PROVINCIAAL VOETBAL IN HET WAASLAND AFSCHEID IN MINEUR SK BEVEREN TE GAST OP HET KONKELGOED VOOR KANDIDAAT-KAMPIOEN WILLY MEERSMAN EN EDDY MAES BLIJVEN AAN HET BEWIND BIJ VW HAMME KAV DENDERMONDE OP ZOEK NAAR VIER VOETBALLERS RENE VERNIERS TRAINT ROBUR MOERZEKE VLOTTE ZEGE MELDERT ZET LEBBEKE VOOR SCHUT IN DE SLOTMINUUT ELK EEN HELFT 20 - 25.4.1986 - De Voorpost In eerste provinciale hebben de beide Wase vertegenwoor digers een drawn gespeeld. Melsele en Temse zullen beide eindigen in de middenmoot. Temse speelde een eerder zwakke partij terwijl Melsele op het veld van SK Aalst het weinige publiek toch nog iets kon laten zien. Voetbal. Trainer Toon Pfaff Het werd een flauwe voet- van E. Zele moest insprin- balnamiddag op Temse, dat gen (bvw) moest aantreden met een on- VOETBAL MENEN - EENDRACHT ZELE 2-1 By het veroordeelde Menen is de malaise in de Zeelse spelersgroep nogmaals tot uiting gekomen. Op het appel ontbraken Mare De Brabander en John Christiaens en deze forfaits waren een eerste teken aan de wand. Door hun afwezigheid startte Toon Pfaff als libero maar liet zich aan de rust vervangen door Bruno De Wilde. De Eendrachttrainer was verbolgen omwille van een te kort aan inzet van een aantal spelers. Een meer dan bedroe vende vaststelling. Na de pau ze toonden de tricolores met Eugène Blomme als center- voor iets meer inzet maar lie ten de reeks open doelkansen schrijnend teloorgaan. Het toppunt van hun gebrek aan opportunisme viel in de slotmi nuut toen Theo Bordui aan de doellijn de bal voor doel bracht waar een viertal Een- drachters de kans op een pun- tendeling lieten teloorgaan. Hulptrainer Romain Van Driessche zocht geen veront schuldigingen voor de opval lend zwakke prestatie van A- lain Cneudt. "Onbegrijpelijk dat een speler van zijn klasse en waarvan elkeen weet dat hij Voetbal. Marc Cooreman de mogelijkheden heeft om van E. Zele (bvw) een wedstrijd te oriënteren in eerste instantie zijn opdracht als linkerhalf negeert. Hij vertoefde tegen de richtlijnen bestendig op rechts en speelde op een beschamend niveau. Het heeft zijn ondergraven po sitie in de spelersgroep slechts verergerd." Noemde een boze Toon Pfaff de nederlaag in Menen een goede zaak voor bepaalde spelers lijkt de controverse rond zijn speler-trainerschap uit te monden in een geschil voor de kommissie van het statuut van de speler. Het Een- drachtbestuur besloot Pfaff nog enkel als trainer te behou den en wil zodoende sleutelen aan het kontrakt van de Bever enaar dat slechts afloopt eind 1987. Intussen zijn de geruch ten van kandidaat-opvolgers in - - - r de Elststraat opgedoken. Zo d_... wilde doen- *Uj kostte ons 150.000 weer in te nemen." Daarvoor wordt de naam van Roland frank. Wij hebben Wilskracht moet je flink gewapend zijn." Beelen, jeugdtrainer bij van ^ele »0VM7 Gijzegem - zijn oorspronkelij- RWDM, genoemd en hoon na ke klub - voorgesteld om hem enig scoutingswerk de over- gang tot de mogelijkheden van een drietal spelersgilde inval- JjEDE STEVIGE KLUIF SK Beveren is op vrydag 25 april om 18u30 te gast by SK Lebbeke. Volgens sekretaris en oefenmeester Richard Van der Straeten verschijnt de eersteklasser "au grand com plet" op het Konkelgoed. In die zin zou enige tijd geleden een afspraak gemaakt zijn. Intussen is de tweede pro- een jaar gratis ter beschikking vineialer bedrijvig op de voet- te stellen en verzekerd dat we balbeurs. Oswald D'Hondt hem intussen door specialisten werd langs de verzoenings- zullen laten behandelen. Gij kommissie aangeworven. Hij ze gem heeft dat voorstel van is 33, voetbalde eerder bij de hand gewezen. Je begrijpt Eendracht Zele en vervolgens dat we geen financiële risiko's bij Lokerse SV waar hij in willen nemen en investeren in konflikt kwam. een voetballer waarvan we niet Tijdens het huidige seizoen zeker zijn dat hij nuttig kan was D'Hondt inaktief. Lebbe- zijn. ke heeft hem aangetrokken Chris zelf was nochtans met de bedoeling de defensie graag lid van SK Lebbeke ge- steviger te maken. bleven. Verder hadden we met "Verder kijken we uit naar veel gekwetste spelers af te een middenvelder en een rekenen. Frans Peeleman en spits", stelt Richard Van der Jean-Pierre Hals waren weken Straeten. inaktief. Jongeren als Philip "De kern moet ruimer wor- Heirbaut en Chris Matthijs den. Hij is te beperkt. Dat hadden met hogere studies af bleek dit seizoen. Wij beschik- te rekenen. Wij hebben niet ten over te weinig troeven om altijd in de beste omstandighe- een rol te spelen. Bovendien den op hen beroep kunnen kenden we tegenslag. doen. Vandaar dat we ons ver- Chris Missotten, die als spits plicht zien om versterking aan voor één jaar werd aangetrok- te trekken, willen we in de ken, viel wegens een kwetsuur nieuwe kompetitie een rol spe- uit nog voor de kompetitie be- len. Het is onze intentie om zo gon. Wij hebben geen enkele vlug mogelijk de verloren keer op hem beroep kunnen plaats in eerste provinciale volledige ploeg. Niet alleen waren er drie geschorsten, in de tweede helft moest ook een gekwetste Martens vervangen worden. Ertvelde, dat nog en kele punten moest sprokkelen om de degradatie te vermij den, kwam dus meer gemoti veerd tussen de lijnen en liet al dadelijk zijn bedoelingen blij ken. Na amper drie minuten kwamen de strijdlustige bezoe kers op voorsprong. De Rid der gaf een mooie voorzet aan Segers die niet aarzelde De thuisploeg kon dan meer in de wedstrijd komen en tegen het halfuur was het gelijk langs Rombaut. Temse liet dan nog enkele staaltjes van voetbalkunde zien, maar de bezoekende keeper Vermeersch hield zijn muit ongeschonden. In de tweede helft was de situatie helemaal anders. Ertvelde zwaaide nu de plak en Michiel- sen en Segers drukten zwaar op de plaatselijke verdediging. Toen het nog twee spelers ver ving door verse krachten, kwam Ertvelde ei zo na zege vierend uit de strijd. SK Aalst en Melsele maakten er dus een aangenaam kijkstuek van. Na een halfuur kwam de thuis ploeg op voorsprong langs Keymolen die kon gebruik ma ken van een vlotte kombinatie tussen Vermoesen en Van La- them. De steeds gevaarlijke Waem moest rond het uur in de strafschopzone neergelegd worden en hijzelf zou de straf schop omzetten: 1-1. De wed strijd was nu zeer evenwichtig en opnieuw was er een straf schop nodig om de bordjesman aan het werk te zetten. Er werd een zware overtreding geblazen op Van Laethem en Bart De Bruyne zette de straf schop om. Bezoeker Van Stry- broeck scoorde op de 75ste minuut de bezoekende gelijk maker. En dat was verdiend ook. Volgende zondag moet Mel sele opnieuw op verplaatsing, deze keer naar de tegenstander van Temse, Ertvelde. Temse ontvangt thuis Heirnis, de ploeg die vorige zondag leider Wetteren in bedwang hield en kan er voor deze laatste wed strijd nog een mooi kijkstuk van maken. Temse kan altijd iets meer tegen gereputeerde tegenstanders. Tweede provinciale Kemzeke, de eerst geklas seerde Wase ploeg, kreeg het thuis niet al te lastig tegen Kerksken, dat ook geen degra- datiezorgen heeft. Aanvanke lijk waren het zelfs de bezoe kers die de touwtjes in handen namen. In die periode bleef Kemzeke overeind dankzij doelman Smet. Vlak voor de rust, op een psychologisch zeer geschikt moment, scoorde Kemzeke tweemaal langs Stre- meersch en Boon. Diezelfde Boon zou onmiddellijk na de rust de kloof nog uitdiepen. Hij plaatste een hoekschop rechtstreeks in doel. Perreman van Kerksken mocht dan wat milderen op vrijschop, maar Verwilghen scoorde nog een vierde thuisdoelpunt. Vrasene kreeg thuis Stan daard Denderleeuw op be zoek. De thuisploeg die nog wel enkele punten kan gebrui ken, heeft vrijwel de ganse wedstrijd gedomineerd maar een schrijnend gebrek aan af- werkersondanks vele mooie kansen, heeft weer voor een nederlaag gezorgd. Dender leeuw kon immers tweemaal scoren uit de enkele kansen die het kreeg en meteen kreeg de thuisploeg de kous over de kop. Zondag gaat Stekene naar Vrasene op bezoek. Ste kene is al zeker van de degra datie, maar Brakel en Vrasene kunnen nu beslissen. Datzelfde Brakel ging spe len op Kruibeke, waar het met 1-1 één punt uit de brand sleepte. De bezoekende ploeg was tijdens de eerste helft zelfs duidelijk beter, maar de spit sen kwamen niet aan hun trek ken. In de tweede helft werd een fout op de plaatselijke Cockheydt niet bestraft, maar even later trof Brakel raak na een hoekschop langs Wim Hoeck. Kruibeke verstond het echter zo niet en ging verwoed in de aanval. Verberckmoes en Van Mieghem leverden goed voorbereidend werk en Segers kon afronden in de 77ste mi nuut. Al bij al bleek het een juiste uitslag na een aantrekke lijke wedstrijd. Kruibeke bezet een niet onaardige zesde plaats en kan die niet meer verliezen, ook niet als Robur er zondag mocht gaan winnen. Lokerse reisde naar leider Geraardsbergen en kwam van een kale reis terug. Wie tegen Lokerse speelt weet dat er lean en mag gevoetbald worden. De Waaslanders spelen im mers een zeer open voetbal. Zij scoorden 41 keer, maar lieten er ook 48 binnen. Ge raardsbergen speelde daarbij nog zeer geïnspireerd en zo werd het 4-1, al scoorden de bezoekers het eerst langs Van Hoenacker op de 14de minuut. Na de rust werd het te veel voor de bezoekers die nog vier plaatselijke treffers moesten toestaan. Door deze zege is Geraardsbergen nog niet zeker van de titel want Lebbeke ver loor thuis tegen Meldert. Dat Meldert krijgt volgende zon dag de gemakkelijkste op dracht tegen Brakel, terwijl de leiders het tegen Standaard Denderleeuw moeten opne men. In derde provinciale De kampioen is hier al lang gekend. Sint-Gillis-Waas heeft zich in de tweede helft van de kompetitie opgeworpen als de beste ploeg. Het heeft al zeven punten voorsprong op Grem- bergen, dat in zijn laatste wed strijden laat zien wat het eigen lijk kan mits meer zelfvertrou wen. Onderaan zijn Oudegem en Klinge veroordeeld, al speelde Oudegem nog gelijk tegen Haasdonk. Klinge moest tegen Kieldrecht het veld in en moest winnen om nog een wa terkansje op het behoud te hebben. Dat is niet gebeurd. Hoewel Klinge vlot meespeel de werd het met 2-1 verslagen. Spijtig dat een own-goal elke kans op redding moest ont nemen. Reeds in de eerste helft van Haasdonk-Oudegem stonden de 1-1 eindcijfers vast. Haas donk kreeg nog wel een kans met een penalty in de tweede helft, maar de bezoekende keeper bracht redding. Vol gende week krijgt Haasdonk nog Excelsior op bezoek. De Sint-Niklazenaren gingen vori ge zondag verliezen op Kallo, dat zich hiermee kompleet vei lig stelde. Ook hier stopte de bezoekende doelman Heylen een strafschop. Waasmunster-Sint-Gülis- Waas was een wedstrijd zon der veel belang. Het werd uit eindelijk 1-2 voor de leiders, dankzij een strafschop. Daar door kreeg Engels de kans om zijn doelpuntensaldo aan te dikken. Hij scoorde liefst 28 doelpunten dit seizoen. In vierde provinciale Sombeke heeft de titel reeds gevierd en smeerde verder met 0-3 oj> Hoogeinde. Volgende week trekt rood-wit naar twee de Moerbeke, maar dat houdt geen gevaar meer in.. Ook Moerbeke kan de tweede plaats niet meer verliezen aan Gerda dat nu nog naar Eksaar- de moet. De White Boys verlo ren wel op Lutterzele met 4-3 en zullen het ook op Rupel- monde niet gemakkelijk krij gen. Maar die jongens kunnen er even goed een oefenpartij tje van maken. In vierde pro vinciale is de strijd gestreden. (e.g.) lersploeg van RWDM. Joost Akens GERMINAL EKEREN - JONG LEDE 1-0 Het tweede gerangschikte Ekeren heeft zich tegen Lede niet echt kunnen doorzetten. De Antwerpenaars hadden het lang niet gemakkelyk om de overwinning te behalen. Die overwinning kon zelfs in het beste geval nog recht geven op promotie. Aan inzet ontbrak het dus net bij de thuisploeg maar Lede bood goed weerwerk. Ekeren ging in de aanvangs fase al te overhaast te werk. Steeds trachtte het met hoge ballen voor het doel het gebied van doelman Vijt te teisteren. De stoere verdediging van Le de gaf echter geen krimp. On danks het duidelijke veldover- wicht van de thuisploeg bleef de openingstreffer uit. Lede Voetbal. Freddy Jacobs van hield vooralsnog stand en was 2ele vooral voor de koffie op verde digen aangewezen. GUY DE BAERE IS TE DUUR De voorbereiding op volgend seizoen is al enige tyd aan de gang in Dendermondse voetbalkringen. Het bestuur had zopas een uitvoerig gesprek met oefenmeester Etienne Borré, die, zoals gemeld, aan het bewind biyft. Na de rust tapten de gasten duidelijk uit een ander vaatje. Offensief gezien gingen de Oostvlamingen nu duidelijk wat ondernemen. Rond het uur kwam Ekeren echter op voorsprong. Van Veldhoven wist de terecht toegekende strafschop met sukses te ne men. Nu werd de druk van Lede in de richting van het doel van De Pueter nog groter. Zo kreeg een bedrijvige Car- lier nog twee mooie kansen terwijl Glenn Geeraerts pech kende toen zijn schot op de deklat uiteenspatte. Lede ver diende nu wel de gelijkmaker voor zijn strijdlust maar in het wedstrijdeinde kwamen de be zoekers wel zeer goed weg toen Ruts een gemaakt doel punt aan de voet had, doch zich totaal verkeek. Ondanks de overwinning van Germinal Ekeren wordt Harelbeke toch de nieuwe kampioen in derde nationale A. Lede strandt op een elfde plaats. Toch is het verschl met het vierde gerangschikte Nino- ve amper drie punten. Trainer Mergeay wist aldus te stellen dat hij best tevreden kan zijn over de prestaties van het voorbije seizoen. Enkel tegen het einde van de kompetitie aan wisten de groenhemden zich onvoldoende door te zet ten om een betere klassering af te dwingen. Scheidsrechter: Sercu Jong Lede: Vijt, Verhelle, De Rijck, Bettens, De Winne (63' Van Tilburgh), Mertens, Lor- ré, Loopmans, Geeraerts, Car- lie r, Franky Van der Schueren (73' Frans Van der Schueren). Doelpunt: 61' Van Veldhoven 1-0. (g.d.t.) VW Ham me heeft deze week zjjn speler suitgenodigd voor een gesprek. Vooraf werden WUIy Meersman en Eddy Maes gepolst. Het is de bedoeling van de vierdeklasse om volgend seizoen onder hetzelfde sportieve bewind de stryd aan te binden. "Die optie hebben we al eni ge tijd genomen", zegt voorzit ter Westelinck "De ervaring heeft geleerd dat we niet beter kunnen gediend zijn. We heb ben een reeks wedstrijden ach ter de rug waarin we 22 op 24 punten behaalden. Pas voor een paar weken brak de veer. Ergens had ik die ontknoping verwacht. De kansen op de titel waren lang vervlogen. Op welke basis kon je de spelers trouwens nog motiveren? Wel ke richting we de komende weken uitgaan zal afhangen van de wenken die Willy Meersman geeft. Hij heeft zijn intenties te kennen gegeven. Op die basis treffen we de schikkingen en nemen opties. Ik vind het niet meer dan logisch dat de trainer bij iedere sportieve beslissing wordt be trokken. We zullen onverwijld de wenken die hij ons mee geeft volgen. Wel te verstaan moet rekening worden gehou den met de financiële moge lijkheden. Het nemen van risi ko's is uitgesloten. Het is er de tijd niet voor. Ik wens geen avonturen tegemoet te gaan. Dat wil niet zeggen dat we een weerloos team zullen vormen. Wanneer je een reeks van twaalf wedstrijden meemaakt, waarbij slechts twee punten worden verloren, is het bewijs geleverd dat je over een sterke kern beschikt die mits een flink bewind aardig wat troeven kan uitspelen. Willy Meersman is die mening toegedaan. Ik weet dat het zijn betrachting is om de huidige kern te behouden en eventueel uit te bouwen." Of VW Hamme zich als kan didaat zal aandienen? "Dat is een overbodige vraag. Als je Willy Meersman kent, ken je zijn intenties. Als hij een kompetitie begint, beoogt hij overwinningen, flin ke resultaten en bij voorkeur de titel. Willy kan niet verlie zen. Hij 'ontploft' wanneer de spelers het niet naar zijn zin doen. Dat is zijn tempera ment. Hij houdt bij de uitbouw van de ploeg rekening met de jeugd en schakelt haar in on der voorwaarde dat ze be kwaam is. Ook bij hem leeft het besef dat je een klubkas niet verder kunt ledigen dan tot de bodem. Op die basis worden de gesprekken met de spelers gevoerd. Ook met Frankie Vanhaecke en Pirelli. Over Vanhaecke doen allerlei geruchten de ronde. Vergeet niet dat hij ons toebehoort. Wat ook voor Franco Pirelli het geval is. We zullen trach ten een overeenkomst met hem na te streven. Ik besef dat je een speler die auteur werd van twintig doelpunten zomaar niet de deur mag laten uitgaan. Wat met de andere spelers gaat gebeuren zal de komende dagen en weken blijken. Het is nu nog te vroeg om konklusies te trekken. De volgende dagen en weken staan een paar oe fenwedstrijden op stapel. Er zullen een aantal spelers wor den getest. Aan afbouw doen we niet. Hoewel dat links en rechts wordt beweerd. Wel op teren we voor een voorzichtige en realistische politiek. Dat wil zeggen dat we zover gaan als onze financiële mogelijkheden reiken. Dat is een principe waar ik wens aan vast te hou den, en onder geen enkel be ding wil van afwijken. Wie financieel in de sukkelstraat terecht komt, raakt er moeilijk uit."- (E.G.) HEIKANT ZELE - STEKENE 4-0 "Ik zie niet in waarom we naar een andere trainer moe ten uitkijken", meent voorzit ter Jef Nijs. "Etienne Borré levert uitste kend werk. Dat kunnen alleen zij weten die bij de klub be trokken zijn. Dat een oefen meester na vier seizoenen moet opstappen is geen argu ment. Kijk in de buurt, hoe lang Willy Meersman in Ham- me al aan het bewind is. Een trainer mag je niet al leen beoordelen op één wed strijd. We hebben zijn inten ties gepeild en houden er reke ning mee. Het is duidelijk dat er versterking moet komen. Het is onze bedoeling om de kern met vier voetballers uit te breiden. Wij speuren naar twee middenvelders en twee aanvallers. De namen van de spelers die we beogen zijn ge kend. Er moet echter nog ver der onderhandeld worden. Met sommigen hadden we al een gesprek - Zoals de zaken er voorstaan meen ik dat we half mei rond zullen zijn. Bij het aantrekken van voet ballers komen financiële as- pekten kijken. Ergens is er een grens. Ik meen te mogen stel len dat in vergelijking met een aantal jaren terug, de financië le toestand van KAVD flink is opgeklaard. Wat niet wil zeg gen dat er geld te rapen ligt. We beschikken niet over een miljoenenbudget. Ik veronder stel dat de meeste klubs geen overdreven weelde kennen. Zoals de zaken er nu voorstaan lijkt het waarschijnlijk dat we met Guy De Baere geen nieu we verbintenis kunnen aan gaan. Hoe graag we dat ook zouden willen. Zowel de finan ciële eisen van hemzelf als die van zijn oorspronkelijke club, Berchem Sport, zijn van die aard dat we er niet over kun nen. We hebben ook onze ver plichtingen tegenover andere spelers. Indien de eisen die De Bae re en Berchem stellen wat ge temperd worden, is een nieuw gesprek en een eventuele over eenkomst niet uitgesloten. Op uitzondering van Wim Waegeman en Eric Van de Voorde is geen enkele speler, die lid is van de huidige kern, transferabel. Vanwege SK Aalst bestaat er wel belangstel ling voor Stefan De Wolf. SK Lovendegem deed na vraag in verband met Wim Waegeman. Hij liet ons weten te wülen opstappen. We zullen hem geen strobreed in de weg leggen. Ik meen niet dat bij andere voetballers de intentie leeft om elders te gaan. Zij die in het verleden elders vertoe fde, ondervonden vlug dat het ook daar niet al goud was dat blonk. Als leiding trachten we het de spelers zo goed moge lijk naar hun zin te maken. (E.G.) Bleven de Heikantenaars te gen hekkensluiter Stekene met ruim 4-0 cijfers aan de winst, dan kwam het vertrek van trai ner Hervé Van Lerberghe aan als een verrassing in de Sport- straat. "Ik denk dat wij met de spelersgroep een behoorlijk seizoen achter de rug hebben. Met wat geluk halen we de kaap der 30 punten goed voor een plaats in de middenmoot. Tegen Stekene pakten we ein delijk nog eens met doelpun ten uit. Een prestatie die we op de slotdag tegen Appelterre willen overdoen. Daarna neem ik in alle vriendschap afscheid van Heikant waaraan ik slechts goede herinneringen over houd. De kans die Zottegem mij bood kon ik niet naast mij leggen. Het is tenslotte geen stap in het onbekende. Jaren terug in derde klasse was ik als trainer van Menen een reeks- genoot van Zottegem. Het is nog steeds een goed gestruktu- reerd team dat beslist nog kan versterkt worden maar be kwaam om een vooraanstaan de rol te vervullen in bevor dering." De Zeelse tweede provincia- ler kan meteen op zoek gaan naar een geschikte vervanger. Aan kandidaten zal het bij de ze sympatieke wijkploeg wel licht niet ontbreken. (ajz) Robur Moerzeke heeft René Verniers als oefenmeester aan geworven. De oud-voetballer van SK Sint-Niklaas en VW Hamme kreeg een kontrakt van drie seizoenen aangebo den. Hij is in Moerzeke geen onbekende. Eerder voerde hij twee jaar het bewind en werd toen opgevolgd door Lefebvre (2 jaar) en Walter Coen. Laatstgenoemde heeft twee seizoenen de tweede provin- cialer getraind, maar heeft te kennen gegeven niet langer meer die funktie te willen uit oefenen. Het bestuur had hem nochtans voorgesteld om aan het sportieve bewind te blij ven. In Moerzeekse voetbal kringen is men trouwens tevre den over de werking van zijn oud-voetballer. Robur Moerzeke ervaart het voorbije seizoen niet als een ontgoocheling, hoewel het er lang naar uit heeft gezien dat het een stevige kandidaat voor de titel was. "We begeerden een ere plaats, maar zijn niet als titel kandidaat vertrokken", zegt voorzitter De Maere. "Vandaar dat je de huidige gang van zaken niet als een ontgoocheling mag ervaren. We hebben weken aan de lei ding gestaan. Ergens groeide de hoop om kampioen te spe len. Iedereen lag daar zowat op gebrand. Ik heb ook naar de titel geleefd en gehoopt dat het zou lukken. Ook mij kwam het pijnlijk over toen we pun tenverlies leden en de leiding dienden af te staan. Maar er gens moet je realistisch zijn. We hopen volgend seizoen be ter te doen. We kijken uit naar versterking en beogen vooral een spits. Anderzijds is het zo goed als zeker dat Eddy Huy- lebroeck onze rangen ver sterkt. Hij was vier jaar bij SK Beveren. Hij is een zeventien jarige voetballer die naar mijn mening bekwaam moet zijn voor verschillende opdrachten. Eric Saerens blijft bij Wolver- tem. Hij was er een jaar met optie en wordt definitief lid van de Brabantse klub die kampioen speelde in eerste provinciale. In elk geval zullen we trachten om volgend sei zoen sterker gewapend van stapel te kunnen lopen om mis schien de titel af te dwingen en door te stoten naar eerste pro vinciale. Het blijft alleszins on ze betrachting. (E.G.) LEBBEKE - MELDERT 2-3 SK AALST - MELSELE 2-2 SK Aalst en Melsele hebben er een mooi en aangenaam sluitstuk van gemaakt. Beide ploegen gaven vooral in de eerste helft het volle pond. In die eerste periode was SK Aalst duidelijk de sterkste ploeg. De Ajuinen wisten dan ook een voorsprong op te bou wen. Rond het halfuur scoorde Keymolen de openingstreffer na een mooie kombinatie waarin Vermoesen, Van Lae them en tenslotte Keymolen betrokken waren. Deze gerin ge voorsprong wist Aalst te behouden aan de koffie. In de tweede helft verliep het min der goed voor de lokalen. De vlottere kombinaties uit de eerste helft waren nu nog nau welijks te bespeuren. Rond het uur diende men zelfs aan. de noodrem te hangen. Na een overtreding op Waem scoorde laatstgenoemde na de terecht toegekende strafschop. Aalst herstelde zich echter vlug. Bart De Bruyn benutte zeven minu ten later ook een strafschop na een overtreding op Van Lae them. Melsele gaf zich evenwel niet verloren. De bezoekers werden stelselmatig de beter eploeg en scoorden dan ook een kwartier voor inrukken de verdiende gelijkmaker. Van Strijbroeck nam de laatste tref fer voor zijn rekening. We maakten dus al bij al een aan- De wedstrijd tussen SK Leb beke en Meldert is uitgedraaid op een spannende partij waar bij langs beide zijden doorlo pend initiatieven werden geno men en offensief voetbal werd geëtaleerd. Een eerste doel- gename partij mee tussen twee ploegen die alvast iets offen siefs durfden ondernemen. SK Aalst eindigt na dit billijk ge lijk spel op de negende plaats en daarmee lijkt het hoofddoel bereikt: zonder problemen het behoud in eerste provinciale verzekeren. (g.d.t.) punt kwam al tot stand in de aanvangsminuut. Danny Ver- meir beging binnen de zone van de waarheid een overtre ding op Danny De Vos. Dat resulteerde in een strafschop die door De Vos zelf werd binnengetrapt. Lebbeke poog de onmiddellijk een tegenaktie op gang te brengen maar kon een goed georganiseerde be zoekende verdediging maar zelden op tekortkomingen be trappen. Technisch lieten de gasten bovendien een betere indruk. Pas in het derde kwar tier kwam de gelijkmaker tot stand. «Een overtreding van Van Langenhove op Dirk De- ferrere had een sanktie tot ge volg. Eddy De Malsche plaat ste de strafschop keurig in doel. Ook na de hervatting bleef de match aantrekkelijk. Een aktie tussen Herman Van Lan genhove, Eddy De Malsche en Garry De Kinder bracht Leb beke op voorsprong. Enige tijd bleef de thuisploeg de wed strijd onde kontrole houden. Pas in het laatste kwartier kwa men de bezoekers meer aan bod. Slordig uitverdedigen van Danny Vermeir was de oor zaak van de gelijkmaker, na dat Danny De Vos de bal had onderschept en Verveken met HERVE VAN LERBERGHE TRAINER BU SV ZOTTEGEM Hervé Van Lerberghe heeft trainer neemt zodoende na 1981 tot 1983 in de Zeelse een tweejaarskontrakt onder- twee seizoenen in alle vriend- voetbalkontreien als trainer tekend bij bevorderingsklub schap afscheid van de Zeelse van derdeklasseklub Een- SV Zottegem. De thans in tweede provincialer. Van Ler- dracht Zele. Zottegem wonende Heikant- berghe vertoefde reeds van (ajz) het hoofd tot scoren was gekomen. Op dat ogenblik leek het erop dat het op een logische puntendcling ging eindigen. In de slotminuut verspeelde Luc Van Hauwermeiren evenwel de bal. Crabbé werd er de eigenaar van en trapte hem voorbij doelman Roelandts. Voor Lebbeke was het toen al te laat geworden om nog te reageren. Globaal bekeken was een gelijkspel een betere weergave geweest. (f.g.) Werner Van de Walle liet in het weekblad «De Nieuwe» een artikelenreeks verschijnen met als onderwerp «Is er leven na de BRT?». Hij herwerkte deze reeks en vulde aan waar nodig is, zodat er uiteindelijk een paperback uit gegroeid is. Het werk wordt voorgesteld op maandag 28 april in Brussel.

De Voorpost | 1986 | | pagina 20