GEWELDIGE OPKIKKER: WINST IN BEYNE hbt EENDRACHT MIST OP KRUCIAAL MOMENT 6P0RT AJAX GEEFT DERDE PLAATS ZO MAAR WEG! HANDBALKALENDER KAMPIOEN BUGGENHOUT TOCH EVEN BEDREIGD AJAX-KAMPIOENEN IN DE BLOEMETJES VAN DER VEKEN SCOORT ELF MAAL! LOKEREN WINT WAASLANDSE DERBY De Voorpost - 25.4.1986 - 27 HANDBAL V NATIONALE Avanti Lebbeke 16 At. Temse - H.C. Lokeren: 19-24 kunnen verhinderen dat Beyne leidde met 8-5. Lebbeke liet echter de armen niet zakken en nog voor de rust slaagde Avanti erin opnieuw orde op zaken te stellen dankzij tref fers van Comelis, Van Mol, De Pauw en D. Verhofstadt. Rust 9-9. In de tweede helft plakte Eddy De Smedt broer Peter op Cuk en het was die zelfde snelle P. De Smedt die Lebbeke voor het eerst op voorsprong bracht (9-10). Vanaf dan was het de beurt aan Beyne om te achtervolgen want via 10-12 na 35' werd het 13-16 na driekwart wedstrijd. Toch begaf ook Beyne niet en met nog 11' speeltijd stonden de ploegen opnieuw gelijk (16- 16). Toen Koen Verhofstadt Zaterdagavond had Ajax een feestje gepland. Net voordat het fanionteam zijn derde plaats ging veilig stellen met een overwinning tegen Melve- rcn, zouden de drie Lebbeekse ploegen die de titel behaalden in de bloemetjes worden gezet. Alles verliep voortreffelijk tot die eerste ploeg roet in het eten gooide met een neder laag. Gelukkig voor de gevierden kwam die domper op de feest vreugde er pas een uur later zodat de spelers en de trainers terecht met waarderende woorden konden bedacht wor den door voorzitter E. Van Biesen. Dat het bij Ajax goed draait is op te maken uit het feit dat zowel de kadetten als de scholieren de titel van Oost vlaams kampioen in de wacht sleepten en dus op 3 en 4 mei deelnemen aan het V.H.V.- kampioenschap waar zij het opnemen tegen de andere pro vinciale kampioenen. De win naar hiervan mag tegen de Waalse kampioen spelen met de titel van Belgisch kampioen als inzet. Dat de jeugdafdeling bij Ajax het voortreffelijk doet is op te maken uit deze gege vens: miniemen: 3de, kadetten 2: 5de, kadetten i: Kampioen van Oost-Vlaanderen, Scholie ren: Kampioen van Oost- Vlaanderen. Volgende jeugdspelers en hun respektievelijke trainers Guidé en F. Cooreman werden met een attentie bedacht: K. Van Rossem, T. Maljkovic, F. Ver- heyen, G. Bosman, St. Pare- wijck, St. Van Oudenhove, K. Van Der Jeught, B. Coore man, K. Moens, K. Cleymans, G. De Busschere, J. De Man, F. Coppens, W. De Proft, D. De Batselier, St. Crombé. Ook de reserveploeg en trainer Eddy De Vlieger werden met een bloemetje bedacht nl. D. Bosteels, G. Koenings, L. Vercammen, P. De Swaef, H. Van Bosbeke, M. Vlassenroot, J. Van Biesen, D. Luypaert. In naam van «De Voorpost» en in onze eigen naam sluiten wij ons graag aan bij deze viering en een «dikke profi ciat». EVA Heren 1* nationale Zat. 26/4 te 20.30 u. Avanti Lebbeke-Sp. Evere 2* nationale Zat. 26/4 te 17.45 u. Grace-Hollogne-E.V. Aalst 3* afdeling Zat. 26/4 te 20.15 u. Ajax Lebbeke-Antwerp 4' afdeling Zond. 27/4 te 18 uur Menen-Lokeren Zond. 27/4 te 19.30 u. At. Temse-Anderlecht Zat. 26/4 te 19.30 u. H.B C. Dendermonde-De Panne Provinciaal Zat. 26/4 te 19.45 u. S.K. Grembergse-Eeklo Zat. 26/4 te 16.30 u. Waasmunster-Wemmei 2 Dames 1' nationale Zat. 26/4 te 17.45 u. Sasja-Avanti Femina Lebbeke 2* afdeling Zond. 27/4 te 18 uur Eupen-Avanti Femina Lebbeke 2 Zat. 26/4 te 18 uur E.V. Aalst-R.B. Dendermonde 3' afdeling Zon. 27/4 te 14.45 u. Squadra Femina-Kortrijk Zat. 26/4 te 16 u. Squadra Femina 2-Buggenhout EVA H.K. Lokeren en Temse moes- eindigde deze fair betwiste H.K. Lokeren: Van Vaeren- ten elk een belangrijke pion wedstrijd met een 19-24 over- bergh. Smet, Lenaerts 3, Ver- ontberen en dat schaadde winning voor de bezoekers. sele 4, A. D'Hanis 2, Verguit uiteraard aan het spelpeil. Bij At. Temse: M. Van Buyten, D. 1, Van Hille 4, De Brouwer 3, Temse ontbrak de geschorste Buytaert 7, Van Puyenbroeck, Van Cauwenberghe 5, Boc- E. Buytaert en bij Lokeren Millieu 2, W. Van Buyten 3, klandt 1, Vermeiren 1. bleef P. Rombout met een De Bock 1, Boeyckens, Leys- EVA voet in het gips naast de zijlijn, sens 1, B. Bruyninckx 4. Meteen waren de kommenta- schillend. Temse wees op "et UITSLAGEN ZAALVOETBAL feit dat naast E. Buytaert ook MrTTT riirnnnnir Moortgat niet van de partij muULuiilJitUCilk was en dat dit duo beslist vijf Meyerboys Hamme-FC Lomar St.-Niklaas 0-13 doelpunten waard is, die vijf Van Huychem B Hamme-FC Lee Temse 5-4 doelpunten die na de 60' het Durmemotors Hamme-'t Voetlicht Lebbe"ke 2-4 verschil uitmaakten. Bij Loke- Reintje Hamme-Van Huychem A Hamme 9-3 ren sprak men over een echte einde-seizoen-wedstrijd en Stand na 7 speeldagen wees men erop dat de zege 1. 't Voetlicht Lebbeke 8 7 0 1 73 19 15 voldoende was, zonder meer. 2. Reintje Hamme 7 6 1 0 74 39 12 In feite werd Lokeren ook 3. FC Lomar St.-Niklaas 8 4 2 2 52 28 10 nooit echt bedreigd, hoewel 4. Durmemotors Hamme 7 4 2 1 49 28 9 Temse gedurende de ganse 5. Van Huychem A Hamme 8 4 4 0 46 42 8 wedstrijd goed bleef meespe- 6. Van Huychem B Hamme 6 1 5 0 18 58 2 len. Na een kwartier wees het 7. De Meyerboys Hamme 7 1 6 0 13 56 2 scorebord 5-7 aan en bij de 8. FC Lee Temse 7 0 7 0 17 72 0 rust leidden de bezoekers met 8-14. In de tweede helft hield Inhaalwedstrijden op vrijdag 25/4 Temse dan gelijke tred langs 20-21 u.: Van Huychem B Hamme-Durmemotors Hamme D. Buytaert en via 13-18 na 45' 21-22 u.: Reintje Hamme-FC Lee Temse Un. Beyne - Avanti Lebbeke: 18-20 Avanti Lebbeke heeft zichzelf en zijn supporters een geweldige opkikker bezorgd door het sterke Beyne in eigen zaal te verslaan. Hoewel het resultaat van deze wedstrijd eigenlijk van geen belang meer was de eindrangschikking uitgezonderd heeft Avanti er een erezaak van gemaakt en bewezen dat de ploeg zich nog kan rechten na de knock-downs van de laatste weken. Onder de leiding van Eddy De Smedt werd er de week die deze wedstrijd voorafging bijzonder ernstig getraind en het resultaat te navenant. Avanti speelde bijzonder ge motiveerd en zelfs de zeer zwa re handikap, het uitvallen van Dirk Verhofstadt, net voor de rust met een spierblessure, kon de inzet van de spelersgroep niet schaden. Zoals verwacht werd het een bijzonder span nende wedstrijd. Gedurende vrijwel de ganse eerste helft bleef Lebbeke op achtervolgen aangewezen. Beyne had inder daad gescoord onmiddellijk na de beginworp maar met een break-out replikeerde P. De Smedt gepast na 3'. Toch slaagde de Joegoslaaf Cuk erin Beyne steeds op voorsprong te brengen en na 20' had een goede doelman Mertens niet PROVINCIAAL Robuco Buggenhout - Lokeren 2: 24-22 Handbal. De Ajax-reserven speelden kampioen in derde afdeling, (gb) Handbal. Ook de Ajax-kadetten werden in de bloemetjes gezet wegens hun provinciale titel knap aangespeeld door B. Van Ransbeeck dan twee maal raak trof leidde een bij zonder sterk spelend Lebbeke met 16-18 op het ogenblik dat een uitstekende Mertens zijn plaats in het doel afstond aan C. Vinck. Coach De Smedt had het weer eens bij het rech te eind want Carlo stopte even later een 7-m worp van Cuk en toen Koen Verhofstadt er dan 16-19 van maakte was de kous af voor de thuisploeg. De aan wezige Avantibestuursleden, net als alle Lebbeekse spelers, hadden eindelijk nog eens de glimlach, en terecht... Avanti Lebbeke: Mertens en Vinck, K. Verhofstadt 5, D. Verhofstadt 2, Hamza El Hafi, P. De Smedt 2, L. Van Mol 4, J. De Pauw 4, J. Van Onsem, B. Van Ransbeeck, F. Come lis 3. De Avantidoublures hadden af te rekenen met een opvallend sterk homegetinte arbitrage. De Lebbekenaars moesten dan ook een klasse sterker zijn dan de thuisploeg om deze punten- deling te behalen. Avanti speelde bijzonder sterk en doelman Vinck bleek gewoon weg out-standing. Zo werd van kamp gewisseld met een 66 score. Ook na de rust bleef het in deze omstandigheden moei lijk voor de bezoekers die nochtans langs B. Van Rans beeck met 15-16 leidden 3' voor het einde. Avanti Lebbeke: W. Van Hove, C. Vinck, St. Vlassenroot, J. Van Onsem 4, B. Van Rans beeck 6, P. De Smedt 4, P. Hertssens, J. Waumans, H. De Smedt 2, J. Walraevens. EVA 2* NATIONALE E.V. Aalst - Mechelse: 19-21 E.V. Aalst, zonder de gekwet ste R. Bayens, verloor vrij on verwacht van Mechelen na een eerder matige wedstrijd waarin beide ploegen nauwelijks het niveau benaderden dat men mag verwachten in 2' natio nale. Toch had de thuisploeg nog het laken naar zich toe kunnen trekken als op het cruciaal mo ment de afwerking niet had gefaald. Met nog 6' te spelen leidde Mechelen met 19-20 en in de daaropvolgende 4' liet Eendracht twee 7-m worpen onbenut. Meteen konden de bezoekers naar huis met een gevleide zege want in een alles of niets eindoffensief leed Aalst nog eens balverlies waar van Mechelen kon gébruik ma ken om met een snelle uit braak de 19-21 eindcijfers vast te leggen. Meteen blijft voor Eendracht nu nog enkel de opdracht om de resterende wedstrijd zo goed mogelijk af te werken om het wenkende goede eindresultaat niet te la ten ontglippen. Ook de finale van de Beker van Oost-Vlaan deren is nog een opdracht om naartoe te leven. Over de wedstrijd valt dus niet zo heel veel te vertellen. Na een kwartier wees het score bord 4-4 aan en via 67 na 20' bereikte Aalst de rust met een 11-9 voorsprong. In de tweede helft werd het dan moeilijker voor de thuisploeg. De onbe- schikbaarheid van het duo R. Bayens-Van Malderen liet zich meer en meer voelen en via 14- 15 na 40' raakte Aalst 17-19 achter 10' voor het einde. Toen bij een 19-20 stand de kans gemist werd, was het pleit definitief beslecht. E.V. Aalst: Moens en Cop pens, F. De Troch, Van Herre- weghe 2, D. Bayens 1, Stee mans 3, Van Nuffel 3, Van Der Borght 5, Agneessens 4, De Ketelbutter, M. Bayens 1. Reserven: E.V. Aalst 18 Mechelen 14 De Eendrachtdoublures doen het dit seizoen bijzonder goed. Nu werd ook Mechelen kans loos gelaten zodat Eendracht heel hoog kan eindigen in de rangschikking. Aan de rust diende niettemin een 5-8 ach terstand opgehaald maar het duo De Troch-De Ketelbutter zorgde voor 14-10 en meteen was Mechelen eraan voor de moeite. Nog te vermelden dat Van Den Bossche reeds na 2' gekwetst uitviel. E.V. Aalst: Coppens, De Gendt 1, De Troch 8, B. Arijs 1, Corthals 1, Van Den Bos sche, De Doncker, De Ketel butter 7. EVA «Dat is toch niet mogelijk!» zei de Limburgse coach na afloop en de verbouwereerde man herhaalde die zin een paar maal. Inderdaad, zoiets is nor maal gesproken niet mogelijk, een gehalveerd Meiveren dat wint op Ajax! Een Ajax dat via een zege zeker was van de derde plaats en in eigen zaal zichzelf en de toeschouwers voor schut zet, een valse noot in een avond die feestelijk in gezet was met het behalen van de titel door de reserven en de viering van de Ajax-kadetten en -scholieren die de Oost- vlaamse titel binnenhaalden. Hoe kan dat nu, vroegen ook wij en velen met ons zich af. Oprecht, een duidelijk ant woord hebben wij hierop niet. Een kollektief falen, over moed of diepere oorzaken die wij enkel maar kunnen gissen? In elk geval zoiets hadden wij helemaal niet verwacht, som mige ontgoochelde bestuursle den spraken wel over handbal moeheid maar zelfs dan is het nog onmogelijk tegen dit be paald zwakke Meiveren te ver liezen. Gestart met wat zowat als de basisopstelling kan aan gezien worden, vlotte het al niet zo best. Meiveren kwam 0-2 vóór maar hoewel E. De Batselier een persoonlijke be waker op het lijf kreeg, slaag de hij er toch in Lebbeke op gelijke hoogte te brengen na 10' (2-2). Ondanks een recital van gemiste kansen kon Ajax dan toch een voorsprong op bouwen (9-5) en met een 10-7 ruststand leek Ajax op weg naar een normale vlotte zege. Ook de tweede helft begon zeer matig voor de thuisploeg (10-10) maar met heel wat spe- lerswissels niet steeds in dank aanvaard kon Ajax toch opnieuw een 14-10 voor sprong opbouwen na 42'. In het laatste kwartier ging het dan helemaal fout bij de thuis ploeg, waarvan men het kol- lektivisme zo zag verdwijnen. Twaalf minuten voor het einde stelde Meiveren tot eigen ver bazing gelijk (15-15) en 8' voor het einde veroverden de Lim burgers zowaar opnieuw de lei ding (17-18). Coach De Vlie ger trachtte dan toch nog in te grijpen maar verder dan 18-18 geraakte een ontgoochelend Ajax niet meer. Het werd 18- 20 toen De Batselier 2' straf tijd moest uitzitten en het late penaltydoelpunt van D. Luy paert kon Ajax niet meer red den. Van een ontgoocheling gesproken. Voor Ajax scoorden: E. De Batselier 6, Cristiaens 3, Gui dé 1, Luypart 4, Coppens 1, W. De Proft 1, De Man 1, Van Biesen 1, Vlassenroot 1. Reserven: Ajax Lebbeke 27 Meiveren 8 De Ajaxdoublures die na de wedstrijd in de bloemetjes werden gezet wegens het beha len van de titel hebben er ook tijdens de wedstrijd een feest van gemaakt. Nadat de jonge B. Cooreman er onmiddellijk 2-0 had van gemaakt dreef Ajax de score op tot 8-1 na 12'. Dan kregen alle spelers ruim gelegenheid om op het terrein hun kunnen te bewijzen en met knap verdedigend werk en uitgespeelde kansen in aanval werd het 15-4 aan de rust. Ook in de tweede helft ging het Ajaxfestival verder en via 21-6 en 24-7 werd het een ruime zege voor de reekskampioen. Ajax Lebbeke: H. Van Bosbe ke, F. Coppens 4, E. Moens 1, Vercammen 3, D. De Batselier 4, G. De Busschere 1, P. De Swaef 3, S. Crombé 2, B. Cooreman 4, D. Bosteels 4, J. Koenings 1. EVA Lokeren had enkele fanionspe- lers opgeroepen om het leider Buggenhout eens lastig te ma ken en het werd een vrij span nende bedoening. Een gemoti veerd Lokeren gaf geen duim breed toe en leidde na een kwartier zelfs mét 6-9. Toch kon Buggenhout orde op za ken stellen zodat de rust aan brak met een 12-8 stand. Bug genhout, zonder het duo Van Damme-Macharis, maar met de wederoptredende De TR0FEEEN -BEKERS - MEDAILLES-PALMEN VOORALLE GELEGENHEDEN Klein Antwerp*nstnit 36 LEBBEKE Tel. 052^5.72.45 Meyere, bleef het kommando voeren tot de 45' minuut (19- 16) maar toen even later trai ner-speler Trienpont (7 tref fers) eruit moest met een rode kaart, werd het nog bepaald rumoerig. Lokeren kwam in derdaad op gelijke hoogte (20- 20) na 52' maar M. De Proft herstelde de rust bij de thuis ploeg en het werd 24-20 voor aleer Lokeren in de laatste minuut nog tweemaal kon scoren. Robuco Buggenhout: Van He- cke, Van Moer 1, De Smedyl, Trienpont 7, De Sitter, M. De Proft 3, Moyersoon 3, Verhe len 1, De Vuyst 3, Merckx, Vereecken, De Meyer 2. H.K. Lokeren 2: Strobbe, Fl. D'Hanis, Sonck 4, A. D'Hanis I, De Bruyne, Van De Velde 1, Van Hille 8, De Brouwer 4, Van Den Bergh 2, Zaman, Versele 1. EVA Handbal. Ajax Lebbeke-Melveren. In de eerste helft vlotte het bij de thuisploeg nog een beetje. De Batselier gaat scoren, (gb) Groot-Bijgaarden - H.B.C. Dendermonde: 19-29 Dat H.B.C. Dendermonde een ruime zege haalde is voor een groot deel te danken aan de trefkracht van «der alte» Van Der Veken. De «lange» trof elfmaal raak en bij H.B.C. is men er zich terdege van bewust dat Van Der Veken zeker volgend seizoen nog niet mag afhaken. De Dendermondse speler wil na dit seizoen, na een 25-jarige spelerscarrière, het voor beke ken laten maar wij kunnen ons best voorstellen dat voorzitter H. Van Damme hem van dit voornemen wil afbrengen. Met acht treffers van Van Der Veken in de eerste helft had H.B.C. via 7-10 na een kwar tier reeds een 10-18 voor sprong opgebouwd en hoewel dat de thuisploeg nog tot 17-19 naderde na 40' was een nieuw Dendermonds offensief vol doende om de Vlaams-Bra banders definitief terug te slaan. Via 18-20 ging het naar 18-25 zodat de bezoekers met een riante zege konden huis waarts keren. H.B.C. Dendermonde: K. Van Renterghem, Asaert 6, Krog- strup 6, Claessens, Hoorelbe- ke 2, R. Van Der Veken 11, Bouteille 3, St. De Swaef 1, Goossens, Mannaert, Smekens. EVA 4' AFDELING Handbal. Ook de Ajax-jeugdtrainers Cooreman en Quidé deelden terecht in de huldiging van hun provinciale kampioenenploegen (gb) Handbal. De scholieren van Ajax werden kampioen van Oost-Vlaanderen (gb) Handbal. Ajax Lebbeke-Hechtel. Jo Christiaens heeft het Limburgse blok verschalkt en zal scoren voor Ajax. (gb) 3* AFDELING Ajax Lebbeke - Meiveren: 19-20

De Voorpost | 1986 | | pagina 27