ACHTSTE VESIAC-RALLY WERD ZWARE AFVALLINGSKOERS NOGMAALS TWEESTRIJD DHAEMERS - DHANIS IN WACHTEBEKE SPORT NIEUW RALLYTALENT TE ST.-NIKLAAS INTERNATIONALE B.L.B.- M0T0RGR0SS IN OVERMERE-DONK 24 - 28.3.1986 - De Voorpost AUTOSPORT GOLFBILJART VANWINKEL MOTORCROSS Vesiac-raUy. Technische kontrole en start op de Grote Markt (dw) Vesiac-rally. Danny De Munck in aktie op de kasseien. Hij werd tweede in zijn reeks (dw) "Deze Vesiacrally is eigenlijk ontstaan uit een familiale toe ristische autozoektocht, geor ganiseerd ter gelegenheid van de toenmalige autoshow in Sint-Niklaas. Uit die zoektocht groeide de Vesiac-sportrit, een nachtrally. Vanaf 1982 werd overgestapt op een rally die op zondag verreden werd. Ten einde gevaar te weren, hinder voor omwonenden te vermij den en ekologische normen te respekteren, werden nog enkel en alleen klassementsproeven gereden op verlaten parcours. De gewone doortochtroutes werden als gewone verbruiker gereden. De rally is ondertus sen bekend om zijn goede or ganisatie, zijn selektief par cours en zijn aantrekkelijke prijzen tafel. Bovendien is er op die datum nooit een andere nationale of regionale manife statie en dat verklaart het suk- ses voor een groot deel. De technische organisatie is in handen van Rallyclub Vesiac Waasland Sint-Niklaas met volgende verantwoordelijken: P. Bultrijs, wedstrijddirekteur, Albert De Nil, Adhemar Burm, André Van de Walle, Gerrit Smet, Patrick Verschel den, Luc Suy en Wilmer Ysewijn. Belangrijkste deelnemers - Geert De Boeck, winnaar van de vorige editie, met een Renault 11 Turbo Groep N. - Eddy D'Hoe, PAK-kam- pioen van Oost-Vlaanderen, met een Opel Ascona; - Eric Deveux en Benny Bo- gaerts, deze laatste werd regio naal VAS-kampioen in 1985. Zij reden een Opel Manfa. - Jef Van Herck, 's zaterdags nog deelnemer aan de Rally van Hannuit (tellend voor het Nationaal Rallykampioen schap), brak aldaar de achter- brug van zijn Volvo 240 Turbo en stond na een nachtje wer ken 's zondagsmorgens aan de start van de Vesiac-rally. - Benny Van der Straeten, de revelatie van het seizoenbegin, met een Toyota Celica. - Claude Holvoet, bekend cir cuitrijder en ieder jaar een trouwe deelnemer aan de rally (met Toyota Corolla). - Waas talent Baziel Van Hoye uit Temse ruilde zijn Escort RS2000 voor een groep N-Escort XR3i. - Verder bekende namen als Ludo Maes (VW Golf), Pat- riek Linthout (Ford Escort RS2000), Jos Laenen (Nissan 120A), Francis Smet (Porsche Carrera), «Choco» (Renault 17 Gordini) en «Tone» met de niet weinig opvallende Citroen 2 PK. Belangrijkste koersfeiten - het uitvallen na de verken ningsronde van de winnaar van vorig jaar, Geert De Boeck (motorschade t.g.v. een gebro ken klep); - het uitvallen van Baziel Van Hoye in de KP2 van de l'ste omloop (van de baan); - het uitvallen van Ludo Maes op de circuitproef tijdens de 2'de omloop (beschadiging van de voortrein); - het uitvallen van Porschist Francis Smet, tijdens de 2'de omloop (beschadigde olielei dingen); - het uitvallen van Jos Laenen tijdens de 3'de omloop. KAATSSPORT OFFICIËLE HANDSCHOENEN KAATSBROEKEN ALLE SOORTEN SCHOENEN enz... Na het duo t' Jampens-Van Hoecke hadden we zondag opnieuw een jong team aan de start van de 8ste Vesiac- Rally in St.-Niklaas. Het betreft hier De Munck-Felix van het Zipper-Bugatti Rally Team. Zij kwamen voor de eerste maal aan de start en dit met een Fiat 128 coupé. De dag begon al slecht want ze waren nog niet vertrokken of een haastige toeschouwer had hun service-wagen in de prak gereden. In de eerste omloop van drie klassementsproeven werd veel tijd verloren, daar Danny voor zondag slechts enkele tientallen km. met de wagen gereden had. Na de tweede omloop werd de chrono al ettelijke minuten eerder ingedrukt, enkel tijdens de eerste KP Doel-Kallo verloren ze veel tijd doordat ze niet over het juiste schoeisel (lees: terreinbanden), beschikten. Toen de tweede maal het Europark aangedaan werd stuitten ze op tegenstand van Lambrecht/Ghesquière met een Datsun die zich door onze Waaslanders niet zomaar een plaatsje liet afnemen. Zij aln zij gingen ze door de bochten, de ene niet aflatend voor de andere tot Lambrecht in de derde bocht vroeger in de remmen ging dan De Munck; en zo de strijd in het voordeel van deze laatste beslecht werd Wat door een enorm applaus werd onthaald door de vele toeschouwers die het Europark rijk was. De derde omloop werd zonder problemen afgehaspeld, enkel de uitlaat begaf toen op KP. I de jump aan te hoge snelheid genomen werd. Mede door de goede service van Renstal Atlantic en de ganse ploeg van het Zipper Rally Team zag het duo deze eerste uitstap bekroond met een tweede plaats in klasse F. Vergeten we vooral de plaatselijke sponsors niet te vermelden die het mogelijk maakten deze jongeren te laten starten in hun geliefde sport: Carrosserie Bugatti, Discotheek Zipper, café Den Bolhoed, banden Van Buynder, station Texaco Passtraat, foto Bastiaans, radio 77, uitlaatcenter Quikly, M.G. snak, pizzeria Luky Luke, studio High Energy. De volgende afspraak voor de supporters: 6 april te Hoogstraten. Geïnteresseerden/sponsors kunnen zich altijd wenden tot De Munck D, - Veldstraat 122, St.-Niklaas. Wij duimen alvast voor een nieuwe ereplaats. De omloop te Wachtebeke - Overslag bleef er, ondanks de vele regenbuien toch gunstig bij waardoor alle reeksen een normaal verloop konden krij gen. Van inrichtende zijde kon men op een prachtprestatie van hun piloten rekenen met een overwinning van leslie van Puyvelde, een tweede plaats voor Lieve De Vylder en Peter Dhanis, een derde plaats voor Johan Scheele en Frank Dec kers werd vierde bij de natio- nalen 500cc. Vérder ging een overwinning naar Gino de Jonghe, Gian Franckaert werd tweede en een derde plaats ging naar Luc Van Clapdorp en Eric Baeyens. Ingmar Smet had na de eerste doortocht een happering en werd hierna naar een elfde plaats verwezen. In de twaalf minuten wedstrijd kwam hij erg opvallend terug en wist uiteindelijk nog vierde te wor den. In de tweede reeks werd hij in het begin terug door een val getroffen enkwam hier ook van een tiende naar een vijfde plaats terug en werd ook vijfde in de eindstand. Nieuwkomer Patrick Bellon reed hier te Wachtebeke zijn tweede wedstrijd en wist reeds voor een pracht prestatie te zorgen. Het nummer 53 in de ze categorie kwam in beide reeksen vanuit de midden groep bijzonder goed terug en kon van om en bij de dertig piloten, terugkomen naar een vijfde plaats in de eerste reeks en een negende rang in de tweede serie met een zevende plaats in de eindstand. Een jong talent dat in zijn eerste seizoen zeker van hem zal la ten horen. Ook Patrick Van Vlierberghe bleef terug niet onopvallend. In de eerste reeks eindigde hij op een achtstte plaats maar in de her neming wist hij een zeer sterke terugkomst te maken, nadat hij van een zestiende plaats uit de eerste ronde uiteindelijk als zevende finishte, en achtste werd in de eindstand. Ronny Heyrman kwam aan de start met een nieuwe Kawasaki machine en wist nu oolosterker naar de betere plaatsen te rij den, zodat hij, wellicht in de komende weken eveneens aan spraak zou komen maken op de ereplaatsen In de eerste reeks moest hij door een val wat terrein verliezen en eindig de uiteindelijk op een elfde plaats en werd achtste in de tweede serie met in de eind stand een negende rang. Bij de juniors 125cc was het weer het trio Van Puyvelde - Wibo - Van Clapdorp die voor de spanning zorgde waarbij Leslie Van Puyvelde in de eer ste reeks als vierde uit de start kwam, direkt een tweede plaats innam om dan een harde strijd in te gaan met Wibo. In de laatste ronden slaagde hij er dan toch in en kon nog met voorsprong de reeks winnen. Lucy Van Clapdorp kwam als vijfde uit de start, werd na enkele ronden derde en kon in de tweede wedstrijdshelft in het wiel van de leiders komen waarbij hij in de tweede wed strijdhelft in het wiel van de leiders komen waarbij hij in de laatste ronden nog fel in strijd was met Wibo maar toch vrede moest nemen met een derde plaats. In de herneming nam Leslie onmiddellijk de leiding en kon zonder veel moeite een ruime voorsprong nemen en gemakkelijk zijn reeks- en eindzege behalen. Luc Van Clapdorp kwam pas als achtste uit de eerste boch ten maar kon, net als in de eerste reeks, het in de laatste ronden nog spannend maken om de tweede plaats met Andy Wibo maar terug werd Wibo nipt tweede met voor dit trio eenzelfde rang in de eiiidstand. Bij de nationalen 250 cc ging de overwinning terug naar Gi no De Jonghe die in de eerste reeks van een zesde plaats kwam, snel tweede werd, maar geruime tijd met 500cc-er Dhaene in strijd was om in de laatste ronde toch winnaar te worden en ook in de tweede serie werd hij winnaar door na een drietal ronden reeds leider te worden. Gian Franckaert toch op een tweede plaats Was Gian Franckaert in de eerste wedstrijden misschien nog wat op zoek naar het goe de tempo; te Wachtebeke wist hij reeds een veel betere in druk te geven. De eerste reekskwam hij niet zo gunstig uit de start en liet pas een 21® plaats noteren maar gaf toch een zeer sterke remonte om uiteindelijk nog zevende te worden. In de tweede reeks ging het nog beter waarin hij van een dertiende naar een tweede plaats reed, maar een drietal ronden voor het einde nog ten val kwam. Hierdoor werd hij terug naar een zeven de plaats verwezen, maar ein digde hij toch nog als vierde en kwam in de eindstand der 250cc-ers nog op ?en tweede plaats. Ronny Volckerick werd in de start der eerste reeks in een valpartij betrokken en moest van een laatste plaats terug achtervolgen om, ondanks ook nog een happering, nog der tiende te worden. In de tweede reeks had hij een redelijke start, kwam op een achtste plaats en van de 250cc- ers werd hij zevende en vijfde met ook een vijfde plaats in de eindstand. Omer Coppieters eindigde als 2cc-er op een vijftiende en der tiende plaats en werd in de eindstand nog twaalfde. Eric Baeyens behaalde terug een podiumplaats bij de natio nalen 500 cc, in de eerste reeks eindigde hij op een vijfde plaats, werd zesde, in de her neming en werd in deze reek sen derde en vierde 500cc pi loot met ook een derde plaats in de eindstand. Frank Dec kers reed ook een bijzonder goede wedstrijd en kon in de eerste reeks van rond een acht ste naar een derde plaats ko men of tweede 500cc-er maar in de start der tweede reeks werd hij in een val betrokken en moest van een laatste plaats achtervolgen om uiteindelijk nog tiende te worden of vierde van de 500cc-ers met ook een vierde plaats in de eindstand. Herman Lenaerts kwam ook aan de start maar voor hem werd het toch een oefenwed strijd. Herman is momenteel nog in het leger en de laatste maanden was hij nog amper thuis geweest, laat staan te beginnen trainen, zodat er van fysische conditie geen sprake was. Bij deze nationalen 500cc eindigde hij nog op een negen- de en een zevende plaats en werd ook zevende in de eind stand. Lieven De Vylder had bij de inters 250cc in de start der eerste reeks een happering waardoor hij pas rond een zes tiende plaats uit de eerste bochten kwam maar toch tot een fantastische achtervolging kon komen. Na een drietal ronden reed hij reeds op een vijfde plaats en op dat ogen blik had het leidende viertal (Van Poelvoorde, Valentijn, Scheele en Gaus) een zeer ruime voorsprong. Elke ronde wist Lieven toch wat van zijn achterstand goed te maken en in de laatste ronden kwam hij zelfs zienderogend dichter om uiteindelijk nog derde te wor den in deze reeks. In de herne ming kon Lieven nu toch aan de leiding vertrekken maar Van Poelvoorde was weerom iets sneller waarbij Lieven tweede werd, wat ook zijn plaats was in de eindstand. Franky Van Clapdorp had in de start der eerste reeks een happering aan het starthekken en kwam als allerlaatste uit de eerste bocht. Van deze 23 in ters 250cc wist hij uiteindelijk nog negende te worden. In de tweede reeks had wel een bete re start maar had tweemaal een happering waarbij hij tel kens een tweetal plaatsen ver loor maar toch bij de eindmeet een elfde plaats innam en ook elfde werd in de eindstand. To Van de Walle had in de eerste reeks ook niet zo'n bes te start maar kwam toch naar een dertien, de plaats terug en in de tweede serie, waar hij aanvankelijk toch een gunsti ger plaats innam, werd hij na een happering eveneens der tiende of twaalfde in de eind stand. Luc Verbraecken werd in deze categorie na de start der eerste reeks op een 21® plaats geno teerd, kwam tegen het wed strijdeinde toch naar een twaalfde plaats maar moest met moeilijkheden afzakken naar een twintigste plaats bij de finish. In de herneming kwam hij met een reservemo tor aan de start waarmee hij een zeventiende plaats haalde en ook zeventiende werd in de eindstand. Daniel Paelman kwam in de eerste reeks half weg uit de start maar door een val na een vijftal ronden werd hij naar een twintigste plaats verwezen, waarna hij uiteindelijk op een veertiende plaats belandde om uiteindelijk bij de eindmeet tiende te worden. In de herne ming hadden ze toch wat meer geluk waarbij ze als zesde ein digden en achtste werden in de eindstand. Van Osselaer had het in de eerste reeks ook niet zo goed waarin ze pas vijftiende wer den en in de tweede serie moesten ze na de start vanuit een 21® plaats achtervolgen om uiteindelijk toch nog een der tiende plaats in te nemen bij de eindvlag en ook dertiende wer den in de eindstand. Andre Van den Bossche met Luc Fruytier werden in de eer ste reeks zestiende, hadden een negentiende plaats in de herneming en kwamen in de eindstand op een zeventiende plaats. Terug tweestrijd Dhaemers - Dhanis bij de inters 500 cc Net als vorige week konden we bij de inters 500cc de twee strijd Dhaemers-Dhanis vol gen, waarbij dit tweetal (mo menteel veruit voor de an deren hun strijd aanvangen. Peter Dhanis zorgde zeker in de eerste reeks wel voor de opvallenste prestatie waarin hij van een minder goede plaats na de start op enkele ronden tijd toch weer aan de leiding kwam en in de laatste ronden een sterk aandringende Dhaemers moest laten voor gaan. Ook in de tweede reeks was er van het begin een strijd tussen dit tweetal waarbij elk beurtelings aan de leiding kwa men en Dhaemers uiteindelijk toch de reeks nipt won met een tweede plaats voor Peter, ook in de eindstand. Peter Dhauwe draaide in de eerste reeks na de start rond een tiende plaats, en kwam bij de finish toch op een achtste plaats en ook in de tweede reeks wist hij uitstekend te doen in deze interklasse met een zevende plaats bij de eind meet of ook zevende in de eindklassering. Ronny Vercau- teren werd in de eerste reeks niet van ongeluk gespaard en nadat hij enkele haperingen kreeg werd hij ook uitgescha keld. In de tweede reeks had hij ook niet zo'n beste start maar kon nu toch sterk terug komen naar een negende plaats. Voor zondag krijgen we de paastrofee te Overmere Donk, eerste start te 10.30 uur. De B.M.B. wedstrijd te Hoeselt van vorige zondag werd ten gevolge van onberijdbaarheid afgelast maar voor het Paas weekend komen deze piloten aan de start te Aye op zondag en te Leuven op Paasmaandag. D.H. ZONDAG A.S. VANAF 10.30 UUR Zondag a.s. 30 maart wordt de traditionele B.L.B.- Paastrofee gereden, dit nu te Overmere op het Hof van de Vondelop een tweetal km. van het Donkmeer. De organisatoren, A.M.C. Destelbergen zijn dan ook dankbaar dat de heer Cyriel Van de Vondel zijn terreinen beschikbaar stelt in de Heikantstraat. Een omloop die door de inrichters spectaculair en overzichtelijk zal aangelegd worden met enkele heu vels en waarbij de piloten een viertal keer per ronde door een gracht worden geleid. Deze omloop bevindt zich gunstig in een hoger gelegen streek waarbij alle gevaar voor veel nattigheid gewe ken is, iets wat de organisatoren zeker aangaat, temeer dat ze, nu inrichter van hun tiende wedstrijd, reeds meerderen keren te kampen hebben gehad met water overlast op hun wedstrijdsdag. Eerste zomerseizoenwedstrijd De dag van Pasen is traditioneel de opening van het zomerseizoen waarbij alle piloten in hun volle tijds- schema rijden (met uiteraard 100% prijzen) en waarbij de eerste start reeds gegeven wordt om 10.30 u. met de debutanten als eerste reeks. Het volledige programma omvat een categorie debutanten 125 cc, juniors 125 cc, juniors 250 cc, juniors 500 cc, nationalen 250/500 cc, inters 250 cc, zijspannen en tenslotte de inters 500 cc. Categoriën welke allemaal twee reeksen rijden met een einde voorzien omstreeks 18.10 waarna de uitreiking gebeurt van de ereplaatsen. Piloot van de inrichtende club Martin Meganck die uitkomt bij de inters 250 cc heeft zich de laatste wedstrijden steeds rond een vijfde plaats kunnen klasseren en zal voor eigen organisatie zeker de kat uit de boom kijken en hier zeker met een ereplaats willen eindigen. Wedstrijd te Overmere-Donk, ongeveer 2 km. van het Donkmeer in de Heikantstraat met trainingen vanaf 8.45 uur en de eerste start omstreeks 10.30 uur. Eerste start der inters 250 cc om 12.30 uur, inters 500 cc om 13.30 uur. D.H. Turnen. De turnkring Jong Waasland uit Melsele bestaat dertig jaar. Ook het muziek viert dü jaar zijn 25-jarig bestaan. (Iv) Die zondagmorgen tijdens de technische kontrole viel de regen met emmers en paSu'rs tereikttn vrn dfss ^TdH® vertrekkers bereik rukwinden joegen de kou doorheen de nochtans goed beschuttende jassen van piloten en effektief gestarte wagens er tenerfilH kkkere bereik- mekaniciens. Het zou wat worden tijdens deze achtste uitgave van de rally, vooral dan op slechts 61 de aankomst. Het j Edd v ET Hre-Da vv Meert de stukken kassei in het noorden van het Waasland. De regenval had er voor gezorgd dat aantal wagens die van de baan (ópel Ascona) 2 Eric De- de wegen in de Waaslandhaven van Kallo, waar een proef moest verreden worden, hier geraakten was gewoonweg niet veux Benny Bogaerts (Opel en daar volledig onder water stonden. Kasseien waren in Verrebroek bedekt met meer te teUen- Bij velen was té Manta), 3. Gaude Holvoet - modder, zodat de weg vry wel onberijdbaar was. Alleen het wegdek in het Europark was j*"?.1®, c^osserieschade dan patnck De Bakcer (Toyota vrijwel opgedroogd toen de eerste wagens van de circuitproef van start gingen. Nochm™ S?V™LCorolla), 4. Jef Van Herck - iNocntans kan Vesiac er ook dit Cyriel Van de Pol (Volvo 240 jaar weer prat op gaan dat turbo)i 5. Patrick Linthout - evenals tijdens de vorige 7 Werner Rogghe (Ford Rg edities - geen enkel persoon- - - - - - is». r u 2000), 6. Guy Van den Bosch- bjk ongeluk werd genoteerd. Maic Donghj (Renault u mr- H,eraan werd zeker en vast bp), 7. Edd Andries Fdi bijgedragen door de toeschou- Dom (0pe, Ascona), 8. Johan wers welke zich bijzonder ge- Braeckmans - Mick Obbrechts disciplineerd gedroegen, in die (Ford Sierra), 9. Rudy Aven- mate dat de ordediensten zei- ga„ P Mcy„J (0pel ocurvoi 00011 160 en tC Ascona)> 10- I Vindevogel - Biljarten. Vorig vrijdag waren alle topspelers present van de orlangs opgerichte biljartklub g B- Bral (Op*1 Kxfctt). B.C. Oude Schuur uil Lokeren (polo)

De Voorpost | 1986 | | pagina 24