Wase vereniging van legerinvaliden vergaderde Stekene Temse Wichelen Berlaarse ACW hekelt nepstatuten De Voorpost - 25.4.1986 - 13 Russische tiendaagse Bovenstaande aktiviteit kadert in de «Dagen van de USSR- die in Sint-Niklaas plaatsvinden. Tot 27 apnl kan je in de stadszalen een tentoonstelling gaan bekijken. Vrijdag 25 april om 16 u. schenkt konsul-generaal van de USSR Togoulev een partij boeken aan burgemeester De Vidts. En nog vandaag vrijdag wordt om 20 u. in de bibliotheek de kleurenfilm «De wilde jacht van koning Stakh» vertoond. Antiekbeurs In de stadszalen richt de NVAK een antiekbeurs in, een nationale manifestatie. Je kan terecht tot zondag 27 april, KWB-Duizend Appels aktief Ook de KWB-Duizend Appels doet mee aan de ACW-bedevaart naar Gaverland op 1 mei. Info bij L. Michiels, Wijnveld 187 in Sinaai. telkens van 14.30 u. tot 21 u. Sint-Jobtochten De Reinaertstappers organiseren op zaterdag 26 april de z.g. Sint-Jobtochten. Dat zijn voettochten over 7, 15, of 25 km Men vertrekt tussen 8.30 u. en 15 u. aan lokaal Sint-Job in de Kruisstraat te Belsele-Puivelde. Gezinswandeling Zondag 27 april gaat Vakantiegenoegens Stekene op stap richting Nederlandse grens. Men vertrekt om 14 u. aan de kerk van Hellestraat. Info via tel. 779.77.86. Reinaertloop Zondag 27 april zet de sportdienst van de stad Sint-Niklaas de z.g. Reinaertloop op het getouw. Die gaat in Belseledorp van start. Om 14.30 u. vertrek van de kleine jogging, voor deelne mers tot 12 jaar en over 1,8 km. Om 15 u. vertrekken de joggings over 5,7 km en 11,1 km en ook de eigenlijke Reinaertloop, over 10 Engelse mijlen. Info bij het stadsbestuur, tel. 777.84.00 toestel 4842. Natuurwandelingen Zondag kan je met CVN-Waasland wandelen langs de Keilan- den in Sinaai. Men vertrekt die 27® april om 14.30 u. aan het station van Sinaai. En ook zondag 27 april is er een wandeling door het Sint-Niklase stadspark gepland, afspraak om 14 u. op de koer van kasteel Walburg. Info bij CVN tel. 772.40.58. Bloemenmarkten-montages Jean-Pierre Van den Kerckhove stelt een diamontage i.v.m. de bloemenmarkten in Sint-Niklaas en de deelgemeenten voor. Tegelijk verzorgt R. De Cock demonstraties met bloemen. Je kan gaan kijken en luisteren op dinsdag 29 april om 19.30 u. in de bibliotheek van Sint-Niklaas en op 30 april (woensdag) om 19.30 u. in het vroegere gemeentehuis van Belsele. Meiboomplanting Op domein 't Meiveld aan de Groenstraat 54 in Belsele wordt op 1 mei een meiboomplanting georganiseerd. Na de middag wordt ook een meipaar gekroond. Volley met Libera Als je zowat zestien jaar bent en graag volleybal speelt kan je bij damesvolleyvereniging Libera terecht. Die klub zoekt nieuwe speelsters. Bel naar tel. 776.33.94 Welsprekendheid Zaterdag 26 april vindt vanaf 14 u. in de feestzaal van het stadhuis de finale plaats van het welsprekendheidstornooi van Jaycees. Wellicht leest u daarover op een andere plaats in dit blad. Info over 't OCMW Vrijdag 25 april om 14 u. houdt Dirk De Clerck, maatschappelijk assistent bij het OCMW in Sint-Niklaas, een spreekbeurt over de funktie van het OCMW. In het werklozenhuis van het ABW, Truweelstraat 124. KWB-OLVrouw Op 1 mei neemt KWB-OLVrouw deel aan de ACW-gezinsbede- vaart naar Gaverland in Melsele. Vertrek om 13.30 u. aan Huize De Meerleer. Ook KWB-Kristus Koning stapt mee. Vrijdag 2 mei is er in Huize De Meerleer een informatiebijeenkomst over «Wereldsolidariteit», met Monique Boilaerts, stichteres van het werk Shisha Sheva in India. En op 3 en 4 mei vinden de OLVrouwparochiefeesten plaats. KWB-H. Hart Woensdag 30 april gaat de H. Hartparochie op bedetocht naar de Heikapel. De viering of organisatie van de KWB-projektdag voor de H. Hartparochie werd verschoven naar 4 mei. Dan vindt ook de vijfde hobbytentoonstelling plaats. Ook KWB-H. Hart roept op tot deelname aan de bedevaart naar Gaverland. Wandelen in Zelzate Zondag 27 april gaat Wandelklub Waasland de omgeving van Zelzate verkennen. Men vertrekt om 13.30 u. in Sint-Niklaas aan het Heymanplein. Lesavond fotoklub Maandag 28 april om 19.30 u. in Studio 18b aan de Nieuwstraat verzorgen Jos Rummens en R. Van Hese een lesavond voor de foto- en diaklub van Vakantiegenoegens. 1 Mei in de stad Voor een overzicht van de onder impuls van de socialistische beweging georganiseerde 1 mei-aktiviteiten verwijzen we naar een bijdrage op een andere plaats in dit blad. De Sterroute Zondag 27 april wordt een nieuw toeristisch trajekt ingehuldigd. Om 14 u. komt men bijeen aan de Watermolen, Wilfordkaai, voor het inrijden van de Sterroute (fietsroute). Toeristische wielerklub De Reisduif neemt het peterschap waar. Ook de VW's van Temse en Sint-Niklaas en de gemeentelijke overhe den verlenen hun medewerking. Volkse toneelstukjes Nog op vrijdag 25 en zaterdag 26 april kan je in de feestzaal van de Broederschool aan de Akkerstraat 28 de opvoering bijwonen van twee typisch Temsese toneelstukjes: «In de klas van meester Tersago» en «De bruiloft» worden gebracht door De Rozeknop in een regie van René Bogaert. Nieuwe groenten Zondag 27 april vindt in de voormiddag in het Gildenhuis aan de Pastorijstraat in Tielrode rond 10 u. een voordracht plaats over 'Nieuwe groenten', door R. Vangoidsenhoven, gewestelijk in- spekteur. En daarna wordt er gekaart. Organisator is het Tielroodse Werk van de Volkstuinen. Wandelen in Tielrode Woensdag 30 april gaat men in Tielrode tussen 18 en 20 u. op wandel. Vertrek aan het Gildenhuis in Tielrode. Afstanden 7 en 15 km. Wandelklub 't Hoeksken uit Hamme organiseert. 15813 106 Bloemenmarkt op de Vierschaar Nadat de eerste bloemenmarkt te Waasmunster op de Vier schaar vorig jaar een groot sukses kende, besliste het gemeen tebestuur in samenwerking met de plaatselijke bloemenhande laars om op zaterdag 17 mei van 13 tot 17 u. een tweede bloemenmarkt te organiseren op de Vierschaar. Hierbij zijn er zoals in de vorige uitgave tal van animaties en promoties voorzien. Initiatlekursussen voor minder-vallden In de Heidegemeente organiseert men in het kader van de pilootgemeente voor de sport een initiatiereeks tafeltennis voor minder-validen in het lokaal van de plaatselijke tafeltennisklub Dynamica, in zaal Ons Juweel, Hoogstraat 5 in Waasmunster. Deze initiatiekursussen hebben plaats op woensdagavonden, telkens van 18 tot 19 uM op 23 en 30 april, op 7, 14, 21 en 28 mei en op 4, 11, 18 en 25 juni. De kostprijs voor 10 lessen, verzekering inbegrepen, bedraagt 250 fr. Belangstellenden kunnen inschrijven op het gemeentehuis, op de dienst sport en cultuur. Oud-Kajotsters Op zaterdag 3 mei heeft er een ontmoetingsdag plaats voor alle oud-kajotsters van Waasmunster. Het wordt een gezellige namiddag met herinneringen, dia's, enz... In het parochiaal ontmoetingscentrum, Rivierstraat 4. Deelname in de onkosten: 120 fr. Inschrijvingen worden tot 20 april gedaan bij Paula Temest, Nijverheidslaan 106, Annie Moens, Hollandse Molen wijk 49, Lucienne Raemdonck, Kasteelstraat 2a of bij Maria Hofman, Dommelstraat 20. Schilderij gestolen In Taverne Belvedere In Taverne Belvedere, Fortenstraat, werd een schilderij, voor stellende een boerderij met lindenhaag van kunstschilder restaurateur Anton Wittoeck, die zijn atelier heeft naast vermel de taverne, gestolen. Het werk dat in 1984 geschilderd werd, heeft een waarde van 10.000 fr. De politie stelde inmiddels een onderzoek in. Tot op heden is er nog geen spoor van de dader, die dit werk heeft ontvreemd. Tennis voor jongeren en volwassenen De Sportraad van Waasmunster organiseert initiatiereeksen tennis voor jongeren en volwassenen. Elke reeks omvat 10 les sen op zaterdagmorgen: voor jongeren van 10 tot 11 u. en voor volwassenen van 11 tot 12 u. Lesdagen zijn 19 en 26 april, 3, 10, 17, 24 en 31 mei, 7, 14, 21 juni. Deelnemers betalen 250 fr. voor de lessenreeks, lesgever en verzekering inbegrepen. Vooraf inschrijven kan op de dienst sport en cultuur in het gemeentehuis. Met ruime belangstelling ging op zaterdag 11 april het jaarlijkse gezellig samenzijn door van de Nationale Vere niging der Invaliden van het Leger in Vredestijd - afdeling Waasland. Waasmunster Ontmoetingsdag oud Kajotters Zaterdag 3 mei vanaf 14.00 uur kunnen de oud Kajotters van Waasmunster elkaar weer ontmoeten in het parochiaal cen trum. Het wordt een gezellige namiddag met heel wat herinne ringen aan de goede tijd van vroeger. Breughelavond van Handbalclub Waasmunster De handbalclub Waasmunster organiseert op zaterdag 19 april zijn derde Breughelavond in de refter van de gemeentelijke lagere school, Kerkstraat te Waasmunster. Aanvang te 19 u. Het eetmaal wordt gevolgd door een gezellig samenzijn. Kinde ren tot 15 jaar betalen 150 fr. volwassenen 200 fr. Kaarten zijn te verkrijgen bij M. Verdurmen, Hollandse Molen 209, H. De Grave, Patotterijstraat 15, te Belsele en bij F. en H. Maes, Douwstraat 7, te Waasmunster. Toelage van 20.000 fr. Het buurtkomitee van de wijk Ruiter wil de pnesterwijding Deraeve extra in de verf zetten. Het komitee vroeg aan het gemeentebestuur een gemeentelijke toelage, Na overleg tus sen schepenkollege en oppositie kwam men tot een akkoord om 15.000 fr. hiervoor te voorzien. PW-raadslid Marcel Hendryckx en VU-raadslid Verdurmen stelden voor 20.000 fr. te geven. Raadslid Bruggeman stelde dat men een gevaarlijk precedent ging scheppen en dat 15.000 fr. genoeg was. Burgemeester Strobbe liet hierover stemmen. Elf raadsleden gingen akkoord terwijl de overigen tegen stemden of zich onthielden. (vgp) 100 jaar ACV Tijdens het komende werkjaar 1986-1987 viert het ACV- Waasmunster zijn honderdjarig bestaan. Een werkgroep be staande uit Willy De Vuyst, Marc Van Mele, Daniel Van Cleemput, Freddy De Middeleir en André Temest werd opge richt om een programma uit te werken. Men denkt ondermeer aan een ACV-filmvoorstelling, een viering rond de opening van de ACV-lokalen op het einde van dit jaar en het belichten van de 'geschiedenis. Op 14 september wordt er samenwerking met Vakantiegenoegens, een 100 jaar ACV-wandelzoektocht geor- ganizeerd. Rommel- en antiekmarkt In de gemeentelijke sporthal in de Spoorwegstraat te Schelle- belle organizeert de Culturele Centrale een tweedehands rom mel- en antiekmarkt op zondag 4 mei van 10.00 tot 18.00 uur. De toegang is gratis. Zele Rerum Novarum In het kader van de Rerum Novarumviering organizeert ACW Zele Heikant een wandeling langs het onbezette gebied van Heikant. De wandeling heeft plaats op zondag 27 april en vertrekt om 14.00 uur aan de kerk van de Heikant. Op haar beurt heeft het Berlaarse ACW de situatie aangeklaagd van de mensen die tewerkgesteld worden in een derde arbeidscircuit, BTK-er, als tewerkgestelde werkloze. Zij diende een motie in zowel voor de nationale als voor de typisch Berlaarse toestand. Deze vereniging, zonder winst gevend doel, is niet alleen een trouwe patriotische groepering vanwege de bindingen met het leger en de rijkswacht, maar zij is bovenal een sociaal geën gageerde groep mensen die be kommerd is om de sociale on rechtvaardigheid, die de gewe zen miliciens, beroepsmilitai ren en rijkswachters moeten ondergaan, die door hun dienst invalide zijn geworden. Men tracht de ongeveer 25.000 erkende militaire invaliden van vredestijd in een sterke groe pering samen te brengen en te strijden voor de gemeen schappelijke sociale rechten. Men tracht met eigen midde len te helpen op moreel, rechtskundig en financieel ge bied. De NVIL is dus geen verzekeringsmaatschappij en wil geen konkurrent zijn t.a.v. andere sociale akties ten be hoeve van de militairen. Toch beantwoordt de vereni ging aan een reëel behoefte. Dat wordt telkens opnieuw be wezen door de talrijke op komst op de vergaderingen. Tweemaal per jaar komt men in het Waasland samen: één maal in het voorjaar als gezel- _0 samenzijn met eetmaal en éénmaal in het najaar bij wijze van inlichtingsvergadering. Op deze samenkomsten wordt niet alleen informatie van algeme ne aard verstrekt, maar er is ook tijd voor de persoonlijke problemen. Even terug naar het gezellig samenzijn dat doorging in de kazerne Westakkers te Haas donk. De samenkomst had plaats in de bar van de onder officieren waar met een wel- komst-schuimwijntje de eerste kontakten werden vergemak kelijkt. Onder de aanwezigen was er een afvaardiging van het stadsbestuur van Sint-Ni klaas in de persoon van sche pen Van Daele, een afvaardi ging van de nationale bestuurs raad met de nationale onder voorzitter, R. Van den Ber- ghe, een afvaardiging van het militaire kwartier, delegaties uit andere provincies, het vol tallige gewestelijk bestuur en talrijke trouwe leden. Na de openingstoespraak door de gewestelijke voorzitter, de heer G. De Vogel, kon het feestmaal beginnen. Tijdens de diverse gerechten weer klonken de akkordeondeunt- jes van het orkest Gerlo uit Hamme. In de onderbrekingen werd het woord gevoerd door schepen Van Daele die op de gekende vlotte wijze het nut van deze vereniging onderstreepte en de werking aanmoedigde. Hij heeft de groepering van zijn verdere steun en medewerking verzekerd. Vervolgens werd het woord verleend aan de nationale on dervoorzitter, de heer R. Van den Berghe, die het geweste lijk bestuur feliciteerde met zijn toffe werking. Na een toe lichting op de verdere evolutie en uitbouw van de vereniging en het kas- en aktiviteitenver- slag van het provinciale be stuur volgden nog enkele prak tische afspraken en raadgevin gen. De heer Van den Berghe besloot zijn toespraak met een oproep tot solidariteit in deze krisistijd. Indien ook u meer wil weten over deze vereniging of eens wil praten over uw persoonlij ke legerervaringen, kunt u steeds kontakt opnemen via tel. 03-779.74.87 of 03- 779.78.53. kommernis hebben getoond door zelf initiatieven te nemen bij hogere overheden. Op ter mijn stelt het ACW voor dat gemeenten, door hogere loon subsidies, in staat gesteld zou den worden die mensen zelf binnen een volwaardig statuut, te betalen. Zoals het nu is vreest het ACW dat men van nationaal uit hogere tussen komst van de gemeenten zot kunnen vragen, wat heel wai projekten zou kunnen kel deren. Sociaal aanvaardbaar statuut Het zit het ACW hoog dat vele mensen verplicht worden het zelfde werk te doen zonder evenwaardig loon te ontvan gen, zonder dat met het aantal dienstjaren rekening gehouden wordt, ook niet Voor pensioen en ziekteregeling of bij de werkloosheidsregeling. Die mensen hebben geen enkele werkzekerheid en kunnen heel gemakkelijk ontslagen worden door bv. projekten niet te ver lengen. Op het volgende ar rondissementeel kongres zal in een motie gevraagd worden of geen beter statuut kan uitge werkt worden. Men rekent er op dat arrondissementele ver tegenwoordigers in het parle ment daar vragen zullen stellen in dit verband. Voor de ge meentelijke situatie ook in het gemeentehuis werken ve len binnen zo een statuut stelt men het op prijs dat enke le mandatarissen al hun be- Rapentochten te Lokeren De Lokerse Wandelsportvereniging organiseert op zondag 4 mei zijn 25° Rapentocht. De afstanden bedragen 8, 15, 21 en 30 km, en zoals gewoonlijk kan men tussen 8.30 u. en 15 u. vertrekken vanuit de parochiezaal op het jeugd park Hoogland op de Oude Heirweg 125 te Lokeren. Het inschrijvingsgeld bedraagt voor de 8 en 15 km. 40 fr., en voor de 21 en 30 km. 60 fr. Groepen betalen respectieve lijk 40 en 50 fr. Alle deelnemers ontvangen een versnape ring en een tekening als herinnering. Het Rode Kruis staat gedurende de ganse tocht ter beschikking. De 8 km. loopt langs het centrum en de groene gordel. De grotere afstanden trekken richting Doorslaar, Eksaarde en Dak- nam. Inlichtingen bij: Jef IJsewijn, Snepstraat 16 te Lokeren (091/48.37.20) en bij Werner Hillaert. J.V.L. Sint-Niklaas Dag van de politie Zaterdag 26 april is het de 'Dag van de politie' in Sint-Niklaas. Om 10 u. mis in de hoofdkerk, om 10.30 u. bloemenhulde aan het monument der gesneuvelden, om 10.45 u. schouwen van de gelederen vooraan aan het stadhuis, om 11 u. receptie op het stadhuis en om 21 u. gezellig samenzijn in Het Centrum. Uitstap KWB-Duizend Appels Zondag 27 april reist de KWB van Duizend Appels naar Antwerpen en Westmalle. Men vertrekt om 9 u. aan het domein van de paters in Sinaai. Koncert De Kunstvrienden Zondag 27 april om 20 u. verzorgen De Kunstvrienden een lentekoncert in zaal Serwir. Op het programma werken van Donizetti, Massenet, Ch. Ives, Shostakovich, Lehar, Blanken burg, Coates, Mancini, Lennon Mc. Cartney en H. Rombout. Dirigent is Peter Snellinckx, presentatrice Nora De Caluwé. Kaarten kosten 100 frank. Jeugdtoneel in de normaalschool Op 25 en 26 april om 20 u. zijn er toneelopvoeringen in de bisschoppelijke normaalschool aan de Kasteelstraat. Het dertig leerlingen tellende jeugdtoneelgezelschap van de school ver tolkt de komedie «Caesar» van Jef Boden en «Reinaert», in een versie van Noël Yperman. Kaarten via tel. 776.10.88 (tijdens de kantooruren). LDL bij 't Davidsfonds Op vrijdag 25 april om 20 u. spreekt in Het Centrum aan de Grote Markt journalist Louis De Lentdecker op uitnodiging van het Davidsfonds over «Veertig jaar na de bom» d.w.z. over de naweeën van de tweede wereldoorlog. Op donderdag 1 mei onderneemt het Davidsfonds een uitstap naar Middelburg i.s.m. DF-Belsele. Je kan reserveren via tel. 776.66.23. MKK-ontmoetingsdag Zaterdag 26 april houden de Maatschappij Kerkkritische Kriste nen een ontmoetingsdag in het domein van de paters, op Duizend Appels in Sinaai van 10 tot 17 u. «Carmina Burana» van Carl Orff Maandag 28 april koncert in de schouwburg, georganiseerd Sint-Gillis-Waas. Twee gemeentearbeiders gingen met pensioen en werden ten gemeen- door de muziekakademie. Men voert de «Carmina Burana» van tehuize ontvangen: schilder Emiel Van Puyvelde en tuinman Roberts Hilton werden Carl Orff uit. Dirigent is Herbert Janssens. Koren zijn Arti-Vocali gelauwerd. (Iv) uit Antwerpen en het kinderkoor van de Sint-Niklase muziekaka- - demie o.l.v. Kris Soetens. Aan de piano Waaslanders Roland De Munck en Johan Lybeert. Solisten zijn Bernard Degelin, Louis De Vos en Ferdinand Koenig. Hamme. De KU-toneelgroep uit Sint-Anna bracht «de bekoring» voor het voetlicht, (vh) Schaken tegen de USSR y Vrijdag 25 april is er in de cafetaria van de stedelijke openbare Sint-Niklaas. Jeugd en Gezondheid van de gewesten Sint-Niklaas en Dendermonde zette bibliotheek een schaakontmoeting tussen de Sint-Niklase klub een vormingsdag op voor het begeleiden van gehandicapte kinderen. Een dertigtal Colle en een team van Sovjet-medewerkers in ons land, om 17 begeleiders waren van de partij. (Iv) Sint-Niklaas. In hotel Serwir kwam KB-voorzitter Luc Wauters praten op uitnodiging van Cefi-Waasland. U merkt dat er heel wat belangstelling was (Iv)

De Voorpost | 1986 | | pagina 13