ZONDER P. ROMBOÜT. EUROPEES HANDBAL NU DEFINITIEF VERGETEN. BUGGENHOUT DE VERWACHTE KAMPIOEN SCHIETOEFENING BIJ AVANTI FEMINA AVANTI FEMINA 2 WINT DERBY HANDBALKALENDER WAASMUNSTER HAAKT AF IN DE TWEEDE HELFT h.c. Lokeren-Mwh^isjo DOELMAN M. VAN BUYTEN REUZESTERK THUISNEDERLAAG VOOR B.C. ALLOO fsen<f Tru- ZWEMLESSEN: INITIATIE, WATERGEWENNING, STIJLZWEMMEN... De Voorpost - 18.4.1986 - 21 HANDBAL ;1« NATIONALE P Olse Merksem - Avanti Lebbeke: 19-18 Na de nipte nederlaag in Merksem mag Avanti nu wel definitief een kruis maken over Europees handbal volgend seizoen. De resterende vyf wedstrijden, met verplaatsin- lstgen naar Beyne, Hasselt en Sasja, moeten nu totaal ^ontspannen kunnen gespeeld worden en wie weet, mis- deschien lukt het de Lebbekenaars dan wel om een gedeelte van de verloren spontaneïteit terug te vinden en meteen er ennog een zalvend seizoeneinde van te maken, de Want ook in Merksem verliep de tweede helft zag het er een us het weer stroef. Ook Eddy De tijdje naar uit dat de Lebbeke- Smedt, als coach op de bank, naars er zouden in slagen de slaagde er niet in de ploeg bakens te verleggen. Jo Van voldoende motivatie te schen- Onsem en een weer allesge- 'e ken om het vuur te doen op- vende Comelis zorgden ervoor a" jlaaien. Avanti speelde wel vol- dat Avanti via 10-12 vrijwel u" doende sterk om de thuisspe- bestendig aan de leiding bleef rn Iers in het vizier te houden en datzelfde duo maakte er 15- 'J" maar echt doordrukken zat er 17 van 7' voor het einde. In de n" weer niet in. Het was integen- laatste 5' liep het echter fout 1U deel Merksem dat blijk gaf van bij K Verhofstadt en C°. D. meer vechtlust en initiatief. Verhofstadt zag zijn tweede 7- et Avanti werd in het wedstrijd- m worp gestopt worden door n" begin dan ook op achtervolgen doelman Boeve en toen de jy jaangewezen en raakte in de Merksemse keeper ook Come- ieerste helft slechts tweemaal lis stopte zorgde Wens ervoor !op voorsprong. Dit gebeurde dat de thuisploeg opnieuw aan 2' ;in de tiende minuut (3-4) en de leiding kwam 2' voor het :r" net voor de rust toen F. Corne- einde. D. Verhofstadt maakte er |lis er 9-10 van maakte. Merk- er nog 18-18 van vanop de 7-m. jsem was zelfs 7-5 en 8-6 voor- lijn maar in de laatste minuut i gekomen maar Avanti slaagde scoorde Smet de winning-goal jerin enkele malen balverlies voor det huisploeg. «Op» *e jvan de thuisploeg af te straffen Merksem heeft Avanti het al- i izodat de 9-10 voorsprong aan tijd moeilijk gehad, ook zater- jde rust toch een feit werd. In dag liet het een wenkende zege ontglippen. Avanti Lebbeke: K. Verhof stadt 1, D. Verhofstadt 6, El Hafi, F. Comelis 5, H. Maes, A. Maes 1, L. Van Mol 1, J. De Pauw 1, J. Van Onsem 3, B. Van Ransbeeck, Vinck en Mertens. Reserven: Merksem - Avanti Lebbeke: 15-16 De Avanti-doublures hadden gedurende de ganse wedstrijd de leiding in handen. Via 1-3 na 10' en 4-7 na 20' bereikte Lebbeke de rust met een 6-9 voorsprong. Onmiddellijk na de hervatting zorgde B. Van Ransbeeck voor 7-13 en met minder dan 10' te spelen wees het scorebord 10-15 aan. Toch 'werd het wedstrijdeinde nog moeilijk voor de bezoekers want Merksem sloeg onver wacht terug en naderde tot 14- 15 2' voor het einde. B. Vah Ransbeeck scoorde dan de ver lossende treffer (14-16) want het 15' Merksemse doelpunt kwam er slechts op de valreep. Avanti Lebbeke: W. Van Hove en M. Mertens, St. Vlassen- root, B. De Hauwere, H. De Smet 3, B. Van Ransbeeck 7, J. Van Onsem 3, P. Hertsens 1, J. Waumans, J. Walraevens. PROVINCIAAL S.K. Grembergse - Buggenhout: 12-20 Met een zege tegen het tweede geklasseerde S.K. Grembergen verwierf Buggenhout zaterdag de wiskundige zekerheid over de titel en de daarmee gepaard gaande promotie naar 4* afdeling. Meteen is de super-favoriet niet uit zyn rol gevallen en enkel de 'misstap' in Eeklo - waar het enige puntenverlies werd geadministreerd - zorgde ervoor dat tot nu moest worden gewacht om de titel te vieren. De wedstrijd die voor Buggen- Dan kreeg de 3-2-1 verdedi- strijdbegin - zich duidelijk in hout de zekerheid omtrent de ging van de bezoekers echter de kijker speelde was na 38 titel moest brengen, kende een vat op de Grembergse schut- het liedje uit voor de thuis- zeer sportief verloop; het wed- ters en aangezien de G.S.K.- ploeg. Via 9-12 ging het naar 9- strijdniveau was meer dan be- verdediging - opterend voor 15 en Grembergen lukte pas vredigend en G.S.K. toonde een 6-0 opstelling - nogal eens zijn derde treffer in de tweede zich beslist een waardig verlie- te laat uitstapte kon Buggen- helft na 25' (11-18). Bij Bug- zer. Meer nog, in de eerste hout via 6-5 opnieuw de leiding genhout liet men ondertussen helft gaf de thuisploeg de in- veroveren na 20' (6-7). Vanaf rmm speelgelegenheid aan de druk de leiders echt te kunnen dan begon de zwanezang van jonge wisselspelers en het wa- bedreigen maar een efficiënt de thuisploeg die stereotiep ren de gebroeders De Proft afwerkende Trienpont zorgde bleef aanvallen en nooit een Jozef voor G.S.K. en - Mare er toch voor dat de onrust niet man tegen man situatie kon voor Buggenhout - die de te lang in de Buggenhoutse benutten. Toch klampte eindcijfers vastlegden, rangen sloop. Het waren de G.S.K. nog aan tot de rust (8- Trainer Trienpont werd na de bezoekers die het best uit de 11) maar dan begon het over- wedstrijd nog in de bloemen startblokken kwamen (1-3) wicht van de bezoekers zich gezet door het Buggenhoutse maar G.S.K. sloeg toch onver- ook op het scorebord af te bestuur en naar voorzitter P. wacht terug en leidde met 5-3 tekenen. Hoewel doelman Van Keer ons vertelde, wil na IQ'. Janssens - na een zwak wed- Buggenhout volgend seizoen Handbal. Grembergen-Buggenhout 12-20. Dooms van Grembergse wordt tegen de vlakte geholpen (vh) niet op dit sukses blijven teren. De kersverse kampioen werd door G.S.K., de sportieve ver liezer, uitgenodigd in het lo kaal. Wat des te meer de spor tieve geest illustreert, waarin deze beslissende wedstrijd werd betwist. Handbal hoeft inderdaad geen oorlog te zijn. S.K. Grembergen: Janssens, J. De Proft 5, J. Smet 3, Renne- boog 1, Heirman 2, Vereec- ken, Peelman, G- De Smedt, Van Gaever, Dooms 1 Buggenhout: Van Heck, Van Moer, Macharis 1, P. De Smedt 1, Trienpont 9, De Sit ter, M. De Proft 4, Moyersoon 1, De Vuyst 3, Van Damme,. Merckx, Vereecken 1. EVA. DAMESHANDBAL - 1* NATIONALE AVANTI FEMINA LEBBEKE - VISÉ: 31-8 jTegen het reeds lang tot degra- wordt het natuurlijk andere Coots 1, Maes 5, Van Damme datie veroordeelde en bepaald koek. '6» Hermans 3, Biesemans 2, zwak Visé kon avanti Femina Avanti Femina Lebbeke: Van Bleyaert 2, De Smedt l. Segers nog maar eens een loop- en Langenhove 1, LiSsens 7, 3, De Rijcke. schietoefening houden Het EVA werd dan ook een eenrich- tingswedstrijd die niet teveel toelichting hoeft. Misschien wel te vermelden dat er bij Lebbeke Hilde Bleyaert op nieuw bijliep en dat dq na weeën van een maandenlange inaktiviteit duidelijk niet meer zo lang zullen duren. Het was ;V. Lisscns soms een echte vuurpijl die het doelpuntcn- festival opende door twee ,break-outs feilloos af te ron- ;den en na 13' leidde Lebbeke reeds met 9-3. Coach De Smedt haalde toen tegelijker tijd zijn vier wisselspeelsters van de bank maar Y. De Smedt was amper één minuut op het terrein en zij mocht al terug 2' «rusten» van de scheidsrechter. Aan de rust leidde Lebbeke dan met 13-4. |In de tweede helft bleef de thuisploeg de Waalse verdedi ging verder teisteren. Zo werd het 20-7 na driekwart wedstrijd en tijdens het laatste kwartier zou goalie Van Langenhove zich nog amper éénmaal moe ten gewonnen geven terwijl haar ploegmaats er nog 11 in- jwierpen. |Volgende week tegen Hasselt Handbal. Hilde Bleyaert van Avanti Femina (arch.) Handbal. Grembergen-Buggenhout 12-20. Smet van Grembergen kan scoren, maar hout wordt kampioen (vh) 2° AFDELING AVANTI FEMINA LEBBEKE 2 - R.B. DENDERMONDE: 13-9 Avanti Femina, met de jeugd- speelsters Abbeloos en De Clerck voor het eerst in de ploeg, heeft in de tweede helft de maat genomen van een moedig maar bijzonder moei lijk scorend Ros Beiaard. Den- dermonde begon nochtans niet slecht aan de wedstrijd en met treffers van Hofman, Heirman en Van Hemlrlriick leidden de bezoeksters met 2-3 na 13'. Dan viel het echter stil bij de ploeg van Eddy Van Geel en Weckx bracht met twee opeen volgende treffers Lebbeke op voorsprong even na het eerste kwartier. Nog éénmaal kon Ros Beiaard op gelijke hoogte komen van Lebbeke met een doelpunt van Broothaerts (4-4) maar Van Handenhove zorgde er dan voor dat de thuisploeg met 6-4 leidde aan de rust. Goalie Vanden Meersch zorg de onmiddellijk na de rust met een 7-m worp voor een 7-4 stand en na 40' leidde Avanti Femina met 10-5. Meteen was de definitieve kloof geslagen en via 12-6 10' voor het einde en 13-8 even later werd de 13-9 eindstand bereikt met een doelpunt op de valreep van Van Hemelrijck. Voor Avanti Femina Lebbeke scoorden Van Handenhove 4, G. Lissens 1, Weckx 3, Van den Meersch 2, Abbeloos 2. Dendermonde scoorde langs H. Hofman 2, J. Heirman 4, Van Hémelrijck 2 en Broot haerts 1. EVA HEREN 1' nationale zat. 19/4 te 20 uur: Beyne-Avanti Lebbeke 2' nationale zat. 19/4 te 20.30 u.: E.V. Aalst - Kraainem 3' afdeling zat. 19/4 te 20.15 u. Ajax Lebbeke-Juv. Meiveren 4' afdeling zond. 20/4 te 19.30 u. At. Temse - H.C. Lokeren zond. 20/4 te 19.45: Groot-Bijgaarden - H.B.C. Dender monde Provinciaal zat. 19/4 te 20.45 u. Buggenhout - Lokeren 2 zat. 19/4 te 16.30 u.: D.B. Zwijnaarde - Brabo Dender belle DAMES 1' provinciale zat 19/4 te 17.15 u. Hasselt - Avanti Femina Lebbeke 2' afdeling zat. 19/4 te 15 u.: R.B. Dendermonde - O. Heusden zond. 20/4: te 16.30 u. Antwerp-E.V. Aalst zond. 20/4 te 16.45 u.: Alken - Avanti Femina Lebbeke 2 3' afdeling zat. 19/4 te 19.20 u.: Buggenhout - Lokeren zond. 20/4 te 14 u.: Squadra Femina Lebbeke - R.B. Dendermonde 2 zat. 19/4 te 17.15 u. Kortrijk - Squadra Femina Lebbeke 2 JEUGD Miniemen zat. 19/4 te 14 uur: D.B. Zwijnaarde - Waasmunster 1 Ajax Lebbeke - Lokeren Avanti Lebbeke - Gent KADETTEN zat. 19/4 te 14.50 u. D.B. Zwijnaarde-Dendermonde zat. 19/4 te 15.45 u. Lokeren - Gent. EVA 4e AFDELING Het prestigeduel tussen tweede geklasseerde Lokeren en H.K. Waasmunster-D.B. Van der Stappen en Vetheyen voor hel.eindeca dra kloof |ej(kr Mtchdse jj ,o(aa, tegengevallen. Het wedstrtjdni- Zwijnaarde: 16-18 M „a „n"kwarter i"rd de dtchten. Een gekwetste Leinis veao was beschamend laag en het moet gez^d, Lokeren Waasmunster, zonder het duo eerste helft afgesloten met 10- kon het deze keer al evenmin faalde ook mentaal. Via kankeren op de wedstrijdleiding Thierens-Rousseau, leed een 10 cijfers. Ook in het begin van waarmaken. probeerde het zyn eigen onmacht te Verdoezelen, en logische nederlaag tegen een de twcede helft bleef het spel- H.K. Waasmunster: Van Me- enkele spelers uitgezonderd, haalde by de thuisploeg nochtans jeugdig Don Bosco. beeld ongewijzigd (11-12 na le, P. Verdurmen 2, Van der vrijwel niemand het normale niveau. In de eerste helft verliep de 42') maar daarna moest de Stappen 6, Van De Velde, I wedstrijd totaal gelijkop- Heideploeg afhaken. Zo raak- Gijssels 2, Leunis, Berckmoes, Ook Mechelen het ons geen dat ongetwijfeld over een ster- gaand Langs de «anciens» le Zwijnaarde 13-16 vóór 6' Verheyen 6 en De Clercq. Lokeren, verraden door de ze nuwen, een resem open kan sen het liggen en niet in staat bleek een kollektieve vuist te maken in moeilijke omstandig heden. Enkel via de break-out ging er doelgevaar uit van de Waaslanders maar dan werd er overtuigende indruk. Enkel de ker spelerspotentieel beschikt, gefaald in de afwerking. De doelman en de efficiënte K. zondag volledig gedesorgani- Geens lijken ons in staat iets te seerd werd door de onbeschi- gaan uitrichten in derde afde- kbaarheid van P. Rombout. A. ling maar zonder versterking De Brauwer nam de taak van zien wij niet in hoe dit Mechel- spelverdeler op zich, maar kon wedstrijd startte falikant voor de thuisploeg die in die be ginfase geen vat kreeg op schutter K. Guns en evenmin kon rekenen op een op niveau Willebroek At. Temse: 12-13 Temse heeft de noodzakelijke twee punten binnengerijfd die se het volgend seizoen moet toch niet verdoezelen dat hij spelende doelman Van Vae- i„ - a a a l- Saan waarmaken. Daarom is als pivot duidelijk sterker ak- renbergh. De Lokerse doel- nochtans op halve krachten, Temse lange ttjd de indruk het dubbel sniitia dat Lokeren. teen. Neem dairbii da, Wouter 4, Maes Geert 3, Baert een zonder ToI? Desseaux Christophe - lil.: ii u-i het dubbel spijtig dat Lokeren, teert. Neem daarbij nog dat man zou zich na een onzeker droeg meer dan zijn steentje wekken het nog gemakkelijk «5 bij en W. Van Buyten was nog te zuUen halen en 10' voor de maar eens goed voor drie rust wees het scorebord 10-13 waardevolle treffers. Temse, aan. Toen viel het echter volle- JEUGDHANDBAL dat anders zo gemakkelijk dig stil bij de scheepsbouwers den. Dat dit niet zo eenvoudig scoort, kreeg het nu moeilijk en een reeds schitterende doel- -- -- - - fimrm lvriTTTIlfTltTrr A IITlTAmT is gegaan büjkt uit de einduit- en na een kwartier wees het man M. Van Buyten moest H K WAAhlVlIlIMS I Til» - iVIINIhMKIVKAlVlrlllriN slag. Temse kon inderdaad scorebord amper 2-4 aan. Wil- werkelijk kleine mirakelen 1*1 Uil OI tl IV 1*111! I El 1TI El 11IY/11V11 IU Cl 11 niet rekenen op de geschorste lebroek voelde aan dat een doen om de twee punten voor U.K. WAASMUNSTER - AJAX LEBBEKE 27-4 E. Buytaert en aangezien ook onverwachte zege tot de moge- Temse te beveiligen. Wille- D. Buytaert wegens ziekte niet lijkheden behoorde en 10' broek naderde nog tot 12-13 3' De miniemen van H.K. Waas- wedstrijd was er ten tUi,uci kon spelen was de trefkracht voor de rust moesten de bezoe- voor het einde, maar doelman munster mogen terugblikken geschiedenis- de thuisploeg, L De Grave Tom 2. van Attila meteen meer dan kers hard op de tanden bijten. Van Buyten hield verder stand op een schitterend seizoen: zonder Roels en De Bode wist A>'ax: Paermentier 4. gehalveerd. Gelukkig kon WiUebroek leidde toen met 8-7 zodat Temse twee gouden pun- kampioen zonder enige neder- via de de goedkeepende Stefan KAnFTTFN -• maat dan hield doelman Van ten aan het totaal toevoegde laag en dit steeds met gtoot Desseaux een 13-0 rustscore te iT, cvt ^c-rtro Buyten zijn kooi ongeschon- At. Temse: M. Van Buyten, F. verschil. Deze jongens zullen versieren De eindstand werd "AAaMlilNalEK - den en met treffers van Moort- Van Puyenbroeck, Milliau, W. inderdaad een stevig woordje 27-4 zodat H.K. Waasmunster DON BOSCO sche B. Bruyninckx om hek- gat en B. Bruyninckx leidde Van Buyten 3, Moortgat 4, J. meepraten op het Vlaams hiermee wiskundig zeker is van 7WIINAARDF-21 10 kensluiter Willebroek van zich Temse toch met 8-9 aan de De Bock 1, Boeyckens, B. kampioenschap van 4 mei. Ste- de provinciale titel tnuiiMiuw» af te houden. Ook Moortgat, rust. In de tweede helft bleef Bruyninckx 5 en M. Lijssen. vig in verdediging, snel spe- Waasmunster: Desseaux Ste- De strijd tussen de nummers 2 EVA. lend en beschikkend over een fan> Taelman Chris 3, Temest en 3 heeft slechts één speei- stel hardwerpers kan Waas- Koen 2, De Meerschman Ste- helft geduurd, munster inderdaad een flink fan 8, Rentmeeesters Roel 2, Nadien toonde de thuisploeg L'L^bUIIlL1 geheel naar.voren brengen. De Vermeulen Stefan, De Groote zich sneller en krachtige zodat uUlbO X Ül D.B. Zwijnaarde nog een zwa re nederlaag kreeg te slikken. vv»» ««vt w ster kon in de eerste helft geen hen uit het rechtstreekse de gradatiedebat moeten weghou- Temse rekenen op een out- standing spelende doelman M. Van Buyten en op een atleti- Op zaterdag 19 april start een nieuw initiatief in het Durmebad. Gedurende 10 weken kunnen kleuters en peuters tot 6 jaar een aangepaste lessenreeks kleuter- en peuterzwemmen volgen onder leiding van deskundige lesgevers. Deze kursus heeft plaats op zaterdagmorgen van 9.30 u. tot 10.30 u. Prijs 500 F, alles inbegrepen. Ook kan er nog steeds ingeschreven worden voor het indivi dueel zwemonderricht voor kinderen en volwassenen. Deze kursus heeft driemaal in de week plaats en kost 850 F voor 12 lessen. Deze lessen gaan van watergewenning tot technische verbetering der zwemslagen en worden gege ven in groepjes van 4 deelnemers Alle inlichtingen in de sporthal of in het zwembad, Sportlaan 3 in Lokeren, tel. 091/48.31.99. J.V.L. BOWLING ook het eerste spel met 901- kers. Terwijl Werner Van afstand nemen van een vooral 941 cijfers en het laatste spel Driessche met 519 kegels en in verdediging beweeglijk Don ging naar het Aalsterse bowlin- Geert Cornand met 517 kegels Bosco (7-6). Na rust wist de gteam dat toen nog de eer kon eveneens verdienstelijk thuisploeg een 6-0 te plaatsen redden met 930-906 cijfers. speelden. en dank zij een goede De B.C. Alloo De Meersman leed Het B-team deed het tegen Volgende week maakt B.C. Graeve wist men deze voor tegen Pondorosa Zulte haar Wuitens Hamme heelwat be- Alloo - De Meersman de ver- sprong zelfs uit te bouwen zo- eerste thuisnederlaag. De ter. Na een knappe 4-0 zege plaatsing naar leider Donk's dat H.K. Waasmunster zeker ploeg kende een ware off-day. staat B.C. Alloo Christiaensen Fuji Overmere en speelt het B- de tweede plaats in de rang- Enkel Romain Reynvoet met met één voet in de derde afde- team tegen Donk's Dancing schikking vast heeft. 586 kegels haalde enig niveau, ling. Na deze riante zege leidt Strop. B.C. Alloo Christiaen- Waasmunster: De Graeve, De Vooral in het eerste spel werd de tweede ploeg met drie pun- sen heeft aan een gelijkspel Clercq, Van De Velde 2, Ver- er ongekoncentreerd gespeeld, ten voorsprong. voldoende om de titel te durmen, Dutré 3, Leunis 3, Zulte maakte toen het verschil Wilfried Van Delsen was met vieren. Roels 5, De Bode 3, Berck- met 831-923 cijfers. Zulte won 556 kegels de absolute uitblin- VU moes, Van Damme 5. EVA Handbal. In de topwedstrijd Lokeren met 15-22. Door de definitief kampioen (polo). wedstrijdbegin wel totaal her pakken en zijn ploeg nog voor een grotere nederlaag behoe den. Zo werd het 1-5 vooraleer de thuisploeg voor enig echt weerwerk kon zorgen en hoe wel de Waaslanders daarna nog twee 7-m worpen misten en een viertal open kansen - steeds op break-out - de nek omwrongen werd het toch 5-5 nè 20'. Dan moest het gedésor- ganiseerd spelend Lokeren op nieuw afhaken zodat via 5-7 en 6-8 de rust bereikt werd met een 7-9 score. Meteen een ga- vleide ruststand voor de bezoe kers. Ook de tweede helft be gon Lokeren met een open doelkans de nek om te wringen en hoewel A. D'Hanis - sterke tweede helft - er 8-9 van maakte werd het 8-11 na 40'. P. Verguit bracht Lokeren toch opnieuw langszij met twee opeenvolgende treffers (11-11) maar voor ons was het duidelijk dat dit Lokeren het laken niet naar zich toe zou trekken. Teveel spelers leken op kokende potjes en dit be- tegen Mechelse verloor HBC ze zege werden de bezoekers vorderde uiteraard de wed- strijdkoncentratie niet. Met een sloeg Mechelen definitief toe. Het werd 11-17 6' voor het einde en ofschoon Van Vae- renbergh knappe dingen deed in het Waaslandse doel was toen het pleit beslecht. Coach Vermeiren schakelde dan nog over op een man per man ver dediging over het ganse terrein en even gaf Lokeren nog de indruk de schade te zullen be perken (15-18). In de laatste minuut scoorde Mechelen ech ter nog tweemaal en won daar mee een teleurstellende wed strijd met logische 15-20 cij fers. Voor Lokeren bestaat er nu nog een kleine kans om via een eindronde de fel begeerde promotie af te dwingen maar de spelers moeten dringend aan maturiteit winnen om hun mogelijkheden optimaal te gaan benutten. Voor Lokeren scoorden: A. De Brouwer 3, A. D'Hanis 3, P. Verguit 3, L. Van Cauwenbergh 3, Boc- klandt 2 en Van Hille 1. EVA.

De Voorpost | 1986 | | pagina 5