ONMENSELIJK, MAAR TOCH NUMMER TWEE OP WEG MET VOLGWAGEN sSSSS RONNY WESTELINCK NOG VEERTIEN DAGEN OP HET ZIEKENRAPPORT BART HEIREWEGH: DRIE KEER IS SCHEEPS RECHT GUNTHER DE KERPEL, "DE REUS" GEEFT NOOIT OP 22 - 28.3.1986 - De Voorpost WIELRENNEN B.W.C.L. WIELRENNEN EEN WIELERWEDSTRIJD MET DE AALSTERSE SPORTDIREKTEUR PAUL DE BAEREMAEKER stenen. In de zevende ronde gaan twee renners in de aan val. Willem Wijnant en Michel veranderde in de volgende ronde. Dirk Clarysse en Frank Verleyen namen op de ge vreesde kasseien tot 15 sekon- Meestal zien de supporters hun renners tijdens een koers enkele keren voorbijsnellen, met daarop draaiende reserve- den voorsprong. Toen ze de Maar daarmee is het noch voor de renners, noch voor de mensen uit hun omgeving, wielen. De 22ste Omloop van grote baan bereikten was dat al gedaan. Het begint eigenlijk ai teer vroeg in de morgen. Waasland «begonnen, een 18 sekonden geworden en met n i n dinternationaal beschermde se- de aankomst m zicht daalde Een koersverhaal vannit de volgwagen van sportbestuurder Paul De Baeremaeker. „i-klassieke, voor profs. Het die voorsprong. Eenzelfde see- In de thuisbasis worden de men de sportbestuurders sa- Gauw nog even na-oliën, tubes wedstrijdmenu: drie grote ron- nario in de volgende ronde, laatste schikkingen getroffen, men om hun eigen startvolgor- bijpompen en nazicht van de den en a(dlt kleine ronden van Op het einde van de kasseien de te bepalen door lottrekiung. versnellingsapparaten. Kort km. telden de vluchters 22 sekon- De rijwielen en de bandjes TV-Blad heeft geluk. Paul voor het vertrek moeten de v'a de boordradio horen we den voorsprong. Door het worden nagekeken en in orde trekt nummer twee. Snel na- wagens op hun plaats gaan van een eerste ontsnapping, voorbeeldig ploegwerk van de gebracht. Dan komt de zorg dert nu het uur van vertrek, staan. De ploegleiders wensen Een viertal met Alain De Roo, TV-Blad-renners die afstopten om het belangrijkste: de eet- hun jongens good-luck. Theo Appeldoorn, Chris Pools werd die kleine voorsprong be- zakjes. De heren-renners zijn j inks en rechts wordt het een Stipt om 12u30 gieren een en Frits Pirard is er vandoor, houden. Frank Verleyen zou ondertussen reeds ter plaatse zenuwachtig gedoe. De meca- honderdtal renners ons voor- Aan km- 41 werden ze tot de zijn eerste zege als prof beha- de inschrijvingen, de njciens leggen de laatste hand bij. Deze veelkleurige troep orde geroepen. Dan bleef alles len. Dirk Clarysse werd twee- enzomeer. Dan ko- aan het keurige materiaal, wordt gevolgd door de waeens een nJd tot sportdirek- de. Mare Van Geel was vierde. teur De Baeremaeker een op- Ludo Schurgers twaalfde, Wil- roep kreeg. Marc Van Geel lem Wijnant 21ste, Jean Van had bandbreuk. Nog geen mi- Cap 27ste en Dirk Heirweg nuut later was dit klusje al 30ste. geklaard. Zijn ploegmakkers lieten zich afzakken en na een In de karaaan kollektieve inspanning werden ln dubbele rijen volgen de de plaatsen in het peloton op- ploegleiders, techniciens, wed- nieuw ingenomen. strijddokter en koersdirekteur In de tweede ronde werd er het verloop van de koers. Via zeer hard gefietst zodat de ont- de boordradio worden de snappingen uitbleven. Op- bandbreuken gemeld en dan nieuw bandbreuken voor A- mag de sportbestuurder zijn lain De Roo en Mare Maer- plaats verlaten. Met veel mis- tens, gelukkig zonder erg. Een baar wordt duidelijk gemaakt voltallig peloton gierde voorbij dat de wagen van de getroffene de aankomstlijn en begon aan in aantocht is. De andere wa de derde ronde. Ondertussen gens gaan opzij en dan wordt is er al veel beweging gekomen onder het waakzaam oog van rond de verschillende kraam- de officials de herstelling uitge- pjes die de supporters en fans voerd. Nadien nemen renners moeten spijzen. Halfweg koers en wagen terug hun plaats in. werd er zelfs een voetbalwed- Ploegleider Pol De Baere- strijd onderbroken. Scheids- maeker gaf Clarysse de in- rechters, spelers en kijkers lie- struktie om door te gaan, hoe ten de bal voor wat hij was en wel hij Mare Maertens nog als kwamen naar het kleurrijke grote troef voor de zege had wielerspektakel kijken. Dan zitten. Maar zo gaat dat bij maar begonnen aan de plaatse- TV-Blad: als een renner voor lijke ronden met de gevreesde uit is, dan wordt die onmiddel- kasseien van '"t Hol". Hier en lijk beschermd, daar staat al veel volk langs de (da) Wielrennen. Het lijkt wel of deze renner even de weg moet vragen (da) Het kille natte weder van ver leden zaterdag te Moorsel, weerhield menig renner om het rennersplunje aan te trek ken, en bekeken de wedstrij den vanachter de bedampte ra men van 't café. 's Zondags te St.-Lievens Hou- tem was het droog tijdens de eerste wedstrijd, maar nadien kregen we terug hetzelfde hon- denweder en hield het bestuur BWCL en de rennes eraan al de signaalgevers te bedanken en geluk te wensen. Te 14 uur startten toch nog 66 renners bij de A B renners om de koude, de wind en de regen te trotseren te Moorsel. Stoere renners als Van Ister- dael Jos, Van Houtte Danny en Pollet Rudy, lieten het niet aan hun hart komen en legden van bij de start de pees erop. De wedstrijd werd keihard. Na een paar ronden stapten, meerdere renners, waaronder kandidaat winnaars uit de wed strijd verkleumd en bibberend van de koude. Pollet en Van Houtte hadden het hazepad gekozen. Maar een twaalftal renners reden in de achtervol ging. Later in de wedstrijd, was Dierickx J. bij de twee voornoemde smaakmakers van de wedstrijd. Met hun drieën gingen ze spurten voor de overwinning en won Pollet op overtuigende wijze en mocht zijn eerste zegebloemen van 't seizoen ontvangen, en werd Dierickx, eerste B-renner Na 1*30 won Van Ransbeeck Pier re, de spurt van het eerst ach tervolgend groepje voor De Cabooter. Bij de C D ren ner, was D-renner De Cocker John, de man van de wed strijd. Van bij de aanvang ging hij er fors tegenaan. Steeds goed rijdend in dergelijke weersomstandigheden kreeg hij steun van nog stoere ren ners. Na een paar ronden was de groep in drie stukken. In de volgende ronde ging D-renner De Cocker er alleen vandoor. Een ronde nadien zag hij Cre- veau P., naderen. Met hun beiden dreven ze hun inspan ningen door, terwijl achter hen fel werd gejaagd. Drie ren ners: Van Laar H., De Landts- heer P (plaatselijk renner en promotor, die er fel werd aan gemoedigd) geraakten nog tot bij de twee vluchters. Sonck D, Mertens A en Nuel W., wilden deze krachttoer na doen, maar slaagden niet in hun opzet. Een spurt met vijf kwam niet tot stand, want weer trachtte De Cocker te ontsnappen. In de laatste ron de reed hij toch van zijn kon- kurrenten weg, met in 't wiel De Landtsheer, die hemel en aarde bewoog, zich tot het ui terste weerde, laag op de fiets rijdend, bijna met het hoofd tegen het stuur. De drie mede vluchters legden zich bij de nederlaag neer. Dolgelukkig werden De Landtsheer (C) en De Cocker (D) de winnaars en werd er feest gevierd in 't café. Zondag te St.-Lievens-Hou- tem was de wedstrijd (D D) voor Van Den Hoecke na één ronde al afgelopen wegens bandbreuk. Door de felle tegenwind werd de groep in drie gesplitst. Groep drie en twee kwam nog samen, maar een kopgroep van 15 renners bleef voorop. In de tocht naar de eindstreep viel Creveau. A. Mertens won met lichte voor sprong, terwijl even later De Boeck Jozef primus werd bij de D-renners. Bij de A B renners, pro beerde Luc Berckenbosch (A) te ontsnappen. Na de eerste ronde probeerde hij het nog maals samen met De Cabooter (A). Na enkele ronden bouw den ze een voorsprong op van 1'. Deze twee kleppers losten mekaar voorbeeldig af. Ber ckenbosch, die een maand in Spanje oefende en nog eens 5 kg. was afgeslankt met de 10 andere sinds september verle den jaar, en er werkelijk in geslaagd is om een mannequin taille te verkrijgen om in de stijl van de nieuwe boetiek te Lede te blijven, vertoonde de goede konditie in de laatste ronde, terwijl De Caboter last kreeg van koude spieren. Met de eindstreep in zicht ging Ber ckenbosch fors door en werd met 7" voorsprong overwin naar. Een goeie minuut later spurtte Van Laethem voorbij Buslot, en werd aldus primus bij de B-renners. Het paasweekeinde brengt de volgende wedstrijden: Zaterdag: Wieze, zondag: Grembergen, maandag: Erpe- Mere, (D+D: 13u30!) A+B: 15ul5. St.-Lievens Houtem (zond.). A 1. Berkenbosch Luc (Lede) 72 km. in lu40 2. De Caboter Antoine op 7" 3. Pollet Rudy op ITO" 4. De Milde Robert 5. Heuninck Claude 6. Van De Meirssche Eddy 7. Pauwels Luc 8. Vermeir Eddy 9. Crabbé Jacques 10. Cornu Emmanuel B 1. Van Laethem August (Zellik) 72 km in lu41 2. Buslot Pierre 3. Van Ransbeeck Pierre 4. Van Isterdael Jos 5. Druyoul Gilbert 6. Dierickx Johnny 7. Schockaert Mark 8. Van Londersele Willy 9. Nevens Edwin 10. Cornelis Hendirk C 1. Mertens André (Alsem berg) 63 km, in lu36 2. Roels Willy 3. Heyndrickx Mare 4. Van Laer Herman 5. Van Geyt Marcel 6. De Landtsheer Petrus 7. De Paepe Johnny 8. Van Geystelen Frank 9. De Smet Johnny 10. Huygens August D 1. De Boeck Jozef (Malde- ren) 63 km. in lu37 2. Van Der Cruycen Georges 3. Van De Sompel Eric 4. Van Rentergem Alois 5. Duym Robert 6. Cobbaut Robert 7. Sonck Diseré Wielrennen. Ploegleider de Baeremaecker geeft instrukties (da) BWCL-Wielrennen. Danny Van Haut uit Stekene was present op de koers in Moorsel 8. Daem Willy 9. Schaukens Julien 10. De Cocker John MOORSEL (zat) A B: 66D 1. Pollet Rudy (Liedekerke) 65 km in lu38' 2. Van Houtte Danny 3. De Cabooter Antoine op 1'30" 4. De Haes Guy 5. Crabbé Jacques 6. e Milde Robert 7. Cornu Emanuel 8. Pauwels Luc 9. De Gusseme Mamix 10. Michiels Roger B 1Dierickx Johnny (Lennik) 2. Van Ransbeek Pierre op 1'30" 3. Van Laethem August 4. Van Den Bossche Pierre 5. Van Isterdael Jos 6. Van Den Heede Willy 7. Heyvaert Benny 8. Cornelis Hendrik 9. Verspeten Herman 10. De Maere Gino C 1. De Landtsheer Petrus, 60 km in lu30 2. Creveau Pierre op 30" 3. De Leener_Maurits 4. Van Laer Herman 5. Nuel Willy op 1*30" 6. Mertens André 7. Van Craynest Hubert op 2' 8. Roels Willy 9. Verbraeken Raoul 10. De Paepe Johnny D 1. De Cocker John (Erembo- degem) 60 km in lu30 2 Sonck Diseré op 1'30" 3. Van Den Haecke Gaston op 2' 4. Van Wesemacl Roger 5. Van De Sompel Eric BWCL-Wielrennen. De Landtsheer uit Moorsel won de C-reeks en De Cocker uit Aalst de D-reeks in Moorsel Bart Heirewegh was aanvan kelijk niet van plan om vorig weekend te koersen. Hij had last van een oorontsteking en raadpleegde een dokter. Om dat de genezing vlug en gunstig evolueerde, besloot hij toch om in Haasdonk aan de start te verschijnen. Het werd voor de junior uit Hamme een derde opeenvolgende zege. «Zoveel koude en nattigheid heb ik nooit gezien», zegt Bart Heirewegh. «Reeds na enkele kilometers zat ik in een leiders- groep die ook Gunther De Bauw, Garry De Cock, Gino Brijs, Gert Maes, Gino Ver- berekmoes, Kurt Notenbaert en Pascal Fockenier verenigde. Laatstgenoemde werd wegens een lekke band vroegtijdig uit koers geslagen. Eens halfweg bleef ik alleen over samen met De Bauw, Brijs en De Cock. Op drie ronden van het einde kreeg ik een lekke band. Vlug kreeg ik een andere fiets en kon de achtervolging inzetten. Intussen was Robbie Brijs in de aanval gegaan. In samen werking met Gunther De Bauw, hebben we de vluchter kunnen counteren. In de laat ste rechte lijn vertrok ik op kop. Een stevige wind blies in het nadeel. Even kwam Gun ther De Bauw mij bedreigen. Toen heb ik er alles uitge perst.» Voor Bart Heirewegh is het (na Brakel en Wemmei) de derde overwinning. Nu zater dag is hij in Oostakker tijdens interklubkampioenschappen aan de slag en op paasmaandag wijkt hij uit naar Buggenhout. Een wedstrijd over honderd kilometers. (eg) Voor de Zeelse neo-prof wordt het nog altijd een bang afwachten wanneer het sein op groen wordt gezet en hij zijn debuutwedstrijd als beroeps- renner mag rijden. De laatste training op 20 februari in het voorbereidingskamp op Sicilië werd hem noodlottig. Een val partij en de terugslag van een pedaal tegen het hoofd bezorg de hem een gapende hoofd wonde. Ronny kon niet aan zetten in de wedstrijd, maar trainde hardnekkig verder. Na twee dagen moest hij alle akti- viteit staken wegens hevige hoofdpijnen. Bij zijn terugkeer in België raadpleegde hij op aanraden van sportmentor Jef Van Driessche, dokter Karei Rin- goet, en zijn diagnose was kort maar krachtig. Een hersen schudding en platte rust om een totale genezing na te stre ven. Ook sportbestuurder Driessens zette Ronny op het ziekenrapport tot alle hinder verdwenen is. Sedert enkele dagen heeft de Zeienaar de training lichtjes hervat. Er is nog geen sprake om voluit te gaan. Indien alles naar wens verloopt, zou hij pas half april de kompetitie mogen aanvangen. Ronny beseft maar al te goed dat dit een flinke streep door zijn rekening is. Als debutant de eerste twee kompetiticmaanden missen is een serieuze handicap. De meeste renners zijn in topkon- ditie als hij pas zijn eerste wedstrijd zal rijden. Ronny geeft aan dat hij het voordeel heeft dat eens hij vol uit kan trainen, hij vlug de konditie te pakken heeft. Zon der van in den beginne te for ceren, wil hij zich totaal inzet ten om de opgelopen achter stand zo vlug mogelijk op te halen. Hij is van oordeel dat het in zijn voordeel speelt dat de ploeg over een smalle kern beschikt en er dus vlugger een plaatsje vrijkomt, om te kun nen bewijzen dat hij een plaats waard is in de beroepsrangen. De ambitieuze jongeman, die Westelinck is, zowat ken nende, menen we dat eens hij op de fiets zit, hij alle opge kropte energie zal willen laten exploderen en aantonen dat de klasbak van een amateur ook een goede prof kan zijn. (beno) Sinds 1 januari is Gunther De Kerpel amateur geworden. Hij begon bij de onderbegin nelingen in het Westvlaamse en heeft daar zijn leerschool gelopen. Als nieuweling reed hij zijn wedstrijden in Oost- Vlaandercn, vooral in de streek van Lede. In het eerste jaar behaalde ik geen enkele ereplaats, zegt hij. Ik beperkte mij tot het meedraaien in het peloton. Dankzij een degelijke wintertraining kon ik in het tweede jaar als nieuweling mijn mannetje staan. De resul taten kwamen vlug: zeven overwinningen en talrijke ere plaatsen. Ik kwam in dat jaar vooral als machtssprinter naar voren en werd tweede in de bekende trofee Mare Galle. Als junior Hij behaalde talrijke over winningen en ereplaatsen dankzij de ervaring en het doorzicht, gekweekt tijdens de vorige jaren. Wegens zijn stu dies moest hij het seizoen ech ter beperken tot 25 augustus. In de laatste wedstrijd in Pa- mel werd De Kerpel winnaar. Uitblinker was daar Paul Bcir- naerts die terugkeerde van het wereldkampioenschap in Spanje. Gunther kreeg in het peloton de bijnaam 'de reus', wegens zijn lengte. Hij laat zich steeds als laatste inschrij ven om een rugnummer te gaan halen en daarom vertel len de andere renners dat ze maar even naar het rugnum mer van 'de reus' moeten kij ken om te weten hoeveel deel nemers er zijn. Palmares Nieuwelingen: Wanzele le, Impe 7e, Erpe le, Impe 2, Terjoden le, Lede 6c, Schoon- aarde le, Erembodegem le, Lede 9e. 1984: Aalst 13e, Oordegem le, Aalst 2, Moorsel 9e, Wichelen 5e. 1985: Affligem 14e, Impe 6e, Lede 3e, Baasrode 19e, Bug genhout 26e. Vorig jaar reed hij 34 wedstrij den en won geen enkele, maar werd 3 keer 2de, 7 maal derde, viermaal vierde, viermaal vijf de, viermaal zesde, tweemaal zevende, viermaal achtste en tweemaal negende Zijn hoofddoel wordt dit jaar de Grote Prijs Gunther De Kerpel-vrienden op 4 mei a.s. Die wordt voor eigen deur gereden en daar een grote prestatie leveren wordt het hoofddoel van de komende maanden. (da) Wielrennen. Adjunkt-sportdirekteur Frans Van Looy in gesprek met Ludo Schurgers (da) Wielrennen. In het bijzijn van alle sportdirekteurs worden de nummers van de volgwagens uitgeloot (da)

De Voorpost | 1986 | | pagina 22