ZWAKKE WAASLANDERS KRIJGEN GEEN VAT OP DE WEDSTRIJD KLAASJES GESTUIT DOOR MANEBLUSSERS MARC VERMEIREN LEGDE YVAN HOSTE LAM "We kraaiden te vroeg viktorie"... LEDE TROTSEERT BETER HET ZWARE VELD 3' nationale WERKKRACHT OVERWINT TECHNIEK sPDRT EENDRACHT AALST: EL FAHEM GEEL GESCHORST VOETBALKALENDER SC Lokeren Patrick Van Veirdeghem 18 - 4.4.1986 - De Voorpost RWDM - BEVEREN 2-1 Na bet verlies by RWD Molenbeek hangt de Europese voetbaltoekomst van SK Beveren weer aan een zyden draadje. Voorlopig zijn alleen Anderiecht en Chib Brugge zeker van Europees voetbal. Eén van de twee by de landskampioenen, de andere in de Uefacup. Verder hangt alles af van het verloop van de Belgische beker, van de titelstrijd en van de eventuele triomf op de Europese velden voor Anderiecht en/of Waregem. Naast Anderiecht en Brugge kunnen er nog twee, drie of vier gelukkigen zyn. Beveren deed in Brussel boe In de eerste helft was dan ook een slechte zaak. Ook RWDM veruit de betere ploeg al had trainer Rik Pauwels en nergens in die eerste vijfen voor de wedstrijd nog nadruk- veertig minuten liet Beveren kelijk gesteld dat geel-blauw de indruk nog in strijd te zijn gekomen was om te winnen, voor een Europese plaats. Be- wie verklaart wat anders? Be- veren werd onmiddelijk op veren het van die goede inten- zijn doel geplakt en alleen ge- tie maar weinig blijken. paste tussenkomsten van doel man De Wilde hielden de ploeg overeind. In verdediging werd vooral de afwezigheid van Patrick Gorez, gestart op de bank, gemerkt. De geel- blauwe afweer zat zondag zwak in elkaar. Alleen Erwin Albert kwam in de eerste pe riode eenmaal tot bij de thuis- doelman. De 0-0 tussenstand bij rust was voor Beveren heel gevleid. Amper drie minuten was de tweede helft ver of Beveren kwam op voorsprong. Marinel- h, anders ook maar weinig op vallend, joeg de bal voor het Brusselse doel en Franz-Jozef Schmedding kon krachtig de bal voorbij De Leu koppen. RWDM leek onverdiend in nieuwe problemen te komen. Maar Beveren kon ook dan zijn wil niet opdringen en de thuisploeg bleef het gevaar lijkst. Drie minuten na het Wase doelpunt zette Thairet hoog voor doel waar alleen Wawa Lambic hoog genoeg klom om De Wilde vertwijfeld naar de bal te laten grabbelen. RWD Molenbeek bleef verder drukken maar bij Beveren was Gorez in de ploeg gekomen en dat bleek de geel-blauwe ver dediging een stuk steviger te maken. Toch moest De Wilde een hard schot van Mergan uit zijn doelvlak houden. Schmed ding kwam aan de overzijde bijna tot een tweede mirakel. Zijn schot sloeg echter tegen de paal. Lambic Wawa, de zwarte parel van de Brusselaars, wordt door zijn ploegmaats om nlopent nen niet aanvaard, zette een kwartier voor het einde Mo lenbeek weer op weg naar de zege. De thuisploeg kon de verdiende overwinning trou wens volledig wettigen. Voor RWDM lijkt de degradatie strijd nu wel definitief ge streden. Beveren kwam als verliezer uit de strijd en dat kon dus haast niet anders. Geen mo ment was het Wase voetbalmo nument bekwaam de wedstrijd in handen te houden. Het wordt moeilijk een Europees ticket te wettigen. Zaterdag op Freethiel moet er tegen Cercle Brugge gewonnen worden. En dan moet men rekenen op de prestaties, goede en slechte, van anderen. VOETBAL 1' nationale Inzet en koncentratie van geel-blauw zelf lijkt hoe dan pok de eerste vereiste. Vol gens Rik Pauwels is iedereen in de ploeg daartoe bereid. Hugo Aerts OMDAT UW VOETEN BELANGRIJK ZIJN TM. ««.72.48 SPORTSCHOENEN PARADIJS RAC. MECHELEN - SINT-NIKLAAS 0-0 2* nationale PATRO EISDEN - E. AALST 0-0 Het was bet weekendje wel voor alle voetbalploegen. Ook Mechden en Sint-Niklaas hebben zondagnamiddag in een onafgebroken regenstroom gedurende 90 minuten moeten vechten om toch een puntje binnen te halen. Voor de bezoekers allicht een ontgoocheling, maar uiteindelijk misschien een btHyke uitslag, want geel blauw was nooit overdonderend baas op het doorweekte terrein. Aanvankelijk kwamen er wel enkele kleine kansjes. Reeds in de derde minuut kreeg De Coninck een halve kans na een misverstand tussen keeper De Meyer en Lacroix. Hij verkwanselde die doel kans. Vier minuten later had Vandenhende maar in te leg gen doch hij liet de bal gewoon voorbijlopen. Maes deed het beter. Hij kopte een vrije trap van Lacroix mooi door naar het Mechelse doel, maar kee per Pauwels was bij de zaak en graaide de bal uit zijn doel vlak. De thuisploeg, waarbij Draelants de plaats had moe ten ruimen voor Luc Leys, vood nooit de goede draai niet en alleen Derwae kon nog eens naar doel koppen. Omdat het eigenlijk niet zo goed boterde, kwam de bezoe kende ploeg na de rust meer gespannen op het veld. Sint- Niklaas wou absoluut iets for ceren en probeerde dat langs lange maar slordige voorzet ten. Op die manier kregen de Mechelaars gemakkelijker de kans om snel tegen te stoten. Derwae en De Coninck kregen alweer kansen op bet hoofd, maar misten op een haar na. Danny Lemmens schoot nog eens naar het bezoekende doel op de 69ste minuut, maar De Meyer wist wel raad met dat schot. Aan de andere kant ging het er spannender aan toe. Doel man Pauwels had veel geluk toen een mooi twintigmeter- schot van Mark Noé op de paal te pletter sloeg en ook Van Wambeke zou nog op een kwartier voor bet einde tegen de lat schieten. De Sint-Niklase aanhang sprong recht toen op enkele minuten van het einde Noé door Claes werd neergelegd. Scheidsrechter Jeurissen liet die fout echter onbestraft. Uiteindelijk was dus de thuisploeg nog het meest ge lukkig met deze uitslag, tot grote ontgoocheling van de ve le Wase supporters die waren meesereist. Sint-Niklaas heeft nu dertig punten en staat vier de, al hebben RC Jet en E. Aalst evenveel punten. Het voert nog steeds de rangschik king aan in het derde periode kampioenschap met 12 pun ten. Eigenaardig is wel dat de tweede (Tongeren) amper twee punten meer telt dan de achtste (Winterslag). Sint-Niklaas krijgt zondag Union op bezoek. Dit Union is aan een betere periode bezig en kruipt stilaan weg van Ber gen en Geel, twee nieuwko mers in het seizoenbegin, die het nu niet meer zien zitten. De Klaasjes zullen allicht de twee punten moeten thuishou den om een kans te maken op de eindronde, Union zal zijn opmars willen verder zetten. Het wordt een spannende match in de Watermolendreef. De Meyer en Co zullen Bas sem en Electeur in het oog moeten houden. DeBe De voorzitter van Patro Elsden heeft zyn extra-premie kampioen en derhalve is het niet uit zyn portefeuille moeten halen om zyn poulains te van groot belang om zich na belonen voor het geval ze erin slaagden de runner-up would-be kampioen Berchem Eendracht Aalst schaakmat te letten In verhand met de <!e beste plaets op de rangttbel y 00Un0,Un8 WM «en tondl?,panne8nde"einï die match tussen Elsden en Aalst alleszins. sprint be|eïeil met Al|,tl To„. geren, Hasselt en desnoods Het bleef bij een 0-0 en met liesklachten in de tweede ook nog Eisden als biezonder- meteen boekten de Eendrach- helft vervangen te worden ste deelnemers. U zult wellicht ters een uiterst belangrijk punt door Bassett. Met dit gelijk- in dat verband al gesnapt heb- met het oog op die eindronde, spel blijft Eendracht natuurlijk ben van welk uitzonderlijk be- die dan toch, zij het nog maar in de run voor de eindronde, lang de wedstrijd Aalst-Has- enkel financieel, uitermate van Het ziet er naar uit dat Sint- selt wordt op zaterdagavond belang is voor iedere klub in Niklaas op weg is om het te ©.k, schoppen tot derde periode- tweede nationale. Voor oefenmeester Canjels JONG LEDE - DIEGEM SPORT-3-1 Voor Jong Lede is de rush naar de eindstreep zeer goed ky Van der Schueren), Frans begonnen. Op enkele speeldagen voor bet afsluiten van de Van dcr Schueren (80' Eeck- kompetitie werd Diegem opzij gezet. Deze overwinning h0"01* cn Van Gijseghem. hield meteen een gevoelige klasseringsverbetering in voor de Ledenaars. Een zesde plaats blijft dus reéd en fijkt nu bet streefdoel van de Oost Vlamingen. Op een zwaar veld diende Lede het op te nemen tegen een gemotiveerd Diegem. In het bezoekende kamp liep een zekere Patrick Dieltjens, een oud-speler van Lede. Hij was zeker van plan om er iets van te brouwen. Voor de thuis ploeg, die dankzij een over winning, voeling kreeg met de vierde plaats in de kl begon het alvast zeer negen minuten scoon Loopmans reeds na aangeven van Glenn Geeraerts. Diegem van zijn kant bleef aardig mee spelen zodat we een behoorlij ke wedstrijd voorgeschoteld kregen. Rond het halfuur kwam Die gem zelfs terug. Een geharre war voor het hok van Vijt werd door de fortuinlijke Dieltjens in doel verwerkt (1-1). De wedstrijd bleef boeien daar er wisselend doelgevaar was. Le de van zijn kant dreigde wel meer Het kombineren bij de thuisploeg verliep veel nauw gezetter. Zo werd Frans Van der chueren goed in stelljng gebracht. Hij stevende recht op het doel van De Bauw af. De doelman werd mooi om zeild zodat Lede kort voor in rukken alweer op voorsprong kwam (2-1). Een verdiende voorsprong alvast! In de tweede helft Weef de wedstrijd zijn gelijkopgaand kwam het er diep in Limburg opaan om Yvan Hoste, die de jongste weken het goede weer maakt bij Eisden, uit te scha kelen. Hij dropte vanaf het startsein de jonge Mare Ver- meiren met dergelijke op dracht in de ploeg en hield een aanvaller, in de persoon van Bassett, op de bank. Ondanks het feit dat men zou kunnen stellen dat een jongere als Ver- meiren, die dan toch druppels gewijs in de basis verschijnt, wellicht de rijpheid zou missen om een klassespeler als Yvan Hoste aan banden te leggen, is hij er tenslotte in geslaagd de Limburger vleugellam te ma ken. Dat is een hele prestatie die alleen maar bewondering kan afdwingen. Maar ook En ne kens, als libero en Derijck als voorstopper, vormden een serieuze hinderpaal voor de Limburgse spitsen. Op het middenveld slaagden én Hoe- beeck én Moortgat - die speel de een van zijn betere matchen sinds zijn aanwerving door Eendracht - zowel als Luc Limpens rust en kalmte te brengen. Voor El Fahem was het als eenzaat uiteraard bie- zonder moeilijk om aanvallend wat te kunnen bekokstoven. Bovendien diende de Tunesiër Zaterdagavond staat Eendracht Aalst in eigen huls opnieuw voor een zeer zware opdracht. fWeer een sleutelwedstrijd van enorm belang in het kader van de eindronde. Winnen is een 'must', wiUen we Hasselt definitief terugslaan. Ik ben echter optimist. Er heerst een prima spirit in het team die niet weg te cijferen is. De spelers beseffen maar al te best dat ze hun lot in eigen handen hebben. Voor de neutrale is het boven dien deze keer een ideaal kampioenschap. Geen einde- seizoenmatchen vermits er moet geknokt worden tot op de laatste speeldag", zegt pr-man Roger Van de Waeter. Oefenmeester Leo Canjels heeft respekt voor de tegenstander. "Hasselt is een kollektief sterk geheel, een team dat met veel inzet speelt en met akteurs als doelman Johan Van Parijs en Pierre Vandepitte en Pierre Silüard over sterke individualiteiten beschikt". Langs de andere kant is het zo dat trainer Jef Vliers in de loop van de kompetitie erin geslaagd is in een zwalpende ploeg meer lijn en inhoud te brengen, met de meest gunstige gevolgen. Camels verwacht van Philip Ennekens een extra motivatie. Die kan inderdaad bewijzen dat hij door zijn ex-Hasseltse werkgever te vroeg afgeschre ven werd. Bassett, verlost van een griepaanval, zat vanaf het startsein in de spits lopen. El Fahem van zijn kant is geel geschorst. (abl) karakter behouden. Lede bleef wel iets gevaarlijker maar de counters van Diegem waren ook niet van de poes. Rond het uur kregen Van der Schueren en De Coster het met eikaar aan de stok. De Coster verloor er duidelijk zijn zelfbeheersing bij. Na twee overtredingen met evenveel geel werd de Diegemnaar van het veld ver wezen. Ondanks de numerieke minderheid bleef Diegem mee spelen. De betere kansen wa ren echter voor Lede. Franky Van der Schueren kreeg nog een reuzekans nadat hij doel man De Bouw mooi had uitge schakeld. Het schot miste ech ter kracht Naar het einde van de wedstrijd toe werd de macht bij bekte ploegen duide lijk mider om op dat zware veld verder te strijden. De net ingekomen Eeckhoudt had na tuurlijk wel reserves genoeg om de rechterflank van Die gem te trotseren. Zijn voorzet was gesneden brood voor Franky Van der Schueren. In twee beurten kreeg hij de bal voorbij De Bauw Se kansloos was (3-1). Een verdiende over winning voor een moedig Lede. Scheidsrechter: Strosse. Jong Lede: Vijt, Baten, Bet- tens. De Winne, Verhelle, Mertens, Lorré, Loopmans, Geeraerts, Verzéle (46 Fran- EENDRACHT ZELE - LA LOUVIERE 2-0 Joost Arkns N» de 2-0 zege tegen La Louviére heeft Eendracht Zele in duel met Gibson kwam. "Met haald op de technische kwali- zyn laatste drie thuiswedstrijden zes op zes gehaald. Een die geruchten in de Zeelse teiten van onze tegenstander, hemelsbreed verschil met de nul op zes uit de laatste drie kstakomben was de ploeg De wedstrijd kon uiteraard uitwedstrijden. uiteraard gemotiveerd", ver- vroeger beslist zijn. Nu bleef telde afwerker Jan Pieten, het spannend tot het einde. "Dat vroege doelpunt heeft Met nog drie wedstrijden voor Toch viel er aan de aftrap bkkeltjé beheersin» om de Qns vleugels bezorgd hoewel de boeg blijft de kans reéel 33 een verrassing te noteren m de wedstrijd te beslechten. Dat het biezonder moeilijk voet- punten te totaliseren. Een niet setektie van de ploeg met kon uiteindelijk de Zeelse tar- ballen was in dergelijke weers- onaardig saldo als je het mij Alain Cneudt en de heroptre- getman twee minuten voor tijd omstandigheden. Ik denk dat vraagt!" dende Theo Bordui op de nadat hij als winnaar uit een onze werkkracht het heeft ge in vallersbank. "Wat er ook mag gezegd of geschreven wor den, ik blijf nog steeds baas over de opstelling van de ploeg", verantwoordde Toon Pfaff zijn aantreden samen met de herstelde Patrick Maache. "Eind seizoen komt het erop aan gans de spelerskem te blij ven motiveren voor de laatste opdrachten. De komst van het technisch sterke La Louvière dwong mij tot een taktische opvang van de Walen. Cneudt en Bordui zijn twee offensief gerichte spelers wiens kwalitei ten ik beter kon gebruiken na de rust. De wedstrijd is verlo pen zoals ik had gepland. Een voorzichtige aanpak in de eer ste helft en proberen te scoren achteraf. Cneudt en Bordui hebben op dit vlak het pad naar de zege geëffend," Scheerde deze eindeseizoen- ROGER MERGEAY BLIJFT TRAINER BU JONG LEDE Na enige onzekerheid de voorbije weken werd de knoop dan toch definitief doorgehakt tussen het be stuur van Jong Lede en zijn trainer Roger Mergeay. Laatstgenoemde ziet zijn verbintenis, die nu reeds negen jaar bestaat tussen hem en Jong Lede, met een jaar verlengd. Een dadelijk bewijs althans dat men zeker tevreden is over de diensten van Roger Mergeay als trainer nu het fan ionteam. (G.D.T.) wedstrijd geen hoge toppen dan was er opnieuw de sekure prestatie van doelman Danny Van Puyvelde om de gevaarlij ke Meys en vrijschopspecialist Van Poucke van een treffer te houden. De inbreng van Alain Cneudt bezorgde de Zeelse aanval beslist meer ideeën. Jan Pieters, auteur van de twee doelpunten, liet zich de knap pe voorzet van de Brusselaar welgevallen om de bezoekers vlak na de pauze achteruit te slaan. Rond het halfuur zat er zelfs een hoge score in maar zowel Cneudt, Van den Broeck als Pieters misten dat 1' NATIONALE Lokeren-AA Gent (5.4, 20 u., Piraux) Be veren-C. Brugge (5.4, 20 u., Crucke) 2* NATIONALE E. Aalst-Hasselt (5.4, 20 u., Schoeters) Sint-Niklaas-Union (Rommelaere) 3* NATIONALE Doomik-J. Lede (5.4, 20 u., Giet) Oostende-E. Zele (Bosschaerts) BEVORDERING VW Hamme-Merksem (Van Casteren) 1* PROVINCIALE Temse-SK Aalst (De Wispelaere) RC Gent-Melsele (Vervaecke) Haaltert-KAVD (OkladnicofQ 2* PROVINCIALE SK Lebbeke-Kruibeke (Lauwereys) H. Vrasene-SV G'bergen (Meganck; Berghe) Heikant-' 0 FC Denderleeuw-E. Meldert (Van den kant-Lokerse (Devisscher) Schellebelle-St. Denderleeuw (5.4, 20 u., A< brecfats) Appelterre-Robur (Anica) Kerksken-Stekene Sp. (Van der Eecken) Kemzeke-Brakel (Van Leuven) 3* PROVINCIALE D Mere-Nieuwerkerken (Van den Eede) Hofstade-Gijzegem (Opdecam) Erpe-Bambrugge (Moons) Meerbeke-Berlare (5.4, 17 u., Verstraeten) PoUare-SK Overmere (De Vrieze) Burst-Vlierzele (Philips) 3* PROVINCIALE E Grembergen-Haasdonk (Arijs) Waasmunster-Kieldrecht (Van Zande) Kallo-Sint-Pauwels (Reynlers) Sint-GiUis-D.-De Klinge (Teugels) Opstal-Oudegem (Santon) Wleze-Sint-Giüis-W. (Van Imschoot) Baasrode-Excelsior (Van Hoey) Bazel-KL. L. Vrasene (Vercauterren) 4* PROVINCIALE F Serskamp-Ede (De Bodt) Aaigem-Bavegcm (Van Imi Wicnelen-Oordegem (Van I 4' PROVINCIALE G Appels-Erembodegem (Heyse) Herdersem-Terjoden (Balduck) Baardegem-Iddergem (Cooreman) W. Moorsel-Buggenhout (Baudewijn) Schoonaarde-S. Moorsel (Weyn) TK Meldert-R. Lebbeke (De Buysscher) Okegem-Opdorp (De Schrijver) Doggen-Welle (Heerwegh) 4» PROVINCIALE H Straatje-Moerbeke (Uvttendaele) Lutterzele-Rupelmondc (Macs) Hoogeinde-Eksaarde (Laureys) Meerdonk-SK Lokeren (Van Mieghem) Wachtebekc-Gcrda (De Cock) Tielrode-White Boys (Put) Verrebroek-Sombeke (De Groof) Boonwijk-Sinaai (V.D. Straeten) Patrick Van Veirdeghem behoort met zijn 23 lentes al tot de 'oldies' van Sporting Lokeren. Of dat nu verband houdt met zijn leeftijd dan wel met het feit dat h(j reeds vanaf zijn twaalfde aktief is bij de Wase eersteklasser, laten we in het midden. Feit is dat hij stilaan tot de meer gevestigde waarden van het team mag gerekend worden. Het voetbal werd hem sowieso met de paplepel ingego ten: hij doorliep niet alleen alle jeugdreeksen, was bovendien prof op zijn achttiende en is al een hele poos vaste keus in het elftal. Vorig seizoen moest hij wegens een enkelblessure een vijftal wedstrijden afhaken, in de huidige kompetitie heeft hij op ién na elke match op het veld gestaan: tegen Club Luik mocht hij immers niet aantreden wegens een gele strafdag. Patrick Van Veirdeghem (Lokeren): "Het kon beter.. Patrick is over het verloop van deze kompetitie nochtans niet voor honderd procent tevreden. Hij had meer ver wacht. Echt ontgoocheld is hij wel niet maar toch vindt hij dat alles een beetje beneden de verwachtingen bleef. "Dat klopt. Bij het begin van het nieuwe seizoen tracht je aan de hand van de kalender een aan de hand van de kalender een prognoi persoonlijk pronostiekje gaf dan ook mi als eindresultaat, dat moést haalbaar lose te maken. Mijn minstens 35 punten haalbaar zijn. Momenteel staan we 12de in de rangschikking met 26 punten. Een tegenvaller als je het mij vraagt... Toen we het seizoen gestart zijn, dacht ik dat door de inbreng van meer jongeren de ploeg nieuwe impulsen zou krijgen. En bovendien zaten er nog een een paar routi niers in het elftal. Volgens mij zat het dus wel snor. Bij het begin van de kompetitie liep alles op wieltjes, we haalden goeie resultaten en de euforie in de groep was groot. Nadien kwam echter de anti-climax, 't fijn sterke schou ders die de weelde kunnen dragen... Toen het dan met de resultaten wat vierkant begon te draaien, konden de meesten onder ons die tegenslag moeilijk verteren. De vechtlust leek wel weg en we hadden de grootste moeite om er nog zelf in te geloven. Waar we verzeilden, hoef ik niet te vertellen... De situatie werd stilaan dramatisch. Gelukkig konden we ons tijdig herpakken. Niemand had op die terugval gerekend, daar waar we met veel vuur gestart waren, was het entoesiasme rap gekoeld. Je ziet dus dat niet alleen jeugdige inzet en karakter een ploeg recht houden." Door het vertrek van de 'vedetten' blijft Lokeren noch tans, net als zovele andere ploegen, meer en meer aangewezen op de jeugd. Dat dit in de toekomst zo zal blijven is zoveel als zeker. Er lopen op Daknam enkele jeugdige elementen, die zeker niet moeten onderdoen voor het ouder talent. Wanneer dié mannen het hoofd koel en de voeten op de grond houden, moet er toch wel toekomst in het team zitten, of niet? "Dat wel, maar de konkurrentie in een ploeg is groot, je moet vechten voor een plaatsje en sommigen onder ons verteren moeiliik dat ze er vandaag wel en morgen niet bij zijn. Het is ook zo dat niet alleen dit jaar maar ook de volgende jaren dient gebouwd aan een degelijk team. De jongeren die nu toch al een tijdje samen in het eerste elftal aantreden zijn intussen ouder en wijzer geworden. Je kan wel spreken van een zekere routine in het elftal. Maar onze jonge ploeg moet momenteel blijven terugvallen op inzet en karakter, dat moet de supporter ook maar eens begrijpen. Dat die twee zaken niet altijd garant staan voor puntenwinst is zoveel als zeker" gaat Van Veirdeghem verder. Kontinuïteit in het voetbal is belangrijk, een vaak ge hoord refrein. Een suksesformule nochtans die vele van onze eersteklassers uitstekende resultaten opleverde. Lon kende transfers en de daarbijhorende klinkende munt komen echter nogal eens roet in het eten gooien. Vaste pionnen gaan, andere dienen dan weer ingepast in het elftal en het liedje begint weer van vooraf aan... "Dat zal wel altijd zo blijven. Het is toch logisch dat iemand die ambitie heeft steeds hoaerop wil, En het is dan in de eerste plaats de taak van de club om eventueel talent trachten thuis te houden. Neem nu dit seizoen. Een paar van ons zijn na deze kompetitie einde kontrakt. Mijn verbintenis loopt nog één jaar. Wat het daarna wordt hangt toch in grote mate af van de beslissingen van het bestuur. Er moet op tijd en stond over gepraat worden. De meesten onder ons zien hun voetballoopbaan zeer duidelijk uitgetekend, zo ook ik. Ik wil toch nog een poosje vaste waarde blijven, want eens je door een of andere oorzaak in de anonimiteit verzeilt, ben je als prof afgeschreven. En ga dan nog maar eens achter een werkgever aan. Ik zou dan ook, na volgend seizoen, opteren voor een langere verbintenis met Lokeren. Enkel zo stel je je voetballoopbaan toch een beetje veilig. Wat dat betreft besef ik maar al te goed dat alles afhangt van de prestaties. Eens die behoorlijk zijn, komt de rest wel vanzelf. Dat hoop ik tenminste", monkelt Patrick. lieven nó de sport... Patrick Van Veirdeghem weet ook dat een voetballoop baan niet eeuwig duurt. Hij heeft dezer dagen, naar het voorbeeld van andere sportlui, een eigen zaak opgezet, Bij Sporting Lokeren was Maurits De Schrijver eerder al met een sportzaak van#tart gegaan cn niemand weet beter dan hij dat dat appeltje voor de dorst best eens pure noodzaak kan worden. "Dat klopt. Je weet toch nooit en een ongeluk is rap gekomen. Ik wil ook mijn toekomst verzekerd zien. Ergens ben ik nu wel een konkurrent van Maurits. Maar kom. Onze zaken liggen heel wat kilometertjes uit elkaar, ie kan dus moeilijlc van échte konkurrentie gewagen", besluit Van Veirdeghem. Vivian Bogaert

De Voorpost | 1986 | | pagina 18