«Als alles overal goed gaat, gaat het ook goed in de bouw»... Stad Aalst wil op elegante wijze van slachthuis afgeraken Marnixring «Iwein van Aalst» met «Kwartetspel» «De gezondheid van uw kinderen» Derde etalagewedstrijd voor floristen te Aalst Grote tekenwedstrijd KTA en RMS II Aalst ACV Erembodegem niet zuinig met eretekens VU-voorzitter Ghislain Henderickx straf uitzitten en dan er tegen aan 4 - 28.3.1986 - De Voorpost Vervolg van blz^l Daarenboven stelt "'zich het probleem van de vorming, zo wel voor werkgevers als voor werknemers. In de scholen moet meer de ervaring aan bod komen dan het klassikaal do- ceeronderwijs. En er is nauwe re samenwerking tussen school en bedrijf nodig. Beide moe ten ze «inleveren». De nijver heid kan van de school geen «afgewerkt produkt» meer ver langen. En de staat moet zor gen dat de loonkosten gedrukt worden. Opleidingsmogelij kheden Onderwijsschepen Chris Lie- vens-Borms stelt wat we op wereldvlak staan voor nieuwe vormgevingen, dat in heel wat landen nog steeds prestigieuze werken worden gerealiseerd, dat in ontwikkelingslanden grote vraag is naar vaklui. Gewone huizen worden prak tisch niet meer gebouwd. Het moeten allemaal villa's, bunga lows of fermettes zijn. De schepen wijst ook op het groei end belang van de taak van de binnenhuisarchitekt. In het on derwijs moeten nieuwe ideeën worden ontwikkeld, moeten de media volwaardig worden ingeschakeld en moet ge streefd worden naar rationeel verantwoorde vormgeving. Opleidingsmogelij kheden Die zijn in de regio legio. Zo wel in het technisch, het be roeps- en het kunstonderwijs. En daarenboven is er het deel tijds onderwijs, de sociale pro motie en de. beroepsopleiding. «Blijven geloven in de toe komst moet», zegt de schepen. Panelgesprek Tenslotte ontwikkelde zich een belangwekkend panelgesprek met als moderator ir. Poelaert (VTI) en als panelleden Frans Duhamel van Nacebo, De Troyer van Cemov, Van Gy- seghem van de akademie scho ne kunsten en Sonck van het Fonds voor Vakopleiding in de bouwnijverheid. Over heel deze problematiek hoort U niet alleen nakaarten maar verneemt U ook heel wat meer over de stands van de lustrumuitgave van INFOBO tijdens de paasdagen in de Kei- zerehallen. Opening vandaag vrijdag te 17.30 u. met toe spraak o.m. van gedeputeerde Jan Vallaeys. LH Het vermoedelijk laatste verslag en de laatste volledige dienstjaarrekening van het stedelijk slachthuis lagen ter goedkeuring op de jongste gemeenteraadszitting. Het slachthuis is immers sinds 28 januari 1986 eigendom van de NV Verbist uit Aarschot. In de loop van dit jaar kan dan een beslissing genomen worden in verband met het instandhouden van de regie als beheersvorm. De regie mag blijven bestaan tot het operationeel worden van het Instituut voor Veterinaire Keuring. Schepen De Pauw zegt dat we ons gelukkig mogen achten dat aan een prangend probleem een degelijke en definitieve oplossing werd gegeven. De stadsbegroting dan niet langer meer bezwaar worden met het jaarlijks inschrijven van de ex ploitatieverliezen van het be drijf dat dit jaar ruim 7,8 mil joen bedraagt. Raadslid Roger D'Hondt stelt dat in de euforie van de eerste verkoop in oktober 1978 de toenmalige schepen een posi tief resultaat aankondigde van 5,5 miljoen. Er is echter nu een verlies van 7.8 miljoen Een verschil van ruim 13 miljoen. Spreker zegt in de dienstjaar- rekening geen spoor te hebben gevonden van de intresten voortvloeiend van beleggen op lange termijn van de 4,5 mil joen door de eigenaar gestorte som. En vermits deze som niet geboekt is in de inkomsten kan gezegd worden dat NV Verbist het slachthuis gratis in gebruik had tot de dag dat de verkoop- aktie verleden werd. D'Hondt zegt dat de stad terwijl ze geen huurgeld vroeg voor deze fir ma wel voor een paar honderd duizenden schuld heeft ge maakt. Spreker stelt de prangende vraag of de stad de 45,6 mil joen overheidsgeld al dan niet zal moeten terugbetalen. In Caudron niet in waarom de Ani.t r- normale omstandigheden zal stad nog steeds als werkgever n aandachtlS luisterend publiek bij de infoavond over de bouwsektor (a) de overheid deze som terug- optreedt na de verkoop van vorderen. net slachthuis. De keurrechten Anderzijds stelt spreker weinig die per prestatie moeten wor- Voor de realisatie van de nieu- wederopstanding vast wat be- den betaald worden overge- we slachtlijn wacht men op treft het aantal slachtingen, dragen aan de schepen van goedkeuring na de in februari Gok de aangekondigde supple- c financiën die dan per uur de ingediende aanvraag. En voor mentaire tewerkstelling dient" keurders uitbetaalt. Het ver- de milieuaspekten zegt de met een korreltje zout te wor- schil komt dan in de stadskas schepen dat die optimaal aan den genomen. terecht. bod zullen komen bij de bouw. Tenslotte wijst Roger Caudron vraagt verder hoe het Edgard Hooghuys zegt nog dat P u i f T u de" gesteld is met de plannen voor er over de verkoop van het lingschef die de begroting op- nieuwe slachtlijnen en voor het slachthuis geen dossier be stelt betreurt dat het slachthuis vleesuitsnijdingsbedrijf. En te- stond. Alleen waren er per- verkocht is. Het zou inderdaad vens met de eerbiediging van soonlijke gesprekken, anders gekund hebben. de milieuvoorschriften. Ook Jan Caudron (VU) heeft Robert De Pauw, schepen van Als burgemeester Uyttersprot heel wat opmerkingen over de- financiën, zegt dat de verliezen betreurt dat over deze kwestie ze materie, voor een deel ge- elk jaar dalen en dat er reeds weer gesproken werd door de hjklopend met het vorige. tweemaal 4,5 miljoen werd SP zegt Mare Galle dat het de Hij heeft o.m vragen over het overgemaakt. Dat men aan de VU was die de kwestie weer ,ten bate van de Vlaamse volks statuut van de zes dierenart- stad betaalt is normaal vermits oprakelde. «Ook uw partij», gemeenschap, sen-keurders die met vast be- de stad eigenaar is van het zegt de burgemeester «door noemd zijn. Over de belofte gebouw. En over eventuele te- Roger D'Hondt». van staatssekretaris Wivina De rugbetaling van overheidssub- Meester dat het Instituut voor sidies zou beter gezwegen wor- veterinaire keuring in juli ope- den. Vervolg van blz. 1 de hoogste onder scheiding in de Marnixring rationeel zal zijn heeft spreker zijn twijfels gezien de vroegere boycot. En verder ziet Jan Vijlder, Paul Geerts, Julicn Li- brecht, Pol Luyckx, Raf Roo- s -- >;r"* ffv* Don wil de Marnixring jaarlijks een ^edeyn, Marcel Temmerman, persoon huldigen die de waar- Y°®eE, tae'' ^an Van dering verdient van alle leden n r®vf.'. ^illy Van den voor zijn inzet en bedrijvigheid j Vanderbeke, -- Willy Vanderstraeten, Michel Van Ghyseghem, Michaël In de jongste jaren viel deze Ya" Lierd,c,' s,efaan Van Lier eer te beurt aan o.m. Hendrik 7?' J°.ny Van Mo,le en Albert Fayat, Anton Van Wilderode, Verhu,st- Dr. Paul Janssen, Herman Candries, Remi Pireyns. Leden van Marnixring «Iwein Maak een prachtige tekening over: «Vrede op de wereld onder alle mensen en onder alle volkeren, elk zjjn plaatsje onder de zon in een omgeving waar mens, dier en plant harmonisch en gelukkig samenleven. Bij de voorstelling van het «Kwartetspel» in salons Ter Mael beklemtoonde kuituur van Aalst» schepen Chris Lievens-Borms Guido Asselman, Ben Blan- de vlotte samenwerking tussen ckaert, Bert Corthals, Herman Marnixring en stadsbestuur. De Bock, Dirk Declercq, Rik Meer in het biezonder belicht- De Cooman, Paul De Leen- te ze de aktie «zingende Tijdens een gezellig feest werd fijns, Raymond Comelis, Ed- "eer> Jan Mey, Odilon De Vlaamse klassen», een initia tief waaraan alle schoolnetten hun medewerking verleenden en dat zal bestendigd worden. Namens het stadsbestuur nam ze het allereerste spel met de 36 kaarten erin in ontvangst om op een goed zichtbare plaats in het stadhuis te wor den opgehangen. U kan zich een dergelijk spel aanschaffen bij de eerder ver melde leden van de Marnix ring, in de stedelijke toeris tische dienst in het belfort en bij Albert Verhulst, Eikstraat 9 te 9300 Aalst, tel. 053- 21.65.43. LH Pr(jzen De eerste prijs omvat een mi ni-trip naar Parijs voor twee personen. Naast deze trip zijn er natuurlijk nog vele andere waardevolle prijzen te winnen. Tot 20 mei '86 kan men de werken binnenbrengen, en dit in het KTA zelf, op de Lede- baan 101, in het BBL kantoor in de Nieuwstraat 27 De ingezonden werken wor den tentoongesteld in het Ko ninklijk Technisch Atheneum Aalst en de proklamatie gaat door op 24 mei '86 om 11 u. De beslissing van de jury is onbe twistbaar en voor geen kom- mentaar vatbaar. Deelnemingsvoorwaarden Kategorie 1 en 2: leeftijdsgroe pen tussen 10 en 12 jaar, en 12 door de ACV afdeling van mond De Koek, Frans De en 14 jaar Erembodegem aan liefst 53 Meester, Alfons De Saedeleer, Formaat van de tekening: 27/ verdienstelijke leden een ere- Arthur De Schepper, Juliette 36 cm. teken overhandigd. Het is een De Schepper, Denise D'Hau- Kleuren: onbeperkt. symbool van de trouw en.de wers, André Leclercq, Frans Techniek: vrij. inzet van deze leden, zo werd Meert, Marcel Meert, Pierre Kategorie 3: leeftijdsgroep tus- duidelijk gemaakt tijdens een Roelandt, Remi Schellekens, sen 14 en 18 jaar. Formaat: 55/73 cm. Kleuren: onbeperkt. Techniek: vrij. Op de rugzijde van de teke ning vermeld je naam, adres, korte toespraak: Margriet Van Audenhove, Kregen een bronzen ereteken Paul Van Damme, Louis Van opgespeld: Alfons Coene, Paul Laer, Remi Van Landereele, Cooman, Desiré De Grom, Margriet Van Mulders, Louis Stefanie De Saedeleer, José Van Nuffel, Frans Van Vae- De Vleeschauwer, Leopoldine renbergh, Alfred Van Volxem, Symposium in Sint-Augustinusinstituut te Aalst leeftijd, kategorie, school en Kooien, Erika Mabilde, Lilia- Paul Veldeman, Remi Verle studierichting. nc Meert, Jozef Roeland, Ilse en Gustaaf Welleman. Veel sukses! Schumacher, Peter Steyle- Kregen goud: Louis Baeyens, mans, Philemon Van Den Gaston Comand," Jozef De Steen, Herman Veldeman, Mets, Desiré De Ridder, Frans André Verbestel en Emilienne Herzeel, Jozef Lambrecht, Al- Verhulst. fons Meert, Edgard Van Den Zilver was weggelegd voor Pe- Abbele, Jaak Verboven en trus Arijs, Maurice Baeten, Theofiel Verleysen. Godelieve Borms, Achille Col- Met als doel de eigen leerlingen een extraatje te verlenen en afgestudeerden en verpleegkundigen allerhande permanent bij te scholen, organiseert de oud-leerlingen- bond «De Krans» van het Sint-Augustinusinstituut symposia. Reeds over hart- en nierkwalen en nu verleden zaterdag over pediatrie, behandeling van kinderziekten. Waarbij niet alleen gespeciali- hoger onderwijs korte type dat werd meegemaakt was zowat seerde artsen aan bod komen het diploma gegradueerd ver- alles wat de gezondheid van doch ook mensen van de prak- pleger aflevert, aanvullend se- kinderen betreft, tijk van elke dag, gegradueer- cundair beroepsonderwijs dat Jaarlijks worden niet minder de verpleegkundigen. Dit alles het brevet ziekenhuisverpleger dan 30.000 kinderen na een onder de leiding van medisch bezorgt en hoger secundair be- ongeval in een ziekenhuis op- direkteur van het O.L.V.-Zie- roepsonderwijs dat leidt naar genomen. Reden te over voor kenhuis. Dhr. A. Boghaert, kinderverzorger. F. Achten om risico's te beper- van Jef Host van de dienst ken, zelfs uit te schakelen, «900» en praktisch gereali- Symposium waar mogelijk en de gevolgen seerd door Etienne Van den Onderwerp van het weten- ervan te onderkennen. Stock. Het Sint-Augustinusin- schappelijk gebeuren van ver- Kinderarts Lemli zei dat kink- stituut, Leopoldlaan 9 te leden zaterdag dat door ruim hoest en tetanum nog steeds Aalst, verzorgt paramedisch 200.geïnteresseerde deelnemers oorzaak zijn van hoge mortali teit en dat grootschalige pre ventie zich dus opdringt. Er komt dan ook een nieuw vacci natiebeleid met inenten tegen difterie, kinkhoest, tetanum op vrijwillige basis, verplich tend inenten tegen poliomyeli tis en vrijwillig vaccineren te gen bof, mazelen en rubella. Met daarenboven inhaalvacci- naties tegen poliomyelitis en difterie. Opvang van kinderen in een ziekenhuis blijft een moeilijk probleem dat G. Steenhoudt en M. Van Beveren belichtten. Van 7 maand tot 4 jaar blijkt de moeilijkste leeftijd te zijn. Begrip tonen voor het kind en zo mogelijk inschakelen van de oudere zijn primordiaal. Kinderarts De Brandt nam koorts en koortsstuipen op de korrel en stelde dat ernstige stuipaanvallen (meer dan 15 Aalst. De Erembodegemse gedekoreerden van het ACV fier als een gieter (a) min.) meestal voorkomen rond de leeftijd van één jaar. Meest bij meisjes. Tenslotte ondei^ocht kinder arts Vermeerech oorzaken en behandeling van diarree bij kinderen, waarbij M. Peirlinck de verpleging situeerde en be lichtte. LH Wy waren in de gelegenheid om in verband met de kunnen kontrolercn. Hierop strubbelingen tussen het arr. VU-bestuur en de Leedse wil ik antwoorden dat de heer VU-voorzitter Ghislain Henderickx en in verband met de Ruyssinck blijkbaar niet op de tussenkomst van meester Ruyssinck op de laatste gemeen- hoogte 's lK raderwer'c teraad in Lede, hierover de betrokkene, Ghislain Hende- rickx, zelf aan de tand te voelen. De Bond van Groothandelaars in Sn(j bloemen die 40 van de 80 grossisten van heel België groepeert organiseert op zondag 6 april in Bloemenveiling Flora aan de Albrecht- laan, Mylbeek-Aalst, zjjn derde etalagewedstrijd voor floristen. Dit met deelname van tuinbouwscholen en vormingscentra. Tevens is er een grandiose bloemenexpo. Aalst. Aan het werk voor de etalagewedstrijd (Ih) U krijgt een gedacht van dit nationaal evenement als U weet dat er liefst 6.500 uitnodi gingen werden verstuurd, dat verleden jaar zowat 2.700 toe schouwers kwamen opdagen en dat voor deelname de orga nisatoren moeten overgaan tot selekteren. Wegens de krisis ervaren de groothandelaars dat floristen, bloemenverkopers, nogal eens de neiging vertonen bij de pak ken te gaan zitten. Bloemen zijn luxe-produkten en ander zijds is er de konkurrentie van «Hollanders» die slechts 6% BTW te verrekenen krijgen en hier 19%. Quasi moordend. Qnze bloemenkwekere moeten het dan ook rooien via kwali- teitsprodukten. Etalagewedstrijd Uit de 58 tuinbouwscholen en 32 vormingscentra werden tien deelnemers geselekteerd ko mende uit tal van provincies: Kortrijk, Herentals, Luik, Melle, Mons, Gembloux, Gil- ly, Hasselt, Oedelem en Leuven. ^Elke school krijgt als opdracht met 8 studenten en 2 leraars tussen 13 en 17 u. een etalage uit te bouwen waaruit hun kreativiteit blijkt. Uiteraard krijgen ze allen het zelfde ter beschikking. Elk een pakket ter waarde van 50.000 fr. Waarmede dan wordt gedon gen naar de hoofdprijs, een wisselbeker. Een deskundige jury bestaande o.m. uit sche pen Juliaan Vinck, Evenepoel van Flora, Rubbrecht van Pro- duco, Supply van de akade mie, Willems van Fleurop en twee deelnemende plastische kunstenaars, beeldhouwer Al fons Van den Bossche en schil der Marcel Beeckman. Beide artiesten stellen telkens drie werken per school ter beschik king om in de etalage te ver werken onder het motto «Kunst en Bloemenkunst». Het bestuur van de Bond die dit m.m.v. het stadsbestuur dat zorgt voor logistieke steun, mogelijk maakt bestaat uit voorzitter Armand Bauwens uit Smetlede, sekretaris André Uyttersprot uit Hekelgem, Erik Everaert uit Gijzegem, Gerard Van den Hauwe uit Hofstade, Frans Van der Biest uit Mooreel en Guy D'Haene uit Wetteren. U kan er op zondag 6 april terecht vanaf 14 u. Beoordeling door de jury tijdens twee rondgangen en bekendmaking van de uitslag te 18 u. Te 18.15 u. worden alle bloemstukken, een 300-tal ter waarde elk van 1.000 tot 5.000 fr. gratis verloot volgens het tombolanummer op uw in- komkaart van 120 fr. LH een OCMW-beleid bestuur. De voorzitter wordt gekontroleerd door het vast Volgens Ghislain Henderickx gevolg dat Jules Henderickx *>ureau sociale problemen is het duidelijk dat het Partij- burgemeester wordt en dat ik, worden behandeld en aange- bestuur absoluut wil dat hij er zijn broer Ghislain voorzitter bracht door het sociaal komi- opnieuw bij zou zijn als defini- wordt van het OCMW. Hij ,ee- ^an z'Jn er no8 andere tief begonnen wordt aan de twijfelt aan de moraliteit van kontrolerende organen campagne «Verkiezingen die toestand en vreest dat de Aldus de kommentaar van toe- 1988». Hij beschouwt de uit- nieuwe burgemeester de kemmig OCMW-voorzitter spraak van de Partijraad als OCMW-voorzitter niet zal Ghislain Henderickx. een vrijgeleidebrief om nu al te beginnen aan de voorbereiding ervan om dan, na «uitzitting» van zijn strafperiode, er net zo hard aan tegen te gaan als zes jaar geleden. In verband met de uitlatingen van meester Ruyssinck, frak- tieleidcr van de CVP-opposi tie, verklaarde de VU-voorzit- ter «Meester Ruyssinck is een ver standig man Hij heeft langs de ene kant willen vleien, terwijl hij langs de andere kant ons een veeg uit de pan gaf. Dit is allemaal ingegeven door twee hoofdlijnen ten eerste het ele ment van de «machtsont plooiing» van de VU, gekop peld aan het «de druiven wa ren te groen» element i.v.m. de koalitievorming en het bui ten de boot vallen van de CVP. Het tweede element is dat ik die beruchte besprekingen ge leid heb met de bekende resul taten En het ligt voor de hand dat de CVP-oppositiefraktie- leider de kans met laat liggen om mij eens te «pakken» Meester Ruyssinck geeft toe besprekingen als grete°ovèr- \-ede Ghislai" Henderickx, de broer van de nieuwe winnaar gekomen is, met als burgemeester die voorzitter wordt van het OCMW

De Voorpost | 1986 | | pagina 4