FINALES VAN DE ZEVENDE BEKER VAN DE ROZENSTREEK NAAR DE EINDRONDEN VERWEZEN OVERZICHT HERENKOMPETITIE MET PETER SPECKSTADT NAAR DE KWALIFIKATIE VAN DE EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN JUNIORS DAMESVOLLEYBALPLOEG REAL TESTA LOKEREN KAMPIOEN OVERZICHT DAMESKOMPETITIE MADAVOC HAMME ORGANISEERT OPENDEURDAG REKREATIE- EN ANIMATIEDAGEN INLEBBEKE SMASH INFO 24 - 2.5.1986 - De Voorpost VOLLEYBAL OP 3 EN 4 ME11986 Op zaterdag 3 en zondag 4 mei staan in de sporthal «De Wa rande» te Wetteren de finale wedstrijden geprogrammeerd van de zevende Beker van de Rozenstreek, het rekreatievol- leybaltomooi bij uitstek. In oktober van vorig jaar na men liefst 85 ploegen uit de vier Vlaamse provincies (enkel Limburg was er nog niet bij) de start in twee gescheiden tomooien. Het A-tomooi stond open voor de sterkste ploegen, terwijl het B-tornooi voor de kwalitatief minder sterke deelnemers voorbehou den was. In elk van deze twee tornooien kregen de deelne mers dit seizoen voor het eerst de keuze van twee wedstrijd formules. Enerzijds hadden we de «kompetitieformule», waar bij elke ploeg zes wedstrijden speelde binnen een periode van ongeveer zes maanden en anderzijds de «Tomooiformu- le», waarbij men de voorronde op één namiddag en op het zelfde terrein kon afwerken. Zowel op zaterdag (B-finales) als op zondag (A-finales) ont vangt organisator Geert Baeyens twaalf finalisten. In een wedstrijdformule zonder reeksindeling, speelt elke ploeg vijf wedstrijden naar twee sets. Nadat de schiftings wedstrijden zijn afgewerkt, volgen de klassementswedstrij den, waarbij de nummers een en twee de finale naar drie winnende sets spelen. De num mer drie speelt tegen de num mer vier, nummer vijf tegen zes, enzovoort. Tornooi A: 30 ploegen: een Oostvlaamse klub als opvolger van V.G. Gentse. In de A-reeks speelden tweeëntwintig ploegen volgens de «kompetitieformule» en acht volgens de tomooiformu- le. In eerstgenoemde formule werden vier reeksen gevormd (twee reeksen van zeven ploe gen, waarbij elke ploeg één maal tegen elke andere ploeg uitkwam en twee reeksen van vier ploegen, waarbij men met heen- en terugwedstrijden speelde), waarbij zowel de reekswinnaars als de nummers twee zich konden kwalificeren voor de finales, zijnde acht teams in het totaal. Drie ploegen zorgden voor één opmerkelijke prestatie na de voorronde. Niet in het minst Dokinap Lokeren en KWB Lier H. Hart, die beiden vorig seizoen nog in het minder ster ke B-tomooi uitkwamen en meteen doorstoten naar de A- finales. Maar ook V.C. Loven- degem haalde sterk uit door liefst ongeslagen reekswinnaar te worden. Niets ongewoons misschien, ware het niet dat ex-tomooiwinnaar Heros Deinze en huidig bekerhouder V.C. Gentse in dezelfde reeks ondergebracht waren. Laatstgenoemde is er ook bij op zondag 4 mei aanstaande. Verlenging van hun bekerzege van vorig jaar zou een fantas tisch resultaat zijn, gezien de loodzware wedstrijdformule. Ook tweevoudig tomooiwin- naar Meersvlieg Drongen plaatste zich en de ambities zullen niet gering zijn om de cup voor de derde maal binnen te halen. Na de VOBOG-titel, nu ook de Beker van de Ro zenstreek misschien? Veel tegenstand zal zeker uit de Brabantse hoek komen met de finalist van vorig seizoen Ver hasselt Londerzeel dat zeker revanche zal willen nemen voor de onfortuinlijke 3-2 ne derlaag tegen V.C. Gentse. Eindelijk ook Smash Wetteren (thuisploeg in dé finaleronde) dat in een goede dag zeker met de beste ploegen zal meekun nen. Een heuse underdog die echter toch maar Stevoc Steen- huffel van een finaleticketje weghield. Slechts acht ploegen speelden de tornooiformule. Drie in Oostende en vijf in Wetteren. Dit leverde meteen de vier laatste finalisten op. En welke: uit West-Vlaanderen zien we V.C. Leffinge en KWB Roese- lare terug die beiden een bij zonder sterke indruk lieten. Niemand kent deze Westvla mingen door en door, maar het wordt opletten geblazen. De twee laatste finalisten komen uit de Wetterse schiftingsreeks met name VCMC Mariakerke (gevaarlijke outsider) en Plee Boys Baasrode, dat in de hui dige wedstrijdformule zijn ga ding moet vinden. Éen favoriet voor de eindzege vooropstel len is onbegonnen werk. De vraag rijst of de zevende «Be ker van de Rozenstreek» in Oostvlaamse handen zal blij ven of niet. Tornooi B: 55 ploegen - Vier Brabanders in de top-vijf? De weg naar de finales is voor de B-ploegen zowaar nog zwaarder geweest. Onze twaalf finalisten dienden na de voor ronde nog een bijkomende eindronde (24 ploegen) af te werken. In de kompetitiefor mule konden de acht en twin tig ploegen vlot zeven reeksen van vier ploegen vormen, waarbij én de reekswinnaars én de nummers twee zich plaatsten voor de eindronde van 1 maart laatstleden. Vol gens de tornooiformule telde de kompetitie 16 ploegen in Wetteren (met twee forfaits weliswaar), negen ploegen in Schepdaal (eveneens twee for faits) en twee ploegen in Oos tende. In totaal werden vijf reeksen gevormd, waarbij ook hier én de reekswinnaars én de nummers twee zich kwalifi ceerden voor de eindronde. Een totaal dus van vierentwin tig ploegen. Deze vierentwin tig ploegen werden tergelegen heid van de eindronde inge deeld in zes reeksen van vier ploegen, waarbij opnieuw én de reekswinnaars én de num mers twee zich uiteindelijk zouden voorzien van een fina leticket. Op zaterdag drie mei aan staande zal zich dan ook een bijzonder sterk aan elkaar ge waagd twaalftal aanbieden in «De Warande» te Wetteren. Dat de Oostvlamingen ook hier hard op de tanden zullen moeten bijten, staat nu reeds als een paal boven water. Nu meriek Zijn de Oostvlaamse ploegen wel in de meerderheid (zeven ploegen) tegenover één Westvlaamse en vier Brabant se ploegen, maar op het terrein zelf zullen voornamelijk de Brabanders erg te duchten zijn. Singh Merchtem, Vlam Malderen, Atlantis Kessel-lo en Heyboys Heverlee, allen maken kans om dit B-tornooi te winnen. Van Oostvlaamse zijde zal men de blik wel moe ten richten op BSO Gentbrug- ge en Simiba Buggenhout. Dit betekent niet dat de enige Westvlaamse ploeg UTA 15 Leffinge en anderen zoals Lo- vendegem V.C. 2, Apollo St.- Amandsberg, Old Hands St.- Amandsberg, KWB Overboe- lare en Volleybalvrienden De Pinte zich zo maar bij de zaken zullen neerleggen. Immers wie deze finaleronde haalt, be hoort zeker niet tot de zwak- sten van het lot. Een zwakkere ploeg vecht zich niet doorheen de voorronde en de sterke eindronde. Een hoogstaand volleybalweekend in de re- kreatiesport staat ons te wach ten op 3 en 4 mei aanstaande. De wedstrijden vangen telkens aan om 9.30 uur, de finalewed strijden zijn voorzien om streeks 18.30 u. en de plaats waar zich alles afspeelt, De Warande, Warandelaan te Wetteren. JUVENES ZELE - MARKE 2-3 Het Vlaams Interprovinciaal Volletbalverbond is de organi sator van een kwalifikatieron- de in deze voor onze juniors wel zeer belangrijke kompe titie. België is het gastland voor de nationale juniorsploegen uit: Finland - Yoegoslavië - Grie kenland en Hongarije. De wedstrijden hebben plaats van 7 tot 11 mei 1986. Alle wedstrijden worden gespeeld in de sporthal Palestra, Kas- tanjelaan te Deinze. In de selektie die mag aantre den om ons klein landje te vertegenwoordigen speelt Pe ter Speckstadt van Volleybal- klub Rapid St.-Niklaas geen onbelangrijke rol. Hij is de enige vertegenwoordiger van de provincie Oost-Vlaanderen. Onze provinciale jeugdwer king en in het bijzonder Rapid St.-Niklaas kan bijzonder trots zijn op deze selektie. Zij kun nen het zien als een bekroning van de inspanningen die ze zich getroosten voor hun jeugdwerking. Het verbond hoopt op een tal rijke publieke belangstelling te mogen rekenen en dit vooral om onze Belgische jongens (al lemaal Vlaamse jongens) aan te moedigen. 150 fr. per dag en 60 fr. (- 16 jarigen) per dag. 500 fr. abonnement voor 5 da gen, 200 fr. abonnement (- 16 jarigen) voor vijf dagen. Scholen vergezeld van begelei ders, genieten het jeugdtarief. Kalender: 07 mei (woensdag): 19.00 u. Finland - Yoegosla- 21.00 u, België - Hongarije 08 mei (donderdag): 19.00 u. Yoegoslavië - België 21.00 u. Hongarije - Grieken land 09 mei (vrijdag): 19.00 u. België - Finland 21.00 u. Griekenland - Yoe goslavië 10 mei (zaterdag): 19.00 u. Finland - Grieken land 21.00 u. Yoegoslavië - Hon garije 11 mei (zondag): 19.00 u. Hongarije - Finland 21.00 u. Griekenland België. Men kan eveneens de ploegen aan het werk zien tijdens hun trainingen. In de zaalPalaestra vanaf 8.00 tot 16.00 uur en in de zaal Vinckt, vanaf 8.00 tot 12.00 uur. Een entousiast spelend Marke heeft een wilskrachtige thuis ploeg de titel afgesnoept en voor een mogelijke promove ring verwezen naar de eindron den. Dat is het verdict van een spannende en aantrekkelijke topper in eerste landelijke met de kampioenstitel als inzet. Een nokvolle sporthal en twee uitbundige supportersclans de den ons terugdenken aan de memorabele bekerwedstrijd met Rembert Torhout. Net als toen betekende ook de beslis sende set een domper op de lokale ambities. Juvenes start te nochtans knap tegen Marke. Het haalde een maximale voorsprong aan 11-5 en rondde de eerste set beloftevol af met 15-8. In de tweede set verging het de Zeienaars heel wat min der. Aan 5-6 takelde de lokale weerstand af wat Marke met een sublieme Pol Van Ghelu- we in zijn rangen toeliet met duidelijke 6-15 cijfers te be sluiten. Ook tijdens de derde herneming beheersten de be zoekers het wedstrijdbeeld. Juvenes keek dra tegen een 4- 10 score aan remonteerde tot 12-13 maar beet uiteindelijk met 12-15 in het zand. In een spannende vierde set streden beide titelpredententen met wisselende kansen. Er waren zelfs zestien rotaties nodig vooraleer Mare Comelis de score kon openen. Toch schoot Marke het snelst weg aan 3-5. Juvenes replikeerde met een 8- 0 en stevende schijnbaar naar een vlotte setzege aan 11-5. De taaie Westvlamingen uitste kend in defensie kamen op nieuw langszij 11-11 maar sloe gen zich uiteindelijk stuk op een Zeels blok (15-li). De topper viel meteen een lo gische vijfde set te beurt. Wat het klapstuk moest worden van dit treffen bracht nog enkel eenrichtingsvolleybal teweeg met Marke in de hoofdrol. De gasten lieten Juvenes als het ware ter plaatse aan 1-12. Na enig weerwerk 4-14 waren twee wedstrijdballen voldoen de om Marke aan 4-15 te hel pen goed voor een verdiende zege en de onverwachte titel. Zal de afwezige Danny De Maesschalck nu de boter gege ten hebben bij de Zeelse aan hang kon Juvenes-kapitein Jo- han Symoens zijn ontgooche ling moeilijk verbergen nu de derde hond Marke in extremis met de hoogste bekroning ging lopen. Persoonlijk vind ik dat we ondanks de nederlaag op een goede wedstrijd kunnen terugblikken. Iedereen die on ze prestaties van nabij heeft gevolgd weet in welke bizarre omstandigheden we het slot van deze kompetitie rond maakten», aldus Johan Sy moens voor wie het als kam-- pioenenruiker bedoelde bloemstuk na de wedstrijd wei nig troost bracht. «Brute pech en kwetsuren hielden ons van de verdiende kampioenstitel. Nog nooit kwamen wij met een zo ruime en sterke spelers groep aan de start van het kampioenschap. Op dat vlak kon ons schijnbaar niets mislo pen. Ondanks het accidenteel uitvallen van Eric Moons heb ben wij de kompetitie gestalte gegeven. Door de kwetsuren van Filip Christiaens (tendini tis) voor wie een operatief in grijpen wacht, Danny Loyez (voetkwetsuur), Mare Cornelis (letsel in de bil) en de verlofpe riode van Danny De Maes schalck waren we nog nauwe lijks in staat zes valide spelers op te stellen. In een zo belang rijke faze van het kampioen schap is dit fataal afgelopen. Rest ons nu enkel nog de ein dronde. We zijn nu momenteel verplicht naar deze laatste kans op promotie toe te le ven». Juveneskapitein Johan Symoens klubspeler bij uitstek lijkt nu de aangewezen per soon om het moreel bij de manschappen op te vijzelen. De inzet en het verdienstelijk werk van trainer Maurits Van Damme heeft na dit schitter end seizoen recht op minstens een sportieve genoegdoening, (ajz) EERSTE LANDELIJKE Juvenes Zele - Kanaries Marke 2-3 (15-8,6-15,12-15,15-11,4-15) Nadat Hemiksem tot nieuw jaar aan de top van de rang schikking prijkte, werd het af gelost door Juvenes Zele. De laatste drie wedstrijden wer den evenwel door Juvenes ver loren. Afwezigheden allerhan de, in het bijzonder van Danny De Maesschalk. (Wie gaat er nu op reis bij de ontknoping van de kompetitie?) En kwet suren noopte trainer-coach Van Damme zijn team telkens door elkaar te haspelen. Zo kwam Marke het hoofd aan het venster steken en het kon in de laatste wedstrijd van het seizoen de titel op de valreep meepikken. Juvenes kende een daverende start, maar het moest in de tweede set Marke aan zijn zij de dulden, waarna de bezoe kers een 5-9 voorsprong uit bouwden. Juvenes zette de achtervolging in, maar on danks twee wissels ging de ko- hesie uit de ploeg. In de derde set gaf de receptie de doorslag. Danny Loyez bracht Zele bij 11-12 opnieuw in de wedstrijd, maar de thuisploeg sneuvelde op de valreep. Tijdens de vier de set was Zele onhoudbaar. Na een 5-5 ging de thuisploeg naar een 11-5 voorsprong, Marke sloeg terug en het kwam bij 11-11 op gelijke hoogte, maar door persoonlij ke fouten moesten de Westvla mingen de rol lossen. Na meer dan twee en een half uur volleybal moest Zele afha ken. Zonder verweer van de gastheren kon Marke de titel binnenhalen. recht op de overwinning af. DERDE LANDELIJKE Oltisj Bazel - V.K. Aalst 1-3 (16-14,11-15,11-15 en 15-17) Bazel heeft in schoonheid af scheid willen nemen van de landelijke reeksen. De thuis ploeg leverde een prachtpres- tatie tegen de Aalstenaars. Aalst toonde zich iets sterker dan de ploeg van Raf De Wolf. EERSTE PROVINCIALE Kontakt Temse - Wetteren 0-3 (14-16,13-15,10-15) Wanneer men de setstanden bekijkt, ziet men dat Temse zijn huid duur heeft verkocht. Het verdiende zelfs meer. Het was de middenman van de be zoekers die Kontakt Temse de das heeft omgedaan. In de derde set diende Kontakt af te haken. TWEEDE LANDELIJKE Sigivok St.-Gillis-Waas - Assebroek 1-3 (7-15,15-5,8-15,10-15) Sigivok degradeert, samen met Pardaf Kruibeke naar derde landelijke. Een zware slag voor het Waasland. Sigivok bood de eerste twee sets degelijk weerstand, maar de bezoekers stevenden nadien Rumbac Waasmunster- Melvoc Melsele 3-1 (15-13,11-15,15-7,15-11) Door een mistasten van de scheidsrechter kon Rumbac de eerste set binnenhalen. Melse le, op de tenen getrapt, scha kelde over naar een hogere versnelling (in de tweede set) en het won dan ook verdiend. Vanaf de derde set zakte het spelpeil van de wedstrijd. Tij dens deze derde set kon Melse le nochtans uitlopen tot 0-7, maar de gastheren gingen in één ruk naar 15-7. TWEEDE PROVINCIALE A Kring Ninove - Adec Baasrode 3-0 Ninove, dat na deze zege ver zekerd is van de tweede plaats, heeft tegen een futloos Baasro de een gemakkelijke zege be haald. Bij Ninove was het een kollek- tieve prestatie en bij de bezoe kers waren het zes individuele spelers die op het terrein ston den. BEKER VAN OOST- VLAANDEREN 1/2 FINALES Heren 03.5 20.00 Herzei - Appelterre 04.5 10.30 Zulte - White Star Dames: 01.5 20.00 Sinda St.-Niklaas - Merelbeke 27.4 18.00 Juvenes Zele - Asterix Kieldrecht Het verhoopte is gebeurd, de dames van Testa hebben na een zwaar maar prachtig sei zoen, en dit op de laatste kom petitiedag, de titel veroverd in tweede provinciale. De thuis wedstrijd tegen Temse was een sukses, veel opgekomen sup porters en knap beheerst vol ley van de Lokerse meisjes. In de eerste set ging Testa meteen de maat nemen van hun be zoeksters met een 6-1 stand, maar de Scheldemeisjes lieten niet begaan, kwamen terug door plaatsballen en maakten er een 6-4 stand van. Onder impuls van Lea Ballinckx en Kathleen Fruytier ging Testa nu beter blokken en aanvallen, keurig voorbereid door Bea Van de Putte. Bij een 9-7 stand moest Temse de rol lossen, voornamelijk door het aan- valswerk van Ballinckx en Col man, terwijl Gerda Saey aan genaam bleef verrassen in het lobwerk. Ook de gestalterijke Rita Steyaert, ondanks de kwetsuur toch tussen de lijnen, kwam hard aanvallend scoren. Testa besloot met 1*5-7. De tweede set kreeg een ander beeld. Temse scheen plots het antwoord gevonden te hebben op Testa's opstelling. Listige plaatsballen en harde opslagen deden Testa op een 1-7 achter stand kijken. Toen vond de Lokerse coach de Maesschalck het welletjes, blies verzame ling, kwam met nieuwe op drachten wat meteen resulteer de dat Testa aan de opslag kwam met Gerda Saey, die prachtige, gevaarlijke opsla gen naar het tegenkamp stuur de, waarmee Temse geen blijf wist. 5-7 stand en Kathleen Fruytier ging nu het blok voor zich opeisen, terwijl Lea Bal linckx bikkelhard toesloeg, de bal meedogenloos op het hoofd van een tegenspeelster smashte, de bal bijna tot in het dak deed belanden, maar toch kon Temse die kanonbal ver werken. Geprikkeld door dit punt ging Testa nu nog harder beuken, Bea Van de Putte to verde de beste passen uit haar "goldfingers" en Rita Steyaert, samen met kapitein Conny Colman, luid aangemoedigd door de Lokerse aanhang, ont namen alle hoop voor Temse en lieten een 15-9 optekenen. De derde set liet Lokeren geen kloof meer slaan door Temse, integendeel, Gerda Saey zorg de weer met haar opslagen voor de problemen aan de overkant, en als die ballen dan toch terugkwamen werden zij onverbiddelijk afgewerkt door de Lokerse aanvalstertjes Col man, Steyaert, Fruytier of Bal linckx. Bij een 13-6 stand nam Testa eventjes gas terug, Tem se vocht als een aangeschoten beer, beheerste enige minuten de lage verdediging en gingen knap blokken wat hen een 13- 10 stand opleverde. Testa voelde nu het gevaar, bracht de opslag naar hun kamp, maar Temse gaf zich nog niet gewonnen, tot vier maal toe kreeg men balkamp- wisseling, tot Gerda Saey weer aan de opslag kwam en een moker uitdeelde, Temse er weer geen raad mee wist, de bal gewoon naar het Lokerse kamp moest terugspelen, waar hij perfekt opgevangen werd, Rita Steyaert meteen de kans biedend aan Bea Van de Putte haar aanvalsters op te zoeken, die vond bij Kathleen Fruytier en meteen het eerste setpunt opleverde. Matchbal voor Tes ta, kampioenenbal, dus ging Testa zeker geen nutteloze risi- ko's meer nemen. De geplaat- Volleybal. Met een 3-0 overwinning (15-7, 15'3, 15-10) tegen Temse kon Real Testa Lokeren eindelijk de langverwachte kampioenstitel behalen (polo) ste opslag van Saey kon ver werkt worden bij Temse, ze konden er zelfs nog behoorlijk op aanvallen, maar de Lokerse verdediging was attent, Gerda Saey deed een mooie receptie, bracht die bij Van de Putte die haar kapitein opzocht om haar het laatste punt te laten sco ren, De kapitein deed wat men van haar verwachtte: een prachtige timing op een sublie me pas, een diagonale smash... en Real Testa was kampioen. Temse kon deze bal niet op vangen en verwerken, 15-10 eindstand en nog voor de scheidsrechter de kans had om af te blazen stroomde al de champagne, geschonken door het huis Castelin, die er aan gehouden had de kampioenen met het rijkelijke vocht te be denken. Bloemen, gelukwensen, champagne en... tranen... vreugdetranen. Eindelijk na hun ontstaan, tien jaar gele den, ging Real Testa naar de hoogste provinciale reeks. Een droom wordt werkelijkheid. Na jarenlang hard werken, na jaren steeds de tweede plaats bezet te hebben, neemt Testa nu de titel in bezit. Titel die het resultaat is van knap ploeg- werk onder een voortreffelijke leiding van trainer coach Ron- ny De Maesschalck... oud-spe ler van Real Testa. 1 De damesvolleybalklub Mada- voc Hamme organiseert op zondag 4 mei 1986 een open deurdag in de sporthal Meu- lenbroek te Hamme. Om 14.00 uur_ staat een mini- volleybalwedstrijd (demon stratie) van meisjes in de kate- gorieën miniemen en kadetten op het programma. Om 15.00 uur gebeurt de voor stelling van de eerste ploeg, tesamen met de reservespe lers. Voor het volgend seizoen heeft Madavoc onderdak ge zocht in de sporthal Meulen- broek te Hamme. Zowel trai ningen als kompetitiewedstrij den worden er gehouden. EERSTE LANDELIJKE Pardaf Kruibeke - V.C. Stekense 3-0 (15-4,15-12,15-12) Een wedstrijd die weinig te bieden had met een sterk spe lende thuisploeg of was het een zwak spelend bezoekend zes tal? Bea Maris akteerde sterk, was evenwel té sterk voor het be zoekende kamp. In de eerste set was Pardaf zo sterk dat tegen dit meesterschap niets in te brengen was. Vanaf de tweede set kon Stekene voor meer weerwerk zorgen. Heet van de naald, Pardaf heeft zich de diensten verze kerd van Annick Delban, van Antonius Herentals met het oog op versterking voor het volgend seizoen. TWEEDE LANDELIJKE B Torhout - Asterix Kieldrecht 3-2 (5-15,15-4,15-6,8-15 en 15-8) Een grote wedstrijd tussen de nummers drie en vier van het klassement is het niet gewor den, ondanks een 3-2 uitslag. Een eindeseizoenswedstrijd, met weinig fraai volleybal. Te veel persoonlijke fouten in bei de teams ontsierden de match. ATB St.-Niklaas 1-3 ATB kon enkel in de eerste set gelijke tred houden tegen een sterkere tegenstander. Het won dan ook verdiend de eer ste set. Vanaf de tweede set was het meesterschap van de Antwerpse meisjes zo groot, dat het leek alsof maar één ploeg tussen de lijnen stond. ATB degradeert naar de pro vinciale reeksen. Unie Herzele - Sinda St.-Niklaas 3-1 (15-10,7-15,15-7,15-13) Sinda, dat zich telkens uitste kend verdedigde en alom wordt geroemd hiervoor, moest er opnieuw in geloven tegen Herzele. Deze ploeg zit momenteel in de lift. In de vierde set gaf Sinda een 6-11 voorsprong zomaar uit handen. Vanuit de degradatiezone is Herzele nu opgeklommen naar een gedeelde zesde plaats. In de terugronde werd Herzele slechts verslagen door de eer ste vier van de rangschikking. EERSTE PROVINCIALE Maldegem - Juvenes Zele 2-3 De Juvenes-dames kwamen 2- 0 achter in de setstanden. De bezoeksters stelden nadien verdiend gelijk en er kwam een vijfde set uit de bus, In deze beslissende vijfde set zorgden de bezoeksters, via zware opslagen voor een 0-6 voorsprong. Bij de kampwisse ling leidde Maldegem opnieuw met 8-7. In een spannende nek-aan-nek-race haalde Ju venes het verdiend met 15-17. De sportraad van de gemeente Öp die bovenvermelde data Lebbeke, in samenwerking komen de liefhebbersploegen met de volleybalploegen Nilco- uit Lebbeke tegen elkaar uit. heren en Modema-dames, or- Volleybal is een amusante en ganiseert op zaterdag 28 juni toffe sport voor jong en oud en op zondag 29 juni 1986, Laat deze gelegenheid niet rekreatie- en animatiedagen in voorbij gaan en vormt een ge- j het teken van «Sport is tof», op legenheidsDloee Verdprp in. Volleybal. Ronny De Maesschalck, coach van Real Testa Lokeren, kijkt nog enigszins bezorgd bij het entoesiasme van de de terreinen van het sportkom- formatie volgt. "bank". Enkele minuten later was de titel een feit (polo) plex te Lebbeke. Adec Baasrode Het bestuur van volleybalklub Adec Baasrode, dat voor het seizoen 1986-87 het voornemen had opnieuw te starten (in 4' provinciale) met een dames- ploeg, heeft definitief besloten niet in te schrijven met één damesploeg voor de volgende kompetitie. V.C. Buggenhout, dat verlegen zit om speelsters, kan voor de dames die nog in kompetitie willen uitkomen een toevluchts oord worden. De één zijn dood is de ander zijn brood. Fusie te Lebbeke? Lebbeke, eens het mekka van het volleybal (waar is de tijd dat Moderna-heren in landelijke uitkwam?), krijgt harde klap pen te verduren. De eens zo bloeiende vereni ging, die een heren- en dames- ploeg in lijn bracht, kende zes jaren terug een meningsver schil, waardoor de damesploeg een eigen beleid ging voeren en zich afscheurde van de klub. Waarom moeten in een kleine gemeente twee verenigingen naast elkaar leven? Beide verenigingen moeten hard knokken om de hoofden boven water te houden. Wanneer men opnieuw de krachten gaat bundelen zal men de volleybalsport in deze ge meente niet leven kunnen inbla zen. Samen groot dus!!!

De Voorpost | 1986 | | pagina 24