Postzegelkring Leda zet stempel op «Dag van de Postzegel»! Raadszittingen van Erpe-Mere weldra in amtiteater Jeugd en Muziek met slotkoncert in Aalst Aalst bekroonde de mooiste kapsels Aalsters karnavalnieuws Tak Aalst laat van zich horen huldigde dirigent Roger Van De Wiele Kon. St. Jobskoor Aalst Erpe-Mere zoekt naar derde Muziekfee van Vlaanderen 4 - 25.4.1986 - De Voorpost Op maandag 28 april om 20 uur organiseert Jeugd en Mu ziek afdeling Aalst haar slot koncert van het seizoen .'85- '86. In tegenstelling tot wat in onze brochure is vermeld, gaat dit slotkoncert niet door in de feestzaal van het stadhuis, maar wel in de zaal «J. Van Innis»-Generale Bank, Nieuw- straat 20 te Aalst. Dit slotkoncert wordt opge luisterd door ons Kamerorkest Jeugd en Muziek Aalst, o.l.v. Fr. Schollaert. Voor deze gele genheid werd een prachtig pro gramma samengesteld. Het koncert wordt geopend met een feestelijke Suite van JJ, Mouret. Men hoort hier een dominerende trompet, ter zijde gestaan door een paar hobo's, clavecimbel, pauken en natuurlijk de strijkers, aan gevoerd door hun koncert- meester Marco Suvarnosaroto. Marleen Van Holder, conser- vatoriumstudente-viool speelt de eerste beweging uit het con certo nr. 3 K.V. 216 van W.A. Mozart. Vervolgens kunnen we luiste ren naar het eerste concerto armonico voor alle strijkers en continuo. Na veel en lang zoe ken, hebben we van dit concer to de originele partituur ge vonden. Toegeschreven aan Pergolesi, blpek achteraf dat deze muziek geschreven is door een Nederlandse Graaf U,W. van Wassenaer. Het ma- nuskript werd teruggevonden in het Familiekasteel te Tiwckel. La Follia is een zeer oud mo tief dat toondichters vaak als basis gebruikten voor werken die meestal de vorm kregen van - tema met variaties. Een van de bekendste Follia's is van Corelli - tema met 15 va riaties. Vervolgens speelt het orkest de overbekende Kanon van Pachelbel. Opnieuw gesteund door het clavecimbel versterkt door celli en bas, zingen de violen, verdeeld in drie groe pen, beurtelings om de twee maten dit prachtig tema. Tot slot spelen ze de Dorpsdansen uit de opera «Richard Leeu wenhart» van de Luikenaar A.E.M. Grétry, in een bewer king van Fr. Schollaert. On danks de naam Dorpsdansen, hebben deze een voornaam ka rakter. Nog een aperitiefkoncert op 4 mei uitgezonderd, is dit slot koncert het orgelpunt achter een overvol seizoen, dat negen avondkoncerten, zeven aperi- tiefkoncerten i.s.m. Netwerk en twee reeksen schoolkoncer- ten bevatte. LH In de BP Gallery aan de Jan Van Rijswijcklaan te Antwer pen exposeert Wolfgang Hage- dorn van 26 april tot 17 mei zijn schilderijen. De tentoon stelling is toegankelijk van maandag tot vrijdag 10 tot 19 uur en op zaterdag van 9 tot 12 uur. De Aalsterse Club Artistiek van het Kapsel organizeerde voor de derde maal een lentedag van het kapsel. Dat is een wedstrijd die zowel op nationaal als op provinciaal niveau wordt gehouden en die open staat voor alle kappersscho- len van het hele land. Luc II hield eetfestijn Vorig weekend waren we te gast op het goedgeorganizeer- de eetfestijn van Ajuinprins Luc II. Heel wat van zijn voorgangers waren present. Ook prins Patrick I van Aalst, leden van karnavalverenigingen kwamen langs en deden er zich flink te goed aan een lekker volks maal: haring met pellepetatten, kop of makreel. Het was allemaal even lekker. Ajuinkoningin nodig uit Op zaterdag 10 mei wordt iederen verwacht in café Den Bol, Geraardsbergsestraat te Aalst, waar vanaf 17 u. een barbecuefestijn wordt georganiseerd voor Jeanine I, de ajuinkoningin 1986. Er even aan toe voegen dat deze sympatieke jonge dame zal meedingen naar de titel van Prinses van Oost-Vlaanderen 1987. Popol, kandidaat Prins Karnaval 1987 Tijdens de dekenijavond van de Koolstraat maakte Paul Kinoo alias Popol bekend dat hij volgend jaar opnieuw zal meedingen naar de titel van Prins Karnaval van de stad Aalst. Wordt het voor Popol tweede keer, goede keer? JM Heyman Club Artistiek is al twintig jaar aktief en de resultaten van de vele trainingssessies, die regel matig in Aalst worden gege ven, zorgden ervoor dat de leden van deze kappersvereni ging zowel in de nationale als in de internationale wedstrij den met heel wat ereprijzen aan de haal gingen. De wedstrijd van zondag werkt voor vele haarkappers ook in spirerend. Nieuwe ideeën, nieuwe coupes, nieuwe tech nieken kunnen er worden uit geprobeerd en zo komt men tot steeds «bij-zijn» en kan een modetrend makkelijk worden gevolgd. In de interscholenwedstrijd gingen de eerste prijzen naar Jeanine Warthy en Filip Brackx. De school die het hoogste aantal punten behaal de was het vormingsinstituut uit Oostende. De Lenteprijs voor het heren kapsel was weggelegd voor AJain Duchene. Myriam Wil- lems was de beste bij de dames seniores. De eerste prijs heren kapsel bij de juniores werd toegekend aan Patrick Duche ne en bij de dameskapsels ju niores ging Ronny De Wolf met de eerste prijs aan de haal. JM Heyman De Aalsterse afdeling van het Taal Aktie Komitee (Tak) heeft weer van zich laten ho ren. Het voerde onder meer op 12 april een aktie tegen de antie-Vlaamse politiek van de NMBS. Aan de aktie werd deelgenomen door een 40-tal leden van TAK. In de stations van Gent Sint-Pieters, Aalst en Brussel werden de nodige affi ches geplakt om te protesteren tegen de wantoestanden bij de NMBS. Tak neemt het niet dat Vlaanderen 62% van de trein gebruikers levert en instaat voor twee derden van het goe derenvervoer per spoor en maar 47% van de treinbestuur ders en 36% van het admini stratief personeel Vlamingen zijn. Vlaanderen heeft 3 cen trale werkplaatsen en 226 sta tions, Wallonië 6 centrale werkplaatsen en 266 stations. Tak liet via pamfletten die ook weten aan de treinreizigers. Op het pamflet stond ook te lezen dat twee derden van het tekort van de NMBS door de Vlaamse belastingbetaler wordt gedragen. TAK eist dan ook de splitsing van de NMBS in twee raden van bestuur: een voor Vlaanderen en een voor Wallonië zodat elke raad met zijn geld kan doen wat de ei gen treinreizigers het meest ten goede komt. «De Vlaamse Spoorwegen kunnen dan met hun meerinkomsten misschien eens een prijsverlaging invoe ren en nieuwe werkgelegen heid scheppen in Vlaanderen», aldus het TAK pamflet. Vervolg van blz. 1 Na de verwelkoming van de vele genodigden waaronder Mevrouw Paula D'Hondt-Van Opdenbosch, staatssekretaris van P.T.T., Mevrouw Milène Schockaert, Commissaris-Ge neraal van de K.L.B.P., dhr. Maurice De Kerpel, senator, dhr. Mare Galle, Volksverte genwoordiger werd de staatssekretaris door Leda's klubvoorzitter Van der Snickt letterlijk en figuurlijk in de bloemetjes gezet. Als blijven de herinnering aan «Leda '86» werd haar ook een prachtige kopergravure overhandigd van de hand van de Wanzeelse kunstenaar Bert Melckebeeck, ontwerper van verscheidene spoorwegzegels. Mevrouw D'Hondt dankte hiervoor ook voor alles wat in Lede gedaan wordt ten bate van de filatelie. Ze benadrukte: leden van Leda en trok de aandacht op de verschillende voorbije hoogtepunten van de vereniging, maar ook op de filatelie als zinvolle, fascine rende vrijetijdsbesteding en kulturele verrijking. Dhr. Bru no Stes, nationaal voorzitter van de K.L.B.P. had het ver volgens vooral over de «Dag van de Postzegel» als jaarlijks terugkerende feest- en hoog dag voor de filatelie en spoor de iedereen aan vooral de jongeren tot verder meetim- meren aan de opbouw en het sukses van de filatelie. Tenslotte kwam dhr. Willy De Doncker, voorzitter van Oost- Phila, overkoepelend orgaan van Oostvlaamse postzegel kringen ook jurylid voor de Provinciale Kompetitieve Postzegeltentoonstelling aan het woord. «Deze tentoonstelling, 321 vlakken van 53 deelnemers, van de Duitse Kommandatu- ren nr. 15 Aalst en nr. 27 Dendermonde tijdens de eer ste wereldoorlog». 3. Janssens de Carebeke Jean, 81% grote onderscheiding. 3. Sauer-Drissen Lea, 81%, grote onderscheiding. 5. Van Brabant Jo, 79%, grote onderscheiding. 6. Delbeke Claude, 75%, gro te onderscheiding. 7. Van Brabant Jo, 70%, on derscheiding. 7. Delbeke Claude, 70%, on derscheiding. 9. Hageman Camiel, 68%, on derscheiding. 10. Abbeloos Alfons, 67%, onderscheiding. Astrofiiatelie 1. Danckaert Fernand, 79%, grote onderscheiding met «Van mythologie tot ruimte station». 2. Coppens Robert, 74%, on- 6. Mertens Frans, 70%, onder scheiding. 6. De Smedt Daniel, 70%^on derscheiding. 8. Van Damme Ivan, 68%, onderscheiding. 9. De Groote-Everaert Irène, 65%, onderscheiding. 9. De Saedt Helene, 65%, on derscheiding. 9. De Saedt Renaat, 65%, on derscheiding. Onderwerpverzameling 1. De Vuyst Julien, 65%, on derscheiding met «Olympische Spelen van Athene 1896 tot 1. De Wit Auguste, 66%, on derscheiding met «Toeristische tocht doorheen Oost- en West- Vlaanderen». Zaterdag bracht in de feestzaal van het «Capucientje», Capucienenlaan te Aalst het Koninklijk St>Jobskoor en orkest, hulde aan een van haar meest verdienstelijke leden: Roger Van De Wiele - 25 jaar dirigent van koor en orkest. De jubilaris werd lid van het koor in het jaar 1944 en heeft in de na-oorlogse periode het meest bijgedragen tot de vele suksessen die het koor ge beurt vielen. Roger Van de Wiele volgde, als dirigent E. Pater Osmond op in 1961. Hij studeerde aan de Aalsterse Muziekakademie en trad op als pianist en dirigent van «Arbeid en Kunst» en als leider van het «Vibrato Kwartet». Sinds 25 jaar is hij als dirigent de stuwende kracht achter het St, Jobskoor. Het koor werd in september 1915 gesticht door Gustaaf Paepe en was verbonden aan het Capucienenklooster te Aalst, thans de St. Antoniusparochie. Het repertorium bestaat uit vierstemmige latijnse missen voor gemengd koor en motetten die de plechtige hoogmissen in de Capucienenkerk klank en luister geven. In 1969 werd het St. Jobskoor tot «Koninklijk» verheven. Jeugd 1. Ivans Johan, 74%, onder scheiding met «Scoutisme». Aalst. Dirigent Roger Van de Wiele ontving een herinneringsschaal. (a) Lede. Een aandachtig publiek luistert naar de diverse redevoeringen, (a) «Postzegels zijn niet alleen een instrument om te frankeren, ze brengen een boodschap en weerspiegeling van het leven: het sociaal, kultureel en maat schappelijk leven van ons land. Het zijn kleinoden die ge stuurd worden naar alle hoe ken van de wereld. Meer en meer ben ik fier over de filate lie in ons land». Maar ook: «Het ontwerpen van postze gels mag niet langer het exclu sieve monopolie blijven van gevestigde artiesten. Reeds verleden jaar besloten de le den van de filatelistische kom missie die de ontwerpen voor nieuwe postzegels moeten se- lekteren, een wedstrijd uit te schrijven waaraan alleen stu denten van instellingen voor kunstonderwijs mochten deel nemen. Eén van de deelne mers was Aalstenaar. Hopelijk dringt deze oproep om onze postzegels ook door jong ta lent te laten ontwerpen nog verder door!». Daarna kwam dhr. Antoon Mertens, schepen van kuituur te Lede, aan het woord. Hij feliciteerde voor de inzet en het dynamisme, alle bestuurs- staat op een vrij hoog niveau. Hartelijk proficiat aan diege nen die slaagden en mogen meedoen aan de volgende kompetitieve tentoonstelling, op nationaal vlak. Aan de an deren: laat u niet ontmoedigen en volg verder de ingeslagen weg». «Leda '86» werd zondag te 16.30 u. afgesloten met het palmares. Daarbij noteerden wij volgende uitslagen per ka- tegorie: (deelnemers met meer dan 65% van de punten) Traditionele filatelie 1. Van der Linden Adam, 77%, grote onderscheiding met «België nr. 46». 2. De Paepe Roger, 74%, on derscheiding. 3. Putteman Emmanuel, 73%, onderscheiding. 4. Wuyts Gaston, 72%, onder scheiding. Postgeschiedenis 1. De Clercq Leo, 88%, groot ste onderscheiding met «Frankrijk: de Postcijferstem- pels voor 1855». 2. D'Hondt Gustaaf, 85%, grootste onderscheiding met «Het Postverkeer in het gebied derscheiding. 3. Lafon Jean Louis, 72%, on derscheiding. 4. -Segers M., 69%, onder scheiding. Themafilie 1. De Laender Freddy, 85%, grootste onderscheiding met «Het West-Romeinse Rijk». 2. Van Meerbeeck Emy, 82%, grote onderscheiding. 3. Scheerlinck Joseph, 80%, grote onderscheiding. 4. Bats Willy, 74%, onder scheiding. 5. De Gendt Edmond, 73%, onderscheiding. 2. Collage Jurgen, 65%, on derscheiding. De jury beklemtoonde: «Deze tentoonstelling was van hoog niveau. Met voldoening kon worden vastgesteld dat de meeste deelnemers voor de eerste maal tentoonstelden. De organisatie van de tentoon stelling was voorbeeldig». «Leda '86» groeide zo uit tot een waardige viering van het 20-jarig bestaan van Leda. Al vast een nieuwe nijlpaal in een filatelierijke Leedse voedings bodem! D.B. Tijdens het weekend van 4, 5 en 6 juli organizeert «Jump Record en Music» grootse Langemuntfeesten, met tal van aktiviteiten in een reuzetent te Aaigem (Erpe-Mere). De animatie vormt een belangrijk onderdeel van deze manife statie. Op zaterdagavond wordt er onder meer overgegaan tot de verkiezing van de Muziekfee van Vlaanderen. Dat wordt dan de derde op rij. De verkiezing heeft plaats met een nationale jury en wordt onderbroken door optredens van diverse Vlaamse artiesten. Voor de deelnemende jongedames ligt er een heel pakket aan prijzen weg. In de laatste gemeenteraadszitting vroeg het college om een ontwerp van by zonder plan van aanleg voorlopig aan te nemen. Het betreft de aanleg van een openbaar park voor passieve rekreatie in de omgeving van het admini stratief centrum Steenberg. Om reden van betoelaging beperkt men zich echter tot de aanleg van wandelpaden en het herstellen van vy veroevers. Volgens schepen De Grave L. Van Durme antwoordt in gaat het hier om een terrein die zin en vindt dat het kollege van vier hektaren waarbij een omgekeerd te werk gaat en een bedrag van 14 miljoen mee onlogische beslissing wil laten gemoeid is. Het betreft boven dien alleen de gronden voor de aanleg en er is een forfaitaire deze niet alledaagse werkwijze toelage van twee miljoen, dus weerlegt met het argument dat niet de normale 30 procent. Het is de bedoeling om een globaal beheersplan op te ma ken en dit later in detail voor te leggen. Daar het plan bin nen de vijf jaar moet verwe zenlijkt worden, zal men in verschillende fazen te werk gaan ook al vreest raadslid E. Bliki voor bijkomende kosten. Men zou nog overgaan tot be bossing en slechts enkele wan delpaden aanleggen. In een tweede faze zou men de oever verband met een voorstel tot van de vijver versterken en wijziging van de begroting voor alles samen een plan van voor 1986 van de kerkfabriek onderhoud opmaken. Sint Paulus BekeringOtter- Er is reeds een bestem- gem. Het betreft een bedrag mingsplan uitgedokterd en van 200.000 fr. voor erelonen schepen De Grave ziet zelfs de aan een architpkt. Ook de re- mogelijkheid om er eventueel keningen 1985 werden gunstig een openluchtteater in te plan- geadviseerd van de Protestant- het om de praktische kant gaat om de dagorde af te werken en dat de ontwerper «iemand van de gemeentelijke technische dienst» zal zijn, willen de CVP-fraktie en raadslid Van Durme dit punt van de dagor de niet goedkeuren. Kerkfabrieken Het college legde ook enkele adviezen ter goedkeuring voor wat dan ook gebeurde o.a. in ten. Misschien een goed idee om er in de zomer de raadszit tingen te laten doorgaan. se kerk te Aalst en de onder scheiden kerkfabrieken die meestal met miniem batig sal- Raadslid E. De Temmerman is do het jaar kunnen afsluiten. niet erg gesteld op de uitdruk king «passieve rekreatie» om dat dit al te genuanceerd is en dus voor diskussie vatbaar. Hij verkiest een variante van pas- Daarnaast zijn de twee kleinste kerken van de fusie aan herstelling toe en moet de raad ook hiervoor advies uit brengen. Voor Sint Paulus Be- sieve en aktieve rekreatie. kering Ottergem zijn werken Raadslid J. Van Latem is ech- voorzien die geraamd worden ter niet akkoord met het feit op 4.860.000 fr. en voor de dat men al plannen van een glasramen afzonderlijk nog ontwerp laat goedkeuren voor- eens 640.000 fr. Bij Sint Lam aker een ontwerper aangeduid bertus Vlekkem komen vooral is. Ook onafhankelijk raadslid de glasramen aan de beurt wat een totaal bedrag van 1,8 mil joen zal uitmaken. Openbare werken Als gevolg van de steeds groei ende uitbreiding van het indus trieterrein dienen de elektri sche geleidingen aangepast te worden voor de voeding van de openbare verlichting. Dit vergt echter slechts een tussen komst van de gemeente van 89.000 fr. Ook werd beslist, naar aanleiding van een verka- velingsaanvraag, om de Ker- kveldstraat te Mere van vijf tot tien meter te verbreden. Daar om zal men ook overgaan tot kosteloze grondverwervingen zonder erfdienstbaarheid, o.a. in de Kerkveldstraat 225 m2, in de Kruiskouterstraat 65 en in de Bossestraat 140 m2. Met inachtneming van de vei ligheid zal men vensterdekora tie aanbrengen in het gemeen tehuis. Dit betreft de lokalen van de burgemeester, schepe nen en politie en waarvoor men 250.000 fr. gaat neer tellen. Buurthuis Melerskouter Buurthuizen zijn een modern tijdverschijnsel en kosten aan de gemeenschap een bom geld. Dat ze nuttig en noodzakelijk zijn is onbetwistbaar maar... als elke buurt om een 'tweede thuis' verzoekt, kan men zich afvragen waar de gemeentë het geld moet halen en nochtans heeft elke groep van inwoners het recht om pvenveel te eisen. Men is er althans mee begon nen en waar het zal eindigen is een andere openliggende vraag. Voor de verlichtingsinstallatie van dit buurthuis geeft schepen Van den Steen als toelichting dat twee offertes ingediend zijn waarvan de prijs voor de helft hoger ligt dan de raming en men dus onmogelijke prij zen vraagt. Daarom opteert het kollege, zoals vroeger voorgesteld, om de zaak in eigen beheer te laten uitvoeren wat de lagere raming van 190.000 fr. zou opleveren. Al hoewel de vertraging geen in vloed heeft op de werken be weert raadslid H. Van Wilder dat men de werkwijze best met de processie van Echternach kan vergelijken, dat men ach teruit trappelt, dat zijn voor spelling uitkomt, nl. een on derschatten van de raming. De offerte valt natuurlijk duurder uit maar is ook beter met de realiteit te vergelijken. Alhoe wel het dossier afwijkt van het vorige en men wel kan rekenen op een betere (duurdere) kwa liteit, vindt raadslid H. Van Wilder niet dat dit van aard is tot dusdanige afwijkingen te komen. Vooraleer iets goed te keuren wil hij de belofte dat men een rekening zou opma ken om de prijzen te kunnen vergelijken en hij wil boven dien dat er in het bestek vol doende materiaal zou opgeno men zijn om latere bijkomen de kosten te voorkomen. Hetzelfde resultaat als de elek triciteit bood de raming van de verwarming. Daarnaast zal men afzien van het plaatsen van luchtblazers en overscha kelen op een ander systeem waarbij het vermogen zal ver groot worden. Ook hier wordt 'geopteerd voor een systeem dat mogelijk is om door eigen personeel te laten plaatsen en men voorziet een bedrag van 210.000 fr. Voor de keukenin stallatie is er een raming van 125.000 fr. Tenslotte wil de CVP-fraktie zich akkoord ver klaren met dit van de dagorde maar dan onder bepaalde voorwaarden. JV Aalst. De pastoor schetste de levensloop van de gevierde, (a)

De Voorpost | 1986 | | pagina 4