smoe flikkers Lebbeekse CVP kongresseerde Bestuurswijziging bi] Werk van den Akker Ie Wieze Hoeveel kost een politiewagen Deurnese een oudere klub Jean Schepens behoorde tot de Buggenhoutse CVP koos nieuw bestuur Bowlingtornooi aan het Donkmeer Annemie verwacht rechtvaardigere inleveringen 8 - 28.3.1986 - De Voorpost Zowat 60 van de 488 leden die de CVP te Lebbeke telt «braa flaa», hoorden we iemand zeggen; wat ons betreft een illustratie van het gebrek aan belangstelling van Jan met de pet voor de politiek waren vorige vrijdagavond present op wat door de organisatoren een «kongres» genoemd werd maar «What's in a name?» tijdens hetwelk de Lebbeekse CVP'ers die bestuursverantwoordelijkheid dragen de kans kregen uiteen te zetten wat ze de komende drie jaar van plan zijn te realizeren en de aanwezigen het pannel konden ondervragen omtrent vroegere en toekomstige realisaties. Groot-Lebbeke op z'n smalst Hoe een minister brokken maakt, zagen we - en met ons een zestigtal andere grootlebbekenaars - vorige vrijdag avond in zaal Ons Huis». Daar hield de CVP-afdeling zowaar een heus kongres en kwam gemeenschapsminis ter Jan Lenssens het klassieke woordje ter ondersteuning van de pfaatselijke falanksen spreken. Toen de Dendermondenaar daartoe naar de mikrofoon greep, dat ding van de staander probeerde te wrikken, overschatte hij dermate zijn fysieke kracht, dat de aanwe zigen een geluid hoorden dat er vrijmoedig op wees dat de eksellentie bezig was een demonstratie te leveren van hoe je gemeenschapsmaterieel - die geluidsinstallatie hoort toe aan de gemeente - naar de knoppen kan helpen. Tijdens dat kongreswerd de pers, opvallend meer dan eens - zij het niet in grove bewoordingen, dan toch voldoende duidelijk - aangewreven in haar berichtgeving slechts oog te hebben voor het negatieve en het positieve 'n de plaatselijke politiek minder te benadrukken. Bovendien bleken sommige politici de woorden «de pers heeft het misbegrepen» (dus ok verkeerd weergegeven) al te makkelijk in de mond te nemen om tevoren ingeno men standpunten, te nuanceren of af te zwakken. We weten overigens niet dat de Lebbeekse schrijvelaars negativisten zijn tot en met die beoordeling laten we aan onbevooroordeelden over - waarvan we wel op de hoogte zijn is het feit dat wil de pers verslag kunnen uitbrengen over «al dat positieve», ze eerst en vooral geïnformeerd moet worden. En dat gebeurt in Lebbeke, in vergelijking dan met andere gemeenten, op een bij momenten onder maats peil. Voorbeelden? Al ruim één jaar probeert het persgild informatie los te krijgen uit het OCMW. Vriendelijke uitnodigingen blijken de muur die rond het OCMW werd opgetrokken, niet te kunnen slopen. Nog een? De jongste ontmoeting van het schepencollege met de pers-meeting die maandelijks belegd wordt - ging niet door, omdat de persmensen een half uur wachten op de heren van het college welletjes vonden en tijd ook voor hen kostbaar is. Tijdens dit partijkongres werd anders een en ander afgelachen. De moderator met dienst, Leonard Segers, die in Buggenhout gemeenteontvanger is, zorgde daar in ruime mate voor. Leonard stelde zichzelf o.a. kandidaat minister. En liet de Buggenhoutenaar even verstek gaan, was er altijd wel iemand om de fakkel over te nemen. Zoals de speaker met dienst die minister Lenssens voor diens afwezigheid wou aanbieden. Minister Lenssens was er dus wel degelijk. Tijdens zijn toespraak had hij het o.a. over het «mollenwerk van de oppositie» en over het feit dat «liberalen geen koorknapen zijn». Koorknapen doen ons aan de kerk denken. En de kerk aan de Lebbeekse deken die er in het nationaal orgaan - persorgaan wel te verstaan - van de oud-strijders van langs krijgt, omdat hij steevast weigert het orgel aan het eind van een uitvaartmis van een oud-strijder, het Bel gisch volkslied te laten uitvoeren. Toen onlangs een oud-strijder ten grave werd gedragen omzeilde het bestuur van de plaatselijke oud-strijdersver eniging dat verbod en weerklonk vanuit een kassettere- korder «den brabangonne». Zijn me dat toestanden! Het paaskermisprogramma al eens bekeken? Zielig niet? Amper twee manifestaties komen er op voor: een tentoon stelling van kunstwerken - een initiatief van de kunstkring Als ich can - en een paaseierenzoektocht op dinsdag in de vooravond. Waar is de tijd dat een eierenbak de grote massa dorpswaarts lokte en een vrij overvloedig gebruik van zout bij het bakken van die eierstruiven de cafébazen en - bazinnen flink de handen uit de mouwen deed steken... Politieke onverschilligheid doorbreken Plaatselijke partijvoorzitter Marcel Van Humbeeck had het in zijn openingstoespraak ook al over «de doorsnee bur ger die zich weinig bekommert over het politieke gebeuren», over «de totale onverschillig heid» ook «die slechts door broken wordt wanneer vlak voor de deur wat aan de hand is of in de portemonnee getast wordt» en over het gevaar dat «caféprofeten, mensen zonder enige dossierkennis, opstaan». De voorzitter situeerde de oor zaak van deze politieke apa thie deels ook bij de politieke partijen zelf: eens de verkie zingen voorbij wordt immers aan geen voorlichting meer ge daan. En kaderde het kongres in de wil van de Lebbeekse CVP dit gebrek uit de wereld te helpen. Van moderator Leonard Se gers, die vanuit Buggenhout was overgewaaid, en zijn hu- ipor en ironie niet in de bosge- meente achtergelaten had, kregen de pannelleden, zij die 'zwaar uitgedrukt' ter verant woording werden geroepen, de kans hun beleid toe te lichten. Zo had burgemeester Frans Moeyersoon het o.a. over de gemeentelijke administratie die in haar scharnierpositie tussen bestuur en bevolking klantvriendelijk moet koppe len aan efficiency en dienstver lening. Schepen Hiel van zijn kant had het over de noodzaak aan sociale woningbouw te doen, schepen Tirez beklem toonde dat spijts een gebrek aan financiën (dus weinig spektakulaire openbare wer ken) gepoogd wordt de ge meente, via groenaanleg, ver fraaiing van dorpskernen enz. meer leefbaar te maken. Wat het OCMW betreft zei schepen Tirez dat de partij een duidelij ke lijn moet trekken wat be treft haar houding tegenover de zwaksten in onze maat schappij. OCMW-raadslid Marcel Segers sloot zich daar bij aan, verschafte wat algeme ne informatie over het in aan bouw zijnde nieuw bejaarden tehuis en drukte de wens uit de huidige OCMW-diensten (warme maaltijden, poets- dienst) in stand te houden. Arie Abbeloos tenslotte, die provincieraadslid is, zette de aktiviteiten van deze voogdij overheid uiteen. Nadat Mare De Wolf, lid van de werkgroep CVP-kongres 1986 een round-up van de rea lisaties formuleerde, kreeg het publiek de kans vragen te stel len. Vragen kwamen er om trent de noodzaak aan sociale huurwoningen te Lebbeke, omtrent de noodzaak op de gemeente een ambachtelijke zone in te richten, omtrent de wandelwegen en de dorpskern vernieuwing. Bemerkingen waren er i.v.m. de ombouw van het Industriepark te Den- dermonde de Lebbeekse middenstanders zijn niet ge lukkig met het feit dat die industriezone omgebouwd wordt tot een verköopszone en omtrent de sport. Alfons Abbeloos vroeg klaar en dui delijk ook om aandacht voor de sport. Ruim 30% van de bevolking maakt er gebruik van of komt ermee in kontakt, aldus de sportfunktionaris. Het slotwoord kwam van ge meenschapsminister Jan Lens sens. Hij feliciteerde de afde ling Lebbeke met de organisa tie van deze open-ledenverga- dering en noemde dergelijk in itiatief een vorm van participa tie. Het gemeentebeleid, aldus nog de minister, houdt de meest direkte vorm van demo- kratie in. De dagdagelijkse dingen die vaak de kwaliteit van het leven uitmaken wor den immers op gemeentelijk vlak beslist. Tot slot van zijn toespraak herinnerde de heer Lenssens aan de vier pijlers waarop het CVP-gemeentelijk verkiezingsprogramma in 1982 gestoeld was. Verkiezingen Tijdens dit kongres werden ook bestuursverkiezingen georganizeerd. Partijvoorzitter blijft Marcel Van Humbeeck. Roger Cami werd verkozen tot sektievoorzitter voor Wieze, André De Smedt in diezelfde funktie te Denderbelle. Wat de Lebbeekse sektievoorzitter betreft zullen de verkiezingen overgedaan moeten worden, vermits geen van die drie kan didaten Willy Van Lae- them, Karei Tirez en Arthur De Boeck de volstrekte meerderheid behaalden. In het partijbestuur werden verkozen: Luc Van Biesen (Lebbeke), Paula Van Rans- beeck (Lebbeke), Pierre Van Schoor (L), Kris Beeckman (Denderbelle), Hugo Bosteels (D), André Cooreman (D), Jozef Cooreman (Wieze); Frans Coppens (W), Remi Cornelis (W), Hugo Dauwe (L), Arthur De Boeck (L), Pros De Smedt (L), Pierre De Proft (D), Paula De Ridder (W), Kris De Smet (L), Luc De Wael (W), Jan De Wit (D), Lieve De Wit (W), Mare De Wolf (L), Maurits Ermens (L). Jo Gabriels (L), Godelieve Goedgezelschap (L), Mare Jouret (L), Marcel Leon (L), Willy Meert (L) en Chris Roels (L). Marcel Segers, Marcel Van Humbeeck, Paula Van Rans- beeck, Roger Cami, Pros De Medts, Paul Goossens, Jozef Hiel, Mare Jouret, Willy Meert en Frans Moeyersoon werden verkozen tot kongres- afgevaardigden. Pierre Van Rossem VU eist ontslag Lebbeekse schepen Karei De Gucht Tijdens de gemeenteraadszitting van gisteren donderdag te Lebbeke, eiste de Volksunie, via een aan de dagorde toegevoegd punt, het ontslag van Karei De Gucht als gemeenteraadslid. Karei De Gucht, Europees parlements lid voor de PW bekleedt in Lebbeke het schepenambt van financiën. Laatstegenoemde, aldus de Volksunie, zou niet langer voldoen aan de verkiesbaarheidsvereisten. Tijdens de raadszitting van vorige maand werd hem o.a. aangewreven niet langer de gemeente Lebbeke te bewonen. Een verslag van de raadszitting van gisteravond leest u in ons volgend nummer (pvr) Lebbeke. Met aandacht werd geluisterd naar de toelichtingen van de mandatarissen (G. Breckx) De CVP-afdeling Buggenhout trok ter stembus om een nieuw partijbestuur te verkiezen. Aan deze stemming namen niet minder dan 252 leden deel. Tot voorzitter werd op nieuw Georges Eraly verko zen. Hij was trouwens de enige kandidaat. Hij behaalde 182 ja-stemmen, 63 CVP-leden stemden tegen en zeven blanco. Tot leden van het partijbestuur werden verkozen; Johan Pee- ters, Rosa Simon, Jeanine Van den Bossche, Paul Van der Wildt, Philemon Van Dooren, Jan Van Hoezen, Jozef Van Opstal, Maurits Van Rans- beecke, Louis Vercauteren, Jozef Verhelst, Edward Vin- cke, Christiane Verhoeven, Leo De Backer, Luc De Block, Patrick De Boom, Ann De Landtshcer, Monique De Smedt, Theo Drieghc, Mare Durinck, Philip Eraly, Willy Janssens, Raf Lambrechts en Pierre Macharis. Volgende Buggenhoutenaars zullen voortaan de partij-afde ling op de CVP-kongressen vertegenwoordigen: Rosa Si mon, Jo Van den Branden, Philemon Van Doren, Jan Van Hoezen, Paul Van Malderen, Jozef Van Opstal, Herman Buelens, Patrick De Boom, Ann De Landtsheer en Jan De Ridder (pvr) Lebbeke. Een pannel werd ondervraagd over de CVP werking (G. Breckx) Van 2 tot 6 april organizeert bowlingklub Fuji een klub speelde de meeste jaren internationaal bowlingtornooi in Donk's bowling. Een in ere-afdeling. Toen de ver- 200-tal spelers zullen in 6 games trachten zoveel mogelijk plaatsingen echter te groot kegels omver te werpen. In totaal wordt voor 125.000 fr. werc*cn, liet men zich naar de aan prijzen verdeeld. Er worden Amerikaanse (Shape), lw"?e, reeks zakken. Dit jaar Fr»„* Duite en Nederlandse spelers verwacht. Inschrü- ven kost 1.100 fr. terug naar de hoogste reeks zal Oudste klub? meer dan 25 jaar geleden de Wellicht weten weinigen dat bowling bouwde, was deze Fuji heeft in haar bestaan wel de bowling aan het Donkmeer sport hier zeker nog met erg licht alle belangrijke tornooien bij de eerste van het land be- gekend. En eigenlijk is het pas gewonnen en speelde interna- hoort en dat Fuji bij de eerste de laatste jaren dat verenigin- tionaal in Nederland, Frank- in kompetitie spelende ploe- gen uit de omgeving regelma- rijk en Engeland, dikwijls te gen was. Toen de intussen tig bowling-avonden organi- gen andere ploegen door Fuji overleden dokter De Rijck zeren. gesponsord. Met Georges De Fuji ontstond 25 jaar geleden Clercq en Jean Schepens had |a cn volgens voorzitter Georges de ploeg 2 spelers die ook in de m kunnen zijn. Van de eerste ploeg die in 1973 derde werd in in Bcrlnrc^ 'eden zijn enkel hijzelf en Jean het wereldkampioenschap Vorige week is men begonnen met het aanleggen van het rietspad langs één zijde van de Dendermondsesteenweg. Dat fietspad valt niet alleen op door de kleur van de gebruikte steentjes - roserood zien die emit - maar ook het uitzicht van het voetpad. Dat voetpad lijkt immers gralijkgoed op een «kakke- wals», vermits ten behoeve van de inwoners voor elke garagepoort het niveau verlaagd werd. Smoelentrekker Vorige vrijdag kwamen de le den (al dan niet met dames) van de Volkstuin in de zaal van het Brouwershuis bijeen voor hun jaarlijkse feestvergade- ring. Voorzitter Louis Van Den Steen stelde vooraf ere- gaste Mevr. Hoffman - sponsor van het Werk- voor, en sloot zijn inleiding met een suggestie tot bestuurswijziging van de top. Hijzelf en zijn sekretaris Karei Heuvinck - beiden niet meer van de allerjongsten - drukten de wens uit om het bewindsroer in handen te ge ven van jeugdige krachten. Al dus werd algemeen aanvaard dat Alfred Lambrecht en Fred dy Van Praet de funkties van voorzitter en sekretaris zouden uitoefenen. Vanzelfsprekend zullen de uittredende beleid voerders verder hun steun aan de vereniging blijven geven. Eenmaal het officieel gedeelte afgehandeld, kon iedereen plaats nemen aan de feestdis, met een menu dat, zoals be loofd, lekker en verzorgd was. Dia-voorstelling Ter afwisseling - het mocht wel eens iets anders zijg - vertoon de (ex)-voorzitter Van Den Steen kleurdia's van eigen ma kelij over zijn recente reis naar de Oostkust van de Verenigde Staten van Amerika. Bij des kundige en niet van humor gespeende kommentaar nam hij de leden mee naar New York met het reuzegroot Vrij heidsbeeld, de Empire State Building (102 verdiepingen), de 42ste (handels)straat, Broadway, het gebouw van de Uno, de Niagara-waterval (50 m. hoogte) met het Geitenci- land dat het Canadese van het Amerikaanse gedeelte scheidt. Zijn dia-reis ging verder over Chicago met de zo mogelijk nog weelderiger wolkenkrab bers en de reusachtige vleesfa- brieken. naar de hoofdstad Washington, en het bezoek aan het Witte Huis (Executive Mansion), de Memorials van verschillende presidenten, het beroemde «Air and Space» museum, waarin o.m. The Spi rit of Saint Louis (vliegtuig waarmee Lindberg de Atlanti sche Oceaan overstak), het toestel van de luchtvaartpio- nies de gebroeders Wriht, VI en V2 raketten en de evokatie van een maanlanding... Dan volgden er nog filmpraatjes over de meer Zuidelijke Staten met hun tropische fauna (ook in plastiek) en flora (de brous- se-plantage, cypressen, bana nenbomen... De dia's leidden verder naar Orlando, het sprookjesachtig Disneyland (in Sneeuwwitjes kasteel), Cape Canaveral (lanceerbasis) en Miami in de staat Florida met zijn onvoorstelbaar Seaqua- rium en de intelligente dolfij nen en orka's, afgericht door legendarische Indianen. Het is ook de streek van de geheim zinnige «Everglades», een na tuurreservaat in een moerassig gebied waar Ibissen (heilige vogels), pelikanen, flamingo's hun lentedansen uitvoerden. Tot daar een greep uit de meer dan 100 kleurprenten van ie mand die zich zelf een ama- teur(?) noemt... Als slot van de feestavond ver lootte (ex-) sekretaris Karei Heuvinck nog gratis een tiental naturaprijzen. Zondag gaf André De Rijbel, voor een 20-tal Volkstuinders een interessante snoeidemon- stratie in de tuin van Karei Heuvinck. Deze praktische les werd afgesloten met de degus- tatie van de resultaten uit de wijnmakerij P.V.B.A. Lam- brecht-Van Praet, de nieuwe voormannen van het Werk van den Akker uit Wieze J. Van Landuyt Schepens overgebleven. De Amerika. Hij speelde ook a Waarom koopt het schepencollege een politiekombi die meer dan 70.000 fr duurder is dan een andere, die naar eigen zeggen eveneens konform is met het lastenboek? Waarom negeert men het advies van de politiekommissa- ris op wiens vraag men toch deze wagen wil kopen? Is er een verband met de aankoop van de woning aan Dorp 20? Met deze vragen, in een bijge voegd agendapunt, bracht VU- fraktiewoordvoerder Eirk Van Hauwermeiren, het Berlaarse schepencollege zeker even in verlegenheid. En of het ant woord van schepen Vanhove iedereen kunnen overtuigen heeft, valt te betwijfelen. Zelfs vanuit de meerderheid werd achteraf voorzichtig gerea geerd. Het verhaal begint op de zit ting van 17 september van vo rig jaar, toen een principieel akkoord werd bereikt om een politiekombi te kopen. Op vraag van de oppositie werd het lastenboek aan de raadsle den voorgelegd en ook een advies van de politie gevraagd. Op 6 december bleken 4 voor stellen ingediend te zijn, waar van er 2 aan het lastenboek beantwoorden. In een advies erkent de politie de degelijk heid van beide wagens, maar geeft toch een voorkeur voor de Renault. De motor ligt vooraan, wat men veiliger acht, en de opbergruimte voor fietsen, honden en eventuele andere kleine dieren (feiten waarmee de diensten geregeld mee gekonfronteerd worden) is bij de Franse wagen beter, stelt de kommissaris. Op 17 december beslist het schepen kollege echter een Volkswagen aan te kopen, 'gezien de ver wachte langere levensduur en de volledigheid van de uitrus ting. Wat is het duurste? Volgens de VU koos men voor de duurste wagen. Schepen Vanhove vond dat Van Hau wermeiren de zaken verkeerd voorstelde. «De naakte prijs van de Volkswagen, zonder BTW is 376.636 fr», zei hij, «en die van de Renault 382.000 fr. Wij kozen dus de goed koopste wagen». De VU repli keerde dat men toch de totaal prijs moet in acht nemen en daar was Renault 553.908 fr tegenover 626.305 fr (BTW incl.) toch duidelijker goedko per, zeker als in het verslag duidelijk staat dat beide kon form zijn aan het lastenboek. De schepen trachtte dan aan te tonen dat de uitrusting van de Volkswagen overeenstemde met die van de rijkswacht, die onlangs nog 700 Volkswagen zou besteld hebben. Zo zou de verlichting op het dak inge bouwd zijn en ook de geluids installatie beter zijn Van Gij- segem (SP) kwam daarop tus senbeide en vond dat, als men deze eisen aan de uitrusting stelde, deze dan ook in het lastenboek hadden moeten vermeld staan, dat werd door de burgemeester toegegeven. Hierop verdedigde de schepen zich met art. 9 dat het college toelaat achteraf nog wijzigin gen aan te brengen. Van Hau wermeiren twijfelde aan de volledigheid van de uitrusting. «Bij de Renault krijgt men er nog een radio bij en in dc Volkswagen is van een radio geen sprake». Vanhove moest toegeven dat een politieradio minstens 30.000 fr kost. «En die zal er later toch ook nog moeten ingezet worden, zodat het verschil meer dan 100.000 fr wordt!» Tot een akkoord is het niet gekomen. Beiden bleven op het standpunt dat 'hun' wagen het goedkoopste uitkwam. Achteraf werd nog gezegd dat vooral het grotere brandstof verbruik van de Renault, die een zwaardere motor heeft uit eindelijk dc keuze zou bepaald hebben. Op de andere vragen ant woordde de schepen dat de politie toch ook toegaf dat de Volkswagen een goede wagen was en op de laatste vraag werd geantwoord dat op het moment van de aankoopbeslis sing de onderhandelingen over de koop van de woning afge sprongen waren. Binnen de Vlaamse Wandel en Joggingliga wordt momen teel hard gewerkt aan een vol ledige struktuuruitbouw. Men heeft immers de voorbije vier jaar een enorme uitgroei van het verschijnsel jogging vastge- Momenteel bestaat de ploeg uit Jean Schepens, Roger Car- doen, Gaspar Resseaux, Lu- cien Van Der Snickt, Martine De Graeve; Simonne Uytten- hove en Luk Geens. In een tweede ploeg, die in haar reeks ook nog kans op de titel maakt, spelen naast de voorzit ter, Marcel De Ras, Frans Reynders, Gustaaf Noël en Ja cqueline De Palmenaere. Jeugdopleiding Zoals elke sport die wil overle ven, is Fuji met jeugdopleiding begonnen. Op zaterdag kun nen kinderen vanaf 10 jaar de bowlingbeginselen leren, o.l.v. Jean Schepens, en dit tussen 15 en 17 uur. Men betaalt hier voor 25 fr. per spel en 75 fr./ jaar voor verzekering. Voor de jeugd zijn lichtere ballen be schikbaar. steld. Men denkt eraan binnen de liga afzonderlijke cellen op te richten die evenwel geen beslissingen zullen mogen ne men die de anderen cellen kunnen schaden. De Berlaarse Liberale verenigingen hadden voor hun 10e lentefeest opnieuw één van de leidende partijfiguren kunnen strikken. De afgelopen jaren was telkens de nationale voorzitter op de afspraak. Met verkiezingsslogans als 'Annemie komt', mocht de eerste vrouwelijke voorzitster natuurlijk niet weigeren. Als men dan weet dat ook de ondervoorzitter, Karei De Gucht, als b(jna echte Berlarenaar, in de zaal zat, kan men toch zeggen dat de liberale partijtop goed vertegenwoordigd was. Nog inleveren De voorzitter is zeker niet naar Berlare gekomen om beleefde woordjes te spreken. In haar betoog wilde zij vooral aanto nen dat de besparingen nog niet voorbij zijn. «Nu de be sprekingen voor de begroting '87 nog moeten beginnen, we ten we al dat in 2 jaar minstens 200 miljard moet bespaard worden, dit is 5%.» Maar, voegde ze er aantoe «waar tot nu voor iedereen eenzelfde werd ingehouden, zal nu meer gekeken worden naar het ge zinsinkomen, de gezinssituatie en de leeftijd». Toch zullen velen de besparingen voelen. «De tijd van het tellen van de fotocopies en de potloden op de ministeries is voorbij. Er zal meer bespaard moeten worden.» Annemie Neyts verantwoord de deze moeilijke beslissingen door te stellen dat België an ders de trein van de ekonomi- sche heropleving dreigt te mis sen. Die heropleving zag ze mogelijk door de daling van de dollar, de rentevoeten en infla tie en van de energieprijzen. Nu moet echter nog de staats schuld naar beneden. Pas dan kan er echt aan de tewerkstel ling gewerkt worden, wat toch door de meesten als het pro bleem nummer één genoemd wordt. Eendracht Om deze moeilijke beslissin gen te verteren deed de voor zitster een beroep op de libera le eensgezindheid, die onder andere door gezamenlijke feesten als het Berlaarse lente feest getoond wordt, vond ze. «We moeten er door, om op het einde van de jaren '80 te kunnen zeggen dat de krisis voorbij is.» Die eensgezindheid zal ook nodig zijn om klaar te staan tegen de volgende verkiezin gen, waarin de partij hoopt om terug naar het peil van '81 te kunnen groeien. «Als partij zijn we verplicht daarvoor te werken.» Zij vroeg verder nu al de voorbereidingen voor kampagnes en lijsten te be ginnen. «Daarbij moet men wel het hoofd koel houden cn voor ogen houden dat dc ge hechtheid aan de Vlaamse li beralen het belangrijkste is». Uitnodiging Annemie Neyts was op de hoogte van de 150e verjaardag van fanfare St. Ceclia, eind dit jaar en ze beloofde te trachten aanwezig te zijn. Tegelijk no digde ze de aanwezigen uit op de viering van de stichting van de partij. Deze wordt namelijk op 14 juni 140 jaar oud. Dat zal gevierd worden met een akademische zitting te Brussel en een happening in Anciènnt Belgiquc.

De Voorpost | 1986 | | pagina 8