Afdeling: Erembodegem van de Akademie voor Muziek, Ballet en Toneel in feeststemming... Meiboomplanting aan «'t Spieken» Baasroodse Scheldemarsen zullen massa wandelaars lokken Traditie en gebruik rond de mei en de meiboom MEER ZON Meer dan tweehonderd milieuovertredingen Bompa te gast bij 't Land van Riem Aalst De Voorpost - 25.4.1986 - 5 Ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van de afdeling Erembodegem van de Stedelijke Akademie voor Muziek, Ballet en Toneel van Aalst, heeft het Kollege van Burgemeester en Schepenen, de Kommissie van Bestuur en de Direkteur van de Akademie, het genoegen U uit te nodigen op de jubileumauditie, op woensdag 30 april 1986 om 19.30 u. in de feestzaal van het Parochiehuis, Termuren laan te Erembodegem. Op het programma: solistische optredens, koor- en or kestklas, feestrede. Toegang vrij en iedereen welkom! Deze uitnodiging was voor ons een wenk voor een te rugblik in het verleden op de wordingsgeschiedenis van deze Erembodegemse «wijkschool» van de Aal- sterse akademie. De Stedelijke Akademie voor Muziek, Ballet en To neel van Aalst biedt thans, dank zij een meer dan 120- jarige traditie, een kwali- teitsonderwijs voor socio- kulturele promotie. Meteen een waaier van mogelijkhe den voor muzikale vorming of een weg te zoeken naar een artistieke toekomst: na schools kunstonderwijs van het lager en secundair niveau, erkend en gesubsi dieerd door het Rijk. Een uitleendienst voor mu ziekinstrumenten en dure leerboeken staat ter be schikking van de leerlin gen. Notenleerboekjes wor den tegen een kleine ver goeding eveneens uitge leend. De diploma's zijn of ficieel en geven toegang tot de inrichtingen van hoger kunstonderwijs. Het onder wijs wordt gegeven door gespecialiseerd personeel. Sedert 1976 - de fusie van de gemeenten - omvat deze akademie, naast de «hoofd school» in de Schoolstraat 19 te Aalst, ook verschillen de «wijkscholen» o.a. te Erembodegem, in de Ge meentelijke Lagere school, Dorpstraat 28. Op 26 mei 1966 besloot de gemeenteraad van Erembo degem in deze gemeente een onderafdeling van de Akademie van Aalst op te richten voor muziek, ballet en toneel, dit na onderhan delingen tussen burge meester Boel en schepen De Cremer van Erembodegem, schepen Van Hoorick, voor zitter van de Kommissie van Bestuur, dhr. Crom- been, en direkteur Dispa van Aalst. Op 1 september 1966 startte dit filiaal het eerste schooljaar in de loka len van de gemeenteschool in de Dorpstraat. Dhr. Om- er De Sadeleer werd er als (tijdelijk) sekretaris aange wezen. Muziek onderstelt op de eerste plaats een uit gebreide opleiding noten- leer. Daarom startte dhr. De Kerpel dadelijk deze ba- siskursus met een zestigtal kursisten. Naast deze typi sche opleiding notenleer werd ook nog aan dertig leerlingen dictie gegeven, dit door lerares Scarphout. In 1967 werd overgegaan tot de vorming van een schoolraad met als leden: de heren Van Wayenberg (voorzitter), Troffaes, Ey- lenbosch, De Decker, Pijck, Mertens, Van den Bossche, Vertongen en Coppens. En toen werd ook beslist de les- senrooster uit te breiden met volgende kursussen: instrumenten, voordracht en samenspel. De kursus sen werden gegeven op de vrije uren, na schooltijd. Het aantal kursisten nam steeds toe. Ook op Terjoden was er intussen belangstel ling voor muziekonderwijs. Bij beslissing van de ge meenteraad van Erembode gem van 10 oktober 1967 zou de onderafdeling Erem bodegem van de stedelijke muziekakademie verder uit twee sekties bestaan: op het Centrum en op Terjoden in de gemeentescholen. In 1969 startte dan ook de bij afdeling Terjoden. Als toe- zichter fungeerde dhr. De Vos Willy. Bij de fusie van de gemeenten verdween de ze bijafdeling opnieuw en werd alles gecentraliseerd in de afdeling Erembode- gem-Centrum. Op 28 juli 1976 werd Omer De Sade leer benoemd tot sekretaris in vast verband. Sindsdien blijft het jaarlijks aantal in geschreven leerlingen zo goed als stabiel, 120. Sommige kursussen ver dwenen weliswaar wegens gebrek aan inschrijvingen of te kort aan leerkrachten: samenspel, viool, gitaar, notenleer voor volwasse nen. Maar andere kursus sen namen dan wel uitbrei ding. Meer en meer worden mensen gemotiveerd, be wust gemaakt, dat muziek een belangrijk gegeven is in het leven. Thans kan men er verschillende rich tingen volgen: notenleer (4 jaar), koor, houten blaasin strumenten, koperen blaas instrumenten, piano, slag werk, spreekklassen, diktie en voordracht in verschil lende klassen en graden. De bedoeling van deze kur sussen is mensen een per soonlijke opleiding of scho ling te geven waaraan zij zelf vreugde beleven, waar door zijzelf mens kunnen worden. Dit kan dan op twee manieren gebeuren: het zelf muziek brengen of voordragen en het kunnen genieten van muziek, voor dracht, toneel door anderen gebracht. Anderzijds is het bemoedigend vast te stellen dat er laureaten groeien uit de kursussen: mensen die een regeringsmedaille be halen, mensen die een ver dere opleiding gaan volgen aan het conservatorium, die lid worden van ama teursverenigingen die zelf groepen vormen. Een ande re bedoeling is ook de oplei ding van jongeren voor harmonies, fanfares, mu ziekmaatschappijen. Ook deze scholing is niet vreemd aan een akademie. Een gewezen leerling van de afdeling Erembodegem is momenteel zelfs leraar dwarsfluit aan de Akade mie: dhr. Hendrickx Frank. Het gebeuren muziek en voordracht blijft niet altijd binnen de muren van de wijkschool of hoofdschool. Elk jaar worden er audities Voor de derde maal hebben de medewerk(st)ers van 't Spieken het genoegen U uit te nodigen op de traditionele meiboomplanting van de buurt. Net zoals vorige jaren gebeurt de organisatie en uitwerking van dit feest door een groep buurtbewoners, die van verre of dichtbij bij de werking betrokken zijn. 't Spieken is meer dan verheugd op deze blijvende erkenning te mogen rekenen. Ook in het voorbije werkjaar werden de kontakten met allerlei personen en organisaties in en buiten de buurt nader aangehaald, wat resulteerde in een samenwerking op vele vlakken. Dit kwam zeker ten goede aan de dienstverlening en de buurthuiswerking. Tevens werd de individuele hulpverlening met een toenemend aantal hulpvragen gekon- fronteerd, voornamelijk op het vlak van administratie. Door het inrichten van enkele informatie-avonden daaromtrent, poogt het buurthuis zoveel mogelijk bewoners te bereiken, zodat allerlei vragen en onduidelijkheden een antwoord krijgen. Wie meer over de werking wil weten, heeft dus reden genoeg om in een gezellige sfeer de meiboomplanting van 30 april om 19 u. bij te wonen. Te 19 u. voorstellen van de werking en een bescheiden tentoonstelling hierrond. Te 19.45 u. meiboomstoet en -planting. En daarna, naar oude traditie, een buurtfeest met een pilsje en een hapje ondertussen genietend van «Collettivo Pulcinella», Italiaanse swingende volksmuziek en optreden van plaatselijke vedetten. LH gegeven, treden leerlingen op in andere afdelingen en zelfs buiten schoolverband naar aanleiding van een feest of bijzonder gebeuren. Direkteur is thans dhr. Herman Van Santen, sekre taris dhr. Omer De Sade- leeer en voor toezicht staat in dhr. Guido Muylaert. De kursussen «notenleer» wor den er gegeven op dinsdag en vrijdag van 16 tot 20.30 u. (1 uur voor het le, 2e en 3e jaar, 1.30 u. voor het 4e jaar). «Koor» staat elke donderdag van 18.15 u. tot 19.15 u. en «Koper» iedere woensdagnamiddag en donderdagavond. Alle an dere vakken: woensdagna middag. Ongetwijfeld blijft de rijke vorming die men er zelf er vaart en beleeft het belang rijkste. Voor velen wellicht «een wapen meer in de hand om door het leven te gaan», een zinvolle vorm van vrije-tijdsbesteding, een belangrijke bijdrage in de opvoeding van jongeren, in de vorming van volwas senen... Om de 20ste verjaardag van de wijkschool Erembode- gem-Centrum van de Stede lijke Akademie voor Mu ziek, Ballet en Toneel, niet onopgemerkt te laten voor bijgaan programmeert het bestuur thans een jubi leum-auditie met solisti sche optredens, koor- en or kestklas, in het Parochie huis van Erembodegem op woensdag 30 april 1986 om 19.30 u. Wie nader kennis wil ma ken met deze wereld wordt er stellig verwacht! Fijn als jij er ook bij bent! D.B. Net zoals de voorgaande jaren zullen ook nu weer de rekenen gehaa met overstro- Scheldemarsen een massa wandelaars naar Baasrode ™.n8en- lokken. Vorig jaar schreven 1.346 wandelaars in en alles wandelingen ziet er naar uit dat men op zondag 4 mei dit cijfer zal TT"*Ar overschrijden. Zoals gewoonlijk krijgen de Rode Kruis, wandelaars een netjes uitgezet parkoers voorgeschover^ en Niet alleen wandelaars kunnen Aalst. Land van Riem. De buurvrouw moeit er zich mee. (a. sirou) Van Harry De Bock, technisch leider van de Buggenhoutse volkskunstkring «De Bosuilen», ontvingen we flink wat informatie omtrent de meimaand, die hij de vruchtbaar- heidsmaand bij uitstek noemt, en de vieringen en gebruiken daaromtrent, vroeger en nu. Een greep hieruit. Weerspreuken De vele weerspreuken omtrent de mei - Een droge maart is goud waard, een natte mei geeft boter in de wei, Mei koud en nat vult zak en vat, Meiregen, meizegen, Een koude mei, een gouden mei, Het staartje van de mei is het staartje van de winter, Is het weer in mei mooi, in de schuur weinig hooi, tonen duidelijk aan dat de meimaand in verhand staat met het agrarisch beslaan en met al wat verband houdt met onze afhankelijkheid van de aarde In mei begint alles opnieuw te leven, keert de vreugde weer en dient al het oude, het droge van de stugge wintertijd verbrand te worden. Het gras wordt opnieuw groen, de bomen beginnen te botten en de dieren worden onrustig, geheel de natuur bereidt zich voor op een komende periode van vruchtbaarheid en voortplanting. Daar onze voorouders heel goed beseffen dat hun bestaan afhankelijk was van de komende zomer, moesten ze zorgen dat de goden - vooral Maia en Freye - hun welgevallig zouden zijn. In die geest zijn de vieringen op meiavond en I mei ontstaan en gegroeid. Meivuren of meiblits Meivuren zijn oude Germaanse lentevuren die het symbool zijn van liefde, trouw en vruchtbaarheid. Deze vuren, die de demonen moesten weren, waren tevens zeer nuttig omdat bij die gelegenheid allerlei snoeihout en ander afval ver brand kon worden. Men sprong dansend door het vuur, dat een zuiverende invloed had en zo kon men gezuiverd de nieuwe zomer tegemoet gaan. In bepaalde streken hielden de landbouwers meiritten of meivaarten doorheen de velden, om de overwinning van de zomer op de winter te vieren en de demonen te verjagen. Bij dergelijke ommetochten werden soms ook fakkels gebruikt om het dorre hout of struiken te verbranden. Meiliefen liefdemei De verliefde jongelui, soms vergezeld van muzikanten, trokken op de vooravond van 1 mei zelf, naar het huis van hun geliefde. Er werd niet alleen gezongen en gedronken, maar er werd ook een mei geplant. Vroeger werd een echte boom geplant, maar de tijd vervaagde dit gebruik en men ging de idee van een tak invoeren. Dit gebruik werd veralgemeend, zodat ieder jong meisje uit het dorp of de gemeenschap een tak ontving. Een tak van een denneboom, een eglanlier, een berk of een laurier beduidde blijvende liefde. Een wilgetak duidde op babbelzucht, een doornetak wees op kwaadaardig karakter, van een vlier of notelaar op ontrouw, van een populier of kerselaar op onstandvastigheid. Een sloor kregen degenen die niet van liefde of vrijen wilden weten. De hagedoorn, de hulst of de kale doorn werden aan nukkige meisjes gegeven. Op sommige plaatsen werd de schandmei voorgesteld door een strooien pop, die aantoonde dat het om een afgewezen lief of een verloopster ging. Deze meien werden steeds zo geplant dat ze voor iedereen goed zichtbaar waren. Men schrok er zelfs niet voor terug om hem op het dak te plaatsen. Op andere plaatsen werden zandsporen aangebracht bij meisjes die er meer dan één lief op nahielden. De verschil lende jongens in kwestie werden dan bekend gemaakt, doordat er zandsporen liepen naar hun respektievelijke huizen. Meiboom Dit was oorspronkelijk een jonge boom, die met wortel en al werd uitgegraven om te worden overgeplant. Denken wij maar aan de dorpslinde die meestal op het dorpsplein, voor de kerk of het gemeentehuis, werd geplant. Deze bomen werden kleurrijk versierd en op een wagen het dorp binnengereden. De organisatie was in handen van de meigilden, verenigingen die tot doel hadden ieder jaar opnieuw de mei te planten en te vieren met zang, muziek en dans. Geleidelijk aan en na verbodsbepalingen, werd deze leven de boom vervangen door een omgehakte boom die men 's nachts zonder weet van de burgervaders ging vellen in het bos. Het is zelfs bekend dat sommige meigilden hun boom afkochten en er de wacht bij hielden om te beletten dat de naburige gemeenten hem zou stelen. Dit afkopen van een boom vinden wij terug bij de schenking van de boom door de burgervader of... De boom werd dan ontbladerd en enkel het bovenste gedeelte van de kruin werd behouden. De stam werd versierd met linten en slingers. Heel waarschijnlijk dateren uit deze periode ook de linten- dansen of Banddansen, zoals men ze in het Duits noemt. De linten worden tijdens de darts rond de boom gevlochten en daarna meestal terug ontvlochten. Onze voorouders gebruikten reeds het vlechten om hun verbondenheid uit te drukken. Lintendansen komen overal voor. Zo kennen wij er uit Engeland, Oostenrijk en Frankrijk. Naast linten werden aan de boom ook een krans of meerdere kransen en vruchtbaarheidsmotieven - vruchten, koeken hanen beves tigd. Meigraaf en -gravin Deze betiteling verschilt van streek tot streek (ook meiko ning en -koningin). Hedendaags gebeurt de verkiezing meestal op eenzelfde wijze: door volksspelen. Oorspronke lijk werden deze alleen voor ongehuwde jongens georgani seerd. De winnaar mocht dan zelf zijn partnerin uitkiezen de meigraaf en -gravin worden ook als blijk van hun waardigheid gekroonden met een mantel omhangen. Zij zitten het verder meifeest voor. Eierverzameling In sommige streken was het de gewoonte om op I mei eieren in te zamelen. De eieren werden dan op een plank naast een dode vis of vledermuis gelegd. De dode vis stelde de nijdige winterdief, de eierzuiper voor, terwijl de dode vledermuis de geest der griezelige winterduisternis symboliseerde. De eieren waren dan het symbool van het jonge, kiemende leven (de lente) dat uit de schaal zou breken. Als gevolg van dit gebruik ons tonden ook bedelliedjes, die de kinderen in ruil voor eieren of snoepgoed, op 1 mei van deur tot deur gingen zingen. Meiboomgilde te Wieze Tot in 1900 werd in Wieze jaarlijks op meiavond de meiboom geplant. Het was een echt kunstwerk dal steeds op dezelfde plaats geplant werd. De boom was 17,25 m. hoog. Zoals het een meiboom betaamt, was de stam tot op zekere hoogte ontschorst en was het bovenste gedeelte, waar de levenskracht inzit, overvloedig versierd. De Wiezese mei boom was wit geverfd met een kronkelende lichtblauwe streep. Op enkele meter hoogte waren molekensaange bracht, die dankzij de wind klepperend draaiden. Op deze molentjes waren vergulde haantjes aangebracht als teken van vruchtbaarheid. Vier figuren aan de windstreken stel den lente, zomer, herfst en winter voor. Verder was er nog een uurwerk, zinnebeeld van de tijd en de yoorstelling van de zon, de maan en de sterren. Helemaal in top prijkte een vlag met de leuze van de meiboommaatschappij «Een dracht». Pierre Van Rossem meer informatie wenst, kan steeds terecht bij Etienne De Beul, Geerstraat 52 (052/ 21.63.83), Gaston Franckaert, Rosstraat 52 (052/33.44.70) of Leon Van Kerkchoven, kunnen zij kiezen tussen\ver- meedoen, ook de joggers zijn ï^o^??!8»881 l? schillende afstanden: 7, 14, 21 van harte welkom. Voor hen 33'48'81) telkens m Baasrode, of 30 kilometer. Men kan star- zijn er evenwel geen speciale ten tussen 8.00 en 15.00 uUr in voorzieningen getroffen. de Gemeentelijke Scholen aan De langste afstand, 30 kilome- de Molenstraat 1 te Baasrode ter, brengt de wandelaars dit De CVP wil de beste kartoens en VWLJ leden betalen een jaar naar Vlassenbroek, bekronen over de binnenland- inschrijvingsrecht van 30 fr. Grambergen en Moerzeke. se politieke aktualiteit in 1985 Voor groepen van 15 deelne- De schoonheid van de streek en be8'n 1986. Daartoe werd mers en meer zijn speciale prij- om en rond Baasrode bezin- een «Prijs Frank Swaelen» zen ter beschikking. De pijnüj- gen, moet allang niet meer. voor politieke kartoens op het ke voeten worden verzorgd Iedereen weet dat er in de getouw gezet, waaraan een door de lokale afdeling van het Palinggemeente heel wat be- prijzenpakket van 100.000 fr. zienswaardigheden zijn en dat 's verbonden. Kartoenisten het natuurschoon er op vele kunnen hun werken insturen plaatsen nog ongerept bij ligt. tot 21 mei naar het adres Prijs Een aandachtig wandelaar zal Frank Swaelen voor politieke zeker ter plaatse kunnen ken- kartoens, nationaal sekreta- nis maken met de restanten riaat CVP, Tweekerkenstraat van wat ooit eens een bloeien- pl te 1040 Brussel, waar het de scheepsnijverheid en vis- integrale reglement van de sersbedrijvigheid is geweest, wedstrijd kan worden Hij zal ook merken dat Baas- bekomen, rode meer dan eens heeft af te Onze weersverwachting De koekoek heeft zich deze week voor het eerst laten horen. De volksweerkunde leidt daar uit af dat de aprilse grillen achter de rug zijn. In de zuidoostelijke helft van Europa is de lente volop doorgebroken. Tot in delen van Joegoslavië en Zuidoost- Duitsland is de temperatuur tot boven de 20 graden opgeklommen. In Zwitserland daarentegen heeft het de voorbije dagen water gegoten. Bij ons is het van 1970 geleden dat het voorjaar zo lang koud is gebleven. Toen brak de eerste lentewarmte pas door begin mei. Een koud voorjaar is niet abnormaal volgens Belgische normen. Vooral niet na een te koude winter en een ijzige februari. Bovendien is de watertemperatuur midden op de Noordzee 1 tot 2 graden beneden normaal en dat werkt de ontwikkeling van buien nog extra in de hand. Tot nu toe werden maart en april samen inzake koude deze eeuw slechts twee keer overtroffen. Dat de natuur achterop is kan je merken aan de kastanjes die later dan gewoonlijk tot ontplooiing komen. Het weer heeft de laatste dagen een vriendelijker karakter gekregen. Toch zijn de barometers laag, wat betekent dat er depressies in de buurt zijn. Hierdoor blijft de kans op een bui aanwezig. Vandaag vrijdag zijn er perioden met zon. Vooral later op de dag kan de bewolking weer gaan toenemen en kunnen enkele buien vallen, eventueel met onweer. Bij een zwakke tot matige wind, overwegend uit richtingen tussen oost en zuid loopt de temperatuur tot 12 16° op. Zaterdag hetzelfde weer met meer kans op opklaringen. Weinig verandering in het temperatuursver- loop, ook zondag niet. De kans op een bui blijft, hoewel tussendoor de zon schijnt. Een droge periode, waarop land- en tuinbouwers wachten lijkt voorlopig niet in zicht. In de buurt van IJsland bevindt zich een regenzone die naar het zuidoosten beweegt. Normaal wordt die niet voor zondagavond of maandag verwacht, tenware zich een herhaling van vorige week zou voordoen toen de regen vroeger kwam dan verwacht en de aangekondigde lente dag letterlijk en Sguurlijk in het water viel. Een bewijs dat je met voorspellingen op lange termijn zeer voorzichtig moet omspringen. (EG) SP volksvertegenwoordiger De niveau 2 en 1 van niveau 3, totaal 73 overtredingen opge- opdracht gelast. Elke provin- Batselier vroeg aan zijn stads- Mechelen telt 2 ambtenaren steld. Bij de Openbare Vlaam- cie heeft hier 2 ambtenaren, genoot gemeenschapsminister van niveau 2 en Herentals 1 se Afvalstoffenmaatschappij Zij stelden 48 pv's op. Lenssens hoeveel ambtenaren ambtenaar van niveau 3 en 1 zijn er 10 ambtenaren van ni er belast zijn met het toezicht op de milieubescherming, welk niveau deze mensen hebben en welke hun interventiemoge lijkheden zijn. Hij wilde ook weten hoe ze lokaal verdeeld zijn en hoeveel overtredingen er het voorbije jaar werden vastgesteld met betrekking tot de bestaande normen en voor- i niveau 4. Zij hebben in veau 1 met toezichthoudende In een regie van Jaoques Van Avermaet voerde 't Land van een tweede fles wordt aan- Riem Aalst het blijspel «Wat doen we met bompa» ten gesproken wanneer de eer schriften op het gebied van de tonele. ste nog halfvol is, een spe- milieubescherming. Dit suksesstuk van auteur Ruud De Ridder, dat heelwat Ier drinkt uit een leeg glas; In de provinciale direkties zo oliohé's bevat, werd in het dialekt op de soène gebracht, de glazen staan al keurig blijkt uit het antwoord van de wat de zegging zeker natuurlijker maakte. Ondanks deze op het dienblad, nog voor er gemeenschapsminister, zijn er «hulp» brandde het akteerpeil op een laag pitje. beslist is wat dê gasten zul- 23 ambtenaren van niveau 1 len drinken, en ga zo mimr belast met het toezicht op de Personages als de schoon- (de verloofde). Edmond door milieubescherming. Voor de dochter (Monique Fierens), Wellekens voelde zich dui- Wel een p1lljrri Hu_ provincies Antwerpen, Oost- de andere zoon (Erik Van delijk in z'n nopjes als bom- bert Janssens voor de uitere- en West-Vlaanderen en Gysegem), diens vrouw pa en was overtuigend, balanceerde en natuurliike Vlaams Brabant zijn er dat (Germaine Leroy) en de maar dikwijls ook een tik- mtlichtine van het dekor telkens 5, voor de provincie buurvrouw (Annick Rom- keltje te jong om het perso- Verdere medewerkers aan Limburg zijn het er 3. In 1985 baut) worden eerder kari- nage helemaal af te maken. waren. de hebben deze mensen 51 pro- katuraal weergegegeven en Vooral in het gebruik van j van Tiand justitia's opgesteld die betrek- leken dan ook weinig door- rekwisieten vertoonde de Riem qj® GuBtaaf Wenes king hebben op illegale exploi- voeld voorstelling een heleboel Mnrift.Rnoc j-jg Qvjv en ««ïl taties op het niet naleven van Luc Noël daarentegen zette onwaarschijnlijkheden, - Van exploitatievoorwaarden. Dat een overtuigend personage voornamelijk op het terrein Sirou Ann zijn dan de ambtenaren ver- neer. evenals Beny Ver- van «drank»: zo wordt de bonden aan de Administratie rneulen als diens zoon en drankvoorraad in de bar voor Ruimtelijke Ordening en Kathleen Van Den Brulle aangevuld met lege flessen; Leefmilieu, beter gekend als Arol. Bij de Waterzuiveringsmaat schappij van het Kustbekken zijn er 8 ambtenaren van het niveau 1 in dienst en zij kun nen proces verbaal opmaken binnen de grenzen van hun ambtsgebied. In 1985 stelden zij 50 ovetredingen vast. Bij de Vlaamse Waterzuiverings maatschappij zijn er 14 ambte naren van niveau 1 aan het werk. Vier van hen behoren tot het hoofdbestuur drie tot de buitendienst Leuven, drie tot de buitendienst Gent, twee tot de buitendienst Mechelen en twee tot de buitendienst Herentals. Bovendien heeft men 11 ambtenaren die de be voegdheid hebben om proces verbaal van monstername op te stellen. Gent heeft hier 2 ambtenaren van niveau 2 en 2 van niveau 4, Leuven heeft 1 ambtenaar van niveau 1, 1 van Aalst. Land van Riem. Wie van de familie wil bompa in huis opnemen, (a. sirou)

De Voorpost | 1986 | | pagina 5