Odyssee, of hoe amateurs het professionalisme benaderen Clement Vlassenroot: de duisternis laat niet toe dat het licht begint te schijnen Kommunikatiesysteem voor Berlaarse bejaarden en gehandicapten geen lukse Een vriendenkring van bloedgevers in Berlare Berlaarse Rode Kruis vraagt hulp aan de bevolking De Voorpost - 18.4.1986 - 7 Een bovenstebeste Incar-produktie ebbeke. Incar bracht heel vaag nog een herinnering aan de beginperiode toen jndelzwaaien nog het hoofdthema vormde. lan 3org voor kwaliteit. Met Odyssee' overstijgt deze Leb- jeeicse kunstgroep o.i. echter iet peil van vorige produkties. Via dit programma - daarvan rei rijn we tenvolle overtuigd - zal (t Incar binnenin duizenden har- b en dat lekker warme gevoel /an genieten kreëren, dat het even de moeite maakt geleefd :e worden. Odyssee, voor ons d sart een 'never ending story' KV /an vallen en opstaan, van m, tchoonheid en destruktie ook, naar bovenal van geloof in en elij ïoop op een betere toe- <omst... Een odyssee van beweging, iQfl dank en licht 9e Via prachtige bundels sfeervol icht begint 'Incar' 'Odyssee', i0« iet verhaal van de lange, noeilijke tocht van de mens- ïeid, in het niets, in de chaos. HIet chaotische heelal wordt aj ichter geordend. Wanneer de itilte is weergekeerd, verdrijft ie ochtend de eerste duister- ïis, de scheiding van dag en ïacht. Tegen het eind van de dag vult iet uitspansel zich met wol ten, wind en regen, boden van :en nieuwe nacht. De volgen- Ie morgen verschijnt de zon Helios, de zonnegod - aan iet hemelgewelf en verspreidt laar warme gloed. Incar incar- da teert dit verschijnen via een tracht van een nummer, vol ilanke sierlijkheid en gratie. i Avonds sluimert ze lang- d aam in, haar krachten spa- )no end voor een nieuwe morgen. Jit haar schaduw verrijzen /lars en Venus, kinderen van I ie nacht. )e zee - het spel van komen n gaan, muzikaal en choreo- jafisch prachtig geëvokeerd - /eerspiegelt de stralen van een lieuwe ochtend en bevrijdt ingzaam het land uit haar f trakke omknelling. )e nacht overschaduwt echter e eeuwige deining vfin komen Doorlopend hoogstaand Een 'Odyssee', het verhaal van de tocht van de mensheid, evo ceren, is - laten we eerlijk zijn - geen sinecure. En toch vertoont dit nieuwe Incar-pro- gramma geen symptomen van verzwakking. Al leken de twee vokale intermezzi ons minder geslaagd. Ze haalden ons in ziens niet het peil van de overi ge nummers die haast alle de perfektie benaderden en niet alleen de kwaliteiten van de Incar-koreografen beklem toonden, maar ook het talent en de inzet van de danseressen en dansers. Hoogtepunten kwa koreografisch genieten leken o.i. de nummers 'Hij-Zij' (een visueel liefdesgedicht) en 'Ont reddering'. Muzikaal kwamen de aanwezi gen echter evenzeer aan hun trekken, met aanvankelijk de klemtoon op de elektronische muziek, maar achteraf ook prachtige komposities van Grieg, Ch. Chaplin (Lime light), en excerpten uit «The Rose» en «Evita». Opvallend in het geheel, in vergelijking dan met vorige In- car-produkties, was het meer gedoseerde gebruik van attri buten als vlaggen en wimpels. Een ingreep die o.i. de toege nomen kwaliteit van de zuivere danstechniek ekstra in de verf zet. Voeg daarbij dat de kledij op nieuw verrassend mooi, vaak origineel kwa ontwerp en kleu- renkombinatie was en de toe schouwers weer gekonfron- teerd werden met de perfekte Incar-techniek: geluid om bij stil te worden en licht in prach tige schakeringen en vormen. Kortom, 'Odyssee' scheerde op alle vlakken hoge toppen. Groeide uit tot de beste pro- duktie uit het bestaan van deze Lebbeekse kunstgroep Met dergelijke waar mag Incar zich waar dan ook presenteren. Haar taal is immers universeel. teruy, Chris Van Hiel, Peggy Mertens en Ann Verhulst (zan gers), Roger De Knijf, Inge Verheyden en Hilde Van Keer (stemmen), Jos Van der Veken (liedjesteksten), Ludo Lam- brechts (komponist), Pieter Stallaert met medewerking van studio Richmix (muzjekarran- gementen, uitvoering en ge- luidseffekten) en Bart Boon (foto's). Premièretoespraken Voor en na een werkelijk ei volle zaal 'Ons Huis' getuige was van de Incar-odyssee - haar bewondering overigens niet onder stoelen of banken stak - namen zoals dat bij een premièrevoorstelling gebruike lijk is, enkele sprekers het woord. Marcel Van Mol, die de alge mene leiding in handen had, begroette in zijn welkomst? woord de meer dan 850 aanwe"- zigen. De overweldigende be langstelling noemde hij een be wijs van de steeds toenemende groei van de Incar-familie. Een overigens prettige vaststelling aldus de voorzitter, die ook alle medewerkers, organisaties en sponsors voor hun inzet en steun bedankte. Ook Incar, besloot Marcel Van Mol, legde in de voorbije 28 jaar een 'Odyssee' af, een lange en dijngroep voor het eerst een volledig programma voor het voetlicht. INCAR, zo was de naam van de groep ondertussen omge doopt - zou van dat ogenblik af ook thematische program ma's uitwerken. Zo kwam in 1971 'Boekee' tot stand: een klank- en kleurrijke ruiker van zang, dans en choreografie. Drie jaar later volgde 'Spec trum', waarin vooral naar een vernieuwing van dansattribu- ten werd gezocht. Ter gelegen heid van het twintigjarig be staan van de groep in 1978, werd 'Rapsodie' gekreëerd: een aaneenschakeling van de meest suksesrijke nummers uit de voorbije twee decennia. Met 'Egovisie' werd in 1981 een totaal nieuwe produktie gebracht van 24 nieuwe dan sen, waarin ervaringen van de hedendaagse jeugd verweven zitten. Twee jaar later, in 1983, was Incar er, naar aanlei ding van het zilveren bestaans- jubüeum, alweer met een nieu we kreatie. 'Incar 25' werd uiteraard een jubileumpro gramma, dat volledig werd uit gewerkt door eigen mensen. In deze gelegenheidsproduktie werd vooral de nadruk gelegd op het element 'show'. Met 'Odyssee' keert Incar in 1986 terug naar een thematisch De volgende bloedafname van zaterdag 28 juni, wordt een opendeurdag. Op die dag vindt men ook allerlei informatie over het bloedgeven. De Vriendenkring verwacht een Uit een onderzoek over de ren, lijkt het voor het ACW gemeentelijke nota is gebleken niet meer dan normaal en wen- dat een kommunkatiesysteem selijk dat van die uitbouw drin- voor de Berlaarse alleenstaan- gend werk wordt gemaakt, de bejaarden en gehandicap- Het projekt, zo vindt het ten geen overtollige lukse zou ACW, heeft de belangstelling zijn. Het ACW van Berlare en de goedkeuring van de be- zegt dat het dringend verzoek volking. Men moet dus nie- om een dergelijk systeem uit te mand meer gaan overtuigen, bouwen gestoeld is op een be- Geld besteed aan projekten zorgdheid voor de alleenwo- die de zwaksten van onze nende hulpbehoevende mens. maatschappij ten goede ko- De achtergrond van het ver- men, is goed besteed, zo wordt zoek is eenvoudig: men wil de algemeen aanvaard. Men heeft bejaarde en de gehandicapte ook uitgekiend dat zelfs een zolang als het ook maar moge- duur systeem ekonomisch ren- lijk is de vertrouwde omgeving dabei kan zijn, vooral wanneer laten wonen en leven. Opne- men daardoor zou kunnen men in een tehuis is het aller- voorkomen dat bejaarden en laatste. Vermits er op de markt gehandicapten moeten opge- kommunikatiesystemen be- nomen worden in verzorgings- staan die ontzettend goed in instellingen van om het even dit kader kunnen funktione- welke aard. In Berlare werd onlangs een Vriendenkring van Bloedge vers opgericht met als voornaamste doelstellingen het verstrekken van alle mogelijke inlichtingen aan bloedge vers en kandidaat-bloedgevers. In de tweede plaats wil men meer ruchtbaarheid geven aan het bloedgeven zodat meer mensen ertoe worden aangezet bloed te geven. belangstelling voor dit initiatief, waarvan men ook hoopt dat er zich een aantal nieuwe donors zullen aan melden. De vriendenkring heeft onder tussen al de gemeentelijke overheid aangesproken voor financiële steun voor dit huma ne doel bij uitstek. Tijdens de stichtingsvergade ring werd ook overgegaan tot de samenstelling van een be stuur, dat bestaat uit dr. Mi chel Van der Haegen (Sint- Annaplein 2 te Berlare) die voorzitter is, Lucien De La thouwer (Hogeweg 30 te Be rlare) als ondervoorzitter, Laurent Bruylandt (Wakke- broekstraat 21 te Berlare) als sekretaris, Noël Laureys (Ga ver 30 te Berlare) die penning meester is. Voor de publieke relaties staan in: Viviane De Greif, Langewegel 1, Maria De Decker, Koolstraat 1, Jean-Pierre Samson, E. Herte- cantlaan 86, Frans De Rouck, Pastoor Christiaensstraat 1 en Louis De Ridder, Hogeweg 19. Leden zijn: Gilbert Van de Wiele, Brugstraat 38, Mare Bauwens, Galgenbergstraat 52, William Venneman, Ro- zenlaan 2, Kathleen Van den Eeckhout, Gaver 30, Viviane De Vriendt, Rijtewegel 5, Guy Tackaert, Heide IA, Michel Van Overmeire Daalbos 7. en Etienne Vanhoesen, Bolle- ■"«•rkstraat 31. Tot dan blijft de Berlaarse af deling haar dienst verder ver zorgen. De ziekenwagendienst kan opgeroepen worden op de nummers 052-42.25.24, 052- 42.43.96 en 052-42.21.83. (kledij), Esther Sieben, Domi nique Verbeeck (administra tie). Hubert Peelers (inspi ciënt)', Eddy De Brandt, Hans De Smet, Luc De Smet, Her man Pernel, Francis Van Overstraeten, Marnix Dauwe, Hans Gauchez, Stefaan Nieu- landt, Rudy Putteman, Domi- nik Van den Abbeel, Wim Van Geerteruy, Kris Verbeeck, Jan De Backer, Geert De Man, Jan De Wolf, Eddie Moens, Jürgen Smekens, Steven De Beul, Luc Van der Borght en Peter Wa terschoot (jongens-dansers), Christine Amandt, Kaatje Bat- selier, Anouk Claes, Tina Dau we, Soraya Laes, Pcggy Mer tens, Karlne Philips, Karine Smekens, Ann Timmerman, Els Timmerman, Ilse Van den Steen, Ann Verhulst, Domini que Verbeeck, Nadia Weets, Inge De Ridder, Marina De Vis, Trui De Mulder, Hilde Goedgezelschap, Kathleen Tonneller, Elke Roels en Bea trice Vercauteren (meisjes dansers), Katrien Vanhout, Luc De Smet, Wim Van Geer- moeilijke tocht die overigens alle kenmerken heeft van het leven zelf. Na de première vroeg de voor zitter het publiek ook de die pere inhoud van het program ma te appreciëren, het geloof in de jongeren bovendien dat mede aan de grondslag ligt van de realisatie. Twee belangrijke pijlers waarop Incar van bij zijn ontstaan stoelt, zei de voorzitter nog, zijn de kunst beoefening en de menselijke vorming. Want meer nog dan een artistieke groepering is 'In car' ook een vormingsbewe ging. Wie deze vorming de voorbije 25 jaar voor zijn reke ning nam, dat trouwens nog altijd doet, is Pater Benediktus Verschelden, die even later uit handen van gemeenschapsmi nister Jan Lenssens, de ereme daille van de Vlaamse Ge meenschap in ontvangst mocht nemen. Minister Jan Lenssens verheel de zijn entoesiasme voor het spektakel overigens niet. Hij loofde o.a. het professionele peil en de boodschap van opti misme die Incar steeds brengt. Pater Benedlkt op zijn beurt beklemtoonde in zijn dank woord het aandeel van het groepswerk bij Incar, deed zijn begeleidingswerk uit de doe ken en huldigde via Eric De Smedt, Lucrèce Sieben, Elsie Van Hiel, Hans De Smet, Bob Colpin en Marcel Van Mol, de zes verantwoordelijken, ieder een die aan de bijval van 'Odyssee' zijn of haar steentje had bijgedragen. Incar In 1958 opgericht als vende- liersgroep, werd tijdens de eer ste jaren uitsluitend opgetre den als aanvulling of omlijsting bij een of andere manifestatie. Gedurende het eerste decen nium was vooral Heiko Kolt de bezielervan de toenmalige 'Cardijngroep'. Precies tien jaar later werden ook meisjes in de groep opgenomen en bracht de 'Internationale Car- Lebbeekse kerkfabriekrekeningen '85 goedgekeurd Tijdens de jongste Lebbeekse gemeenteraadszitting ver leende de raad zijn goedkeuring aan de rekeningen 1985 van de vijf kerkfabrieken. Vier van deze rekeningen vertoonden een positief saldo - J.M. Vianney 186.850 fr., H. Kruis 8.691 fr., St.-Martinus 129.690 fr. en H.H. Salvator 70.695 fr. - de vyfde, deze van O.L.-Vrouw sloot met een negatief saldo van 63.588 fr. Raadslid Clement Vlassenroot had deze rekeningen, sa men trouwens met de begrotingen en de begrotingswijzi gingen die eraan voorafgingen, nauwkeurig bekeken. Zijn bevindingen... Gemeenschap draagt meer dan 80% van de uitgaven De oorspronkelijke begrotin gen, bracht het SP-raadslid in herinnering, werden met enig optimisme onthaald. Ze waren inderdaad, in zekere mate, be- sparing-minded. De richtlijnen gegeven vanuit het schepencol lege hadden kennelijk vruch ten afgeworpen. Op een totale uitgave van 3,4 miljoen be droeg de gemeentelijke toela ge 1,6 miljoen; een besparing van 300.000 fr. t.o.v. de reke ningen '84, t.o.v. de rekenin gen '83 zelfs een besparing van 700.000 fr. De buitengewone uitgaven waren gewoon te ver waarlozen. Toch stelden we toen reeds vragen over deze 'besparin gen'. Vooral dan bij de 'rust pauze' in de buitengewone dienst. Stond ons nog wat te wachten? Inderdaad was dat zo: een fikse verhoging zelfs, zowel in de gewone als in de buitengewone dienst. Het eindresultaat, de rekening, ligt hier voor ons... De totale uitgaven 1985 bedra gen 12,7 miljoen: 8,7 miljoen in buitengewone dienst (4 mil joen ten laste van de gemeen te, de rest ten laste van provin cie en staat) en 4 miljoen in gewone dienst (2,3 miljoen ten laste van de gemeente). Een gedeelte van deze verhoging is te wijten aan het betalen van verwij lintresten. Bekijken we deze cijfers van dichterbij, aldus Clement Vlassenroot, dan komen we tot de vaststelling dat op een totale uitgave van 12,7 miljoen meer dan 6 miljoen (50%) ten laste valt van de gemeente! De tussenkomst van provincie en staat bedraagt meer dan 30%. Samengevat houdt dit in dat de gemeenschap voor meer dan 80% van de uitgaven van de kerkfabrieken voor haar reke ning neemt. Een cijfer, be klemtoonde het raadslid, dat onze vraag om enige toelich ting en verantwoording van de kant van de kerkfabrieken, meer dan verrechtvaardigt. De cijfers uit de rekeningen tonen overigens aan, zei Vlas senroot nog, dat de gemeen telijke toelagen aan sommige kerkfabrieken - Denderbelle, Heizijde, Wieze - konden wor den verminderd. Vlassenroot stelde ook vast dat de cijfers van de begroting 1985 en de begrotingswijzigin gen niet altijd overeenstem men met deze opgenomen in de rekeningen '85. En dat er ook verschillen zijn tussen de saldo's van de rekeningen '84 en de saldo's opgenomen in de rekeningen '85. Hij vroeg zich dan ook af wie deze verande ringen aanbracht en waarom hierbij geen toelichting ge voegd werd (o.a. wat betreft Denderbelle). Vragen en onduidelijkheden Toen hij enkele rekeningpos ten van dichterbij bekeek, kwam Clement Vlassenroot o.a. tot de vaststelling dat de energierekening met 15% steeg, abnormaal hoog i.v.m. bvb. de stijging van deze kost in de gemeentelijke diensten; dat via een percent toegewe zen aan het bisdom in totaal 37.555 fr. (Heizijde 9.555, Centrum 23.000, Denderbelle 5.000 (r.) zomaar afvloeit naar het bisdom; dat het opvallend is dat de ontvangsten aan stoel- gelden, offerblokken en geld inzamelingen jaar in jaar uit ongeveer dezelfde blijven; dat er in de rekeningen opnieuw ongefaktureerde bedragen ten voordele van de pastoors voor komen (versieringen, vormsel, kommunie) en een verant woording en detaillering terza ke steeds ontbreken en dat de huishuur (Centrum) een duis ter punt blijft. Terug in het oude Toen we de rekening '84 be spraken, besloot Clement Vlassenroot, kwamen we tot de slotsom dat er eindelijk enig licht begon te schijnen in de duisternis. Voor zover die duisternis dat vanzelfsprekend zou aannemen. Het is nu dui delijk dat die duisternis dat niet aangenomen heeft. \Ve zitten immers opnieuw in het oude systeem. Een last van 6,3 miljoen voor de gemeente is immers niet niks. Sommige uit gaven blijven bovendien on duidelijk. Ik vraag me overigens af of de wil bij de kerkfabrieken wel aanwezig is om een grondige toelichting te verschaffen, al dus nog Vlassenroot. Dergelij ke toelichting zou wellicht vele duistere zaken ophelderen. Dat men ons overigens niet beschuldigt aan sektarisme te doen. We houden ons het recht voor bij een miljoenen tussenkomst van de gemeente enig inzicht te krijgen in het beheer ervan. De manier van begroten werkt die onduidelijkheden in de hand. In de oorspronkelijke begrotingen worden de richtlij nen uit het schepenkollege en de gemeenteraad enigszins ge volgd, maaV via begrotingswij ziging valt alles terug in de oude plooi. De buitengewone dienst levert hiervan het beste bewijs. Pierre Van Rossem VIeer dan een kwarteeuw reeds, schrijft Incar-voorzitter Marcel Van Mol in de jrogrammabrochure by 'Odyssee', het spiksplinternieuwe programma dat vorige week /rydagavond, in zaal 'Ons Huis' te Lebbeke zyn première beleefde, blijft Incar >vereind. Een lange periode met veel prettige momenten, maar vaak ook een moeilijke ocht met hindernissen. Een weerspiegeling in feite van het menselyk leven, dat ook niet dtyd over rozen loopt. En toch is er geen reden tot pessimisme of wanhoop. Achter elke volk schuilt de zon. Het leven blyft de moeite waard om geleefd te worden... Dat is inderdaad zo. Net als Odyssee' de moeite over- vaard is om beleefd te wor- len. Een paar uur lang onder gedompeld worden in een chitterend spektakel - mèt in- ïoud bovendien - waarin in grediënten als beweging, dank, kleur en licht samens- nelten tot een totaalhappe- ïing, die zowel momenten van iolle uitbundigheid als bezin- ïing en pure poëzie reveleert, naak je inderdaad niet om de ïaverklap mee. Dat een produktie als 'Odys- iee' het resultaat vormt van vat dan officieel als amateuristische kunstbeoefe- ïing' wordt gekatalogeerd, be- I demtoont des te meer het ta- ent en de inzet van alle be rokkenen, i Incar, dat wisten we reeds, itaat reeds twee decennia lang Dom Benedikt die voor zijn 15-jarig Incar jubileum in ie bloemen werd gezet 'arch) en gaan. "Nieuw leven - de die ren - verbreekt de stilte van de duisternis, het begin van een nooit voltooide kringloop: ver dring of je wordt verdrongen; neem of je wordt genomen Man en vrouw - Hij en Zij, een pracht van een choreogra fie, uitgedrukt in een technisch sterk uitgevoerde pas-de- deux - voltooien de schepping; de volmaakte afronding. De mens groeit in aantal en wijsheid - 'Mensengroep' -, de basis van verschillen en ge schillen. Het evenwicht wordt echter te vlug gestoord, het volmaakte wordt geschonden en wat geordend was wordt weer chaotisch. De 'Ontred dering' (een symbolisch sterk nummer) steekt zelfs de kop op, het leven leven is immers ook de kans lopen om zichzelf te verliezen. Maar leven is ook. tot bezinning komen. Leven is leren uit de stilte en hoopvol op zoek gaan naar steeds nieu we zonnestralen die glinsteren als pas gesponnen draden. Het leven ontvluchten heeft geen zin. Het komt erop aan de kille muren om je heen te doorbreken en je leven weer ziel en zin te geven. Wanneer je 's morgens ont waakt blijken je dromen ('Illu sies') weer verloren. Maar als je de nieuwe dag echt begroet, besef je dat geluk alleen weg gelegd is voor wie er echt naar verlangt. Dan pas ontdek jc dat liefde als een bloem is - Liefde, gedanst op de Ann Christy-interpretatie van 'The Rose' - waarop de zon haar stralen strooit. Met een ode aan de vrede, stijgt Incars Odyssee tenslotte naar een 'Fi nale' (Can 't you feel the brand new day) en een apotheose. Sukses bovendien gewaar borgd. Wie nog geen gelegenheid had 'Odyssee' mee te beleven, kan dit nog op vrijdag 18 en zater dag 19 april, telkens te 19 u. in zaal Ons Huis, langs de Leo Duboisstraat te Lebbeke. Een must trouwens. Noch min noch meer. Een sliert medewerkers... Dat een produktie als 'Odys see' niet het werk is van één man alleen, spreekt vanzelf. Een spektakel van dergelijke allure en omvang vraagt om het talent, de inventiviteit en de inzet van velen. Hun namen zetten we op een rijtje... Marcel Van Mol (algemene lei ding), Bob Colpin (artistieke leiding en regie), Erik De Smedt (technische leiding), Lucrèce Sieben (kledij, ont werp en uitvoering), Roger Van de Voorde (zangleiding), Jozef Goedgezelschap (organi satie en coördinatie), Benedikt Verschelden (vormingswerk), Hans De Smet, Elsie Van Hiel en Bob Colpin (choreografie), Nadia Weets (repetitor), Erik De Smedt, Louis Buytaert, Ed dy Putteman, Fernand Tas, Bart Buytaert, Freddy Depor- te, Filip De Vis, Johan Moens, Marcel Collaert en Hubert Pee tere (technici), Dirk De Bondt, Luc Saeys, Fred Smet, Jörgfti De Ridder (publiciteit), Lucrè ce Sieben, Annie Van der Jeught, Greta Colpin, Lieve Goedgezelschap, Jeanne Ver heyden, Maria Vandemeer- sche, Vera Heyvaert, Rita Van Mol en Anneke Van den Bonne Lebbeke. Koreografie en haast klassieke dans maken de kunstgroep nu tot een uitzonderlijk geheel. Lebbeke. Een van de mooiste nummers uit het nieuwe Incarprogramma gegeven. Incar is echter meer dan een artistieke groep. Incar tracht ook een vormingsbeweging te zijn voor jong-volwassenen. Dit vormingsproces verloopt volledig in de geest van Car- dijn: jonge mensen met hun eigen leven, hun eigen karak ter, hun eigen kijk op mensen en dingen, leren leven in een harmonische relatie met thuis, het werk, de school, de vrien denkring en met God. In dit groeiproces wil Incar samen met deze jongeren op weg gaan en hen aanmoedigen bij tegenslag of ontgoocheling. Hen tevens aantonen dat on danks alles, het de moeite loont zich blijvend in te zetten en steeds opnieuw te be ginnen. Zo blijft ook Incar springlevend. Pierre Van Rossem Enkele weken terug kon u al lezen hoe het Berlaarse Rode Kruis op zoek was naar een vervangauto voor haar ziekenwagen die al 12 jaar oud is. By de huldiging van de bloedgevers had de voorzitter De Landsheer de steun van het gemeentehuis gevraagd. Vorige week kregen ook alle Berlaarse, Overmeerse, Uitbergse en Schoonaardse ge zinnen een oproep om het Rode Kruis te helpen. Hulp voor allen allen in de mate van het moge- De oude ziekenwagen heeft, in lijke bijdragen. Een vlugge en de 5 jaar dat er te Berlare mee degelijke hulp kan in de toe gereden wordt, al 230 mensen komst uzelf en uw gezin ten naar verpleeginstellingen ge- goede komen», bracht. Die dienst kan na 17 u Wie wil helpen, kan dit met de en tijdens de weekends opge- betaalformulieren die werden roepen worden. De wagen rondgedragen. Attesten voor werd ook gebruikt bij de talrij- de belastingaangifte zijn ver- ke preventieve aanwezigheden krijgbaar vanaf stortingen van op sport- en andere massama-, 1.000 fr. nifestaties. Ondanks de goede Centraal dispatchlngnummer zorgen, vreest de RK-afdeling In het rondschrijven wordt een dat men de wagen niet meer, dp opgelicht over de perma- door de 6-maandelijkse techni- nente ziekenwagendienst. Er sche kontrole zal krijgen, worden namelijk plannen uit- Daarom ging men op zoek gewerkt om vanaf september- naar een andere wagen. oktober te beginnen met een Om de nieuwe, vermoedelijk vervoerdienst in samenwer- okkasiewagen te betalen, doet kjng met omliggende afdelin- de Berlaarse afdeling een be- gen. Een centrale dienst in roep op de bevolking. «Deze Lede? zou <je dichtst bijzijnde wagen staat ter beschikking ziekenwagen inlichten bij een van allen en het is redelijk dat oproep.

De Voorpost | 1986 | | pagina 7