Jonge Ridders van de Weg in Aalst gehuldigd Aalst op bezoek in Opendeurdag in H.R.I.T.O. PW-Jongeren Gijzegem koninklijke tuinen Tombola voor nierpatiënten Tekenwedstrijd honderd jaar zwembad in Aalst Aalsterse scholieren staakten Parochieraad Onze-Lieve-Vrouw Bijstand vergaderde De Voorpost - 25.4.1986 - 3 Morgen zaterdag 26 april stelt het HRITO aan de Welvaartstraat andermaal zyn poorten wyd open. Van 10 u af kunnen de tydens de jongste dertig jaar afgestudeerden van RTS-HR1TO er verbroederen in de turnzaal by een Oostenrijkse stand bedryfsmechanisatie of in de koffïerefter. Van 12 tot 15 en van 17 tot 20 u restaurant tegen demokratische prijzen en verder open deurdag in werkplaatsen, labo's, klaslokalen en pavil joenen. «Van ruwe steen tot juweel» met demonstraties van slijpen van diamanten (firma Obbers Berlaar). Het leven en het werk van de schrijver Ward Ruyslinck (Uit geverij Manteau Antwerpen). De ruimtevaart: Europa-USA Space Shuttle)-USSR met foto's, dia's en schaalmodel len, realisatie Space Data for Education and Study (L. Van Zeir Kerksken). Stoomtreinen: mobiele ten toonstelling van het Museum Stoomtrein der Twee Bruggen Vilvoorde. Verzameling postzegels van dhr. Trap en van sportpostze- gels van dhr. Van der Hoeven. Collectie bellen en klokken van het echtpaar Peeters. Verzameling bergkristallen van het echtpaar Boxtaens. Expositie over de evolutie van de techniek (met de medewer king van het Museum Weten schap en Techniek van de Rijksuniversiteit van Gent). Tentoonstelling over de aspec ten van de modegeschiedenis (realisatie Museum voor In dustriële Archeologie en Textiel van de stad Gent). Jacob De Vries, kunstschilder (leraarskamer). Sigarenbandjes van de verza melaar Verhelpen. Infostanden: De Industriële Hogeschool van het Rijk CTL Gent De Nationale Vrouwenraad Brussel Het Centrum voor Deeltijds leren Aalst Infor Nationaal Centrum voor Maritieme Informatie De Broederschap van de Mat- tetaarten/Geraardsbergen. Demonstraties: Kloskantwerk Kunstschilderen op zijde door mevr. Figgé-Soete Houtsnijwerk door dhr. Beyens Jan Oostenrijkse stand met dia montage over de studentenrei- zen naar Wenen, in de turn zaal. Proefstand van talrijke Belgi sche streekbieren, ingericht door de Bond van Oud-Leer lingen en Studenten B.O.L.S. in de koffïerefter. Sneltombola met prijs voor elk lot. Madame Ondine, god en duivel Ter gelegenheid van de open deurdagen en kaderend in de viering van het dertigjarig be staan brengt de Vriendekring van het HRITO op maandag 28 april te 20 u «Madame On dine, god en duivel» naar Louis Paul Boon door «Thea terwerk vzw School voor Ge kken», in de feestzaal van het HRITO, Welvaartstraat 70. Nadere informatie via 053- 77.30.12. Kaarten in voorver koop 100 fr. Aan de kassa: 120 fr. HRITO Aalst Topdag vóór! Wordt de Aalsterse topdag in het teken gesteld van Oosten rijk, dan is HRITO Aalst die topdag meer dan voor. Voor de vijfde keer bezochten stu denten van het hoger onder- wijs van het korte type, gra duaat bedryfsmechanisatie, van 5 tot 13 april Wenen als kultuurhistorisch centrum, in het kader van de campagne «Europas Jugend lernt Wien kennen» van het Bundesminis- terium für Unterricht, Kunst und Sport. De heen- en terugreis werden aangegrepen om onderweg nog andere bezienswaardighe den te bezoeken. Passau op de Duits-Oostenrijkse grens werd aangedaan. Vervolgens werd op de route naar Wenen Melk Stift als wereldberoemd Bene- diktijnerklooster bekeken. De terugweg liep over Salzburg. Over de Duitse grens werd een geleid bezoek gebracht aan de Salzbergwerke, de zoutmijnen van Berchtesgaden. Een op onthoud werd verder gemaakt te Königsee, het schoonste fjor- denmeer aan de voet van de Watzmann. Een tentoonstelling zal op de opendeurdag gewijd worden aan die onvergetelijke studie reis. Deze foto- en diamontage wordt bovendien op de open deurdag van 26 april getoond in een passend kader: een Oos tenrijkse bier- en wijnstand in de turnzaal. Akties Moeder Technica, studenten club van het HRITO, die de belangen van de studenten van o.a. het korte type bedryfsme chanisatie behartigt, dreigt met akties. «Verleden jaar, op de open deurdag (mei 1985), werd op onze school de nieuwbouw in gehuldigd. Deze nieuwbouw zou de oplossing bieden vooi het nijpend tekort aan degelijk ingerichte lokalen. Niets bleek echter minder waar, tot op heden heeft men deze nieuwbouw nog steeds niet ten volle kunnen benutten door... gebrek aan meubilair!! Hierdoor ontstaan toestanden die niet meer aanvaardbaar zijn. Bv. Het tweede jaar korte type krijgt nu al het hele academie jaar les in een «koffierefter». Dit houdt in dat het voor deze studenten steeds een zoeken is naar een «proper plekje» tus sen broodkruimels, gemorste koffie, drankblikjes, zilverpa piertjes... Wanneer iedereen dan einde lijk een plekje gevonden heeft, kunnen de lessen beginnen. Doch van een rustig lesverloop kan men nu ook weer niet spreken. U moet weten dat de «koffierefter» bij het «oude ge bouw» gedeelte behoort. Dat gedeelte is men volop aan het verbouwen, met als gevolg dat het geluid van hamerslagen, slijpschijven, boormachines e.d. geregeld de lessen storen. Het reeds tot 2 x toe aanvragen van meubilair door de direktie aan het Ministerie van Onder wijs bleef zonder gevolg. Daarom had de studentenclub besloten om zijn stem te laten horen, aan dat Ministerie. Dit gebeurde door middel van zo veel mogelijk handtekeningen te verzamelen van personen die, net als wij, zo'n toestand niet bleven dulden. Deze peti- tielijst hebben wij op 4 april 1986 op het Ministerie van On derwijs overhandigd, waar we ontvangen werden door de heer Kozemans, de heer Van denbranden en de persattache van Minister D. Coens. Hier werd ons beloofd dat men deze toestand zo snel mogelijk ging onderzoeken bij de admi nistratie. Indien de financiële middelen niet meteen beschik baar zijn, zou men ons tijdelijk laten beschikken over tweede hands meubilair uit het cen trum van Hemiksem. Indien de studentenclub Moe der Technica merkt dat er aan haar bezoek aan het Ministerie van Onderwijs geen gunstig gevolg wordt gegeven, zien wij ons genoodzaakt om akties te ondernemen.» LH De PW-Jongeren afdeling Gijzegem-Hofstade nodigt je uit op haar 3e Blue Night Par ty, welke doorgaat op zaterdag 3 mei 1986 te 20 uur in zaal Den Uil, Stationsstraat 62 te Gijzegem-Aalst. Deze dans avond wordt verzorgd door dj Eddy James van Radio Satur- nus bijgestaan door de light- show van dj Mark van den Steen. De PW-Jongeren Gijzegem- Hofstade nemen tevens aktief deel aan het Nationaal Kon- gres van de PW-Jongeren op 26 en 27 april e.k. te Antwer pen. Het tema «Justitiebclcid en Openbare Orde» werd reeds uitvoerig besproken en voorbereid binnen het bestuur. De voorbereidende kongres- dokumenten werden grondig gewikt en gewogen en onder delen zoals de hervorming van het strafrecht, herziening van het strafwetboek, de exekutie- rechtbank, de organisatie van de ordehandhaving, de bestrij ding van het terrorisme en het etisch vraagstuk vormen vol doende diskussiestof. Ook de plaatselijke politieke problemen ontgaan de PW- Jongeren van Gijzegem-Hof stade niet. Samen met de Dorpsraad Gijzegem en de vertegenwoordigers in advies raden worden diverse proble men aangepakt zoals de ver keersregeling, de wachthuisjes voor autobussen, de uitbouw van het stedelijk sport- en re- kreatiecentrum te Gijzegem en de sociale woningbouw te Hof- stade en te Gijzegem. In de nabije toekomst zal een studie gebeuren rond de in planting en uitbouw van de industrieterreinen te Hofstade en Gijzegem. Wie meer inlichtingen wenst over de werking van de PW- Jongeren kan steeds terecht bij Michel De Gols, voorzitter, Mimosastraat 35 te 9308 Gijze gem, tel. 053-77.51.36. LH Op woensdag 7 mei gaat de Toeristische Dienst van de stad Aalst naai de koninklijke serres van Laken. Een unieke belevenis voor mensen die houden van de natuur. Tropische planten zijn er in overvloed te bewonderen. Er wordt vertrokken om 13.30 uur aan het parkeerterrein van de Keizershallen in de Beekveldstraat. Rond 17.30 uur voorziet men de aankomst in Aalst. Er wordt gestopt aan de oprit van de autostrade, de parking Beekveldstraat en de Grote Markt. De prijs voor deze trip bedraagt 260 fr., al naargelang het aantal inschrijvingen. Wie deze reis wil meemaken, moet zo vlug mogelijk kontakt opnemen met de toeristische dienst van de stad Aalst, Gebiedshuisje, Belfort te Aalst en vragen naar Hilde Hanssens. Telefonisch kan ook op het nummer 053/77.11.11 toestel 240. JM Heyman Vandaag, 25 april, in het O.L.V.-Ziekenhuis Aalst, groot feest ten voordele van de nierdialysepatiënten. Meer be paald als tegemoetkoming in de vakantiereis van deze men sen die zonder speciale appara tuur verplicht zijn in hun woonplaats te blijven. Er werd inderdaad om de va- kantickas te spijzen een tom bola georganiseerd waarvan de trekking hedenavond plaats heeft in de feestzaal van het Sint-Augustinusinstituut, in gang via de Moorselbaan. Dankzij deze akties wordt het mogelijk tientallen nierpatiën ten te laten in vakantie gaan naar Klausen in Tirol. Dit dan begin juli met als begeleiders dr. Lornoy en Dr. Becaus. Laatstgenoemde verzorgt daarenboven een diaprojektie in dit verband. Voor animatie en ambiance zorgen Kamiel Sergant en zijn Kamillekes en DJ Luc Wicheleer. LH Ter gelegenheid van de viering «Honderd jaar Zwembad» te Aalst wordt door het stadsbestuur een tekenwedstrijd georganizeerd met als tema «het zwembad in het jaar 2000». De wedstrijd is bestemd voor kinderen van 6 tot 16 jaar en alle inzendingen moeten bezorgd worden op het adres: Stedelijk Zwembad, Zwembadlaan 2 te Aalst voor 15 mei e.k. Van de deelnemers wordt verwacht dat ze werken op Din A3 formaat. Onder de deelnemers worden heel wat prijzen verdeeld. Een jury bestaande uit leerkrachten, kunstenaars, pers mensen en zwembadpersoneel, zal de werken beoordelen en rangschikken. De laureaten zullen hun werken mogen tentoon stellen van 7 tot 29 juni in het stedelijk zwembad. De plechtige prijsuitreiking heeft plaats in het zwembad op donderdag 26 juni om 18.00 uur. JM Heyman Aalst. Na de vergadering was en tijd voor een foto. (a) Vijf keer per jaar komt de te kampen heeft besproken, parochieraad van de parochie Onze-Lieve-Vrouw Bijstand in Maar ook de toekomst wordt vergadering bijeen. Onder er toegelicht en onderzocht, voorzitterschap van Kamiel Wellekens worden dan de pro- De raad bestaat uit vertegen- blemen waarmee de parochie woordigers van liefst 26 paro chiale órganizaties. Het voor- "s Pannier en de leden werken naamste doel bestaat erin de daar gemeenschappelijk aan. samenwerking te bevorderen De resultaten van dat werk zal tussen deze verschillende orga- men kunnen bewonderen tij- nizaties en zoveel mogelijk de dens het weekend van 17 en aktiviteiten te koördineren. 18 mei in de parochielokalen. Voorzitter Wellekens, sekreta- Voor een teddybeer en nog vele andere dingen meer D-Ci^WOrdt Sti,a«" ee" jaar,Ükse gewoonte dat in Aalst een aantal jongens en meisjes tot Zandbergen, Peter Goeman Kidder van de Weg worden geslagen. Een plechtigheid die steevast plaats vindt op het uit Wetteren, Dorenda en Ve- stadhuis, en waarbij het er altyd even gemoedelyk aan toe gaat. Wat nog niet wil zeggen rena Hemelaar uit Berlare, dat er geen ernstige dingen worden gezegd. Integendeel, een Jonge Ridder van de Weg Jean"Claude Herremans worden is een hele eer en die moet dan ook op een passende wyze en met wyze woorden, in ontvangst worden genomen. Zoals steeds wordt deze mani festatie opgezet door de Vere niging voor Ouders voor de genlijk moet voldoen. Er blij- Bescherming van Kinderen op ken nogal wat overtredingen te de Wegen, kortweg VOBKW zijn. Zo wordt er vaak gefietst genoemd. Maar de stuwende in het nachtelijk donker zon krachten achter de hele aktie der verlichting. Reuze gevaar zijn de leden van het Aalsters lijk natuurlijk. Iedereen is zich Rijkswachtdistrikt. Rijkswach- daarvan bewust. Uit talrijke ter Facq onderstreepte trou- inspekties is verder gebleken wens hoeveel inspanningen de dat men het niet zo nauw rijkswachters leveren om de neemt met de fiets. Er zitten kinderen leren om te gaan met nogal wat mankementen aan het verkeer. Een zeer belang- de fietsen van de scholieren, rijke taak die vaak wordt mis kend. De rijkswachters zijn Vandaar dat ere-veldwachter geen boemannen, zeker niet Verlaeckt aan de ouders vroeg voor de kinderen, maar moe- om op dat stuk hun verant- soort van beschermen- woordelijkheid te willen opne- laeckt zette eens op een rijtje fietsen van hun kinderen «ver- waaraan die rijklare fiets ei- kleersklaar» zouden zijn. Denderhoutem, Filip Huwaert uit Denderwindeke, Els Lam mens uit Ottergem, Jeroen Lievens uit Massemen, Philip pe Mathieu uit Hofstade, Ste ven Mornae uit Hofstade, Ste- phan Muylaert uit Nieuwer- ikerken, Gert ders opgenomen. Ze komen B""'. Provost uit Amgem, van zowlt overal. In alfabet!- An Seheerhnck uit Hetzele. sche volgorde zijn dat: Hen- f'ïf f"^'1at,ul,1^deker- drik Bacs uit Laatne, Jan Co- ke' E's, Standaert uit Herzele, sijn uit Ressegem, Peter De Gmo Steppe uuHaaltert, Joeri Bisschop uit Meerbeke, Kris Jclrlïïck BaIt De Bruyn uit Denderleeuw. Van Damme mt Denderleeuw, Elmar De Geyter uit Liedeker- e." Carla V.a" den e°ssd» ke. Natasja De Nayer uit Res- v ,a 'f,ma S',e\e,° de segem, Aine De Sehuyteneer Vfld* Ldde' Van Hedent uit Nieuwerkerken, Ellen De Mere Chnstof Van Muy- Vuys uit Impe, Ria Fock uit !em Okegem Lieve Van Aaigem, Ruben Oaublonune t™^,rien m en ervoor te zoreen dat de nit I aarne Rert GiiseU uit Bombeke uit Mere. Aalst. Een nokvolie feestzaal met allemaal Riddertjes op de weg. (a) De volmachtentrein van Mar tens 6 is vertrokken, klaar om brede lagen van de bevolking kaakslagen toe te brengen. Ook de jeugd wordt niet ge spaard. Een greep uit de ge plande maatregelen van deze anti-jongerenregering: verlen gen van de legerdienst met 2 maand, verlengen van de burgerdienst met 4 maand (de diskriminatie gaat verder), het invoeren van een vervangende dienstplicht tijdens de wacht tijd voor een werkloosheidsuit kering (ook voor meisjes). Het verdubbelen van deze wacht tijd voor schoolverlaters. Zie hier het antwoord van Mar tens 6 op de te hoge werkloos- heid(scijfers). Gelegaliseerde Aalst. Het scholierenkomitee staakte voor een dagje. diefstal noemen wij dat. Ver der is er sprake om de demo- kratisering van het onderwijs even om te buigen naar elitali- sering. Het invoeren van Nu merus Clausus en het verhogen (indexeren) van inschrijfgeld en dit zowel voor universitair- als voor hoger niet-universitair onderwijs. Bovendien blijven de werklozen van nu ook ver der in de kou staan: zij kunnen nog steeds getroffen worden door artikel 143 dat langdurige werklozen schrapt, werkgele genheid blijft synoniem voor nepstatuut, part-time, of on derbetaald in plaats van vol waardige jobs. Om de werklo zen nog wat meer te 'motive ren' denkt de regering er ook aan de wachttijd telkens herin te voeren als de betrokkene zijn werk verloor. Konkreet zou dit betekenen: angst om een job van bepaalde duur aan te nemen. Vaste benoemingen en aanwervingen regent het reeds lang niet meer. Hoogtijd dus voor jongeren om te reageren. Het Scholie renkomitee Aalst plande een scholierenstaking en betoging met vertrek om 9.30 u. op de Grote Markt. gel zijn die vermanend maar toch vriendelijk wijzen op fou ten die werden begaan. Een tweede aspekt is dat men die kinderen gaat huldigen met de titel van Jonge Ridder van de Weg en belonen met een geschenk, die in het voorbije jaar op een of andere wijze hebben aangetoond dat ze zich in het verkeer voorbeeldig kunnen gedragen. En die zijn er, meer dan men wel zou kunnen veronderstellen. In Aalst werden 37 jongens en meisjes met die eer bedacht. We kunnen ons best voorstel len dat er nog flink wat meer zijn, maar ook rijkswachters zitten niet achter elke hoek van de straat te gluren of men zich wel naar behoren ge draagt. In verschillende toespraken werd gewezen op deze belang rijke opdracht. Onder meer Francois Sergeant, VOBKW- voorzitter, zei dat rijkswacht, politie en bestuursleden van de organizerende vereniging zich moeten in zetten om deze aktie te blijven promoten. Jaarlijks moeten er kinderen opgespoord worden die zich gedragen zoals het moet in het verkeer en die voor dat voor beeldig gedrag ook moeten be loond worden. Het worden dan Jonge Ridders van de Weg die als voorbeeld kunnen ge steld worden. Het klinkt mis schien wat oubollig, maar het is een systeem dat zijn effekt niet mist. Want zeg nu zelf, voor een teddybeer en voor nog vele andere dingen meer. wie zou daarvoor niet door de knieën gaan. Men heeft dit jaar maar 37 kinderen aangeduid, maar die hebben zich dan ook biezonder goed gedragen. Zij hebben een voorbeeldige daad van ver keersveiligheid gesteld of van hoffelijkheid. En dat wil men nu belonen. Burgemeester Uyttersprot zei onder meer dat VOBKW zich nu al 21 jaar inspant voor aller lei sensibilizeringsakties. Voor de achtste maal wordt bievoor- beeld deze manifestatie geor ganiseerd. Maar men doet nog vele andere dingen meer om de verkeersveiligheid te be werkstelligen. Vandaar dat de burgemeester een en al waar dering heeft voor de vereni ging die naar zijn gevoelen op haar plaats is in het hele land. Volgens de Aalsterse burger vader moet er ook meer ge daan worden aan strukturele ingrepen in het wegennet om de zwakke weggebruikers meer bescherming te geven. Wat met de fiets Kinderen maken vaak gebruik van een fiets om zich naar school te begeven. Die fiets moet dan ook rijklaar zijn. De Aalst. Met een teddybeer van formaat wordt zelf een ridder op de weg nog heel blij vroegere veldwachter Ver- gemaakt, (a) Aalst. Voor elke jonge ridder op de weg was er een geschenk weggelegd, (a)

De Voorpost | 1986 | | pagina 3