stad aalst Topdag 3 mei: Zeg me waar en wanneer Oostenrijkse Week met Topdag Topdag in de Pontstraat Doorlopende activiteiten op de Topdag 3 mei Veertiende nacht van de Koolstraat een sukses Plezierig-plezant verliefd worden op vakantie in de VTB-VAB, Vakantiestraat te Aalst Topdag In Hak 'tKoerken te Aalst 2 - 25.4.1986 - De Voorpost Ortlahner Schuhplattlergruppe De «Ortlahner Schuhplattler gruppe» werd gevormd in 1975 in de schoot van «Zang- en Dansgroep Ortolaan» uit Wommelgem. Bij een bepaalde gelegenheid werd gevraagd om een paar Oostenrijkse dansen toe te voegen aan het internationaal repertorium van volksdansen. Die waren van de eerste voor stelling af een schot in de roos, zodat er besloten werd een volledig Oostenrijks program ma op te stellen. Na de eerste voorstelling op een jaarlijks koncert van de plaatselijke harmonie ging de trein aan het rollen. Wat be gon met geïmproviseerde en eventueel geleende uniformen, evolueerde al snel naar origi neel uit Oostenrijk geïmpor teerde kledij. De muziekgroep werd uitgebreid en om het ge heel te vervolledigen werd een jodeltalent gevonden. De «Ortlahner Schuhplattler gruppe» doorkruiste in de voorbije tien jaar het gehele land van de kust tot in Lim burg en Wallonië. Voorstellin gen in het buitenland konden natuurlijk niet uitblijven. Zo werden er verschillende optre dens verzorgd in Nederland en Duitsland. De bekroning kwam echter bij het tienjarig bestaan in 1985 met een suk-* sesrijke rondreis door Oosten rijk zelf. Puszta Is een jonge groep met een pas éénjarig beslaan. Zijn vrijwel onmiddellijk doorgebroken en genieten nu al een goede bekendheid in binnen- en buitenland. Zij brengen alleen Oostenrijkse muziek en vertolken het volle dige gamma van Robert Stolz. Afkomstig uit Oostrozebeke bestaat het ensemble uit: twee violen, één bas en één akkor- deon. Oostenrijk te gast te Baardegem Een onvergetelijke Wiener- en Tiroleravond, op dinsdag 29 april 1986 te 20 u. in de Paro chiezaal, Dorp, Baardegem. Programma: 20 u.: Verwelkoming door de h. Marcel Pieters. Filmvertoning over Tirol en Wenen. 21 u.: Toespraak door de h. R. De Pauw, Schepen van Mid denstand. Optreden van de Ortlahner Schuhplattlergruppe. - Een spetterend programma met Oostenrijkse muziek, zang en dans. Uitloting van een gratis ver blijf van een week in Salzbur- gerland (Oostenrijk), geschon ken door het reisbureau Pie ters, Aalst-Brussel. Toegang gratis. Oostenrijk te gast te Erembodegem Met medewerking van de de kenijen Dorp en Hogeweg en de plaatselijke handelaars van Erembodegem een Oosten rijkse avond, op dinsdag 29 april 1986 om 20 u. in het Pa rochiehuis, Termurenlaan, Erembodegem. Oostenrijkse film- en dia avond met medewerking van reisbureau VIP. Optrederi van het ensemble Puszta-Robert Stolz-program- ma. Gelegenheid tot degustatie van Oostenrijkse wijn, broodjes en worsten. Oostenrijk te gast te Hofstade Met medewerking van het de- kenijverbond Hoogstraat en Dorp, Hofstade en 'VTB- VAB, afdeling Aalst een on vergetelijke Wiener- en Tiro- ler-avond, op donderdag 1 mei 1986 om 20 u. in het Paro chiaal Centrum, Kerkstraat, Hofstade. Programma: 19 u.: Wandelkoncert van de Oostenrijkse Blaaskapel uit Gurten, Andiesenhofen Rei- cherberg, langs Hoogstraat en Dorp. 20 u.: Openingstoespraak door de h. R. De Pauw, Sche pen van Middenstand. Een schitterende dia-impressie van Salzburg en Wenen met Oostenrijkse achtergrondmu ziek. Optreden van de vijftig man sterke Oostenrijkse Blaaska pel uit Gurten Andiesenhofen Reicherberg. Dankwoord namens de deke nij Hoogstraat en Dorp door de h. De Proft P. Gelegenheid tot degustatie van Oostenrijkse wijn, kaas, «Apfelstrudel» en andere Oos tenrijkse specialiteiten. Tombola met als hoofdprijs een week verblijf voor twee personen in een vakantiewo ning in Niederau (Oostenrijk), geschonken door VTB-VAB, en talrijke andere waardevolle prijzen, geschonken door het Dekenijverbond van Hof stade. Toegang gratis. Oostenrijk te gast te Nieuwerkerken Met medewerking van de de kenij Nieuwerkerken een Oos tenrijkse avond, op vrijdag 2 mei 1986 om 19.30 u. in zaal Volkskring, Dorp, Nieuwer kerken. Programma: «Kaas- en Wijndegustatie». Voordracht door Raimond Van Dyck: «Wenen, stad mij ner dromen». Dia's over toeristisch Oosten rijk door Roger en Georgette De Glas-Casteur. Bekendmaking uitslag wed strijd zoektocht over Nieuwer kerken. Prijs: Reis naar Oostenrijk voor 2 personen. (ih) 9 u.: Rondgang van de Oosten rijkse blaaskapel uit Gurten Andiesenhofen Reicherberg door de centrumdekenijen. Kattestraat: voorstelling uit vinder «Carion» met zijn «spionkop». Pontstraat: optreden «Pont- mann music box Wallband». 10.30 u.: Kattestraat: voorstel ling Oostenrijkse skifiets door de h. Carion, jodelduet. Pontstraat: optreden «Pont- mann music box Wallband». 11 u.: Kattestraat: concert Oostenrijkse blaaskapel uit Gurten Andiesenhofen Rei cherberg. Grote Markt: concert muziek kapel Stedelijke Brandweer. 11.30 u.: Kattestraat: Citermu- ziek door de h. Hager Jozef, de h. Carion en zijn wonder- fiets. 13.30 u.: Hoveniersstraat, Mo lendries en Varkensmarkt: loopwedstrijd voor kinderen tot 12 jaar. 14 u.: Kattestraat: de h. Ca rion en de fiets «2000». Vredeplein: opstijgen warme- luchtballon Federale Verze- kerngen. 14.30 u.: Kattestraat: jodel duet, concert Oostenrijkse blaaskapel uit Gurten Andie senhofen Reicherberg, de h. Carion. Hopmarkt: ter plaatse opstij gen en dalen van warmelucht- ballon Intergem. Er kunnen telkens 3 passagiers mee! Geraardsbergsestraat: optre den expressiegroep Vredon. 15 u.: Vlaanderenstraat: optre den expressiegroep Vredon. De Ridderstraat: optreden van kindertheater Baksteen. 15.30 u,: Hopmarkt: ter plaat se opstijgen en dalen van war- meluchtballon Intergem. Er kunnen telkens 3 passagiers mee! Molenstraat: optreden expres siegroep Vredon. 16 u.: Hoveniersstraat: optre den expressiegroep Vredon. Hopmarkt: optreden Aalsterse Big-Band. 16.30 uT: Kattestraat: concert Oostenrijkse blaaskapel uit Gurten Andiesenhofen Rei cherberg. Hopmarkt: ter plaatse opstij gen en dalen van warmelucht- ballon Intergem. Er kunnen telkens 3 passagiers mee! Zoutstraat: optreden expres siegroep Vredon. 17 u..* Kattestraat: jodelduet. Hopmarkt: opstijgen warme- luchtballon BBL Travel. 17.15 u.: Hopmarkt: optreden Aalsterse Big-Band. 17.30 u.: Pontstraat: prijsuit reiking behendigheidsproeven «Cobra's openlucht rijbaan». Hopmarkt: optreden expres siegroep Vredon. 18 u.: Kattestraat: concert Oostenrijkse blaaskapel uit Gurten Andiesenhofen Rei cherberg. Nieuwstraat: optreden expres siegroep Vredon. 19 u.: Molenstraat, Kapelle- straat en Werf: openbare ver koop, per Amerikaans opbod, van de sierbomen en planten uit de siertuin. 28 april - 4 mei Maandag 28/4: Belfortzaal Aalst te 18 u.: Vernissage van de tentoonstelling van werken van Prof. S.N. Amerstorfer, wereldbekend Oostenrijks schilder. Inleiding door Dr. A.G.J.Th. Westerhof, Ambas saderaad voor Kulturele Za ken - Kommissaris Generaal Europalia Oostenrijk. Stadhuis Aalst: Feestzaal te 20 u.: Officiële opening van de Oostenrijkse week, Koncert met medewerking van Eva Maria en de Kon. Symfonische Kring «Door Eendracht groot». Dinsdag 29/4: Baardegem, Pa rochiaal Centrum te 20 u. Toeristische Oostenrijkse film avond met medewerking van reisbureau Pieters. Optreden van groep Ortolaan met Oostenrijkse muziek, zang en dans. Erembodegem, Parochiaal Centrum te 20 u.: Toeristische Oostenrijkse filmavond met medewerking van reisbureau VIP. Optreden van ensemble Pusz ta. Donderdag 1/5: Hofstade, Pa rochiaal Centrum te 20 u.: Toeristische Oostenrijkse film avond met medewerking van reisbureau VTB. Optreden van de Oostenrijkse blaaskapel uit Gurten Andie senhofen Reicherberg. Vrijdag 2/5: Dekenij Molen straat te 18.30 u.: Meiboom planting opgeluisterd door de Oostenrijkse blaaskapel uit Gurten Andiesenhofen Rei cherberg en de vendeliers Tijl Uilenspiegel. Stadhuis Aalst, Feestzaal te 20 u.: Officiële opening van de Topdag met toespraken en op treden van de Oostenrijkse blaaskapel uit Gurten Andie senhofen Reicherberg. Dekenij Geraardsbergsestraat te 20 u.: Toeristische Oosten rijkse film- en dia-avond met medewerking van reisbureau Ghijsels. Nieuwerkerken, Parochiaal Centrum te 19.30 u.: Toeris tische Oostenrijkse dia-avond door BBL Travel. Presentatie: Raimond Van Dijck. Thema: «Wenen, stad mijner dro men». Zaterdag 3/5: In alle deelne mende centrumstraten: Alle aktiviteiten van de traditionele Top-dag. Nieuwerkerken: Apfelstrudel bij de plaatselijke'handelaars. Zondag 4/5: Sint-Martinus- kerk, Aalst te 11 u.: H. Mis opgeluisterd door de Oosten rijkse blaaskapel uit Gurten Vanaf 9 uur: Promotieverkoop in 9 dekenijen. Dekenij Molenstraat, Kapellestraat Werf: siertuin voor het cultureel centrum met prachtige bloemen en planten in samenwerking met verschillende tuinbouwscholen. Uitdelen van gratis «dekenijbons» aan de bezoekers van de dekenij. Dekenij Zoutstraten: uitdelen van Oostenrijkse Bretzels. Dekenij Geraardsbergsestraat: Bloemenstraat - bloemen perken - versierde etalages met bloemen - kinderspelen. Dekenij Vlaanderenstraat - Gentsestraat: doorlopend de monstratie met satelliet-t.v., informatiecar Securex. Dekenij De Ridderstraat - VZW Netwerk: retrospectieve van cartoons van «Moer» door Eric Montsaert. Dekenij Nieuwstraat: tombola Apfelstrudel - de winnende nummers ontvangen gratis een stuk appeltaart. Dekenij Hoveniersstraat, Molendries Varkensmarkt: etalagewedstrijd in de dekenij. Iedereen kan jureren! Deelnamebon in het weekblad 'Het Gouden Blad', lste prijs: reis naar Oostenrijk voor 2 personen. Dekenij Pontstraat: antiek- en brocantmarkt; bloemen- en plantenkwekersbonsaïtentoonstelling Kopers van bloemen, planten en heesters kunnen gratis potaarde meenemen. Esplanadeplein: AHGRA: trialdemonstratie op gesloten omloop. Vanaf 10 uur: Dekenij Pontstraat: Oostenrijkse «Open en Bloot» piep- show stand. Gratis piep-showticket te verkrijgen bij de Pontstraathandelaars Dekenij Zoutstraten - Krooncenter: Weinstube. Vanaf 13 uur: Dekenij Pontstraat - parking: «Cobra's openlucht rij baan». Behendigheidsproeven voor iedereen met zijn fiets, bromfiets of motorfiets. Trofeeën, naturaprijzen te winnen en voor elke deelnemer een oorkonde. Vanaf 14 u. Dekenij Nieuwstraat: optreden Molenbergse blaaskapel uit Lede. Dekenij Pontstraat: afwisselend optredens van de New Orleans Jazzband - Starsisters - The apple M. Brass Band streetparade verzorgd door The apple M. Brass Band. Kerkstraat VTB-vakantiestraat met VAB-materiaal (Eurpechwagen, VAB-autorijschoolleswagen, wacht op de weg-wagens), VTB-VAB Parijs-Dakar Range Rover; kraampjes met VTB onderafdelingen: VTB-groepsreizen, VTB Privéreizen, VTB-wereldreizen, Icaros-reizen, Flan ders' Travel. Grote Markt: Levensvreugde vzw: volksspelen, tentoon stelling en verkoop van zelfgemaakte stukken. Mechels Miniatuurtheater: promotiebux, tentoonstelling van kostuums - decoropbouw - showen van videoprogram ma aangaande het mineatuurtheater, kinderanimatie. Optreden Draeckeniers. Rood Kruis: informatiestand over werking, activiteiten, cursussen. Hopmarkt: BBL Travel: kleur- en ballonwedstrijd voor de schoolgaande jeugd, gratis ritjes met 2 kamelen. Intergem: ballonwedstrijd. Vereniging van handelaars Hopmarkt en Boterstraat: volksspelen. LH Aalst. Veel volk op de veertiende nacht van de Koolstraat, (a) Zaterdag verkeerde de Kool- nB JR® ##flH straat in feeststemming. In de M feestzaal 't Kapelleken in de ÉB yf| jm9f<- 'T p Meuleschettestraat werd voor Hf *N, Bf -> de veertiende maal al de jfl J** «nacht van de Koolstraat» n flfl georganiseerd. Voorzitter Paul fl^^fclT^bLs Kinoo en zijn ijverige sekreta- Rife, 3ME&; Km --igffi:. ris Antoine Van der Heyden waren in hun nopjes met de 1 g| talrijke opkomst. Het feest wr""^ duurde dan ook tot in de vroe- f ge uurtjes en niemand liet het |BBgKj&||y& 4R/" ï||g§^^«- fl aan zijn hart komen. Voor een fl keer mocht het wel. De Deke- nij van de Koolstraat haalde BBHBlIflHBBBBHtoME^^lSiipBMBMK; fl op die manier de broederban den wat nauwer aan. Met de Aalst. Antoine Van der Heyden, de ijverige sekretaris van Topdag in het verschiet belooft de veertiende nacht van de Koolstraat, (a) dat wat te worden. Op zaterdagnamiddag 3 mei en dit vanaf 14.30 u. brengt het VTB-VAB Reiskantoor, Kerkstraat 12, Aalst, een verkeersvrije VAKANTIESTRAAT. Op ludiek-didaktische wijze wordt de Kerkstraat in Aalst herschapen in een grootse Vakantiestraat. Wandelend en keuvelend langs de verschillende standen ont dekt U de ruimste keuze aan vakantiemogelijkheden. De «Aktieve Durfvakanties» ont plooien in samenwerking met de «AERO CLUB AALST» een zweefvliegtuig. Op de to nen van de volkse deuntjes van de Wichelse Straatmuzikanten maakt U kennis met de «EU- ROCAMP-Kampeervakantie- mogelijkheden» in Frankrijk; een leuk idee om met het gan se gezin uit kamperen te gaan evenwel zonder uw autokoffer vol te sjouwen met kampeer- materiaal. Alles staat netjes klaar tegen uw voorziene aan komstdatum. Aan de kiosk van de VTB- VAB Groeps- en Wereldrei zen krijgt U inzage van het exotische aanbod aan Groeps reizen onder nederlandstalige begeleiding. Het «Grote Vakantieboek» wordt uw leidraad door toeris tisch Europa en dit of op basis van Vakantiewoningen of met een waaier aan Hotels. Het HERTZ-wagenverhuur- bedrijf laat elke super-indivi dualist de volle vrijheid in bin nen- als buiten Europa. De VAB stuurt een karavaan rollend materiaal. De stoere Europech Range Rovers staan in slagorde als ware VAB-en- gelbewaarders rond de VTB- VAB Paris-Dakar Jeep. Kom en dagdroom van verre stoffe- rige wegen in Afrika en be denk dat met VTB-VAB er een stukje zekerheid meereist. Aan de stand Flanders Travel Zakenreizen maakt VTB U wegwijs in goedkoper worden de reismogelijkheden naar de USA e.a. en dit in samenwer king met «The Airline of the Year: KLM». De dochterorganisatie «Vlaamse Kainp*ertoeristen» stelt één van hun Zwerfwagens tentoon en noodt U voor een gezellige kampeervakantie op de eigen terreinen. Dagdromen van verre reizen en toch goed voorbereid de weg op. Dat kan als U even naar de stand van de VTB- VAB Autorijschool komt. Een der leswagens staat er voor U te pronken. De VTB-VAB spaart noch moeite noch energie om het eigen schoon te laten ont dekken. De VTB-VAB Socio-Kulture- le medewerker van de afdeling Aalst de heer Geert Van Cleemput laat U kennis maken met de vele vrijetijdsbestedin gen die zijn afdeling inricht; van Bonzai- tot Computerkur- sussen, van wandelingen te velde tot een artistieke kunst opleiding. Kom en flaneer door de pretti ge VTB-VAB Vakantiestraat. Zaterdag 3 mei vanaf 14.30 uur in de Kerkstraat te Aalst. Andiesenhofen Reicherberg. 28/4 - 4/5: Belfortzaal, Aalst: Grote Markt, Aalst te Tentoonstelling van werken 12.15 u.: Slotkoncert door de van de wereldbekende Oosten- Oostenrijkse blaaskapel uit rijkse schilder Prof. S.N. Gurten Andriesenhofen Rei- Amerstorfer. cherberg. (lh) Aalst. De feestelingen van de CCOD broederlijk bijeen voor een foto. (a) Ter gelegenheid van de Aal sterse Topdag op zaterdag 3 mei zet 't Koerken zijn deuren open vanaf 10 u. Men kan er tot 's avonds laat terecht voor lekkere pannekoeken. In de namiddag is er van 15 tot 20u30 ook een orkestje dat zorgt voor de nodige sfeervolle muziek. De Oostendse groep The Boozebrothers is te gast en zal viermaal veertig minu ten schitterende blues bren gen. 't Koerken vindt men op het Sint-Maartenplein 2 te Een tiental jaren geleden werd in Wallonië gestart met lande lijk toerisme op boerderijen. Een formule die heel wat suk ses kende. Er is een rijk en gevarieerd aanbod aan zeer demokratische prijzen. Voor meer informatie Antoon Dan- saertstraat 94-96 te 1000 Brus sel (02-511.07.37). 09.00 - 10.00 u.: Gerenomeerde Oostenrijkse muziek, Pontstraat - breed ter ore gebracht door de «Pont- mann music box Wallband». 09.30 - 19.00 u.: Dekenijhandelaars staan schouder aan schouder met al lerlei exposanten, verenigin gen, instellingen en marktkra mers zoals: anticairs, herge- bruikverkopers, bloemisten, kwekers, bonsai verzamelaar, het wereld natuurfonds - Vlaanderen en de stadsdienst Leefmilieu en Groendienst. Kopers van bloemen, planten en heesters kunnen gratis pot aarde meenemen. 10.00-10.30 u. De lokale «Topdagomroep Pontstraat» brengt straatbreed zijn aktiviteiten in de Pont straat ether en geeft een recht streeks verslag van de officiële opening van een Oostenrijkse «Open en Bloot» piep-show. 10.00 - 10.30 u. Officiële opening van een Oos tenrijkse «Open en Bloot» piep-showstand. Daarna voor iedere Pontstraatbezoeker toe gankelijk tot 19 u. Gratis piep-showticket te ver krijgen bij de Pontstraathan delaars die een piep-showvig- net op de etalageruit hebben gekleefd. 10.00-12.00 u. Installatie openlucht fiets-, bromfiets- en motorparcours door de «Cobra's». Alle infor matie te verkrijgen in het ten- tensekreariaat op de Pont straatparking. 10.30 - 12.00 u. Gerenomeerde Oostenrijkse muziek, Pontstraatbreed ter ore gebracht door de «Pont- mann music Box Wallband». 12.00 - 13.00 u. De lokale «Top-dagomroep Pontstraat» brengt straatbreed zijn namiddagaktiviteiten en een flash-back van piep-show- kijkers in de ether. 13.00-17.30 u. Ieder die met de fiets, brom fiets of moto naar het Top-dag gebeuren komt kan deelnemen aan behendigheidsproeven in «Cobra's openlucht rijbaan» op de Pontstraatparking. Tro feeën, 150 naturaprijzen en voor elke deelnemers een oor konde. 14.00-19.00 u. Tussen al dat aanbod voor het natuurlijke oog, de welrieken de neus en het beweeglijke lichaam brengt de Dekenij voor het oor twee jazzbands en de «Starsisters» van de Prin- sencaemere naar de Pont straat. 14.00-15.00 u. New-Orleans jazzband op po dium rechtover de Sint-Marti- nuskerk parking New-Home. 14.00-14.30 u. Optreden Starsisters op po dium Pontstraatparking. 14.30-15.30 u. Optreden «The Apple M- Brass Band» op Pontstraatpar king, 15.00-15.30 u. Optreden Starsisters op po dium rechtover Sint-Martinus- kerk, parking New-Home. 15.30-16.00 u. New-Orleans jazzband brengt een streetparade van de Pont straatparking naar de Hout markt. 16.00 - 16.30 u. The Apple M. Brass Band brengt een streetparade van de Kerkstraat naar de Pontstraat parking. Optreden Starsisters op podium rechtover Pont straatparking. 16.30 - 17.30 u. New-Orleans jazzband op po dium rechtover de Sint-Marti- nuskerk, parking New-Home. The Apple M. Brass Band op podium rechtover Pontstraat parking. 17.30-18.00 u. Optreden Starsisters op po dium rechtover de Sint-Marti- nuskerk. Prijsuitreiking be hendigheidsproeven op po dium rechtover Pontstraatpar king. 18.00-19.00 u. Slotoptreden New-Orleans jazzband rechtover de Sint- Martinuskerk. Slotoptreden «The Apple M. Brass Band» op podium rechtover Pont straatparking. 19.00 u. Officiële sluiting van de Oos tenrijkse «Open en Bloot» piep-showstand, L.H. KVS Brussel biedt voor het teaterseizoen 1986-1987 een programma waarin «mens en gemeenschap» centraal staan via de belichting van een aan tal maatschappelijke gegevens als racisme en onverdraag zaamheid (de koopman van Venetië), emotionele nood (Agnes en God), geweld (de Wesp), kunst en bureaukratie (de «k»elkder van «k»ultuur), egoïsme en hypokrisie (Mijn heer Halverwege) en korruptie (De revisor).

De Voorpost | 1986 | | pagina 2