BERCKENBOSCH, VAN LAETHEM, DE LEENER EN VAN DE SOMPELE, WINNAARS VAN DE EERSTE STERRITTEN GUNTHER VAN STEELANDT MET VERTROUWEN GROTE KOERSEN TEGEMOET ROGER BEELAERT WINT SPANNENDE WA0D SEMI-KLASSIEKER IN BELSELE ZONDAG A.S. WAOD-DAMES EN -LIEFHEBBERS OP 'T HERTJEN IN SINT-NIKLAAS VELDRIT VOOR NIET AANGESLOTEN RENNERS IN BUGGENHOUT WTC DE BERGBOKKEN m - KREEG EEN NIEUWE UITRUSTING i»r 24 - 18.4.1986 - De Voorpost WAOD-Wielrennen. Roger Gobert won in De Klinge de E-kategorie (v) .«portktedy B.W.C.L.-WIELRENNEN Vorige zaterdag in Balegem op een heuvelachtige omloop met felle tegenwind en geregeld sneeuwvlagen was het niet van de poes. Er werden heelwat renners uit de waaiers gereden en wie vroeg aanviel kwam op 't einde van de wedstrijd krachten tekort. Anderen stapten gewoon af met de ster- rit van zondag in het achter hoofd. Ex-beroepsrenner Col man, samen met de familie De Gusseme en htm aanhangers, heeft er wat van gemaakt. Het werk van signaalgevers in zo'n guur weer wordt ten zeerste gewaardeerd. Bij de A- en B-renners in Bale gem kregen we goed half-wed- strijd, vier leiders: Pollet, Van Isterdael, Van Houte en Die- rickx. In de volgende ronde flitsten Van Laethem en Crab- bé weg. Even later wou De Haes dit nadoen, maar strand de op 50 meter. Dierickx, die dit merkte, liet zich op onver klaarbare wijze afzakken tot bij De Haes om samen het gat te dichten. Dit bekwam hen echter slecht want De Haes moest totaal verkleumd in de laatste ronde afstappen terwijl Dierickx niet meer tot bij de vluchters geraakte. Na een val van Crabbé dienden zich vier leiders aan voor de finale. Ze kwamen gescheiden over de streep. Van Isterdael won het pleit met enkele sekonden voorsprong op Van Laethem, die door afslanking zeer goed rijdt en telkens als hij durft aanvallen, slaan de anderen alarm. Pollet behaalde zege bij de A-renners, voor de sterk rijdende Van Houte. Bij de C- en D-renners reden er al enkele renners in de eer ste ronde aan de leiding. Van Der Eecken viel vooraan weg wegens bandbreuk en de vluchters werden in de volgen de ronde gepakt. Op de steen weg, bergop en met een forse zijdelingse tegenwind, dienden de renners op de tanden te bijten om in het wiel te blijven. Wie niet in de waaier reed, moest er na een tijdje onver biddelijk af: Zo bleef er half- wedstrijd een kopgroep van 15 renners over, terwijl de tweede groep zich beter organiseerde in de tegenwind. In de volgen de ronde ontsnapten Van Geyt, De Clercq en Moens, die nu voortreffelijk rijdt na een heelkundige ingreep we gens rugletsel. De drie vluch ters losten mekaar voorbeeldig af en hoe de anderen ook aan drongen, ze bleven buiten schot. In de laatste ronde de marreerde elke renner om beurten, doch de slimrijdende De Clercq uit Overmere ont snapte gepast net voor het in zetten van de sprint en won vreugdevol zijn eerste wed strijd. Even later toonde De Cocker zich in de spurt bergop iets sneller dan Van den Hoe- cke om de D-zege weg te kapen. Vorige zondag hadden de eer ste Sterritten plaats in Kerks- ken en reeds voor de start zat er elektriciteit in de lucht. Bij de C- en D-renners reden er zes D-ers voorop: Van Den Hoecke, Van Der Cruyen, Van Der Velden, Van Impe, Duym en Cuvelier. Het zag er na enkele ronden naar uit dat dit de goede ontsnapping zou zijn. Ze reden immers één mi nuut voorsprong bijeen. Toen echter Duym en Cuvelier bandbreuk leden, brak de veer en op vier ronden van het einde was alles te herdoen. Vele renners probeerden dan te ontsnappen en bij het in gaan van de laatste ronde had den we nog steeds een kom- pakte groep. Toch waagden De Leener en Van Mulders hun kans en het lukte ook. De Leener had tegen Van Mulders geen last in de spurt en won de eerste sterrit. Enkele sekon den later verraste Van De Sompele iedere tegenstrever om als eerste D-er de eind streep te bereiken. Bij de A- en B-renners werd er na de eerste ronde de pees opgelegd. De Cabooter, Pol let, Van Isterdael en anderen wilden het hazepad kiezen, maar het bleef bij pogingen tot drie ronden van het einde Ber kenbosch, de beste aanvaller, De Cabooter, de werker en Van De Meirssche ontsnapten. Ze kregen een maximumvoor- sprong van 300 meter. In de laatste ronde ging Van Rans- beeck op zoek naar de leiders. Even later was het de beurt aan Van Laethem. Niemand was bekwaam om met hem mee te gaan. Zo kregen we vijf leiders die in hun opzet kon den slagen. Dat gebeurde ook. Berckenbosch (A) won met enkele centimeters de lange spurt bergop, voor Van Lae them (B) en meteen waren de winnaars van de Sterritten ge kend. De groepspurt werd ge wonnen door Buslot, voor Heuninck. Zaterdag zijn er wedstrijden in Liedekerke en in Beersel. BWCL-Wielrennen. Luc Berckenbosch uit Lede won de A-reeks in Kerksken. August Van Laethem won de B-reeks Uitslagen Balegem 41 - A: 1. Pollet Rudy (Liede kerke) 72 km in 1.54 u., 2. Van Houte Danny op 5", 3. De Caboter Antoine op 38", 4. Van Der Eecken Luc, 5. Mi- chiels Mare, 6. Van De Meirs sche Eddy, 7. De Vriendt Eric, 8. De Gusene Mamix, 9. Ryde Freddy, 10. Neckebroeck Uriel. 29 - B: 1. Van Isterdael Jos (Denderleeuw) 72 km in 1.54 u., 2. Van Laethem August op 7", 3. Dierickx Johnny op 18", 4. Dryoel Gilbert op 38", 5. Van Den Bossche Pierre, 6. Verspeten Herman, 7. Come- lis Hendrik, 8. Van Ginder- deuren Maurice, 9. de groep. 36 - C: 1. De Clercq Oscar (Overmere) 52 km in 1.27 u., 2, Moens Ben 3", 3. Van Geyt Marcel 5", 4. De Landtsheer Petrus op 36", 5. Van Lierop Ghislain, 6. Heyndrickx Mare, 7. Mertens André, 8. Van Laer Herman, 9. Roels Willy, 10. De Leener Maurice. 23 - D: 1. De Cocker John (Erembodegem) 52 km in 1.28 u., 2. Van Den Hoecke Gas ton, 3. Droesbeke Paul op 1', 4. Van Rentergem Alois, 5. De Gusene Lucien, 6. Van De Sompele Eric, 7. Van Wese- mael Roger, 8. Van Der Cruy- sen Georges, 9. Wouters Jean, 10. Soil Guy. 1* Sterrit te Kerksken A - 51: 1. Berkenbosch Luc (Lede) 72 km in 1.39 u.,2. De Caboter Antoine op 8", 3. Van De Meirssche Eddy op 15", 4. Heuninck Claude op 25", 5. Pollet Rudy, 6. De Boelpaepe André, 7. Tuytshaver Stefaan, 8. De Milde Robert, 9. Goes- sens Jean Pierre, 10. de groep. B - 32:1. Van Laethem August (Zellik 72 km in 1.39 u., 2. Van Ransbeek Pierre op 9", 3. Buslot Pierre op 25", 4. Cley- mans Willy, 5. Van Isterdael Jos, 6. Callebaut Ludwig, 7. Van Londersele Willy, 8. Steenssens Gerry, 9. Van Gij- segem Sylveer, 10. Van Cut- sem André. C - 45: 1 De Leener Maurice (Temat) 64 km in 1.31 u., 2. Van Mulders Jaak, 3. Roels Willy op 20", 4. Van Laer Herman, 5. Van De Sande Etienne, 6. Van Geystelen Frank, 7. De Paepe Johny, 8. Colman Roger, 9. Heens Al fred, 10. Bulens Gerard. D - 31: 1. Van De Sompele Met liefst 146 deelnemers en zonder regen of sneeuw verliep deze vijfde BELSEELSE WAOD-PR1IS onder een gunstige sfeer die dan ook nog een suksesrijke afloop kende. In de eerste van de elf af te leggen ronden ontsnapten Thierry Van Gasse, Patrick Leliaert en Eric Van Loo. Spoedig hadden de vluchters 30 sekonden voorsprong, maar onder hevige reakties van de bende in de derde ronde wer den zij terug ingelopen. De Westvlaming Goudeseune nam het op alleen tegen allen en bleef een halve ronde voor het peleton uitrijden tot hij gezelschap kreeg van Demeu- lemeester, Adriën Maes en 2 Noorderburen, Harms en De Smit. Zij liepen uit tot één minuut, maar na 2 ronden kon het spel opnieuw beginnen. Uitblinker Goudeseune nam opnieuw het initiatief, ditmaal met zes medevluchters. Zij lie pen uit tot 40 sekonden, doch alles te herdoen op twee ron den van het einde. De onvermoeibare Goudeseu ne met nog een uitblinker, Fransois Geerts, kozen op nieuw het hazenpad. In extre mis sprongen nog 9 renners bij *+- BWCL-wielrennen. Maurice Michiels en Eddy Van der Meirssche uit Aalst tijdens de sneeuwstorm in de achtervol ging te Balegem. Eric (Schaarbeek) 64 km in gem Alois, 7. Van Der Cniy- 1.32 u„ 2. Van Den Hoecke een Georges, 8. Cuvelier Her- Gaston, 3. Van Der Eecken man, 9. De Wit Pierrot, 10. Willy, 4. De Cocker John, 5. Wouters Jean. Sonck Diseré, 6. Van Renter- Damstraat Sportief organiseert voor de 14de maal zijn Grote Prijs voor de liefhebbers WAOD. Doch vooraf komen de dames aan de start in een eerste konfrontatie dit seizoen. Kampioene Christiane Goeminne, dit jaar heel vroeg aktief, zal willen tonen dat ze nog steeds de baas is doch enkele nieuw aangesloten dametjes, waarvan nie mand weet langs welke kant zij zich zullen laten zien, kunnen een verrassing betekenen. De liefhebbers nemen het op in een 75 km koers op de klassieke omloop. Deze omloop is te lichtlopend en zodat wij in een massaspurt geloven tenware er onder de bende renners vechters behoren, zoals in Belsele vorige zondag, die het op een lopen zetten en de favorieten-spurters een neus zouden zetten. Wij hopen het en juichen de kandidaat- vluchters naar het sukses toe. Komt het tot een massaspurt dan komen de vlugge jongens aan hun trekken en dan dienen volgende namen vooropgezet: William Despeels, Patrick Van Renterghem, Luc Verheuen, Roger Beelaert, de winnaar van Belsele vorige week, Hervé Goudeseune die er te Oudenaarde 85 achter zich liet, ook de beide kampioenen Eddy en Serge Van Daele komen in aanmerking. Ja, namen genoeg doch er kan slechts éne winnen en daarop tippen wij op Patrick Van Renterghem. Technische Inlichtingen: Grote Prijs Damstraat Sportief. 14 uur: wielerkoers voor dames WAOD over 33 km of 5 ronden van 6,5 km. Palm en 3.000 fr. prijzen. 15.30 uur: wielerkoers voor liefhebbers WAOD. Afstand: 75 km of 11 ronden van 6,5 km. Palm en 7.000 fr. prijzen. Inschrijven: café Herten Aas. Vertrek: coiffure Vendome, Aankomst: aan de café's Herten Aas en De Rappe Duif. Prijsdeling: café De Rappe Duif. Omloop: Hertjen, Damstraat, Decauwerstraat, Brand straat, Eigenlo, Houten Schoen, Demeulenaarstraat, Her testraat, Voskenslaan en Hertjen. De laatste ronde van Houten Schoen rechtdoor naar Hertjen (aankomst). Organisatie: Damstraat Sportief. De wedstrijd telt voor de WAOD-trofee Waasland. Op zaterdag 19 april organiseert J.C. Bobo V.Z.W. Buggenhout een eerste grote veldrit te Buggenhout. De Buggenhoutse jeugdklub heeft die organisatie op zich genomen om ook de wielertoerist, die zo weinig kans heeft om aan veldrijden te doen deze sport eens te laten beoefenen. Daarom ook dat een beroep wordt gedaan op alle wielertoeristen om aan deze sportmanifestatie deel te nemen. Plaats van het gebeuren is de sporthal van Buggenhout, waar zowat alles te vinden is: het sekretariaat, kleedka mers, stortbaden, parking en ook de diensten van het Rode Kruis. Het parcours werd gekozen in de omgeving van de sporthal. Er wordt gereden in drie kategorieën. A: 13.30 u. 41 jaar en ouder, 30 minuten 1 ronde. B: 14.15 u. 16 tot en met 25 jaar, 35 minuten 1 ronde. C: 15.00 u. 26 jaar tot en met 40 jaar, 40 minuten 1 ronde. De veldrit is voorbehouden aan niet-aangesloten renners (geen B.W.B., W.A.O.D., B.W.C.L. en andere). Het inschrijvingsgeld bedraagt 150 fr. Hierin is begrepen: rugnummer, verzekering, prijs of aandenken. (Bij terug gave van het rugnummer krijgt men 50 fr. terug). Alle sportliefhebbers worden zaterdag verwacht aan de Buggenhoutse sporthal waar hen een echte sportnamiddag te wachten staat. Een veldrit is eens iets anders. (André) Gunther Van Steelandt plukt de vruchten van een intense voorbereiding. De amateur uit Haasdonk legde twee keer na mekaar beslag op een tweede plaats, telkens nadat h(j zich als een werklustig renner had gemanifesteerd. Nog voor de jaarwisseling kondigde hij aan dat dit het jaar van de waarheid moest worden. "Vorig seizoen vervulde ik mijn legerdienst en had nau welijks tijd om mij intens voor te bereiden. Nu is daarin ver andering gekomen. Ik kan met de beste amateurs wedijveren. In twee recente wedstrijden is dat gebleken. In Sint-Gillis-Waas waren we met honderdtien aan de start. Voor halfkoers ben ik met Marc Macharis in de aan val gegaan. De Kleinbraban- der Van Lent - de latere win naar- kwam ons vervoegen. Daarna zijn nog vijftien ren ners in ons gezelschap geko men die tot de finish buiten schot bleven. Naarmate de fi nale in zicht kwam, volgden er demarrages. Op tien kilometer voor het einde verraste Van Lint. Ik aarzelde. Dat kwam mij duur te staan. Samen met Philip Noë heb ik de achtervol ging ingezet. De kloof was te groot geworden. Ik won de spurt voor de tweede plaats. Vorige zondag in Bomem waren we met honderdveertig. De groep verenigde een aantal zegekapers. Het tempo lag hoog. Samen met Kurt Onclin heb ik een eerste aanval opge zet. We bleven een aantai kilo meters voorop. Vanuit de ach tergrond doken er renners op. Een groep met 24 renners werd later herleid tot acht. Kurt Bal die bij het ingaan van de laatste ronde in de aanval ging ben ik voorbijgereden. Daarna volgde Francis Janse- gers. Met twee trokken we naar de streep. In de sprint moest ik de duimen leggen. Normaal had ik Jansegers kin nen verslaan. Dat gebeurdein het verleden. Nu ontbrak iet me aan zelfvertrouwen." Gunther Van Steelandtdie in zijn gemeente vele supor- ters telt, is gemotiveerd en hoopt zich dra in grote koesen te manifesteren. Zondag'er- schijnt hij in Zonhoven-mt- werpen-Zonhoven aan de start. (U5.) WIELERTOERISME Tergelegenheid van hun zevenjarig bestaan kregen de leden van Wieiertoeristenklub De Berghokken uit Buggen hout een nieuwe uitrusting van sponsor Jef Dierickx. Dat alles had plaats in de stamkroeg van de klub, het café Marita in Buggenhout. WAOD-Wielrennen. Karei Smet uit Temse won in de kategorie F in De Klinge (v) Het is eigenlijk zeer simpel begonnen. In 1979, zo maar tussen pot en pint werd beslist onder impuls van Stani De Dij- cker, Leo De Saeger. Jean Van Damme, Willy Van Acker en enkele anderen om een paar fietstochten te maken. Dra kwamen er nieuwe kandi daten bij en zo ontstond wie- lerklub De Berghokken. Elke zondag worden er nu ritten gemaakt met een afstand van 50 tot 150 km. Zelfs enkele renners voegden zich bij de groep en rijden vrij geregeld op zondagmorgen mee teneinde hun spieren los te gooien tegen de wedstrijd van 's namiddags. Zo zijn er dc nieuwelingen Karei Van Biese en Mare Staljanssens, junior Toni De Ridder en ama teur Richard De Ridder. Jaarlijks neemt de klub deel aan een klassieker. Intussen werden dan ook de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix, Luik-Bastenaken-Luik en de Amstel Gold Race gereden. Dit jaar hoopt de klub van start te gaan in Gent-Wevel- gem. Naargelang de onderlinge prestaties, wordt er jaarlijks een klubkampioen gekozen. Dat is degene die het meeste rittén meereed en zo het hoogst aantal kilometers bij- eenfietste. Naar jaarlijkse ge woonte heeft de klub een drie daags verblijf in de Ardennen en een uitstap naar zee. De organisatie van twee wieler wedstrijden op Pasen, mag ze ker nog vermeld worden. Het bestuur bestaat uit twee dames en twee heren: Marleen Haelterman, Marleen De Leeuw, Serafien Loverie en Jos Matthijs. Nieuwe leden zijn nog steeds welkom en voor alle inlichtin gen kan men terecht in het café Marita, Mandekensstraat te Lebbeke. de vluchters, het peleton aar- ver de spurt aan doch op 200 WAOD-koers binnen schot, zelde even en de 30 sekonden meter van de meet plaatste Wolfcarius ontüep in de laatste voorsprong konden niet meer Beelaert een jump, waarvan kilometer nog het uit ruim goedgemaakt worden. hij het geheim en de kunde honderd renners bestaande Cor Verplancke trok van heel bezit en Roger had zijn eerste peleton. Patrick Van Renterghem won van de verwoed spurtende bende. Een prachtige wedstrijd met een verdienstelijke winnaar Roger Beelaert. WIELRENNEN UITSLAG: 1. Roger Beelaert (Kieldrecht) de 115 km in 2.53 uur. 2. Luc Verheuen op 2 lengten. 3. Eddy Demeule- meester. 4. Hervé Goudclseu- ne. 5. Cor Verplancke (NI.). 6. Roger Hoof. 7. Patrick De- commere. 8. Patrick Van Hul- le. 9. Francois Geerts. 10. Werner Uyterhaegen. 11. Joost Vandcputte. 12. Da- ny Wolfcarius op 30". 13. Pa trick Van Renterghem op 35". 14. Lucien Pieters. 15. Dany Moerman. 16. Danny Ver- straeten. 17. Eddy Van Daele. 1. Serge Van Daele 19. Roger Seghers. 20. Marcel Bekaert. Wielertoerisme. W.T.C. De Berghokken uit Buggenhout zijn uit hun winterslaap ontwaakt, (vh)

De Voorpost | 1986 | | pagina 8