Postzegel «Koning Boudewijnstichting» te Affligem KB Vriendenkring zette Tunesië in het zonnetje In «Land van Aalst» gas alsin Bhopal «Greenwich» Tienduizend jaar sport in Aalst Leerlingen én leraars samen in 'Schipper naast God' leper - Aalst - Mechelen: Stappen naar vrede Catharinisten Aalst grachten sfeerrijke De Voorpost - 28.3.1986 - 5 zowat te dier gelegenheid vra gen kunnen worden gesteld. Vb. crematorium, Igiegov. Spreker zegt dat systematische verslaggeving op de gemeen teraad niet nodig is. Over de kwestie zal overleg worden ge pleegd met de fraktievoorzit- ters. De KB Vriendenkring van Aalst stelde dit jaar Tunesië volop in de belangstelling. Een 'and boordevol kontrasten, met oeroude tradities en een moderne ontwikkeling, zo werd rie' I2W& <<L?nd duidelijk gesteld. Een land waar Berbers, bedoeïenen leven en waar de moëdzins vanop een amvraa^deed od tófim dC SlaIlke minare«™ van ontelbare moskees oproepen tot gebed. Ook een land waar de 11. en dat er besprekingen met vT.ouwen vee'a' no8 gesluierd rondlopen, waar men ook de aanzet tot de woestijn vindt en de NMBS waren voor een af- 6611 eerder zeldzame oase de stilte van de eenzaamheid kan opsnuiven, takking van de spoorlijn op 25.8. Tunesië is voor wie er ooit is waarbij de woestijnmunttee kra, derboukka, tabla of geweest ook het land van de onbetwistbaar de kroon spant, bendir. Men treedt beter niet te vroeg uitstaPPen met de kameelkara- De heer Minnen mocht in zijn in de openbaarheid om moei- Xanen' Tunes,e IS het 'and op welkomstwoord een aantal En alsof het nog allemaal niet lijkheden te ontgaan, zegt t^eesPronH' waar de woes- zeer voorname gasten toespre- genoeg was kregen de toe- Marcel Lorie. Hij voegt er bij Üjn ,angzaam n^ooP1 naar de ken, onder meer vertegen- schouwers ook een inzicht in dat, zelfs als ze uitgenodigd z?e Joe en de zee 1S er blauw woordlger van de ambassadeur de typische dansen van het zijn schepencolleges vaak wei- ahot ?e ®en weerspiegeling is van Tunesië in ons land, de land, waarbij ook de alom ge- van de hemel. Van dit land direkteur van het Tunesisch roemde en geprezen buikdans komen de meeste namen- als Agentschap ter bevordering niet ontbrak. Mabrouka, in nig belangstelling aan de dag Tunis, Sfax, Djerba, Sousse, van de Investeringen en ie- haar land hoog aangeschreven leggen voor dergelijke mate- Monastir, Gabe en Carthago, mand van de Tunesische in deze laatste specialiteit riesj. Hij zelf persoonlijk ziet er maar ook vele typische vakan- Dienst voor Toerisme. De zorgde ervoor dat het een geen graten in op de gemeen- tieplekjes behoren er tot be- heer Minnen zou ook in het avondje werd om niet vlug te teraad informatie te verstrek- kende klinkende namen. To- kort de Tunesische specialitei- vergeten, ken bvb. over sociale woning- zeur en Nefta roept bij velen ten die werden geserveerd toe- bouw. evenwel vraagtekens op, maar lichten: tajines, merguezworst- Wie meer belangstelling had (lh) ook daar leeft de Tunesiër an- jes, vleesballetjes, ojjabootjes, voor het verleden van Tunesië, no 1986. sla van inktvis, en een heel kfeeg volop zijn deel, want de In de zaal 't Kapelleke werd gamma aan zoetigheden. Het heer Minnen doorliep de ge- een hele avond door gepraat buffet was een echte topper en schiedenis van het land in vo- over en gekeken naar Tunesië de bijhorende wijn was van de gelvlucht, daarbij toch aanstip- ïn al zijn aspekten. Men kon er allerbeste kwaliteit. Tijdens pend dat heel wat beschavin- bovendien proeven en genie- het buffet werd een stukje mu- gen als een razende wind over ten van enkele Tunesische spe- ziek gespeeld door virtuozen Tunesië zijn heen gewaaid cialiteiten. Onder meer twintig die de allermooiste klanken verschillende soorten tee, kunnen toveren uit een zou- ad SMI-Aalst: knap toneelwerk De verwachtingen waren hoog gespannen in het Klein College van Aalst: na 'U spreekt met de dood' en 'Minestrone voor Kid' van de voorbije jaren stond nu Jan De Hartogs 'Schipper naast God' op de affiche. Bovendien kwam de voltooiing van het auditorium tot stand en opteerden stiohter Karei Roelants en regisseur Dirk Citters voor voorstellingen door leerlingen en leraars. Als klap op de vuurpijl werden er ook twee opvoeringen op vrijdag- en zaterdagavond aangekondigd, naast de traditionele opvoeringen voor de schoolgemeenschap. Met de keuze van 'Schipper leen te staan. Aan het slot lukkig maar, want 'Schip- naast God' zat het SMI pri- aarzelt deze diep christelij- per naast God' staat of valt ma.* Nog liever had ik een ke kapitein niet om zijn met de vertolking van de stuk van een Vlaams au- schip op te offeren opdat de hoofdrol. Valery Saeys als tour op de planken gezien: vervolgde en opgejaagde Consul te Montevideo speel- hopëlijk zorgt Karei Roe- Joden als schipbreukelin- de zich ook goed in de kij- lants hiervoor volgend jaar. gen zouden worden opge- ker. De overigen deden het In het verleden bewees hij pikt. verre van slecht. De techni- trouwens al over ruim vol- Het resultaat was degelijk: sche ploeg hielp knap mee doende sohrijverskwalitei- de ganse SMI-ploeg leverde om een aangename sfeer te ten te beschikken. puik werk en de voorstel- scheppen. De mooie, emo- 3chipper naast God' brengt ling was 'af. De regie van tievoUe muziek zat hier het dramatisch relaas over Dirk Citters was punctueel, voor een behoorlijk deel de vastberaden Nederland- koel en sober. Hij veroor- tussen, se schipper, die zijn kostba- loofde zich geen extra Tot slot, men heeft in het re ladmg meer dan hon- effekten, maar hield het bij Sint-Maartensinstituut te derd Joden 'ergens' aan een grote dosis ingetogen- Aalst geroeid met de rie- land moet brengen. Nadat heid. Terecht, zonder meer. men, die men bezat en deze de laatste hoop, Uruguay De vertolking was behoor- toneelploeg is tot een dege nen weigert op te nemen, lijk, zelfs hier en daar bij- lijk resultaat geraakt drij- kom^ schipper Kuiper voor zonder aantrekkelijk. Plui- vend op een meer dan aan een bijzonder zwaar dilem- men of blamen uitdelen bij vaardbaar peil, zowel wat ma te staan. Bovendien on- sqhooltoneel is altijd een regie als vertolking betreft dervmdt hij steeds meer hachelijke klus, maar uit en getuigend van een opval- tegenwerking, niet alleen de talrijke cast verdienen lende homogeniteit. Zelfs van zijn autoriteiten, maar toch twee spelers een aparte voor minder brengen wij al ook van zijn bemanning en vermelding: Leraar Wil- een eresaluut. Zij hebben de collega Bruinisma. Uitein- fried Demuynck leverde goede 'boot' niet gemist. delijk komt hij helemaal al- een knappe prestatie af. Ge- (jdb) Van 15 tot 18 april heeft in Brussel het Sixth International Symposium on Intensive Care and Emergency Ledicine plaats. Daaraan zullen meer dan 1000 internationale spe cialisten deelnemen. Test Aankoop heeft opnieuw een belastingsgids 1986 uitge geven daarin vindt men alle nuttige gegevens over het in vullen van de aangiften, het berekenen van het verschul digde bedrag en de minimum belasting. Verkrijgbaar op het adres Test-Aankoop, Holland straat 13 te 1060 Brussel. Op zaterdag 5 april komt de stedelijke jeugdraad van Ge- raardsbergen voor de eerste maal echt naar buiten. Om 15 uur wordt dan een jeugdinfo- beurs en een jeugddienst geopend in het ontmoetings centrum van Overboelare. De toegang is gratis. •Chiro Geset, Chiro St.-Marti- nus, Chiro Mieke 't Katje, werkgroep Burgerdienst, Vre- deshuis, Alkuone, Vredon, VKAJ, Telebouworde, KSA Sint-Jozef, koor Mijlbeek, Sint-Annawerking, VKSJ Baardegem en Jebron organi seren te Aalst de manifestatie «Stappen voor Vrede» met volgend programma. Stilaan wordt dit initiatief, dat uitgaat van Pax Christi en een 25-tal kristelijke organisaties, een vast begrip. Geen betoging, maar wel een kans tot ontmoeting en ge sprek... een dynamische bezin- ningstocht en vormingsgebeu- ren omtrent de vrede en de vredesproblematiek «Stappen naar Vrede» als 5- daagse voettocht (vertrek van uit leper, Brugge, Essen, Lommei en Genk) wil bewust maken en aan het lijf doen ondervinden dat 'vrede' stap voor stap er komt als we maar blijven naar-buiten-komen en er naar willen werken. Aalst is een stopplaats op de route Ieper-Mechelen. Dus... opvang, gastgezinnen, animatieavond, inschrijvingen, pic-nic meegeven enz... Dat komt er allemaal bij te pas. Misschien kort even het pro gramma laten weten: Woensdag 2 april: 16.30 u. - 17 u.: worden de stappers vanuit Denderleeuw verwacht in Jeugdhuis Terlin den. Ook de gastgezinnen wor den er verwacht om de stap- per(s)gast(en) naar huis mee te nemen. 19.30 u.: stappers en gastgezin nen en allen die geïnteresseerd zijn in de vredesproblematiek worden verwacht in de St,- Annakerk voor het spektakel en de animatieavond met als thema 'Weerbaar naar Vrede'. Donderdag 3 april: 8 u.: inschrijving voor één- dagsstappers in Jebron, Be gijnhof 1 te Aalst. 8.30 u.: bezinningsmoment in de Begijnhofkerk. 8.45 u.: vertrek per bus naar Meldert, voettocht naar Grim bergen met stopplaats te Mol- lem, Brussegem, Oppem. 16.30 u.: ontvangst in Feniks hof in Grimbergen. N.B. de dagstappers worden per bus van Grimbergen terug gebracht naar Aalst. Nog niet genoeg gastgezinnen. Momenteel ontbreekt het hen echter nog aan gastgezinnen. Er worden 165 stappers te Aalst verwacht voor overnach ting en dat aantal kan nog groeien. Er is tot hiertoe ech ter maar slaapgelegenheid voor 100 mensen. Mogen we op u beroep doen, geef een seintje in Jebron (053/ 77.63.89). Wat wordt er van een gastge zin verwacht: - afhalen van je gast. - mogelijkheid tot verfrissen. - liefst warme maaltijd. - aanwezigheid op de anima tieavond. - overnachting (liefst in een bed, niet op een luchtmatras). - ontbijt. - pic-nic meegeven voor 's middags. We zijn ons bewust dat dit een serieus engagement is. Aalst. De KB Vrienden organizeerden een Tunesische avond (a) W aar regisseur Karei De Naeyer bij de prod uk tie van de Aalsterse Chatharinisten «Greenwich» het meest aandacht had aan besteed, was wel de sfeerschepping. Sfeerschepping die we duidelijk aanvoelden in het kale, weinig smaakvolle en armtierige dekor, de afgedragen kleding, het zich bijna voortslepen van de spelers en de sobere regie. Op 22 j'uni 1985 werd in het Aalsterse Osbroekstadion een nieuwe atletiekpiste open gesteld voor alle Aalstenaars. Het werd een grootse sportmanifestatie waarbij zowel jong als oud en zowel jongens/meisjes als mannen/vrouwen aan bod kwamen. Het stadsbe stuur en de atletiekklub maakten er één groots spektakel van: sport voor en door allen in een interdeelgemeentelijke aflossingswedstrijd. Op zaterdag 24 mei 1986 wordt opnieuw zo'n interdeelgemeentelijke sportmanifestatie georganizeerd. Elke deelgemeente dient hierbij te zorgen voor een team bestaande uit 37 aktieve deelnemers van 9 tot en met 45 jaar, voor elke leeftijdsgroep één deelnemer. Voor de plaatselijke organisa tie en koördinatie van dit spor tief evenement wordt in elke deelgemeente een komitee sa mengesteld. Indien U deel wenst te nemen of meer informatie wenst, kon- takteer (T Teamkapitein, S Sekretaris) te Aalst-Linker- oever: T: Leon Simal, Pontstraat 4, 9300 Aalst. Tel. 21.70.12. S: Ginette Van den Broeck, Oude Gentbaan 63, 9300 Aalst. Tel. 70.27.31. Aalst-Rechteroever: T: Frangois De Nijs, Zavel- b.aan 57, 9300 Aalst. Tel. 70.29.05. S: Paul Uyttersprot, Bolleweg 37, 9300 Aalst. Tel. 77.22.51. Herdersem: T: Louis Lockefeer, Grote Baan 194, 9390 Herdersem. Tel. 70.42.10. S: Godelieve Roggeman, Dorpscentrum 7, 9390 Herder sem. Tel. 77.89.19. Nieuwerkerken: T: Rosette Champagne, Kan tonstraat 72, 9430 Nieuwerker ken. Tel. 70.55.64. S: Geert Liebaut, Kanton straat 27, 9430 Nieuwerker ken. Tel. 21.39.33. Erembodegem: T: Roger Seminck, Heuvel 1, 9440 Erembodegem. Tel. 21.56.27. S: Eric Eemans, Molenkouter 43, 9440 Erembodegem. Tel. '21 05 89 Aalst. De Catharinisten. Myriam op wie de verzorging van Moorsel: Andrea rust (A. Sirou) T: Luc Van Damme, Dries straat 47, 9390 Moorsel. Tel. 77.60.34 (nè 18.30 uur). Hofstade: T: Jozef De Cuyper, Steen bergstraat 22, 9308 Hofstade. Tel. 77.32.48. S: Luc Wauters, Zijpstraat 70 B, 9308 Hofstade. Tel. 78.58.86. Wie worden tot de wedstrijd en pré-selekties toegelaten? Personen die geboren zijn tussen 1 januari 1941 en 31 december 1977. En die inschrijven voor de kategorie overeenstemmend met hun geboortejaar en sekse: - jongens-mannen - oneven geboortejaar (1977, 1975, enz... 1941) - meisjes-vrouwen - even ge boortejaar (1976, 1974 enz... 1942). Elk team zal gezamenlijk een afstand afleggen van 13,200 km., t.t.z. van 9 tot en met 12 j.: 100 m., 13 tot en met 14 j.: 200 m., 15 tot en met 45 j.: 400 De winnende deelgemeente ontvangt een waardevolle wis selbeker die gedurende 1 jaar haar eigendom zal blijven. Al le aktieve deelnemers zullen eveneens een unieke herinne ring ontvangen. Het wed strijdshirt blijft eigendom van iedere deelnemer. Waardevol le naturaprijzen zijn tevens voorzien voor aktieve deelne mers. Welke zijn de deelnamevoor- waarden aan deze interdeelge meentelijke sportmanifestatie? - Op 24 mei 1986 wonen in de deelgemeente die men ver tegenwoordigt. - Deelnemen in de leeftijds- kategorie waartoe men behoort. - Na afsluiting van de inschrij vingsdatum, wordt het team definitief samengesteld. - Kategorieën waarvoor geen inschrijvingen zijn, kunnen door het plaatselijk organisa- tiekomitee aangeduid worden. - Alle deelnemers nemen deel in sportkleding (loopschoenen, sportbroek of training). - Het volledige team verza melt op 24 mei 1986 om 14 uur in de eigen gemeente (De plaats van samenkomst zal la ter meegedeeld worden). Het organisatiekomiiee heeft het recht de afwezigen te vervan gen door reservedeelnemers. - Alle regels van de fair-play in acht nemen, omdat deelne men belangrijker is dan winnen! - Alle deelnemers hebben recht op sport verzekering 1 gratis T-shirt. - Alleen personen die een be vestiging hebben ontvangen, kunnen deelnemen. Inschrijven is mogelijk tot en met 3 mei 1986. En voor meer informatie kan men steeds te recht op de Dienst Sport van de Stad Aalst, telefonisch op nummer 053/77.11.11. Toestel 282. D.B. Een door Mare Galle opgevangen angstwekkend gerucht is voor hem aanleiding om te wijzen op een probleem ten aanzien van de informatie van gemeenteraadsleden. Le den van kollege en raad die werden aangeduid voor een funktie in een intercommunale vinden het duidelijk onno dig hun kollega's regelmatig op de hoogte te houden of te brengen van de gang van zaken in die intercommunale en over de projecten waarbij die intercommunale wordt betrokken. In dit werk van Walter Van personage van Robert Den Broeck is Greenwich Verachtert voor z'n een wijk ergens in rekening: vlot, maar Vlaanderen waar vooral bewegingen mochten losser arbeiders van de metallo geweest zijn. Het grijze wonen. Vanuit deze wijk is baar nam niet weg dat het Aalst. De Catharinisten brachten Greenwich (A. Sirou) Robert Verachtert met z'n leeftijdsverschil tussen gezin naar de stad verhuisd Elsa en hijzelf iets te groot Matthieu bewoog ons te wegens moeilijkheden op was. Een sterke en houterig, te onbeholpen, het werk. doorleefde prestatie kregen De personages kregen van we van Godelieve Buyl als Enkele scenes mochten ook de auteur een duidelijke Elsa. Jet De Koninck iets meer uitgespeeld karaktertekening mee: zo slaagde er tenvolle in de worden, scenes zoals het zien we Andrea, de oudste evolutie weer te geven van geven van de dochter die na een mislukte kleurloze huismuis tot uurwerkwijzers aan liefde in een eigen wereld zelfzekere jongedame Saturino. leeft: Myriam, op wie de last Myriam. Tenslotte kregen van het hele gezin rust; we ook een behoorlijke Robert, luierik, vitter en vertolking van Andrea en Caüiaxmisten staan met pechtvogel; Elsa, Saturnino door Mia «Greenwich» nog pp de gehandicapt en gespannen, Slagmulder en Patrick ft h! a Saturnino, scherpzinnige Matthieu, alhoewel het ons Aalsterse zonderling met veel lef. soms iets te oppervlakkig stadsschouwburg. Dirk Citters nam het en te weinig betrokken. sirou Ann Tijdens het voorbije weekend organiseerde postzegelclub ten dienste van het land stelde, stelde fundamentele uitdagin- «Ter Kluizen» Affligem in het Cultureel Centrum van de 20 haalt. haar financiële mid- gen. Ze wil oplossingen laten eeuwenoude abdij, een voorverkoop van een postzegel uClen uit de opbrengst van riiPen> aansporen tot het opne- gewjjd aan de-Koning Boudewijnstichting met eerstedag- ïllu'rt ^hrijving men van verantwoordelijkheid afstempeling. ingezameld kapitaal. Al haar en het ontwikkelen van ïnitia- programma's en projekten tieven en een nieuwe solidari- Heel wat philatelisten uit de jaargeld van 100 fr. terug te worden opgebouwd rond be- teit doen groeien om sociale regio Aalst en Pajottenland rekupereren op de clubverga- vordering van verantwoord efficiëntie in de hand te maar ook van ver daarbuiten deringen. burgerschap, o.m. «Wakkere werken. - de analoge verkoop ging in Burger». De Stichting wil hier- Deze doelen worden in de Vlaanderen nog alleen in Roe- ge mede de aandacht vestigen op praktijk gebracht door acties, selare door - spoedden zich Het betreft een zegel met het de door de maatschappij ge- publikaties en programma's dan ook naar Affligem zodat embleem van de Stichting ge- het voor «Ter Kluizen» een tekend door Michel Olyff in sukses werd. Alhoewel deze polychromie ën heliogravure club die gevestigd is in de ab- met een onbepaalde oplage, dijlokalen zelf slechts enkele Tot en met 31 oktober a.s. is jaren bestaat telt ze reeds heel deze zegel nog verkrijgbaar in wat leden. Vooral omdat ze 28 postkantoren met een loket haar leden nogal wat voorde- «verzamelaars». De Koning ien biedt. Afslag op alle aan- Boudewijnstichting werd in kopen en mogelijkheid het dan 1976 opgericht als hulde aan toch maar te verwaarlozen onze vorst die deze instelling InfOITTlcitiB V00T fBddSlCdBn Chemigas Principiële kwesties Op het industrieterrein Schen- Burgemeester Raymond Uyt- delbeke komt een chemisch tersprot noemt dit een princi- bedrijf dat 60 personen tewerk piële vraag, stelt. Men produceert er steri- De werking van intercommu- lisatiegassen, koelgassen, gas- nales leest men in de jaarver- mengsels allerhande en hex- slagen. Maar dan wel post fac- fluoride gas. Remember Bho- tum. «Het land van Aalst» pal. Er zou een aftakking ko- reikt elk jaar haar verslag uit men van de spoorlijn want der- aan de raadsleden, gelijke gassen zullen niet langs Anderzijds wordt gesteld dat de weg mogen blijven worden beheerslichamen van inter- vervoerd en de fabriek zou communales samengesteld zijn reeds einde dit jaar van start met vertegenwoordigers van gaan. Te Schendelbeke staat politieke partijen. Het moet de bevolking op stelten over dus mogelijk zijn de informatie deze kwestie, zegt Edgard van «eigen mensen» te beko- Hooghuys. men. Oud-minister Galle komt ter- Voor wat op het grondgebied zake en vraagt of het niet mo- van Aalst gebeurt geen pro- gelijk zou zijn dat raadsleden bleem. Dat komt op de ge- die zitting hebben in intercom- meenteraad. Bvb. TMVW munales hun collega's zouden elektriciteit, woningbouw en voorlichten, Op voorhand, wat buiten Aalst gebeurt wor- niet achteraf als voldongen den er meestal posten op de feiten. begroting voor ingeschreven 2 Op het ritme van het tikken van de klok die betrekking hebben op: - ontwikkeling van een «Dia loog voor de toekomst»; - ruimtelijke ordening en leef milieu met inzonderheid aan dacht voor het erfgoed; - solidariteit met de Derde Wereld. LH

De Voorpost | 1986 | | pagina 5