MOEDIG BEVEREN VLIEGT OP TE ZWAKKE VLEUGELS MARC MACHARIS NAAR TWEEDAAGSE VAN DE GAVERSTREEK wrnmm^mimmÊÊÊHÊÊiÊmÊÊÊÊÊÊÊÊÊiÊÊmÊÊÊËÊÊmm K.A.V.D. TEGEN BRABANTSE KAMPIOEN SK BEVEREN ZOEKT IN BUITENLAND NAAR WAARDIGE SPELMAKER TEMSE BLUFT IN VIERDE NATIONALE De Voorpost - 18.4.1986 - 17 De Voorpost WIELRENNEN VOETBAL BEVEREN - SERAING 0-0 De wedstrijd Beveren-Seraing, om totaal verschillende redenen voor beide teams nog zeer belangrijk, lokte toch zowat 5000 toeschowuers naar Freethiel. Beveren bleef doorlopend beuken op de goed georganiseerde Waalse defensie, waarin vooral een uitstekende doelman Peter Kerremans zijn ploeg negentig minuten lang overeind hield. Het gelijkspel verheugde de Luikenaars uitermate, de redding in eerste was ermee veilig gesteld, maar de Waaslanders hadden na de wedstrijd minuten lang last van een ontgoocheld gemoed. Voor SK Beveren lijken de kansen op een Uefaticket helemaal verdwenen. Trainer Rik Pauwels zei in een neerslachtige bui: "Wat kan een ploeg die tegen Seraing niet kan scoren op Europese velden uitrichten?" De spelers hebben voor de brek aan inzet verweten wor- laatste kans nochtans gevoch- den. Beveren begon sterk aan- ten en niemand kan een ge- vallend en Seraing bouwde een rode muur voor doelman Ker remans. Maar de Luikse doel man moest pas ver in de eerste helft echt aan het werk want de laatste Beverse balwisselingen waren meestal te traag en te doorzichtig om Seraing in pro blemen te brengen. De beste kans uit de beginfase was voor Marinelli die net over schoot. Het bleef een éénrichtings- wedstrijd waarin Beveren voortdurend zocht naar een oplossing om de Waalse verde digingsgordel uit elkaar te ha len. Kansen waren er in de eerste helft toch nog voor Schmedding, te weinig bij de bal, snel draaiend op Kerre mans en voor Erwin Albert die Beveren-Seraing 0-0. Dit schot van Stalmans gaat naast het lege doel (dw) de bal aardig uit de lucht trok maar dan een te kleine maat schoenen aanhad. Een doel punt leek toen zo uit de koude lucht te kunnen vallen. On- kans hield het scorebord bij de rust echter op 0-0. Na de rust schoof Pauwels Mark Baecke wat dieper in het middenveld en Beveren ging opnieuw nadrukkelijk beuken. Het publiek begreep dat de ploeg ook wat morele en voka- le steun kon gebruiken en de sfeer werd tof. Vooral op links draaide het via Peter Creve goed maar op rechts zat Beve ren bijna voortdurend zonder vleugel. De Wase vlucht werd daarom ook steeds moeilijker en Seraing wist zich steeds sterker in het verweer. Theu- nis kon moeilijk de spitsen be reiken en men kon rond het uur Beveren wel verwijten niet voldoende te bewegen. Er werd te statisch gespeeld. Toch raakte Beveren weer aan een paar goede kansen. Zo zette Erwin Albert, precies op het moment dat het scorebord vertelde dat Brugge op Lierse toch op voorsprong was ge raakt, de bal net naast het doel en moest Kerremans Stabnans in de voeten. Beveren hield de Waalse ploeg verder onder druk maar geel-blauw kon de vleugels niet spreiden. Het gelijkspel moet voor SK Beveren, ook al bestaat er nog een waterkans- je, het einde van de Europese droom betekenen. Op KV Me- chelen moet zondag hoe dan ook voor dat laatste kansje gevochten worden. Hugo Aerts Mare Macharis behaalde schitterende resultaten. In de Stemt in het Brabantse Brus- segem won hij de spurt voor de tweede plaats. Een aarzeling van hem en zijn medemaats was er de oorzaak van dat Ludo Giesbets de vrije teugel kreeg, een kloof sloeg en win naar werd. "Aanvankelijk hield ik mij rustig", zegt de vriendelijke renner uit Lokeren. "In de vierde van de twaalf af te leggen ronden veerde ik recht, demarreerde een paar keer, raakte korte tijd voorop, maar werd bijgehaald. Op een helling in de voorlaatste ronde lanceerde ik een nieuwe aan val. Enkele kilometers bleef ik alleen in de spits. De achter volgers bleven niet bij de pak ken zitten. Ik werd bijgehaald en beloerd. Niemand gunde mij enige vrijheid. Zelfs toen Ludo Giesbets wegsprong had oetbal. Sombeke werd kampioen in 4de provinciale (dw) KAV Dendennonde speelt op donderdag 24 april om 19 u een oefenwedstrijd tegen FC Wolvertem. Deze ploeg behaalde de titel in eerste provinciale Brabant. Het is de bedoeling van KAVD om een aantal voetbal lers te testen in het vooruitzicht van volgend seizoen en een eventuele transfer. Een aantal jongeren kregen donderdagavond in Bors- beke de kans om zich te manifesteren. Dat zal komende zondag op Olsa B rakel en een week later in Latem ook het geval zijn. Patrick Poppe hervatte de training maar moest die vroegtijdig beëindigen. Hij blijft last ondervinden van een letsel aan de hiel. Allicht zal hij in deze kompetitie niet meer aantreden. Wim Waegeman kijkt intussen uit naar een andere ploeg. Van een wederoptreden van Alain Verstraeten is dit seizoen geen sprake. Het is de bedoeling van de Dendermondse eersteprovincialer om in het vooruitzicht van volgend kompetitiejaar een aantal voetballers aan te trekken. Een aantal namen komen voor op een verlanglijshje. Bij eventuele onder handelingen zullen financiële aspekten een rol spelen. Net als in de meeste andere klubs ligt ook in de voetbalkringen aan de Dendermonding het geld niet te gmbbtl. Verstrepei Verstrepen, Michiels, Michelet, Maris, De Schrijver, Van de Voorde, Waegeman, De Baere, De Wolf, Rodrigo, Segers (Rawoens, Vermeir). (e.g.) Geen Jan Berger dus voor SK Beveren, dat zich de grote hap door Zürich uit de mond liet halen. Want met wat meer ijver en handelskoopzin had het duo Van Goethem-Maes waarschijnlijk wel een vast kontrakt uit Praag kunnen meebrengen. Zaterdagavond was het bestuur nog wat ontgoocheld over die gemiste kans, maar anderzijds begreep men ook wel dat Jan Berger met zijn mogelijkheden en misschien met zijn wensen, beter zit bij de rijke Zwitserse eersteklasser. Wie er zaterdagavond niet in de Wase wandelgangen te bespeuren viel was PR-man Dirk Maes. Hij verbleef in Spanje. Het nuttige aan het aangename koppelend zou hij daar op zoek gaan naar een waardevolle spelmaker. Van de andere zijde is de kans groot dat naast Erwin Albert, de Duitser trekt na acht jaar Freethiel weer naar zijn thuisland waar hij bij derdeklasser Schwein- furt aan het werk kan, ook Mark Baecke zijn laatste kans op een lonende overgang grijpt. Baecke is van mening dat men na tien jaar op hem wat is uitgekeken. Ik voel me hier echt niet meer op mijn gemak en ik ben vandaag zelf niet meer zeker van mijn plaats. Is het dan niet best dat ik uitkijk naar een andere eersteklas- seploeg? Patrick Stalmans was ook eind kontrakt bij geel-blauw maar met de Limburger kwam Beveren tot een nieuw akkoord voor één jaar. Naast Baecke blijven nu Jaspers en Maes nog in de onzekerheid over hun volgend voetbalseizoen. (h^.) Voetbal. Sint-Gillis-Waas werd na het behalen van de kampioenstitel in de bloemen gezet door supporters en bestuur. Het won trouwens de laatste thuiswedstrijd tegen Baasrode met 1-0. (dw) men meer oog voor mij. De latere winnaar heeft die situa tie uitgebuit. Spurten voor de tweede plaats was hetgeen nog overbleef." Mare Macharis is een gepre zen renner. Wanneer hij in wielermiddens het onderwerp van gesprekken vormt, ver neem je niets dan lovende klanken. De Lokeraar gaan geen enkele inspanning uit de weg en is bereid om zijn deel van het werk te torsen. Boven op is hij voor zijn maats een joviale partner en vriendelijk in de omgang. Een sportieve jongen die naast het wielren nen ook nog een dagelijkse bezigheid heeft. Iedere over winning of ereplaats wordt hem door eenieder van harte gegund. Als renner die een dagtaak kombineert met zijn hobby, behaalde hij twee overwine- ningen, werd nu tweede, legde de daarvoor driemaal beslag op een derde plaats en reed twee keer als vijfde onder het spandoek door. Meer dan ooit gemotiveerd omdat het alle maal zo goed gaat, wil de flin ke Durmezoon zich in de ko mende weken en maanden ver der manifesteren Komend weekeinde staat de Tweedaag se van de Gaverstreek op het programma. Daarna wenkt de Ronde van West-Vlaanderen en komen de klassiekers aan de beurt. Je ziet, Mare Macharis beoogt meer dan een deelna me aan kermiskoersen. (e.g.) Wielrennen. Mare Macharis zoekt het zware werk (arch.) BASKETBAL WAVER - SCHELDEJEUGD TEMSE: 76-72 De testwedstrijden kregen op het veld van Quaregnon hun uiteindelijke beslissing. Schel- dejeugd moest winnen tegen Waver, maar als men de tegen slagen van de scheepsbouwers onder de loupe neemt, kan men meer dan van verzachten de omstandigheden spreken. Mertens, reeds weken ge kwetst aan de achillespees, kon slechts één helft op peil akteren. Ook Verspecht suk kelde met zijn voet en op de donderdagavondtraining werd Kris De Pauw dan nog slacht offer van een kwetsuur. Toch ging de eerste helft naar Schel dejeugd in het treffen tegen Waver. Een 20-28 (10e min.) kwam er langs Theo Van Oe- ckelen. Waver kwam terug langs Van den Bries (29-30) maar Gosselin-De Pauw zorg den voor 37-41 rustcijfers. In de tweede periode kreeg Temse echter ademnood. Mer tens kon niet meer normaal akteren en bij 55-54 (10e min.) nam Waver het eerst voor sprong. Michel Zerque leidde zijn team naar 68-64 (15e min.) en Scheldejeugd verloor dan al Gosselin. De press die werd ingezet kostte fouten en ach tereenvolgens Mertens, Van Lombergen en de figuur van de match Van Peekeien moes ten ook met vijf streepjes ach ter hun naam gaan rusten. Bij 73-72 probeerde Van Wouwe een driepunter maar dat bleek ook niet voor de scheepsbou wers te zijn weggelegd. Ver diende zege dus van Waver maar Scheldejeugd komt met eer uit de strijd. Temse: Van Oeckelen 14-15, De Pauw 8-3, Verspecht 4-0, Gosselin 8-4, Mertens 5-4, Van Wouwe 0-3, Van Lombergen 2-2. WEGA Ziin nu reeds zeker de provinciaal) en Hennes volgend jaar De jonge Dc kleuren gaa Bavo Moerzeke lonkt t (Wasocub) en Dré V Temse). Scheldejeugd Temse liet Luc Dirckx vaD BBC Baz BBC Beveren werft een ech Mechelse, maar zijn naam van het kontrakt vrijgegever Waasland kreeg een vraag Dc Maere en Erik Vander ploeg geïnteresseerd in Gino

De Voorpost | 1986 | | pagina 1