Beveren, suksesvol seizoenafsluiter! Badmintonjeugd van Lokeren presteert goed in Mariakerke PETER DE LANDTSHEER, PROVINCIAAL BILJARTKAMPIOEN GEWESTELIJKE BILJARTFINALE IN LOKEREN SCHAAKKAMPIOENSCHAP i mtrnm f 7 Voorzitter Johan Verbeke BAG A HAALT HET NIET BEKERFINALES K.V.K.T. NA DE RUST RALLY MET DE KOETS VAN SPA NAAR OOSTENDE STOPT IN HAMME MARC CALUWÉ WINT STEFAAN KEPPENS TWEEDE WAAS SNEL- MAAKT TC VOGELENZANG-LEDE GELUKKIG BILJART 24 - 25.4.1986 - De Voorpost BADMINTON Het is haast b(jna niet te geloven maar de organisatoren van het Beverse tornooi kregen zo maar even 86 inschrij vingen binnen voor het heren enkel C2. De massa deel nemers die afgelopen weekend de prachtige gemeentelijke sporthal bevolkten kwamen uit alle Vlaamse provincies. Vooral een sterke jeugddelegatie van OIve-Edegem bein- vloedde het tornooiverloop in de hogere reeksen. Maar eerst de overbevolkte C2-reeks. Zoals gezegd een reeks waaraan een massa spe lers uit vier Vlaamse provin cies deelnamen, wat dit tot een zeer zware reek^maakte. Een pluim temeer voor de winnaar. En dit werd in het heren-enkel Willem Haes uit Westerlo die in een zeer spannende finale de 17-jarige Koen Van Hecke van Bacss - Schoten overwon en daardoor Cl wordt. Koen is reeds drie weken Cl Het C2-niveau is sinds enkele jaren sterk gestegen en het trainen onder goede begelei ding wordt meer noodzakelijk, dat leerden we uit een gesprek met Koen Van Hecke die bij Bacss op één trainingsavond van twee uur anderhalf uur oefent op fysiek en een half uur op techniek. Een wed strijdje spelen hoort er zelfs niet meer bij! Dat ondervond ook Carla De Cleen van Scaldis die fysiek te kort kwam om tegen Gerda Van Keer van De Klamp te winnen. Ook Van Keer start dus in de hogere Cl-reeks! Maar één van de mooiste par tijen in deze reeks was onte gensprekelijk het heren dub bel. Een finale die voor Patrick De Clerck van de Mintons als afscheid aan het badminton gold. De vreugde was groot toen de Clerck-Vertenten in twee zware sets met setting wonnen van Quirijnen en Van Hecke van Bacss. Daarmee eindigt op een grootse manier het samengaan van een zeer sterk Oostvlaams duo. Bij de dames slaagden Foubert-Van Hoeweghe er niet in de St.- Niklase triomf kompleet te maken en verloren het dubbel van Iris Van Bouwel van Ama teurs en Fabienne Crombé van Bacss. Een verdienstelijke Vercaute- ren-Somerlinck van Beveren presteerden prachtig in het ge mengd maar moesten tot slot de duimen leggen van het tak- tisch kunnen van vooral Mi chel Lepère van Beco die met Van Bouwel de finale won. Maar dat was zeker niet de enige verdienste van de lokale spelers. Zo bereikte Luc Clerckx de halve finale en ver loor met setting van de latere finalist heren-enkel Koen Van Hecke! In de Cl begon de Olve-ple- twals te werken. Jan Foblets won in een prachtige stijl het enkel van Jean Reynaerts van Don Bosco. Met Rudy Colyn won Jan Foblets dan nog het dubbel van Claeyé-Martens van Danlie en Drop Mer- chtem. Niet alleen bij de heren was Olve vertegenwoordigd in de finale want in het dames dub bel verloren Van Gorp van Olve en Debie van Anetha nipt van Lauwers - Breugel- mans van Kempen-Killshot en Torpedo Wuustwezel. Diezelfde Gerlinde Lauwers verloor eerder het dames-en kel van Chris Van Gaver van Ombesa. Rogiers-Peersman van Olympia wonnen tot slot nog het gemengd van Claeyé- De Valck van Danlie en Drop Merchtem. De meest opvallende figuur in de B-2 reeks was zeker de 14- jarige Karin Van Dijck van Olve die pas sedert 9 februari 11. op het tomooi van Bras- schaatse B2 werd. Faalde ze in de dames dubbel poule met Joke Van Vlaenderen van Be- veren dan schitterde ze in het enkel waar A.M. Boonen van Leobad niet kon optomen te gen een agressief spelende Karin Van Dijck. Met klubge- note Claudine Bazior verloor Boonen trouwens ook de pou lefinale van het dames-dubbel dat werd gewonnen door Ann Ghijselinck van de Mintons en Sonja Depauw van Temse. Maar uiteindelijk was het de Brugse badmintonfamilie Re- coules die de B2 volledig be heersten. Zo won zoon Mike zeer vlot het enkel van Eddy Peersman van Olbad. Vader Leslie en zoon Mike pakten ook de dubbeltitel door te win nen van Peersman - Vercruys- sen en moeder Elizabeth De Backer met zoon Mike Recou- les zorgden voor de derde overwinningpalm voor B 76 door het gemengd te winnen van Mark Custers en Claudine Bazoir van Leobad. In totaal werden onder de kun dige leiding van hoofdscheids- rechter Mark De Raedt 355 wedstrijden betwist van een tomooi dat meer en meer aan populariteit wint. (L.C.) Het is reeds genoegzaam be kend dat de sportdienst sinds een aantal jaren promotie voert voor bekende en minder bekende sporten. Badminton was indertijd een weinig bekende sport bij de jongeren. Met de organisatie van sportkampen tijdens de vakantieperioden en lessen reeksen op woensdagnamid dag en zaterdagvoormiddag is hierin verandering gebracht. In 1985-86 schreven zich niet minder dan 46 jongeren in voor de lessenreeks badmin- tonvervolmaking op woensdag en zaterdag. Deze vervolma king ging van start in oktober '85, en loopt tot einde juni '86. De basisslagen worden vervol maakt, nieuwe slagen worden aangeleerd, vriendschappelij ke ontmoetingen worden ge speeld en er wordt deelgeno men aan een tweetal rekreatie- ve tomooien per jaar. Op zaterdag 12 april jl. namen de jongeren uit deze groep deel aan een rekreatieaktie, tomooi in Mariekerke. Er werd aangetreden in de disci plines dames enkel, dubbel ge mengd en heren dubbel. Dat onze Lokerse badminton jeugd op het goede spoor zit bleek duidelijk uit de eindre sultaten van dit tomooi. Van de 11 gespeelde finales werden er 4 door Lokeren in de wacht gesleept door Rebecca Van Hove, Tom De Foer, Pascal Jacobs-Rebecca Van Hove en Hans Van Winckel-Jan Van Belle. Daarnaast telde de Lokerse delegatie nog 9 poulewinnaars, 2 halve finalisten en 1 finalist. Het was dan ook niet onver diend dat de trofee voor de best presterende ploeg en de trofee voor de ploeg met het grootst aantal inschrijvingen naar deze Lokerse badminton jeugd ging. Jongeren welke reeds een sportkamp badminton gevolgd hebben of welke reeds op een of andere manier badminton- ervaring hebben opgedaan zijn steeds welkom. Het deelne- mingsgeld bedraagt 1500 fr. per jaar. Inlichtingen bij de stedelijke sportdienst van de stad Lokeren, tel. 48.31.99. J.V.L. Biljarten. Peter De Landtsheer met zijn echtgenote en zijn trouwste supporters. Peter toont de provinciale trofee (a) Peter De Landtsheer, een on- gen. Aangesloten bij BC eerste de beste is, behaalde derwijzer uit Uitbergen, speel- 't Zwaantje, was hij er een van vorig jaar reeds de kampioe- de zich in De Pinte kampioen de betere spelers en hij wou in nentitel van het verbond. Dit in CD-kategorie. Peter, die het kampioenschap iets bewij- jaar mikte hij hoger en met pas een zestal jaren geleden zen. Het werd geen klusje, sukses! begon te biljarten heeft nu de want er waren 120 kandidaten (a) hoogste provinciale eer gekre- voor de titel. Peter, die niet de De Lokerse speler van BC Centrum Lokeren, Hugo De Wilde, kon zich enkele weken geleden tot distriktkampioen spelen in de vijfde klasse drie band op matchbiljart (15 p.). Hierdoor dient hij het distrikt Waasland te vertegenwoordi gen in de gewestelijke finale. Na samenspraak met de Lo kerse BA, vroeg BC Centrum TENNIS de organisatie aan voor deze gewestelijke finale. Deze gaat door op zaterdag a.s. 26 april vanaf 14 uur in de Lokerse BA, terwijl de organi satie in handen is van BC Cen trum Lokeren. Hugo De Wilde, sportleider van BC Centrum Lokeren, zal het moeten opnemen tegen K. De Poorter van Kon. Brug se BC, D. Labie van Ons Huis te Geraardsbergen, Bart Hille- waert van Kon. Gentse BA en E Hubrecht van Kon. Kor- trijkse BC. Wij zijn benieuwd of Hugo De Wilde de titel in Lokeren zal kunnen houden. Wij hopen het alvast! (jvl) Dartstomooi in Zele. Al de dames die deelnamen aan het groot tornooi in de Rollerkine IN TEMSE (bvw) Zondag 13 april had in het St.-Wiilibrordusinstituut te Temse het tweede Waas snelschaakkampioenschap plaats. Het tornooi, gespeeld over acht ronden volgens het Zwitsers systeem werd georganiseerd door schaakklub Boey-Temse. Achttien deelnemers kwamen opdagen waaronder spelers uit Beveren, Leeuwergem, St.-Niklaas, St.-Gillis en uiteraard uit Temse zelf. iRJt--. X__A Xmjr-ut' heet,e de deelnemers welkom fel t en wenste elkeen sukses toe -•i? JmW**? ...I De spreker verklaarde dat ge- zien het welslagen van het eer- fr*"* *ÉÊÊÈÊÊS!I^ Ste Waas snelschaakkampioen- i Js v schap een tweede uitgave zich HKif i ^^KBÊÊjM °pdrong. Hij hoopte dat het "K, y tomooi nog aan belangstelling ÏibLaA.',^- mocht winnen om uiteindelijk uit een traditioneel gebeuren. woorden de tor- llflHBBHrI nooileiding de voor de eerste Mare De 'e'r van Sport voor anders-voluien. Onder leiding van Marcel De Waele konden de Zeelse anders- ^^B7e00^od^S^deM'i, predsle validen weer van een sportieve namiddag genieten. Ze gingen naar de eersteklasse wedstrijd verliep. tussen Anderlecht en Charleroi. Even poseren met de paars witte kleuren mocht er wel bij Halfweg, na vier ronden, ston- (bvw) den Mare Caluwé en Pascal TAFELTENNIS KVKT-TAFELTENNISKOMPETITIE In de eerste reeks heeft BAC A tafels. Toch slaagde de thuis- het thuis tegen Patro D niet ploeg er niet in om het punten- kunnen halen, al kwam die aantal met twee eenheden aan formatie eerder zwak achter de te dikken. Het werd 5-5. Eerst Deze week hebben er enkele belangrijke finales plaats. Op vrijdag 25 april wordt er voor de provinciale bekers gestreden in Ons Huis te Baarde gem. In de finale van de Beker de Hollogne (lagere reeks) staat Dynamica Waasmunster met Geert Gerlo en Chis Oosterlinck oog in oog met de Patroformatie Dirk Stallaert-Thoma Behiels. In de hogere reeks zijn dat Johan Van Hecke en Peter Van Cauteren (Patro) tegen Daniël Dehon en Kurt De Cock van Triumf Lokeren. Het zijn allemaal evenwichtige ploegen, waardoor het moeilijk wordt om favorieten naar voren te schuiven. De finale van de Mini-Beker is eigenlijk een Patro- aangelegenheid. Twee Hamse ploegen moeten het onder mekaar uitmaken wie de beker krijgt: Stefan Goossens en Mike D'Hollander tegen Bart Van Cau- wenberghe en Patrick De Clercq. Wie er ook wint, de Patro's kunnen in elk geval juichen. Op zondag krijgen we in de Familiazaal vanaf 10 u. de beste ploegen uit Oost-V laanderen, Brabant en Antwerpen tegen elkaar voor de nationale finale van de Beker der Hollogne, hogere en lagere reeks. Dat de Oostvlaamse ploegen voor een zeer moeilijke opgave staan is duidelijk. Vorig jaar werd voor het eerst in de geschiedenis deze beker gewonnen door een Oostvlaamse formatie: Patro Hamme. Hoe de kansen deze keer staan is af te wachten. Het zou in elk geval een grote verrassing zijn mocht er een titel in Hamme blijven. H.V.C. scheen Patro zelfs te zullen winnen. Ondanks alles ging het naar 1-3, maar naarmate de wedstrijd vorderde moest Patro terrein prijsgeven. Het werd zelfs 5-4. In de allerlaat ste wedstrijd kwam Patro er weer bovenop. Mark Stallaert kon Muylaert er in de belle onderhouden. De beste man was ongetwijfeld Stallaert die al zijn wedstrijden won. Bij de thuisploeg behaalden Muylaert en Van Den Branden twee overwinningen. Patro B heeft niet veel moeite moeten doen om de eigen D- ploeg te trakteren op een 8-2 nederlaag. Met 1-1 scheen de ontmoeting nog boeiend te zul len worden. Maar dra bleek dat de D-ploeg zou bezwijken. Het is bij die enige zege van Carl Goossens gebleven. Op het einde heeft Patro-D met C. Goossens-Stallaért nog het dubbel gewonnen tegen Van Hecke-De Block, maar dat bracht geen aarde meer aan de dijk. Ons Huis A uit Baardegem stond deze week voor een be langrijke opdracht: Hingene A van de zege houden! De inzet was de tweede plaats die nog promotiekansen inhield. De thuisploeg was zeer zenuw achtig en daardoor bleven de resultaten uit. De bezoekers haalden zo fors uit dat men na de zes wedstrijden al wist wie won: 0-6. In die periode had alleen Patrick Vertongen één set moeten afstaan aan Jozef De Maeyer. Voor de rest was het al Hingene wat de klok sloeg. Later ging het iets beter bij Baardegem, maar meer dan twee overwinningen heeft het niet kunnen puren. Hubert Van Langenhove en William Van Mol konden daarvoor zor gen. Bij de bezoekers was Eric Joos de beste man. In deze reeks was er ook veel spanning in de ontmoeting tus sen Pardaf C uit Kruibeke en Baasrode A. Baasrode liet al snel zijn bedoelingen blijken en verzamelde een 1-3 voor sprong, maar de sterke thuis ploeg sloeg terug 3-3. Nadien waren het telkens de bezoe kers die het haalden, al was het vaak met kleine cijfers. Ons Huis B kon een kleine zege vastleggen tegen Prado. Aanvankelijk was het 2-2, maar dan was de lokale forma tie iets beter. Vooral Patrick Robijns en Freddy Geldof speelden de slokop. Ze won nen alles. Avanti Grembergen is er niet in geslaagd een punt mee te brengen uit Baardegem. Toch sloegen Verlaeckt en Co een kloof: 1-3. Maar Ons Huis C liet niet begaan en kwam mooi terug. Het werd uiteindelijk 6- 4. Bij de thuisploeg was Pieters de sterke man met drie over winningen. H.V.C. Kegels met het maximum der punten, samen aan de leiding. Zij werden gevolgd door het kwartet Schittekat, Verbeke, D'Haeyer en Jacobs, die drie uit vier puurden. Na een korte pauze, een verfrissende pint in de bar, waar Wilfried Martens de scepter zwaaide, ging de strijd verder. Mare Caluwé ging door op zijn elan, want na zes ronden was hij nog de enige die het maximum telde. Hij leek onbedreigd op de titel af te stevenen. In de voorlaat ste ronde botste hij echter op Johan Verbeke die hem de eerste nederlaag toediende. Hierdoor kwam Bart Schitte kat weer langszij. Daar in de laatste ronde beiden hun partij wonnen, moesten de weer- standspunten uitmaken wie het tweede Waas snelschaakkam pioenschap op zijn palmares kon schrijven. Mare Caluwé behaalde met nipt verschil de titel Bart Schittekat moest zich tevreden stellen met zil ver, terwijl Dirk D'Haeyer brons behaalde. Vermel denswaard is dat Michel De Grave, een jonge belhamel, die in de jeugdkompetitie van Boey-Temse aktief is, en die de strijd met de grote jongens niet uit de weg ging, in zijn zwaar examen slaagde> Hij eindigde weliswaar als laatste, maar wist toch een partij suk- sesvol af te ronden. Schaak klub Boey-Temse kon prat gaan op een knappe organisa tie, die uitmondde in 18 tevre den deelnemers, waarvan de meesten rendez-vous geven voor volgend jaar. De uitslag: 1. Mare Caluwé 2. Bart Schittekat 3. Dirk D'Haeyer 4. Johan Verbeke 5. Pascal Kegels 6. DirkPonnet 7. Georges Jacobs 8. Luc De Clerck 9. Bart De Schepper 4.0 35.5 10. Johan D'Hondt 4.0 32.5 11. Michiel Meerschaert 4.0 24.5 12. Ivan Galle 3.5 31.5 13. Johan Busschaert 3.5 25.5 14. Stefan Vyt 3.0 28.5 15. Erik De Bruyn 3.0 26.5 16. Guy De Wolf 2.0 17. Nicolas Vyt 1.5 18. Michel De Grave 1.0 M.R. Van 23 april tot 8 juni expo seren in het Paleis voor Schone Kunsten te Brussel de Belgi sche kunstenaars A. Mortier, R. D'Haese, M Wijckaert, R. De Keyser, W. Swennen en K. Dierickx. De klubs die buiten het Jeugdcupcircuit vallen maar toch de jeugd in de streek aan het werk willen, verdienen alle lof voor hun organisatie. TC Vogelenzang Lede, een snelgroeiende vereniging waar de jeugd voor forse inbreng zorgt, was ook aan zijn eerste jeugdtornooi toe. En de konkurrentie van Jeugdcup De Klinge hinderde blijkbaar niet want Lede kreeg 99 deelne mers, verdeeld over zes reeksen. Aardig tennis trouwens met jeugd uit gans de provincie. En de winnaars? Goed volk... met Ruth Van Goethem en Hilde De Schrijver, respektievelijk bij de meisjes kadetten en meisjes scholieren. Bij de jon gens haalden Martino Eeck- haut (preminiemen), Tom Wa terschoot (miniemen), Koen Soetens (kadetten) en Stefaan Keppens (scholieren) de beste prijs. Vooral de zege van Stefaan Keppens was duidelijk en Wil ly De Mey, jeugdverantwoor- delijke bij TC Vogelenzang, was terecht gelukkig met de prestatie van zijn leerling. Keppens, zestien en dus einde- jaarsscholier, won overtuigend van Olivier Mahieu (6-1, 6-1) en met technisch groot werk maakte hij grote indruk. In het tomooi sloeg de Berlarenaar trouwens ook een paar hoger geklasseerde spelers weg. Kep pens moet voor TC Vogelen zang zowat de eksponent zijn van de jeugdopleiding. Noch tans is Stefaan geen trainings maniak, de wintermaanden sloeg hij wat ballen met Geert Mertens uit Wichelen. Dit jaar nog moet Keppens in zwaarde re opdrachten al het goede wat van hem verteld wordt bevesti gen. Bij TC Vogelenzang is zijn sukses de aansporing om op de ingeslagen weg verder te gaan. (ha) 7.0 38.5 7.0 36.5 6.0 5.0 38.5 5.0 38.0 4.6 4.0 40.0 4.0 36.0 Eeklo - AÜ. Lebbeke 7-3 Het verjongde team van Leb beke kon slechts gedurende één helft standhouden tegen een goede thuisploeg. Was bij de rust de stand nog 4-3, dan werd de kloof geslagen in de tweede helft. Bij Lebbeke ont braken Lieven Maesschalck en Hubert Van Hauwermeiren, zodat scholier Piet Maes schalck werd opgesteld. Daniel Teirlinck, terug hersteld van een ziekte, liep er ook bij, samen met Christel Braet, een jonge speelster die het vrij goed deed. Atlantis moest het vooral heb ben van verdedigen tegen een team dat goed samenspeelde. Voor de jonge spelers die mo menteel hun kans krijgen bij Lebbeke, komt het er nu op aan te bewijzen dat ze volgend seizoen in deze reeks hun man netje kunnen staan. Atlantis is immers reeds zeker van het behoud en dus moet ci vol gend jaar in vierde klasse ge start worden. De resterende wedstrijden moet er dus on dervinding opgedaan worden, wat volgend jaar best van pas zal komen. Zondag komt het sterke Olympia Anderlecht op bezoek. Deze wedstrijd wordt ook gespeeld op het terrein aan de sporthal. Begin om 14.30 u. EEN MILIEUVRIENDELIJKE VARIANTE OP DE GROTE RAIDS... Van 10 tot en met 19 juli aanstaande pakt het vorig jaar opgerichte organisatiekomitee Spa-Oostende uit met een primeur die in hippische en toeristische kringen nu al heel wat opzien baart namelijk met paard en koets een tocht ondernemen doorheen België van zuid naar noord. Enkel-, dubbel-, meerspannen en huifkarren uit Bel gië, Nederland, Frankrijk, Duitsland en Luxemburg zullen na een proloog in Spa gedurende acht ritten een regelmatigheidsproef betwisten met als etappeplaatsen Visé, Hasselt, Gent, Lier, Hamme, Gent, Brugge en Oostende. In elke etappeplaats zullen de menners een behendigheidsproef afleggen met de koets. Dagelijks zullen de koetsen ongeveer 55 km afleggen over schilderachtige, secundaire en tertiaire wegen. Deze kleurrijke, folkloristische en milieuvriendelijke organisatie wil de mensport in België in de kijker plaatsen en ons mooi landje beter leren kennen op een originele en rustige manier. Nu reeds zijn 25 koetsiers ingeschreven en de proej wordt dus ongetwijfeld een sukses. Kandidaat-deelnemers en andere belangstellenden kunnen voor verdere informatie terecht bij Romain Depecker (059-23.42.21), JefGoris (014-21.78.35) en Armand Goris (02-687.48.98). Kleiduif schieten. De Zeienaar Raymond Van Kerckhove, die in schutterskringen reeds zijn strepen verdiende, won voor de derde opeenvolgende keer de kleiduif schieting, georgani seerd door de Verenigde Jagers van Zele-Durmen. Aan de tiende editie namen 160 schutters deel. Hij kreeg een mooie keizjerstrofee (bvw)

De Voorpost | 1986 | | pagina 24