DE CIJFERS ZIJN NIET EENS OVERDREVEN SPARTA BUGGENHOUT NU KRUIS OF MUNT 5P0RT SK OUDEGEM Nü WORDT HET UITERST MOEILIJK SPARTA APPELS: TIEN ROZEN DERDE PROVINCIALERS IN DE STREEK VAN AALST JACQUES VAN KERCKHOVEN MIST STRAFSCHOP ENKEL VANOP DE STIP 20 - 4.4.1986 - De Voorpost VOETBAL 3' provinciale 4* provinciale Leider Aaigem heeft het lang niet gemakkelijk gehad om Letterhoutem de twee pun ten te ontfutselen. Toch slaag de men er ondanks alles in om beide punten aan huis te hou den. Na de ruime overwinning van het tweede geklasseerde Serskamp ten nadele van Wou- brechtegem blijft Aaigem een voorsprong van vijf punten be houden op evenveel wedstrij den van het einde. Het ziet er alvast zeer rooskleurig uit voor de groenhemden maar het blijft alvast nog enkele weken wachten alvorens de champag neflessen zullen knallen. Aaigem begon echter goed aan de partij In de zesde mi nuut was het al raak. Doelman Luc De Bruyn belastte zich met de taak om de terecht toegekende strafschop te ne men. Hij plaatste de bal echter tegen de dwarsligger maar de goed gevolgde Hans De Cock scoorde toch in tweede instan tie. Ondanks dit vroege sukses slaagde Aaigem er niet in om verder uit te lopen. De thuis ploeg was wel doorgaans beter maar de scoremachine leek niet zo goed geolied. Deson danks werd er alvast verdiend gewonnen ALLE SPORTBEOEFENAARS WETEN HET IN Tel. 0U/M.72.4S VAKKUNDIGE BEDIENING SK Lokeren-Venebroek 1-1. SK Lokeren scoorde in het begin van de tw.eede helft, maar de bezoekers kwamen langszij (polo) OUDEGEM - BAZEL 1-3 Liefhebbersvoetbal. In het Aalsterse MTSA-verbond speelde Kloksken tegen de Ritaboys. Maar zowel de spelers als de eendjes hebben weinig aandacht voor mekaar. De eenden stonden waarschijnlijk toch buitenspel (da) Wie nog gelooft in het be houd van SK Oudegem in der de provinciale is een optimist. Zeker na de nederlaag van vorige zondag tegen Bazel. Nochtans heeft de thuisploeg geen slechte partij gespeeld en had een puntendeüng alvast op haar plaats geweest. Tijdens de eerste helft toonde Oude- de eerste goal van gpm zich trouwens iets gevaar- betere weergave geweest", fijker dan de bezoekers die, meent klubleider Lambrechts. gesteund door een forse wind, "Wii hebben een behoorlijke een licht veldmeesterschap repliek geboden en ik meen te wisten te realiseren en dat ook mogen stellen dat we even tot uitdrukking konden bren- waardig waren aan de bezoe- gen in een doelpunt dat na kers. Zij lieten een vaardige ruim een kwartier door Stuer indruk. Zoals we vorige zon- tot stand werd gebracht. dag hebben gespeeld, zijn we Onmiddellijk na de hervat- geenszins een ploeg die je als ting trok Oudegem op zoek rijp voor degradatie mag om- naar de gelijkmaker. Hans schrijven. Er schuilen zeker fJ DI D., Hofman lukte na den minuten minier goede team, in de Ufflubbenvottbal. FUuktn-Ritaboys. Na iU geduw en getrek dat gelijkstellend doelpunt en reeks. Maar wat wil je, wan- Piasken (da) toen zag het er naar uit dat er neer de faktor geluk ont- voor de lokalen misschien nog breekt. We zullen allicht moe- Oudegem bleef in het offensef delijke. Hoe spijtig dat ook IN DE MARGE VAN DE OVERGANGEN maar werd spoedig gecounterd moge zijn." toen Maes zich fluks door de Met drie verplaatsingen Te betalen annuïteiten en nerd dat de formaliteiten, vendien moet het passend ken- lokale defensie wipte en tot voor de boeg lijkt de kans omzettingsbedragen ingevolge voorgeschreven door de geci- nisgevingsformulier binnen de scoren kwam. Vanaf dat ogen- uiterst klein dat Oudegem afgesloten verplichte over- teerde artikels, moeten ver- 14 dagen aangetekend inge- blik reageerde Oudegem als voor een 'mirakel' zou zorgen, gangen vuld worden vóór 15 april stuurd worden en de volgende een geslagen ploeg. Met een Hoewel er van het standpunt De clubs die spelers aangewor- omzettingsbedragen gestort derde doelpunt in de laatste moet vertrokken worden dat ven hebben bij middel van De annuïteiten, die moeten worden voor 15.4.1986. minuten ontnam De Baele ie- zolang er leven is, er ook nog leercontracten (art. 38) of aspi- gestort worden, zijn de vol- 687.000 F: voor de omzetting dere lokale hoop. altijd enige hoop overblijft. rant-profcontracten (art. gende: van het statuut van leerjongen v £0 fWt - - - "Een puntendeling was een (e.g.) 40bis), worden eraan herin- Voetbal. De rtservenploeg van SK Lokeren (polo) BLIK OP VIERDE PROVINCIALE 1.000 F: voor het 2de, 3de of in het statuut van niet-ama- 4de seizoen van het leercon- teur, aspirant-prof of prof; tract indien het afgesloten 1.552.000 F: voor de omzetting werd tussen 14 en 16 jaar; van het aspirant-profcontract 171.000 F: voor het 2de sei- in een niet-amateur- of prof- zoen van het leercontract in- contract wanneer de speler aan dien het werd afgesloten tus- een club van hogere afdeling sen 16 en 18 jaar; toegewezen was op het ogen- Het winterweer heeft de ka- volkomen van het kastje'naar veld niet in geslaagd om eige- 104 °0° F: voor het seizoen blik van het afsluiten van de lender in vierde provinciale dc muur gerammeld. De ene naar van twee punten te wor- van .he' aspirant-profcontract verplichte overgang; duchtig in de war gebracht. De aanval volgde de andere op, in den. Reeds bij de rust keken ^®fn.n de.sP®,er 18 Jaar wordt 687.000 F: voor de omzetting overvloedige regen (die we in totaal verschenen in die twee- de lokalen tegen een 0-2 ach- r^uniorJ' yan het aspirant-profcontract het weerbericht in dit blad d« helft nog eens zeven goals terstand op. Toen het na de 192°0° F. voor het seizoen m een met-amateur- of prof trouwens hadden aangekon- op de scoreplank. Willy Van hervattig 0-3 werd waren alle contract wanneer de speler aan digd) was er de oorzaak van Zande nam twee treffers voor Lutterzeelse troeven uitge- spf 'eJ of 20 .Jaar een c,uB van la8ere afdeling dat er weer wedstrijden dien- zijn rekening. Alois De Bleser speeld. De gasten hadden het '3d®.of 4de jaarsjunior), toegewezen was op het ogen- den te worden afgelast of afge- en Cook waren even produk- niet moeilijk om later nog een J omze.ttin8 in een met-ama- blik van het afsluiten van de broken Okegem-Sparta Bug- hef. Corthals en Vercruyssen vierde treffer tegen de touwen eur; asp'tant-prof.of profcon- verplichte overgang. (J.I.) genhout was m dat geval, brachten eveneens een doel- te tikken. Andere wedstrijden gingen P»"»t op hun aktief, terwijl Racing Boonwijk kreeg op .»iar beslissing vóór 15 wel door zoals Sparta Appels- doelman Van der Meersch zich het veld van Gerda Sint-Ni- "*"3, ij*8? V aangetekend Red Star Opdorp. De Sparta- evenmin onbetuigd liet. Hij klaas acht paaseitjes als ca- Al "meen SecrrfïriLt Sn nen kwamen tien keer tot sco- plaatste zich achter de witte deau. Van bij de start trokken Algemeen Secretanaat van de ren en zo iets zijn we van hen stip en zette een strafschop de Waaslanders resoluut in het Zl\"d« «JJ; al lang niet meer gewoon, Bij met sukses om. offensief en bij de rust hadden dïTangeJeSnde verzen de rust hadden De Bleser en ,,DD> *irc \rr\r\n Z,J rceds een voorsprong ver- X, ac aangeicKenae verzen SE,™..™ :lSL™ iÜÜL.I VERLIES VOOR worven Na de hervatting wer- d,n? va" cen duphcaa van de- Voetbal. De reserve ploeg van Opstal Buggenhout (polo) worven. Na de hervatting wer den de Boon wijk jongens FC Lutterzele is er op eigen woon overhoop gespeeld. ziin maats al voor een ruime 3- «weu. iio uc ucivamuK wei- r 0 voorsprong gezorgd. Na de LUTTERZELE den de Boonwijkjongens ge- h v8 »Pn rust werden de Opaorpenaars 1 «ttervele it er on eioen woon overhoon oesDeeld. en aJn c'uB van herkomst. Bo- GREMBERGEN - EXCELSIOR 4-0 SK Grembergen heeft zich duidelijk meester getoond over Excelsior Sint-Niklaas dat er nochtans een week eerder in slaagde om tegen alle verwach tingen in, leider Sint-Gillis- Waas in het zand te doen bijten. Grembergen was metéén ge waarschuwd en wou ieder risi- ko uit de weg gaan. Allicht waren de bezoekers afgezakt met de intentie om in de Den- dermondse deelgemeente vlug een doelpunt af te dwingen om zich nadien defensief te organi seren en eventueel een tweede keer uit de counter munt te slaan. Tijdens het eerste kwar tier trokken de Klaasjes trou wens alle aanvalsregisters open maar botsten op een weerbaar Grembergen dat spoedig de teugels zou overnemen, een offensief inzetten, doelkansen afdwingen en niet minder dan vier keer tot scoren komen. Globaal bekeken kan je stel len dat de cijfers niet eens overdreven zijn. Hoe vaak Grembergse spelers naar het bezoekende doel hebben ge vuurd is nauwelijks op te tel len. Bovendien werden in het slotkwartier twee goals van Chris Buydts door de spellei der niet toegekend. Grember gen kwam na twintig minuten op winst toen Van den Neste als overwinnaar tevoorschijn kwam uit een duel met de bezoekende doelman en een speler en tot scoren kon ko men. Van toen af werd in feite het sein voor Buydts en zijn maats op groen gezet om aan een offensief in regel te be ginnen dat in vier treffers zou resulteren. Doelman Luc De Lathouwer werd auteur van een tweede doelpunt uit penal ty. Kort na de rust centerde Chris Dierickx voor aan Buydts die binnen de kortste keren de bezoekende doelman te grazen nam. Vijf minuten later verscheen een vierde treffer op het bord. Hiervan zou Gino Baetens de auteur worden, waarin Hans Burghgrave een ruim aandeel had. Later zou Baetens nog tegen het doelhout schieten in een periode waarin de bezoe kers werkelijk op hun speel- helft werden teruggedrongen. De neergutsende regen was er bovendien nog de oorzaak van dat het veld naarmate de wed strijd verliep alsmaar moeilij ker bespeelbaar werd. Met nog twintig minuten en twee oelangrijke punten. h.H.n speeltijd voor de boeg stond Plots klinken drie schrille fluit- tem,in Van Sparta Buggenhout met 1-5 tonen. Iedereen keek verrast 5SLÏL v,rl^5 T" g!" voor tegen Okegem. Het had op naar de spelleider. Die oor- «niH Hnn I? We?" dus uitzicht op een ruime zege deelde dat de weersomstandig- schorsen. In BERLARE - RC WETTEREN 0-2 BAMBRUGGE 6 BURST 1 Burst is werkelijk bij de bu ren van Bambrugge volledig ten onder gegaan. Er was voor de veroordeelde bezoekers weinig weggelegd. Een uitste kend op dreef zijnde Peter De Vuyst maakte met een hattrick van het zuiverste gehalte in de beginfase reeds het verschil. Rond het halfuur maakte De Roeck er 4-0 van. Het doel punt van Dirk De Coensel net voor inrukken was slechts pleister op een houten been. Na de koffie bleef Bambrug ge overtuigend beter. Met doelpunten van De Vuyst in de 50' en Patrick Paque in de 60ste minuut werden de zware eindcijfers vastgelegd. NIEUWERKERKEN 0 MEERBEKE 2 Nieuwerkerken heeft het te gen een beter spelend Meerbe- ke niet kunnen rooien. On danks het betere spel bij de bezoekers te bewonderen was, kende Nieuwerkerken ook nog de pech om het geluk niet aan zijn zijde te hebben. De Nino- vieters kwamen rond het half uur op voorsprong langs Uyt- tendaele die niet aarzelde om de terecht toegekende straf schop voorbij de doelman te werken. Even later misten de lokalen de kans om op een identieke manier gelijk te stel len. De strafschop vloog echter naast. In de tweede helft kre gen de lokalen de betere kan sen maar wisten er geen enkele te verzilveren. Lemaire was echter wel opportunistischer en verdubbelde een kwartier voor inrukken de Meerbeekse voorsprong. Meteen was het pleit beslecht. HOFSTADE 3 ERPE 1 De Hofstadenaars, reeds ze ker van de titel en deelname volgend seizoen in tweede pro vinciale. hebben er tegen Erpe alvast geen eindeseizoenswed- strijd van gemaakt. De thuis ploeg was duidelijk de betere en wist dit ook in cijfers uit te drukken. In de aanvangsmi- nuut was het al raak langs Van den Brempt. Speler-trainer Rudy Haleydt nam rond het halfuur alle twijfels weg om trent de zege. In de tweede helft kwam Erpe wel beter aan de bak daar Hofstade de zaken wat rustiger zijn beloop liet. Met een doelpunt van Verhof- stadt rond het uur kwam de hoop op puntenwinst bij Erpe weer aan de orde. Alle illusies daaromtrent werden echter weggenomen een kwartier voor inrukken. Van den Brempt scoorde voor Hofstade zijn tweede treffer en bezorgde zijn ploeg zodoende een verdiende overwinning. (G.D.T.) SK Berlare had gehoopt om tegen Racing Wetteren, dat niets meer te winnen of te verliezen had, eigenaar van de twee punten te worden en een belangrijke optie te nemen op het behoud in derde provincia le. Het is voor de thuisploeg helemaal anders uitgevallen. Al na anderhalve minuut kwamen de bezoekers tot sco ren. Dat betekende een vroeg tijdige douche voor de lokalen die maar moeizaam konden reageren en op het halfuur een tweede keer werden gecoun terd toen Gistelinck de bal ver keerd op de voet nam en zijn eigen doelman verschalkte. "In feite twee ongelukkige doelpunten", zegt speler-trai ner Danny Van Hauwe. "Het had bij de rust best 0-0 kunnen zijn, hoewel ik de verdienste van Racing Wetteren niet wens te minimaliseren. Na de her vatting zijn we wat meer ge wicht in de schaal gaan wer pen. Toen we een penalty kre gen rees er hoop, die spoedig was verzwonden op een ogen- tertrap van Jacques Van Kerckhoven tijdig wist te pare ren. Naarmate de wedstrijd vorderde en de regen ononder broken bleef neervallen ge raakte het terrein herschapen in een modderpoel waarop van enige kombinatie nog nauwe lijks sprake kon zijn." SK Berlare moet nu wel flink uit de doppen gaan kij ken. Hoewel slechts twee ploe gen degraderen en er een vier- puntenkloof gaapt met het voorlaatste gerangschikte Me re, moet Berlare zich toch hoe den voor een derdelaatste plaats. Eventueel kan een eindronde noodzakelijk zijn om een bijkomende daler aan te duiden. Alles hangt af hoe veel plopgen uit de provincie er uit de vierde klasse tuime len. Met drie verplaatsingen voor de boeg (Meerbeke, Gij- zegem en Mere) heeft Berlare in elk geval geen gemakkelijk programma voor de boeg, te meer omdat de meeste andere ploegen nog een wedstrijd meer te goed hebben. Liefhebbersvoetbal in Lokeren. In een cuptreffen won de leider in eersteklasse Etna 't Wiel met 2-1 tegen FC Uilen (polo) SK Lokeren-Verrebroek 1-1. De matlch kende in de neergutsende regen weinig spannende momenten. Hier een oennst ingrijpen van de Lokerse doelman (polo) Buggenhoutse voetbalkringen was men natuurlijk niet zo te vreden met die beslissing. De scheidsrechter stelde klubleiders en spelers dadelijk gerust. De uitslag zou behou den blijven en de match zou niet moeten worden overge daan, zegde hij. Of dat inder daad zo zal zijn, betwijfelen wij. Meer dan waarschijnlijk zal de wedstrijd opnieuw moeten gespeeld worden. Wij menen niet te weten dat de voetbal bond in het verleden op dat stuk al andere beslissingen heeft genomen. Zeker niet wannepr nog ruim twintig mi nuten van de speeltijd niet is verstreken. "We waren op weg naar een ruime overwinning", zegt voet baller André Turneer. "Na een halfuur hadden we reeds een 0-3 voorsprong ge realiseerd. Eddy Bellon nam twee doelpunten voor zijn re kening en Rudy Crets werd auteur van een derde treffer. Even voor rust kon de thuis- doelman een tegentreffer tot stand brengen. Na de hervat ting gingen we verder op ons élanMet doelpunten van De Vlegelaere en Benny Van Hel- suwé waren we zeker van twee punten en namen een optie op de titel en de promotie." Nu zondag komt Sparta Buggenhout oog in oog te staan met achtervolger Wils kracht Moorsel. Een nederlaag zou voor de Spartanen beteke nen aat de titelambities een flinke deuk krijgen. In geval van een overwinning staan ze reeds met één voet in derde. Een puntendeling levert voor deel op voor de Buggenhoute- naars die dan aan aftellen kun nen beginnen en er alleen maar moeten voor zorgen om geen punten meer te verliezen in de resterende wedstrijden. Moorsel-Sparta Buggenhout wordt allicht in Oost-Vlaande ren de belangrijkste konfron- tatie, ook al is het maar op het niveau van vierde provinciale. (e.g.) SK AAIGEM - LETTERHOUTEM 1-0

De Voorpost | 1986 | | pagina 20