ssses WW REEDS ZEVEN NATIONALE TITELS! WIND BONDGENOOT VAN ZWAK OOSTENDE I PATRO C VECHT VOOR DE DERDE PLAATS OVERAL AFGETEKENDE OVERWINNINGEN Krappe overwinning voor Vlammers 19-jarige eddï van de caoter PATRO G KAMPIOEN! LEIDERS SLAAN HARD TOE JITSU KWAI HAMME LAUREAAT IN BEKERS VAN OOST-VLAANDEREN DAMES PLOEG WINT DE BEKER VOOR DE TWEEDE KEER De Voorpost - 28.3.1986 - 21 TAFELTENNIS In de eerste reeks van ae KVKT-tafeltenniskompetitie blijft Patro C vechten voor de derde plaats. Patro B die om zeggens al zeker zijn van de tweede plaats hebben toch Ma deion A Buggenhout-Opstal geen ruimte gegeven om over eind te blijven. Ze werden met 8-2 huiswaarts gezonden. Tot 3-2 ging de bezoeker mee in de wedstrijd. Toen vielen ze echt stil. In de resterende wedstrij den konden ze nieté meer win nen zodat er grote verliescij fers voor Madeion op het scheidsrechtersblad zijn geko men. Johan Van Hecke won alles wat er te winnen was. Bij Madeion was het Wasteels en G. Buyens die elk zorgden voor een tegenpunt. Patro C van zijn kant heeft de komst van Pardaf A aangegrepen om twee punten weg te halen die hen stilaan maar zeker naar de derde plaats moeten loodsen. Pardaf A van zijn kant was een gewillig slachtoffer en w.erd met 9-1 ingepalmd. Het was.E. Van Mighem die met een over winning op D'Hossche Patrick er voor zorgde dat de ploeg uit Kruibeke niet getrakteerd werd op een zware forfaitne derlaag. Datzelfde Pardaf A In de derde afdeling van de KBTTB kompetitie was het zaterdag een belangrijke wedstrijd St. Niklaas C - Patro C. Zoals men weet stond Patro C hier op de eerste plaats vlak voor Herleving Dendermonde. De moeilijkste opgave voor Patro C was St. Niklaas C overwinnen. Zaterdag heeft Patro C dan getoond hoe sterk ze wel waren. St. Niklaas werd in eigen midden met 6-10 geklopt. Paul de Schoesitter won drie keer, Mare Stallaert tweemaal, Dirk Stallaert vier keer en Franqois Van Dender eenmaal. Daarmee is Patro C zo goed als kampioen. Ze moeten nog één wedstrijd spelen: tegen Drive Sint Amandsberg-Gent. Een ploeg die helemaal onderaan de rangschikking bengelt. Meteen stapt volgend seizoen Patro C naar de tweede afdeling waar hun eigen B-ploeg wellicht als vice- kampioen zal worden gekroond. Patro B speelde thuis tegen Vlierkouter A. Deze derby werd een glansrijke overwinning voor Patro B met zware 13-3 cijfers. Carl Goossens won viermaal, Hilaire Straetman, Guido De Block en Peter Van Cauteren wonnen elk drie keer. Bij Vlierkouter kon alleen Kurt De Cock zorgen voor de tegenpunten. Patro A verloor in eigen midden nipt van Melsele met 7-9 cijfers. Mare De Keyser, Pierre De Schoesitter en Johan Van Hecke wonnen elk twee keer. Erik De Clercq een keer. Patro D in vijfde provinciale kende geen problemen met Sint-Pauwels. Deze formatie werd met 15-1 inge pakt. Bart Van Couwenberghe, Patrick Glas, Thomas Behiels wonnen alles. Alleen Walter De Rijcke liet een steekje vallen. deed het stukken beter toen het in eigen vertrouwde zaal BAC A Hamme in de ogen moest kijken. Het is hier een spannend duel geworden waar in in het begin de bezoeker het bijzonder goed deed en op ze ker moment een kleine 2-3 voorsprong kon laten opteke nen. Maar in de volgende drie wedstrijden was het alweer Pardaf dat uit zijn krammen schoot en meteen voorsprong nam 5-3. Meteen werd de link gelegd naar de overwinning toe. Maar om zover te komen zouden ze toch moeten wach ten tot de allerlaatste wedstrijd 5-4. Toen klopte Flor de Boes eerder gemakkelijk L. Peeters en meteen was Pardaf A Krui beke weer twee punten rijker. In de tweede reeks was Ons Huis A gelukkig om amper met de hakken over de sloot te geraken thuis tegen Pardaf C. Op zeker moment hadden de bezoekers al voorsprong geno men en konden ze al een nipte 1-3 vastleggen. Maar stilaan maar zeker is Ons Huis Baar- degem dan teruggekomen. Vlak voor het dubbel stonden de ploegen dan gelijk 3-3. Met het winnen van het dubbel kon het duo De Mayer Jozef-Van Langenhove Hubert al een op tie nemen op de eindoverwin ning. Uiteindelijk zouden ze het doen met kleine 6-4 cijfers. Jozef De Mayer beet de spits af met zijn drie overwinnin gen. Een prestatie die door niemand kon worden geëven aard. Na een 4-4 stand was het al Ons Huis wat de klok sloeg en daarmee was het bezoeken de liedje uitgezongen. Baasro de A deed het weer goed en lukte een 1-9 stand op Pardaf D. Alleen Johan D'Hondt kon voor de plaatselijken de eer redden door Geert Van Lan- deghem te verslaan. Voor de rest was het al Baasrode A wat de klok sloeg. Evenwichtig was ook de ontmoeting tussen Dy namica B-Pardaf B. Aanvan kelijk scheen de formatie uit Waasmunster het te zullen ha len. Ze lieten immers na vier wedstrijden een forse 1-3 voor sprong afdrukken. Maar daar na verloren ze stilaan maar zeker terrein. Het werd voor het dubbel nog 3-3. Toen de bezoekers het dubbel binnen haalden via Buytaert Wim-Sa- man Eddy op Segers Joris-Van Poucke scheen de zege van Pardaf een feit te worden. Maar deze knapen hadden te vroeg geroepen en het was de lokale formatie die nog terug kwam om uiteindelijk een 5-5 vast te leggen. Wim Buytaert met drie overwinningen was het beste element. Patro E kende een rustige avond toen Prado er op bezoek is geko men. Deze knapen hebben de bezoekers met 9-1 ingemaakt. Het was enkel Robby Segers die er kon voor zorgen dat Prado de forfait score kon ont lopen. Hij klopte Leo De Schoesitter in de belle. In de vierde afdeling blijft Ju- venes A de grote rol spelen. Op verplaatsing bij Vlammers A lieten ze weer eens zien hoe sterk ze wel zijn. Het ziet er echt naar uit dat deze formatie zonder één nederlaag naar de titel zal gaan. Jo Michem en Hubert De Bock waren echt niet te verslaan. Ze wonnen alle wedstrijden. Hans Van de Velde won één keer. Net zo veel als de plaatselijke Leo Rooms en Walter De Rijcke. Viktory was weer aan een ne derlaag toe. Deze keer toen Vlierkouter B er op bezoek is gekomen. Patrick Van den Bossche en Danny D'Hollan- der wonnen voor de Vlierkou- terjongens alles. Het was al leen Permentier Cesar die twee keer het hoofd moest bui gen. Tegen Paul De Schepper en Luc Hostvn. In de vijfde reeks van de KVKT-tafeltenniskompetitie stond er geen maat op Juvenes B Zele toen deze thuis Okapi B Kallo in de ogen moesten kijken. De bezoekers wonnen wel de eerste wedstrijd, Pascal Van Strydonck had immers Erik De Vleeschauwer ge klopt, maar daarna zouden ze moeten wachten tot de aller laatste wedstrijd om nog eens een wedstrijd in winst te laten ombuigen. Het was trouwens diezelfde Van Strydonck die zorgde voor de tweede over winning. Meteen kwam er een 8-2 overwinning op het bord voor de lokalen. Juvenes C speelde ook thuis en deed het nog beter. Ze zorgden voor een overwinning met forfaitcij- fers 10-0 toen Dynamica D uit Waasmunster er op bezoek is gekomen. De thuisploeg domi neerde over alle lijnen. Behal ve een paar setjes werd aan de ploeg uit Waasmunster hele maal niets gegund. Ook zware cijfers bij Ons Huis C tegen Vlammers C. De thuisploeg liet een 10-0 optekenen. Geen problemen dus voor Ons Huis C Baardegem. Madeion B heeft zich erg moeten reppen om de bezoekers Bobo C van zich te houden. De bezoekers speelden goed mee en de loka len konden zich moeilijk los rukken 2-2 en 3-3. Toen echter vielen de bezoekers stil en was het Madeion Buggenhout dat nu de lakens uitdeelde en na derhand een nipte 6-4 overwin ning kon vastleggen. Raf Mer- tens was de grote bewerker van deze overwinning. Met zijn drie overwinningen zorgde hij voor het leeuwenaandeel. Hij kreeg deze keer heel wat hulp van Erik Van Thienen en Vermeir Francois. Bij de ver liezers waren het Fr. Simon en Dirk Van Praet die met hun twee overwinningen de neder laag zeer klein konden hou den. Bobo C botste op ver plaatsing te Grembergen op een volledig spelend Avanti. Maar dat kon toch niet belet ten dat Bobo C hier heer en meester was. De thuisploeg won de eerste wedstrijd. Jan Cleemput had D. Van Praet geklopt. Maar daarmee was de bobijn af. Het waren de bezoe kers die vooral via Simon F. een 1-9 overwinning konden vastleggen. Vlierkouter D ont ving thuis in eigen zaal «Zouaaf» Opwijk B en dat bood hun een goede kans om grote cijfers vast te leggen 8-2. In het begin scheen het niet zulke vaart te zullen uitgaan. Want beide ploegen stonden een tijdje zij aan zij 2-2. Vanaf dat moment echter brak de bezoekende weerstand af en ging Vlierkouter zonder ver pinken naar een vlotte over winning. Ook grote cijfers bij Madeion D tegen Vlammers D. Hier werden 9-1 cijfers af gedrukt. De bezoekers hebben alleen in de allerlaatste wed strijd hun eer kunnen redden. Toen klopte Sonja Raem- donck haar tegenstrever Van meerbergen in de belle met 22/ 24 cijfers en meteen stond hun eerreddende overwinning op het bord. Bij de jeugd wordt het onge twijfeld voor de eerste plaats een duel tussen Pardaf A en Patro A. Deze laatste formatie heeft deze week weer zware 10-0 cijfers laten afdrukken toen Vlierkouter A er op be zoek is gekomen. Weliswaar konden de bezoekers een paar setjes ontfrutselen, maar deze ombuigen in winst was er deze keer niet bij. Pardaf C haalde het eveneens met grote 9-1 cijfers op Vlierkouter B. Het was enkel Franky Boel die de eer kon redden voor de bezoe kers door Steven Vanderrey- sen van de overwinning te houden. damesvoetbal WAAS DAMESVOETBALVERBOND In de. KVKT-tafeltenniskom petitie heeft Pardaf E een ge makkelijke 7-3 overwinning kunnen vastleggen tegen de bezoekers Dynamica C uit Waasmunster. Bij de start van de wedstrijd scheen de wed strijd een heel andere wending te zullen uitgaan. Want op ze ker moment had de bezoeker een kleine 1-3 voorsprong kun nen vastleggen. Maar na deze score kwam de bezoeker er niet meer bij te pas. Ze haal den geen enkele overwinning binnen en meteen ging de overwinning naar de Pardaf- jongens uit Kruibeke. Gunther Janssens leverde de beste pres tatie met zijn drie overwinnin gen. Maar met twee volgden Van Lierop Renielde en Fran ky Steveinck. Okapi A Kallo kon het thuis evenmin waarmaken bij het bezoek van Opwijk A. 21oals te verwachten was werden de lokalen helemaal verslagen met 3-7. Jan Vijt van de thuis ploeg zorgde nog voor de meeste overwinningen: twee. Maar de beste man was zoals gewoonlijk Danny Vermeulen. Deze knaap won drie keer. In het begin van de wedstrijd scheen niets in deze afgeteken de nederlaag te wijzen. Want de Okapi jongens bleven in strijd tot 2-2. Toen knapte hun weerstand volkomen af. Op wijk B zat evenmin aan een feest. Ze werden vlak op de meet geklopt voor Vlammers C. Ook hier had de ontmoe ting een wonder verloop. In het prille begin van de wed strijd scheen Opwijk B het te zullen waarmaken. Ze konden op zeker moment een 1-3 voor sprong laten afdrukken. Maar daarna was de kous volledig af en waren het de Vlammers die naar de overwinning gingen met kleine 6-4 cijfers. Vooral Bertin Jurgen was de sterke man met drie overwinningen op evenveel wedstrijden. Ook Opwijk kon A. Baert zich in de kijker spelen met twee overwinningen. Patro H kreeg ook Okapi A op bezoek en het was voor de lokalen een koud kunstje om de bezoekers met zwarte 8-2 cijfers huiswaarts te zenden. Patro H had al hun jeugd opgesteld en deze kna pen lieten er geen gras over groeien om hun tegenstanders zwaar te kloppen. Vooral Mi ke D'Hollander en Wim Claes- sens deden het goed. Ze won nen alles. Voor de verliezers won alleen Luc de Rechter. Kemzeke kreeg thuis de volle lading van Juvenes C dat daar kwam neergestreken. Van bij de start was het al duidelijk dat er voor de lokale formatie hier niets was weggelegd. Na vijf wedstrijden hadden ze nog niets gewonnen. Naderhand ging het iets beter 2-5. Nader hand vielen ze volledig stil en kon de Juvenes C-ploeg naar een grote overwinning gaan. Vooral Piet Robberecht deed het goed met zijn drie overwin ningen. Net zoveel als Renaat Vehent. Okapi A heeft niet lang geaarzelt bij het bezoek van Bobo D om een forse 1-9 overwinning te laten afdruk ken. Het was alleen Van Droogenbroeck Jan die voor het enigste tegenpunt zorgde bij de ploeg uit Buggenhout. Opwijk A won met 10-0 cijfers en Triumf C Lokeren. Cijfers die eigenlijk niet veel kom- mentaar vergen. Hetzelfde kan ook gezegd worden van Vlier kouter C dat thuis met 9-1 cijfers won van Patro H. Het was enkel Paul Schelfhout die voor de tegenpuntje kon zor gen door Eddy Quintelier te verlsaan. Okapi C kon een puntje sprokkelen tegen KWB B 5-5. Aanvankelijk scheen KWB B naar de overwinning te gaan 1-3. De thuisploeg kwam echter even ras terug'en kon op het nippertje nog een punte oprapen. Van Strijdock Pascal was de beste man met drie overwinningen. ST.-PAUWELS 18 OPSTAL 0 Leider Sint-Pauwels maakte er een doelpuntenfestival van tegen een bezoekende ploeg die slechts met 9 speelsters aan de aftrap verscheen. Het min der gekwoteerde Opstal kon niets anders dan de schade be perken. Aan de rust werd reeds tegen een 6-0 achter stand opgekeken. Na de rust was de doelpuntenhonger van de leiders niet te stuiten en 12 treffers zorgden voor een wer kelijke monsterscore. De doel punten werden gemaakt door De Nil (7), Smolders (4), Sam son (2), en Van de Wiele, Tavernier, Polfliet, Blom- maert, De Kindt elk 1. LUTTERZELE 4 GREMBERGEN 0 Reeds aan de rust kon de thuisploeg zeker zijn van de overwinning, met doelpunten van Van Nuffel, Van den Bos sche en Mannaert. Na de rust ging de thuisploeg de zaken wat kalmer opnemen, maar de bezoekers konden niets van hun achterstand ophalen. Wel lukte Van Nuffel nog een tweede doelpunt, en dat waren dan meteen de eindcijfers. RUPELMONDE 4 TEMSE 1 De eerste helft was in het voordeel van de Rupelmeisjes die met goede kombinaties ge ruststellende 3-0 cijfers bijeen- trapten. Na de koffie ging Temse evenwel uit een ander vaatje tappen, maar een atten te thuisverdediging liet zich slechts eenmaal verschalken. En dit toen Coene een vrij schop keihard tegen de touwen trapte. Voor Rupel scoorden Rottiers en Vonck elk 1 en Van Cleemput 2 doelpunten. WUNVELD 7 BURCHT 0 Een keihard betwiste wed strijd. Er werden twee rode kaarten genoteerd: een voor de bezoekers, waar Lesire de laan werd uitgestuurd en een voor de thuisploeg, waar Mar tens hetzelfde mocht doen we gens schoppen en natrappen. De thuisploeg behaalde noch tans een vlotte overwinning te- TTTTlfl gen een vrij makke tegenstan- JU1/U» der. En met deze overwinning weken. STAND 1. Sint-Pauwels 2. Wijnveld 3. Lutterzele 4. Burcht 5. Rupelmonde 6. Temse 7. Opstal 8. Grembergen 10 20 11 20 10 10 De Zeelse tweede dan, in mei wil hij zijn derde graad behalen, behoort tot de meest klasr(jke judoka's die ons nationale judowereldje kent. Het is evenwel nog geen waarborg voor erkenning in de ogen van bondstrainer Jean-Marie De Decker, die de Zeelse kampioen op een zijspoor zet en kiest voor de geklopte Johan Laats. DAMESVOETBAL 2- NATIONALE KAMILLEKES AALST - OOSTENDE 2-0 Net als alle andere bedreigde ploegen kwam Oostende naar Aalst met de intentie de verliescijfers zo laag mogelijk te houden. Hun verdedigend opzet kreeg de steun van een harde wind en striemende regen. De stormbries hinderde het spel in de lucht en de kombinaties langs de grond werden door de modder vertraagd. Dat was natuurlijk in de kaart gespeeld van de forsgebouwde Oostcndse verdedigsters, die alle ballen maar lukraak uit de omgeving van hun doel wegtrapten. 5 Het is wraakroepend te moe ten vaststellen hoe met sport- talent wordt omgesprongen. Eddy Van de Cauter, is een jongeman die leeft voor zijn sport, die zeven dagen op ze ven hard traint en ondanks de tegenkantingen er ook de vruchten van plukt. Eddy is OMDAT UW VOETEN BELANGRIJK ZIJN SPÖPT Aalstcr.se jeugd in aantocht Greta Van Hauwermeiren was er nog niet bij en ook Nicole Verhofstadt ontbrak wegens een sterfgeval in de familie. Zo kwam Nancy De Cremer van bij de start tussen de lijnen en leverde een meer dan behoorlijke prestatie: de jeugd is duidelijk in aantocht bij de oranje-blauwen. De thuisploeg liet zich niet van de wijs brengen door het primitieve Oostendse spelpa- troon en legde een overdon derend meesterschap aan de dag, dat aanvankelijk niet met sukses werd bekroond. Aan de tiende minuut kopte stopper Lutgart Viaene een door Mie- kc Den Blauwen getrapte hoekschop in de handen van doelvrouw Cornie en amper een minuut later lifte Ann Eeckhoudt de bal over na een puike pas van Paula Bisback en na veertien minuten spelen lanceerde Paula dan Mieke Den Blauwen, die resoluut doorging en het zware leder over de uitgelopen doelvrouw tegen de netten stuurde. Die 1- 0 was meer dan verdiend en de bezoeksters bleven zich met de moed der wanhoop verdedigen om de Aalsterse meisjes toch maar het scoren te beletten. Een mooie poging van Eeck houdt krijgt de al te gretige hulp van de wind en zeilt over het dwarshout en een vrijschop van Den Blauwen gaat dezelf de weg op. Even voor rust kanjert Si- grid De Causemaeker op aan geven van Ann Eeckhoudt in de vlucht rakelings naast. Wie scoort het honderdste doelpunt... tegen Asse? Na de hervatting kwam Ma- rie-Anne Van den Steen in de ploeg voor Renilde Clompen en ook Marijke Boel en Marij ke Buysse kregen hun kans, maar het was vooral de storm wind die als een opperheerser de gang van het spel bepaalde. Oostende kwam heel even aan de bak en dwong na een kwar tier een hoekschop af. Na 22 minuten kwamen de Kamillekes via Ann Eeck houdt dan toch aan een tweede doelpunt en het zou 2-0 blij ven, al drong Oostende toch nog wat aan en ging een schot van Ann Eeckhoudt naast na een mooie dieptepas van Ma- rie-Anne Van den Steen. De Kamillekes haalden 17 punten uit de laatste acht wed strijden en zullen dit seizoen op de derde plaats eindigen, een ereplaats weliswaar doch net niet voldoende om weer naar de hoogste klasse te pro moveren. Op zaterdag 12 april e.k. staat echter nog een thuiswed strijd op het programma tegen leider en kandidaat-kampioen Asse Terheide en die presti- geslag wil de ploeg van voorzit ter Kamiel Sergant natuurlijk winnen. Beide ploegen hebben totnogtoe 98 doelpunten ge scoord en allebei willen ze dol- graag de kaap van de honderd goals overschrijven. Een bij komende attraktie oor de top- match van 2' Nationale die de Aalsterse voetballiefhebbers in geen geval mogen missen. Kamillekes Aalst: Brenda Van den Eeckhoudt; Josette Van den Steen, Lutgart Viaene, Iris Hubrecht en Nancy De Cre mer; Paula Bisback, Sandra Van der Linden en Sigrid De Cousemaeker; Mieke Den Blauwen, Ann Eeckhoudt en Renilde Clompen. In dedug-out zaten Marie- Anne Van den Steen. Marijke Hl. 052/35.72.45 SPORTSCHOENEN PARADIJS nog altijd junior, maar hij won zowel in zijn eigen kategorie als bij de seniores in de - 78 kg. klasse de nationale titel. Hij versloeg telkenmale «be schermeling» Laats, maar toch is het Laats die geselekteerd wordt voor de nationale ploeg. Begrijpe wie kan. Of toch...? De Nationale Fotowedstrijd voor de Jeugd die al tientallen jaren door de afdeling Jeugd en Fotografie van Agfa Ge- vaert wordt georganizeerd, sluit af op 15 april. De prijsuit reiking zal in het najaar plaats vinden. Wie nog wil meedoen kan nog steeds terecht bij de heer Jacobs, Agfa-Gevaert, Prins Boudewijnlaan 5 te 2550 Kontich (03/457.97.68). Eddy staat reeds van zijn tien de jaar op de tatami en op zijn vijftiende was hij de jongste Belgische judoka die ooit een zwarte dan op die leeftijd be haalde. Vanaf de kadetten, want het is vanaf die leeftijds categorie, dat er kampioenen- titels te winnen zijn, won hij elf provinciale, acht Vlaamse en zeven nationale titels. In alle kategorieën stond hij op het hoogste schavotje. Eddy is een sportman, die graag tot het uiterste gaat. Hij paart kracht aan techniek en is een maniak van de training. Zijn trainingsschema is goed gevuld: maandag: judotrai ning; dinsdag: lopen (10 tot 15 km.) en powertraining; woens dag en zaterdag: trainen te Brussel met de nationale ploeg; donderdag: judo-trai nen en power; vrijdag: judo en lopen. Iedere dinsdag en don derdag geeft hij zelf training aan de damesafdeling van Ze le. 's Zondags neemt hij deel aan de kompetities, kampioen- OOK INDIVIDUEEL HALEN ZIJ 3 x GOUD, 1 x ZILVER EN 2 x BRONS!!! Damesvoetbal. Ann Eeck houdt, de trefzekere spits van Kamillekes Aalst, speelde vo rige zaterdag haar eerste in terland. Zij deed een bevre digend debuut in een elftal dat over het algemeen ont goochelde en in het Franse Niederbronn met 3-1 tegen Frankrijk verloor. Hopelijk gaat de KB VB wat meer aan dacht besteden aan de vrou welijke voetballers (da) Buysse en Marijke Boel. Cyriel Temmerman Waarschoot, zondagnamid dag: Ambiance was troef in de prachtige Gemeentelijke sport tempel, waar de finale plaats had voor de «Beker van Oost-Vlaanderen voor dames- ploegen». De drie finalisten, Waar schoot, Sam. Ronse en Jitsu Kwai Hamme, hebben er wer kelijk het beste van gemaakt om het publiek en de plaatse lijke autoriteiten een prachtige judonamiddag te bezorgen. De Samourai-meisjes uit Ronse moesten in de openingswed strijd wachten tot het uiterste einde van de laatste kamp om de zege te behalen. Toen trad uittredend Bekerhouder Ham- me op de tatami. Tegen Waar schot moest Staljanssens wel nipt begeven, doch Karin Van Britsom, Ingrid Smet, Sandra Van Uytfanghe en Nancy Kin- ders haalden met volle ippon het laken naar zich en Jitsu Kwai kon zich naar de laatste hindernis, Samourai Ronse keren. 1" kamp: Marijke laat zich ver rassen en Ronse leidt 2' kamp: Karin van Britsom wint met houdgreep en 1-1 3e kamp: Kristine De Sterck kan zich niet ontdoen van haar eeuwige rivale Isabelle Santos geraakt in houdgreep, ont snapt eruit, doch kan het ver loren voordeel niet meer ha len: 1-2. 4C kamp: Sandra Van Uytfange voelt het gevaar, werpt haar opponente en vervolgt suk- sesvol op grond: 2-2 5" kamp: Maria De Sterck neemt vol vertrouwen het ini tiatief tegen de zware Malrait, wordt telkens gepast gecoun terd, doch geeft niet op om uiteindelijk met een houd greep de zege en de nieuwe titel in de wacht te slepen. Ook de Beker voor de meest gescoorde volle ippons ging naar de ploeg van Hamme, wat het sukses volledig maakte. In het omlijstende gedeelte, begiftigd met prachtige tro feeën, waren eveneens de Ham- se meisjes de grootste medail lekapers: Min 55 kg.: Marijke Staljans sens 3' plaats Min 60 kg.: Ingrid Smet met 3 ippons: le plaats Min. 65 kg.: Kristin De Sterck, 2 ippons en 1 beslissing tegen Isabelle Santos (revanche??): lc plaats Plus 65 kg.: Sandra Van Uyt fange: met 3 ippons: 2' plaats; Maria De Sterck: met 2 ip pons: 3e plaats. Judo. Eddy Van de Cauter uit Zele is een zevenvoudig nationaal kampioen (bvw) schappen of tornooien. De Zeelse klasbak is tussen de twintig en dertig uren per week intens bezig met judo. Voor onze nonnen is dit tamelijk veel, maar Eddy spiegelt zich aan het buitenland en de judo scholen, waar de klubs meestal gevestigd zijn, en die minstens het dubbele van de tijd bezig zijn met judo. Ambitieus militair Beroepssoldaat Eddy Van de Cauter, wil zijn ambities mani festeren met de militaire ploeg. Hij heeft te Haasdonk sportieve oversten en wor3t voluit gesteund door kolonel Kesteloo en kapitein Cordo- nie. De militaire wereldkam pioenschappen per ploeg wor den voor hem een objektief, om zijn dank te kunnen betui gen aan zijn militaire overheid, die hem de kans geven als sportman volledig te ontbol steren. In zijn achterhoofd speelt Ed dy met de idee om naar het buitenland te kunnen uitwij ken, waar hij zich totaal aan de judosport zou kunnen wijden, In Vlaanderen en dus ook in België, met een kleingeestige mentaliteit van selekteren, waar de vriendjespolitiek soms primeert op de klasse, voelt hij zich geremd. In internationale scholen, zou hij zijn niveau kunnen optrekken en wedijve ren met de Europese groot heden. BENO.

De Voorpost | 1986 | | pagina 21