STREEKNIEUWS Hoorzittingen voor de Jeugd in deelgemeenten De prijs van Tejater 80 Aalst Toneelbond Vriendenkring Herdersem niet in beste doen o e.n.t. isou - lq «uuijAiai Naar Amylum Senioren kunnen mede naar Amylum op woensdag 30 april. Verzamelen op de binnenkoer v.h. stadhuis te 13u30. Werklozen De werklozenwerking stad Aalst zoekt mensen die met hun vrije tijd geen blijf weten. Bent u gemotiveed om gratis en vrijwillige je kennis over te brengen aan mensen die geïnteresseerd zijn? Diploma is niet vereist. Wat wij zoeken zijn lesgevers boekhou den, rechten, talen, fotografie en Nederlands voor andersta ligen. Inlichtingen: Kapellestraat 17 of op het tel. nr. 053-77.11.11, toestel 318. Prijsvraag werklozenwerking Uitslag gratis prijsvraag werklozenwerking stad Aalst op de Gezins- en Gezondheidsbeurs. Een mutsaardpaard is een toestel dat dient om takken gemakkelijk tot een mutsaard takkenbos) te binden. Er kwamen in totaal 36 antwoorden binnen, waaronder 22 foute en 14 goede. Mej. Christa Van Huffel, Lange Haagstraat 1Serskamp kwam als winnares van de taart uit de bus. Mei-avondviering Mikisclub, Nieuwbeekstraat 35, Aalst. Woensdag 30 april vanaf 19u30. Mei-avondviering onder het thema «De Spaanse burger oorlog: 50 jaar nadien», een kultureel programma met teksten en gedichten gebracht door de Brugse dichter Mare Braete en begeleid op gitaar met Flamencomuziek door gitarist Edwin Claes. Terzelfdertijd loopt de tentoonstelling van teksten, pers knipsels en foto's uit en over die periode en grafisch werk dat in die tijd ten voordele van de Spaanse kinderen van de vrijheids strijders werd verkocht. Een mooie brochure met uitleg over de tentoonstelling en enkele historische gegevens is beschikbaar tegen 20 fr. Sneltombola, een 1 mei-toespraak en discomuziek. Toegangsprijs: 50 fr. ledereen is welkom. Organisatie: Mikisclub en het Masereelfonds. Informatienamiddag i.v.m. verpleging Sint-Augustinusinstituut, Leopoldlaan 9, Aalst. Woensdag 30 april van 14 tot 20 u. Informatienamiddag i.v.m. de opleiding tot verpleegkundige: gegradueerde ziekenhuisverpleegkundige, gebrevetteerde ziekenhuisverpleegkundige, ziekenhuisassi stenten. Alle geïnteresseerden en hun kennissen zijn van harte welkom. Inlichtingen: tel. 70.33.79. Organisatie: Sint-Augustinu sinstituut voor verpleegkunde en kinderverzorging. Petanqueclub Alosta «20 jaar jong» Domein «Beukenhof», Langestraat 12, Aalst. Zaterdag 26 april om 20 u.: ledentornooi. Dinsdag 29 april om 19u30: oefeningen voor leden en petanque-initiatie voor niet-leden (op binnen- en buitenterreinen) petanqueballen beschikbaar voor niet-leden. Inlichtingen: Clubsekretariaat, Kreupelveldstraat 38, Aalst, tel. 78.69.14. Toneel Feestzaal HRITO, Welvaartstraat 70, Aalst. Maandag 28 april om 20 u. «Madame Ondine, God en Duivel» naar L.P. Boon door Theaterwerk vzw School voor Gekken. Kaarten: voorver koop 100 fr., kassa 120 fr. Organisatie: Vriendenkring HRITO Aalst en L.P. Boongenootschap. Tentoonstelling Belfortcrypte Aalst. Van vrijdag 2 mei tot en met maandag 5 mei. «Foto- en diasalon». Open: van 10 tot 12 u. en van 14 u. tot 18 u. Organisatie: Fotokring Polifoto Aalst en het stadsbestuur van Aalst. Party Zaal Den Uil, Stationsstraat 62, Gijzegem. Zaterdag 3 mei vanaf 20 u. 3e Blue Night Party, T-dansant met DJ Eddy James en Radio Saturnus. Kaarten 40 fr. Organisatie: PW-jongeren Gijzegem-Hofstade. Spreekbeurt met dia's Zaal boven de bibliotheek, Kattestraat 31, (2e verdieping) Aalst. Dinsdag 29 april om 20 u. «Israël». Spreker Leo De Bruyne. Organisatie La Pioniro, Esperanto-groep voor Aalst en omge ving. Herdenking V-Dag De herdenkingsplechtigheid zal plaatshebben op donderdag 8 mei 1986. 11 u.: samenkomst aan het monument op het Vredeplein, neerleggen van bloemen door het stadsbestuur, uitvoeren van The Last Post. Zondag 11 mei: herdenking V-dag te Erembodegem. 9u30: samenkomst in het lokaal Café De Uil, Dorpsstraat. 10 u. H. Mis, na de H. Mis neerleggen van bloemen aan het monument van de gesneuvelden door het stadsbestuur op het Kerkplein. De bevolking wordt vriendelijk verzocht aan die plechtigheden deel te nemen. Koncert Zaal «Van Innis», Generale Bank, Nieuwstraat 20 Aalst. Maan dag 28 april om 20 u. Slotkoncert 1985-1986 o.l.v. Fr. Schol- laert. Soliste: Marleen Van Holder, viool. Werken van Mouret, Mozart, van Wassenaar, Corelli, Pachelbel en Grétry. Toegang: 100 fr. -30 jaar, 80 fr.: -12 jaar en leden: gratis. Organisatie: Kamerorkest Jeugd en Muziek Aalst. Zaal «De Eekhoorn» Brusselbaan 155, Erembodegem. Donder dag 1 mei om 19u30. Lentekoncert door de Koninklijke Fanfare St.-Cecilia, o.l.v. Raymond Merckx, leraar aan de Stedelijke Muziekacademie en het gemengd koor De Vrolijke Musici uit Haaltert. Koorleider: Wilfried D'Hont, begeleiding aan het orgel, Frans De Meyer. Werken van o.a. Kees Vlak, Demis Roussos, Offenbach, Waldteufel en Rodgers. Als slot wordt een geza menlijke uitvoering gebracht van het beroemde «Slavenkoor» uit Nabucco van Verdi. De stukken en hun componist worden zoals gewoonlijk passend gesitueerd en gecommentarieerd door Pierre Luyts. Toegang gratis, ledereen welkom. Organisatie: Koninklijke Fanfare Sinte- Cecilia. Sint-Martinuskerk Aalst. Vrijdag 2 mei om 20 u. De Hohe-Messe van J.S. Bach. Organisatie: Schola Cantorum «Cantate Domino». Dagreis Vertrek om 8u30. Donderdag 8 mei 1986. Jaarlijkse dagreis met bezoek aan de B.R.T., ontvangst C.M.B.V. nationaal, bezoek aan de kerncentrale van Doel. Inlichtingen: Mevr, Van Hecke- Leroy. Tel. 70.40.44. Organisatie: C.M.B.V. Alleenstaanden Groot-Aalst. Gespreksavond C.G.S.O., Cumontstraat 3, Aalst. Woensdag 30 april om 20 u. «Vrouw en sexualiteit». Inlichtingen: C.G.S.O. Cumontstraat 3, Aalst of via de vrouwentelefoon 21.75.13 (maandag en woens dag van 20 tot 22 u.), alle werkdagen van 9 tot 12 en van 14 tot 17 u. Organisatie: Vrouwenwerking C.G.S.O. Wandelen Vertrek met een autocar om 8 u. aan het lokaal Beukenhof, Langestraat Aalst. Donderdag 1 mei 1986. «Grote Westpolder tocht» met W.S.V. De Kadees. Terug in Aalst omstreeks 18 u. Prijs bus: leden 100 fr., niet-leden 150 fr. Er wordt gewandeld aan het eigen zelfgekozen tempo. Inschrijven Jan Van Impe, Groenstraat 35, Aalst, tel. 70.25.94. Organisatie: De Motestap pers in samenwerking met W.S.V. De Kadees.r Samenkomst om 8u30 Square J. Geerinckx (Boudewijnlaan) Aalst. Zaterdag 26 april. Natuurwandeling plantenwerkgroep kilometerhok D3 56 21 Erondegem. Leiding: Pual Van Den Bremt, Laurent Annaert, Chris Breckpot. Meebrengen: loep, flora, laarzen, kijker. Einde: 12 u. Organistie: De Wielewaal. Sprookjes Sprookjeshuis, Overhammedreef 22A (bos) Aalst. Woensdag 30 april tussen 14u30 en 16 u. Vertellen van sprookjes aan kinderen vanaf 6 jaar. Inlichtingen: Putbosstraat 14, Aalst, tel. 78.93.14 of 70.08.50. Organisatie: Sprookjeswerkgroep. Verkeersveiligheid Leslokaal van de VAB-rijschool, Pontstraat 66, Aalst. Zaterdag 26 april van 15 tot 17 u. Vergadering van de werkgroep verkeersveiligheid VTB-VAB. Inlichtingen: Ariël Van Den Bos sche, tel. 78.80.90. Organisatie: VTB-VAB, afdeling Aalst. Konditiegymnastiek Sportzaal Sint-Jozefscollege, Stoofstraat Aalst. Maandag 28 april van 20 tot 21 u. Muziekgymnastiek. Prijs: 60 fr. (VTB-VAB- leden; en 70 fr. Gebruik van douches inbegrepen. Inlichtingen: Ingrid Van Cleemput-D'Haese, tel. 78.51.28. Organisatie: VTB- VAB afdeling Aalst. Belgische hondenrassen in postzegels Op zaterdag 24 en zondag 25 mei 1986, organiseert «Postze gelkring Dendria» Erembodegem, de voorverkoop van de bijzondere postzegelreeks «Belgische Honderassen» samen gesteld uit vier postzegels, voorstellende vier Belgische hon den. Deze reeks herinneringsbladen is op 24 en 25 mei te verkrijgen in het Parochiehuis Termurenlaan 4, te Erembode- gem-Aalst aan de prijs van 250 fr. Op dit adres gaat eveneens de voorverkoop en de postzegeltentoonstelling door. U kunt deze herinneringsbladen eveneens met de post toegestuurd krijgen, maar dan dient u op voorhand in te tekenen tegen 250 fr. per reeks plus verzendingskosten 33"fr., voor een reeks, voor meerdere reeksen zijn de verzendingskosten 45 fr. te storten of over te schrijven op rekeningnummer 293-0087074-23 op naam van Paridaens Joseph, Beukenlaan 35, te 9440 Erembodegem- Aalst. Deze reeks herinneringsbladen wordt uitgegeven met een beperkte oplage van 400 genummerde exemplaren. De voorverkoop van deze reeks «Belgische Honderassen» heeft plaats te Erembodegem op 24 en 25 mei 1986 telkens van 10 tot 17 u. Filosofische Kring Aalst Na de suksesvolle start wordt een gediversifieerd programma aangeboden door de Filosofische Kring Aalst, telkens te 19u45 in «De Graaf van Vlaanderen», Stationstraat. Woensdag 6 mei: «Onder en boven de vulkaan» een filosofi sche benadering van het werk van Malcolm Lowry. Ginette Bauwens (filosofe) Maandag 12 mei: «Krishnamurti» Guido Flobert. Maandag 26 mei: «Macht en onmacht» J.P. Van Der Snickt (psycholoog-sexuoloog) Maandag 2 juni: «Eenzaamheid en Liefde» Rudi Van De Keere. Maandag 16 juni: Tekst uit het werk van Prof. Flam. Lieve Souffriau, Inga Moyson. Maandag 23 juni: «Het innerlijk vuur» van Carlos Castaneda. Inga Moyson. Deze week in Netwerk Op zaterdag 3 mei ter gelegenheid van de Topdag heeft er van 10.00 tot 18.00 uur een tentoonstelling plaats van Eriek Montsaert. Om 15.00 uur begint er een kindernamiddag met Baksteen die het stuk «Herfst, kinderen dwarrelen uit de bomen» opvoert. Toegang 80 fr. en 50 fr. voor groepen. Zondag 4 mei om 11.00 uur aperitiefkoncert van Jet.,.! Muziek. Toegang 100 fr. en 80 fr. voor leden van Jeugd en Muziek of Netwerk. Nog op zondag 4 mei om 20.00 uur een optreden van The Swapo Singers. Toegang 150 fr. of 120 fr. oogst. Plechtige kommunie Plechtige kommunie op zondag 27 april te 10 u. Vormsel door Mgr. Van Peteghem op donderdag 1 mei te 16u30. Avondbedevaart Naar Lourdes-Oostakker op dinsdag 13 mei met KVLV. Inschrij ven bij een bestuurslid. Deelname: 175 fr. Vertrek stipt te 18u15. Zo er plaatsen resten kunnen ook niet-leden mede (200 fr.). Parochiefeesten Ontvangen u dit weekend Godelieve en Jan de Geyselaer. Volgend weekend Blanche en Hugo Peeters. KVLV Koffietafel en tentoonstelling van eigen werkjes op zondag 4 mei te 15 u. in het Parochiecentrum. Bloedinzameling Op dinsdag 29 april van 18u30 tot 20u30, bloedinzameling in café «Ons Huis» bij Herman. Moorsel Veertiendaagse van het Rode Kruis aan de kerk van 25.4 trot 11.5. Keukenhof Busreis naar Keukenhof op 1 mei. Inschrijven bij kernleden Herdersem Eerste kommunie Deze zal plaats hebben op Hemelvaartdag Kaartersclub S.V. Herdersem Hierbij de kalender. Zondag 27.4: Herdersem - Baasrode Donderdag 1.5: Opstal - Herdersem Zondag 4.5: Herdersem - Hamme Donderdag 8.5: Gijzegem - Herdersem Zondag 11.5: Herdersem - Denderbelle Zondag 18.5: Opdorp - Herdersem Zondag 25.5: Herdersem - Wieze 2ondag 1.6: Steven - Herdersem Zondag 8.6: Herdersem - Merchtem Zondag 15.6: Hoke - Herdersem Zondag 22.6: Herdersem - Puurs Zondag 29.6: Baasrode - Herdersem Zondag 6.7: Herdersem - Opstal Zondag 13.7: Hamme - Herdersem Zondag 27.7: Herdersem - Gijzegem Zondag 3.8: Denderbelle - Herdersem Zondag 10.8: Herdersem - Opdorp Vrijdag 15.8: Wieze - Herdersem Zondag 17.8: Herdersem - Steven Zondag 24.8: Merchtem - Herdersem. Begin steeds te 15 u. Meldert Bloedinzameling Op dinsdag 29 april inzameling van bloed in de zaal «Bij Op dinsdag 24 juni bedevaart naar de H. Antonius van Padua te Herman» Dorpstraat 1 van 18u30 tot 20u30. Balgerhoeke en de grot van O.L.V. te Maldegem, plus het H. Bloed te Brugge. Inschrijven bij Alice Daems, Beugemstraat 35, Kamp vanaf 12 u. elke dag. Jaarlijks kamp voor de scouts dit jaar van 1 tot 30 oogst voor givers en jonggivers. Voor kapoenen en welpen van 3 tot 10 K.A.V. oogst te Ave-et-Auffe, Rochefort. Bezoekdag per bus op 3 Op maandag 5 mei kemvergadering in de CM-lokalen. Bedevaarten Het jaar van de Jeugd is weliswaar voorbij. Wat echter vang 20 u. niet impliceert dat de Stedelijke Jeugdraad by de pakken Voor Erembodegem op vrij- gaat zitten. Er worden inderdaad hoorzittingen gepland in dag 25^ aprü 1986 in het Ger- Aalst en in de deelgemeenten waarop iedereen die met de jeugd begaan is aan bod kan komen. stenhof, Gerstenstraat 12, 9440 Erembodegem, aanvang 20 u. vrijdag 16 mei 1986 in het Stedelijk Trefcentrum, Dries- leutelstraat 49, 9300 Aalst, aanvang 20 u. Voor Aalst-Linkeroever, Moorsel, Herdersem en Nieu- Baardegem Bobbejaaniand De misdienaars haalden geld en eieren rond. Met de opbrengst ervan trekken ze op pinkstermaandag naar Bobbejaaniand. Vormsel De bisschop komt te Baardegem vormen op donderdag 1 mei. Broederlijk Delen Er kwamen nog supplementaire giften. Het totaal bedraagt 70.089 fr. Erembodegem Zaterdag 26 april Jubileum T-Dansant: n.a.v. 15-jarig bestaan van Jiu-Jitsuclub Akijama - Aalst, vanaf 19u30, in het Gerstenhof, Gerstenstraat, Erembodegem. Inkom: 80 fr. Volleybal: n.a.v. Aalsterse sportmaand: rekreatievolleybaltor- nooi door Stedelijk Sportkomitee van 9 tot 19u30 in sporthal Denderdal. Propagandavolleybaltornooi door V.K. Erembode gem in Sporthal Denderdal om 18u45. Zondag 27 april Postzegelkring Dendria: klubvergadering te 9u30 in het Paro chiehuis Basketbalpropaganda: door D.B.C. Aalst in Sporthal Denderdal van 14u30 tot 20 u., n.a.v. Aalsterse Sportmaand. Darts: Dartskampioenschap van Aalst door Dartsfederatie Aalst in zaal Volkskring, Denderstraat, Erembodegem om 15 u., n.a.v. Aalsterse Sportmaand. Plechtige Kommunie: te 11 u. in de O.L.Vrouw Hemelvaartkerk, met H. Vormsel door Z.E.H. vicaris-generaal F. Temmerman. Maandag 28 april K.A.V. Turnen: van 14 tot 15 u. in ACW-lokaal, Kaai, Erembode gem (ook op 5 en 12 mei). N.W.K.: raadpleging te 14 u. in de Crypte. Dinsdag 29 april K.A.V. hobbynamiddag: van 13u30 tot 16 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. K.A.V.-koor: te 20 u. in de wachtzaal van het Parochiehuis. K.V.L.V.-breiles: te 19 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. Oostenrijkse avond: toeristische Oostenrijkse filmavond m.m.v. reisbureau VIP, te 20 u. in het Parochiehuis, n.a.v. de Oosten rijkse Week (van 28 april t.e.m. 4 mei) te Aalst. Woensdag 30 april Jubileum-auditie: te 19u30 in het Parochiehuis, n.a.v. 20 jaar Muziekakademie Erembodegem, Toegang vrij en iedereen welkom! A.A. groep «Om Mekaar»: samenkomst te 20 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. K.A.V.-turnen: van 20 tot 21 u. in ACW-lokaal, Kaai (ook op 7 en 14 mei). Donderdag 1 mei Lentekoncert K.F. Sint-Cecilia Erembodegem: te 19u30 in zaal «De Eekhoorn» Brusselbaan 155, Erembodegem. Gevarieerd programma. Naast de K.F. St.-Cecilia koncerteert ook het Gemengd Koor, De vrolijke Musici uit Haaltert. Tennis: vrij tennis met begeleiding door Tennis Heuvel, Heuvel 19, Erembodegem van 10 tot 18 u., n.a.v. Aalsterse Sport maand. Zaterdag 3 mei Minigolf: groot minigolftornooi door Tennis Heuvel, Heuvel 19, om 14u30 n.a.v. Aalsterse Sportmaand. Camiel Arijs erevoorzitter KBG: Tijdens het Paasfpeest van KBG Erembodegem kondigde Camiel Arijs zijn ontslag aan als voorzitter van de vereniging. (Na meer dan 10 jaar voorzitterschap). In naam van het bestuur en al de leden werd hem een treffende hulde gebracht en een blijvend geschenk overhandigd. Zijn echtgenote werd als wij- kverantwoordelijke eveneens in de bloemetjes gezet. Aan Camiel Arijs werd de titel van erevoorzitter toegekend, waarvoor hij ontroerd dankte. Erembodegem doet mee aan 10.000 Jaar Aalsterse Sport Op 24 mei 1986 in het Osbroekstadion te Aalst, te 15 u. Inlichtingen en inschrijvingen: Seminck Roger, Heuvel 1, Erem bodegem. Ofwel Eemans Erik, Molenkouterstraat 43, Erembo degem. De deelnemers kunnen trainen in het Osbroekstadion, elke maandagavond tussen 18u30 en 20u30. Eureka-Voetbaltornooi Op 1 en 3 mei op de terreinen van FC Appels, Deelnemers: FC Appels, 't Oud Wiel (Haaltert), De Fusie (Erembodegem), Pano (Aalst), Kadee (Appels) en FC Eureka. Deze «hearings» zullen leiden vrijdagavond. lot adviezen die dc noden en Data Stedelijk Sport- en Recreatie- behoeften van de groot-Aal- yoor Meldert en Baardegem centrum, Gasthof Dender- sterse jeugd zullen weerspiege- op vrijdag 25 april 1986 in het galm, Schoorstraat 18 te 9308 len en dewelke zullen worden parochiecentrum, Stevensveld- Gijzegem, aanvang 20 u. voorgesteld aan het College straat 3> 9392 Meldert, aan- Voor Aalst-Rechteroever op van Burgemeester en Sche penen. Uit de evaluatie van het Jaar van de Jeugd bleek dat we de jeugd te weinig bereiken. Een decentralisatie naar de deelge meenten toe is bijgevolg een eerste stap. De betrokkenheid van de jeugd in het jeugdbe leid zal vooral benadrukt worden. Niet alleen het verenigingsle ven, maar vooral de niet-geor- ganiseerde jeugd willen we via deze weg aan bod laten komen om zo te evolueren naar een open struktuur. Konkreet kun nen volgende onderwerpen be handeld worden op de hoorzit tingen: decentralisatie, opstellen be leidsplan, behoeften-peiling, in welke richting ziet men een jeugdraad werken, betrokken heid van de jeugd, plaatselijke noden inventariseren, werken rond inspraak van jonge men sen, jeugdwelzijnsbeleid, in formatieronde. De hearings hebben plaats in de verschillende deelgemeen ten en in Aalst linker- en rech teroever dit telkens op een Voor Gijzegem en Hofstade werkerken werden nog geen op vrijdag 9 mei 1986 in het data vastgelegd. Deze zullen in de stadsberichten verschijnen. Zowel leden van jeugdvereni gingen als individuele jongeren worden er verwacht. LH Een ijzersterke cast en dus een subliem staaltje akteerkunst, dat biedt «De Prijs» van Arthur Miller. Tejater zet dit boeiend werk nog op de scène op 25, 26, 27 en 28 april om 20.30 u. in het Netwerkcentrum, De Ridderstraat 28 te Aalst. Een aanrader! Wat de Vriendenkring vo rig weekend in het paro chiaal centrum op de plan ken zette was niet direkt denderend te noemen. Waren de dialogen uit «Me neer, telegram voor u» van Arnold Van De Perre flauw en middelmatig, de type ring van de huishoudster door regisseur Mare De Cock hielp dit stuk hele maal om zeep. Lomp, overdreven, schreeuwerig. Een eerder zielige dan komische ver tolking dus van Betty door Xhristel Willems. Wel overtuigend was Geert Van Nuffel. Hij zorgde voor een gevoelsmatig zeer ster ke en enthousiaste akteer prestatie. Ook Eliane De Troch en Jo Lampers speel den beheerst, alhoewel deze laatste niet zozeer het ka- raktér van het personage weergaf. Frangois Peirlinck en Mare De Vijlder slaagden er niet in hun personage de nodige kleur te geven. Waar wel de nodige aan dacht aan besteed werd, was het dekor, de belich ting en het geluid: Marleen Geerts zorgde voor een de- korontwerp met smaak; Luc Van Damme, Wilfried Moens, Frank Stevens en Hugo Peirlinck namen de indringende muziek en de gepaste uitlichting van dat dekor voor hun rekening. Sirou Ann Aalst. Herdersem met de nodige devotie in gebed verzonken voor een dode. (a. sirou) Aalst. Het dienstmeisje werkt stilaan iedereen op de zenuwen, (a. sirou)

De Voorpost | 1986 | | pagina 6