EENDRACHT AALST EERSTE DOEL BEREIKT MOEILIJK TE VOORSPELLEN EN DAAR IS SIMOEN WEER NAAR DE EINDRONDE ZONDER VEEL MOEITE EENDRACHT AALST: PUNTJE MEEGRAAIEN LEO CANJELS: "HET SEIZOEN IS AL GELUKT" ACHTSTE VOLKSCROSS De Voorpost - 25.4.1986 - 19 Frytcots DESMEI VOETBAL EINDRONDE TWEEDEKLASSE Berchem terug naar eerste. De klub met stamnummer 28 klimt na vijf seizoenen tweedeklassevagevuur weer naar de hoogste voetbalafdeling. En de ambities van Berchem... proberen in eerste te blijven. Wie met Berchem volgend jaar de plaatsen van Lierse en Waterschei inneemt, blijft ondertussen een grote onze kerheid. De eindronde tweede klasse moet daarover beslissen. Racing Jet kent het klappen van de zweep. De Brusselaars moesten zich tevreden stellen met de tweede plaats nadat in het seizoenbegin met de tegen stander gewoon de vUer werd geveegd. Vandaag lijkt Jet, na dne opeenvolgende overwinningen, weer de technisch sterkste ploeg. Jet speelt met spelers die bijna allen eersteklasse meemaakten en vandaag blijk baar opnieuw van die voetbalruif wensen te delen. Tweede kandidaat wordt Winterslag. De Vieze Man nen van de mijn. Het mijnvoetbal dat na Waterschei zijn laatste vertegenwoordiger in eerste kwijtraakte. Voor Winterslag kan de eindronde dus ook de heer schappij in Limburg betekenen. Op Sint-Niklaas be wees Winterslag in ieder geval over een stevig geheel te beschikken. Pittig detail: als opvolger van Novak wordt bij Sint-Niklaas meer en meer de naam van de huidige trainer van Winterslag genoemd. Bulatovic zit dus in een op zijn minst vervelende situatie. Dat Winterslag wordt trouwens ook de eerste tegenstander van Sint-Niklaas. Sint-Niklaas, dé ploeg van de derde periode, maar dus ook de ploeg die de laatste weken het diepst in de reserves moest. Er wordt dan ook gevreesd dat de Waaslanders in deze eindronde wat kracht te kort kunnen komen. De spelen zelf vinden zich wel paraat voor de zware eindstrijd. De vierde kandidaat voor het tweede stijgenticket is Eendracht Aalst. Ook al een ploeg die zich de laatste weken het zweet in de schoenen speelde. Aalst kan rekenen op een fone aanhang en vorige week nog werd in de Aalsterse kantnes gevierd alsof de titel binnen was. Een ploeg met ontzettend veel zelfvertrouwen, waar blijkbaar iedereen fysisch paraat staat. De eindronde, elders vindt men de kalender, blijft een dubbeltje op zijn kant. Misschien nog een laatste aanwijzing: Winterslag behaalde in kompetitie 11 van de 12 punten tegen zijn tegenstanders van morgen. Is dat gegeven misschien een moreel duwtje in de Limburgse rug? Hugo Aerts DE KALENDER 27 april: Racing Jet - Aalst Sint-Niklaas - Winterslag I mei: Aalst - Racing Jet Winterslag - Sint-Niklaas 4 mei: Racing Jet - Winterslag Aalst - Sint-Niklaas 8 mei: Winterslag - Aalst Sint-Niklaas - Racing Jet II mei: Sint-Niklaas - Aalst Winterslag - Racing Jet 18 mei: Racing Jet - Sint-Niklaas Aalst - Winterslag Eendracht Aalst moet het in de eindronde als eerste wedstrijd opnemen tegen RC Jet. Een moeilijke op dracht voor de poulains van oefenmeester Canjels. Maar uitgaande van het feit dat tijdens de zogenaamde officiële kompetitie tegen de Brusselaars 3 op 4 werd geboekt, ligt het in de mogelijkheid dat Eendracht minstens één punt kan wegpikken in de Brusselse randgemeente. We steunen ons hierbij op het feit dat Aalst momenteel beschikt over een oersterk midden veld, bezet met klassespelers als Limpens, Hoebeeck en Moortgat. Vooral deze laatste liet tijdens de jongste wedstrijd tegen Bergen een zeer gunstige indruk na. Hij citeert ons hierover: "Na weken van zoeken en tasten in het Aalsterse team en zelfs enkele ontgooche lingen van formaat geïnkasseerd te hebben, heb ik thans mijn beste draai gevonden." Een ander positief feit is dat Geert Van Roy in zijn beste vorm verkeert en weer op volle snelheid in de verdedigingszone van de tegenstander weet binnen te dringen. Naast hem spurt El Fahem telkens gepast mee, zodat Eendracht ook al dank zij de onverdroten werkkracht van Bassett, over een drietal spitsen be schikt die respekt afdwingen bij iedere verdediging. Of Canjels in Jet resoluut de aanval zal blazen, wilde hij niet kwijt. De Hollander heeft genoeg voetbalkaas gegeten om zo maar niet direkt in zijn kaarten te laten loeren. Hij weet dat met nog zes extra matchen voor de boeg, die bijkomende kompetitie alle kanten uitkan. (abl) SK SINT-NIKLAAS - WINTERSLAG 0-1 AALST - BERGEN 3-1 Dat Sint-Niklaas zou meedoen aan de eindronde wisten we al een tijdje. RC Jet en Winterslag waren ook al van de party. Eendracht Aalst komt nu het viertal voUedig maken. Dat er twee Oostvlaamse ploegen in deze by komende kompetitie zitten kan ons alleen maar verheugen en deze laatste wedstrijden interessanter maken. De Aalstenaars zullen allicht een belangrijke bijdrage leveren in de publieke belangstelling. Kyken we even naar de cyfers van deze week: op Sint-Niklaas waren er 1.000 kijkers, op Aalst 4.500 en op Jet 400. De trouwe Aalsterse aanhang zal allicht gemakkelijk op verplaatsing gaan naar Jet en Sint-Niklaas, indien er enige kans op promotie bestaat en dat kan alleen maar in het voordeel van de kassiers zyn. De thuisploeg nam vanaf het startsein het initiatief in han den en reeds op de 4de minuut knalde Bassett tegen de vuis ten van de bezoekende doel man. Toen de Brit zich vier minuten later kon vrijmaken op de rechterflank, bereikte hij in één tijd El Fahem en die stelde Crahay in de gelegen heid om met zijn zware linker nummer één tegen de netten te keilen. Aalst bleef op het mid denveld de situatie beheersen, maar Bergen was zeker niet ongevaarlijk op de counter. Zo bijv. had doelman Moyson reuzegeluk toen Lefèvre na twee opeenvolgende kansen, er maar niet in slaagde van dichtbij de bal over de lijn te werken. Dat lukte op de 25ste minuut Wattiez uiteindelijk wel, na een scherpe voorzet van De Greve. Na die gelijk maker stond Aalst wel wat aangeslagen en kende ook wel tegenslag toen na een door- steekpas van Hoebeeck een kei van Van Roy tegen de deklat pletste. Op de 35' kwam Aalst opnieuw op voorsprong. Hoebeeck slingerde de bal naar de verste paal en El Fa hem bewees nog maar eens hoe sterk die zijn kopspel is. Onmiddellijk na de kampwis seling kreeg Wattiez een open kans kado, maar besloot van dichtbij pardoes in de handen van de Eendrachtdoelman. Aalst ging nadien op zoek naar de derde en geruststellende treffer. Het maakte het spel echter te ingewikkeld en ook de laatste en beslissende pas kwam er zelden goed uit. Met nog acht minuten voor de boeg stelde Aalst zijn deelname aan de eindronde tenslotte safe. Droessaert, ingekomen voor El Fahem, schoof in één tijd de bal naar Bassett die laag in de rechterhoek inschoot. Bergen kon in de laatste minuten nog op een grotere achterstand ge plaatst worden, maar en Limpens slaagden er nief iri de wenkende kansen te verzil veren. Scheidsrechter: Thirion Toeschouwers: 5.000 Aalst: Moyson, Moock, De- rijck, Ennekens, Crahay, Hoe beeck (84' De Winne), Lim pens, Moortgat, El Fahem (79' Droessaert), Bassett en Van Roy. Doelpunten: 8' Crahay 1-0 25' Wattiez 1-1 38' El Fahem 82' Bassett 3-1 (abl) Na een wedstrijd tegen het zwakke en vooral onmondige Bergen is Eendracht er uiteindelijk in geslaagd zich te plaatsen voor de eindronde in tweede klasse. Voorzitter Juul Matthijs heeft steeds geloofd in dit wapenfeit en vertelt aan iedereen die het horen wil dat Eendracht er nu ook zal in slagen de poort naar eerste klasse te forceren. Dat is natuurlek een ander paar mouwen omdat Jet, Sint-Niklaas en Winterslag tegenstanders z(jn die al evenzeer "gelommerd" liggen op een promotie naar 's lands hoogste voetbalreeks. Om nu terug te komen op die wedstrijd tegen Bergen moet het uit onze pen dat we toch nog maar eens hebben moeten vaststellen dat Een dracht moeilijk het spel kan maken. Er ontbreekt in het team nog altijd iemand die het verschil kan maken en dat on danks het feit dat bijv. Geert Van Roy weer naar een opti male vorm is gegroeid en een Jan Hoebeeck op het midden veld een grotere werkkracht is gaan vertonen. Oefenmeester Canjels verklaarde na de be slissende match tegen Bergen dat Eendracht op de wilskracht van de jongste weken zal blij ven doorglaan met in het ach terhoofd de slogan "waar een wil is, ligt een weg". Blijft Eendracht Aalst-Bergen 3-1. Gert Van Roy speelt steeds beter naarmate de eindronde natuurlijk de vraag of het po- nadert (per) tentieel dat de jongste weken diep in de vergaarbak heeft moeten graaien bij machte zal zijn om ook tijdens de ein dronde extra-inspanneingen te leveren. Oefenmeester Canjels meent van wel en steunt zich hierbij op het feit dat de kondi- tie eigenlijk nog niet is aange tast en dat hij weer kan reke nen op de aflossingspunten Droessaert en De Winne, die beiden op het gepaste ogenblik uit de blessureperiode zijn te ruggekeerd. In ieder geval is het bereiken van de eindronde op financieel vlak voor Een dracht Aalst een enorme mee valler, want zij die het aan schouwen van ligavoetbal nog niet moe zijn zullen ongetwij feld storm lopen naar het Een- drachtstadion. (abi.) Uitbundige vreugde bij de talrijke supporters. Aalst speelt de eindronde (per) Sint-Niklaas - Winterslag 0-1. Bassett kopt op doel, de Bergense goalie redt (per) Geel-blauw heeft het derde deel van de kompetitie niet glorieus kunnen afsluiten, al heeft het nog een puntje voor op Aalst in het periodekam pioenschap. In de algemene rangschikking wipt Eendracht over SK. Deze laatste wedstrijd tegen Winterslag kan een barometer zijn voor wat volgen gaat, maar deze match was geen echte toetssteen. De thuis ploeg was voortdurend in de aanval, terwijl Winterslag dui delijk met een punt tevreden was en zich niet uit zijn kot liet lokken. Een zeer late treffer besliste nog over de uitslag. Omdat deze wedstrijd toch eigenlijk zonder belang was, kregen de invallers speelgele- genhcid. In dit barre weer was het in feite geen gunst, maar zo konden we toch nog kijken naar Jantje Simoen. Hij kreeg trouwens een vroege kans toen Vandenhende hem bediende. De bal werd echter door kee per De Bruyne met de vuisten over de dwarsligger geslagen. Sint-Niklaas wou er wel wat van maken en kwam aandrin gen langs Van Wambeke, Van denhende en Deproot. Winter slag bleef rustig in zijn stellin gen en het publiek moest wachten tot de veertigste mi nuut om een échte bezoekende kans te zien. Pierre Denier werd door Nillis voor keeper De oefenmeester van Eendracht Aalst had na de vlotte 3-1 zege tegen Bergen de glimlach van de grote dagen. "In feite is ons seizoen al gelukt na het halen van de eindronde. Dat was tenslotte onze doelstelling vanaf de start van de kompetitie. Nu weet ik wel dat de prijzen alleen op de eindmeet worden uitgedeeld, maar neem van mij aan dat we gewoon doorgaan. Trouwens, onze rechtstreekse tegenstanders in de eindronde kunnen we beslist aan en vermits nu ook Geert Van Roy naar zijn beste vorm is gegroeid en ik weer kan rekenen op Droessaert en De Winne als waardevolle aflossings punten, meen ik een even grote kans tot promotie te hebben als Jet, Sint-Niklaas of Winterslag", dixit Leo Canjels. (abl) De Maeyer vrijgespeeld, maar Denier aarzelde te lang. Direkt na de rust algemene konstematie toen scheidsrech ter Costantin Van Wambeke en Smolders naar huis stuurde. Het publiek begreep er niets van. Op het eerste gezicht wa ren beide spelers in mekaar blijven haken en zo vrij hard in kontakt gekomen. Een echte fout leek er dus niet te zijn. De ref oordeelde er anders over en liet beide ploegen met tien man verder akteren. Ook tijdens die tweede helft veranderde het spelbeeld niet. Sint-Niklaas probeerde aan te vallen en Winterslag kwam al leen uit zijn schulp bij lichte tegenstoten. De bezoekende verdediging was blijkbaar ook te sterk voor Cornet die Van denhende verving na de rust. Op drie minuten van het einde gebeurde het dan toch. Achterspeler Daemen was op gerukt en door een mistasten van De Proot kon die ervan profiteren om de rood-zwarten de volle buit te bezorgen. Sint-Niklaas en Aalst kun nen zich nu volop voorberei den op de eindronde, die zon dag begint en duurt tot 18 mei Vooral Aalst lijkt de ploeg in forme, al komt RC Jet terug uit een diepe put en won drie maal na mekaar. Sint-Niklaas speelde zeer regelmatig en rea liseerde een reeks van negen wedstrijden zonder nederlaag in de derde periode. Het kan dus een open strijd worden. Sint-Niklaas - Winterslag 0-1. Joris Cornet wordt hier fel gehinderd (dw) Sint-Niklaas - Winterslag 0-1.De Winterslagdoelman kan de bal nog wegschoppen en Cornet is eraan voor de moeite (dw) Zondag 27 april is er heelwat te beleven in het centrum van Haasdonk. De plaatselijke kulturele raad organiseert er voor de achtste maal een volkscross, een kleurrijk en sportief gebeuren op zichzelf dat heelwat animatie en leven brengt op het gemeenteplein. Daarenboven wordt als klap op de vuurpijl om 18.00 u een dropping voorzien van val schermspringers en dit voor de eerste maal in het centrum van Haasdonk. Er wordt enorm veel volk verwacht voor beide manifestaties. De cross start om 14.00 u. De inschrijvingen worden inge wacht op het plein vanaf 13.30 u. Prijs 30 fr. Paspoort mee brengen. Het programma ziet er als volgt uit: Pupillen (jongens en meisjes) geboren 1975 en 1976 lopen 3 x 300 meter met start te 14.00 u. De miniemen (jongens en meisjes) van 1973 en 1974 lo pen respektievelijk 4 x 300 en 3 x 300 meter. Start te 14.20 u en te 14.35 u. De benjamins 'A' jongens en meisjes van 1981 lopen 1 x 300 meter met start te 14.45 u (jongens) en 14.55 u (meisjes). Vanaf 15.10 u lopen de vetera nen (vóór 1951 geboren) 6 x 600 meter. Verder zijn er reek sen voor junioren, senioren heren (51-68), benjamins 'B' jongens en meisjes van 79-80, benjamins 'C) jongens en meisjes van 77-78. Kadetten jongens en meisjes van 7-72, scholieren jongens en meisjes van 69-70 en juniores-seniores- dames van 51 tot 68. De laatste wedstrijd vangt aan te 17.30 u, zodat er tijdig plaats kan gemaakt worden voor het spektakel van de val schermspringers. Allen daarheen! Sint-Niklaas - Winterslag 0-1. Vooral keeper Moyson, van ver teruggekomen, was gelukkig (wvdv) met de sportieve overwinning op zichzelf en op de andere tweedeklassers (per)

De Voorpost | 1986 | | pagina 19