EERSTE ZEGE VOOR HONDA'S RALLYTEAM WEER OF GEEN WEER.. DE DUIFJES WORDEN ERDOOR GEJAAGD! DIT WEEKEND MET CEULEMANS, STEYLAERTS, BO0LANGER EN VAN DER SPIEGEL SNUFFEL GREMBERGEN LAAT ZEGE ONTGLIPPEN MEDEWERKERS OPGELET! De Voorpost - 25.4.1986 - 17 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05271.4160 EERSTE NATIONAAL DRIEBANDACQUITTORNOOI VAN SNOOKERKLUB OLYMPIC BILJARTEN Vorig weekend werd het een echte topper in de Snookerklub Olympic aan de Grote Markt in Dender monde. Zaterdag was Ignace Duym vanuit Kortrijk komen opdagen om te proberen zich in de finalelijsten te plaatsen van het eerste nationaal driebandacquittor- nooi. Na verschillende tientallen pogingen, moest hij het biljart laten voor wat het was. Zondagnamiddag was de Antwerpse biljartakademie van René Vingerhoedt en Leslie Menheer te gast in Biljarten. Raymond Ceulemans Dendermonde. Een tiental spelers deden verschillende pogingen zonder in hun opzet te slagen tot hun supporter nummer één, Rik Van Steenbergen, de snookerklub binnenstapte. Onder zijn goedkeurend oog begonnen de mannen uit Antwerpen beter te spelen. Het lukte verschillende onder hen om zich op de finalelijst te plaatsen. Hun topper was wel Leslie Menheer met een serie van zes, wat de hoogste reeks evenaart, twee series van vijf en vier van vier. Stand na drie weekends Zes: Leslie Menheer (Antwerpen), Paul Geerinckx (Zele) en Valère Van Houts (Grembergen). Vyf: Leslie Menheer (2), René Vermeiren (2) (Wuust- wezel), René Vingerhoudt (Antw.), Jean Bloch (Antw.), Karei Flack (Antw.), Paul Geerinckx. Vier: Jan Heuvinck (D'de), Roger Roefs (2) (Wuust- wezel), René Vermeiren, Leslie Menheer (4), René Vingerhoedt, Jos Ongena (Antw.), Jean Bloch en Karei Flack. Vedetten voor dit weekend Op vrijdagavond om 20 uur komen Raymond Ceule mans (Mechelen) en Raymond Steylaerts (Mechelen). Zaterdagnamiddag om 15.00 u. wordt Laurent Bou- langer (Luik) verwacht en zondag om 15.00 uur komt Marc Van der Spiegel uit Aalst. Het zou wel eens kunnen dat de huidige rekords worden weggeveegd, want tenslotte zijn dit vier van de beste driebandperformers ter wereld. De door hen behaalde officiële titels op een rijtje: Ray Ceulemans: 31 wereldtitels, 44 Europese titels, 57 nationale titels, sportman van het jaar 1978 trofee van sportverdienste 1968. Ray Steylaerts: 4 wereldtitels, 14 Europese titels, 21 Belgische titels. Laurent Boulanger: 1 wereldtitel, 6 Europese titels, 11 nationale titels. Marc Van der Spiegel: 12 Belgische titels. Het zou dus logisch zijn dat alle biljarters uit de streek tijdens dit weekend eens zouden gaan kijken in de snookerklub aan de Grote Markt in Dendermonde. VOLLEYBAL AUTOSPORT STREEKGENOTEN MAKEN FURORE Het is om van te dromen: sterk, jong, bezeten van wagens en snelheid en dan met een opgefokt karretje over Vlaanderens kassei- en modderwegen mogen ploeteren terwijl de omstaanders zich staan te vergapen op al dat stuntwerk. Rudy Van Wemmei uit Buggenhout en Patrick Willems hebben daarby nog in hun derde rally een eerste pr^s gereden. Je zou al om minder jubelen. Het begon allemaal vorig Rudy zwaait met het proces jaar, toen Rudy bij Vamo-Ra- verbaal dat netjes in zijn map cing in Aalst een Honda Ac- met dokumentatie zit opgebor- cord op de kop kon tikken die gen. Een dokument, zegt hij, volledig was uitgebouwd tot dat we niet rap zullen vergc- een volwaardige rally-wagen. ten. Mechelen werd dus een Bij Vamo doen ze trouwens desillusie, al had de wagen ge- niets anders dan wagens op toond dat hij met de beste punt stellen en door middel mcekan en dat is vooral te van technische ingrepen op de danken aan de goede zorgen motor het vermogen opvoe- van Garage Willems op het ren. Deze Accord beschikt nu Industrieterrein waar de wa- over 115 din PK en dat is gen gestald staat en na elke heelwat meer dan het oor- rally opgeknapt wordt, spronkelijke broertje dat er gens in de 70 din PK realiseert Sint-Niklaas In Patrick Willems vond hij Voor de tweede rally die een goed navigator-co-piloot, werd gereden, de Vesiac-rally die beroepshalve - hij is een in Sint-Niklaas en het Waas zelfstandig chauffeur - wel wat land, werd de Accord opnieuw gewoon is op de weg. Beiden volledig gevechtsklaar ge- oefenden ijverig en de eerste maakt. Het duurde bijna dag langverwachte rally werd in en nacht, zodat de piloot am- het Mechelse gereden. Groot per vier uur geslapen had voor was de ontgoocheling toen ze hij de wedstrijd moest be- tussen twee "specials" in uit ginnen. koers werden gezet omdat zij Deze Vesiac-rally is niet van een bekeuring hadden gekre- de poes en de specials (ritten gen wegens overdreven snel- op gesloten omloop) die wel heid. Als men zich van het ene bijzonder spektakulair waren, naar het andere geslloten cir- bleken ook zeer gevaarlijk. In cuit begeeft moeten de rallyrij- het noorden van het Waas- ders immers de gewone ver- land, de streek van Doel, wa- keersreglementen naleven, ren de polderwegen als het Wegens de feestdagen van 1 mei en 8 mei (O.H.He melvaart) worden uw teksten en foto's voor de edities van 2 en 9 mei uiterlijk op dinsdagmorgen op de redaktie verwacht. Zoniet kan de puhlikatie ervan niet gegarandeerd worden. (Red.) ware bedekt met een dun laag je modder, zodat de kasseien en landwegen bijzonder glad waren. Uiteindelijk werd Honda's Rallyteam vijftiende in de al gemene rangschikking en tweede in de eigen H-klasse (wagens tot 1600 cc). Alleen de ervaren Holvoet uit Sint- Gillis ging hen vooraf met een Toyota Corolla. Deze uitslag was dus duidelijk een teken dat het allemaal bijzonder vlot verliep. Eerste zege Op 4 april werd gestart in de Rally van de Noorderkempen. Het ging er spannend aan toe en lange tijd reden Rudy en Patrick op de twaalfde plaats in de algemene rangschikking. Toen die cardan dan stuk ge raakte en uit de versnellings bak kwam werden ze terugge slagen tot een 16de plaats, maar in de eigen reeks eindig den ze eerste met meer dan anderhalve minuut voorsprong op hun onmiddellijke belagers. Een prachtige zege dus en het tweetal fier als gieters terug naar hun heimat. Eigenlijk is het een trio want Geert Wil lems gaat steeds mee als meca nicien, omdat er ook ter plek ke nog aan de machine moet gesleuteld worden. Geert kent de wagen door en door en verzorgt hem als een rauw eitje. Niet goedkoop Op zaterdag 19 april reden Rudy en Patrick in Gavere hun vierde rally. De resultaten worden dan bijgehouden want Honda's Rallyteam is inge schreven in de provincie Ant werpen, waar het de provincia le kampioenschappen betwist. Ook wordt er meegedongen Volleybal. Snuffel Grembergen heeft ontegensprekelijk het beste team uit derde provinciale, maar had die seizoen heel wat tegenslagen. Het is meer waard dan een huidige zesde plaats in de klassering (a) naar het kampioenschap van de Vlaamse Autosportfedera tie (VAS). Op nationaal nvieau rijden is nog niet te doen, vertelt Rudy. Daar zitten de mannen met poen en de fabriekswa- gens, maar misschien komt het er nog eens van. Het kost blijkbaar nu reeds geld genoeg. Niet alleen is er de aanschaf van de wagen, ook de inschrijving van elke rally is zeer duur. Zo werd er de laat ste keer 3.600 fr. betaald om te mogen starten. Daarbij mag je dan zeker nog voor 2.500 fr. benzine rekenen. De pnjzen zijn natuurlijk niet mis, maar dekken absoluut de kosten niet. De wisselstukkcn en de werkuren zijn daar nog niet ingekalkuleerd. De enige mogelijkheid is dus sponsoring en daarnaar zijn Rudy en Patrick nu ijverig op zoek. Alleen Vamo-Racing uit Aalst en Garage Willems (Honda) sponsort en dat is wel wat weinig. Dat zal natuurlijk beteren ais er nog enkele be langrijke eerste prijzen uit de bus komen. Dat kan nog dit jaar want er staan nog verschillende rally's op het programma. In totaal zullen ze er negen rijden dit jaar en dat wordt dus een be langrijke som. Om de kas een beetje te spijzen organiseert Honda's Rally Team een T- dansant met discobar Sound- lights in zaal De Hert in Op- dorp op zaterdag 3 mei. De toegangsprijs bedraagt 70 fr. en in voorverkoop 60 fr. Het feest begint om 20 uur. We zijn er vast van overtuigd dat velen eens de sfeer van de huilende motoren en de benzi nedampen willen opsnuiven, al zijn die deze keer dan eerder mooi verpakt. DUIVENSPORT AKTUEEL Zondagmiddag hoorden we in diverse duivenlokalen veel tandengeknars om de onverantwoorde lossing van de duiven op de vluchtlijn Quiévrain. De liefhebbers stonden niet alleen. Streekgenoot en gewaardeerd omroeper van de duivenberichten op onze nationale zender Wim De Lathouwer gaf het aan. Liefhebbers, hou je vast. Overal regen, slechte zichtbaarheid en toch hadden de vergezellen de lef om de manden open te trekken en de duifjes huiswaarts te sturen. Huis waarts is hier zeer veel gezegd. Zeer velen hebben nooit meer het hok bereikt en anderen waren dagen op de dool. De miserie voor de duivenliefhebbers kan je er gemakkelijk bydenken. Rasechte kampioenen sneuvel den nog maar eens op het veld van de vergezellen, die maar aan één zaak denken. De duiven zo vlug moge- lijk lossen en naar huis om de kosten te drukken. Kosten drukken zit er nochtans voorde liefhebben niet in. De reiskosten worden steeds hoger en de service steeds... minder. Bij deze vlug-op-het-seizoen-blunder maken we ons toch enkele bedenkingen. De prijs van de ring is weer omhoog gegaan en een deel van die prijs dient om de radio-uitzendingen te betalen. We weten dat de nationale schatbewaarder, ook al een streekgenoot, met de handen in het haar zit om de eindjes aan elkaar te knopen. We geven hem een gratis tip om aan geld te komen. Schaf eenvoudig een radio-uitzending af. Wat heeft het voor zin, dat over verschillende vluchtlijnen een groot aantal men sen inspanningen doen om de weersgesteltenis door te seinen. Als die dan allemaal in Brussel mooi gebun deld worden en Wim De Lathouwer getroost rich de moeite om ze ons op een perfekte wijze te brengen, lappen de vergezellers al die nuttige informatie aan hun laarzen. Ze doen hun zin, met waardevolle vogels. waarvoor sommige melkers veel inspanningen gedaan hebben. We noemen het ronduit een schande en onverantwoord. De stem van de melker op het thuis front wordt genegeerd. Het is de hoogste tijd dat de verantwoordelijken, toch aangeduid door demokrati- sche verkiezingen van de KB DB, meer verantwoorde lijkheidszin aan de dag leggen en zich aan de rijde van de duivenmelkers, hun leden, scharen. Er moet toch een mogelijkheid rijn om een soort «alarmbel» te luiden en de vergezellen op hun plichten wijzen en ze desnoods te verbieden om in weenomstandigheden als vorige zondag, de duiven te lossen. We menen toch dat er iedere zondag, een gedelegeerde van de KB DB, betrokken is bij het samenstellen van de radioberich ten. Vorig seizoen hebben de vergezellen er op sommige momenten met hun klak, maar dan niet met een duivenklak, naar gegooid. We krijgen de indruk dat ze hun lesje nog niet hebben geleerd. Het enige wat zje bereiken is de duivensport nog dieper de put induwen. Het gaat toch al moeilijk genoeg. Voor de aanvang van het seizoen heente er een soort paniek in de verenigingen, toen de Oostvlaamse maatschappijen het bezoek kregen van de BB1 of Bijzondere Belastingsinspektie en er een ogenblik gedacht werd dat er centen gingen gezocht worden in de kringen van de duivenmelkers. De administratieve problemen zijn maar goed en wel vergeten of de verenigingen worden nu gekonfronteerd met de verge- zellers-ziekte, die niet het minste respekt hebben voor 'DE DUIF'. Het seizoen komt al zo moeilijk van de grond, zodat men best alle te vermijden bijkomende narigheden nog beter kan missen dan de... paramixo- ziekte. BENO SNUFFEL GREMBERGEN 2 BERLARE 3 Snuffel Grembergen heeft te gen Berlare de wenkende zege uit handen gegeven. In de eer ste twee sets werden de be zoeksters inderdaad overklast door een gemotiveerd spelend Snuffel waarbij de blijvende onbeschikbaarheid van A. Van Boterdael in die periode goed werd opgevangen. De thuis ploeg leidde zelfs met 14-4 vooraleer de eerste set werd binnengehaald met 15-8. Ook in de tweede set vlotte het nog goed bij Grembergen (9-5) maar toch kon een aanklam pend Berlare even komen aan dringen (9-9). Niettemin won een vlot spelende thuisploeg ook deze set met duidelijke (15-9) cijfers. Hoe het dan fout beginnen lopen is bij Snuffel kunnen wij enkel maar gissen maar het is een feit dat eens de eerste set prijsgegeven (11-15) de onrust toenam. Het ervaren Berlare had dit onmiddellijk begrepen, haalde in de vierde set een 8-4 achterstand op en slaagde erin een beslissende vijfde set af te dwingen (13- 15). In die vijfde set gaf Snuf- Volleybal. De dames van Thunderbolts Berlare blijven in derde provinciale. Met de komst fel een 3-1 vooreprong prijs en van je nieuwe trainer Patrick Van Driessche is het spelpeil veel verbeterd (a) er werd met 5-8 van kamp 1 gewisseld. In een late opflak- bij en rond Snuffel was bijzon- een staat Grembergen op een Comelis. kering kon Grembergen nog der groot. Men besefte daar onverhoopte tweede plaats. Berlare trad aan met M. Baert, gelijk stellen (10-10) maar Ber- dat men een wenkende zege Voor Snuffel speelden: C. Van Beckaert, G. De Block, M. De lare dat de gelegenheid ten zomaar weggafRiet, C. Claes, G. De Ridder, Block, De Kegel, De Schutter, volle benutte, liet de zege niet Bij de reserven won Snuffel K De Blende, S. Daelman, Sickien, Tackaert. Thibeau. meer ontglippen. Berlare ver- met 2-1 (setstanden 15-9, 15-6, M. Waegeman, T. Caudron, Van Cauteren. Coach: P. Van diende deze overwinning al- 9-15) en de Snuffeljunioren Van Der Veken, H. Van Hau- Driessche. leen al om de niet afgevende wonnen tegen Oudegem met te, S. De Ridder, P. Vlae- inzet maar de ontgoocheling 3-2 na een knappe partij. Met- minck, C. Roef. Coach: M. EVA

De Voorpost | 1986 | | pagina 17