m DIDIER DE WITTE DREIGT MAAR WALTER ONGENA HOUDT STAND AALSTERSE SPORTDIREKTEUR DE BAEREMAECKER: «TEVREDEN OVER DE JONGENS» BART HEIREWEGH LEIDER IN DRIEDAAGSE VAN BEVEREN S.1TN5 GERRY VAN LIEROP ZWAARGEWOND NA EEN VALPARTIJ GERT BROCKHOVEN SNELLER DAN BART HEIREWEGH BART EN PATRICK HEIREWEGH VOEREN DE REGIE KAJAKTREKTOCHTEN EEN NIEUW INITIATIEF 22 - 25.4.1986 - De Voorpost WIELRENNEN BIJ DE PROFS Wielrennen De Roo werd tweede. «We behaalden twee overwin- bleef Marc Martens onder de verschalken, maar uiteindelijk ningen met Jos Op 't Eyndt in gestelde verwachtingen, wat bleef het bi'j de geieVerde in- Knokke en onlangs Willem niet wegneemt dat ik in hem spanningen. De koers werd be- Wijnant in Geraardsbergen. Je nog steeds vertrouwen koes- sIecht in een minimeterspurt. als klem ploegje tonen in enke- ter. Ons terrein is vooral de Herman Frison won en Alain le klassiekers en semi-klassie- kermiswedstrijd. Voor ons be kers is niet zo eenvoudig. We gint het seizoen nog maar...» haalden in elke koers de televi- sie. Spijtig is wel dat Mare Van Grote Prijs van Vilvoorde Geel ruim honderdtachtig kilo- De voltallige ploeg verscheen meter alleen fietste in de Ron- er aan de start. Al snel had er de van Vlaanderen. Mare bleef een ontsnapping plaats van alleen tot aan de Kwaremont. vier renners uit andere ploe gen. Na een jacht van 70 km werden die opnieuw bijge haald, vooral onder impuls van sportdirekteur De Baeremae- cker, die zijn mannen opjoeg. Wielrennen. Streekprof Peter Van Impe Wielrennen. Sportdirekteur Paul De Baeremaecker in aktie tijdens de wedstrijd (da) Marc Martens De camera's waren niet op Van Geel gericht, maar wel op het achtervolgend peletonnet- je. Alle jongens reden in on menselijke weersomstandighe den, waardoor de verwachtin gen van sommige renners niet werden ingelost. De prestaties van TeVeBlad in de voorjaars klassiekers waren gunstig. Er Bart Heirewegh leidt na twee weg wipte mijn neef Patrick wedstrijden in de Driedaagse weg. Ik volgde zijn spoor en van Beveren. Hij behaalde een Robbie Brijs volgde mijn voor tweede plaats en een overwin- beeld. We bleven voorop tot ik ning. Nu vrijdag wordt de der- bij het ingaan van de finale Nog maar pas was de groep de en iaatste rit gereden. «ik wegsprong. Ik realiseerde een samen of Alain De Koo en bo0p eindwinnaar te worden», voorsprong die ik behield, Rudy Petry gingen er vandoor. de jmu0r ujt Hamme. hoewel ik in slechte weersom- Uiteindehjk kwam de beslis- de eerste wedstrijd standigheden en met de wind sende vlucht tot stand. AJain voeide jk mj, njet in mj;n sas 0p kop tot het uiterste moest is geen reden tot klagen al probeerde nog znn collega s te Bovendien werd ik teikens ik gaan.» initiatieven wilde nemen, be- Bart Heirewegh hoopt de loerd en gecounterd. Met meer Driedaagse te winnen. In dat dan zestig renners aan de start geval zal hij zes overwinningen was het niet makkelijk om weg op zijn aktief hebben gebracht, te geraken. Wel evolueerde ik Op twee uitzonderingen na, in de voorste gelederen en eindigde de Hammenaar tel- hield de koers onder kontrole. kens binnen de tien. Nu zon- De groep 'brak', hoewel dertig dag, wijkt hij uit naar Wezen renners overbleven die samen beek-Oppem en op 1 mei staat in de finale kwamen. Geruime een wedstrijd op de zware om- tijd bleef ik op kop. Net voor loop van het Henegouwse Sily dc streep wipte Gert Brockho- geprogrammeerd als aanloop ven mij voorbij. Ik ervaarde op het provinciaal kampioen- het als een verrassing en be- schap van zondag 4 mei in sloot twee dagen later een Opbrakel. vuist te maken. Verder wil Bart Heirewegh Na twintig kilometer vormden zich manifesteren in de Oost- Chris Bryssinck, Patrick Hei- vlaamse Ster der Juniores, rewegh, Robbie Brijs, Pascal waarvan de volgende etappe in Fockenier, Mignolet en ikzelf St.-Gillis-Waas wordt ver een kopgroep. We werden niet reden, bedreigd, hoewel gereageerd E.G. werd in de achtergrond. Half- Wielrennen. Bart Heirewegh won de tweede rit van de Ster der Juniores in Beveren en werd meteen leider (Iv) Wielrennen. Geert Broechoven won de eerste rit van de Ster der Juniores in Beveren (Iv) JUNIORES IN BEVEREN Gerry Van Lierop is tijdens muur terecht, een wielerwedstrijd in Mol «Was het nu karnaval geweest, zwaar ten val gekomen. Hij dan had ik geen masker moe- werd voor behandeling naar ten kopen», zegt Van Lierop, een ziekenhuis overgebracht die genaaid werd op vele plaat waar hij enkele dagen ver- sen in het aangezicht, bleef. Van koersen is de ko- «Spijtig dat me dat moet over- mende vier weken geen spra- komen. Ik was flink op dreef. ke. Na afloop van de wedstrijd Drie keer werd ik derde, vier- werd klacht ingediend. Een maal vijfde. De aanpassing bij Het zal allicht enige tijd duren politieagent zou auto's hebben de juniores was achter de rug, alvorens hij opnieuw het ritme laten passeren, op een ogen- de konditie groeide en mijn jn de benen heeft en zich als blik dat het niet meer verant- streefdoel was binnen de kort- kanshebber zal kunnen mani- woord was. Gerry Van Lierop, ste keren een zege behalen. In festeren. i r, tjni ;i. „„u..„i_; Jaar» te worden. Hij was leider in deze belangrijke rittenwed- strijd en had uitzicht op de eindzege. Dat had voor hem een triomf betekend en het bewijs dat de behaalde titel van Belgisch kampioen vorig jaar geen eendagsbevlieging was geweest. Naarmate de finale in zicht kwam werd in het pelo ton alsmaar intenser gedemar- Tijdens de vrijdagavondwed- groep. Even voor half wed strijd voor juniores in Beveren strijd gingen weer enkele ren- is het tot een massasprint ge- ners in de aanval. Gino Ver- o komen. Die werd gewonnen berekmoes, Ivan Smet, Willem reerd. De voorsprong door Gert Broekhoven uit het Peeters, Peter Possemier, Pat- vluchters slonk. Wat verwacht Antwerpse Herthout. Hij ver- rick Heirewegh, Bruno Ver- werd gebeurde. In de voorlaat- sloeg Bart Heirewegh, Daniel wulghen, Pascal Fockenier en ste ronde kwam het tot een Mignolet, Philip De Backer, Danny Vervecken. Deze kop- volledige hergroepering. Een Willem Peeters, Bruno Ver- lopers behielden geruime tijd paar renners poogden weg te wulghen en Pascal Bauwens. een lichte voorsprong. In het geraken maar niemand werd Achtenvijftig renners versche- peloton bleef men niet bij de maar enige vrijheid gegund, nen aan de start en reeds in de pakken zitten. Garry De Cock, f)e massaspurt maakte het de JUNIORES IN BEVEREN Met een riante voorsprong is ker opliep. Pascal Fockenier vorjg jaar" kamp,oen varTBd- Mol was ik in de achtervolging. «Je^ziet hoe een dom ongeval Bart Heirewegh in Beveren ei- kwam op een bepaald ogenb ik bij de nieuwelingen kwam Er had zich een leidersgroep een streep kan trekken door genaar van de bloemen gewor- ten val en werd achteruit gesla- in botsing met een voertuig dat gevormd. Op het ogenblik dat Vele verwachtingen», zucht .jA/:;r«..n 1-11„nnr nt.n Tntncc#»n urqc Hart Hpirp- j. 1.1c k:i:_i_F den. Vijftien kilometer voor gen. Intussen was Bart Heire- een ma^uver uitvoerde."Hij de kloof bijna gedicht was, de streep trok hij er alleen wegh samen met Patrick Hei- yj^g over de wagen) plofte overkwam mij het ongeval.» vandoor en liet zijn neef Pa- rewegh op de vlucht geslagen. neer Qp bet voetpad en kwam Gerry Van Lierop was kans- trick en Robby Brijs in de Intussen was Bart Heirewegh mct het aangezicht tegen een hebber om «Junior van het steek. samen met Patrick Heirewegh Van Lierop die in wielermid- dens als een veelbelovende renner wordt omschreven. (eg) Bij een eerste ontsnapping die op de vlucht geslagen. Enige vooraan het tempo hoog ge- geefs. tot stand kwam na pakweg vijf- tijd bleef het Hamse duo voor- bouden Qp twee ronden van Onbedreigd finishte zijn neef bie Brijs, maakten vervolgens tien kilometer was Bart Heire- op maar moest later het gezel- bet einde pjaatste hij een de- intussen aan de aankomsf. Pa- Bruno Verwilgen en Gunther ti-;k -*•- Rob wegh betrokken samen met schap dulden van Robbie Brijs trick Heirewegh, die Robbie De Bauw hun opwachting. tweede van de twaalf af te Johnny Gijselinck, Johan^De wedstrijdafgevaardigden on- gnfoor^Patrick?HeL manda^" rewegh, Pascal Fockenier en In de achtergrondj-eageerden Robbie Brijs, Chris Bryssinck die een moedige achtervolging patrjck Heirewegh poogde aan Brijs intussen "in de steek had Daniel Mignolet. In de ach- had ingezet. Men kreeg dus te s|ujten maar dat was tever- gelaten werd tweede. Na Rob- (eg) leggen ronden, ontketenden Kerpel en Chris Van den Ber- mogelijk om een volledige Willem Peeters, Guido Van ghe gingen in de tegenaanval rangschikking op te maken. Laer en Bruno Verwulghen en zouden in de loop van de Vanaf de achtste plaats werden een aktie. Dit trio bleef enige negende ronde de vluchters negentien renners gelijkge- tijd in de spits maar werd in de vervoegen. Ivan Smet die ook steld. loop van de vierde ronde inge- tot het gezelschap behoorde, E.G. haald door een onrustige diende even later greep te los- Jan Cools werd een achtervol-Chris Bryssinck, Daniel Mig- ging ingezet. Die slaagde, zo- nolet en Pascal Fockenier in de dat we zes leiders kregen. De hoop de aansluiting te realise- verstandhouding was goed en ren. Zover is het niet geko- dat was de oorzaak dat de men. Onder impuls van de voorsprong langzaam maar ze- sterke Bart Heirewegh werd Wielrennen. Walter Ongena, winnaar van de amateurskoers in Hamme, wordt n door ome reporter geïnterviewd vh) Wielrennen. Amateur Walter Ongena met de bloemen na zijn zege in Hamme (vh) Haentjens uit Temse en Walter Ongena uit Zele In het kader van haar sportpromotie tracht de stedelijke sportdienst van de stad Lokeren telkens een aantal nieuwe initiatieven uit te werken. Dit jaar werd samen met de «sport- en rekreatiedienst» van de stad Gent het plan opgevat om twee 5-daagse kajaktrektochten te organise ren in Oost-Vlaanderen. Kajak is een rekreatieve sport bij uitstek. De techniek is zeer gemakkelijk aan te leren en het materiaal is niet duur. Ze ker bij goed weer is kajakva ren een unieke sportbelevenis. In de omgeving van Lokeren zijn er waterwegen bij de vleet, die allen om de een of andere reden het exploreren waard zijn. Denken we maar aan de Schelde, Leie, Gentse Zeehaven, Moervaart, Zuidle- de en Durme. Deze twee ele menten samen: sport en explo ratie, onder de vorm van een kajaktrektocht, bieden aan ie der die een beetje van avon tuur, beweging en natuur houdt, een unieke watersport vakantie. Tijdens de week van 25 tot 30 augustus start deze tocht in Gent en zal via verschillende waterwegen Deinze, Gent, Mendonk en Lokeren aan doen. Deze tocht richt zich naar jongeren, zowel meisjes als jongens, ouder dan 14 jaar. De overnachting gebeurt in jeugdhemen of sportlokalen. Tijdens de week van 1 tot 5 september zal de tocht in Lo keren starten en in omgekeer de zin verlopen. Deze tocht richt zich niet alleen naar jon geren, ouder dan 17 jaar, maar ook speciaal, en dit is een primeur in de sportkampen- programmatie, naar volwasse nen. Hierdoor krijgen zowel jonge afgestudeerden als spor tieve volwassenen ook eens de kans om aan een sportkamp deel te nemen. Jongeren kunnen er een zin volle vakantie van maken in afwachting van verdere studies of werk, jonggehuwden kun nen er samen letterlijk in het bootje stappen; sportieve moe ders en vaders kunnen zich eens uitleven; natuurliefheb bers kunnen fauna en flora op een unieke manier ontdekken. Kortom, dit wordt een uniek avontuur, een soort alternatie ve vakantie. Deze kajaktochten richten zich zowel naar beginnelingen als naar ervaren vaarders. Dus geen probleem voor wie nog nooit in een kajak gevaren heeft. De eerste dag worden u in een-degelijke initiatie al de nodige knepen van het kajak varen aangeleerd. Deelname kost 3500 fr per persoon (eten, overnachting, verzekering en huur materiaal ingebrepen). Inschrijvingen voor de week 1- 5 september bij de stedelijke sportdienst in de sporthal Lo keren tel. 48.31.99. J.V.L. AMATEURS IN HAMME Wielrennen. In Hamme werd Didier De Witte uit Sint-Niklaas op de meet geklopt door Walter Ongena uit Zele (vh) Walter Ongena heeft in Ham me een derde seizoenzege be haald. In de spurt hield hij net stand tegen dc sterk aandrin gende Didier De Witte. «Het werd een zware wedstrijd waarin vaak werd gedemar reerd en initiatieven geno men», aldus Walter Ongena. «Ik hield mij geruime tijd op de vlakte vermits ik mij vooral 's anderendaags wou manife steren. Pas in de laatste kilo meters ben ik beginnen aanval len. Ik raakte een paar Keer voorop, maar werd telkens bij het nekvel gegrepen. De spurt zette ik in van ver. Enige tijd had ik een ruime voorsprong. Heel op het laatst is Didier De Witte mij komen bedreigen. Ik hield stand. Pas voorbij de streep wipte hij mij voorbij.» Honderdnegentien renners verschenen aan de start en in de tweede van veertien af te leggen ronden ging Eric Wuy- tack in de aanval. Het was een vergeefse poging want even la ter werd de man uit Belsele alweer gecounterd. Kurt Bal demarreerde dan. Didier De Witte koos zijn spoor en ook Gunther Nauwelaerts, Ronny Van Kerckhoven, Chris Blom- maert en Eric Wuytack volg den. Men kreeg dus zes leiders die op een bepaald ogenblik een voorsprong van 22 sekon- den hadden verworven. Vanuit het peloton waren intussen acht renners aan de achtervol ging begonnen. Guido Haent- jes, Walter Ongena, Marin Geurs, Patrick Van Der Vloct, Patrick Van De Voorde, Peter Van Nuffel, Johnny De Dob- belaer en Patrick Bogaert. Spoedig werden de vluchters gegrepen zodat we veertien renners aan het kommando kregen. Hun voorsprong steeg en met nog drie ronden voor de boeg hadden zij meer dan een minuut verworven. Van een terugkeer van de groep was geen sprake meer. Inge volge een lekke band viel Pat- riek Bogaert vooraan weg. In de laatste kilometers werd de kopgroep uitgedund. Een groepje van negen spurtte voor de ereplaatsen Walter Onge na won voor Didier De Witte, Johnny Dc Dobbelaer, Walter Geurs en de lokale renner Pat- riek Van Der Vloet. E.G.

De Voorpost | 1986 | | pagina 22