, |om. hg zijn beste pijlen had ver- SK oudegen, en bij de schoten, heb ik Rony Van Bie- sen ingebracht. Dat leidde tot een paar wisselingen die me een paar puntjes nodig heeft, dunkt een gunstige invloed Vooral omdat het er naar uit- over te laten en ning na te streven", aldus oe fenmeester Jean Van Ister- beek. "Tijdens de eerste helft heb ben we een uitgesproken meesterschap afgedwongen, vier reële kansen geschapen, maar zijn slechts een keer tot scoren gekomen. We werden zelden bedreigd door de be zoekers. Na de rust botsten we om het behoud veilig te stellen naar Sint-Pauwels. op weerstand en hebben twee hoewel het wiskundig toch nog worden gekrediteerd. Hij gen jn de komende weken nog nauwelijks belangstelling." (e.g.) sPeelde laatste man b'J Een* bekampen. (e.g.) Van Iluychem B Hamme-FC Lomar St.-Niklaas 0-4 Voetlicht Lebbekc-De Meyerboys Hamme 9-3 FC Lee Temsc 1-Van Huychem A Hamme 1-12 Durmemotors Hamme-Reintje Hamme 7-10 Stand na 4 speeldagen 1. Voetlicht Lebbeke 4 3 0 1 2. Reintje Hamme 4 3 10 3. FC Lomar Sint-Niklaas 4 2 11 4. Durmemotors Hamme 3 2 10 5. Van Huychem A Hamme 4 2 2 0 6. De Meyerboys Hamme 3 12 0 7. Van Huychem B Hamme 2 0 2 0 8. FCLeeTemse 4 0 4 0 Volgende speeldag: vrijdag 28 maart 19-20 u.: Durmemotors Hamme-Van Huychem A Hamme 20-21 u.: Reintje Hamme-Meyerboys Hamme 21-22 u.: FC Lomar Sint-Niklaas-FC Lee Temse Van Huychem B Hamme-Voetlicht Lebbeke

De Voorpost | 1986 | | pagina 20