STREEKNIEITWS NIEUWLANDT 053/70.28.61 PUBLICITEIT 052/21.40.60 BEECKMAN 053/70.02.93 J0-SP0RT 052/21.17.59 Buggenhout Dendermonde De Voorpost - 18.4.1986 - 9 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen. Langestraat 116 L 9300 AALST Een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten. De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super- Bultex. Bergemeersenstraat 18 AALST r DENDERMONDSE RIJSCHOOL 052/21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool- op slechts 1 adres: Veldstraat 47 Sint-Gillis- V Dendermonde A Alles, maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels Berlare. Toen de Donk nog dicht lag gevroren heeft men van de gelegenheid geprofiteerd om grote schoonmaak te houden langsheen de oevers. Meteen werden vele visplaatsen geschapen, (jj) Kaarten 12e kleinkunstavond Kaarten voor de 12e kleinkunstavond van de Vlaamse Vrien denkring en VUJO van vrijdag 18 april kunnen te Overmere verkregen worden bij Marleen De Bruyne, Lindestraat 52; Paul Jacobs, Frans Broeckaertlaan 10; Bert Bosman, Begoniastraat 1 en Jeannine Van den Abbeele, Bayaerdstraat 49. In Berlare kan men terecht bij André Vergeylèn, Biezenstraat 20; Louis Christiaens, Nieuwstraat 1 en Eric Van Hauwermeiren, Sparren- dreef 11In Uitbergen moet men naar Christine Petit, Veerstraat 21Kaarten kosten 100 fr in voorverkoop, 150 fr de avond zelf. Hypnose bij jeugdhuis Joko Wie wil weten wat, op wetenschappelijk vlak, met hypnose kan gebeuren, moet op vrijdag 18 april te 21 u naar jeugdhuis Joko, E. Hertecantlaan te Berlare, waar Willy Nuyts een voordracht over dit onderwerp geeft. Er zal een uitgebreide demonstratie zijn over deze wat geheimzinnige wetenschap, die al 4 eeuwen voor Kristus werd toegepast. Kooklessen voor Overmeerse BGJG-papa's Op dinsdag 22 en 29 april kunnen de papa's van de Overmeer se BGJG leren koken. Zeker geen overbodige kennis. De lessen worden gegeven in de meisjesschool, Schoolstraat 1. Diefstalpreventie bij Overmeerse NCMV Het Overmeerse NCMV bespreekt op dinsdag 22 april hoe men aan diefstalpreventie kan doen. Hiervoor werden mensen van de rijkswacht uitgenodigd, die hun uiteenzetting met een film zullen duidelijker maken. 50-jarigen vergaderen Wie nog geen uitnodiging zou gehad hebben voor het feest van de Overmeerse 50-jarigen en toch in 1936 werd geboren, gelieve kontakt op te nemen met Mariette Prengels, Mgr. Coppieterslaan 16 te Overmere (091-67.67.32. Het feest zal op zaterdag 7 juni plaats hebben. KAV-Berlare Informeert De Jonge VrouweQ-werking luistert op maandag 21 april naar een voordracht door Geert Van Hove over 'Radio, krant, tv, doe er iets mee' en dit in de parochiezaal te 19.30 u. Inschrijven kan bij Nicole Vande Meirssche, Vennepark 98 en kost 50 fr. KAV gaat op dinsdag 22 april naar e'en voordacht over natuurlijke geboorte in het Trefpunt te Dendermonde. De toegangsprijs bedraagt 100 fr, echtparen betalen 160 fr. Aspirant-brandweermannen gezocht De gemeentelijke brandweerdienst van Berlare is op zoek naar 5 aspirant-brandweermannen. Kandidaten sturen hun eigen handig geschreven sollicitatie aangetekend naar het College van Burgemeester en Schepenen en dit voor 15 mei. Meer inlichtingen kunnen op het gemeentehuis gekregen worden. Invullen belastingsaangiften De belastingsdiensten houden in mei zitdagen voor het invullen van de belastingsbrieven, In Uitbergen moet men hiervoor op 15 mei naar de Veerstraat 10, in Overmere naar het oud-gemeen tehuis op 20 en 21 mei, en in Berlare naar de oude gemeen teschool op 22 en 23 mei, telkens van 9 tot 12 en van 13.15 tot 15.45 u. Rerum Novarum Wie met O.L.H. Hemelvaart (8 mei) wil meedoen aan de 'Wandel voor anderen'-aktie of wil aanzitten aan het gevarieerd broodbuffet in de parochiezaal, moet voor 3 mei inschrijven bij één van de voorzitters van de ACW-deelorganizaties of in het CM-lokaal achter het parochiehuis. Kaartersclub De Kroonvrlenden De zevende speeldag voor het clubkampioenschap van de kaartersclub De Kroonvrienden werd gespeeld door 36 deelne mers. 1. Theo Buyse met Alfons Van den Steen, 2. Alois De Greef met Robert De Gucht, 3. Jozef Baeyens met Cyriel Bauwens, 4. Gustaaf Dauwe met Georges De Geest en 5. Cyriel De Smet met Maria Van Daele. Na zeven speeldagen is de stand als volgt: 1Cyriel Bauwens, 2. Aviel Van Accoleyen, 3. Alfons Van den Steen, 4. Gustaaf Van Kerckhove, 5. Jozef Baeyens, 6. Robert De Gucht, 7. Gustaaf Dauwe, 8. Georges De Geest, 9. Frans De Gucht, 10. Theo Buyse en Maria Van Daele. 150 jaar Sint-Cecllia Berlare De fanfare Sint-Cecilia uit Berlare viert haar 150 jarig bestaan en naar aanleiding daarvan heeft voorzitter Hector Blancquaert een boek geschreven over het ontstaan en de evolutie van de muziekmaatschappij. Men kan het boek bestellen bij de auteur aan de prijs van 300 fr (tot 1 augustus). Gouden bruiloft Donderdag 24 april viert het echtpaar Felix Smekens-Stefanie D'Haese zijn gouden bruiloft. Het paar woont in de Wipakker- straat 17 te Berlare. Jan De Wilde komt Jan De Wilde en zijn gezellen en als speciale gast Herman Elegast zullen op vrijdag 18 april om 20.00 uur optreden in de zaal van de gemeentelijke jongensschool. Een kleinkunstavond om niet te missen. Berlare. De vormelingen van Berlare Sint-Martinus houden ieder jaar tijdens de Dendermonde. De Pronostiekclub Molenhuis vierde zijn kampioenen. Karei Van Den paasvakantie een «Ga je mee dag» naar Uitbergen. Deze tocht wordt op meerdere Branden, de burgemeester van Lutterzele, kreeg de grootste beker (vh) plaatsen door kontroleposten onderbroken (jj) fiets gaat het naar Doel en daarna maakt men een overstapje per boot naar Lillo. Vertrek om 13u30 aan het Melseelse parochiehuis, ingang Hazarddam. Open deur bij dansklub Vrijdag 18 april is 't open deur bij Dansklub Beveren in zaal Olympia aan de Kruibekesteenweg 8. Eddy Arbijn heeft de muzikale leiding. Je mag gratis binnen. Er zijn dansdemonstra- ties voorzien en er worden zelfs vijf danskursussen voor beginners verloot. Playback in Kieldrecht Zaterdag 26 april vindt vanaf i4u30 in de rijksbasisschool aan de Beukenlaan in Kieldrecht een playback en sound mixwed strijd plaats ten voordele van supportersklub Dirk Onghena. Inschrijven via tel. 779.68.59 of 773.34.91 The Verdict in De Spiegel In de zaal van De Spiegel, Stationsstraat, wordt op 19 april om 20 u. de film «The Verdict» van Sidney Lumet vertoond. Met Paul Newman. Antwaarpsen Avond Zaterdag 26 april is 't bij De Spiegel in de Stationsstraat «Antwaarpsen Avond», gepresenteerd door Pol Schillemans en met goochelkunsten van Jackie Lorenzo. Vrolijkheid troef. gangsprijs van 50 fr. Show- en ontspanningsnamiddag Op dinsdag 22 april om 14.30 uur heeft in feestzaal Den Bond een show plaats met als voornaamste gasten Ray Franky, Bob Farlow, Maestro Biandi, Vivi en nog vele andere. De toegang bedraagt 120 fr en daarin zitten ook koffie en belegde broodjes. Plaatsbespreking kan in zaal Den Bond of via het telefoonnum mer 052-47.77.71 De Trage Vlucht: Quiévrain Oude: 1en 9 De Malsche Andre 2 en 7: Moeseke Louis, 3. De Schrijver Albert, 4 en 5. Govaert Gerry, 6. De Clercq René en zoon, 8 en 10. Van den Bossche en zoon. Duivinnen: 1Ruys Eduard, 2. Moeseke Willy, 3. Roef August, 4 en 8. De Clercq René en Andre, 5 en 10. Van den Bossche en zoon, 6. De Graeve Alfred, 7. D'Hollander Pierre, 9. Moeseke Richard. Jaarlingen: 1. Bocklandt Arthur, 2. De Puyseleir Benoit, 3 en 6 De Schrijver Albert, 4. Schoupe Alfons, 5. Van Brussel Francois, 7, 9 en 10. De Clercq Rene en Andre, 8. De Graeve Alfred. weer plaatshebben. Elke dinsdagavond blaast men verzamelen aan de kerk te Rupelmonde om 19 uur voor een wandeling van ongeveer 2 uur. Lentekoncert De Rupelmondse fanfare Sint-Jozef organiseert op zondag 20 april om 15 uur in het Gildenhuis haar jaarlijks lentekoncert. Een koncert datdit jaar wel bijzonder feestelijk zal klinken want de fanfare bestaat immers honderd jaar. Kuituuravond De Culturele Centrale De Rode Roos organiseert op zaterdag 3 mei een ontspanningsavond met een vleugje humor en een prikkeltje cultuur. Kaarten voor deze avond in het Volkshuis te Rupelmonde zijn verkrijgbaar bij Gustaaf Meirte, Gelaagstraat 2, Rupelmonde (tel. 774.42.57). Lebbeke Kruibeke Orgelmuseum Het orgelmuseum te Sint-Niklaas sluit eind deze zomer definitief zijn deuren. Vakantiegenoegens afdeling Kruibeke gaat er daarom een laatste maal heen op zondag 20 april. Men vertrekt om 13.30 u aan de kerk te Kruibeke. KAV lentevergadering Zondag 20 april om 15.00 uur heeft in zaal De Post te Oefenwandelingen Buggenhout de lentevergadering plaats van de KAV. Op het KWB-Rupelmonde deelt mee dat vanaf deze maand de voorbe- programma een optreden rond het jaartema «als vrouwen over rejdende oefentochten op de bedevaart naar Scherpenheuvel de grenzen kijken». Diamontage Op vrijdag 25 april organiseert kunstkring 'Als ich Can' in zaal Prado, Kerkstraat 38 te Lebbeke, een diamontage over «Verval singen in de kunst». Toelichting wordt verschaft door J.P. De Bruyn, doctor in de kunstgeschiedenis en de oudheidkunde. Aanvang te 19.30 u. De toegang is gratis. Vuilnis- en papierbakken Tijdens de jongste gemeenteraadszitting gaf de raad aan het college de opdracht, via een beperkte aanbesteding, een dertigtal vuilnis- en papierbakken aan te kopen. Schepen Hiel legde uit dat deze geïnstalleerd zullen worden in de parkzones Hof ter Hertstraat en Wilgenstraat, op het Dorpsplein en langs de pas aangelegde parkeerplaats bij het begin van de omleidingsweg. Volleybal Falos Zondag 20 april om 10.15 uur speelt KWB-Sint-Gillis tegen KWB Keur op het terrein in de Otterstraat. Huishoudelijke vorming Woensdag 23 april om 19.30 uur organizeert KAV Sint-Gillis in De Schuur een demonstratie-avondje over «een trui voor volwassenen» dit in het kader van de huishoudelijke vorming. Leren en werken na je zestiende KAJ Grambergen organizeert op dinsdag 22 april om 19.30 uur in het parochiaal centrum een voordracht gevolgd door debat over het tema «leren en werken na je zestiende». Kaartwedstrljd KBG Maandag 21 april om 14.00 uur heeft in de Mariakring een kaarting en hobbynamiddag plaats van KBG centrum. H amine Leven met gezond verstand KAV Heilig Hart zet op maandag 21 april om 19.30 uur uiteen in zaal De Zouaaf hoe men moet leven met gezond verstand. Het wordt een gespreksavond met als gastspreker Luc Geeraerts. Natuurlijk is een drankje en een hapje verrekend in de toe- Sint-Niklaas. Bij de pronostiekklub van View-Masters werd Ludo Waterschoot kampioen (dw) Een rijbewijs halen Woensdag 23 en dinsdag 29 april telkens om 19.30 uur organizeert de KWB in de parochiezaal een lessenreeks «hoe behaal ik mijn rijbewijs via begeleiding». Alle kandidaat chauf feurs en hun begeleiders zijn welkom. Dia-avond Vrijdag 18 april brengt de Beverse Fotoklub een dia-avond bij Vakantiegenoegens, om 20 u in het Gildenhuis. Fietstocht Doel-Lillo Zondag 20 april gaat Melsele, of althans de verenging Vakantie genoegens van de aardbeigemeente, fietsen in de polder. Per Joker Pavo sport danst Zaterdag 20 april om 20.00 uur begint het bal van deze Uitbergse minivoetbalclub in het lokaal Vennehof te Uitbergen. Wipschietingen Vrijdag 18 april oil 19.15 uur Donk Eendracht (Sint-Hubertus) en bij Vrijschutters om 19.30 uur. Zaterdag 19 april om 15.00 uur bij Rodeo Overmere en bij Kermisvogels Uitbergen. Zondag 20 april om 15.00 uur bij Voetbal Uitbergen en bij Donk Eendracht in lokaal Sporthuis. Maandag 21 april om 15.00 uur bij Donkhoeve Berlare Donk. Kaartwedstrljd BGJG In de parochiezaal van Berlare wordt op 30 april een grote kaartwedstrijd georganizeerd met 100.000 fr aan prijzen. Voor het individueel klassement zijn er 65 prijzen voorzien voor een gezamenlijke waarde van 3.000 fr Voor het groepsklassement is er 70.000 fr uitgetrokken. De wedstrijd staat alleen open voor inwoners uit groot-Berlare. Beveren LoKeren. Vier NMBb-personeelsleden legden er het bijltje bij neer en werden door ga's gehuldigd. Seingever André Ferket, bediende Remi Rogiers, specialist alle werken Marcel Van der Meiren en Gaston Wils op de foto broederlijk naast elkaar, (polo) Vrasene (Beveren). Amedé Van Duyse en Maria Duerinck wonen aan de Brugstraat 46. Ze zijn zestig jaar getrouwd. Een diamanten huwelijksjubileum dus. Ze hebben twee kinderen en vier kleinkinderen (Iv)

De Voorpost | 1986 | | pagina 9