DE HOOGST GEKWOTEERDEN OP DE ftUIEVRAINHITLIJSTEN! QUIEVRAIN EERSTE NEDERLAAG KALENDER JEUGDKOMPETITIE falos volleïbalkompetitie KALENDER DAMES UITGEBEKERD 30 - 25.4.1986 - De Voorpost Een tweede plaats was voor BASKETBAL VOLLEYBAL BERGER DU NORD (+15) - WASOCUB: 104-109 Voor een massa toeschouwers °P<=-S«r°kken. De Aalste- moest Wasocub de strijd opne- SdSe/^oS men tegen een ploeg die nog r QIf __j„i„f„ i-.j heid bleek .beslissend. Twee ST££ match Berger du ■**- Nord won de titel in derde »'gden voor een rekordskore provinciale en bleek nu ook e? Saedeleer miste op het einde dne keer na elkaar voor gemotiveerd om als giant-killer t-, o j op te treden. Na 10 minuten fen "ko'dskore en De Saede- had Wasocub langs Hofman en 'eer '***<•9 hf' emde dne Kinders zijn achterstand van keer na elkaar alléén onder de 1CJkorf. Winst dus voor Wasocub KK me, De --propaganda voor de bas- Schaepdrijver en Van Keyrno- SenTSrger du Nord: De lmXf,ndPer°lïïtesl!eCin1mine,° Smedt 6-°' De Schaepdrijver sprankelende laatste 1U mmu- J„„ tra werd Wasocub op 62-44 Van Keymolen 8-2, rustciifers aesöeeld De twee- Meuleman °"3- D'Herdt 18-20, ÏSm kS S de b«ere f^er, De VaSlaTn mCnb, Jlerf W-*™* Steeman 2-2, Km- proppra. Na 10 mmuten werd Kinders onhoudbaar en samen i« o u ,in \r met Vanden Bossche en Van ?er,£ 13-9, Van Damme werden alle registers en ossc e (wega) Jongens 26.4."' Jongens 26.4.86 Meisjes 26.4.86 27.4. Meisjes 26.4.86 Meisjes 26.4.86 27.4.86 Meisjes 27.4.86 Junioren 10.30 Rapid St.-Niklaas - Meupal Eine 14.30 Oltisj Bazel - Jong Wettra Wet- teren 09.30 Juvenes Zele - White Star St.- Amandsberg Scholieren reeks B 15.30 juvenes Zele - Ajax Aaigem. Junioren Reeks B 10.30 Sinda St.-Niklaas - Borsbeke 16.15 Madavoc Hamme - Snuffel Grem- bergen 14.30 Voklap Appelterre - Nieuwkerken Scholieren Reeks A 14.15 Wetteren - Iris Burst Scholieren Reeks B 14.45 Sigivok St.-Gillis-Waas - Delta Eksaarde 15.00 Zelzate B - Juvenes Zele Kadetten 09.00 Avanti Aalter B - Scorpio Aaigem. Reeks I 27.4 10.00 Molen Grembergen - Denderbelle B. Opwijk - Zele Center Baasrode C - Pletsers Baasrode Keur A. - Overmere A. Schellebelle A. vrij. Reeks II 27.4 10.00 Nijverseel - St.-Gillis Dender- monde Moerzeke - Overmere C Hamme Center - Kalken A Dendermonde B - Keur B Zele Kouter vrij. Reeks m 27.4 10.00 Oudegem - Grembergen B Hamme Zogge - Schellebelle B Massemen - Baasrode D Grembergen A - Smash Wetteren Overmere B - Kalken B Boonwijk - Denderbelle A. VIERDE PROVINCIALE A VK AALST 3 SPECTRUM MOERBEKE WAAS 0 (15-8, 15-0, 15-8) VK Aalst, dat vorige week bij Juvenes Zele op een spreek woordelijke «bec de gaz» liep, heeft zich wel degelijk her pakt. Op Juvenes leidde het Aalsterse team tijdens de der de set wel met 6-12, maar de wedstrijd werd zomaar uit han den gegeven. De wedstrijd te gen Spectrum Moerbeke Waas had maar weinig om het lijf. De tweede ploeg van VK Aalst kan terugblikken op een vruchtbaar seizoen en volgen de week op Lede kan de titel naar alle waarschijnlijkheid al gevierd worden. ROGER MESKENS, NORBERT THIERENS, VAN DE CAUTER-PRAETEMIEL JACOBS, JOZEF SCHELFHOUT, BAZIEL POPPE, ALFRED WIERINCK, ANDRE VAN AVERMAET, ROGER DE POORTER, JOZEF BOELENS, ALFRED GOOSSENS, MARCEL DE SORTE EN GEORGES VAN HAVER GIMLICK OUDEGEM - en de grensmeisjes kwamen er en 15.3 DE KLINGE 3-1 meer aan te pas. ij Setstanden: 8-15, 15-13, 15-11 Oudegem kende tegen De Klinge een uiterst zwakke start en de bezoekers die er wel wat in zagen spanden zich flink in en wonnen de set. Oudegem moest in deze beginfaze nog zoeken naar samenhang en had het vooral aanvallend moeilijk, daar waar De Klinge met listige plaatsbailetjes Ou degem in het verlies speelde. In de tweede set bleek het heel wat vlotter te gaan. Oudegem liep uit tot 10-0, maar De Klin ge liet niet begaan en hoe on waarschijnlijk het ook lijkt, het werd 10-10 en 13-13. Na enkele balwisselingen kon Gimlick dan toch uitmaken. Ook in de derde set spraken de bezoekers een woordje mee. Het bleef dus spannend en de set werd slechts in het laatste balletje beslist. In de vierde set was het bo- bijntje van de bezoekers af en ze kwamen er nog nauwelijks aan te pas. De thuisploeg liep uit tot 9-0 en ze liet De IGinge geen kans meer om terug te komen. Knappe prestatie van Dina Bij Oudegem leverde Dina Van Medegael een gave ver richting. Vooral in de eerste set, waarin Oudegem tever geefs naar enige samenhang zocht, was Dina het enige af- lossingspunt. Zij pakte uit met enkele rake smashes en een goede service. In de vierde set was Gimlick volledig zichzelf Eerste landelijke dames 26.4.86 20.30 VC Pardaf Kruibeke - VC Stekense Tweede landelijke B 26.4.86 17.00 Unie Herzele - Sinda St.-Niklaas 20.00 ATB St.-Niklaas - Jong Edegem 16.30 Rembert VC - Asterix Kieldrecht Eerste provinciale 26.4.86 16.00 Maldegem - Juvenes Zele 16.00 Sigivok St.-Gillis-Waas - Logeen Gent Tweede provinciale A 26.4.86 15.15 Rumbac Waasmunster - Watervliet 19.00 Cactus De Klinge - Delta Eksaarde 20.00 Real Testa Lokeren - Hades Temse 27.4.86 15.30 Ass'nee - Libera St.-Niklaas 15.45 Zelzate - Gimlick Oudegem Tweede provinciale B 26.4.86 16.00 Kangoeroes Aalst - Meteors Zottegem Derde Provinciale A 26.4,86 15.00 Kemzekc - Meerbeke 15.30 Arboflora Schellebelle - Nieuw- 20.00 Melle - Moerbeke-Waas 27.4.86 10.45 VC Berlare - Temse 16.15 Gilvoc Dendermonde - Vitesse Kruibeke 10.45 Leeuwerik Lede - Snuffel Grem bergen Vierde Provinciale A 26.4.86 16.00 Sinda St.-Niklaas C - Buggenhout 19.00 Madavoc Hamme - Sinda St.-Ni klaas B Vierde provinciale B 26.4.86 17.45 Waarschoot - Delta Eksaarde Vierde provinciale C 26.4.86 15.00 Vosselare - Scorpio Aaigem. In De Eendracht te Moerzeke was het bij de oude duiven Gustaaf Ysewijn die er de bloemen pakte voor Bernard Vercauteren (2e en 7e) en de serie van 2 aangeduid, onaan- geduid en rakend tot 30. Op de derde plaats kwam Hugo Wil- laert. Verder vroege duiven bij Norbert Thierens (4e en 6e) die ook nog de serie aangeduid tot 30 pakte. Verder Remy Verhelst, »Arhtur Wuytack, Louis Van Vossel, Frederik Peelman. Bij de jaarlingen pakte Nor- bert Thierens vier van zijn zes ingekorfde duiven en met de le, 7e, 11e en 14e plaats was hij goed voor de series van 2 aangeduid en onaangeduid tot 30. Op de tweede plaats kwam Heirwegh-Van Geyte voor Jean-Marie Lemmens (3e en 12e). Verder vroege jaarse bij Bernard Huylebroeck (4e en 8e) plus de series van 2 onaan geduid en rakend tot 30, Oscar De Schrijder, Remy Verbist, Arthur Wuytack en Octaaf Claessens. In Eerlijk duurt Langst te Zele was de ereprijs bij de oude duiven voor Van De Cauter- Praet die met hun twee inge korfde duiven er twee binnen de prijzen pakten (le en 18e). Prosper De Backer pakte de 2e en 8e plaats voor Petrus Steeman (3e en 9e). Verder vroege vermeldingen voor Gil bert De Witte, Achiel Van Winckelen, Jos Vercauteren (6e en 12e), plus de series van 2 onaangeduid en aangeduid en de ereserie, Gilbert Van wden Hof, Jules Boone (10e en 14e). Bij de jaarse was het Willy Van Broeck die de eerste prijs klokte voor Mark De Bakker (2e en 21e) en Gilbert Van Den Hof (3e en 8e). Verder vroeger duiven bij Jules Boone, Gerard De Wandel, Luc Van Elsuweghen Gilbert De Witte, Prosper De Bakker en Marcel Van Driessche. De ereserie ging naar Jos D'Hol- lander met de 13e en 24e plaats of twee prijzen van twee dui ven. Met de 12e, 19e en over- duif was de serie van drie aan geduid voor Marcel De Schoe- macker. In het Vierverbond St.-Glllis- Baasrode - Moerzeke-St.- Amands was het met 161 oude duiven die aan de prijsvlucht deelnamen Emiel Jacobs die een knappe prestatie leverde met zes prijzen van zes inge korfde duiven. Met de 6e, 11e, 22e, 29e en 62 plaats was hij ook nog goed voor de eerste serie van 3 aangeduid. Een tweede plaats was voor Nor- bert Thierens voor Frans Van Belle en Jozef Debbaut. Ver der vroege duiven voor Michel Van Damme (5e en 8e), Oscar Van Schoor, Marc Van Keer, Albert Quisquater. De serie van 2 aangeduid, onaange duid, rakend en de bonserie was met de 18e en 20e prijs voor Frans Spiessens. Met 209 deelnemende jaarlin gen ging de eerste plaats naar Albert Van Der Vorst voor De Man-Aubroeck (2e en 11e) en Michel Van Damme. Verder vroege vermeldingen voor Emiel Jacobs (4e en 10e) plus de eerste serie van 2 aangeduid en de bonserie, Norbert Thie rens, Van Keer-Erpels (6e, 9e en 12e) plus de serie 2 onaan geduid en rakend, André Roe- landt, Spitael J. A. De serie van 3 aangeduid was voor Ce- sar Peelman met de 18de, 50e en 52e plaats of drie prijzen van drie duiven. In de St.-Niklase Verbroede ring was het bij de oude duiven waar er 336 aan de prijsvlucht deelnamen Jozef Schelfhout die er de ereprijs pakte voor Alfons Van Boxelaer en Van Boxelaer en zn. Verder vroege vermeldingen voor Jozef Luyckx, Claeye Karei en zn., Rudy Philips, Albert Van Der Stoelen, Maurits Kuse, Hilaire Schelfhout en Henri Geerinck. Met de 18e, 33e en 35e plaats pakte Vereecken en zonen de eerste series van 2 aangeduid en onaangeduid, de grote en kleine rakende serie, de spoet nik en de junior. De superserie was voor Van Den Bossche en zn met de 17e en 38e plaats. Met 415 jaarlingen die aan het concours deelnamen was de ereprijs voor Alfons Van Boxelaer voor Jozef Van Raemdonck die knap uitpakte met de 2e, 19e, 20e, 23e enz. en meteen ook goed voor heel de reeks series aangeduid en onaangeduid van 2, rakend de grote en de kleine, de spoetnik en de junior. Verder vroege jaarse bij Freddy De Keers- maecker, Hector Van Gijsel, Pollijn-Mets (5e, 41e enz.), Alois D'Haen, Benny Van Bo- gaert, L E-veraert, Nestor Van Buynder en Willy Kluskens. Met 150 deelnemende duivin- nen was het weer Alfons Van Boxelaer die er de bloemen pakte voor Freddy De Keers- maecker en Claeye Karei en zn. Verder vroege duiven bij Patrick Moorthamer, Luc Roggeman (5e en 27e), Pol lijn-Mets (6e, 20.en 52e) die ook: de aangeduide en onaan- geduide series van 2 pakten plus de grote en kleine raken de, de spoetnik en de junior, Nestor Van Buynder, Leon De Kraey (8e, 16e, 41e), Reyniers en zn., Peter Mees. In De Snelle vlucht te Hamme- Zogge was het bij de oude duiven Marcel Moens die er de eerste prijs klokte, met de 3e, 10e, 12e, 22e en 29e plaats pakte hij ook nog de eerste series van 2 aangeduid en on aangeduid, 3 aangeduid en on aangeduid en de ereseries van 2 aangeduid en onaangeduid. De ereserie 2 aangeduid tot 30 was voor Edward De Waele met de 17e, 18e en 26e plaats. Bij de duivinnen was de eerste plaats voor H. Van Laere voor René Fierens met de 2e en 5e plaats dat meteen goed was voor de eerste serie van 2 aan geduid en onaangeduid. Bij de jaarse was de ereprijs voor Basiel Poppe, met de 3e en 15e plaats pakte hij ook de eerste serie 2 onaangeduid en 3 onaangeduid. Met de 2e, 8e, 22e en 34e plaats van vier dui ven was Pol Van Lembergen ook weer bij de vroege prijzen. Hij pakte ook de serie 2 aange duid en de ereserie van 2 aan geduid plus de serie 3 aange duid. Verder Carlos De Schep per, Philemond Staes, C. D'Hanis, Achiel Koekelkoren (7e en 9e) en Etienne Van Goethem. Bij De Luchtklievers te Oude gem was de eerste prijs bij de oude duiven voor Alfred Wie- rinck voor Prosper Moens en Paul De Wit. Verder vroege vermeldingen bij Felix Troch, Marcel Vermeiren (5e en 13e) plus de serie van 2 aangeduid en onaangeduid en rakend, Florent Dierick, Willy Gee-- rinck, Theofiel Segers, Mauri ce Vereecken en Frans Verbeke. Bij de jaarse was het weer Alfred Wierinck die er de ere prijs pakte voor Dierickx Em. Jozef (2e, 3e, 10e en 23e) van vier ingekorfde duiven plus de serie van 2 onaange duid en rakend. Verder vroege jaarse bij Mertens-De Ridder, Albert Verheyen, Meulen- broeck Wwe. (6e en 8e) plus serie 2 aangeduid, Henri Del- cart en Sylvain Meuleman. In Verbroedering te Zele was de eerste prijs met 105 deelne mende duiven aan de prijs vlucht voor André Van Aver- maet die Remy Geerinck voor afging. Ook een knappe pres tatie van -Georges Van De Wielle met de 3e. 4e, 13e, 27e, 48e en le overduif of zes prij zen van zes duiven. Ook pakte hij de serie van 2 onaangeduid plus de serie van 4 aangeduid. Verder vroege duiven bij Adolf Heirweg, Raymond Robberecht, Omer Van He- cke, Lagae-Robberecht (8e en 14e) plus de serie 2 aangeduid, De Corte en zn., Walter Go- bel. De ereserie was voor Alois Temmerman met de 12e en 28e plaats. De serie van 3 aangeduid kwam op naam van Francois Van Daele met de 19e, 21e en 24e plaats. Bij de jaarse was het weer eens Pol Van Lembergen die de le en de 4e plaats pakte plus de serie van 2 onaangeduid en de serie van 4 aangeduid. Op de tweede plaats kwam Cyriel Verstuyft voor Adolf Heirweg. Verdere vroege vermeldingen voor Alois en zn. Fierens, Koen De Leenheer (6e en 10e), Gilbert D'Heer, Willy De Wree (8e, 16e en 17e) plus de serie van 3 aangeduid, De Corte en zn. De serie van 2 aangeduid ging naar André Van Avermaet met de 12e en 14e plaats. Bij de duivinnen tekenden we een eerste prijs op voor Achiel Kochelkoren voor Adolf Heir weg en Pol Van Lembergen. Verder vroege duiven bij Ro bert Van Cauteren (4e en 8e) plus de serie van 22 aangeduid, Gilbert D'Heer, Willy De Wree, Koen De Leenheer en André Bruynoghe (9e en 10e) plus de serie van 2 onaange duid en de serie van 3 aange duid. In De Eendracht te Waasmun ster was het bij de oude duiven Roger Dé Poorter die er de eerste en de 5e plaats pakte voor Alfred Verschelden (2e en 14e) en Achiel Kochelkoren (3e en 4e) en meteen ook de eerste serie 2 onaangeduid. Verder vroege vermeldingen voor Eduard Lauwaert, Willy De Maesschalck (7e en 13e), Eduard Peelman (8e en 12e) plus de serie van 2 aangeduid. André Ost, Lucien Lauwaert. De serie van 3 aangeduid ging naar Aimé Van Eetvelde met de 15e, 21e en 24e plaats. Bij de jaarse was de eerste en de 4e plaats voor Willy De Maesschalck die er meteen de serie van 2 aangeduid en on aangeduid bijpakte. Verder vroege jaarse bij Antoine Van Hoey (2e en 7e), Paul Van Puyenbroeck (3e en 11e), Frans Thierens, Herman Eeck- hout, André Ost (8e en 12e), Eduard Peelman en Willy Van Uytfanghe. De serie van 3 ging per loting naar André Ost. In De Reisduif te Denderbelle was het Jozef Boeiens die er de le en de 10e plaats op zijn naam zette voor Clement Van Ighem en Frans Cooreman. Verder vroege oude bij Louis De Landsheer (4e en 6e) en de serie 2 aangeduid tot 30, J. Scholliers (5e, 9e, 11e en 12e) plus de serie van 2 onaange duid en rakend, Karei Hen- drickx, Amede Vera. Bij de jaarlingen was de ere prijs voor Louis De Landshee- re voor Philemond Hendrick, W. Van Dooren, J. Van Der Bouwede (5e, 6e, 12e) plus de rakende serie tot 20, Louis Mannaert (7e, 8e en 10e) plus de series van 2 aangeduid en onaangeduid. Bij Eerlijk moet niet Vrezen te Lokeren was het met 129 deel nemende oude duiven aan de prijsvlucht Alfred Goossens die er de bloemen pakte voor Rony De Canne en Macharis en zn. Met drie prijzen van vier getekende duiven was de onaangeduide serie van 2 voor Van Hille Etienne en zn. met de 4e, 6e en 10e plaats. Verder vroege oude bij Alois Burgel- man, Hugo Impens, Francois Van De Voorde, Met 10 dui ven binnen de prijzen kwam de bonserie op naam van Piet Ma- riman. Met vier prijzen van vier duiven tekenden we een heel knappe prestatie op van Eric De Witte die met de 18e, 31e, 43e en 64e plaats de serie van 2 aangeduid en rakend, 3 onaangeduid en aangeduid en 4 aangeduid op zijn naam zet te. Met de 20e en 35e plaats was de autoserie voor August Smet. Met 127 deelnemende jaarse kwam de eerste prijs op naam van Alois Burgelman voor Theo De Kegel en Willy La- heyne. Met de 4e en 6e plaats kwam Etienne Van Migerode heel sterk voor de dag want het waren zijn eerste en tweede .afgegeven duiven en dat bete- I kende dat alle series op zijn naam kwamen. Die van 2 aan- V~" /VT geduid en onaangeduid, raken- VV/f j de, bonserie en autoserie. Ver- IfflHH der vroege vermeldingen voor I Jacobs-Verniers, Achilles Buyst (7e, 9e en 27e) Gustaaf De Clercq en Freddy Deolet. 0r \|tt|Éf MJjËKp**-'- Met de 19e, 20e, 33e en 37e N «K| plaats was de serie 3 aangeduid en onaangeduid en 4 onaange- Égl duid voor Piet Mariman, Bij de duivinnen was de ere- ^HPPppfi prijs voor Baete Marcel en zn. iwaH voor Willy Van De Velde en Jozef De Smet. Verder vroege ,j vermeldingen bij de duivinnen Duivensport. Ook bij De Snelle Reizigers werden de duiven binnengebracht (da) HuberT/W^euiri^fSe erf 10eFrans Verhelst voor Karei Van ook de serie van 2 aangeduid in de streek. Hij klokte ook plus de serie onaangeduid van Osselaer (3e, 21e en 24e). Ver- v'rder dulv|" >>'J nog de. 10e, 29e ra 65e pnjs en 2 André PoDDe André Ver- der vroege duiven bij Omer Armand Van Hoorick, Roger was daarmee goed voor twee meir Eric De Witte Etienne Segers, Armand Van Hoorick, D'Hooghe, Leonard Franssens bonseries. In zijn spoor no- De Muider (9e 13e 15e 18e Jerom Verley, Gaby Van Den 0*e en 29e), Louis Van Raem- teerden we Jean Pierre Key- en 28e) of viif nrijzen van viif Bossche (8e en 17e), Luc Van donck (5e ,en 32z) plus de ra- molen> Frans Kindermans, duiven. Hij pakte er ook nog René Van Lierop. krade Lucira Proost Bosman-Van der Vreken, De serie van 2 aangeduid en Albert Van Broeck, Willy Henn verdoodt, Frans Her- rakend gaat naar Lucien Heyman (9e en 17e), plus de mans> jozef Uyttersprot, Mar- Proost met de 20e en 25e ®®ne 2 onaangeduid en cel Bruggeman, Pierre Van plaats. Omer Geleyn. Nieuwenhuyze. De jaarlingen van 2 aangeduid plus de autoserie bij. In De Eendracht te Melsele was de eerste en de 4e plaats voor Marcel De Sorte die er de serie van 2 onaangeduid bijpakte. Bij de jaarse was het Leopold Van Goethem die er de le en 11. nloot. „ol,,„ Duivensport. Roger Meskens is de nummer één in de Lebbeekse Verbroedering (bvw) In het samenspel Appels - Den- hoofdvogel ging naar Louis dermonde - Grembergen was Meskens voor Louis De Rid- het de tandem Van Keer - De der, Cesar Peelman, Frangois Decker die de vlucht bij de Vermeiren, Firmin Van de oude duiven won en aan de 13e pias, Marcel Broothaerts, Pe- prijs de eerste serie naar bin- trus Esselens, Pierre Van ncnhaalde. Kopduiven voor Heyghem, Frangois Vermei- Alfons Burms, Karei Goeman, ren, Jozef De Blys. Frits Nornauw Georges Sle- [n De VrUhel(1 M„mke vens, M Van Hove. M Gee- Kaste| bij de oude dui_ raert, Alfons Coo en Jan De vcn dkeen opkijke„ „aar Decker (9e en 10eJ, Mei rle le Gcorges Van Haver, die het en 0e pnjs speelde Hugo De haald» voor Henri Hermans, Backer zich m de kijker bij de Bcmard vercauteren, die te- jaarhngen, want het betekende vens ook de c£rsK scire won voor hem de eerste serie. verder ln de kop Louis Wuy- Vroege duiven voor Andre ,ack> Maurice Wouters, Bij de Van Damme, Jean Becque, jaarlingen mocht Rcnc Ver. W. Chnstiaens, Karei Goe- njmmen terecht een hoge borst man, Benort Cornells Wrm opzetten met dde „n63e prijs Van Acker, Wilfned Costers en dc eerste sede Kopduiven en Van Keer-De Decker. op de kokken van Henri Van Te Lebbeke Verbroedering was den Broeck, Richard Vermeir de hoofdrol weggelegd voor en José Vermeir. Roger Meskens (Buggenhout). Beno Zijn kopvlieger deed 1807 me ter per minuut en behaalde daarmee de snelheidswimpel LANDEGEM (+5) 78 WAASLAND 75 Met slechts vijf effektieven miste Waasland Vercauteren (legerdienst), Van Roosbroeck (werk), De Pauw en Vander- Unden (ziek), zodat de reis naar Landegem geen sinekure bleek. Na 5 minuten (ll-ll) was de voorgift opgehaald, maar in rebound kwam Waas land tekort. Marin (knie) was niet honderd procent in orde en gelukkig was Aerts bij de pinken. Hebberecht met de ge stalte van Verborgt liepen weer uit tot 25-16 (10e min) maar de reaktie van De Locht was voldoende om naar 37-38 (18e min) door te stoten. Dan kwam Aerts met de knie tegen een muur terecht en de laatste drie minuten kon Landegem profiteren om naar 49-40 rust- cijfers uit te lopen. De tweede helft bleef Waasland echter waakzaam tot 52-52 (5e min) moment waarop de Lande- gemcoach wegens kritiek werd uitgesloten. De thuisploeg kreeg een mentale injektie en plaatste via Van Langenhove een 11-0. Waasland moest bij 75-64 (15e min) in achtervol ging gaan. Marin kwam dan toch op zijn normaal peil en bleek heel sekuur, terwijl ook De Locht begon door te we gen. De spanning kwam er bij 77-75 (18e min) maar in de laatste twee minuten miste Waasland drie pogingen op het nippertje en dat werd meteen het einde van de bekerdro- men. Vermelden wij nog de goede prestatie van Van Hoey- landt-Verbraeken Punten: Landegem: Verspeeten 10-2, Hebberecht 12-1, Verborgt ll- ll, Standaert 5-0, Cocquyt 4-0, Van Langenhove 0-15, Van Damme 2-0. Waasland: Aerts 13-2, Ver- braeken 3-0, De Locht 12-15, Van Hoeylandt 6-2, Marin 6- 16. WEGA TWEEDE PROVINCIALE Basketbal. De testwedstrijd voor de kampioenstitel bij de knapen werd door BBC Hermes vlot gewonnen tegen Temse Sportief (dw) ZWAKKE START

De Voorpost | 1986 | | pagina 30