Een wedstrijd van tv-ekspres daar doen ook de ongelovige Thomassen aan mee. \JL*ir/s BKSPres! Zele koopt grond voor de sport,de rekreatie en de industrie Overmeerse KBG informeerde haar leden Zeelse Naaldkantwerksters en Engelse Honiton Kantwerksters samen te Zele! Jong CMBV Hamme vijftien jaar jong i) TV-Ekspres viert vakantie op TEN-BEL Vlieg mee. Alles gratisI 16 - 4.4.1986 - De Voorpost De Zeelse raad verklaarde zich akkoord om in de Dries een strook grond aan te kopen, dienstig voor sport en spel. Het BPA op de wijk Heikant in de Rechte Heistraat, waar een voetbalterrein werd ingeplant, werd definitief goedgekeurd. De industriezone Station heeft een tekort aan bouwgrond voor nieuwe nijverheden. Er werd aanvraag ingediend om 2 ha 61 ca aan te kopen in de Baaikensstraat. Belangrijke beslissingen die vrgwel unaniem werden genomen, al was het geen rustige raadszitting. In de schoot van de Zeelse Belangen, de grootste in de meerderheidscoalitie, is het niet allemaal koek en ei. Raadslid Raf Michiels verliet kwaad de zitting omdat burge meester De Bruyne zijn tus senkomst niet ernstig opnam en Schepen van Openbare Werken Marcel De Waele was op zijn zachtst uitgedrukt, al lesbehalve tevreden over de wijze waarop hij wordt behan deld. Heikantse sport- en Het bijzonder plan van aanleg «Sport- en Speelveld Rechte Heistraat» werd gunstig gead viseerd door de Gemeentelijke Kommissie voor Ruimtelijke Ordening, maar de plaatselijke bedrijfsgilde en de regionale aktiegroep Raldes hadden op merkingen, die hoofdzakelijk sloegen op het inplanten in een agrarische zone. Tijdens de raadszitting was het F.C. Heikant secretaris Cesar Van Lyssebetten, CVP ge meenteraadslid, die het BPA verdedigde en de realisatie bestempelde als een noodzake lijke verwezenlijking voor de jeugd van de wijk Heikant en voor de vormings- en kuituur- verenigingen. Hij had de indruk dat de be drijfsgilde eerder pro-forma bezwaar maakte en bevestigde dat de kleinschaligheid zal worden gewaarborgd. Ook zal het niet alleen een sportvereni ging zijn die gebruik van de terreinen zal maken; alle loka le verenigingen kunnen het terrein voor hun aktiviteiten gebruiken. Tegen de door Raldes gefor muleerde bezwaren riposteer de de interpeliant heel wat hef tiger. Hij stelde dat de door Raldes geuite bemerkingen ge tuigen van een gebrek aan in zicht omtrent de werkelijke doelstellingen van het BPA Hij gaf toe dat het hier gaat om een afwijking van de voorzie ningen in het gewestplan, waar een agrarisch gebied wordt omgezet in een gebied voor dagrekreatie. Het alternatief dat Raldes stelt raakt kant noch wal. De uitbreiding van het bestaand voetbalveld van F.C. Heikant in de Sport- straat, is niet mogelijk: het is in de eerste plaats een gehuurd perceel van particulieren en een uitbreiding zou onteige ningen met zich brengen en het ligt evenzeer in een agrarische zone. Het door Raldes betwist te terrein is daarentegen eigen dom van de gemeente door aankoop en niet door onteige ning. Raldes bewijst zijn gebrek aan dossierkennis waar het stelt dat er geen interesse zou be staan voor het in de omgeving liggend woonuitbreidingsge- bied tussen de Molenstraat en de Rechte Heistraat. De Zeel se Bouwmaatschappij wil er een aantal huurwoningen in planten om tegemoet te komen aan de reële nood aan wonin gen op de wijk Heikant. Sedert 1983 voert het daaromtrent reeds briefwisseling maar de ekonomische krisis van het land maakt momenteel de plannen onmogelijk. Het argument dat de verrich tingen van de voetbalploeg niet zo spektakulair zijn, dat het gemeentebestuur er aan dacht moet voor hebben, lagen zwaar op de maag van de heer Van Lyssebetten. Hij noemt het kletskoek en Raldes valt volgens hem totaal uit zijn rol op het moment dat het wil overtuigen met te stel len dat de ploeg toch maar op de 20° plaats staat, en dit op 16 ploegen. Als alle argumen ten die Raldes aanvoert, maar zoveel om het lijf hebben, dan is het bedenkelijk, was de slot- konklusie van Cesar Van Lys sebetten. BPA Dries 3/A Zele koopt van het O.C.M.W. gronden met een oppervlakte van 79 a 63 ca, die gelegen zijn tussen de Langeakker en de Drieputtenstraat. De kostprijs bedraagt 1 miljoen 592.000 ff. SP raadslid Jozef Van Dries- sche verheugde zich over die aankoop, alleen al om de on frisse situatie te regulariseren, die er ontstaan was na de aan leg van tennisterreinen door Topspin. Jozef Van Driessche hoopte ook dat de oorspronke lijke intentie het aanleggen van speelterreinen niet zal ver geten worden, zodat de kinde ren uit de vierhoek Dries, Kouter, Drieputtenstraat, Langeakker, veilige speelruim ten krijgen. Burgemeester De Bruyne bevestigde dat het plan in die zin zal worden opge maakt en dat ook zal getracht worden om via een weg de bewoners van de Drieputten straat de mogelijkheid te bie den, om achter hun woningen een garage te bouwen, op die wijze zullen ook heel wat au to's uit de straten verdwijnen. Uitbreiding industriezone In de industriezone zijn er bij na geen gronden meer beschik baar. Er kwam een dringende vraag van de N.V. Goossens, onlangs overgenomen door de N.V. Van der Eecken, die het perceel aanpalend aan hun be drijf zouden willen aankopen. Het is op die grond, dat Zele een eventueel nieuw op te rich ten slachthuis zou bouwen. Het verwerven van die grond zou voor de N.V. Goossens noodzakelijk zijn voor het aan passen en uitbreiden van het bedrijf en voor het realiseren van nieuwe en interessante projekten. De gemeente wil niet bij de pakken blijven zitten en on middellijk een uitbreiding van de industriezone voorzien en dit vanaf de Baaikensstraat in de richting van de Van der Moerenstraat, maar dan kleinschalige uitbreiding om een snelle goedkeuring te be komen. Een viertal percelen met een totale oppervlakte van 2 ha 79 ca 10 ca is momenteel voldoende en de infrastruktuur en alle nutsvoorzieningen zijn aanwezig. Er kwam kritiek vanuit de meerderheidsgroep de Zeelse Belangen. De heer Raf Michiels, als landbouwer een voorstander van het slacht huis, toonde zich een tegen stander om het slachthuis later zo dicht bij de woonzone Lan- gevelde en Van der Moeren straat in te planten en ander zijds voorzag hij geluidshinder voor de bewoners. Hij stemde tegen omdat het een nieuwe inname van landbouwgrond betrof en er anderzijds op ver schillende plaatsen, bij diverse bedrijven in de industriezone, grond braak blijft liggen en hij citeerde het vleesbedrijf Bau- wens als voorbeeld, waar een heus voetbalterrein is aange legd. Raadslid Pierre De Bock van dezelfde groep vroeg of de werkelijke intenties van N.V. Goossens wel uitbreiden is, met het oog op meer tewerk stelling. Uit zijn informatie bleek dat de gronden bedoeld zouden zijn als parking. Burgemeester De Bruyne ant woordde dat de heer Van der Eecken in het verleden ge noegzaam bewezen heeft de goede aanpak te hebben en hij verwees naar zijn bedrijf met meer dan 700 werknemers. Anderzijds is het zo dat iedere fabriek verplicht is om per aan tal werknemers parkeerruimte te voorzien. Het ligt in de bedoeling om de machines op een andere en betere wijze te plaatsen zodat er een uitbreiding noodzake lijk is. CVP-raadslid Walrave wilde weten of nu de grond wordt aangekocht door een andere firma, de gemeente het plan om een nieuw runderslachthuis te bouwen heeft laten-varen en hoeveel de studiekosten reeds bedragen. Het inplanten van een nieuw slachthuis zal vol gens de burgemeester afhan gen van het al of niet toeken nen van de zestig ten honderd staatstoelage. Momenteel be taalde de gemeente reeds 1 miljoen frank aan studiekos- de schoot van de personeels- kring wel problemen waren. Alfons Rupus meende dat dit niet terzake was en verduide lijkte zich door te wijzen dat het schrijven bedoeld was te gen de schepen van openbare werken Marcel De Waele. De schepen kwam dan zelf aan het woord en het bleek dat daar inderdaad het schoentje nijpt. Hij zei dat het gevaarlijk is in de gemeenteraad het woord te nemen, dat men ach teraf zwaar wordt aangepakt en zelfs van sommige lijsten wordt geschrapt. Hij bedoelde zijn tussenkomst tijdens het bespreken van de O.C.M.W. begroting, die hij afkeurde omdat een mindervalide niet aan het werk werd gezet. Hij zegde er bij dat hij achteraf zelfs werd bedreigd met de gevangenis. Hij aanzag het schrijven als een nieuwe aan slag op zijn bevoegdheden en beklemtoonde in openbare zit ting dat hij het daarbij niet liet en na het paasverlof opnieuw zijn normale werking ten over staan van het personeel zou hernemen. Degenen die niet akkoord gaan, moesten het nu, openbare zitting, maar BENO Hoewel dikwijls gezegd wordt dat in onze tijd teveel informa tie verstrekt wordt, blijven be jaarden dikwijls verstoken van voor hun noodzakelijke gege vens. En worden er brochures voor hen gemaakt, dan ge beurt dit dikwijls in een taal die niet altijd heel duidelijk is. KBG Overmere vond het dan ook nuttig om OCMW-voor- zitter Ivo Meganck te vragen de bejaarden eens uit te leggen waar zij allemaal een beroep konden op doen. Een 40-tal bejaarden waren hiervoor naar de kantine van SK Overmere gekomen. Zij kregen een overzicht van de diensten die het OCMW ten behoeve van de bejaarden heeft uitgebouwd. De voorzit ter had het over de problemen van bejaarden, over de opna me in een rusthuis, de dienst verlening thuis, maaltijdbede ling, enz. De voorwaarden om- hierop een beroep te kunnen doen, werden uitgelegd. Een belangrijk deel van de uiteen zetting behandelde de onder houdsplicht door familieleden. Ivo Meganck schetste verder de geschiedenis van het huidi ge OCMW, gegroeid uit de armenraad en de COO. De taken van het OCMW zijn de jongste jaren sterk toegeno men. In de COO had men kolenbedelingen en werden vooral die mensen geholpen die niet bij een mutualiteit In de zaal van de Katolieke Kring vierde het CMBV Hamme feest, naar aanleiding van het 15-jarig bestaan van het jong CMBV, waarvan de verantwoordelijkheid nu rust op de schouders van Mevr. Berckmoes-Vermorgen, die Mevr. Vah Remoortel-Malfliet Lieve opvolgt. Laatst genoemde werd verkozen tot CMBV Voorzitster. Incidenten Degenen die midden in de raadszitting zouden binnen ge vallen zijn, konden warempel denken te maken te hebben met het TV feuilleton «Het pleintje». ZB raadslid Raf Mi chiels, die reeds zijn ongenoe gen had kenbaar gemaakt om dat in de Gratiebossen die ver plichte aanplantingen niet ge beurden, eistte dat het pleintje tussen de Beukenlaan en de Elststraat niet meer toeganke lijk zou zijn voor auto's. Dit is nu reeds verboden, maar de weg die alleen door fietsers en voetgangers mag gebruikt wor den, is volgens de interpeliant een doom in het oog van vele bewoners en geeft aanleiding tot burendiscussies. Hij vroeg dat daar tegen zou opgetreden worden. De opmerking van de burge meester of het crossen met BMX-en was, viel niet in goe de aarde bij zijn partijgenoot. Hij nam het niet dat de burge meester telkens weer, de op merkingen van raadsleden in het belachelijke trok. Hij vouwde zijn dokumentatie sa men en stapte het op met de uitroep dat hij bij zijn vrienden naar de wijk Rinkhout trok. Of er een nieuwe zijgiging in de samenstelling van de ZB- formatie komt is nog een open vraag. Daarmee was het leed niet ge leden voor de grootste groep in de huidige bestuurskoalitie. Een vraag om uitleg van CVP- woordvoerder Alfons Rupus, die een schrijven van de burge meester citeerde aan het werk- liedenpersoneel, bracht een nieuwe barst in het ZB geheel aan het licht. De CVP interpel iant noemde het niet oppor tuun om problemen die er bin nen het schepencollege of aan de top rijzen, door te schuiven naar beneden. In een schrijven werd aangestipt dat de werk lieden alleen nog opdrachten mogen uitvoeren, die eerst via de kondukteur zijn gepas seerd. Daardoor is er rivaliteit ontstaan onder het personeel, dat tussen twee vuren zit. De burgemeester antwoordde dat men dit nodeloos heeft opgeschroefd. Het is de bedoe ling tot een betere koördinatie te komen. Hij gaf toe dat er in De Artistieke School voor Naaldkant van Zele pakt eens te meer uit met lovenswaardig initiatief. Een unieke tentoonstelling in de raadszaal van het gemeentehuis van zaterdag, 5 tot maandag 7 april (9 tot 12 u. en 14 tot 20 u.). De Zeelse naaldkant en de Engelse Honiton kant wordt er voorgesteld en bewerkt. De Zeelse «kantdame» Irma Boone zit nog steeds boorde vol ideeën en ze kent geen rust vooraleer ze die heeft kunnen realiseren. De verzustering tussen Zeelse kant en Engelse Honiton is één van die realisa ties, die vele Europese steden Zele benijden. Een meestal, en ook nu niet, is het zomaar een tentoonstel ling. Het is opnieuw een krea- tieve expo, met als toemaatje het voorstellen van het eerste deel van een drieledig boek, waarin kant nog maar eens de hoofdrol speelt. Honiton kant De Honiton kant is opge bouwd uit individuele motie ven, meestal bloemen, insek- ten en vogels en om hem te bewerken wordt er "een zeer fijne draad gebruikt. Het is een zeer dure en fel begeerde kantsoort. In 1979 opende Su zan Cox, de Engelse Irma Boone, in Tiverton een Engel se kantschool. Honiton kant was haar hobby en die kon ze nu op een zeer professionele manier uitbouwen en aanleren door het geven van kursussen. De school breidde onlangs uit naar Honiton Court in Rock- beare Exeter. De school is in Engeland een centrum voor de kant en heeft één van de groot ste privé-verzamelingen van het land in bruikleen. Handleiding voor de kant Tijdens de opening van de ten toonstelling op vrijdag, 4 april te 20 u., wordt er een boek, een primeur voor België, voor gesteld, dat bedoeld is als handleiding voor de kant. Het boek is driedelig en ieder deel bestaat nog eens uit drie delen. Het is een kursus voor elkeen die kant in kursus verband of bij zichzelf wil aanleren. Het eerste deel is van de hand van de Amsterdamse kantspecialis te Lia Baumeister, die vanaf de vijftiende eeuw tot nu alle kantsoorten onder de loupe neemt. Het tweede deel is een kursus tekenen, die wordt uit gewerkt of uitgetekend door Monique Coppieters uit Ham me. Het derde deel «Wat we nodig hebben om naaldkant te leren maken?», is van de Zeel se Agnes Stevens. Het tweede deel komt op 29 juni naar aanleiding van de kunstmarkt van de pers, en het derde deel wordt voorgesteld in april 1987 ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Zeelse kantschool. Ter ge legenheid van de kantontmoe ting tussen naaldkant en Honi ton kant, wordt er aansluitend nog een kursus Honiton kant gegeven, die gegeven wordt door Suzan Cox en plaats heeft in het Peetershuis, De Decker straat van maandag, 7 april tot woensdag 9 april, telkens van 9 tot 12 u. en van 14 tot 17 u. Voor inlichtingen kan men te recht bij Irma Boone, Markt 10, Zele, tel. 052-44.48.95. BENO In 1971 werd onder impuls van Mevr. De Geyter een werking op touw gezet voor jonge vrou wen uit de middengroep. Mevr. Heirbaut-Dieleman werd als eerste verantwoorde lijke aangesteld van deze groep binnen het CMBV. Na zes jaar werd de taak overge nomen door Mevr. Van Re moortel-Malfliet Lieve. Binnen het CMBV met zijn 240 leden zijn er een tachtigtal die behoren tot de jong CMBV kern zijnde vrouwen jonger dan 40 jaar, of dames die kin deren hebben die basis onderwijs volgen. Feestavond Tijdens de feestviering werd een historisch overzicht gege ven van Jong CMBV, er werd er teruggeblikt op de voorbije 15 jaar, die als goed gevuld kunnen bestempeld worden. Verschillende thema's, zowel socio-kulturele als praktische kwamen aan bod. De belang rijkste aktiviteiten werden op gesomd: kook- en naailessen, geloofsopvoeding van kinde ren, pedagogische begeleiding, aktie kindvriendelijkheid. Met jazztumen en zwemmen hou den de CMBV leden zich le nig. Met een ludiek gedeelte of een ode aan de bestuursleden onder de vorm van een vesper- zang, op het orgel begeleid door Etienne De Munck, werd deze feestavond besloten. Vol gend jaar viert het CMBV haar 35 jarig bestaan. aangesloten waren. Slechts uit zonderlijk werden mensen in rusthuizen opgenomen en dan nog vooral landlopers en we zenkinderen. Nu gaat een groot deel van de aandacht naar de opvang van bejaarden. «En door de veroudering van de bevolking zal deze taak nog toenemen», vond de voorzit ter. Met statistieken toonde hij aan dat tegen het jaar 2000 het aantal mensen ouder dan 85 zal verdubbeld zijn tegenover 1981. Het aantal +65-ers zal met 20% gestegen zijn. De voorzitter zei echter ook dat jonge mensen moeten ge holpen worden. Zo wordt de dienst budgetbegeleiding voor al voor jonge gezinnen ge bruikt. «Zo konden onze be jaarden horen dat ook onze jonge mensen problemen heb ben met deze moderne wereld.» Ook de OCMW-voorzitter was tevreden over deze namiddag en toonde zich bereid dergelij ke voordrachten bij andere be jaardenverenigingen van de gemeente te houden .7"-. v .TT? J- Al zeventien jaar vergast TV-EKSPRES zijn lezers op jaarlijks één, twee, soms wel drie grootscheep se wedstrijden. Altijd met unieke prijzen. Waarbij dan nog de permanente prijskampen dienen ge rekend elke week zijn er fraaie prijzen te winnen als je twee stickers op de achterruit van je wagen hebt gekleefd of als je je wagen een extra vlot al lure hebt gegeven met de sportieve autostrip. Al die wedstrijden hebben een onvergelijkelijk suk- ses. Hoe komt dat Daar zijn ettelijke goede rede nen voor. TV-EKSPRES heeft met een oplage van elke week 200,000 nummers meer dan 600.000 lezers en is daarmee het meest gelezen weekblad in Vlaanderen, Ook speelt de originaliteit én de kwaliteit van de prijzen een grote rol. Maar voor al de mensen hebben vertrouwen gekregen in TV-EKSPRES. Niemand zal geloven dat TV-EK SPRES prijzen uitlooft en niet altijd geeft. Omdat TV-EKSPRES tijdens en na elke prijskamp (steeds onder toezicht van een aktief bij de orgamzatie betrokken gerechtsdeurwaarder met argusogen) in detail de namen en adressen publiceert (vaak met foto) van de winnaars, Spelen met TV-EK SPRES is ook nu zéker spelen. Als je wint dan ga je echt helemaal gratis naar TEN-BEL

De Voorpost | 1986 | | pagina 16